Ugrás a kommentre

Kedvenc nyitójelenet


Lenci

Melyik a kedvenc nyitójeleneted?  

36 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc nyitójeleneted?

    • ep1
      2
    • ep2
      3
    • ep3
      23
    • ep4
      5
    • ep5
      2
    • ep6
      1


Ajánlott hozzászólás

Mind a 6 film lélegzetelállító módon kezdődik. Most arra lennék kíváncsi, hogy ha lehetne rangsorolni tetszés alapján, hogy a címfelirat eltűnése utáni néhány másodpercet, akkor, ti hogyan rangsorolnátok?

 

Nálam a kedvenc az ep4, az alulnézetből látható csillagromboló a legszuperebb, kár, hogy csak kevésszer láthattam ezt moziban, képzelem 1979-ben mekkorát üthetett.

 

Legkevésbé nekem az ep2 nyitánya tetszik, valahogy kissé nehezen fogadom el, hogy a kamera nem lefelé, hanem felfelé indul el....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha rákattintasz az első hozzászólásod jobb felső sarkában rákattintasz az EDIT gombra, megszerkesztheted.

 

Egyébként nekem az ep5 nyitánya tetszik a legjobban, ahogy halkan, méltóságteljesen elkúszik az a hatalmas birodalmi csillagromboló. És közben morajlanak a hangfalak, nagyon jó.

Utánna szorosan ott az ep3, ahol hasonlóan csöndben halad egy Venator csillagromboló, na az hasonlóan feelinges :lol:

 

Legkevésbé talán az ep1 tetszik, mert ott csak egy kis űrhajó repül az űrben (bár a hajó gyönyörű), semmi látványos nem történik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha rákattintasz az első hozzászólásod jobb felső sarkában rákattintasz az EDIT gombra, megszerkesztheted.

 

Egyébként nekem az ep5 nyitánya tetszik a legjobban, ahogy halkan, méltóságteljesen elkúszik az a hatalmas birodalmi csillagromboló. És közben morajlanak a hangfalak, nagyon jó.

Utánna szorosan ott az ep3, ahol hasonlóan csöndben halad egy Venator csillagromboló, na az hasonlóan feelinges :lol:

 

Legkevésbé talán az ep1 tetszik, mert ott csak egy kis űrhajó repül az űrben (bár a hajó gyönyörű), semmi látványos nem történik.

 

 

oké köszi Dzséjt, már ott ficcen az ep6 is....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam az EPIV-től átvette a vezetést az EPIII-as nyitány! Azóta is keresem az álam, hogy a fenébe tudtak ilyen monumentális nyitányt csinálni? Már most hatalmas nagy klasszikus. A bevezető szöveg után a fenségesen lebegő csillagromboló, és a gyomorbavágó dobok....aztán a vadászok berepülése a csata sűrűjébe. Nincs ennél jobb!!!! :shock: :shock: A DVD-t akarooooom. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam az EPIV-től átvette a vezetést az EPIII-as nyitány! Azóta is keresem az álam, hogy a fenébe tudtak ilyen monumentális nyitányt csinálni? Már most hatalmas nagy klasszikus. A bevezető szöveg után a fenségesen lebegő csillagromboló, és a gyomorbavágó dobok....aztán a vadászok berepülése a csata sűrűjébe. Nincs ennél jobb!!!! :shock: :shock: A DVD-t akarooooom. 8)

 

Kábé én is csak ezt tudom elmondani. Az EpIV-es nytány mai szemmel nézve is döbbenetesen ütős, de amit az RoTS-ban műveltek... a moziban azt hittem elolvadok! Kevés mai film nyit ennyire in medias res.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem az ep2ben a kamera felfelémenetele, annyira megfogott és meglepett, hogy emiatt győzött, mert nem tudok dönteni.

 

Emlékszem a moziban a szöveg eltűnt, automatikusan megindult a tekintetem lefelé, erre hopp, már a padlót nézem kép sehol. Felfelé mentünk. Néha még manapság felforgatja a gyomrom. Mint a tengeribetegség, ahhoz tudom hasonlítani.

 

Kíváncsi vagyok miért döntöttek emellett, miért ennél a résznél? Miért csak ennél?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok miért döntöttek emellett, miért ennél a résznél? Miért csak ennél?

 

Talán ezzel is a különlegességére akartam utalni. Mert szerintem az EPII a legkülönlegesebb SW epizód. Persze jó értelembe véve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is beálltam a többséghez... bármilyen letaglozó és klasszikus az ep.4 kezdése, az ep.3 nyitó-jelenete maga a megtestesült monumentalitás és pusztitás himnusza... miközben nézi az ember nem tudja hova tenni az állát, ugyanakkor picit meg is ijed... egy film, ami ilyen iszonyatosan jól kezdődik vajon nem fog-e ellaposodni a végére... felültudja-e múlni majd a saját bevezetőjét (egyébként felül tudja :lol: )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Egyetértek az előttem szólókkal. Amikor a premieren ültem a moziban végigsöpört rajtam valami, valami, ami behatolt a bőröm alá, lefagyasztotta a szívemet, égnek állította a hajamat, és nem engedett, csak akkor, amikor Anakin megszólalt. Onnantól kezdve már lélegezni is tudtam. Köszönöm, Lucas!

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen az EP3 "durr bele" kezdésénél nincs az, mint nekem sok filmnél, hogy csak az első 15 percet kell kibírni, aztán már végignézem. Majdem tátott szájjal néztem először, legalábbis enyhén sokkot kapott az arcom. :P :43: :shock: :)

 

Az EP4 nyitójelenet első nézésre: Na ne! :63:

 

"Ilyen nincs és mégis van."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek az előttem szólókkal. Amikor a premieren ültem a moziban végigsöpört rajtam valami, valami, ami behatolt a bőröm alá, lefagyasztotta a szívemet, égnek állította a hajamat, és nem engedett, csak akkor, amikor Anakin megszólalt. Onnantól kezdve már lélegezni is tudtam. Köszönöm, Lucas!

 

Donát.

 

Én minden egyes megnézésnél ezt érzem.Hiába tudom mi jön, annyira magával ragad mintha elöszőr látnám.Egyszerüen fenomenális.Lucas nagyon eltalálta ezt a kezdést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szomszédugrasztás. Mert hogy kiugrik a szomszéd a lakásából, az biztos :)

 

Nekem már a szomszéd szobában lakó hugom is ezt fogja tenni. Ráadásul nem is szereti a SW-t :) Addigra lecserélem :)

Minden eddigi nézésnél végigizgultam, és úgy vártam ezt az eszméletlen nyitást, mintha a sznap és karácsony volna egyben :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
Jó ötlet! Már csak szerezni kéne egy projektort, bazi hangszórókat és kivetíteni a szemközti ház falára. Siker lenne?  8)

 

 

Hát ömmm... Projektort azt lehet szerezni. Az a két megtermett hangfal ami a hifinken van, és mellesleg összekötve a DVDlejátszóval, már elég lenne egy (két) sávnak a hatból. Volt oszt társamnál van mélynyomó, csak kölcsön kell kérni... a MOMparkból meg elkérjük a xenonlámpás vetítőt, elvégre úgy az igazi, és átállítjuk a fényerőt és nem érdekel hogy ki mit kekeckedik a Lucasfilm állíttólagos emberével aki beállította... :63:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 évvel később...

Mivel én az ep2-t láttam először moziban, nekem az volt az első igazán monumentális élmény. De abban egyetértek, hogy az ep3 vágás nélküli űrcsatás nyitójelenete lélegzetelállító volt. Emlékszem, rendesen elszédültem, ahogy követni próbáltam Ani és Obi hajóját a vásznon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Mivel én az ep2-t láttam először moziban, nekem az volt az első igazán monumentális élmény. De abban egyetértek, hogy az ep3 vágás nélküli űrcsatás nyitójelenete lélegzetelállító volt. Emlékszem, rendesen elszédültem, ahogy követni próbáltam Ani és Obi hajóját a vásznon.

 

hmmmm, nálam 9 év távlatából továbbra is az ep4 nyitánya vezet! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.