Ugrás a kommentre

Űrhajók


Obi1

Neked melyik a kedvenc űrhajód?  

70 felhasználó szavazott

  1. 1. Neked melyik a kedvenc űrhajód?

    • Jedi vadászok
      8
    • Millenium Falcon
      19
    • Csillagrombolók
      24
    • X-Wing
      9
    • Y-Wing
      1
    • Tie-Fighter
      1
    • Nubienek
      4
    • N-1
      3


Ajánlott hozzászólás

Szép. Nem győztél meg, de szép. Nekem csak egyszerűen közel van :)

És egy naptól milyen távolságra kell lenni? Mert annak ugye olyan nagy a vonzása, hogy egész bolygókat tart pályán. Vagyis, ha már annyira szabályzatmániáskodunk, naprendszerből ugorni sem lehetne (alapvető sci-fis szabály speciel).

Gondolom ott is érvényes a 0,7 m/s2-es gravitációs érték.

A naprendszeren belül nincs ugrás szabály él néhány SW EU-ban is, de hát a filmek ezt is felrúgták, úgyhogy az EU-s hiba. (Mellesleg a bolygók meg holdakat tartanak pályán, tehát ez nem lehet gond, ha a bolygók mellől lehet ugrani, akkor a csillagok sem okoznak gondot olyan távolságból, ahol 0,07 G alatt van a gravitáció.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez így teljesen OK, hogy a bolygó még látszik a háttérben miközben rajtol. A légköréből azért már régen kiért :)

 

Vonósugár a blokádban? Volt egyáltalán vonósugár akkor? (nekem a filmek alapján úgy tűnik, a Lázadás idején fejleszthették ki.... ) Máésrészt neklem úgy tűnt, a lézeres blokád is jól működött, mert nem szökdöstek a nabooiak olyan sűrűn. Padméék is azért jutottak át, mert ott volt R2.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EU szerint - igaz, Dzséjt :):D

 

Persze szerintem is volt vonónyaláb már az EpI idején, de amikor épp most kérdőjelezted meg az EU helyességét, vicces olvasni ezt :P

 

Semmi kötözködés, meg semmi, bocs, hogy szóvá tettem, csak ezen most jót derültem :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmi kötözködés, meg semmi, bocs, hogy szóvá tettem, csak ezen most jót derültem :D

A vót a línyeg, komám. Azé van ott aza félvigyori fej :D:)

 

Amúgy meg, nem az EU-t kérdőjelezem meg, csak azt a részét, ami szerintem jókora marhaság és/vagy összeférhetetlen a filmmel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Tisztelet,

 

Új tag vagyok itt, elég régi máshol, amiről most ne beszéljünk.

Örülök, hogy megtaláltam az önjelölt technokraták topicját ahol fikcionális technológiákon vitatkoznak. Mostmár tudom, hogy nem vagyok egyedül :lol:

 

Tehát el is kezdem hirdetni az igét.

 

Milyen célt szolgálnak a csillagromboló hídjának tetején található "gömbök"?

Szerkesztve: - ARC Trooper
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tisztelet,

 

Új tag vagyok itt, elég régi máshol, amiről most ne beszéljünk.

Örülök, hogy megtaláltam az önjelölt technokraták topicját ahol fikcionális technológiákon vitatkoznak. Mostmár tudom, hogy nem vagyok egyedül :lol:

 

Tehát el is kezdem hirdetni az igét.

 

Milyen célt szolgálnak a csillagromboló hídjának tetején található "gömbök"?

A válasz eccerű. CSAK AZÉRT IS PAJZSGENERÁTOROK :P:hmm::D:P

 

Sajnálom cimbora, senki se fogja majd azt mondani, hogy azok kommunikációs dómok. A kommunikációs antennasor az van. A Gömbök között. :P:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv! :hmm: Bár nem vagyok önjelölt technokrata, és lehet, hogy hülyeség amit írok, de azok nem a védőpajzs generátorok?

Évek óta arra igyekszik meggyőzni a nagyérdeműt, hogy azok a kommunikáció részeit képezik. Állítólag TFN-en valamit benézett és emiatt évek óta vitatkozik ezen :lol: De a wikin szépen külön van választva a két dolog. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Évek óta arra igyekszik meggyőzni a nagyérdeműt, hogy azok a kommunikáció részeit képezik. Állítólag TFN-en valamit benézett és emiatt évek óta vitatkozik ezen :lol: De a wikin szépen külön van választva a két dolog. :hmm:

Majd Dzséjt megmondja mik azok. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Wiki nem túl perdöntő a témában, hiszen rajongók szerkesztik és sok esetben hibás.

 

A TFN már inkább az, de én ezt sehol sem találtam még, mindenhol, beleértve a Nagy SW jármű enciklopédiát, úgy olvastam, hogy azok a pajzsgenerátorok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Wiki nem túl perdöntő a témában, hiszen rajongók szerkesztik és sok esetben hibás.

 

A TFN már inkább az, de én ezt sehol sem találtam még, mindenhol, beleértve a Nagy SW jármű enciklopédiát, úgy olvastam, hogy azok a pajzsgenerátorok.

A wikin találhatóak olyan vázlatrajzok melyeket hivatalos sw technikai dolgokkal foglalkozó könyvkiadásokból másoltak be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy minek fogadjuk el, részben intelligencia kérdése. Bocs Oldie:)

Mellesleg mióta vannak a könyvek, képregények, ahol sokszor igényesebb és összerakottabb történetek vannak mint az eredeti filmeké, úgy azok nem is érdekelnek már és nem is tekintem hiteles hivatkozási alapnak.

Birodalom pártiként én nem tudok olyan blődségeket megemészteni mint a filmek... Oldieval ezért is meddő minden vitánk, ő a filmekhez ragaszkodik, én meg hányok tőlük, mert az elmúlt években minden nagy élményem amiért még rajongó vagyok az az EU-hoz kapcsolódik. A filmeket talán 3-4 éve nem is néztem, a 3. epizódról majdnem ki is jöttünk a moziból.

A klón vársz miatt meg küldeném az atomot a szkájvolker rencsre. A kedvenc témámmal ezt tenni...

Szerintem erről ennyi mondandó elég is lesz. Mi éppen azért hagytuk ott az sw.hu -t, hogy ne ezt kelljen olvasni minden nap. Persze megértem az érzéseidet, de remélem a továbbiakban nem akarod boncolgatni ezt a témát. Ez egy nagyrészt filmrajongókon alapuló fórum, itt mi a filmeket tekintjük alapnak. De ez azt hiszem látszik is a szerkezetből, no meg a szabályzatból is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem tök mindegy, hogy melyik elemző mit ír. Az a hivatalos amit a sztori és az abban szereplő hadigépezeteket kitaláló Lucas írt, leforgatott. Az SW a filmeket jelenti főleg, így az abban szereplő technikai adatok az elfogadhatóak. Ami ezen kívül esik az nem képezheti ama vita tárgyát, hogy miből is áll össze egy csillagromboló. Kiegészítheti a filmekben megismert dolgokat, de át nem formálhatják.

 

Na nekem meg késő van, fogalmazás már nuku :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lol, hát te hogyan kerültél ide? Biztos eltévettél, mert errefelé nem enyhén vannak a filmek alapul véve. De, hogy te még az EU-ban is válogatós vagy (tuti, hogyha írnál pár címet, amiket elfogadsz, elkapna a röhögőgörcs).

 

Hogy minek fogadjuk el, részben intelligencia kérdése.

Ja, uninteligencia nem annak elfogadni, aminek kb minden és mindenki tartja.

 

Mellesleg mióta vannak a könyvek, képregények, ahol sokszor igényesebb és összerakottabb történetek vannak mint az eredeti filmeké, úgy azok nem is érdekelnek már és nem is tekintem hiteles hivatkozási alapnak.

Attól még nem a te nézőpontod az egy és igaz, sőt, a közelében sincs az igazságnak.

 

A TFN-n Dr. Curtis Saxton fejtegeti, hogy azok szkenner dómok, és ha belegondoltok teljesen igaza van.

Ez az az ürge, aki a spanyol viaszt tojta? Vagy esetleg csillagromboló tervezésből, ne adj isten, pajzsgenerátor felépítésből szerezte a doktoriát? Mert amíg nem, nekem ne fejtegessen semmit fantasy világban. Még jó, hogy nem a dementorok párzási szokásairól tart kiselőadást.

Na jó, utánna sasoltam, a nevéhez kötődik az ep2 és 3 Fantasztikus gépezetek című kiadványa. De a spanyol viaszhoz még mindig nincs köze.

 

Mutassátok meg, hogy melyik mai modern csatahajón van a reaktor kitéve a fedélzetre, vagy a híd tetejére. Melyik tank hordja a benzint a torony tetején?

Mutass nekem egy modern csatahajót, amin pajzsgenerátor van. Sőt, mutass nekem egy mai pajzsgenerátort, aztán utánna elkezdem a valóság alapjain végiggondolni ezt az egészet. Amúgy meg, a csillagrombolók sem hordják kívül a reaktorokat, bár eddig pajzsgenerátorokról volt szó, nem reaktorokról, ámbár bizonyos inteligencia alatt már könnyű összekeverni a kettőt.

 

A csillagromboló a szöveccség átalakított, összetákolt, lopott, kukázott stb hajóival ellentétben hadihajónak készült, és csak a gyerekek meg a régi idők valószínűleg korlátolt vagy nemtörődöm könyv és más hivatalos szemét írói hitték el, hogy egy ilyen fontos dolgot amit amúgy a hajón belül is el lehet helyezni kirakják a híd tetejére.

Szóval a hivatalos könyvkiadások szerzői írói letérdelhetnek aztán ballaghatnak a Kesselre követ törni.

Van a hivatalos szemét ami annyira vagy még annyira sincs átgondolva mint a filmek és csak a bigott filmpártiak mint Oldie veszik komolyan:D, illetve Dr. Saxton, aki nem riad vissza a gondolkodástól vagy hogy kimondja, hogy ez vagy az bizony f@szság.

Oké, akkor kimondom, ez f*szság, mármint, amit itt összehordasz :D De gyorsan tisztázzuk, melyik könyvet tartod te jónak, mert úgy nem sokat ér, ha behajigálok egy csomó címet, te meg rávágod, hogy az is bigott íróktól származik. Először kérem a listát, aztán hadd cáfoljalak meg :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lol, hát te hogyan kerültél ide? Biztos eltévettél, mert errefelé nem enyhén vannak a filmek alapul véve. De, hogy te még az EU-ban is válogatós vagy (tuti, hogyha írnál pár címet, amiket elfogadsz, elkapna a röhögőgörcs).

 

 

Ja, uninteligencia nem annak elfogadni, aminek kb minden és mindenki tartja.

 

 

Attól még nem a te nézőpontod az egy és igaz, sőt, a közelében sincs az igazságnak.

 

 

Ez az az ürge, aki a spanyol viaszt tojta? Vagy esetleg csillagromboló tervezésből, ne adj isten, pajzsgenerátor felépítésből szerezte a doktoriát? Mert amíg nem, nekem ne fejtegessen semmit fantasy világban. Még jó, hogy nem a dementorok párzási szokásairól tart kiselőadást.

Na jó, utánna sasoltam, a nevéhez kötődik az ep2 és 3 Fantasztikus gépezetek című kiadványa. De a spanyol viaszhoz még mindig nincs köze.

 

 

Mutass nekem egy modern csatahajót, amin pajzsgenerátor van. Sőt, mutass nekem egy mai pajzsgenerátort, aztán utánna elkezdem a valóság alapjain végiggondolni ezt az egészet. Amúgy meg, a csillagrombolók sem hordják kívül a reaktorokat, bár eddig pajzsgenerátorokról volt szó, nem reaktorokról, ámbár bizonyos inteligencia alatt már könnyű összekeverni a kettőt.

 

 

Oké, akkor kimondom, ez f*szság, mármint, amit itt összehordasz :D De gyorsan tisztázzuk, melyik könyvet tartod te jónak, mert úgy nem sokat ér, ha behajigálok egy csomó címet, te meg rávágod, hogy az is bigott íróktól származik. Először kérem a listát, aztán hadd cáfoljalak meg :rock:

 

Wow, én azért nem szoktam ilyen nagylegény lenni, pedig modként működök pár ennél durvább helyen.

De hogy elejét vegyem a kinek van több haverja, nagyobb bicepsze, élesebb szamurájkardja vitának, tiszteletben tartom hogy ez a ti játszóteretek és mindenki itt lehet addig ameddig a véleménye nem tér el túlzottan a tiétektől, és visszavonulót fújok.

Amennyiben morbid óhajod van rá, szívesen folytatom veled ezt az eszmecserét, de maximum privát csatornán, hogy ne izgassuk az sw.hu-ról idemenekült közösséget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem erről ennyi mondandó elég is lesz. Mi éppen azért hagytuk ott az sw.hu -t, hogy ne ezt kelljen olvasni minden nap. Persze megértem az érzéseidet, de remélem a továbbiakban nem akarod boncolgatni ezt a témát. Ez egy nagyrészt filmrajongókon alapuló fórum, itt mi a filmeket tekintjük alapnak. De ez azt hiszem látszik is a szerkezetből, no meg a szabályzatból is.

 

A további viták elkerülése érdekében töröltem, és tartózkodok a véleménynyilvánítástól a továbbiakban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amennyiben morbid óhajod van rá, szívesen folytatom veled ezt az eszmecserét

Óhajt a fene, csak olyanokkal vagyok hajlandó vitázni, akikkel egyrészt értelmes keretek között lehet, másrészt hajlanak a kompromisszumra, még ha a nézeteik nem is egyeznek az enyémekkel teljes mértékben, de a tiéd speciel gyökeresen eltér. A hozzászólásod alapján te egyikbe sem férsz bele, de ha tévednék, állok elébe bármilyen vitának. Szeretem a jó vitapartikat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A további viták elkerülése érdekében töröltem, és tartózkodok a véleménynyilvánítástól a továbbiakban.

OFF

Kicsit durván fogalmaztál ami itt nem megszokott. Ez nem durva hely. :rock: Itt mindenki békében el van egymással mert arról beszélgethet amit szeret. Talán ha kicsit toleránsabban fogalmaztál volna biztos más a reakció is. De még új vagy itt, és remélem idővel belerázódsz majd a dolgokba. Szívesen adok helyet a szerepjátékos írásaitoknak, pedig nem vagyok híve ennek a vonulatnak, sőt. De látod én mégse tekintem hülyéknek akik ebbe belevágnak, és még csak nem is akarom atommal szőnyeg bombázni a lakóhelyüket. :D Egyszerűen csak az a lényeg, hogy mindenki jól szórakozzon.

ON

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Óhajt a fene, csak olyanokkal vagyok hajlandó vitázni, akikkel egyrészt értelmes keretek között lehet, másrészt hajlanak a kompromisszumra, még ha a nézeteik nem is egyeznek az enyémekkel teljes mértékben, de a tiéd speciel gyökeresen eltér. A hozzászólásod alapján te egyikbe sem férsz bele, de ha tévednék, állok elébe bármilyen vitának. Szeretem a jó vitapartikat.

 

Nem tévedsz, a véleményem gyökeresen eltér a tiédtől így nem férek bele egyik halmazba sem. És mível a vita kimenetelétől függetlenül ugyanúgy fogjuk gondolni a továbbiakban és még a fizetéspapírokon sem lesz változás, semmi értelme.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.