Ugrás a kommentre

Űrhajók


Obi1

Neked melyik a kedvenc űrhajód?  

70 felhasználó szavazott

  1. 1. Neked melyik a kedvenc űrhajód?

    • Jedi vadászok
      8
    • Millenium Falcon
      19
    • Csillagrombolók
      24
    • X-Wing
      9
    • Y-Wing
      1
    • Tie-Fighter
      1
    • Nubienek
      4
    • N-1
      3


Ajánlott hozzászólás

Ha az a cél, hogy maga a csillagromboló pusztítson el egész világokat, ahhoz nem kell hadsereget vinnie, ha viszont adott helyzetben ennyire nem drasztikus megoldásban gondolkodnak, csupán megszállásban, akkor meg csak jó volna, ha egyszerre nagyobb mennyiségű rohamosztagost tudnának levinni a felszínre, amihez viszont arányosan több leszállásra képes csapatszállító kellene, nem?

Az elképzelés jó és helytálló, csakhogy a járművek számának csökkentése ennél azért trükkösebb volt. Egy átlagos Venator LAAT/i-ből 40-et vitt el, melyek alapból 30 katonát tudtak vinni, azaz kb 1200 ember. Az Imperialokon ellenben 12 Sentinel (ep4 dewbac jelenetben látható egy, meg Mos Eisley-ben is fel-felbukkan egy-egy) van, amik már 54 katonát cígöltek, melléjük pedig ott van 15 Delta-osztályú komp 30 katonával (igaz, ez utóbbi már EU, de sajnos a Birodalmi osztályhoz - még - nem kaptunk olyan filmhű adatokat, mint a Venatorokhoz a TCW-nek köszönhetően). Ez így összesen 1098 ember, majdnem ugyanannyi, mint a Venatorok "leszálló kapacitása", viszont 13-mal kevesebb gépet jelent (igaz, hozzászámolhatjuk a fedélzeten hordott 8 Lambda-osztályú - Tydirium - kompot is, de azok egyrészt nem bírnak nagy hordozó kapacitással, másrészt ritkán használják csapatmozgatásra, inkább utas - azon belül is VIP - és teherszállításra alkalmazták). Ami ugye kölcséghatékonyabb és könnyebb üzemelést tesz lehetővé. Ráadásul már csak kellemes ráadás, hogy a Sentinelek majdnem ugyanakkora tűzerővel rendelkeznek, mint a LAAT/i-k, viszont azokkal ellentétben a Sentinelek rendlekeznek pajzzsal és hiperhajtómável is, ezzel strapabíróbbak és függetlenek lettek. Tehát végül is a csökkentet gépszám nem jelentett csökkentett csapatmozgatási kapacitást sem, mindezt hatékonyabb gépek mellett.

A látványos géppark csökkentés a vadászok terén érhető tetten, mert míg egy Venator elcígölt magával több, mint száz vadászgépet, addig az Imperialok még a miniatürizált TIE típusokból is csak 48-at vitt magával.

Persze mindemellett még azt is hozzá kell tenni, hogy az Ipmerial és a Venator osztály is sok-sok mindent hordozott a bendőjében (megjegyzem: az EU szerint már kicsit túl sok mindent is, pl. kizártnak tartom, hogy a Venatorban majdnem 400 vadászgép fért meg kényelmesen, és mellettük még ott voltak a csapatszállítók, lépegetők és egyebek, de ugyanígy baromi sok minden van összezsúfolva egy Birodalmi csillagrombolóba is).

 

Frenkie: a LAAT/i-kból lettek először a Theta siklók, majd a Lambda űrkompok. :D Ezek is igen jól fel voltak fegyverezve, elég ha csak a frontoldali kettős quadágyút említjük.

He??? LAAT/i-Theta kapcsolat? Közük nincs egymáshoz. A LAAT/i-ket alapból a Sentinel-osztályú kompok váltották, amik szintén a Theta/Lambda kompok egyik származéka volt. De a Thetaban és a LAAT/i-ban egyetlen közös van: mindkettőt a klón háborúkban használták először.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...
Dzséjt, az S-karéj támadóalakzat, magát a kötelék felállását jelőli. :) Az S-foilsnál meg támadóállást mondanak.

Kösz az S-karéjt. Bár szvsz a könyvben az csak egy frankó melléfordítás, mert angolban csak "attack position" van, ami jelenthet támadó állást és alakzatot is. Mondjuk a filmekben a

"Set S-Foils in attack position." szó szerint azt jelenti, hogy "S-fóliákat támadó állásba állítani".

"Lock S-foils in attack position." - "S-fóliákat támadó állásba zárni."

Lock S-foils in attack positions. - "S-fóliákat támadó állásokba zárni."

Szóval se a könyv, se a szinkron nem fordította jól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A foils az foil többes száma, aminek jelentése fólia, ellentét, folpack, kontraszt, nyom, vadcsapás, vívótőr. Ezek közül én a fóliát (mint hűtőfóliát) tudom elképzelni, bár az X-Wing miatt még a tőr is illene (ugye a sugárágyúk tőrszerű formája miatt). Sőt, lehet ez az igazi magyarázat, csak értelmét veszti az ARC-170-esekkel és Eta-2-esekkel... A szárnyvég az wing end.

 

A vadász üzemmód az szvsz elég jó. Meg a "szárnyakat támadó alakzatba" is (nekem ez tetszik a legjobban). Csak tényleg jó lenne tudni, mire gondol Lucas ezzel az S-foilssal. Semmi S nincs azokban a gépekben :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Én maradok a jó öreg InCom T-65 C-A2-nél...

Az új X-wing változat nem tetszik, egyébként meg Hapan hajó párti vagyok.

Azt az érzést nem lehet utánozni mikor egy Olanji/Charubah - Pokolvihar vadászgépnek tövig nyomod a tömzsi gázkarját, és a gravikompenzáció ellenére is kalapácsként ver mellbe a gyorsulás, nomeg a végén a sebességjelző ikonon az a 416 MGLT... :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A foils az foil többes száma, aminek jelentése fólia, ellentét, folpack, kontraszt, nyom, vadcsapás, vívótőr. Ezek közül én a fóliát (mint hűtőfóliát) tudom elképzelni, bár az X-Wing miatt még a tőr is illene (ugye a sugárágyúk tőrszerű formája miatt). Sőt, lehet ez az igazi magyarázat, csak értelmét veszti az ARC-170-esekkel és Eta-2-esekkel... A szárnyvég az wing end.

 

A vadász üzemmód az szvsz elég jó. Meg a "szárnyakat támadó alakzatba" is (nekem ez tetszik a legjobban). Csak tényleg jó lenne tudni, mire gondol Lucas ezzel az S-foilssal. Semmi S nincs azokban a gépekben :hehe:

 

S-foil -> Servo foil. Csak nem irják ki. Mivel szervórendszer mozgatja a szárnyakat támadó pozícióba, illetve cirkáló módba. Azt ugyan nem tudom miért kellett Lucasnak ezt az idegesítő nevet kitalálni, de hát ez amolyan corelliai reklámfogás. :)

Egyébként a saját századomnál a teljesen dizájnos "Na osztódjunk!" parancsot szoktam alkalmazni! :):D :D

Szerkesztve: - Ken Ortis
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

S-foil -> Servo foil. Csak nem irják ki. Mivel szervórendszer mozgatja a szárnyakat támadó pozícióba, illetve cirkáló módba. Azt ugyan nem tudom miért kellett Lucasnak ezt az idegesítő nevet kitalálni, de hát ez amolyan corelliai reklámfogás. :D

Egyébként a saját századomnál a teljesen dizájnos "Na osztódjunk!" parancsot szoktam alkalmazni! :D :D :D

Na, ezt még nem hallottam, köszi. Így azért már több értelme van, de maradok a "Szárnyakat támadóalakzatba!" parancsnál. Lucas bebukta a corelli reklámját, a magyaroké (nelvaaniaké) jobb :D

Ez a "Na osztódjunk!" nem rossz, de gondolom nincsenek B-szárnyúak a rajodban. :D

 

Én maradok a Delta-7 Aethersprite könnyű elfogónál. A B-verzió mondjuk már nem tetszik, de az első széria nagyon baba gép. Gyors, fordulékony, strapabíró és még asztromeche is van (jó, mondjuk egy A-Winghez képest elmaradott még a könnyű elfogók között is, de hát hol van még az A-Wing, mikor a Delta-7-esek szántották a csatatereket).

 

Tényleg, nem tudod, mi a váltószám MGLT és km/h között? Már ha van? Bár ahogy elnézem, egy ideje kiesett a divatból az MGLT használata (látszik, hogy régen volt X-Wing játék).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, mert ez azt írja le, mi az MGLT, de azt tudom, de engem a váltószám érdekel (nyilván 1 MGLT az nem 1 km/h, mert akkor ezeket a gépeket egy Trabant is lekörözné :D ).

Igaz. :D

 

Egyébként távolság mértékegység, nem sebesség. (Vagyis 1 MGLT nem 1 km, vagy 1 MGLT/h nem 1 km/h.) Ha tippelnem kellene, akkor 1 MGLT szerintem kb 25000 km lehet. (Az Alderaan felrobbantása körüli dumákra alapozva. A halálcsillagon 6 bolygóátmérőt a kijelző 2,9945 MGLT-nek mutat. Persze a kérdés az, hogy mennyire megbízható ez a 6 bolygóátmérőnyinak mondott távolság? Aszem a könyvváltozatban van róla szó...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mér', a km micsoda? :) De: "The T-65 X-wing starfighter and TIE/ln starfighter had top sub-light speeds of 100 MGLT per hour."

Dzséjt, olvasd el még egyszer az általam tőled idézett mondat zárójeles részét, majd a válaszom zárójeles részét (amit írtam, kizárólag arra vonatkozik!!!). :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

Amúgy meg, eredendően nem is ez a nevük, hanem csak a "becenevük".

X-Szárnyú: T-65 Incom; bár X nincsen aurebeshben, a T betűt jelölő szimbólum hasonlít az X-Szárnyúra, így aurebeshben lehet ez T-Szárnyú.

Y-Szárnyú: BTL-B (TCW), BTL-S3 (kétüléses, EU), BTL-A4 (ep4-5-6); amúgy az aurebesh V Y formájú, szóval itt maradhat is az Y-Szárnyú, csak az fordításban V-Szárnyút jelöl(ne).

B-Szárnyú: B-Szárnyú, na jó, ez tényleg B, ennek nem találtak ki nevet :cry: Bár nem tudom, hogyan jön ki a B betű ennél a gépnél, de ha úgy, ahogy gondolom, akkor az Ć szimbóluma felel meg ennek a formának az aurebeshben.

A- Szárnyú: RZ-1; erre a gépre aurebeshben több szimbólum is passzol, úgymint az O, az X és az EO is ráhúzható.

S-Wing: na ilyen (még) nincs is :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.