Ugrás a kommentre

Dooku gróf meg akarta-e ölni Obi-Want és Anakint?


lipi

Ajánlott hozzászólás

Ja rémlik, hogy láttam ilyesmit.

"Egyébként már rég feladtam, hogy veled vitatkozzam"

 

Tapasztaltabb és bölcsebb vagy nálam a témában. Te vagy Yoda én Luke.

 

Én csak nyűgös és ilyenkor karikatúrákat írok. Én tényleg úgy gondolom, hogy Luke a legtermészetesebb Jedi. Yoda nekem inkább egy guru. Dooku arisztokrata. Obi remete. Anakin kiismerhetetlen rejtély.

 

Hát igen a vallásom nem gyakorlom, azért olvastam össze ezt azt a papok tapasztalatairól, de ne általánosítsak...nyilván hatásvadász, mint a Farenheit 9/11 :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Obinak nem azt a 20 évét kell nézni! :?

 

Ja ez eu hatás, ott úgy van beálítva, és a filmhez is passzol, hogy ő ilyen elvonulósabb, aki teszi a dolgát, amire a rend vezeti. Talán a remete nem jó szó, mindenesetre nem egy hősködő cimlapférfi, mint Anyakin.

Szerény, nem az a "felülről nézem a többieket", mint Dooku.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra Qui-Gon után Luke a legnagyobb Jedi.

 

Hát ami a megérzéseikre való hallgatást és/azaz az önmagukhoz való hűséget illeti YES. Én is így gondolom, amióta elmélyültem a döntéseik hátterében.

A Jedit az teszi Jedivé, amilyen döntéseket hoz és a Sithet is az amilyen döntéseket hoz. Asszem kéne nyitni erre egy topicot valahol, mert egyre jobban elkalandozunk. :wink:

Az is benne van döntésben milyen célért teszi, s nem csak az mit. A Sithek esetében ez kicsit változatos és összetett képet mutat, valamennyire a Jediknél is. Ebből is látszik, hogy rend ide rend oda az egyén nem préselhető sablonba...

Dookunak azaz Tyranusnak mi volt a célja? A filmben az eléggé rejtve marad, miért áll át. Következteni lehet, hogy nem igazán szimpatizált a Köztársasággal és azért fordult a Jedik ellen, mert nem kívánt egy rothadó rendszernek a mesterséges lélegeztetésében szolgálni inkább a saját útját kezdte járni. Sidius nála s később Anakinnál is a rendtől eltérő belső irányultságot használta ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Visszatérek az eredeti témához :D

Valahogy nem tudok hinni abban, hogy Dooku térítgetni akarta Obit. Elég jól megvolt Sidivel (egy közös célért küzdő párosnak gondolhatta magukat, inkább társaknak, mint szigorú mester és tanítvány viszonynak), nem hiszem, hogy külön utakon gondolkodott volna. Sidi árulása is eléggé ledöbbenti az epIII-ban. Ezért nem is gondolt arra, hogy Obi esetleg a tanítványa lehetne. Etetés volt az egész epII-es párbeszédjük, és rossz döntésbe kergeti a Jediket vele. Obi egy kiiktatandó célpont volt, méghozzá nem is akármilyen, hiszem pont ő az, aki megemlíti, hogy Obit nagyra tartják.

Azt hiszem, a kisebbséghez tartozom azon véleményemmel, miszerint Sidious nem adta ki Dooku-nak, hogy Anakint nem ölheti meg. Szerintem nem hangzott el parancsban ez. Dooku nem volt annyira ostoba, hogy ne legyen neki gyanús, vajon a Jedik becsben tartott kiválaszottját, aki elvileg el fogja pusztítani a Sith-eket, miért tabu. Hát a Sith-ek szempontjából éppen fordítva kellene, hogy legyen, meg kellene ölni. Ha meg Anakin tabu, akkor valami magyarázatot csak kellene adnia Sidinek, de semmi igazán nyomos érvet nem tudok elképzelni. Csak azt, hogy Sidi nagyjarészt beavatja a terveibe, az meg nagy balgaság lett volna ugyebár.

Sidi itt is kockáztat, de nem utoljára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Tyranus nem ölhette meg Anakint. Miért? Mert abból a vágásból, ami Anakin harképtelenné válását idézte elő, simán ketté is vághatta volna legkésőbb akkor, amikor levágta a kezét. De ő inkább ellökte az Erővel és utánna már a földön fekvő Anakint sem próbálta megölni, inkább sóhajtott egy nagyot "Hű de nehéz volt ezt legyűrni. Már értem, miért kell a mesternek." - gondolhatja.

A magyarázat pedig valószínűleg ugyan az lehet, mint az ep3-ban, amikor színtén nem szabad megölnie Anakint (Ob-Want viszint mindenképpen). Ő lesz a mártír, a Birodalm Sith hadseregének feje. Dooku elég hataloméhes volt, hogy bevegye.

Viszont szvsz Obi-Want először tényleg át akarhatta állíthatni maga mellé. Sidious szemében tüske volt Kenobi Darth Maul megölése miatt. És útjában állt Anakin megszerzésében is. Tehát elméletben életben sem maradhatott volna, hogy elújságolja a Tanácsnak, hogy a Szenátust a Sith irányítja. Dooku szerette volna maga mellett tudni Qui-Gon egykori padawanját. Nagy szövetségese lett volna, és akár Sidioust is legyőzhették volna. Da ha másért nem, hát azért, hogy még több rendszert elcsábítson a Köztársaságtól azzal, hogy egy másik becsben álló Jedi is mellettük áll, ezzel is rontva a Köztársaságban a Jedik megítélését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egész esetet én a következőképpen látom.

Obi1-t át akarta téríteni a sötét oldalra, de közben figyelnie kellett arra is, hogy a jedik megtudják a féligazságokat, amiket Dooku elhintett Obi1-nak.

Miivel a jedik egy kétségbeesett támadást intéznek a Geonosis-on, Dookunak le kell lépnie. Itt már nem számít Obi1, amúgy sem ingatta meg a beszéde. Őt egyértelműen meg akarta ölni.

Anakin már egy kicsit más dolog. Szerintem őt is egyértelműen megölte volna, ha tudta volna. Nálam a kézlevágósdi egy rafinált, ugyanakkor bevállalós mozdulat Dookutól. Anakin képes vele felvenni a küzdelmet, az idő szorít. Olyan mintha Dooku bevállalta volna, hátha bejön a mozdulata, de arra is gondolni kell, ha Anakin kivédi, nehogy ő húzza rövidebbet, így egy Erő-lökéssel a végén tud védekezni. Ezt azért gondolom, mert nyugodtan megállhatott volna a kézlevágás után. Szerintem Dooku rendesen meglepődött.

Nekem ez a Sidious megparancsolta, hogy nem ölheti meg Anakint dolog nagyon erőltetett. Dooku nem hülye. Palpi meg ennél jóval okosabb, ahogy az kiderült az ep3 elején Dooku számára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku pont ennyire hülye, ez látható az ep3-ban. Ott is megparancsolták neki, hogy ne ölje meg Skywalkert. Meg Anakin keze elrepült, egyértelmű, hogy nem tudta kivédeni a mozdulatot. Olyan harcban, amilyet ezek vívnak, túl hosszú idő telt el ahhoz, hogy Dooku az Erőlökést önvédelem céljából használja. És nem is illik bele. Annak a mozdulatnak a nyílt egyenes folytatása az lett volna, hogy a feje felett megperdítve a kardot leemeli Anakin nyakáról a fejét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku a galaxis pancserja.Így még embert nem vertek át mint őt.Ő Anakin első áldozatának kellett.A barom azt hitte, hogy Anakin lesz a Sith hadsereg vezetője.Nálam egyértelmű,hogy parancsot kapott.Nem szabadott Anakin-t megölnie.Simán megtehette volna.Mégsem tette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elmélkedéseim során arra jöttem rá, hogy ennek a "Sidious azt mondta ne ölje meg Anakint", semmi értelme nincs. egyáltalán honann tudhatta volna, hogy párbajozni fognak? Olvasta a forgatókönyvet? Ladával értek egyet. Dooku el akart menekülni a geonosisról, ez volt a lényeg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pancser nem volt, csak beképzelt, arrogáns, ami elvakította és ahogy Obi-Wan mondta, Palpatine nagyon jól meg tudta lovagolni a szenátorok szeszéjeit. Dooku azt képzelte magáról, hogy Sith lett. Voltaképpen szerintem az sose lett. Nem tudodtt elszakadni a Jediségtől teljesen. És már túl öreg is volt tanítványnak, de mégis Palpatine kihasználva arrogánságát, beetette, hogy nagyhatalmú Sith lett (lehet, nála is előadta az örökélet titkát, végülis Dooku előtt már kevesebb állt, mint mögötte).

 

Viszont a lehetőségefenn állt annak, hogy Dooku és Anakin szembe kerül. Palpatine jól tudta, hogy Obi-Wan a Geonosison van. Azt is, hogy Anakin oda fog menni érte. És Palpatine mindennel számol, még a lehetetlennel is. Elég baj lett volna neki, ha Dooku hirtelen felindulásból lenyakazza Anakint. Azt, akire a terveit végül ráépíti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

beképzelt, arrogáns, ami elvakította

 

Ilyenek a Sithek. Beképzeltek és arrogánsak. Elvakítja őket a hatalomvágy. Dooku sith volt. A kék villámai is mutatják, no meg az EP3 beveztő szövegében is így van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku a galaxis pancserja.

 

Nem akarom Dookut védeni, de azért kirobbantott egy galaktikus háborút. Talán mégse volt olyan nagy pancser. :)

 

A háborút Sidious robbantotta ki.A pancsert arra értem, hogy még a halála elött 1 perccel sem jön rá, mire megy ki a játék.Én már csak gyanakodnék, hogy 2 Sith lehet, ketten is vagyunk, mi a francot akar a mesterem Skywalkertől?Miért védi annyira?

Szerintem nem tudta Sidious, hogy párbajozni fognak.Egyzerüen megmondta Dooku-nak, hogy ha összekerül Anakinnal akkor ne őlje meg, sőt azt is el tudom képzelni, hogy Sidi mondta azt is, hogy vágja le a kezét(Hogy legyen bosszúvágy Anakinban, Dooku ellen).

Ha nem így van akkor miért nem ölte meg?Anakin tudása semmi nem volt Dooku-éhoz képest.Kisujjal kinyírta volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

beképzelt, arrogáns, ami elvakította

 

Ilyenek a Sithek. Beképzeltek és arrogánsak. Elvakítja őket a hatalomvágy. Dooku sith volt. A kék villámai is mutatják, no meg az EP3 beveztő szövegében is így van.

Anakin is beképzelt és arrogáns, mégis sokáig Jedi volt... sőt, Yoda szavai szerint a Jedik is azzá válltak. A villámai, hát igen, azok szépek, s bár egy Jedi sosem folyamodik ilyenhez, attól még ők is képesek lehetnek villámokat gerjeszteni. Dooku sose volt teljes értékü Sith, én ezt vallom. Hiányzott belőle a féktelen gyűlölet. Mert hát kit gyűlölt ő? A Jediket? Csak lenézte őket. A Köztársaságot? Lehet, sose derült ki, de oka nem volt rá, azon túl, hogy szennyezet volt az egész, de erről nagyrészt a Sithek tehetnek. Saját magát gyűlölte? Kizárt, magánál jobban senkit sem szeretett. Darth Maul és Darth Sidious a Jediket gyűlölte. Darth Vader kezdetbn a Jediket, de aztán saját magát. Darth Tyranusnak semmilye nem volt, amit gyűlölhetne. És, hogy nem teljesen Sith utal az is, hogy összesen kétszer említik a Sith nevét, mindenhol máshol Dookunak nevezik. Még mi is. Plusz a szemét sem láttam besárgulni, ami a féktelen gyűlöletre utalna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Én Darth Krandével és Ladával értek egyet. Hogy pontosan hogyan is? Így:

 

Szerintem Palpatine nem adta parancsba Dookunak, hogy ne ölje meg, Anakint, hiszen ha Anakin képtelen legalább életben tartani magát Dooku ellen, akkor nem érdemli meg, hogy tanítvány legyen. Legalábbis szerintem. Dooku pedig azért nem ölte meg, mert ott és akkor az volt a célja, hogy meneküljön minél hamarabb. Legalábbis szerintem ez történt.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg parancsba lett neki adva.Nézzétek meg az arcát amikor levágja Anakin karját.Hú ezt elbasztam-gondolhatta.

 

Kizárt, hogy Dooku ennyire hülye lenne, hogy ebből ne vágja le, hogy ha parancsot kap Ani levágására akkor ő felesleges.

Azért biztos tudta a sithek 1 mester és 1 tanítvány szabályát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg parancsba lett neki adva.Nézzétek meg az arcát amikor levágja Anakin karját.Hú ezt elbasztam-gondolhatta.

 

De ha parancsba is kapta, azt nem szegte meg, hiszen egy kézlevágás még nem okoz halált. :D Kár hogy nem rinyált Anakinnak az EPIII-ban "anakin ne ölj meg, hisz nem is akartam levágni a kezed. Csak véletlen volt." :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg parancsba lett neki adva.Nézzétek meg az arcát amikor levágja Anakin karját.Hú ezt elbasztam-gondolhatta.

 

De ha parancsba is kapta, azt nem szegte meg, hiszen egy kézlevágás még nem okoz halált. :D Kár hogy nem rinyált Anakinnak az EPIII-ban "anakin ne ölj meg, hisz nem is akartam levágni a kezed. Csak véletlen volt." :D

Én azon a véleményen vagyok, mint Donát, ha nem bír életben maradni Dooku ellen, akkor hulljon a férgese. Megtartja a jobbat. Ezt is tette 3 évvel később.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azon a véleményen vagyok, mint Donát, ha nem bír életben maradni Dooku ellen, akkor hulljon a férgese. Megtartja a jobbat. Ezt is tette 3 évvel később.

 

Igen, szerintem is ez a legjobb magyarázat! Bár azért Dooku sokkal tapasztaltabb volt mint Anakin.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont az a gáz ezzel a válasszal, ha Dooku képes volt levágni Anakin kezét és harcképtelenné tenni, akkor nem egyértelműen ő a jobb? Tehát Dookunak meg kellett volna ölnie, hiszen Anakin nem tudott vele szemben talpon maradni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.