Ugrás a kommentre

Dooku gróf meg akarta-e ölni Obi-Want és Anakint?


lipi

Ajánlott hozzászólás

Ugy látszik mindenki nagyon komolyan veszi Obi-Wan téritését, pedig szerintem ezzel is csak Sidious malmára hajtotta a vizet -szándékosan. Mert mi is történhet volna azután, hogy ezt elmondja neki?

 

Obi-Wan átáll és a Klón-háborúban a Szeparatisták oldalán harcol - a sithek ennek csak örülhetnek. Tovább növekedik a jedi rend széthuzása, Palpi végre kirugdoshatta Anakin mellől a mesterét (netán ideje korán ellene is fordithatja?) ami egyébként is nagy vágya az ep.3 alapján

 

Obi-Wan nem áll át és egyszerüen meghal az arénában - a sithek megintcsak tapsikolhatnak örömükben Sidioussal az élen

 

Obi-Wan megmenekül hála a Köztársasági hadseregnek (amire lehet számitani, hisz Palpi maga küldi ki őket). Miután Obi kimenekül elmondja mit mondott neki Dooku, amitől a Jedik és a Szenátus között bizalmatlanság alakul ki - nos ezaz a forgatókönyv ami végül bejött. Az ep.2 végén elhatározzák a Jedik, hogy a Szenátust szemmel tartják, amivel csak azt érik el, hogy az ep.3-ra egyre látványosabban rosszabb lesz a viszonyuk a Szenátussal és úgy általában a Köztársasági szervekkel, beleértve a Kancellárt is - és igy végül Palpinak sokkal könnyebb dolga van, amikor azt kell megetesse a nagyérdeművel, hogy a jedik elárulták.

 

Szerintem szó sincs olyasmiről, hogy Dooku magának szervezkedne, meg tanitványt akarna (egyébként sincs sok logika benne, hogy pont ott, hirtelen a fogva tartott Obit akarja téritgetni). Ráadásul ha Dooku komolyan gondolná, amit mond, akkor az igazságot mondaná neki. Azt, hogy nemcsak pár szenátort irányit a sith lord, hanem maga a főkancellár az, sőt, nemcsak a Köztársaságot befolyásolja, hanem magukat a Szeparatistákat is. De szó sincs igaz mondásról... ez is csak egy szinjáték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit mondott Dooku Obinak az logikus volt semmi több.Olyan dolgok amiket a Jedi is észrevett csak mondjuk nem tudta még összerakni mert hiányoztak a darabok.Ha nekiáll és elmondja az igazságot biztos,hogy nem hitt volna neki.Tehát ez nem állt érdekében.Viszont ha csak pedzeget neki dolgokat megvan rá az esély hogy ha nem is azonnal,de miután utánna nézett ezeknek a dolgoknak hinni fog neki és talán,hangsúlyozom talán átáll.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit mondott Dooku Obinak az logikus volt semmi több.Olyan dolgok amiket a Jedi is észrevett csak mondjuk nem tudta még összerakni mert hiányoztak a darabok

 

Szerintem szó se volt ilyesmiről. Obi-Wan egyértelmüen teljesen elutasitó mindenre amit Dooku mond. Semmi olyasmi nem kerül elő, amire azt mondaná Obi-Wan, hogy - nahát lehet benne valami. Nem is csoda... Dookunak nem is célja a meggyőzés csak az elbizonytalanitás és a Jedi Rend széthúzása a Szenátustól, amit Palpi már jól előre kifőzőtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

-Az igazságot?

-Az igazságot-mondta a magabiztos Dooku.-Mit szólnál hozzá,ha azt mondanám,hogy a Köztársaság a Sith Sötét Lordjainak uralma alatt áll?

Ez mélyebbre hatott,mint az őt fogva tartó energiaszálak bármelyike.

-Nem!Ez nem lehetséges!-Az elméje pörgött,és valami ellenérvett keresett.-A Jedik tudnának erről!

-Az erő sötét oldala elhomályosítja a látásukat,barátom-magyarázta nyugodtan Dooku.-Több száz szenátor áll jelenleg a befolyása alatt annak a Sith Lordnak,akinek a neve Darth Sidious.

-Nem hiszek neked-mondta Obi-Wan határozottan,és azt kívánta,bárcsak olyan szilárdan tudná tagadni azt az igazságot,mint ahogy kijelentette.

-A Kereskedő Föderáció alkirálya valaha szövetségese volt ennek a Darth Sidiousnak-magyarázta Dooku,és ismerve az egy dekáddal ezelőtti eseményeket,ez hihető állításnak tűnt.-De őt tíz évvel ezelőtt cserbenhagyta a sötét Lord.....Amikor majd érzékelik a Sötét Lord jelenlétét és rádöbbennek a hibájukra,már túl késő lesz.Mellém kell állnad,Obi-Wan,és együtt elpusztíthatjuk a Sithet.

Mindez annyira ésszerűen,annyira logikusan hangzott,és annyira illett ahhoz a szóbeszédhez,amit Obi-Wan Dooku grófról hallott.........

 

Bocs,hogy kötekszem,de nekem ez jön le ebből az idézetből. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor én meg beszurhatnám ide az ep.2 DVD-ét, amiben Lucas világosan és kerek-perec elmondja, hogy csak a krimi-szál miatt került be az Obi-csábitás, sokáig nem is volt a filmben és helyette Padmét csábitgatta. Azért került bele Lucas szerint, hogy elbizonytalanitsa a nézőt... és csak a film végén derüljön ki, hogy Dooku valóban Sidious mellett áll teljesen.

 

És bár én annak vagyok a hive, hogy a filmet magában elemezzük, de ha már ilyen hivatkozási pontokat hozunk, akkor Lucas sokkal autentikusabb, mint az egyébként borzalmasan gyengén megirt Salvatore könyv. (kaja-dobálás Shmiéknál :vfuckoff: )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért került bele Lucas szerint, hogy elbizonytalanitsa a nézőt

 

Nos ez úgy látszik sikerült neki :o

Nincs azzal semmi gond,hogy Sidi mellett áll,mert persze,hogy így van,csak Én azt mondom,biztos megvolt a saját terve is.Talán egy C-terv amihez hozzátartozna Obi is.

Egyébbként meg szerintem a könyv nagyon jó. :33:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem se volt Dookunak komoly terve Obival, csak beleültette a bogarat a fülébe. Pont úgy, ahogy Bomarr is leírta. Az benen a szép, hogy nem is kellett hazudnia, mert amit mondott, az teljesen fedte a valóságot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obit szerintem meg kellett ölnie Sidious parancsára.Ugyanez a parancs viszont Anakinnak védelmet jelentett.Amikor levágja a kezét, olyan ijedten néz utána.Mint aki azt mondaná: "Elcsesztem".Szerintem a kézlevágást sem szabadott volna megtennie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az Obi csábítás dolog nekem alapból nonszensz volt. Lökött ez a gróf, gondoltam volna, ha nem jön Yoda-Mace-Obi hármas, hogy rádöbbentsen a tudatosság nyomára. :39:

Nemcsak minket, a Jediket is elbizonytalanította ezzel, bogárültetés oda is. Ahogy Yoda mondja, csal hazudik, csak épp van benne egy csavar.

 

:idea: Az örök talány: ha azt gondolják hazudok, akár az igazat is mondhatom, elhallgatva saját szerepem benne, s ugyanúgy félrevezető lesz, mintha hinnének nekem. Kettős csapda. AAAA. Micsoda terv! Dooku ezzel a ködösítéssel növeli a feszültséget a szenátus és a rend között, amivel egyre inkább az árulás látszatába tolják a Jedi-rendet. Profi Sithtizmus megint, amivel szemben állunk. :o

 

:arrow: Következésképp nem akarta megölni Obit se. Ő vitte a hírt. Anakint meg, ha akarta, ha nem, nem a halála volt a tervben. Obi halálával mit nyertek volna? Anakin kap új mestert? Yoda? Tyranus leckéztet, semmi több. S ne feledjük: a srácok mentek utána. Akarásról szó sincs, felhasználja a Jedik akaratát, hogy őt elpusztítsák, akkora csapda, hogy leszakad a Jedi-templom. :()

 

Ki tudja Sidius mivel áltatta Dookut, hogy mellé állt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tyranus leckéztet, semmi több. S ne feledjük: a srácok mentek utána. Akarásról szó sincs

 

Amikor le akar súlytani Obira, az elég nagy akaratról tesz tanubizonyságot számomra. :( Vagy azért várt annyit, pörgette a kardját, mert várta, hogy Anakin közbelépjen? :39:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

[

Amikor le akar súlytani Obira, az elég nagy akaratról tesz tanubizonyságot számomra. :o Vagy azért várt annyit, pörgette a kardját, mert várta, hogy Anakin közbelépjen?  :39:

 

Hát....az akarat mi? Ott tényleg úgy néz ki. Sokszor kerülünk ellentmondó helyzetbe önmagunkkal. De tényleg, ezt nem magyarázom ki: nem akarta, mint ahogy Anakin sem akarta Dookut, jól esett volna neki megölni, s ha már ott volt...és Anakin nem lép közbe.

Azért szépen megcsiklandozta elébb, kéjelegve hatalmas vívótudásán és jó lassan sújt le...szinte megáll a kard a levegőben. Talán érzékelte Anakin ébredezését és valahogy be kellett fejezni a tusát. Élve mégis hasznosabb.

Nem tudunk eleget Dookuról, sőt senkiről, hogy ezt meg lehessen állapítani.

Az látszik, hogy elégedettek az öreggel mikor találkoznak.

Okken borotvája alapján te nyertél. Ez esetben a gróf nem volt egy nagy tudatos cselekvő, inkább sodródott az árral. És a Sithek nagy mákos búrkiflik, hogy az erővonalak feléjük hajlanak. Ha hülyeséget csinálnának valaki közbelép, hogy megakadályozza. Egy másik Sith :(

 

De mivel csak egy Sith tárgyal végletekben: a kettő között lehet a kulcs.

 

Ez is elég végletesen van fogalmazva később. Csak a Sithek? A Jedik soha? Ez a mondat bumeráng. A legjobb. :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mivel csak egy Sith tárgyal végletekben: a kettő között lehet a kulcs.

 

Szerintem is ez a kulcs.

Szerintem Obi-t komolyan át akarta maga mellé csábítani, ezért ködösít neki, hogy ha valamit elhinne neki, mondjuk azt, hogy Győzzük le a Sith-et, akkor gondolta majd mellé áll.

Nem így lett. Ezért az a Sith végletet alkalmazta, hogy vagy velem vagy, vagy ellenem. Akkor már meg is ölheti. Hogy nem sikerült megölni, az csak jól sült el, mert így Obi azzal hogy beszámol még hülyébb helyzetet teremtett.

 

Szerintem azért ennyien nem csinálnak színjátékot, vagyis Dooku pörgetgeti a kardját, hátha felkel Anakin...

Csak Palpi forgatja ilyen szinten a köpönyegét a többiek viszonylag egy oldalukat mutatják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

És ha már színjáték... a Sith-ek szeretnek kiszolgáltatott helyzetben, vagy épp nyert helyzetben színészkedni... gondoljunk Maulra az első részből, amikor Obi fölött csiszolta a szikrákat, Palpatine-ra a harmadik részből, amikor eljátszotta az öregembert, Vaderre az ötödik részből, amikor drámai előadásban kijelentett, hogy ő Luke apja, vagy szintén Vaderre a hatodik epizódból, amikor elege lett az egészből, és ledobta a mesterét. Na most, akkor a második részben miért ne játszhatna egy kicsit Dooku is? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lokatelli: "Hát azért, hogy a Sith-ek kétszínűek az ok. De Dooku-nak ott már 3 vagy 4 színűnek kéne lennie."

 

Na jó, vizsgáljuk Dooku személyiségét:

 

Dooku, a Jedi.

 

Dooku gróf személyiségének legalsóbb rétege két tényezőt foglal magában. Az első, mindenképpen a Jedi-rend tagjaként viselkedő ember.

Mint minden Jedi(kivéve Anakin és Luke), szerintem Dooku-gróf is csecsemő kora óta részesül a nevelésben. Ez azt jelenti, hogy a még egyáltalán nem kifejlődött személyiségét háttérbe szorítják, tallonba rakják a Jedik. Belé nevelik a kódexet, és mindent, ami egy Jedit jellemez. A későbbi időkben erre a nevelésre vezethető vissza Dooku kötődése Obi-wanhoz, látja, amint Kenobi is hozzá hasonlóan nemcsak Jedi, ember is.

 

Dooku, az arisztokrata

 

Legalább ilyen mélyen húzodik ez a vonal is a grófban. Dookunak születésénél fogva adottsága van a megjátszáshoz, a mai világban azt mondanánk rá: sznob. Az igazi érdekesség viszont az, hogy az által, hogy neki a Jedik mellett is volt öröklött pénze, birtoka rendkívül sok összezördülést szíthatott - hiszen a Jediknek tilos birtokolni. Ez nagyon hasonló helyzet Anakinével, akit pedig az anyja vár a Jediken túl.

a felnőtt Dookuban az eleganciát, az öltözködést ,a beszédstílust, sőt még a mozgást is ennek köszönhetjük.

 

Dooku, a Sith

 

Dooku minden addigi Sith lordtól eltér abban, hogy előzőleg Jedi volt. Hiszen ezáltal mindkét fél álláspontjára rálátása van. Ez pedig nagy lorddá teszi őt, hiszen tökéletesen ismeri a Jedik gyenge pontját, és a lovagok képességét. Dookunak eme személyiségéből következik a hatalom vágy, mely azonban nem terjed túl a mestere hatáskörén.

 

Dooku, az áldozat

 

Dooku veszte a Jedi mivoltából következik. Egy vérbeli Sith-lord nem bízik a mesterében, ám Dooku igen. Neki meg sem fordul a fejében az árulás, vagyis inkább úgy véli, túl fontos ahhoz, hogy elárulja őt a mestere. Ennek köszönhetjük a gróf mérhetetlen önbizalmát, melyen a harmadik részben esik csorba... véglegesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku minden addigi Sith lordtól eltér abban, hogy előzőleg Jedi volt.

 

Na és Vader? :wink: Egyébként én nem hiszem, hogy Dooku ilyen mélyen arisztokratikus lenne. Ez inkább csak amolyan külső máz szerintem, mint Palpatine esetében is, aki szintén elég mézes-mázosan tud beszélni és még Operába is jár :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő csak Dooku után jött. :D

 

Ez igaz :) Bár az EU szerint jópár jedi volt már Dooku elött is, akik később sithek lettek... köztük Exar Kun is, akittől Lucas átvette a dupla-fénykard ötletét.... de a filmben tényleg Dooku az első :wink:

 

Hát sose hittem volna, hogy tőled olvasok ilyen EU-s hivatkozást. :41:

 

EU EU! Nem hinném hogy a filmen kívül nem történik más a galaxisban, és azt sem, hogy Dooku az első....Yoda bölcs beszólásai másféle múltról tanúskodnak, nem egy szűz Jedi rendről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda bölcs beszólásai másféle múltról tanúskodnak, nem egy szűz Jedi rendről.

 

Az elveszett tízek. De arról nem szól a fáma, hogy ők hova lettek. Valószínű nem sithnek áltak mind. :P

 

Mivel csak kettő van belőlük...:P

Ám Yoda sötét oldalas tapasztalatai...ez már a Yoda topicban is nagy vihart kavart, vagy kis ciklont mindegy. :P

 

Ne hergelj! Honnan máshonan tudná hogy működik az áttérés, ha még példátlan? :?

Meg lehet győzni. Hagyom magam. Azok az érvek, olyanok legyenek, hogy ne tudjak belekötni! :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne hergelj! Honnan máshonan tudná hogy működik az áttérés, ha még példátlan? :?

 

A katolikus papok is szoktak tanácsokat adni a helyes szexuális életről :? A tudosok rengeteget beszélnek arról, hogy hogyan keletkeznek a bolygók, pedig szerintem egyikük se volt ott egynél se. Nem minden tudáshoz kell tapasztalat is... Yoda valszeg csak spekulált. Ami már azért is valoszinü, mert rosszul spekulált, amikor azt hitte, hogy Anakin számára már nincs visszatérés... csak Luke sejtette az igazat, hogy nagyon is van :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó akkor ezzel kimondtuk, hogy Luke a legnagyobb Jedi. Éljen. Yoda meg egy blöffgép. A katolikus papok nem a szexről beszélnek, hanem az önmegtartoztatásról és arra sem vennék mérget, hogy nem tudják mi az...a test elég jó kis infokat adhat nekik erről.

Yoda megfigyelte tudatosan magán, hogy mi lenne ha megtenné, de nem teszi...ez valóban működik. :? Elvesztettem a fonalat, túl messze kerültünk,vagy nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

túl messze kerültünk,vagy nem?

 

De igen. :P Szerinted Dooku megölte volna Obit? :P

 

Ezt a csavaros terelést. :P:?:?:P

Amit erről gondolok olyan mint a szélben hajlongó fűszál, egyszer erre aztán arra. Akkor abban a pillanatban mikor ott voltak, szerintem igen, vágyott rá az bizti :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó akkor ezzel kimondtuk, hogy Luke a legnagyobb Jedi. Éljen. Yoda meg egy blöffgép.

 

Félreérted. Arról van szó, hogy nem feltétlenül a legidősebbnek van mindenben igaza. Gondolom te is láttad a Jedi visszatér cimű filmet, amiben egy több száz éves jedi mester és a szellemmé vált egykori jedi társa meg van róla győződve, hogy Anakin számára nincs visszaut és halnia kell. És ott van Luke aki fiatal bár, de mivel ő maga a Kiválasztott leszármazottja (talán több midi-chlorianja is van, mint Obi-nak és Yodának együttvéve) olyan dolgokat is érezhet, érzékelhet, amit ők nem. Ennyi. Yoda nem látta át úgy ezt az egész "áttérés a sötét oldalra" dolgot, mint mások. Van ilyen

 

A katolikus papok nem a szexről beszélnek, hanem az önmegtartoztatásról

 

Ez pedig egy jó méretes nagy tévedés kérem szépen :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.