Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál az ötödik epizódnak?  

39 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál az ötödik epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Vagy Yoda csak megjátssza a tétovázást, nehogy elbízza magát az ijfú Skywalker. Tulajdonképpen már itt elkezdődik a képzés az elbizakodottság ellen. Talán csak azt nem akarja Yoda, hogy Luke természetesnek vegye, hogy kiképzik. Érezze megtiszteltetésnek.

Ez tetszetős gondolat, Zoli!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy Yoda csak megjátssza a tétovázást, nehogy elbízza magát az ijfú Skywalker. Tulajdonképpen már itt elkezdődik a képzés az elbizakodottság ellen. Talán csak azt nem akarja Yoda, hogy Luke természetesnek vegye, hogy kiképzik. Érezze megtiszteltetésnek.

Ez nekem is tetszik :) Különösen jogos azért, mert még Yodáék nem tudhatták, vajon mennyire hasonlít az apjára. Az elbizakodottságot pedig célszerű volt még csírájában elfojtani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem rád cáfolni akartam ezzel... sokkal inkább másképp értelmezni a dolgot. Szerintem Yoda önállósodott ott. :) Nem hinném, hogy Bennel mindent megbeszéltek volna előre. Szerintem tesztelte a fiút (köszi Zoli az ötletet! :) ) és Ben meg megijedt, mert erre nem számított.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, de Ben reakciója tényleg elbizonytalanított, ahogy most felhívtátok rá a figyelmet.

(Jó, hogy Ben nem szólt be neki, hogy "Ezt már 20 éve eldöntöttük, ne játszd itt a nagyokost." :) )

:)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam hasonló miatt sántít az a "Yoda régóta figyelte Luke-ot" dolog.

Szerintem a két rész között Obi mesélhetett Yodának a srác TIE-Fighter irtásáról és a yavini csatáról, ebben a részben a hoth-i csatáról és Yodesz erre alapozva csak az elbizakodottságelfojtás miatt mondta hogy régóta figyeli mert úgy gondolta hogy a gyerek annak tudatában hogy már figyelték meghúzza magát mert akkor ott is nagyon odafigyelnek rá csak épp nem jött be mert annak ellenére elhúzott Bespinezni.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Yoda az Erő segítségével tudott Luke viselt dolgairól. Ha Obitól hallott volna csak róla, akkor miért mondta, hogy már régóta figyeli? :hmm:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én értem, de én meg erre írtam, hogy szerintem figyelte. :hmm:

Az vili.

Én a kérdésedre válaszoltam de akkor tutira félreértettem mert ezek szerint téged az érdekelhet hogy az én nézőpontomat figyelmen kívül hagyva miért mondhatta hogyha csak Obitól hallott róla ha hallott róla egyáltalán.

Hát arról gőzöm nincs. :)

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az vili.

Én a kérdésedre válaszoltam de akkor tutira félreértettem mert ezek szerint téged az érdekelhet hogy az én nézőpontomat figyelmen kívül hagyva miért mondhatta hogyha csak Obitól hallott róla ha hallott róla egyáltalán.

Hát arról gőzöm nincs. :)

Ezt most kicsit zavaros nekem. :hmm: Nem hagyom figyelmen kívül a nézőpontodat, csak szembe helyezem vele az enyémet. :) Szóval szerintem nem Obitól hallott róla, hanem Yoda az Erő által figyelte Luke-ot, ahogy mondta is a fiúnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval szerintem nem Obitól hallott róla, hanem Yoda az Erő által figyelte Luke-ot, ahogy mondta is a fiúnak.

Ezt értem csak ez a "Ha Obitól hallott volna csak róla, akkor miért mondta, hogy már régóta figyeli?" kavart meg.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt értem csak ez a "Ha Obitól hallott volna csak róla, akkor miért mondta, hogy már régóta figyeli?" kavart meg.

Ezzel próbáltam amellett érvelni, hogy nem tőle tudta a dolgokat. :hmm: Pl. ha Obi mesél neki, akkor sztem olyasmit mond, hogy: "Obi-Wan sokat mondott rólad".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel próbáltam amellett érvelni, hogy nem tőle tudta a dolgokat. :hmm:

Most már kikavarodtam. :)

Amúgy ez az Erős verzió nincs igazán ellenemre mert elég sokmindenre lehet használni csak ott se arról se az Obis verzióról nincs szó így egy kicsit billeg nálam a mérleg nyelve csak az Obis felé egy kicsit jobban.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akár a te felvetésedet támaszthatja az is alá, hogy Yoda mester sokszor nem használta olyanra az erőt (ez mással is így volt, pl. Obival is), amire nem volt feltétlenül szükséges az Erő használat :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ha nem az Erőt használta akkor valószínűbb hogy az eszét és nem az Obis beszélgetésből indult ki mert az a dumcsi dolog elég valószínűtlen mert arról totál nem lehet tudni semmit.

A kisöreg ki is logikázhatta azt amit mondott. Tudta hogy Ani milyen volt és abból kiindulva is karattyolhatott. Owen bá' is azzal jött elő hogy a gyerek olyan mint a faterja és ha ezt ő meg tudta állapítani akkor Yodeszkónak se eshetett ez nehezére annak ellenére hogy Owen bá'-val ellentétben ő nem ismerte jól a srácot.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Yoda nem arra gondolt a "megfigyelés" alatt, hogy Luke-ot a Dagobah-n töltött idő alatt tanulmányozta?Bár ha emlékeim nem csalnak az EpII-ben Yoda szintén megérezte Anakin dühét hogy kiírtotta a Buckalakókat, amit a magányos meditálással teli 20 éve alatt tovább is fejleszthetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

az EpII-ben Yoda szintén megérezte Anakin dühét hogy kiírtotta a Buckalakókat, amit a magányos meditálással teli 20 éve alatt tovább is fejleszthetett.

A 66-os öldöklést is megérezte.

Erre a fejlesztős dologra meg már én is gondoltam de az erre utaló tények hiányában nem tudtam vele sokat kezdeni és az is igaz hogy a logikázásra se utal semmi.

Nálam csak az szól a logkázás mellett hogy azt tudjuk hogy az eszét egyértelmű hogy tudta használni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát elég rágós téma de én beérem csak annyival hogy az elbizakodottságelfojtás miatt mondta az állítás miértje meg nekem sajna úgyis bizonytalan így talán még inkább tovább bonyolódna ha tovább feszegetnénk. :hmm:

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem két szintű értelmezés lehetséges.

 

A) Ezt itt már régóta figyelem = azóta szemmel tartom, hogy a Dagobah-ra érkezett.

 

B) Ezt itt már régóta figyelem = születése óta szemmel tartom, nézem, hogyan fejlődik. Ez utóbbi, mivel Yoda valószínűleg nem szerelt fel egy web-camot Luke-ék házába, és nincs is PC-je, csak az Erővel történhetett.

 

Rog: Szerintem, ha Yoda logikázott volna, akkor azt mondta volna: "Te is olyan vagy mint az apád. Mindig elkalandozik a tekinteted... stb.stb."

 

:)

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem, ha Yoda logikázott volna, akkor azt mondta volna: "Te is olyan vagy mint az apád. Mindig elkalandozik a tekinteted... stb.stb."

Szerintem ilyen alapon azt is mondhatta volna hogy az Erővel figyelte.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.