Ugrás a kommentre

A Mortis világa


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Úgy gondoltam megér ez a történeti szál egy egész szekciót, mert valahogy még mindig nem tisztáztuk kellően mi is van a Mortis "jelenség" mögött. Sok teória napvilágot látott már külön-külön a részek topikjaiban, de gondoltam jobb az egész történetet egy helyen kezelni annál is inkább, mert elég szerteágazó témáról van szó. Ráadásul pár hónap távlatából kicsit már tisztult a kép, és újra össze lehetne rakni a dolgokat. :)

 

A hétvégén néztem meg újra a trilógiát, és a korábbi álláspontomat szinte teljes mértékben revideáltam. Talán pontosabb ha úgy fogalmazok, hogy teret engedtem más teóriáknak is... Elsőre hevesen elleneztem azt, ami ma már talán a leginkább elfogadottnak tartok, mégpedig, hogy minden megtörtént amit hőseink átéltek. Tehát nem volt semmilyen álom, vagy káprázat, Mortis bizony létez(ik)ett, mint ahogy az a három Erő használó lény is akik ott éltek. Sokszor mondták már, hogy a látszólag bonyolult folyamatok és események magyarázatára általában a legegyszerűbb magyarázat az igaz. :) Talán így van ez most is.

 

A válaszok is mind ott rejteznek a részekben. Természetesen az egész úgy lett megírva, hogy Anakin életútjára is hajazzon, be lehessen helyettesíteni bizonyos karaktereket és eseményeket a történetbe. Szerintem a Mortis trilógiának ebben rejlik a zsenialitása. Ilyen sokrétű, mélyenszántó és bátor történetet nem is tudom mióta nem láthattunk Star Wars köntösben. Látszik rajta, hogy Lucas nyakig benne volt.

 

Eleve az a tény meghökkentő, hogy olyan lényekkel találkozunk, akik az Erőt olyan szinten használják, amiről a temporális világban élő "egyszerű" lények még csak álmodni sem mernek. De az a szép, hogy működik a dolog, ráadásul úgy, hogy nem zavar bele semmi eddig ismert eseménybe, hanem inkább hozzá ad azokhoz. Nem is keveset.

Az Atya azért vitte be az egyensúlyban lévő kis világukba Anakint, mert kíváncsi volt a kiválasztottra, hisz elvileg az olyan erővel bír, amivel őt kiválthatja a nagyon kényes egyensúly megtartásának nehéz feladatából. Mert azt azért leszögezhetjük, hogy Mortis -on az van amit az Atya akar, az elszigeteltség tökéletes és ezt ő hozta létre. Ennek ellenére nem mindenhatóak ezek a lények, csak egy magasabb szinten vannak mint az egyszerű halandók. Ezt bizonyítja talán az is, hogy utólag maga az Atya is belátta miszerint hiba volt odavinni külvilágiakat, hisz megbontották az egyensúlyt, ráadásul Anakin lévén egy olyan elem is bekerült a rendszerbe ami erre még rá is erősített. A Fiú eleve a sötétséget használta, így nem volt meglepő, hogy inkább rá tett nagy hatást a kiválasztott. Ráadásul nem elég a humán befolyás, még technika is került a bolygóra, amivel könnyűszerrel el tudott volna menni a Fiú. Szerintem azért nem tette meg amikor lehetősége volt rá, mert először még maga mellé kellett állítania Anakint. Ketten együtt legyőzhetetlen párost alkottak volna, plusz kellett valaki aki ismerte a külvilágot.

Tény azonban, hogy az Atya is ismerte Anakin jövőjét. Ebből az következhet, hogy talán azért vitte oda a kiválasztottat és akarta a saját helyére állítani, hogy kivegye a galaxisból, így védve meg azt attól a sorscsapástól, amit részben Vader fog majd rájuk hozni. Azonban amint belátta, hogy nem tudja ott tartani a fiút, más módszerhez folyamodott. Minduntalan arrafelé próbálta terelni, hogy tudatosítsa benne a kiválasztott mivoltát, melyet a legvégén ki is hangsúlyoz.

Az űrhajóban ébredés megint egy olyan elem ami arra hivatott, hogy elbizonytalanítsa főhőseinket (és minket is). Vajon álom volt amit átéltek vagy valóság?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó ötlet volt ez a topic. Megnézem majd én is megint és akkor reagálok. Én most is annak a híve vagyok, hogy megtörtént.

Az benne a jó - amire korábban nem gondoltam -, hogy az Atyának és a családjának nincs hatása a kinti világra. Akkor lenne gáz, ha ez nem így lenne.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó ötlet ez a topic, lehet agyalni, mi is történt valójában. :)

Bár erős a gyanúm, hogy ezt sosem fogjuk megtudni egyértelműen, így mindenki azt lát bele, amit akar. Nekem se ártana újranéznem ezt a hármast, hogy letisztultabb képet alkothassak a dologról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó ötlet ez a topic, lehet agyalni, mi is történt valójában. :)

Bár erős a gyanúm, hogy ezt sosem fogjuk megtudni egyértelműen, így mindenki azt lát bele, amit akar. Nekem se ártana újranéznem ezt a hármast, hogy letisztultabb képet alkothassak a dologról.

Pedig lesz még szó róla a negyedik évadban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig lesz még szó róla a negyedik évadban. :)

Ennek örülök, talán akkor már világosabban látunk majd Mortis-szal kapcsolatban. :)

 

Nagyon érdekes dolgokat írtál. :) Lehet így is látni, de bennem egyelőre erősen él a Dagobah barlang effektus teória, az valahogy kerekebb.

Mert ha az Atya ismerte Anakin jövőjét, akkor nem gondolhatta komolyan, hogy egy ilyen bezárt világban betöltendő központi szerep (halála után az egyensúly őrzésének) lehetőségével ott tudja tartani... Ebben nem sok kihívás volt Anakin számára, valljuk be őszintén. :) Ha ez volt az Atya valódi célja, Mortis jövőjének biztosítása, akkor alaposan mellé lőtt. Anakin miatt felborult a nagyon kényes egyensúly, hiszen a Fiú sötét erejére és szándékaira katalizátorként hatott, miközben alig volt esély arra, hogy Anakin önszántából maradjon. Én ennél többet nézek ki az Atyából, bár lehet, hogy ez a baj.

 

Egy biztos, véleményed fényében újra kellene nézni a trilógiát. Talán a hétvégén. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek örülök, talán akkor már világosabban látunk majd Mortis-szal kapcsolatban. :)

 

Nagyon érdekes dolgokat írtál. :) Lehet így is látni, de bennem egyelőre erősen él a Dagobah barlang effektus teória, az valahogy kerekebb.

Mert ha az Atya ismerte Anakin jövőjét, akkor nem gondolhatta komolyan, hogy egy ilyen bezárt világban betöltendő központi szerep (halála után az egyensúly őrzésének) lehetőségével ott tudja tartani...

Miért ne? Bár ismerte a fiú jövőjét, de az mint mondta, nincs kőbe vésve és úgy változik, mint ifjonti szerelem a szívben. :P Szóval lehetett egy olyan elképzelése, hogy ha Anakin látja mire képesek ezek a lények, akkor önszántából is marad. Ámbár igazad van, ez nem jöhetett be, de erre utaltam is alább, hogy később már inkább Anakin kiválasztottságára helyezte a hangsúlyt. Higgye el magáról, hogy nagy dolgokra képes.

 

Ebben nem sok kihívás volt Anakin számára, valljuk be őszintén. :) Ha ez volt az Atya valódi célja, Mortis jövőjének biztosítása, akkor alaposan mellé lőtt.

Nem csak Mortis jövőjének biztosítása volt a célja, hanem az univerzum békéjének biztosítása is. :) Mit is mondott? Nehéz feladat az övé, amikor tudja, hogy gyermekei az egész univerzum szerkezetét befolyásolhatják. Tehát az ő felelőssége hatalmas abban, hogy abban a zárt világban tudja tartani gyermekeit. Egyébként a bolygón is hatalmas volt az Erőkoncentráció, ezt mind a három Jedi érezte.

 

Mondjuk azt nem értem, miért nem lehetett hozzáérni a lényekhez? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Mortis trilógia szerintem is elég érdekes. én abban hiszek, hogy megtörtént, nem csak álom volt. Ez a kedvenc trilógiám a 3. évadban. Elnézést, ha rossz helyen említem, de a május 4-ét nem kellene bejelölni a naptárban a piros betűs ünnepek közt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért ne? Bár ismerte a fiú jövőjét, de az mint mondta, nincs kőbe vésve és úgy változik, mint ifjonti szerelem a szívben. :P Szóval lehetett egy olyan elképzelése, hogy ha Anakin látja mire képesek ezek a lények, akkor önszántából is marad.

Igazából úgy értettem, hogy ismerte Anakin jövőjét, vagyis ismerte a képességeit és a motivációit is ezáltal, amelyekből együttesen következik, mi lehet igazán csábító a számára. Mortist én nem tartom ilyen lehetőségnek, amennyiben az ott élők hatalma főleg oda korlátozódik. :)

 

Nem csak Mortis jövőjének biztosítása volt a célja, hanem az univerzum békéjének biztosítása is. :) Mit is mondott? Nehéz feladat az övé, amikor tudja, hogy gyermekei az egész univerzum szerkezetét befolyásolhatják. Tehát az ő felelőssége hatalmas abban, hogy abban a zárt világban tudja tartani gyermekeit.

Ez viszont így közvetve igaz lehet. :) Ha így nézzük, akkor szegény öreg tett egy kísérletet, hogy az egyensúly megtartását (közvetlenül Mortisét, közvetve pedig a galaxisét) megoldja, de nem járt sikerrel, sőt, végig kellett néznie az egész család pusztulását.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy ők az erő megtestesítői is egyben.

 

Én nem hinném hogy ez igy van ők nem maguk az Erő megtestesítői inkább csak olyan képviselő félék vagy mondjuk az Erő hangjai ők képviselnek egy egy rész szerintem

Szerkesztve: - Master
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Most néztem meg a Mortis extrát a BD-n, és Filoni azt mondja, hogy minden kérdésre meg van a válaszuk (tételesen fel is sorolt párat), de nem mondják el, mert úgy nem lenne izgalmas találgatni és polemizálni. :) Azt is megerősítette, hogy lesz még ilyen rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi a Mortis? Ki az Atya? Milyen hatással volt Ahsokára, hogy újraéledt....most hirtelen ennyire emlékszek.

Kíváncsi vagyok, milyen magyarázattal állnak elő. Valóban az egyik legrejtélyesebb, és legsokrétűbb történetszál a sorozatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok, milyen magyarázattal állnak elő. Valóban az egyik legrejtélyesebb, és legsokrétűbb történetszál a sorozatban.

Igen, és alapállásban is legalább háromféleképpen lehet értelmezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Három szóval tudnám jellemezni ezt a történetszálat... Epic, epic, epic. Számomra ez a trilógia a csúcs, az örök és letaszíthatatlan. Kezdetét veszi az Overlords egy már önmagában furcsa rejtéllyel, melynek során hőseinknek az ismert Galaxis szélére kell utazniuk, aztán ott van az az óriási monolit, amely lényegében a Mortis bolygót... Nem, nem fogalmaznék úgy, hogy bolygót... Inkább úgy, hogy a Mortis világát foglalja magában.

 

Megismerjük az Erő hordozókat, olyan zseniális szinkronhangokkal mint Sam Witwer és Adrianne Wilkinson, akik már kifejezetten veteránnak számítanak a témában. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy amit Sam Witwer lerendez a mikrofon mögött az túllépi a zseniális fogalmát. Minden egyes mondata jól hangzik és az ember legszívesebben vagy hússzor visszatekerné.

 

A magával ragadó hangulat és ahogy egyre jobban elmerülünk az Erő hordozók világában a néző rádöbben, hogy valami sokkal nagyobb részesévé váltak kedvenc szereplői, mint az eleinte hitte. Az epizód végén, amikor a Kiválasztott megküzd kettőjükkel bár nem annyira dinamikus a magasztos zene, ami megy alatta olyan grandiózus hatást kölcsönöz neki, hogy elképesztően izgalmas.

 

Aztán az Altar Of Mortisban kiéleződnek az ellentétek, a Fiú mozgásba lendül és megkezdődik a Világos és a Sötét Oldal küzdelme. Ahol az ember annyira belemerül az események áradatába, hogy egyszerűen megfeledkezik arról, hogy mi fog történni az EPIII.-ban és hogy "hőseink úgysem hallhatnak meg." Habár, Ahsoka meghalt néhány percre. Az újjáélesztése epic volt a már jól ismert zenére, nem is beszélve az előtte zajló eseménydús akciókról. Amikor a Fiú leszúrta a Leányt, akkor csak néztem, hogy "b*zdm*g." Halálakor a nézőben tudatosul, hogy mivel a Mortison vannak, nagyon súlyos következményei vannak a történteknek.

 

Végül az utolsó részben Anakint szembesítik a saját jövőjével, egy olyan helyen, amit akár a Star Wars poklának is lehetne nevezni. Amikor a Fiú azt mondja Obi-Wannak, hogy "Ő most már az enyém" és röhögve kirepül a barlangból ez pláne ezt az érzést erősíti. Végül elérkezett a végső leszámolás ideje és a The Clone Wars legszebb, leghatásosabb, legepicebb, legzseniálisabb, legidőtállóbb jelenete... Anakin és az Atya utolsó beszélgetése és a Mortis pusztulása. Amit Kevin Kiner művel a háttérzenével, szinte könnybe lábad a szemem.

 

A Mortis trilógia egy mestermű, mondhat bárki bármit arról, hogy kicsit kilóg a Star Wars univerzumából, de a tény, tény marad. És örülök neki, hogy visszatérnek erre a későbbiekben, mert ez nagyon-nagyon hiányzott. Úgy megnéznék egy jelenetet ahogy Obi-Wan vagy esetleg Anakin megossza a Mortison történteket Yoda mesternek, aki esetleg többet is tudhat a dolgokról.

 

Az egyetlen dolog, amit nem értettem, hogy ugyebár az Atyán keresztül árad a Fiúba a hatalma, de akkor a Fiú miért próbálta meg megölni a második részben. És amikor a harmadik részben az Atya leszúrta magát miért esett kétségbe, pedig akkor még nem is tudta, hogy így lőttek a hatalmának, így arra se lehetett fogni, hogy a hatalma elvesztése miatt aggódik. Vagy csak a Sötét Oldal annyira elhatalmasodott rajta hogy olyan szeszélyes akár a tenger? Sosem tudjuk meg. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aztán az Altar Of Mortisban kiéleződnek az ellentétek, a Fiú mozgásba lendül és megkezdődik a Világos és a Sötét Oldal küzdelme. Ahol az ember annyira belemerül az események áradatába, hogy egyszerűen megfeledkezik arról, hogy mi fog történni az EPIII.-ban és hogy "hőseink úgysem hallhatnak meg." Habár, Ahsoka meghalt néhány percre. Az újjáélesztése epic volt a már jól ismert zenére, nem is beszélve az előtte zajló eseménydús akciókról. Amikor a Fiú leszúrta a Leányt, akkor csak néztem, hogy "b*zdm*g." Halálakor a nézőben tudatosul, hogy mivel a Mortison vannak, nagyon súlyos következményei vannak a történteknek.

 

A súlyos következményekre Obi-Wan is utalt. Nekem azért kellene bővebb magyarázat, mert nagyon kíváncsi vagyok a miértekre és az esetleges hatásokra. Magára jelenségre. Szerintem Maul is köthető lesz hozzájuk valamiképp. De ez csak megérzés, az én teóriám ezért nem is rakom spoilerbe mert nem az.

 

Az egyetlen dolog, amit nem értettem, hogy ugyebár az Atyán keresztül árad a Fiúba a hatalma, de akkor a Fiú miért próbálta meg megölni a második részben. És amikor a harmadik részben az Atya leszúrta magát miért esett kétségbe, pedig akkor még nem is tudta, hogy így lőttek a hatalmának, így arra se lehetett fogni, hogy a hatalma elvesztése miatt aggódik. Vagy csak a Sötét Oldal annyira elhatalmasodott rajta hogy olyan szeszélyes akár a tenger? Sosem tudjuk meg. :)

Szerintem a Fiú nem tudott erről a kapocsról. Ez volt a 22-es csapdája. Ha megfigyeled már az Altair of Mortisban is hagyta volna ledöfni magát az Atya, csak épp a Leány közéjük ugrott. Már ott vége lehetett volna. Persze ez felveti a kérdést, hogy mi van akkor ha az Atya természetes halállal hal meg. Akkor mi lesz a gyermekeivel? Bár ezért is akarta Anakint marasztalni, hogy zabolázza őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Fiú nem tudott erről a kapocsról. Ez volt a 22-es csapdája. Ha megfigyeled már az Altair of Mortisban is hagyta volna ledöfni magát az Atya, csak épp a Leány közéjük ugrott. Már ott vége lehetett volna. Persze ez felveti a kérdést, hogy mi van akkor ha az Atya természetes halállal hal meg. Akkor mi lesz a gyermekeivel? Bár ezért is akarta Anakint marasztalni, hogy zabolázza őket.

Jó kérdés. A logika azt diktálja, hogy akkor mindketten elveszítik a képességüket és egyszerű halandókká válnak. Tényleg, vajon milyen lehetett az Anyjuk? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kérdés. A logika azt diktálja, hogy akkor mindketten elveszítik a képességüket és egyszerű halandókká válnak. Tényleg, vajon milyen lehetett az Anyjuk? :D

 

Már olyat is láttam, aki azt mondta, hogy Talzin az Anya :lol:

 

Szerintem a Fiú és a Leány csak akkor veszthették el a hatalmukat, ha az Atya ön kezűleg végzett saját magával. De az is lehet, hogy a Fiú azért vesztette erejét, mikor az Atya leszúrta magát, mivel már a Leány is meghalt, és nem maradt semmi amihez képest a Sötét oldal sötét lehetett. :hehe: Áh ilyenkor már nem tudok gondolkodni, ha lesz időm. majd reggel megpróbálom kifejteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már olyat is láttam, aki azt mondta, hogy Talzin az Anya :lol:

 

Szerintem a Fiú és a Leány csak akkor veszthették el a hatalmukat, ha az Atya ön kezűleg végzett saját magával. De az is lehet, hogy a Fiú azért vesztette erejét, mikor az Atya leszúrta magát, mivel már a Leány is meghalt, és nem maradt semmi amihez képest a Sötét oldal sötét lehetett. :hehe: Áh ilyenkor már nem tudok gondolkodni, ha lesz időm. majd reggel megpróbálom kifejteni.

De az Atya már alapból pártatlan volt, nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már olyat is láttam, aki azt mondta, hogy Talzin az Anya :lol:

 

Szerintem a Fiú és a Leány csak akkor veszthették el a hatalmukat, ha az Atya ön kezűleg végzett saját magával. De az is lehet, hogy a Fiú azért vesztette erejét, mikor az Atya leszúrta magát, mivel már a Leány is meghalt, és nem maradt semmi amihez képest a Sötét oldal sötét lehetett. :hehe: Áh ilyenkor már nem tudok gondolkodni, ha lesz időm. majd reggel megpróbálom kifejteni.

Érdekes ötlet. Engem érdekelne a bővebb eszmefuttatásod.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Ne dramatizálj, nem temettem én semmit csak egyszerűen nem tetszik a dolog. Qui-Gon és Shmi feltűnése a Fiú műve volt, szóval az úgy teljesen jó. Itt nem hinném, hogy megint a Fiú veszi fel az egykori sith tanonc alakját...

Qui-Gonban annyira nem vagyok biztos... :)

 

Én meg pontosan abban vagyok biztos, hogy Qui-Gon nem a Fiú volt (és talán Ahsoka sem). A tanács, amit Anakinnak adott, miszerint más lehetősége is van a távozáson és a Fiú megölésén kívül egyértelművé teszi ezt. Anakin persze a látomás okozta sokkjában úgy értelmezte, hogy csatlakozzon a Fiú-hoz, pedig Qui-Gon nyilván úgy értette, hogy Anakin képes lett volna megtéríteni a Fiú-t, és eredetileg azért küldte a Kúthoz, hogy megpróbálja. (Azt csak zárójelben, hogy az Atya szerint a temetőben a sötétségnek nem volt hatalma, tehát a Fiú nem lett volna képes Qui-Gon alakjába bújva megtéveszteni Anakin-t. Persze, amiatt, hogy később simán bemasírozhatott a Leány kriptájába, hogy elvigye a Tőrt, rendesen összezavarja a dolgot.)

 

Van itt még valami, ami megerősít abban, hogy Qui-Gon nem a Fiú volt. Figyeljétek meg a szimbolikát, abban, hogy az Overlords-ban, melyik Jedinek, ki jelent meg.

 

Obi-Wan, Anakin mestere volt, ő tehát Anakin múltja, őelőtte pedig az ő mestere tűnt fel. "A múlt múltja."

Anakin a jelen, és neki a Fiú jelent meg, Shmi alakjában. A beszélgetésük felfedte, hogy Anakin-ba milyen mélyen gyökeret vert a Sötét Oldal. Azért Shmi, mert az ő halála oltotta belé a fájdalmat, a szerettei elvesztésétől való félelmet, és hogy mit tenne ha még egyszer ilyen történne. Anakin (a jelen) jelenje tehát a Sötét Oldal.

Ahsoka Anakin tanítványa, tehát a lehetséges jövő, és ennek megfelelően egy Jedi Ahsoka tűnt fel neki. Ami jelzi, hogy habár Anakin-ban ott lappang a Sötétség, még lenne esélye elfordulni tőle.

 

Egy másik dolog, ha jól megnézitek, Qui-Gon és a felnőtt Ahsoka nem voltak annyira valószerűek, mint a Fiú Shmi képében. Qui-Gon teljesen Erő-szellem kinézetű volt, Ahsoka pedig halványan átlátszó volt. Nem olyan szilárdak, megfoghatóak, mint a Fiú alakváltásai.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg pontosan abban vagyok biztos, hogy Qui-Gon nem a Fiú volt (és talán Ahsoka sem). A tanács, amit Anakinnak adott, miszerint más lehetősége is van a távozáson és a Fiú megölésén kívül egyértelművé teszi ezt. Anakin persze a látomás okozta sokkjában úgy értelmezte, hogy csatlakozzon a Fiú-hoz, pedig Qui-Gon nyilván úgy értette, hogy Anakin képes lett volna megtéríteni a Fiú-t, és eredetileg azért küldte a Kúthoz, hogy megpróbálja. (Azt csak zárójelben, hogy az Atya szerint a temetőben a sötétségnek nem volt hatalma, tehát a Fiú nem lett volna képes Qui-Gon alakjába bújva megtéveszteni Anakin-t. Persze, amiatt, hogy később simán bemasírozhatott a Leány kriptájába, hogy elvigye a Tőrt, rendesen összezavarja a dolgot.)

 

Egy másik dolog, ha jól megnézitek, Qui-Gon és a felnőtt Ahsoka nem voltak annyira valószerűek, mint a Fiú Shmi képében. Qui-Gon teljesen Erő-szellem kinézetű volt, Ahsoka pedig halványan átlátszó volt. Nem olyan szilárdak, megfoghatóak, mint a Fiú alakváltásai.

Nálam ez az utolsó érv a nyerő és az átgondolandó. :) Szerintem az, hogy a sötét oldalnak ott nincs foganatja a temetőben az nem jelenti azt, hogy a Fiú nem mehet oda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg pontosan abban vagyok biztos, hogy Qui-Gon nem a Fiú volt (és talán Ahsoka sem). A tanács, amit Anakinnak adott, miszerint más lehetősége is van a távozáson és a Fiú megölésén kívül egyértelművé teszi ezt. Anakin persze a látomás okozta sokkjában úgy értelmezte, hogy csatlakozzon a Fiú-hoz,

Számomra éppen hogy ez bizonyítja azt, hogy a Fiú volt akkor is Qui-Gon Jinn alakjában!

 

pedig Qui-Gon nyilván úgy értette, hogy Anakin képes lett volna megtéríteni a Fiú-t, és eredetileg azért küldte a Kúthoz, hogy megpróbálja.

Megtéríteni a Fiút? Anakin? Aztán hogyan? A Fiú nagyságrendekkel erősebb volt Anakinnál. Ugyan mivel téríthette volna át ő a Fiút akkor, amikor még az Atyára se hallgatott? Ráadásul az Altair of Mortis jól láthatjuk, hogy a Fiúnak nem igazán számít Anakin. Ő csak egy eszköz számára. Ez olyan mintha azt várnánk el Anakintól, hogy Palpatine -t a jó útra térítse... Biztos vagyok benne, hogy a megjelenések a Fiú alakváltásai mint ahogy ezt az Atya is mondta.

 

Egy másik dolog, ha jól megnézitek, Qui-Gon és a felnőtt Ahsoka nem voltak annyira valószerűek, mint a Fiú Shmi képében. Qui-Gon teljesen Erő-szellem kinézetű volt, Ahsoka pedig halványan átlátszó volt. Nem olyan szilárdak, megfoghatóak, mint a Fiú alakváltásai.

Simán megjelenhetett úgy a Fiú, ahogy az az alanynak leginkább megfelelő. A perdöntő számomra az volt, ahogy a látomások lezajlottak. A kamera ugyanazzal a mozgással közelít a három szereplőre, ráadásul sorrendben. A legjobb az amikor bemegy a barlangba. Először Ahsokát közelíti meg, aztán Obit. Teljesen olyan, mintha egy szellem járna közöttük. A jelenések pedig evidensek, hisz három olyan téma kerül elő, amik a főhősök életét meghatározzák (Obi/Qui-Gon/Anakin háromszög, Ahsoka/Anakin kapcsolata, Ahsoka jövője, Anakin anyjának elvesztése).

 

Qui-gon jinn csak a 3. részre jött rá hogy térhet vissza az erő honából.

Na ez meg a másik dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.