Ugrás a kommentre

Obi-wan tétovázott hogy megölje Anakint?


Ajánlott hozzászólás

Igaz hogy Anakin fegyvertelen volt, de Sith lovag is egyben és így fenyegetést jelentett. Sok dolgot megelőzhetett volna Obi-Wan ha megöli, de talán azért nem tette meg, mert szerette, mint mondta. A könyv így fogalmaz:

"Obi-Wan lenézett rá. Könyörületes dolog lenne végezni vele.

Ám ő nem érzett magában könyörületet.

Nyugodt volt, higgadt és józan, és jól tudta, hogy ha lemászna arra a fekete homokpadra, az talán több idejébe kerülne, mint amennyi jutott neki.

Egy újabb Sith Lord közeledett.

Végül egyetlen választása maradt. Olyan döntés volt ez, amit sok évvel ezelőtt meghozott, mikor átment a lovagi vizsgán, és örök életére felesküdött a Jedi Rendre. Végül is, ő még mindig Obi-Wan Kenobi - még mindig Jedi, aki nem pusztít el egy védtelen embert.

Ezt a döntést az Erőre bízta.

Megfordult és távozott."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem.Ő Jedi, nem ölhet fegyveretlen embert.Esze ágában sem volt megölni.

 

Az volt a kérdés, hogy "tétovázott-e Obi megölni Anakint". Szerinted nem tétovázott? :lol: Amit írsz az pont az ellenkezője. :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tétovázott.Tudta, hogy nem fogja megtenni.Ez határozottság.A tétovázás az lett volna, ha gondolkodik, hogy megöljem vagy ne?

 

Szerintem inkább megölte volna. Ezt kellett tennie! Amikor hagyta elégni, lényegében ezt tette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

És akkor ON

 

Szerintem nem tétovázott. Nem akarta megölni, így nem is tétovázhatott.

 

Szerintem érezte ő, hogy attól, hogy ott hagyja Vadert, még nem öli meg.

 

ÉS saját kezével képtelen lett volna végetvetni legjobb barátja életének. Ezért szerintem meg sem fordult a fejében a gondolat.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
Szerintem is tétovázott hogy megölje e.

Nem is tudom hogy a gyengsége vagy az erőssége hogy nem ölte meg Anakint.Mert gyenge ahhoz hogy megölje a volt tanítványát, de elég erős ahhoz hogy otthagyja szenvedni és elégni.

 

 

Még jó, h tétovázott! Tudta, h anakin a király!!!! Mivel Anakin a legjobb az egész filmben!!! Amúgy most a suliból írock, számtechről:P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lett volna olyan pillanat, amikor Obi-wannak esélye lett volna szembeállítani Anakint azzal, amivé lett?

 

Donát.

 

Megpróbálta. Amikor a lávplatformon kardoztak. Sajnos már egy sith lovagnak akarta megmagyarázni, hogy Palpatine gonosz. Esélye sem volt. Anakint már nem lehetett észérvekkel visszahozni. Szerencs, hogy született egy fia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De még a párbaj előttre gondoltam. Amikor beszél(get)nek. Talán Obi-wan felsorakoztathatott nyomósabb érveket is mint a köztársaság, meg a demokrácia, melyekben Anakin már rég nem hitt.

Talán érvelhetett volna Padméval, vagy azzal, hogy így elveszít mindenkit amit szeret, és nem lesz értelme élnie. Vagy hogy képtelen lenne uralkodnia magán a sötét oldalon, vagy ilyesmi... vagy ez már hamvába halt ötlet lett volna?

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de Padmé valahogy nem állította annyira szembe korábbi mivoltával Anakint. Pl. amellett, hogy azt mondta, hogy te "jó ember vagy, ne tedd ezt!", mondhatta volna azt is, hogy Anakin, gondold már végig józan ésszel: hány ember halálának árán szerezted meg ezt a hatalmat? Hol a szeretet, amiről beszéltél? A KÖNYÖRÜLET? Anakin, gondolkozz racionálisan, stb, stb...

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem ezt érzem. Azzal, hogy Anakin felajánlotta Obi-wannak a menekülés jogát, egyértelművé vált, hogy még nem teljes értékű Sith (még akkor sem, ha mindezt csak erőfitoktatásból tette). Szerintem Anakinnek lett volna még visszaút. Valamilyen módon még vissza lehetett volna téríteni. De ez csak a személyes véleményem.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

gondolkozz racionálisan...

Anakin akkor már éppen erre nem volt képes. Elnyelte a Sötét Oldal, hiszen képes volt rátámadni arra, akit szeretett. Akkor és ott annyira benne volt a Sötétségben, hogy még Luke se tudta volna onnan kiráncigálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindez igaz is megállja a helyét, ha nézem a filmet, de mégis... ott motoszkál bennem a kétely: lett volna-e olyan mondat, amellyel el lehetett volna gondolkodtatni Anakint, mit is tett... tudom, hogy szerintetek nem, de én nem tudom kiverni a fejemből...

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjttel értek egyet:

 

Akkor és ott annyira benne volt a Sötétségben, hogy még Luke se tudta volna onnan kiráncigálni.

 

Igen. A párbaj alatt esélye sem volt ilyesmire. Mint az őrült, úgy száguldott lefelé a sötét oldal lejtőjén, és még egyszer sem esett pofára. Ebben a fázisban nem lehet rá hatni semmiféle észérvvel, mert akkorára nőtt az énje, hogy senki sem tud áthatolni rajta. Mindenkit maga alá helyez, tehát esély sincs arra, hogy valakivel érdemben kommunikáljon. A csonkítás után meg a dühe borít el mindent, tehát még kevesebb esély van az észhez térítésére.

Majd később, amikor már kudarcot vall, ÉS lesz ideje és szándéka gondolkodni, esetleg lehet rá hatni. De ott és akkor... semmiképp sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.