Ugrás a kommentre

A Mortis világa


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szép példa a harmadik részben az a jelenetsor, amikor az Atya elküldi Anakint, hogy kérdezzen, és megtudja mit kell tennie. Erre megjelenik Qui-Gon "szelleme" aki szinte beküldi a sötét oldal kútjába. Na most ez két okból is érdekes. Egyrészt szerintem Qui-Gon az vagy az Atya, vagy a Fiú volt. Ezt abból gondolom, hogy Anakin kérdésére, miszerint mit kell tennie nem ad konkrét választ. Azt mondja, hogy bízzon a megérzésében és emlékezzen a képzésén tanultakra... Egyértelműen arra sarkallja, hogy ösztönből cselekedjen, nem akar neki egyértelmű útmutatást adni. Ebből számomra az következik, hogy Anakin tesztje is zajlott a Mortison.

Igen, az Atya azt akarta, hogy önmagától jöjjön rá, mit kell tennie, hogy a sorsa formát öltsön. Ezért is törölte ki azt, amit a Fiú mutatott neki, mert az Atya szerint a Fiú befolyásolta a dolgok menetét és ez nem a Kiválasztott tényleges sorsa. Azzal azonban nem számolt, hogy a kísértés a valóságban is ott van és hogy az egyensúly megteremtése előtt Anakinnak meg kell járnia a Sötét Oldalt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek a jelenések egy külön misét érdemelnének. :)

 

Szerintem tudott az Atya a kísértésről, mert az utolsó szavaival úgy gondolom Anakin Padmé iránti érzelmeire célzott. Azt ne feledjük, hogy ők tudták a jövőt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek a jelenések egy külön misét érdemelnének. :)

 

Szerintem tudott az Atya a kísértésről, mert az utolsó szavaival úgy gondolom Anakin Padmé iránti érzelmeire célzott. Azt ne feledjük, hogy ők tudták a jövőt.

A sajátjukat valahogy mégsem látták előre. Ez érdekes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A saját sorsuk más. Nem tudhatták hogy fog reagálni a zárt rendszerük, ha beleviszik Anakint. Az is valószínű, hogy csak akkor látták előre a dolgokat, amikor már Aankin bekerült a világukba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKósa! Nézd meg Talzin székhelyét és a Fiú tornyát. Rengeteg hasonló formát fogsz látni. Most már biztos vagyok benne, hogy Talzin az "Anya". :D

Hát, ódon és zöld. :D Akkor, már ha ez tényleg igaz, akkor Talzin a Fiút kedvelte jobban és ha teszem azt Talzint az Atya száműzte, akkor érthető lenne, hogy a Fiú miért gyűlöli ennyire az apját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ami a lényeg, hogy honnan van Talzinnak ekkora hatalma. Bár álcáznia is kell magát, mert hisz tudjuk: "sokan kihasználnák az erőnket"...

Ez az elmélet pedig még több kérdést vet fel, mint amennyit megold. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha ezt így kitalálták akkor meghajlok a zsenialitásuk előtt. :) Főleg ha Mault is beleillesztik a képbe.

Meglepő módon a Fiú szavai köszöntek vissza Maul ajkairól a Brothersben. Talán Talzin arra törekedne, hogy szeretett fia visszatérjen?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez bennem is felmerült. De az még mindig kérdéses, hogy miért kellene ehhez Maul? Szerintem más van a háttérben. Mondjuk az se lehetett véletlen, hogy a harmadik évadban pont a boszorka trilógia után jött a Mortis.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez bennem is felmerült. De az még mindig kérdéses, hogy miért kellene ehhez Maul? Szerintem más van a háttérben. Mondjuk az se lehetett véletlen, hogy a harmadik évadban pont a boszorka trilógia után jött a Mortis.

Ebben is van valami, valamilyen oknál fogva átálltak a lineáris történetvezetéshez, mert valami high conceptet akarnak kibontani. Mondjuk én a Mortis trilógiát az évad végére tettem volna. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talzin ugyanolyan célokkal manipulálja Ventress-t mint majd később Mault. A gyűlöletére és a bosszúszomjára épít. Hatalmas párhuzam van a Maul szál és e között, ami tovább erősíti bennem a Mortissal való összefüggést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze szerintem az egész Mortis alapból az SW egyik h*lyesége, és azt még fokozni meg az EU csúcsökörsége.

És itt most nem az ízlések és pofonok határán mozgunk, hanem arról van szó, ami fentebb is olvasható: szembemegy az ep6 végével. Lehet azt mondani, hogy sok minden szembe megy a filmekkel, de ez túlmegy minden határon.

Miért lenne a Mortis az SW "csúcsökörsége"? Magyarázd már el nekem ezt mert ez olyan Bermuda háromszöges kinyilatkoztatás, hogy ihaj. Semmilyen ponton nem megy szembe a filmekkel, és épp ellenkezőleg, egy zseniálisan megalkotott történet aminek koránt sincs vége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért lenne a Mortis az SW "csúcsökörsége"? Magyarázd már el nekem ezt mert ez olyan Bermuda háromszöges kinyilatkoztatás, hogy ihaj. Semmilyen ponton nem megy szembe a filmekkel, és épp ellenkezőleg, egy zseniálisan megalkotott történet aminek koránt sincs vége.

MissKarrde itt most nem Mortis-ról mondta, hogy szembemegy a filmekkel (az más kérdés, hogy én sem értek egyet a trilógiáról alkotott véleményével), hanem arról, amit az Apocalypse című regény és a Mortis-trilógia kapcsolatáról írtam a Könyvek topikban. És az sajnos tényleg megérdemli a "csúcsökörség" címet. Ehhez képest Maul életben maradása bakfitty. De nem OFF-olok tovább. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leírta, hogy szerinte hülyeség a Mortis. És nem csak a könyvekben az számára, ez is benne van. Csak kíváncsi lennék, hogy mi benne a hülyeség szerinte. Az EU -t egyébként nem keverem ebbe, csak mint érdekesség szinten megnézem mi van benne. A Mortis szál a következő évadban biztos szerepelni fog Maulék kapcsán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy vélem, hogy Anakin önfeláldozása, döntéseinek súlya nem lett kevésbé értékes a Mortis-trilógiával, hiszen az ő története önmagában is elismerésre méltó. Mortis bevezetése a TCW révén nem tett mást, mint egy tágabb környezetbe helyezte az egész szituációt, amivel sejtelmesebbé és bonyolultabbá tette. Szerintem ezzel hozzátett a történethez és nem elvett belőle, vagy kisebbítette azt.

Az biztos, hogy ez egy másik dimenzió a galaxison belül, ami nem feltétlenül tetszik mindenkinek. Amíg nem tudtam róla, nekem sem hiányzott semmilyen háttérsztori, de eddig nagyon tetszik, hogy behozták. Majd a végső megítélésnél úgy is az fog számítani, hogyan vezetik tovább, hová fognak kilyukadni vele.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Gondolkoztam, hogy nyissak-e Talzinnak külön topikot, de utána rájöttem, hogy felesleges, mert szorosan kapcsolódik a Mortis –i lényekhez így adott a helye. És, hogy miért gondolom ezt annak több oka is van. Eleinte nem tűntek fel a nyilvánvaló hasonlóságok, de ma már, letisztulva egyértelműek a jelek: Talzin szoros kapcsolatban áll vagy állt a Mortissal, főleg a Fiú képviselte vonallal. A kronológiát tekintve ugye az Éjnővérek után közvetlen tűnt fel a Mortis, aminek akkoriban szerintem senki nem tulajdonított nagy jelentőséget, pedig csak fel kellett volna tűnni pár alapvető hasonlóságnak.

 

 

1. Talzin titulusa. Őt ugye Anyának szólítják, amiről eleinte az Éjnővér klán tagjaival való kapcsolatára lehetett asszociálni, de a Mortis után már egy másik puzzle -be illik bele. Atya, Leány, Fiú és Anya

 

2. Talzin hangja. Ugyanolyan visszhangos, mint a Mortison élő családé, ráadásul Talzinéba még egy mély tónus is vetül, ami a háttérben megbúvó fenyegetésre utal. Ilyen hangszíneket csak ennél a négy lénynél tapasztalunk, ami nyilván nem lehet véletlen egybeesés.

 

3. Talzin karakterének kidolgozottsága. Bár a TCW –ben szinte minden karakter hasonló stílusjegyben fogant, azért van köztük különbség. Talzin és a Fiú karaktere között meglepően nagy a hasonlóság. Csak az ő fejükön láthatunk festést, ami ráadásul nagyban hasonlít is, már ami a formájukat illeti.

 

talzin.jpg

 

fiu.jpg

 

 

4. Aztán itt vannak az egyértelmű vizuális utalások. Nézzük először a homlokon érintést. Mind Talzin, mint a Mortis lényei ily módon tudják a lényeket elkábítani vagy megölni.

 

homlok1.jpg

 

homlok2.jpg

 

 

5. Talzin és a Fiú lakhelye. Talzin és a Fiú szorosabb kapcsolatára elég bizonyíték, ha megnézzük a két lény otthonát. Először is a Fiú tornya szakasztott mása a Talzin táborában látott kisebb oszlopoknak. Ráadásul a zöld színű köd és lötty is ugyanaz a két helyen.

 

tornyok1.jpg

 

tornyok2.jpg

 

fiutorony.jpg

 

tornyok3.jpg

 

 

Másodsorban pedig Mortison és Talzinnál is láthatunk a „semmiből”, zöld színben manifesztálódó tárgyat.

 

obikard.jpg

 

csesze.jpg

 

 

Ezek azért is érdekes dolgok, mert azt mutatják, hogy a Mortis és a Talzin szál még koránt sincs lefutva, és ahogy sejthettük, egy sokkal komplexebb dolog lehet a háttérben annál, mint amit elsőre gondoltunk volna. Rengeteg még a kérdés. Talzin hogyan és miért szeparálódott el a többi társától? Mi a célja Maul vissza hozatalával? Egyáltalán miért rejtőzik ha olyan nagy hatalma van?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen így van. De Maulnak szerintem rengeteg köze van Talzinhoz, így ezek a szavak is azt bizonyíthatják, hogy a Talzin-Mortis-Maul dolog összefügg. Nem lepődnék meg, ha kiderülne, hogy Maul valójában a Fiú. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes elmélet, de szerintem korai ezt a Talzin-Mortis kapcsolatot tényként kezelni. Mikor arra se kapunk magyarázatot, hogy Maul hogy élte túl a zuhanást, valahogy kétlem, hogy a készítők ennyire komplex történetet szánnának Talzinnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrészt Maul sztorija nincs lezárva, másrészt a Talzin Mortis kapcsolat a jelekből ítélve szerintem teljesen egyértelmű.

Filoni utalt rá, hogy a sorozatban nem lesz bővebben kifejtve, hogy élte túl Maul a zuhanást. Talzin és a Mortis kapcsolata pedig egyáltalán nem egyértelmű, sőt. Talzin egyáltalán nem illik bele az Atya által felvázolt helyzetbe. A Fiú, a sötét oldal, a Leány a világos, az Atya pedig aki egyensúlyban tartja őket. Hogy illik bele ebbe a képletbe Talzin?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filoni utalt rá, hogy a sorozatban nem lesz bővebben kifejtve, hogy élte túl Maul a zuhanást. Talzin és a Mortis kapcsolata pedig egyáltalán nem egyértelmű, sőt. Talzin egyáltalán nem illik bele az Atya által felvázolt helyzetbe. A Fiú, a sötét oldal, a Leány a világos, az Atya pedig aki egyensúlyban tartja őket. Hogy illik bele ebbe a képletbe Talzin?

Kicsit EU-s vizekre evezünk, de az egyensúly fenntartásának a káosz szítása az ellentéte. És valljuk be, Talzin tevékenyen teszi mindezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Fiú, a sötét oldal, a Leány a világos, az Atya pedig aki egyensúlyban tartja őket. Hogy illik bele ebbe a képletbe Talzin?

Hát épp ez az, hogy abba a képletbe sehogy. Azért nincs is ott. Ez viszont nem jelenti azt, hogy nem lehet közük egymáshoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ha szorosabb kapcsolata lenne Mortis világával, az Atya biztos említette volna, ha nem is név szerint. Amíg a TCW nem bizonyítja ezt az elméletet, én nem kötöm össze a kettőt, ettől függetlenül érdekes téma és jól lehet rajta vitatkozni :) .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem szentírásnak szántam az elméletem, hanem csak egy lehetőségnek, amire a különböző jelek egyértelműen utalnak (elég ha megnézed a vizuális utalásokat). :) Persze ettől még nem biztos, hogy jól látom a dolgot. Tényleg hálás téma amúgy. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak azt mondom, hogy a vizuális hasonlóságok, még nem feltétlenül jelentenek közvetlen kapcsolatot. Egyszerűen csak a misztikusságot akarják kifejezni mindkét esetben a készítők és szerintem akaratlanul is hasonló módszerekhez nyúlnak. Nekem ez kicsit olyan (eléggé leegyszerűsítve), hogy a Tresspass és a Friend in Need is hasonló környezetben játszódott, mégsem várja senki, hogy a következő évadokban a Talzok megütköznének/szövetségre lépnének a mandalóriakkal.

A TCW ilyen szintű komplexitást nem igazán mutatott eddig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.