Ugrás a kommentre

Szavazás - a harmadik évad legjobbjai


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Most gratulálok minden nyertesnek,még úgy is,ha nem is nagyon értek velük egyet :D Mert például én egy Mortis trilógiának jobban örültem volna,ha nyer,de ezek szerint Opresst nem lehet felülmúlni :) Ahsoka győzelmein nem lepődtem meg,látszik,hogy vele van az Erő,ha akarja,ha nem :D A legjobb bolygó a Mortis lett,engem ez a bolygó nagyon megfogott :yeah: Tudnék én még írni sok mindent,mivel értettem egyet,s mivel nem,de abból nem sülne ki semmi jó :D

:) Szóval,mégegyszer gratulálok mindenkinek és mindennek :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utólag végigolvasva is nagyon jó program lehetett az este második fele is. :) És ha már lemaradtam, akkor most kommentálom a nyerteseket/helyezetteket.

 

LEGJOBB JEDI

 

Ahsoka Tano 163(14)

 

 

Ahsoka felnőtté vált a harmadik évad alatt, és ezt a szavazó közönség is honorálta. :) Bár Obi-Wan -al ugyanannyi pontszámot kaptak, az első helyek Ahsoka felé billentették a mérleg nyelvét.

Én is rá szavaztam, mert bár még nem lovag, és bár Obi-Wan valóban a legjobb Jedi nálam az örök ranglistán :) és nekem jobban a szívem csücske egyébként is, de Ahsoka olyan jó volt ebben az évadban (hálás témákat kapott, annyi szent), hogy egyszerűen muszáj volt őt tenni az első helyre. :)

 

 

LEGJOBB ZENE

 

3x15 Overlords 158

 

 

Érdekesség, hogy az első három helyet a Mortis trilógia egy-egy epizódja vette birtokba. :) Az Overlords csak 3 ponttal verte a Ghost of Mortist.

Ha a kategória szólhatott volna a legjobb történeti szál zenéjéről is, akkor nálam is Mortisék lettek volna az elsők. De egyetlen egyedi részt tekintve nekem a Witches of the Mist zenéje volt a legütősebb, annyira filmszerű, a cselekményhez tökéletesen passzoló volt. :)

Egyébként ezen a kategórián agyaltam a legtöbbet, a legjobb epizód kiválasztása mellett, mert igazán erős volt a mezőny itt (is).

 

 

LEGJOBB MELLÉKSZEREPLŐ

 

Quinlan Vos 158

 

 

A szeleburdi Jedi mesternek elég volt egy rész, hogy máris bezsebeljen egy díjat. :) Szintén egy debütálót, Csubit előzte meg, 12 ponttal. Érdekesség, hogy Cad Bane utolsó lett.

No, engem nem fogott meg ennyire Vos mester, nálam csak 4. lett. :P Talzin anyát tettem 1. helyre és 99-et 2.-ra. :)

 

 

LEGJOBB FŐSZEREPLŐ

 

Ahsoka Tano 163

 

 

Ahsoka!! Megint. :D Visszaszerezte a tavaly elvesztett első helyet Obi-Wan -tól, akit ezúttal simán vert meg. Opress lett a harmadik.

Különösebben nem vagyok Ahsoka fan, de ismét ő lett a befutó nálam is, éppen azért, amiért ő lett a legjobb Jedi is. :) Anakin csak a 2. tudott lenni, pedig ez nálam nagy szó. :D

 

 

LEGJOBB TÖRTÉNETI SZÁL

 

Éjnővérek trilógia (Nightsisters-Monster-Witches of the Mist) 180

 

 

Nagyon simán nyertek Talzin mamáék. Potom 28 pontot vertek a Mortis trilógiára, szóval nem volt kérdéses ki lesz a győztes. :)

Lám, itt épp fordítva történt, mint a zenénél. :D A Mortis trilógia volt az évad csúcspontja, hihetetlenül tetszett, amihez sokat hozzátett a témáról folytatott remek beszélgetés is a topikokban, én ezt is beleszámoltam az értékelésembe. :) Az Éjnővérek is remek volt, ezért simán lett a 2. :)

 

 

LEGJOBB EPIZÓD

 

3x14 Witches of the Mist 164

 

 

Tarolnak az éjnővérek! :D Legjobb párbaj....Savage ahogy húzza Katuunko-t....Maul feje az üveggömbben. Talán a sorozat legjobb és leghatásosabb epizódja. Méltán lett első. Megszorongatni csak az ARC Troopers tudta, de ő is 12 ponttal maradt el mögötte.

Választásom az Overlords-ra esett, főleg a fantasztikus vége miatt, ami valami őrületes, és persze az egész különlegessége miatt is (az évadban itt keresgéltem az államat a leginkább). Bár kétségtelen, hogy a Witches of the Mist is kiváló epizód, nálam is csak egy hajszállal lett 2. :)

 

Összeségében tehát viszonylag kevés 1. helyezettet találtam el (főleg itt a vége felé lett nálam fordított az 1. és a 2. helyezett), de ez egyáltalán nem zavar. :) Az évad nagyon jó volt, jó volt róla még egyszer egyet a szavazás keretében elmélkedni, és ez a lényeg. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lemaradtam a banzájról, de én is visszaolvastam végig.

Egyedül talán azt sajnálom, hogy Piell mester nem kapott babérkoszorút az idegen karakter kategóriában.Na, sebaj. ;)

Nekem Oppress annyira nem lopta be magát a szívembe. :D

Jó kis szavazás lehetett, remélem a negyedik évadra már az eredményhirdetésre is ideérek.

 

Köszönjük a lebonyolítást és a szervezést. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is visszaolvastam. Remek volt, kár, hogy lemaradtam. De hát ilyen az élet, majd jövőre. :) De akkor én is hozzáfűznék pár(= csak a szokásos esszé mennyiséget :D) szót.

 

LEGJOBB FELSZÍNI JÁRMŰ

LAAT/i csatahajó

Én még mindig imádom ezt a gépet, annak ellenére, hogy a Jedi ugrórobogó volt a listámon az első, ez pedig csak a második (az ugrórobogó olyan kis ötletes zsebrobogó, hogy nem lehet nem szeretni). Egyszerűen fantasztikusan lett megcsinálva. Egyszerre csapatszállító és halálos harci gép, ráadásul egyaránt működik légkörön belüli és kívül. Egyedül az oldalsó gömb ágyúkat hiányolom, még mindig nem értem, azokat miért spórolják le róluk (holott a Geonosison mindkétszer rajtuk volt, majd később az Utapaun is felszerelték őket). Bár igaz, hogy a filmekhez képest a TCW-ben van rajtuk egy plusz ajtószárny, ami előrefelé nyílik, amit gátolna az oldalsó gömbágyú (bár a Landing at Point Rainben nem csináltak ebből problémát). Mondjuk az ajtó szükséges, mert a filmbeli egyszárnyas ajtókkal nem lehetne teljesen lezárni az utasfülkét.

 

LEGJOBB ŰRJÁRMŰ

Venator osztályú csillagromboló

Valaki már igazán leszoríthatná ezt a Venatort a trónjáról. Bár tény, nagyon impozáns jármű, és bár csak egyetlen mozifilmben szerepeltek, már lassan jobban ismerjük őket, mint a Birodalmi csillagrombolókat. És ez a TCW nagy erénye, mert hiába üldözték a Birodalmi csillagrombolók három filmen át hőseinket, igazán egyik belsejébe sem nézhettünk be. Csupán az ep5-ben láthatunk kettő hídját, ami viszont nem tér el az Executorétól. Ellenben a TCW három évada alatt már alaposan bejárhattuk ezeket a hatalmas hadihajókat, ami sok pluszt ad nekik öcsikéikkel szemben.

De a listámon így is csak a negyedik helyre futotta, mert az évadban több remek űrjármű is feltűnt. Köztük Ventress csillagvadásza, amit addig a pillanatig, amíg fel nem tűnt a TCW-ben, nem igazán kedveltem. De erre a sorozatra sikerült kipofásítani és sajnáltam, hogy a Sötét hölgy így lenullázta.

 

LEGJOBB SZÖRNY

Gargoyle

Az évad nem igazán dúskált szörnyekben, de még sima idegen állatban sem nagyon. A Gargoyle ugyan pofás egy dög, de nálam a személyes kedvenc a convorok, alias nünükék lettek. :) Ennek ellenére szörny kategóriában nem bánom, hogy egy tényleges szörny nyert.

 

LEGJOBB IDEGEN KARAKTER

Savage Opress

Már a jelöltek összesítésekor is nyilvánvalóvá vállt számomra, hogy ebben a kategóriában Opress bratyó lesz a nyerő. És lám, igazam lett. :) Nagyon megérdemli, szerintem nem csak az évad, de az egész eddigi TCW egyik legerősebb karaktere. Várom, hogy mi jót hoznak még ki belőle.

 

LEGJOBB ANGOL SZINKRONHANG

Sam Witwer (Fiú)

Ezen viszont meglepődtem. Jól nyomja a fiúként, csak az a baj, hogy Galen "Starkiller" Mareket hallom a Star Wars: Force Unleashed I-II című játékból. Nem szeretem, ha ugyanabban az univerzumban két különböző karakternek ugyanaz a hangja, viszont imádom, ahogy a szinkronszínészek játszanak a hangjukkal. Ezért szavaztam Corey Burtonre, aki szerintem a TCW szinkronstábjából az egyik legjobb. Rengeteg karaktert szinkronizál és csak nagyon ritkán érezhető, hogy ugyanaz szólal meg. Ellentétben például Dee Bradley Bakerrel. Burtone győzelme mellett még Clancy Brown-nak és Ashley Ecksteinnek örültem volna.

 

LEGJOBB KLÓNKATONA

Rex százados (CC-7567)

Ez is meglepő. Oké, nagyon bírom Rexet, de idén nem is kapott jelentősebb szerepet, ráadásul ő már kicsit "unalmas". Nálam idén Keeli százados volt a favorit, aki lehetne akár II. Rex is, de az a kitartás és önfeláldozás, amivel a Rylothon harcolt, szerintem minden klónnak a javára vállt. Persze tudtam, hogy szegénynek esélye sincs, hiszen már a listába kerülése is pusztán a szerencsén múlott. Ellenben nagy reményeket fűztem Echohoz és nem sokkal kevesebbet Fiveshoz, hiszen klónok szempontjából ez az ő évaduk volt, és főleg, az ő tragédiájuk. Sokkal érdekesebb figurák, mint a csak úgy - legalábbis ebben az évadban - lődörgő Rex.

 

LEGJOBB FEJVADÁSZ

Cad Bane

Meglepődtem volna, ha nem nyert. :) Egyszerűen túl király karakter ő ahhoz, hogy lenyomják. Bár idén jobban bejött Aurra Sing (ahogy az Assassinban nyomta, az nagyon dögös volt), és Bric (végre valaki, aki nem babusgatja a klónokat), de őszintén meglepett volna, ha Cad Bane leszorul a trónjáról. És nem is baj, hogy ott maradt.

 

LEGJOBB CSATA

Kamino felszíni védelme (3x02 ARC Troopers)

A kimenekítés a citadellából a mozgalmassága és hangulata miatt jobban tetszett, de kicsit sem bánom, hogy Kamino nyert. Ez a harc a klónokról szólt, az ő otthonukért, talán az egyetlen csata az életükben, amit magukért vívnak, nem másokért. És az a jelenet, amikor összedől a csecsemőkkel teli torony... szívbemarkoló.

 

LEGJOBB PÁRBAJ

Savage Opress vs Dooku gróf vs Asajj Ventress (3x14 Witches of the Mist)

Tulajdonképpen fölösleges volt ezután még öt másik jelöltet állítani. :) A jelöltlistán is utcahosszal vezetett, látom a pontokban is rávert minden konkurensre, szóval, ez olyan, mint anno Schumacher. Ő ott valahol autókázott, mögötte messze meg zajlott a verseny.

 

LEGJOBB BOLYGÓ

Mortis

Miért nem Lola Sayu? :cry: Mortis kicsit Pandora utánérzetet kelt, ráadásul még abban sem lehetünk biztosak, hogy bolygó. Vagy hogy létezett. :)

 

LEGJOBB JEDI

Ahsoka Tano

Jipikájéjó motherf... :yeah::clap: Tudom, hogy a sok szerencsével megáldott és a Galaxis népeinek napját többször is alaposan elszúró Obi-Wan Kenobi a Jedik non plus ultrája (ami valahol azért szégyen a Jedikre nézve :lol: ), de amilyen változáson Ahsoka átment (és nem csak a testi változásokra gondolok), hát nagyon reméltem, hogy leszorítja az öreg salabaktert. Végre mertek foglalkozni Ahsokával, ami a gyászos második évadbeli szerepe után jót tett neki. Talán rájöttek, mennyi potenciál van ebben a lányban, és végre azt is kitalálták, mihez kezdjenek vele. Több epizódot is kapott, amiben végre nem a fénykardja után kellett szaladgálnia, és ez nagyon-nagyon jót tett a karakterének. Én kezdem már jobban kedvelni, mint Obi-Want és Anakint (bár utóbbit túlságosan sosem kedveltem :)).

 

LEGJOBB MELLÉKSZEREPLŐ

Quinlan Vos

Nekem Tarkin volt a favorit, hihetetlenül jól megcsinálták (talán ennyire jól még senkit nem sikerült elkapni a filmbeli megfelelőjéhez képest). És bár még Talzin muttert is előbbre soroltam, de azért örülök Quinlan Vos győzelmének. Jó kis figura lett, és jó volt végre látni, mint Jedi. Jó, a képregényben is szerepelt már Jediként, de őszintén szólva, azokban nekem inkább egy beszívott fejvadásznak tűnik, olyasvalakinek, akit a Jedi Templom közelébe sem engedtek volna, hanem elküldik, mert azt hiszik róla, hogy koldus vagy tolvaj. Azt meg végképp nem tudtam volna elképzelni róla, hogy ő tanította ki Aayla Securát. A TCW-s megfelelője már sokkal jobban tetszik, és remélem, láthatjuk még, sőt, eltudnék képzelni egy részt, amiben ő és Aayla együtt akciózik Anakinnal és Ahsokával. Ráadásul egy olyan évadban azt sem lenne nehéz eldöntenem, ki legyen a kedvenc Jedim (miért spórolták ki a harmadik évadból Aaylát? :cry: Ezért nem lett csak tökéletes ez a szezon.). :D

 

LEGJOBB ZENE

3x15 Overlords

Helyes! Hátborzongató a zenéje, szó szerint. Igazán kiadhatnának már egy TCW-s soundtrack albumot. :roll:

 

LEGJOBB FŐSZEREPLŐ

Ahsoka Tano

:yeah: Nem írom le még egyszer azt, amit leírtam kettővel feljebb, így csak tapsolok a megérdemelt győzelméhez. :clap: (Annak ellenére, hogy főszereplőként Savage-ot és Obi-Want is előbbre voksoltam, de őszintén szólva, lövésem sincs, hogy Kenobit miért...)

 

LEGJOBB TÖRTÉNETI SZÁL

Éjnővérek trilógia (Nightsisters-Monster-Witches of the Mist)

Naná! Ha valami a nyomába érhetett, az csak a Citadella-trilógia lehetett (volna, ha nem a Mortis-trilógia lett volna :)).

 

LEGJOBB EPIZÓD

3x14 Witches of the Mist

Igen-igen-igen-igen :yeah: :yeah: :yeah: A legjobb TCW epizód (amíg nem jön egy még jobb, mert tavaly ezt írtam a Landing at Point Rainre is :D). Ebben minden volt, ami miatt én imádom a Star Warsot. Talán csak űrcsata nem, de azt kaptunk a sztori elején, szóval ide nem is hiányzott. Ráadásul kinyírtak egy fontosabb szereplőt, és a végére még odatettek egy akkora cliffhangert is, hogy azóta is a fejünket vakarjuk. Az egyetlen, amit csodálok, hogy nem ez lett az évadzáró.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Én még mindig imádom ezt a gépet, annak ellenére, hogy a Jedi ugrórobogó volt a listámon az első, ez pedig csak a második (az ugrórobogó olyan kis ötletes zsebrobogó, hogy nem lehet nem szeretni). Egyszerűen fantasztikusan lett megcsinálva. Egyszerre csapatszállító és halálos harci gép, ráadásul egyaránt működik légkörön belüli és kívül. Egyedül az oldalsó gömb ágyúkat hiányolom, még mindig nem értem, azokat miért spórolják le róluk (holott a Geonosison mindkétszer rajtuk volt, majd később az Utapaun is felszerelték őket). Bár igaz, hogy a filmekhez képest a TCW-ben van rajtuk egy plusz ajtószárny, ami előrefelé nyílik, amit gátolna az oldalsó gömbágyú (bár a Landing at Point Rainben nem csináltak ebből problémát). Mondjuk az ajtó szükséges, mert a filmbeli egyszárnyas ajtókkal nem lehetne teljesen lezárni az utasfülkét.

 

 

Szívemből szóltál. :D Imádom ezt a hajót. Nagyon jól néz ki, és hatékony. Mire kirakja a földön a katonákat már a terepet meg lehet tisztítani elötte a fegyvereivel. Remélem az amerikai hadsereg már gondolkodik a kifejlesztésén. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...
  • 5 évvel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.