Ugrás a kommentre

Revenge Of The Sith, by Matthew Stover


Obi1

Szerinted ez a legjobb film-regény?  

23 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerinted ez a legjobb film-regény?

    • Igen
      19
    • Nem
      4


Ajánlott hozzászólás

A film itt sokkal hihetőbb. Mert nekem is az a véleményem, hogy nem tudatosan, előre megfontoltan döntött a Sith-ek útja mellett, hanem így alakult

Bravó, itt a lényeg! Szerintem. "Így alakult". És ez az így alakulás Palpatine kedvenc eszköze az egész filmben. A könyv ennél a kulcsjelenetnél "lefegyverzi", eltagadja tőle a legbrilliánsabb fegyverét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ígyenceknek való vita alakult itt ki. :D

 

Az én véleményem is az, hogy Anakin inkább a feltételezett összeesküvés miatt volt gyanakvó Obira, amit alább szépen le is írtatok.

 

Ami pedig Anakin átállását illeti, lényegében erről szól az első három film, tehát aki figyelt, és a EPI-II -ben kapott infókból építgette Anakin jellemét, annak semmiképpen nem lehetett elnagyolt, és elsietett a fiú döntése.

 

Obi-Wan jelleme. Már leírtam valamelyik topikban, de talán Anakin mellett ő ment át a legnagyobb jellemfejlődésen az első három rész alatt.

Az EPI nagyszájú, és kissé arrogáns padawanjából, az EPIII-ra egy igazi érett, nagybetűs Jedi lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan jelleme. Már leírtam valamelyik topikban, de talán Anakin mellett ő ment át a legnagyobb jellemfejlődésen az első három rész alatt.

Az EPI nagyszájú, és kissé arrogáns padawanjából, az EPIII-ra egy igazi érett, nagybetűs Jedi lett.

de azért Obi-Wan mind3 filmben eléggé tiszteli a szabályokat. Ez a tulajdonsága szerintem már az ep1-ben is megvan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Stover stílusa nagyon jó, főleg a karakterábrázolások szenzációsak benne. Nem kell lenézni a többi filmregényt sem, mert a filmregények hasznos háttérinformációkkal szolgálnak. Pl.: a filmekben nem hangzik el Mas Amedda neve, a könyvekben viszont igen. Bár, mondjuk a mellékszereplők neveinek megismerésére ott vannak a képes enciklopédiák, képeskönyvek... :D

A Dooku elleni kardpárbaj mesterien van leírva, csak túlzottan el van nyújtva, sokkal hosszabb, mint a filmben. A film első 20 percét meg olyan hosszan írja le... Aztán a végén meg csak keveset ír. A felépítése nem a legjobb, de ebben a regényben legalább vannak érzelmek, komolyabb jellemábrázolások, meg mittomén mik. De azért a film akkor is sokkal jobb, felülmúlhatatlan alkotás...

Ezt a regényt a film megnézése előtt olvastam el, 2005 májusának elején. Ti melyiket tettétek előbb: az elolvasást vagy a filmnézést? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is a bemutató elött olvastam el. Akkor jó volt, mert egyben akkor látta elöszőr az ember a számtalan korábbi kémjelentést. Ami az akció-jeleneteket illeti: érdemes Bán Mór pár korai zsengéjét elolvasni... ő aztán tud akció-jelenetet irni :D Stover túl statikus... elkezdi leirni, hogy milyen csapás után mi következik, s közben elveszik az egész dinamizmusa... ilyen szempontból nagyonis hasonlit az amerikai sci-fi és fantasy irókra (mármint a mainstream-re). Pedig elvileg ő maga is harcművész, de ez nem jön át az irásán nekem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Így alakult". És ez az így alakulás Palpatine kedvenc eszköze az egész filmben.

Egyetértek! A prequel filmek egyik legjobb dobása, hogy biztosan nem tudhatjuk, mi Palpatine mesterkedésének az eredménye, és mi történik véletlenül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjegyzem Vader is tanult, akkor meg miatta "alakult úgy" hogy Leia végül elvezette őket a Yavinhoz.

 

Ep6-ban Palpi azt mondja, ő szivárogtatta ki a helyszínt. Hogy ez csak blöff volt-e, az jó kérdés.

Hát az öreg nem javult meg a köztes húszegynéhány év alatt, csak egyre magabiztosabb lett, vesztére... :( Vadernek azért ez nem ment ennyire jól, rosszabb volt a kiindulási anyag (Anakin soha nem volt nagy konspirátor).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vadernek azért ez nem ment ennyire jól, rosszabb volt a kiindulási anyag (Anakin soha nem volt nagy konspirátor).

hát igen. Eszébe juthatott volna, hogy Leia a Halálcsilaggal együtt annak a tervrajzát is odaviszi, sőt, a tervek értek hamarabb oda. No, ez lett a galiba neki.

 

na jó, ez elment Párhuzamok felé. Off vége

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 évvel később...
  • 1 hónappal később...

Az egyik legjobb jelenet, - ami nagy kár, hogy kikerült a filmből - az a Dooku és Palpatine közt zajló párbeszéd a Hand tornyában, Anakin és Obi-Wan érkezése előtt. Sokkal megdöbbentőbb lett volna a nézők számára így megtudni Palpatine kilétét (már aki nem olvasta a régi trilógia regényadaptációit), mint ami végül a filmben látható. Másrészt nagyobb hangsúlyt kapott volna Dooku elárulása is, amely által jobban átérezhető a Sith-ek valódi módszere, azaz az árulás.

 

Nem tudom, mennyi rá a reális esély, de reménykedem, hogy ez a jelenet is rákerül az új kiadásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, mennyi rá a reális esély, de reménykedem, hogy ez a jelenet is rákerül az új kiadásra.

Mivel tudtommal ilyen jelenetet nem forgattak le, az esély nagyjából a 0-val vetekszik. De szerintem dramaturgiai szempontból egyáltalán nem lenne előnyös egy ilyen jelenet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.