Ugrás a kommentre

4x01 - Water War


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

How to live to fight another day… - nagyon találó mondás az adott helyzetre, főleg hogy az öreg Ackbar a Lázadók szövetségének majdani tábornoka lesz, láthatóan nem érdemtelenül. Önzetlenül támogatja a fiatal herceget, pedig learathaná a babérokat egyedül is

Szerintem nagyon jól eltalálták Ackbar-t, mert nem hivalkodó és pont illik ahhoz az attitűdhöz amit majd az EPVI -ban mutat. Persze akkor már öregebb, de a mostani viselkedését simán tovább lehet interpretálni a későbbiekre. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nagyon jól eltalálták Ackbar-t, mert nem hivalkodó és pont illik ahhoz az attitűdhöz amit majd az EPVI -ban mutat. Persze akkor már öregebb, de a mostani viselkedését simán tovább lehet interpretálni a későbbiekre. :)

És ez mennyire jó! Simán megtehetnék a készítők, hogy ugyanazt az Ackbart lássuk itt, mint az ep6-ban, hiszen akár már most is admirális lehetne, de nem. Csinálnak belőle egy "egyszerű" kapitányt, plusz beleillesztenek a jellemébe némi fiatalos hevességet. Akárcsak az ep1-2-3-mal, a TCW-vel sem hajlandók az alkotók a már bevált, sikeres úton járni, merészen hozzányúlnak az ismert dolgokhoz (lásd Boba Fett, Bossk, meg a többi szereplő, akinek a sorsa ismert, de a sorozatban igen érdekes helyzetbe kerültek).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én elsiklottam felette. Mi volt az?

Eléggé indirekt, nekem is csak azért tűnt fel, mert láttam egy interjút Acbar szinkronhangjával, és kifejezetten mondta, hogy nagyon figyelni kell ha észre akarjuk venni. Mit gondolsz, mikor a quarennek támadtak, miért nem Anakin mondta, hogy "It's an attack!" ? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eléggé indirekt, nekem is csak azért tűnt fel, mert láttam egy interjút Acbar szinkronhangjával, és kifejezetten mondta, hogy nagyon figyelni kell ha észre akarjuk venni. Mit gondolsz, mikor a quarennek támadtak, miért nem Anakin mondta, hogy "It's an attack!" ? ;)

Hehe. Jól kiforgatták akkor az egészet. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nagyon jól eltalálták Ackbar-t, mert nem hivalkodó és pont illik ahhoz az attitűdhöz amit majd az EPVI -ban mutat. Persze akkor már öregebb, de a mostani viselkedését simán tovább lehet interpretálni a későbbiekre. :)

Abban is biztos vagyok, hogy egy esetleges vesztés esetén a visszavonulást is remekül meg fogja szervezni. Olyan vezető, aki mindig gondosan mérlegel és semmiből nem csinál presztizskérdést, azt teszi, ami akkor és ott a közösség javát szolgálja.

Érdekes, az Ep6-ban nem keveltem meg különösebben, viszont ezzel a TCW-beli karakterével hozzám sokkal közelebb került, abszolút pozitív értelemben. :) Ha a következő részben elkövetne valami ballépést, kimondottan csalódott lennék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár, hogy a sorozatjunkien lehúzták a részt, mert nekem nagyon tetszett. Szerintem sok vizes ötletet sikerült ügyesen elsütniük (más lézerkardhang, térben fordulások). Én magam ugyan egyetlen egyszer búvárkodtam Egyiptomban (reklám helye :D), éppen ezért tudom, hogy azért így nem lehet föl- és lefelé mozogni a vízben, mert egyszerűen súlyok nélkül feldob és a nyomáskülönbségek is csinos betegséget okoznak (fogjuk rá a spéci maszkjukra, hogy az segített). Ezen elég hamar túlemelkedtem, mert egyszerűen élveztem a sztorit. :) Még egy kis ötletelés. Hogy ha már ilyen víz alatti világról beszélünk, akkor minek építenének városokat vagy közlekedő folyósokat vagy akár jeladót. Mármint evolúciós szempontból logikátlan, hogy technikailag erre gyúrtak rá, mert akkor már víz alatti háziállatokat is bedobhattak volna. :D

 

Egyébként csak bennem merült fel az a perverz összekapcsolás Anakin maszk nélküli fuldoklása kapcsán, hogy jobb lesz ha megszokja? (Mint a Vissza a jövőben filmben a bűnöző rokon csecsemőként a rácsokat.) :cool:

 

De összességében a rész nagyon izgalmas, nagyon szórakoztató és végső soron nagyon kreatív volt. Azt kell, hogy mondjam, hogy nemcsak hogy tartják a színvonalat, de még növelték is. Én ugyanis értékeltem az apróságokat is (pl. fényeffektek gyönyörű használata ld. hologrammok fényei vagy Ashoka szemüvgének lámpája). Úgyhogy azt kell, hogy mondjam, hogy a király visszatért. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy kis ötletelés. Hogy ha már ilyen víz alatti világról beszélünk, akkor minek építenének városokat vagy közlekedő folyósokat vagy akár jeladót. Mármint evolúciós szempontból logikátlan, hogy technikailag erre gyúrtak rá, mert akkor már víz alatti háziállatokat is bedobhattak volna. :D

Üdv Platschu. :D

 

Ezek elférnek. Főleg a közlekedő folyosó, hisz az nem csak azért van mert jól néz ki, hanem mert meggyorsítja a közlekedést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tiszta sor. S hogy találták ki, ha nem hagyták el a bolygót? Honnan vettek üveget? Hol hegesztették? Kaptak egy másik bolygóról? A Naboon nagyon tetszett az ötlet, hogy pajzsokkal légbuborékokat csinálnak (Vízipók plágium! :D ), míg itt látszólag csak épületeknek hívott üregekben éldegélnek, ahová ugyanúgy a tenger vize beömlik. S minek ültek le a parlamenti tárgyalóban, amikor az idegen egy haléletmódtól? De ha elképzelsz egy ilyen világot, akkor azt várná az ember, hogy egy intelligens faj telepakolja / beülteti a város környékét fluoreszkáló / foszforeszkáló növényekkel stb. Ehhez képest pár méterrel lejjebb vagy helyesebben szólva arrébb már minden ismeretlennek tűnt a "zavarosban", miközben ha évmilliókig ott éltek, akkor bőven lett volna idő mindent ötszázszor körbeúszni. :) Na mindegy, mert még így is ötletes volt, csak a készítők ezekbe is belegondolhattak volna. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tiszta sor. S hogy találták ki, ha nem hagyták el a bolygót? Honnan vettek üveget? Hol hegesztették? Kaptak egy másik bolygóról? A Naboon nagyon tetszett az ötlet, hogy pajzsokkal légbuborékokat csinálnak (Vízipók plágium! :D ), míg itt látszólag csak épületeknek hívott üregekben éldegélnek, ahová ugyanúgy a tenger vize beömlik. S minek ültek le a parlamenti tárgyalóban, amikor az idegen egy haléletmódtól? De ha elképzelsz egy ilyen világot, akkor azt várná az ember, hogy egy intelligens faj telepakolja / beülteti a város környékét fluoreszkáló / foszforeszkáló növényekkel stb. Ehhez képest pár méterrel lejjebb vagy helyesebben szólva arrébb már minden ismeretlennek tűnt a "zavarosban", miközben ha évmilliókig ott éltek, akkor bőven lett volna idő mindent ötszázszor körbeúszni. :) Na mindegy, mert még így is ötletes volt, csak a készítők ezekbe is belegondolhattak volna. :hmm:

Ezeket majd Dzséjt megválaszolja. :D Apropó...miért volt a "halakon" ruha? ;) Ez Star Wars amiben ilyesmi kérdések nem vetődnek fel. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az volt az érzésem, hogy itt egy adaptált technológiáról van szó. Én is nagyon idegennek éreztem a környezetet amiben éltek, épp ezért olyannak tűnt, hogy ők úgy akarnak csinálni és úgy akarnak élni, mint a galaxis nagyobbik fele, mert azt jobbnak érzik vagy magukat kisebbnek ha nem másolják. Mint amikor az angol lordok pagodákat építettek a parkjaikba, csak persze mindez nagyobb mértékben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez Star Wars amiben ilyesmi kérdések nem vetődnek fel. :D

Na itt a válasz. Mondjuk kezdjük azzal, hogy ez a "idegen egy haléletmódtól" azon túl, hogy téves kijelentés, hiszen mind a quarrenek, mind a mon calák kétéltűek, ugye, még igencsak légből kapott is, mert honnan a bánatból tudjuk, milyen egy értelmes, fejlett civilizációval rendelkező haléletmód. Tudomásom szerint, a mi világunkon ilyen nincs, és még máshol sem nagyon futottunk össze.

A Dacon is van szárazföld, a bolygón őshonos két faj nem a hecc kedvéért alkalmazkodott ahhoz is. Ez máris sok kérdésre válasz. Ismeretlen meg senkinek sem volt semmi, max nem tudják fejből az egész bolygó minden tulajdonságát. Szánom-bánom bűnömet, de most már két évtizede lakom itt Veszprémbe, de úgy eltévednék a Bakonyba, mint a huzat... pedig csak pár kilométerre van arrébb és emberként az én őseim is ezen a bolygón élnek évmilliók óta. Miért ne tévedhetnének el a quarrenek olyan helyen, ahol nem ők laktak. A mon caláknak nem volt idegen semmi a városuk környékén, még a burokban nevelkedett hercegességességnek sem. :)

Na meg aztán, ez a Star Wars, ahogy Ody megadta az alapvető magyarázatot. Aki ettől a címtől hiteles ábrázolást vár el, vagy csak remél, az eltévesztette a házszámot. Ez az a világ, hol harminc évvel ezelőtt a legelső útba eső bolygón csak sivatag és sziklák vannak, a másodikon csak erdők, a harmadikon csak jég, a negyediken csak egy repülő város, stb... Mégis mindegyik rendelkezik élettel, olyan, mint a Föld, pedig némelyiken még levegő sem lehetne, nemhogy élet. Ezek után a mon calák vígan lehetnek a Galaxis egyik legnagyobb űrutazó faja (azok is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az volt az érzésem, hogy itt egy adaptált technológiáról van szó. Én is nagyon idegennek éreztem a környezetet amiben éltek, épp ezért olyannak tűnt, hogy ők úgy akarnak csinálni és úgy akarnak élni, mint a galaxis nagyobbik fele, mert azt jobbnak érzik vagy magukat kisebbnek ha nem másolják. Mint amikor az angol lordok pagodákat építettek a parkjaikba, csak persze mindez nagyobb mértékben.

Nekem ez alól csak a közlekedő folyosók lógtak ki. Azok nagyon hasznosak voltak szerintem, és nem csak a külsőségek miatt építették meg. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamit nem értek. az epizód vége felé Tamson rátámad Nosor Ri -re, és megfenyegeti, hogy többet ne szegüljön szembe Dooku gróf parancsával. De mikor szegült ellen? :hmm:

Gondolom azzal, hogy nem küldte a quarren katonákat csatába, mikor a medúzákkal támadtak. Tamson mondta is Nossor Ri-nek, hogy "Mi tartott ennyi ideig tintafejek?", amire ő azzal válaszolt, hogy "Úgy gondoltam, hogy a droidjaidnak nem lesz szüksége erősítésre."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom azzal, hogy nem küldte a quarren katonákat csatába, mikor a medúzákkal támadtak. Tamson mondta is Nossor Ri-nek, hogy "Mi tartott ennyi ideig tintafejek?", amire ő azzal válaszolt, hogy "Úgy gondoltam, hogy a droidjaidnak nem lesz szüksége erősítésre."

Aham, ez továbbra se kristálytiszta majd megnézem megint. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Juhhúúú de jó kis rész volt. Nálam simán 8/10es. Mon Calamari csodálatosan néz ki, és hát az egész rész szinte akció volt, látványos akció amilyet még nem láthattunk. és ami még: FISTO! és ott volt az a mosoly megint csak. Remélem a köv részekben még több szerepe lesz, és ő osztja majd le a cápalit. A medúzarobotok meg felvillanyozták a hangulatot. Remek látvány, jó kis zene, és akciótömkeleg. Mi kell még!? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó évadnyitó volt. Az epizód elején lévő kevés politika pont elég volt, így átlátjuk a helyzetet a Mon Calamarin. Nagy pillanat volt a tárgyaláson, amikor Ackbar neki akart menni Tamsonnak, hogy ő majd móresre tanítja. :) Félek, hogy ő húzta volna a rövidebbet. Apropó Ackbar. Jó, hogy láthatjuk őt még kapitányi minőségben, bár egy Mon Calamarin játszódó részből azért bűn lett volna kihagyni.

Lee-Char herceg igen fiatalon, igen nehéz helyzetbe került. Szegénynek talán még ideje sem volt meggyászolni apját, amikor egy polgárháborúval fenyegető helyzetet kellene megoldania. Persze eleve kudarcra ítéltetett, mert a quarreneket sikeresen fellázították. Nekem nem jött be nagyon a karaktere, mert gyámoltalan és minden szót a szájába kell adni.

A csata abszolút rendben volt, szerintem nagyon epikus. Ez a Tamson alak meg nagyon durva, ahogy a fogaival tépi szét az ellenségeit. Korábban láttam már az előzetest, amelyben a csövet ostromolja, de így a részben is nagyot ütött számomra. Nem csodálkoznék ha a herceg a gatyájába tojt abban a helyzetben. :D

Fisto mestert is vétek lett volna otthon hagyni, hatalmas ahogy vigyorog :D Ahsoka pedig nagyon furán néz ki így búvármaszkban a fején.

Ezek a robot-medúzák nem jöttek be, bár végül is Tamson célt ért velük, megfutamodásra kényszerítették hőseinket.

Mivel SD-ben néztem, aminek szokatlanul rossz volt a képe (pl. a 3. rész ugyanilyen minőségben elég szép volt), ezért a látványvilágról nem tudok érdemben beszélni. Meg kell néznem jobb minőségben is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi olyan fura benne? :D

Csak egy átlátszó anyag van az arca előtt. Abban a gömb sisakban, ami Anakinon is van, már furcsábban festene. :)

 

Egyszerűen nem jött be. :D De a harmadik részre már megszoktam. :)

 

Belegondolva akkor nem tetszett igazán amikor mérges arcot vágott a maszk mögött. :D Pl. 10:05-nél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Riff Tamson ezeken a koncepciós rajzokon egy kicsit máshogy néz ki. Hiszen ott a kezein és a lábain is vannak ilyen cápára emlékeztető hátuszonyok, ezt mintha a végleges karaktermodellen nem láttam volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riff Tamson ezeken a koncepciós rajzokon egy kicsit máshogy néz ki. Hiszen ott a kezein és a lábain is vannak ilyen cápára emlékeztető hátuszonyok, ezt mintha a végleges karaktermodellen nem láttam volna.

Szerintem jobb, hogy lehagyták róla ezeket az uszonyokat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Szép látványos rész volt. Habár nem olyan eredeti. Gyakorlatilag a Tartakowsky-féle CW-ből fogták az adott sztorit, átformálták alaposan és csináltak egy új TCW-s verziót. Hasonló érzésem volt, mint tavaly a 3. évad nyitányánál. Tamson eléggé jól debütált, nagyszerű új gonosz. Jó volt látni az ifjú Ackbart. Emlékszem a Repulic 50. számában volt egy kalamari vezér, aki a szepik oldalán állt. Ez perzse nem ellentmondás, mert nem biztos, hogy a háború kezdetén a kalamárik egységesen a Köztársaság oldalán álltak.

Szép látványos lett a víz alatti világ.

10/9.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Íme az igazi ok, amiért Nossor Ri átállt a Szeparatista Szövetség oldalára. :D Tudom, még csak nem is egy időben játszódik az egész, de ez az beszólás, amit Palpatine mond a quarreneknek a liftben még Star Warsos mércével is nagyon durva sértés. :lol:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.