Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál az ötödik epizódnak?  

39 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál az ötödik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Kíváncsi vagyok vannak-e kivételek?

Jómagam egyetlen embert ismerek, aki szerint az ep5 a sorozat legrosszabb része (meg az ep1).

 

Én is sokáig osztottam a véleményét, amíg csak szimplán szerettem a filmeket, amíg csak a párbajok és az űrcsaták számítottak. Most azonban már szívesen szállok vele vitába. Elég csak ennyit felsorolni: Yoda, Darth Vader, Darth Sidious (DVD - a régi nem tartalmazott akkora súlyt, akkor csak az "Uralkodó" volt, most már "Az Uralkodó"), hothi csata, Bespin, Boba Fett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fénykardok hangjával nekem is az a bajom, hogy túl erőtlenek. Egy kis basszus elfért volna még a hangsávon, és akkor ugyanolyan lett volna, mint az első három részben. Persze azért így is jó :mrgreen:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Birodalomban nekem Vader a kedvencem. Már nem olyan"csicska", mint a ANH-ban. Korlátlan hatalma van. Embereivel olyan megvetően bánik. Sorra töri ki a nyakukat. Egy igazi zsarnok. Micsoda kontraszt, hogy az Urlakodó előtt meg térdepel. Kiskoromban nem is értettem miért. Vader minek térdepel akárki előtt is. Sorba nézve érthető, de nekem az nem adatott meg.

Írhatnám azt, hogy és az "Én vagyok az apád!", hogy lehet azt elfelejteni. Nem írom mer nem igaz. Nem emlékszem mit reagáltam először, mert olyan kiskoromban láttam először ezeket, a filmeket (sajna csak otthon videón, moziban csak az SE-t láttam), hogy nekem a trilógia története mindig egybefolyt. Nem tudtam különválasztani. Ma meg már nem is akarom, csak hozzáillesztem az elejét.

 

Nem emlékszem mikor tudatosult bennem, hogy Vader Luke apja. De nem emlékszem arra, hogy ne tudtam volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy rám ez a film tette a legkevésbé lenyűgöző hatást. Talán ez annak volt köszönhető, hogy csak a Jedi visszatér után tudtam megnézni. Túl gyerek voltam még a filózófiai, és darkos hangulatú elemek igazi értékeléséhez :(

 

Azon a mai napig nem tudok napirendre térni, hogy a TESB-et kihagyva, hogy a femébe tudtam megérteni a ROTJ-t? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt vettem észre, hogy általában a kissebbeknek a Jedi a kedvence (talán az ewokok miatt), aztán ahogy idősödnek, megszeretik a Birodalmat. Mondjuk tény, a Birodalom sok komoly dolgot hordoz, és emiatt nehezen emészthető a gyerekeknek. Jómagam is sokáig egyáltalán nem szerettem, csak aztán felnőttem :)

 

Viszont az "Én vagyok az apád." rész bennem sem maradt meg, én se tudom, mikor tudatosodott ez bennem. Igazat megvallva, azt sem tom, melyik részt láttam előbb, mert icipici koromból csak egyetlen pillanat, Jabba maradt meg még a feliratos verzióból (legalábbis Jabba már feliratos volt, és ha jól tudom, eredetileg nem volt felirat a magyar szinkronon), amint kacarászik... hiába, Jabba azóta is kedvencem :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont az "Én vagyok az apád." rész bennem sem maradt meg

 

Engem se hatott meg a Jedi visszatér után :( Az ma már költői kérdés, hogy mi lett volna, ha a birodalmat rendesen a New Hope után látom. Sajna nem volt már jegy....ezért maradt a Jedi utánnra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak idején ez volt a Star Wars legsötétebb része.Elöszőr egy haverommal láttam a Csillag moziban(igazi komcsi mozi volt, fapados nyikorgó székekkel).Egész egyszerüen lenyügözött.A hoth-i csata minden idők egyik legjobb szárazföldi csatája számomra.Han és Leia is itt szeret egymásba.Ebben a részben tudtunk meg legtöbbet az ErőröllSzámomra ez egyértelmüen Vader és Yoda filmje.Mindkettő zseniális a maga szerepében.A prequel ismeertében meg Yoda szinte minden mondata új értelmet nyer amit a Dagobah-n mondd Luke-nak.

És persze ebben a filmben hallható a legmegdöbbentőbb mondat, amit filmen valaha hallani lehetett."Én vagyok az apád".Megpróbálom leírni mit éreztem amikor ezt elöszőr hallottam.Én egymás után láttam a filmeket annak idején.Kb annyit vártam minden részre mint a prequeleknél.Eddig a mondatig teljesen meg voltam győződve arról, hogy Darth Vader ölte meg Luke apját, és minden úgy történt a múltban, ahogy Obi-van mesélte Luke-nak az EP 4-ben.Amikor ezt meghallottam, egyszerüen úgy ért mint a lórúgás.Ez lehetetlen-mondtam magamban.Ennek a jó embernek nem lehet ez a gonosz rohadék az apja.Hozzá kell tenni, hogy ekkor 10-11 éves voltam.Komolyan ugyanazt éreztem mint Luke a vásznon.Itt ki kell emelnem Mark Hamill játékát.Nagyon jól játszotta el a megdöbbenést.Lerítt róla ,hogy nagyon fájt neki.Az az undorral vegyes iszonyat az arcán szenzációs.Ezért nem is értem miért gondolják egyesek, hogy a Star Wars-ban nincs szinészi játék.

Egészen a Jedi Visszatérig meg voltam arról győződve, hogy Vader blöffölt.Akkor még nem volt internet nem lehetett sehonnan spoilereket szerezni.

Azóta sem ütött semmilyen mondat filmben nekem ekkorát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És persze ebben a filmben hallható a legmegdöbbentőbb mondat, amit filmen valaha hallani lehetett."Én vagyok az apád".

 

Ne tudd meg milyen jó végre egy olyat hallani, aki úgy élte meg ezt a mondatot amilyennek szánták. Én egybe ismertem meg a 3 részt, nem emlékszem mikor fogtam fel. Nekem csak olyan megdöbbenések jutottak, mint az ep1-ben Mace mondja Anakinról: Nem lehet Jedi. Vagy Qui-Gon meghal. Vagy amikor Obi-Wan nyomoz Kaminon és derülnek ki a furcsa dolgok. Vagy az Order 66. De egyik sem fogható ehhez. Talán az order 66 egy kicsit, mert azt tudtuk, már az ep4 óta, de látni még most is borzalmas.

ki kell emelnem Mark Hamill játékát.Nagyon jól játszotta el a megdöbbenést.Lerítt róla ,hogy nagyon fájt neki.Az az undorral vegyes iszonyat az arcán szenzációs.Ezért nem is értem miért gondolják egyesek, hogy a Star Wars-ban nincs szinészi játék.

Pláne ha azt még hozzávesszük, hogy Hamill nem hallotta a mondatot. Lehet, hogy nem is tudta. Forgatáson az volt a szöveg. "Obi-Wan ölte meg az apád." Ez is ütött volna, és lehet, hogy akkor még ez volt a terv. Lehet, hogy az utószinkronig Vader és Anakin nem volt ugyanaz.

David Prowse a moziban hallotta ezt először kíváncsi vagyok a többiek mennyit tudtak erről. Hamillnak lehet, hogy George megsúgta, mégis neki kell eljátszani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy tudom, azért nem mondták el Prowse-nak, mert hatalmas pletykafészek volt. Féltek, hogy idő előtt kifecsegi a sajtónak :)

Én meg úgy tudtam, hogy ez a pletykafészek dolog A Jedi vissztér forgatása alatt ragadt rá. Mert adott egy interjút. Ahol elmondta, hogy nem beszélhet arról mi lesz Vader sorsa. Erre az jelent meg, hogy Vader meg fog halni a filmben. Az író kiforgatta a szavait, vagy kitalálta vagy kikövetkeztette. Vagy ráhibázott :) Ezt Lucas persz úgyanúgy őrizte, mint az "Én, vagyok az apád" fordulatot. Megharagudott Prowse-ra, mert ő meg volt győződve, hogy Ő mondta el. Bosszúból George Kicserélte Shaw-ra a film végi maszlevevős jelenetet és berakta A szellemek köze. Prowse egyszer csak azt vette észre, hogy a tudta nélkül mással forgatnak, nem kérdezték és a szereplőválogatásról sem tudott. Viszont '83 óta nem találkozott Lucas-szal, nem is beszéltek és nem voltak egyszerre egy helyen. Én ezt tudom. :twisted:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg azon gondolkodom mindog, hogy ha a forgatáson direkt azt mondatták Prowse-al, hogy "Obi-Wan ölte meg az apád." Akkor hogyan forgathatták le az utolsó jelenteket, amikor Vader és Luke gondolatban kommunikáltak. Prowse állt az ablaknál néma csöndben.. ez még ok is, de Hamilnek itt mindenképpen tudnia kellett a valódi dialógust.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hamilnek itt mindenképpen tudnia kellett a valódi dialógust.

Nem feltétlen. Megmondták Prowse-nak, hogy bámulja a kék vásznat, mint egy őrült, ott fog menni a Falcon és Ő nagyon el akarja kapni.

Ezzel Vader el is van intézve.

Lukenak pedig az az utasítás, hogy: "Mark Tudod ez a jelenet a kézlevágás után a lesz. Megtudtad, Obi-Wan ölte meg az apád. Csak mondogasd magad elé Ben miért nem mondtad meg. Fájdalmasan nézz és szenvedj. Felvétel!"

 

Arra azért kíváncsi lennék, hogy Kershner és Lucas hogy működött együtt. Mennyire variálódott a sztori forgatás közben és ezt Hogy tűrte a rendező. Igaz, tuti George volt mindenhol a góré, de elég idegesítő lehet, hogy ez megint variál.

Mindenestre Kershnert hallgatni az Audiokommentárban valami fergeteges. Ahogy előadja magát Az nagyon jó. Olyan kifejezően beszél, nagyon vidám. Biztos marha jól rendez. Jó a hangulat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kershner inkább a pénzszórásban jeleskedett :)

 

Persze önkényesen néhány jelenetet meg is változtatott, amit Lucas habzó szájjal ellenpontozott :) Talán azért is lett nagyon jó az Empire, mert két ilyen lángelme találkozott. Kiegészítették egymást :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kershner inkább a pénzszórásban jeleskedett

 

Ezt kifejtenéd? Nem tudtam, hogy szegény nem tudott bánni a pénzzel. Hiába akkor, még nem volt McCallumunk. :)

 

A Cinema 97ben az SE idején egy Nagyon színvonalas werkkönyvet adott ki a trilógiáról. Akkor még az újság is színvonalas volt. Abból nem rémlik ilyesmi, de ez nem jelent semmit. Az agyam olyan, mint a szita. El kéne olvasnom megint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lukenak pedig az az utasítás, hogy: "Mark Tudod ez a jelenet a kézlevágás után a lesz. Megtudtad, Obi-Wan ölte meg az apád. Csak mondogasd magad elé Ben miért nem mondtad meg. Fájdalmasan nézz és szenvedj. Felvétel!"

Igen, de pl egyszer azt is mondja, hogy "Apám."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt kifejtenéd? Nem tudtam, hogy szegény nem tudott bánni a pénzzel. Hiába akkor, még nem volt McCallumunk. :)  

 

A Cinema 97ben az SE idején egy Nagyon színvonalas werkkönyvet adott ki a trilógiáról. Akkor még az újság is színvonalas volt. Abból nem rémlik ilyesmi, de ez nem jelent semmit. Az agyam olyan, mint a szita. El kéne olvasnom megint.

 

Pedig pont a Cinema könyvben írnak erről :)

 

Idézem: "Elérkezett az idő, amikor Lucas úgy érezte, bele kell avatkoznia, mert azt a pazarlást, ami az Elstreeben ment, nem engedhette meg magának. Az is idegesítette, hogy Kurtz nem fogta rövidebb pórázon Kershnert...."

 

Innen még lehetne mit idézni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akárhogy is, talán a TESB keletkezéstörténete a legellentmondásosabb :)

 

hát ez biztos. állítlag Lucas akkor (is) kapott majdnem infarktust, mikor meghallotta a "-Szeretlek. -Tudodom" párbeszédet :D

 

amúgy ezt a cinemás könyvet valahonnan be lehet még szerezni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.