Ugrás a kommentre
Ody Mandrell

Kantin 2.0

Ajánlott hozzászólás

Én már nagyjából itt vagyok, de sajnos feltorlódtak a tennivalók, és még nem végeztem, így közben néha biztos eltűnök majd egy kicsit, ami nem a legjobb, de ez van. Tele van a ház gyerekkel, és várják a vacsorát, ami töki pompos lesz + nekem forralt bor. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie, idéznék az EpII nyitószövegéből:

There is unrest in the Galactic

Senate. Several thousand solar

systems have declared their

intentions to leave the Republic.

Solar systems = csillagrendszer. Ha a csillagrendszer = galaxis, akkor a Star wars nem csak egy galaxisban játszódik, tehát az, hogy a HCS egyetlen egy galaxishoz sem kötődik, helyes.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ide értem, csak órákat késtem (:)), de szerintem kihagyom. Az éjjel két órát aludtam, délután háromkor értem haza, és most éledtem fel. Nem vagyok egy tip-top. Azért nézem, hátha hozzá tudok szagolni. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ide értem, csak órákat késtem (:)), de szerintem kihagyom. Az éjjel két órát aludtam, délután háromkor értem haza, és most éledtem fel. Nem vagyok egy tip-top. Azért nézem, hátha hozzá tudok szagolni. :D

Már vártalak. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Oldie, idéznék az EpII nyitószövegéből:

There is unrest in the Galactic

Senate. Several thousand solar

systems have declared their

intentions to leave the Republic.

Solar systems = csillagrendszer. Ha a csillagrendszer = galaxis, akkor a Star wars nem csak egy galaxisban játszódik, tehát az, hogy a HCS egyetlen egy galaxishoz sem kötődik, helyes.

A Solar syste az Naprendszert jelent. A star system a csillagrendszer.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A Solar syste az Naprendszert jelent. A star system a csillagrendszer.

Áhá. Értem. Akkor ma is tanultam valamit. Még egyszer elnézést.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A mi Naprendszerünk (Solar system) tényleg egy bolygórendszer (planetary system), de a Tatooine rendszere már lehet (egy kissebb) csillagrendszer (star system) mert annak már két csillag alkotja a magját.

De a Star Wars-ban ez a két fogalom gyakran keveredik

Szerkesztve: - Nabopolasszar

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Mind a csillagrendszer, mind a naprendszer ugyanazt jeleni. Szóval a csillagrendszer/naprendszer max többes számban jelenti a Galaxist. Nem véletlen használják a filmekben úgy, hogy Hoth-rendszer, Endor-rendszer, Mustafar-rendszer, Naboo-rendszer, ezeknek a napjait hívják így (amellett, hogy egy bolygóról lettek elkeresztelve, de ez nem mindig van így, pl. a Tatoo-rendszernél). Szóval az, hogy a Halálcsillag egyetlen egy galaxishoz sem kötődik annyiból helytelen, hogy bár valószínűleg a hiperűrben át tudna ugrani évek alatt egy másik galaxisba, mint bármilyen más űrhajó, kevésbé lett volna félrevezető csillag vagy naprendszert írni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Szép volt Danityu! :D Igazi dráma volt a végén. Oldie igyál meg egy üveg páleszt. Így veszíteni. :D Egyébként jó játék volt, köszi Donát. Bár nem voltam formába, és nekem nehéz is volt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Gratulálok mindenkinek, aki pontot szerzett, és elnézést, ha valamivel valakinek az idegeit borzoltam. :oops:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ