Ugrás a kommentre

Űrhajók


Obi1

Neked melyik a kedvenc űrhajód?  

70 felhasználó szavazott

  1. 1. Neked melyik a kedvenc űrhajód?

    • Jedi vadászok
      8
    • Millenium Falcon
      19
    • Csillagrombolók
      24
    • X-Wing
      9
    • Y-Wing
      1
    • Tie-Fighter
      1
    • Nubienek
      4
    • N-1
      3


Ajánlott hozzászólás

OFF

 

Majd igyekszem, de ha ide is jön a szerepjáték, mindenkinek jobb lesz ha azon a topicon kívül nem tevékenykedek:) Sose láttam még ilyen fórumot (mármint ami nem durva).

 

ON

OFF

Igen, ha idejön... :rock: A szabályok az egész fórumra vonatkoznak, így arra szekcióra is. Szóval ezt szerintem rágjátok át előtte, mert nem lenne jó ha ebből nézeteltérés lenne később. Itt nincsenek szellemi toprongyok akik bomlasztják a közösséget, talán ezért is tudtunk megmaradni kellemes helynek.

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wow, én azért nem szoktam ilyen nagylegény lenni, pedig modként működök pár ennél durvább helyen.

De hogy elejét vegyem a kinek van több haverja, nagyobb bicepsze, élesebb szamurájkardja vitának, tiszteletben tartom hogy ez a ti játszóteretek és mindenki itt lehet addig ameddig a véleménye nem tér el túlzottan a tiétektől, és visszavonulót fújok.

Amennyiben morbid óhajod van rá, szívesen folytatom veled ezt az eszmecserét, de maximum privát csatornán, hogy ne izgassuk az sw.hu-ról idemenekült közösséget.

Az utóbbit köszönjük! :rock: Tényleg durva ezen a fórumon olvasni egy ilyen stílusú kinyilatkoztatást.

 

Szerk: Követve ARC Trooper példáját én is töröltem a válaszom. Nem szeretnék felesleges vitát. :D

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Hogy minek fogadjuk el, részben intelligencia kérdése. Bocs Oldie:)

 

Nem a véleményével van baj a srácnak, hanem a szövegkörnyezettel, ahogy leírja. Aki másképpen gondolja, vagy másért rajong, az már egyből a saját IQ-járól árulkodik, és nem az ízléséről... wow! :rock:

 

A klón vársz miatt meg küldeném az atomot a szkájvolker rencsre. A kedvenc témámmal ezt tenni...

 

Úristen, a kedvenc témáddal, szegénykém... ez valóban felháborító.

 

Nem tudom, hogy Oldie-nak még milyen haverjai vannak, de a további hasonló ARC-okat talán hanyagolni kéne ezen a fórumon, Ody, szerintem neked kéne tenned ez ügyben...

 

ON

 

Szerintem a filmek világa nagyszerűen felépíti a Star Wars technológiáját. Nemcsak, hogy végig következetes, és korszakhoz igazodó (a köztársaság idején a csili-vili nabooi gépek, míg a birodalom célratörő, szürke űrhajói), de számomra sokkal szimpatikusabbak, megfoghatóbbak, mint a könyvekben vázolt hajók. Onnan talán csak a Z-95-ösökre lennék igazán kíváncsi illetve Karrde csempészhajójára, illetve Lando korábbi gépére a Lady Luckra, ha jól emlékszem, így hívták...

 

A filmekben felvázolt koherencia mindenesetre elég egyértelmű, szemben az EU-ban tapasztalható ellentmondások tömkelegével. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Nézd Donát, nem fogom letagadni, mert igenis a haverom, még úgy is, hogy egyes dolgokban nem egyezik a véleményünk. Azt meg beismerte már, hogy kicsit elkapta a hév, máshoz volt szokva és valljuk be őszintén, ez a fórum ritka kincs, mert máshol tényleg durvábban fogalmaznak, de ettől függetlenül lehet másfajta véleménye érzésem szerint, unalmas is lenne az élet ha mindenki ugyanazt szajkózná. :rock: Továbbá, voltak már itt házon belül durvább megfogalmazások. :D Ő rögvest kapcsolt és kijelentette, tartózkodni fog a továbbiakban a véleményeitől.

A kérdéskör pedig már tegnap lezárult.

 

On

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a filmek világa nagyszerűen felépíti a Star Wars technológiáját. Nemcsak, hogy végig következetes, és korszakhoz igazodó (a köztársaság idején a csili-vili nabooi gépek, míg a birodalom célratörő, szürke űrhajói), de számomra sokkal szimpatikusabbak, megfoghatóbbak, mint a könyvekben vázolt hajók. Onnan talán csak a Z-95-ösökre lennék igazán kíváncsi illetve Karrde csempészhajójára, illetve Lando korábbi gépére a Lady Luckra, ha jól emlékszem, így hívták...

 

A filmekben felvázolt koherencia mindenesetre elég egyértelmű, szemben az EU-ban tapasztalható ellentmondások tömkelegével. :rock:

Igen, nekem is ez a bajom főként az EU hajóival. Vannak közöttük nagyon jók, pl az említettek nekem is a kedvenceim közé tartoznak. De ott az YT-2000, az YT-2400 (Outraider), és még jó néhány. De, pl. az Új Köztársaságnak nem sikerült egy olyan sajátos hajórendszert kialakítani, mint amilyen a Naboonak, a Kereskedelmi Szövetségnek, a Köztársaságnak, a Szeparatistáknak, a Birodalomnak vagy a Lázadóknak volt. Az Új Köztársaságban egy nagy összevisszaság van, illetve ragaszkodás a régi hajókhoz. Pl. a Legacy érában (annak darksága mellett) az sem tetszik, hogy még mindig TIE-okra és X-Wingekre hajazó gépek vannak.

Viszont ellenpéldának ott a KotOR éra, ahol - legalábbis a két játék és a képregények alapján - sikerült kialakítani egy összefüggő hajórendszert mind a Köztársaságnak, mind a Sitheknek, mint a Mandaloróknak. Semmi nem lóg ki a sorból. De, ha meglátok egy R-41 Starchasert, egy IRD vadászt, vagy egy Razor vadászt, azonnal felvonom a szemöldököm, mert kilógnak a sorból.

 

Talon Karrde hajójájának, a Wild Karrde típusába tartozó hajó még az ep2-ben is volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ÚK-ban ott vannak pl az E-, illetve T-szárnyúak. Az E-szárnyú ugye az T-65-ös utódja és nagyjából úgy követi a vonulatát, mint ahogy az X-szárnyú tette azt a Fejvadász hajóval. :rock:

De felmerül egy furcsaság is, hiszen ha a KOTOR hajóit és azzal együtt a Régi Köztársaság flottájába tartozó járműveket nézzük, akkor a több ezer év alatt nem sokat változott a megjelenés. A Jedi vadászok pl követik a deltoid formát. Már akkor is voltak Venatorokra hajazó gigászi hadihajók és még pár apróság. Szóval mintha megállt volna a technikai fejlődés. Ezzel ellentétben ugye pont most a TCW-ben láttunk UFO-t. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De felmerül egy furcsaság is, hiszen ha a KOTOR hajóit és azzal együtt a Régi Köztársaság flottájába tartozó járműveket nézzük, akkor a több ezer év alatt nem sokat változott a megjelenés. A Jedi vadászok pl követik a deltoid formát. Már akkor is voltak Venatorokra hajazó gigászi hadihajók és még pár apróság. Szóval mintha megállt volna a technikai fejlődés. Ezzel ellentétben ugye pont most a TCW-ben láttunk UFO-t. :rock:

De csak a Delta-7, meg a V-Wing, az Eta-2, az ARC, a Torrentek már nem deltoid alakúak. Míg az ÚK-ban viszont T-Wing, E-Wing, X-83 TwinTail, az X-Wing 10 különböző verziója hajaz csak a T-65-re. TIE-ból meg 41 különböző fajta van, és ezek közül jópár alig tér el a filmbeliektől (és nem csak formára, de technikai specifikációra is). Sokkal kevésbé, mint amennyire a Delta-7 és a V-Wing eltérnek egymástól, vagy az Aurektől, ráadásul technológiában nagyon eltérnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új gépek nekem se nagyon jönnek be az ÚK időktől kezdve, de még mindig inkább ők, mint UFO-k :rock: Nem is tudom most pontosan, hogy milyen kinézetű gépek is tetszenének. Nekem maga a T-65-ös a tökéj csúcsa. De emelett legendás az Y-szárnyú meg a B-szárnyú is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vágom én és tisztelet az alkotóknak, hogy így adóznak, csak most valami EU író nehogy rágyúrjon erre és jöjjenek a pörgő tányérok. :rock:

Mondjuk ez igaz, már látom is magam előtt a The Hondo's Pirates Menace, Attack of the Hondo's Pirates, Revenge of the Honod, A new Pirate, Hondo strikes Back és Return of the Hondo című alkotásokat, vagy ahogy az Empire at War 2-ben a sok UFO-val kell megrohamozni a Birodalom csillagflottáját :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk ez igaz, már látom is magam előtt a The Hondo's Pirates Menace, Attack of the Hondo's Pirates, Revenge of the Honod, A new Pirate, Hondo strikes Back és Return of the Hondo című alkotásokat, vagy ahogy az Empire at War 2-ben a sok UFO-val kell megrohamozni a Birodalom csillagflottáját :D

Harmadik Típusú Kalózcsapás; Látogatók a Vadűrből; A nap, mikor megállt Coruscant. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugye ezt a kíváncsiságot úgy kell érteni, hogy jó lenne őket látni valamelyik sorozatban? (TCW, élőszereplős sorozat) :rock:

Az UFOkra célzol? :D Hát nem éppen. :) A csészealjak maradjanak meg más filmeknek. Kalózok jöhetnek még, de az UFOikat hagyják otthon :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az UFOkra célzol? :D Hát nem éppen. :) A csészealjak maradjanak meg más filmeknek. Kalózok jöhetnek még, de az UFOikat hagyják otthon :)

Ugye ezt most nem komolyan kérdezted? :rock:

Természetesen a Z-95-ösre és társaira céloztam. :) Az UFO-kból pont elég volt ennyi. Megvolt a tisztelgés, mindenki boldog, köszönjük, ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugye ezt most nem komolyan kérdezted? :rock:

Természetesen a Z-95-ösre és társaira céloztam. :D Az UFO-kból pont elég volt ennyi. Megvolt a tisztelgés, mindenki boldog, köszönjük, ennyi.

Oké, csak nem volt hivatkozás és ez picit megzavart. :)

A Z-95-öst én személy szerint nagyon vártam az előzménytrilógiába. Nekem ez a gép jelenti a T-65-ös elődjét. :) Remélem majd valahogy az élőszereplős sorozatban szerephez jut. Továbbá várom a YT szériás teherhajók változatos karakterisztikáju változatait is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Erre ugyanaz a választ, mint egy másik topikban, mert a topiknyitó nem rakta bele :D

Nem lehet mindenre gondolni :lol: Mondjuk itt a Falcon kivételével inkább típushajók vannak felsorolva, így inkább a MF-nak nem kéne a listában lennie :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
Ez már kezd itt nagyon OFF lenni, de azért még megkérdezem :D: ha a leereszkedés lehetősége elmaradt, akkor valami másban viszont sokkal jobbnak kell lennie, mint a Venator (vagy a Victory) volt, különben mi értelme volt változtatni rajta? (félretéve azt az aprócska tényt, hogy az utódot előbb találták ki :D)

A Birodalmi csillagrombolókon több a fegyver, erősebb a pajzs és páncélzat, jobb rendszerek, és hangyányit nagyobbak. S mivel már nem pazaroltak el a hajótörzs tetemes részét bazi nagy hangárakra (ugye a Venatoron van egy hosszú végig az orron, meg kettő az elkeskenyedő középrész egy-egy oldalán), így sokkal több embert is tudott szállítani (viszont kevesebb harcigépet). A Venatorok még inkább a hatékonyság, míg a Birodalmi-osztálynál a megfélemlítés volt a legfőbb tényező (az Executornál meg aztán végképp).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No ez azért nem így fest egészen. A Galaktikus Birodalomnak elég volt egy darab csillagrombolót küldeni az adott bolygórendszerbe, hogy ott mindenki összef*sa magát. És ez nem csak azért volt, mert olyan nagy volt a romboló. Igaz, kevés vadászgépet szállított, de a hajó tűzerejével nem ért fel egyetlen más hajó sem, jó darabig. ( átalakított mon cal cirkálókig, bár azok se sokra mentek volna, ha Lucas nem úgy akarta) Egy bolygót pedig simán legyalulhatott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban, a jóval nagyobb méret szemmel látható, még úgy is, hogy más tárgyakhoz (pl. a vadászgépekhez) viszonyítjuk. Arra pedig rájöhettem volna, hogy a lényeg az elrettentés, mert nem szimplán csapatszállítóról van már szó, hanem a Birodalom erejének egyik ikonszerű megtestesítőjéről. :)

 

S mivel már nem pazaroltak el a hajótörzs tetemes részét bazi nagy hangárakra (ugye a Venatoron van egy hosszú végig az orron, meg kettő az elkeskenyedő középrész egy-egy oldalán), így sokkal több embert is tudott szállítani (viszont kevesebb harcigépet).

No, ezt viszont nem értem: miért volt jó, hogy több embert tudott szállítani, és járművet, harci gépet kevesebbet, ha nem tudott leereszkedni? Ha az a cél, hogy maga a csillagromboló pusztítson el egész világokat, ahhoz nem kell hadsereget vinnie, ha viszont adott helyzetben ennyire nem drasztikus megoldásban gondolkodnak, csupán megszállásban, akkor meg csak jó volna, ha egyszerre nagyobb mennyiségű rohamosztagost tudnának levinni a felszínre, amihez viszont arányosan több leszállásra képes csapatszállító kellene, nem?

 

És erről most eszembe jutott az a nagy kérdés, ami régen nagyon foglalkoztatott, de egészen mostanáig nem jutott eszembe, még az Ep5 elemzés topikban sem, pedig épp ennél a résznél tartottunk legutóbb: mivel vitték le a lépegetőket a Hoth-ra a csillagrombolóról?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És erről most eszembe jutott az a nagy kérdés, ami régen nagyon foglalkoztatott, de egészen mostanáig nem jutott eszembe, még az Ep5 elemzés topikban sem, pedig épp ennél a résznél tartottunk legutóbb: mivel vitték le a lépegetőket a Hoth-ra a csillagrombolóról?

Ez egy piszok jó kérdés :D

Ha volt is külön szállítójuk, ba*i nagynak kellett lennie, hogy elférjenek benne ezek a monstrumok. Így azt nem tartom valószínűnek. Na de akkor hogyan? :) Mert más mondjuk egy olyan helyen, ahol van a B-nak helyőrsége, ott lehetnek a felszínen is, itt viszont semmilyen birodalmi bázis nincs.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És erről most eszembe jutott az a nagy kérdés, ami régen nagyon foglalkoztatott, de egészen mostanáig nem jutott eszembe, még az Ep5 elemzés topikban sem, pedig épp ennél a résznél tartottunk legutóbb: mivel vitték le a lépegetőket a Hoth-ra a csillagrombolóról?

A nagyobb hajókról(Executor) így, a csillagrombolókról pedig így. Ez a típus pedig akár négyet is szállíthatott.

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.