Ugrás a kommentre

Obi-wan tétovázott hogy megölje Anakint?


Ajánlott hozzászólás

Mivel nem átlagos Jedi pár, ezért mondom: a kódex nem tiltja, hogy emberek legyenek, Sőt. Míg Obi a fényes, Anakin az árnyékos felén fogja meg az emberséget. Pont ebben a részben élesedik a különbség az ember és ember közt. Nem jó és nem rossz: Ember.

Anakin a tűz, Obi szerintem a levegő, ő táplálja Anakin tüzét. Nem tehetnek ellene: ilyen a természetük. Miután szétválnak ki is alszik az a tűz egy végső lobbanásban s hideg, kemény, fekete üveg marad.

Külön utakon járnak s végül mindketten ugyanoda jutnak :):)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen nagyon sok dolgot másképpen látnak és gondolnak.És valahogy mind a kettő a maga helyén helytálló.Viszont a barátságuk ott a Mustafaron ér véget és elősször egy makacs sértettség lesz úrrá mindkettőn,majd ez a harc végére egyfajta gyűlöletté alakul. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Ody Mandrell: Amikor Obi-Wan fent áll Padmé hajójának rámpáján, az über cool. :) Azt is mondhatná: "I'am the king of the world" :lol:

 

Nekem meg más jut eszembe erről a képről. Gondoljatok az EpVI-ra, amikor Vader az elején, a HCS2-őn a rámpa tetejéről indul lefelé. Hát nekem ez egy az egyben azt idézi.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lipi: Padmen kívül Obi volt az aki vissza tudta rántani Anakint a sötétségből.

 

ÉS ne feledjük, Palpatine nem csak obi-want, hanem Padmét is megpróbálta félreállítani! Bár ez inkább EU, de azért a filmben is van jele a Sidious által keltett féltékenységnek, amikor Anakin dühösen firtatja, hogy mit keresett Padmé apartmanjában Obi-wan. :twisted:

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lipi: Padmen kívül Obi volt az aki vissza tudta rántani Anakint a sötétségből.

 

ÉS ne feledjük, Palpatine nem csak obi-want, hanem Padmét is megpróbálta félreállítani! Bár ez inkább EU, de azért a filmben is van jele a Sidious által keltett féltékenységnek, amikor Anakin dühösen firtatja, hogy mit keresett Padmé apartmanjában Obi-wan. :twisted:

 

Donát.

 

Igen,igen.Megpróbált mindent és mindenkit eltávolítani Anakin közeléből.Leginkább azokat akiről tudta vagy feltélezte,hogy meg tudja akadályozni a fiú átállását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is érdekes kérdés, mi lett volna, ha nem Obi-Wan-t küldik Grevious után.Ha Obi-Wan is tagja lett volna letartóztatásra igyekvő Jediknek.Na akkor mi lett volna?Vajon akkor sikerül Palpinak átállítani Anakint?

 

Két válasz lehet erre.Vagy már a harc legelején nekimegy és megpróbálja minnél hamarabb megölni Obit,vagy Windu helyett "Őt hagyja utoljára" és próbálja meg eljátszani amit Winduval.

...-"Látod Anakin,Én megmondtam,hogy még a barátodban se bízhatsz.Ő is olyan mint a többi Jedi,csak a hatalomra fáj a foga.Meg akar ölni,hogy ne tudjak neked segíteni Padme megmentésében....."

Vagy valami hasonló.Ha ezt az utolsó mondatot elmondja,Anakinnak mindegy ki van a szobában,annak is nekimegy.Talán még Yodának is,bár ennek a végkimenetele igen kérdéses lett volna :39: .Mármint Anakin szempontjából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes eljátszadozni eme gondolatfutamok végkimenetelével…

 

Én amondó vagyok, hogy másképp nem is történhetett volna...

Anakinnak biz értelemben mindenképp győztesen illetve túlélve, hogy precízen fejezzem ki magam, kellett kikerülnie a játszmából.

:csubi: Ja és persze Obiéknak is. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sidi-Obi-Anakin?

 

Igen. Szerintem ott inkább képes lett volna megölni, mint Mustafaron....vagy tévedek? :39:

 

Kérdés, hogy Anakin rátámadt-e volna? Kérdés, hogy Obi is úgy készült volna megoldani a Sidit, mint Windu?

Anakin már elég féltékeny volt akkor is Obira. Szerintem hirtelen felindulásból Obi keze nem hullhatott volna le. Túl jól ismerte Anakint ahhoz. Nem eléggé, de Windunál sokkal jobban.

Obi nem akarta megölni, ha megtette volna, akkor azért mert Anakin ön és közveszélyes módon viselkedve a totális megőrülés tüneteit produkálja. Talán meglepetésében még sikerült is volna alul maradnia Obinak? :lol: Hát persze, mivel Sidi is támogatta volna Anakint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a lényeges kérdés, hogy Obi-Wan megölte-e volna Sidioust úgy, ahogy azt Windu akarta. Ne feledjük, Windu akkor már a Sötét Oldal mesgyéjére tévedt. Ezt Anakintól tudjuk, aki a film elején mondja, hogy fegyverteleneket ölni nem a Jedik útja.

Obi-Wan viszont ízig vérig Jedi volt, ő személyesítette meg a Rendet úgy, ahogy az ep1-ben azt Qui-Gon tette. S mint Jedi szerintem nem súlytott volna le még egy Sith Nagyúrra sem, ha az fegyvertelen - más kérdés, hogy Sidious kard nélkül még veszélyesebb. Szerintem Obi-Wan egyszerűen egyet értett volna Anakinnal, hogy akkor bíróság elé kell állítani. Ezért is távolította el Sidious Obi-Want a színpadról. Ha Coruscanton marad a nagy pillanatban, ziher a Jedi kommandóval tart, és talán eleve viszi magával Anakint is, de ha mégsem, akkor is, Obi-Wan jelenlétében Anakin átállítása lehetetlen, de legalábbis ezerszer strapásabb munka lett volna, mint Winduval.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Sidi szóba hozza Padmet és a nő halálát,meg hogy csak úgy tudja megmenteni,hogyha szabad

Viszont Obi-Wan elég eszes, hogy ez ellen kismillió érvet hozzon fel. Tulajdon képpen egy kérdés is elég lenne: Miért kell ahhoz szabadnak lennie?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Sidi szóba hozza Padmet és a nő halálát,meg hogy csak úgy tudja megmenteni,hogyha szabad

Viszont Obi-Wan elég eszes, hogy ez ellen kismillió érvet hozzon fel. Tulajdon képpen egy kérdés is elég lenne: Miért kell ahhoz szabadnak lennie?

 

Szerintem viszont nem is fajult volna el odáig a dolog. Ha Obi-wan Coruscanton maradt volna, akkor mindenbizonnyal megnyugtatja Anakint, amikor az rájön, hogy Sidious a Sith nagyúr, és megigérné, hogy nem fogja megölni. Vagy ott marad vele, és megnyugtatja. Hiszen ő átérzi, ellentétben Winduval, aki csak zavarodottságról papol, hogy mit érezhet ekkor Anakin.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

más kérdés, hogy Sidious kard nélkül még veszélyesebb.

Hát ez az, ezzel a fegyvertelenség témáját le lehet zárni, egy sith csak holtan fegyvertelen. Windu tudta ezt, semmivel sem rosszabb, mint más Jedi.

 

Szerintem Obi-Wan egyszerűen egyet értett volna Anakinnal, hogy akkor bíróság elé kell állítani.

És ez is mire lett volna jó. Palpatine időt nyer, bírák és Szenátus a kezében, visszaszavaztatja magát az élre, kér maga mellett egy bizalmi szavazást, állandó testőri felügyeletet kér és kap is, ráadásul a Jedikre rábizonyít valami valótlant és kicsit lassabban de eléri amit, akar. Anakint is át tudja állítani(Mondjuk beszélgetnek az őrszobán. pl"Látod megmondtam hatalomra törnek ellenem fordulnak, segíts Anakin ketten rendet teszünk, szabadíts ki."). Csak azért, hozta fel Anakin a bírós ürügyet, hogy ő is időt nyerjen halogathassa a döntését, hogy Palpi, vagy a Jedik. Amíg tárgyalnak dönthetett volna, de Windu nem várt, így előre hozta a döntést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Windu a legjobbat tehette csak.Megöli Sidit.Sidi tudta használni az erőt támadásra.Ez volt a fegyvere.Tehát, hiába nem volt fizikailag fegyvere, iszonyúan veszélyes volt.Ha Obi-Wan is a kommandó tagja, akkor vajon, Sidi legyőzte volna kettejüket(Windu-Obi-Wan)?Vajon Anakin-t meg tudta volna győzzni Obi-Wan, hogy Sidi hazudik(nem lehet senkit feltámasztani a halálból), és meg kell ölni?Szerintem igen, és hármójuk ellen Sidi már édeskevés lett volna.Nem véletlenül, kellet az átálláskor Obi-Wan-nak messze lennie.Mondta is Grevious, hogy Kenobi a tárgyaláshoz nagyon értett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

más kérdés, hogy Sidious kard nélkül még veszélyesebb.

Hát ez az, ezzel a fegyvertelenség témáját le lehet zárni, egy sith csak holtan fegyvertelen. Windu tudta ezt, semmivel sem rosszabb, mint más Jedi.

Viszont Obi-Wan nem biztos, hogy tudta ezt, végülis Dooku támadását simán védte, és azért Obira mindig is jellemző volt egy kis elbizakodottság. A másik, ha Palaptine meg akarta nyerni Anakint, nem mutathatta be, hogy fénykard nélkül sem fegyvertelen, mert akkor igazolja a Jediket, vagyis hogy túl veszélyes. Ha Anakin szeme láttára sütötte volna meg Obi-Want, lehet, az ő keze szállt volna el. Végülis Palaptine tervének végkifejletét teljesen Anakinra alapozta. Anakin átállását pedig arra, hogy a Jedik megpróbálják minden áron megölni, még akkor is, ha ő legyőzötten a lábuk ellen hever és feladja.

Obi-Wan egy olyan mondattal, hogy akkor megkegyelmez, azonnal tönkrezúzta volna Palpatine tervét. És a Jediknek az időhaladék szerintem hatalmas előny lehetett volna, megmenekültek volna a halál elől.

Onnantól kezdve szerintem annyira azért nem lett volna nehéz a Szenátust meggyőzni, csak ügyesen kellett volna trükközni. Végül is Mustafarra hamar rátalálnak, így a Szeparatista Tanács vallomást is tehet a Sith Nagyúrról, akit Dooku gróf már rég felfedett. És Palpatine kétség kívül Sith, ha Sith, ő okozta a háborút. Hát ki akarna olyan embert, aki mindnyájukat veszélyezteti? Ráadásul a dutyiban, Jedi őrizet alatt aztán Palpatine semmit sem tehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És a Jediknek az időhaladék szerintem hatalmas előny lehetett volna, megmenekültek volna a halál elől.

Onnantól kezdve szerintem annyira azért nem lett volna nehéz a Szenátust meggyőzni, csak ügyesen kellett volna trükközni. Végül is Mustafarra hamar rátalálnak, így a Szeparatista Tanács vallomást is tehet a Sith Nagyúrról, akit Dooku gróf már rég felfedett. És Palpatine kétség kívül Sith, ha Sith, ő okozta a háborút. Hát ki akarna olyan embert, aki mindnyájukat veszélyezteti? Ráadásul a dutyiban, Jedi őrizet alatt aztán Palpatine semmit sem tehet.

 

Ezt szerinted Amedda, a többi talpnyaló és a milliónyi klónkatona mind hagyta volna. Palpi Jedi őrizet alatt, nincs az a politikus aki a jedik mellé áll, ha bilincsben bevezetik a szenátusba Palpit, ha vádolgatni kezdik az ő szeretett kancellárjukat...

 

Mindenki Palpi tenyeréből eszik akármilyen igazat mondanak a Jedik azt mondják hazugság, halál az áruló Jedikre, azt order66 konyec.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a 66-os parancsot csak Palpatine ismerte (ha nem, és a fél Szenátus tisztában volt vele, akkor a Jedik is tudhattak róla). És ne feledjük, a Szenátusban nem csak Palpatine pártiak voltak. Ott volt eleve kétezer Köztársaság hű szenátor. És ha a Jedik bizonyítékot teszenek le az asztalra, hogy Palpatine törte ki a háborút, szerintem legalább ezer szenátor elpátor tőle (azok, akik anélkül vették be a dumáját, hogy bármilyen hatalmat is kaptak volna).

Na persze, ezek erős feltételezések, és az egész olyan helyzetből indul ki, ami meg se történt. De szerintem Obi-Wantól jobban tartott Palpatine, mint bárki mástól. A terveit Anakinra alapozta, és Obi-Wan szvsz meg tudta volna akadályozni az átállást. De mivel Anakinnak át kellett állnia, hát Palpatine úgy rendezte, hogy Obi-Wan elmenjen. És így akarhatta az Erő is, különben a Jedi Tanács nem rá szavaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Nagyon jók a meglátásaid. Szerintem is, ha Sidious börtönbe került volna, vagy bírák elé, megmenekülhetett volna a galaxis. De Anakin lehet, hogy akkor sem hagyta volna, mert Sidious úgy is azt kérte volna cserébe, hogy átadja a tudást, hogy hozza ki őt onnan. Akkor meg ugyanúgy szembekerült volna a Jedikkel, csak legfeljebb a Jedik visszatértek volna addigra a Templomba, és nem hígultak volna annyira fel a klónok által. SZóval lehet, hogy Anakin elbukott volna. A fene sem tudja... meditate on this.. I will.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze én sem úgy gondoltam, hogy az egyik szenátor kiáltja el magát, hogy Order 66, vagy indítványozza, hogy irtsuk ki a Jediket. Csak Szerintem Palpinak már akkora a hatalma, annyi megkent embere van, hogy szerintem ebből se JEdi se 2000-ek küldöttsége nem menthet itt meg semmit.

 

Gondoljunk csak bele, Windu elkezdi mondani a bizonyítékokat, a Palpihoz hű csávók, ugyan úgy beúsznak középre, mint a Neimoidi az ep1-ben és azt mondja hazugság. Konkrét bizonyíték nem volt a kezükben, Palpi úgy is mindent tagadott volna, és jön, hogy a Jedik hatalomra törnek, innen már nem vagyunk messze, attól, hogy a Jedik árulók, halál rájuk. Ázsiában székekkel dobálják egymást a politikusok, itt podokat dobálnak. A hangosabbak győznek.

 

Végülis mikor Palpi kijelentette a filmben, hogy a Jedik árulók, nem nagyon volt ellenvetés, csak örjöngő taps. Úgy ugrált mindenki, ahogy Palpi fütyült. Szerintem ha ezt a törvényes utat választja Windu akkor is a Jedikre halál várt volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg ha sikerül kinyírni Palpi-t, ahogy Windu is akarta, akkor is megmenekülnek a Jedik.Sőt nincs gond.Nincs tárgyalás.Elmondták volna, hogy Sith, előhozzák a bizonyítékokat.A Szeparatista vezetők tanúsították volna, hogy Palpi = Sidious.Meg a fénykardja is elég bizonyíték.Aztán új választásokat tartanak.Anakin vagy kilép a Rendből vagy Mester lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Huhh... szóval most néztem át mindent, ami ide írtatok. Írnék egy pár mondatot én is.

 

Ez is Obi-Wan Jediségét igazolja.Ő nem teszi meg azt amit Anakin megtesz Dookuval.Fegyvertelen embert nem öl meg.Teljesen mindegy, hogy éppen ég-e vagy sem, de Anakin fegyvertelen volt.Szerintem ez egy szép párhuzam a filmen belül.Obi-Wan megmutatja, hogy kell viselkednie egy igazi Jedinek

 

Frenkie, most olvastam ezt Tőled, és valami hasonlót pedzegettem a kritikámban én is.

Fegyvertelen, sebesült embert megölni nem morális, még akkor sem , ha az nem a hozzánk legközelebb álló személy. Obi rábízta az Erőre, hogy mi legyen Anakinnal. Ő az Erő gyermeke volt, gondoskodjon róla.

Szerintem Obi nem vállalt magára ekkora felelősséget, mert mégis csak a kiválasztottról volt szó, még ha az most Sith-nek is állt. Ez nem vallana Obira.

És ezért is habozott megölni Anakint, amikor esetleg lehetősége volt rá.

 

Ez nagyon érdekes. Talán nem hitte volna el és akkor is neki támad.Az uralkodó világosan kiadta a parancsot:..."-mostantól minden egyes Jedi beleértve Obi-Wan Kenobi barátodat is a "köztársaság" ellensége....."

Anakin meg már előtte hűséget fogadott neki:..."engedelmes tanítványod leszek-...."Szóval így is úgy is neki ment volna.

 

Egyáltalán nem ment volna neki mindenképpen. Amikor a mészárlás után elmegy Padméhoz, és Padmé rákérdez Obira, kb. azt mondja Anakin, reméli, hogy Obi hű maradt a főkancellárhoz. Bocs, nem tudok szó szerint ídézni. Tehát igenis számított neki Obi, és hiába adta ki az utasítás Sidi, ez a mondat azzal ellenkezik.

 

Szal Vader nem ad annyira az uralkodó kezére....

Pontosan.

 

Én nem tudok megbocsátani neki az EP 6 végén.

 

Nagyon szigorú vagy ám.

 

Obi-Wan jelenlétében Anakin átállítása lehetetlen, de legalábbis ezerszer strapásabb munka lett volna, mint Winduval

 

Na, ezzel egyetértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Bár az Ep3ban végre sokszor szimpatikus Obi, azért mondanék negatívumokat azoknak akiknek tetszik a Mustafari produkciója.

1. Nekem nagyon az jött be hogy Anakin akkor haragudott igazán meg Padméra amikor meglátta Obit, szerintem ha Obi nem lopódzik fel Padme hajójára, Anakin nem bántotta volna Padmét, tehát az én szememben nem Anakin az egyedüli felelös (bocsi a rövid kettösékezetekért, még mindig német billentyüzettel írok) hanem Obi-Wan is. Persze hogy Anakinnak meg kellett volna bíznia Padméban és nem arra gondolni hogy idehozta Obit hogy megölje (bocs hogy a fojtogatáson nem akadok úgy ki ahogy elvárható lenne, de ha egy Sith azt hiszi hogy "megcsalták", nem meglepö hogy úgy reagál ahogy Anakin) de Obi volt az aki megteremtette ezt a helyzetet. Csalinak használta Padmét pedig tudta hogy Anakin Sith és ezért veszélyes lehet ha provokálják.

2. Ti komolyan gondoljátok hogy az jótett hogy életben hagyta elégni Anakint? Ezt én álszentségnek érzem (amit egyébként az egész régi Jedi-rendben érzek). Az emberséges az lett volna ha megöli Anakint és így megkíméli a szenvedéstöl. Ha ezt nem direkt azzal a céllal tette hogy több szenvedést okozzon, márpedig nem úgy tette mert ugye egy Jedi nem bosszúálló, akkor egy oka lehetett: a prófécia. De ha belegondolunk mit jelent ez? Azt hogy az hogy Anakin beteljesítse a próféciát fontosabb volt Obinak mint Anakin személye, Anakin érzései, stb. Ez az a fajta Jedi-mentalitás amit nem szeretek. És még azt állította hogy szerette Anakint.

Kérlek ne támadjatok le nagyon hevesen, gondoljatok arra hogy az igazság az arany középúton van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.