Ugrás a kommentre

Űrhajók


Obi1

Neked melyik a kedvenc űrhajód?  

70 felhasználó szavazott

  1. 1. Neked melyik a kedvenc űrhajód?

    • Jedi vadászok
      8
    • Millenium Falcon
      19
    • Csillagrombolók
      24
    • X-Wing
      9
    • Y-Wing
      1
    • Tie-Fighter
      1
    • Nubienek
      4
    • N-1
      3


Ajánlott hozzászólás

Annyira azért nem, ha egy Venator eltudja érni hogy az éppen kirepülő vadászokat azonnal elintézze, akkor a Lucrehulknak már nincs elég erős fegyvere, amivel válaszolhat a Venator 4-4 dupla nehéz turbólézerére, mert mint ahogy mondtam még a későbbiek sem lettek felszerelve nehézlézerekkel, és mire az a sok közepeslézer átüti a pajzsot addigra a Venator már rég cafatokra szedte. De ezért is jártak mindig falkában, és nem egyedül.

 

Ezt ellensúlyozza, hogy a Lucrehulkoknak sokkal több fegyvere van, és nagyon erős pajzsa. Igaz nehéz lézerei nincsenek, de elsöprő számú közepes, illetve négyes quad turbólézerrel rendelkezik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pfffff... Az a baj ezekkel a csillagrombolókkal, hogy mindeig olyan környezetben látjuk, ahol nincs náluk nagyobb hajó (az Executor nem számít). :D

Igen, pedig érdekes lett volna a Csillagrombolókat mondjuk egy Recusant vagy egy Providence, esetleg egy Venator mellett látni. Igaz, azok mind 1100 méter körül mozognak, de mégsem akkora a különbség, mint egy 150 méteres CR90-es Corelliai Korvett. Bár azért az 1200 méteres MC80-as Mon Calamari cirkálók mellett már nem olyan nagyfiúk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt ellensúlyozza, hogy a Lucrehulkoknak sokkal több fegyvere van, és nagyon erős pajzsa. Igaz nehéz lézerei nincsenek, de elsöprő számú közepes, illetve négyes quad turbólézerrel rendelkezik.

A wookie szerint egy flotilla (3) Venator már könnyedén leszedi a pajzsát. Gondolom akkor 1 is el tudna bánni vele, kisebb nagyobb sikerrel, arról nem is beszélve, hogy a Venatornak a pajzsa alatt egy direkt ilyen esetekre megedzett hajóteste van, ami még a végső esetben is bírja az ütést (főleg ha nincs nehéz lézer). Ezzel szemben a Lucrehulk hajóteste nem túl acélos, olyan igazi kereskedőhajó, amint elszáll a pajzs vége. De amíg a TCW-ben nem látunk egy ilyen csatát, addig parttalan lesz ez a vita.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hittem újat már nem igazán tudok meg az az sw űrhajóiról. Majd lehidaltam mikor megtudtam hogy ez szállítójármű is. A filmekből az jön le hogy droidvezérlő más funkciója nincs. A vadászgépek a gyomrában meg arra valók hogy megvédjék és nem támadásra. na ma is tanultam valami újat sőt azt is bevallom hogy a Lucrehulk nevet a mai napig nem is hallottam. Úgy tudtam az angol neve: droid controlller.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából mindkettő Lucrehulk csatahajó csak a droidvezérlők egy kicsit módosítva voltak hogy tudják irányítani a földi egységeket. De mivel a naboo-i incidens után már mindegyik harcidroid saját vezérlővel lett ellátva, ezért a klón háborúkra már nem maradtak droidvezérlőhajók csak csatahajók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor vagy én vagyok vak de annyira hasonlítanak egymásra hogy ugyanazok. :D

Lényegében tényleg nincs sok különbség a két típus között. Ahogy Nabo is írta, mindkettő Lucrehulk-osztályú csatahajó (illetve korábban teherszállító-hajó), csak a droidvezérlő módosított. Íme egy sima Lucrehulk:

Lucrehulk_blockade.jpg

 

Ez pedig a droidvezérlő:

1000px-TF-DCS-ST.jpg

 

A különbség csak annyi, hogy az utóbbi teli van aggatva antennákkal.

 

Valójában a háborúban is voltak droidvezérlő hajók. Egyrészt, csak az új droidok lettek ellátva a vezérlővel, a régieket nem újították fel, másrészt, a saját vezérlőrendszer másodlagos ellátással bírt, ha kilőnék a droidvezérlőt vagy eleve nincs droidvezérlő a bolygón avagy a körül. De ugyanúgy megvoltak. A Geonosison az ep2-ben például csak droidvezérlőket látni:

1000px-Lucrehulk-class_Core_Ships.jpg

Látható az antenna és a második torony, ez utóbbi csak a droidvezérlőkön van.

Itt egy Konföderáció színeiben pompázó Lucrehulk az ep3-ból (látható a tányérantenna a gömbön, de nincs második torony, illetve nincs antennákkal felcicomázva):

Federationbattleship.jpg

 

Illetve egy droidvezérlő szintén szepi színekben a TCW-ből:

1000px-Lucrehulk_battleship_TCW.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor jól emlékeztem. :) Fantasztikusak ezek a Lucrehulk-osztályú hajók, gyakorlatilag ezeknek a látványa fogott meg leginkább az Baljós Árnyakban. A majd 4 kilométeres hosszával azért kíváncsi vagyok, hogy mennyi rakomány fért bele. A méreteik jól tükrözik a Kereskedelmi Szövetség gazdagságát is. Ők valóban ott lehettek mindenhol, ahol gazdasági tevékenység folyik.

 

Hogy is van a mondás? "Ahol a pénz, ott a neimoidi is." :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Dzséjt és Naboo. Ha elmondom hogy mit hittem a gömbhajókról a Geonosison ki leszek tiltva mint beszivárgott ügynök aki nem is rajongó. :D

Megmondom őszintén hogy most keresem az állam. Az EP2-ben a Geonosison azok a gömbhajók droidvezérlők? Így össze tudják őket csukni?

Én azt hittem valami új csatahajók a Szepiknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megmondom őszintén hogy most keresem az állam. Az EP2-ben a Geonosison azok a gömbhajók droidvezérlők? Így össze tudják őket csukni?

Nyem-nyem, leváltak a gömbök az íves törzsről. Nézd meg azt a jelenetet, amikor Dooku hajója elrepül a Geonosisról és kibontja a vitorláit. Akkor a háttérben látni egyet vagy kettőt, aminél éppen összekapcsolódik a maghajó a törzzsel. Mivel ezek nem tudnak landolni bolygókon, így csak a gömbök szálnak le (a háborúban így állomásként is üzemeltek, például az Utapaun Grievlous bázisa is egy Lucrehulk gömbje volt, de a SkyTop állomás is a Duel of the Droids című TCW epizódban).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyem-nyem, leváltak a gömbök az íves törzsről. Nézd meg azt a jelenetet, amikor Dooku hajója elrepül a Geonosisról és kibontja a vitorláit. Akkor a háttérben látni egyet vagy kettőt, aminél éppen összekapcsolódik a maghajó a törzzsel. Mivel ezek nem tudnak landolni bolygókon, így csak a gömbök szálnak le (a háborúban így állomásként is üzemeltek, például az Utapaun Grievlous bázisa is egy Lucrehulk gömbje volt, de a SkyTop állomás is a Duel of the Droids című TCW epizódban).

 

Ismét tanultam valamit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még el is hangzik a filmben, hogy le kell lőni a droidszállítókat, mielőtt kimenekíti Dooku a seregét. :)

Mondjuk ilyesmi pont nem hangzik el. ;) Csak ennyit mond Yoda: "Concentrate all your fire on the nearest starship."

("Összpontosítsák a tűzerejüket a legközelebbi csillaghajóra.") Ezzel le is lőttek egyet a jó pár tucatból. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A wookie szerint egy flotilla (3) Venator már könnyedén leszedi a pajzsát. Gondolom akkor 1 is el tudna bánni vele, kisebb nagyobb sikerrel, arról nem is beszélve, hogy a Venatornak a pajzsa alatt egy direkt ilyen esetekre megedzett hajóteste van, ami még a végső esetben is bírja az ütést (főleg ha nincs nehéz lézer). Ezzel szemben a Lucrehulk hajóteste nem túl acélos, olyan igazi kereskedőhajó, amint elszáll a pajzs vége. De amíg a TCW-ben nem látunk egy ilyen csatát, addig parttalan lesz ez a vita.

 

Egy flotilla nem feltétlenül 3 hajóból áll, ilyesmi nincs meghatározva, ráadásul azt is írja, hogy legalább ennyi kell ennek a hajónak a leszedéséhez. Ehhez még a wookie is fűz hozzá: "During the Clone Wars, flotillas of Venator -class Star Destroyers were used to attack Lucrehulk -class battleships" Amúgy én most a Klón Háborús változatokról beszélek, amik már sokkal keményebbek, és van nehéz lézerük, quad turbólézer, és sima turbólézer (nem is kevés), és a wookie említ bizonyos nehéz ágyúkat, amiket csak ezek a típusok használnak. De igaz, még várni kell, hogy összemérjék az erejüket szemtől szemben, egy-egy felállásban.

Szerkesztve: - Master
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg nem akarom túlragozni de a wookie ezt írja "...a flotilla of Venators could break through the shields of a Trade Federation battleship with ease."/...egy flotilla Venator már könnyedén át tudta ütni egy Kereskedelmi szövetségi csatahajó pajzsát. Ezek szerint 3 az optimális, de nem hiszem hogy egy vadászmentes Lucrehulk - legyen rajta akár 300 turbólézer - ellenfele lehet egy Venatornak (kivéve ha nem Panaka a hajó kapitánya :D ).

 

De mondom, hogy addig nem lehetünk biztosak, amíg meg nem nézünk egy csatát szemtől szembe (amire csekély az esély, mert az általam vázolt okok miatt a Lucrehulkok nem járnak egyedül)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy flotilla sokféle lehet, ezt a wookie flotilla cikke alatt jegyzi meg. Egyébként ha megnézed, minden wookie lapon azt dicsérik, amiről szól (elvégre nem ugyanaz szerkeszti), mert az én idézetem a Lucrehulk lapjáról való. Egyébként a Venator se jár egyedül. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy flotilla sokféle lehet, ezt a wookie flotilla cikke alatt jegyzi meg.

Természetesen nincs kőbe vésve, de nekem 5 hajó már egy kisebb flotta, ergo 4 egy nagyobb flotilla és ezen a logikán haladva egy rendes flotillát 3 hajó alkot

 

Egyébként a Venator se jár egyedül. :D

Azért többet láttunk Venátort egydeül cirkálni mint Lucrehulkot

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 hajó még mindig nem egy. És ha ezt írta, még akkor sem elég 1 Venator a győzelemre. :D Na, de úgy is mindegy, mindig lesz valami érv vagy ellenérv, amin haladhatunk, úgyhogy nem igazán tudnánk dönteni ebben a kérdésben, Erőviszonyoknál mindig számít a környezet, pl: hogy nem mindegy, hogy droidok vezérlik a hajókat vagy emberek, mennyi a kíséret... stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ha a játékok is bejátszanak (tudom hogy ebben a topicban nem, de azért is beírom) a Republic Commandoban 2 Acclamator (ami mellesleg sokkal gyengébb fegyverekkel van felszerelve mint egy Venator) szedett le egy Lucrehulkot.

 

Mellesleg azon vitatkozunk, hogy egy (kényszerből) átalakított teherhajónak mennyi esélye lenne egy eleve harcra készített nehéz romboló ellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A játékok tényleg nem számítanak, legalábbis nekem, ott sok mindent meglehet csinálni, az Acclamator e két hajosztály alatt áll messze, szerintem ebben egyetértünk.

 

Mellesleg azon vitatkozunk, hogy egy (kényszerből) átalakított teherhajónak mennyi esélye lenne egy eleve harcra készített nehéz romboló ellen.

 

Ez nem érv, attól még megcsinálhatták jobban. A Lucrehulkok eleve erősebb hajóknak lettek kitalálva, és már a flotillás dolog is emellett szól. Hiába teherhajó az elődje, az nem számít, attól még lehet erős, az számít mi lett belőle, nem az mi volt, elvégre az csak az alapja, de ez már nem teherhajó.

Szerkesztve: - Master
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lucrehulkok eleve erősebb hajóknak lettek kitalálva,

Nem értem hogy egy teherszállító, aminek a kalóztámadásokat kell kiállnia, miért lett volna erősebbre kitalálva, mint egy romboló, aminek másik rombolók támadásait kell kiállnia :?

elvégre az csak az alapja, de ez már nem teherhajó.

Végülis tényleg sok változás esett rajta: telepakolták olyan lézerágyúkkal amik vadászok ellen még jól (sőt kitűnően) működnek, meg kapott egy bazi erős pajzsot. Ezek nem változtatnak azon a tényen hogy még mindig a szállítókapacitása miatt veszélyesebb inkább, mintsem az ereje miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem érv, attól még megcsinálhatták jobban. A Lucrehulkok eleve erősebb hajóknak lettek kitalálva, és már a flotillás dolog is emellett szól. Hiába teherhajó az elődje, az nem számít, attól még lehet erős, az számít mi lett belőle, nem az mi volt, elvégre az csak az alapja, de ez már nem teherhajó.

Hogy mit számít? Mindent az dönt el! Egy alapból más funkciójú jármű átalakítása és egy arra a funkcióra gyártott jármű között a különbség annyi, mint egy parittya és egy géppuska között. A különbség minden téren észrevehető, fegyverzet, védelem, felépítés, stb.

Attól, hogy valamit teli pakolsz fegyverrel, nem lesz hadihajó, csak felfegyverzett hajó. Pláne nem erős. A Lucrahulkoknak nincs semmiféle nehézfegyverzete. Se a turbolézer, se a quadlézer (ez utóbbi ráadásul pontvédelmi fegyverzet) nem az. Rakéta és torpedóvetők pedig egyáltalán nincsenek.

Felépítésileg pedig egy tragédia a Lucrehulk katonai szempontból. Hatalmas célfelületet ad, minden irányból (nézd meg bármelyik hadihajók, különösen szemből igen "kicsik"). Teli van hangárakkal, amik szerkezetileg gyengítik (meg egyéb módon, ahogy az ep1-ben láthattuk). Nem egy vakfoltja lehet, és van egy leválasztható része, ami további gyenge pontot eredményez (ha eltalálják a kapcsokat, le is nullázzák a hajót). A karok között pedig totálisan védtelen. Emellett frontális támadásra és koncentrált tűzre alkalmatlan.

Ez a hajó tényleg csak arra jó, hogy leálljon a csatatér közepén és idei-óráig erődként funkcionáljon. Legalábbis addig, míg rá nem mozdul egy Venator, amiből valószínűleg egy is el tudja pusztítani, ha jó a kapitány. Ugyanis a Venator kihasználva sebességét, mozgékonyságát és a tényt, hogy kicsi célfelületet ad szemből és oldalról, valamint, hogy a Lucrehulk nem képes koncentrált tűzre, addig táncolhatja körbe, amíg ellenfele szét nem esik (ami gyorsan bekövetkezik, tekintettel arra, hogy rengeteg lézerágyúval - köztük négy nehézágyúval - képes egyidejűleg, koncentráltan támadni -> és ez csak egy oldal, ha az egész támadást úgy kezdi, hogy orral előre lerohanja a Lucrehulkot, a Venator tűzereje megsokszorozódik).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól van, én nem vitázom, nem tudok változtatni a véleményeteken, ahogy ti se az enyémen, de mint az már elhangzott látni kell egy csatát, bár a készítők nem igazán fognak szerintem ilyesmire koncentrálni. :) Én elfogadom a ti érveitek és véleményeteket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ha emlékezetem nem csal, ezeket a hajókat már a klón háborúk előtt is használta a Köztársaság, és ez az infó valahogy nem került bele a cikkbe.

Egyébként nem tudom mit gondoltak azzal a 16000-es legénységgel, mert ez szörnyen sok egy ilyen gyenguska hajóra (csak összehasonlításképp egy Venatornak 7400 emberre van szüksége, egy Lucrehulknak meg 350-re (!) - ok ez eredetileg egy szállítóhajó), bár még így is elmarad a Providence-ek 22500-as legénysége mögött - bár az utóbbi legalább egy jó hajó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.