Ugrás a kommentre

Dooku gróf meg akarta-e ölni Obi-Want és Anakint?


lipi

Ajánlott hozzászólás

Arra a részre gondolok,mikor Anakint a villámokkal "elintézte",majd Obival egy gyors és pörgős csatát vívott és mikor megsebesítette a vállát majd a lábát jó sokáig kivárt,párszor meglengette a kardját,majd mikor lesúlytott,odaugrott Anakin....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Anakin megölését alapból megtiltotta neki Palpi.Obit meg (igaz,hogy ez csak a ROTS-ból és annak is csak a regényváltozatából derül ki)nagyon meg akarta szerezni magának,mint tanítványt.Még győzködi is Sidit,hogy Obit nem kellene megölnie. :26:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeritnem nem. Anakint is lazán levághatta volna a csonkítás után, mégsem tette. Csak meg akatra mutatni, hogy ő már a sötét oldalon áll, és hatalmasabb a Jedik zöménél. Újabb pofon a Jedik önbecsülésén. Egyik legjobb mesterük Sith lett, és ha Obi-Wan és Anakin halott, nem lett volna aki erről beszámol (hisz Yodára nem gondolt, hogy megérkezik)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku semmiképp sem, esetleg Lord Tyranus Anakint talán igen. :D

 

Ám:

Ki volt adva neki az ukász, hogy nem ölheti meg őket. Ez is a terv része. Anakin kezét le kellett vágnia. Tyranus be volt avatva, hogy Anakint Sidius áttérítené, őt azért nem, Obi-Want meg magának tartogatta, bár ez később lett beleszőve a sztoriba.

 

Szal élve többet érnek, mert lehet velük sakkozni. :)

 

Ez az én fantáziám szüleménye, bármi egyezés Lucas elképzeléseivel a véletlen műve. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad van.Anakin számára másodlagos,sőt haszontalan volt.Viszont Sidi a főnök így az Ő terveit kellett követni.Nem is az volt a lényeg,hogy a karját vágja le,hanem az,hogy csonkítsa,alázza,és tiporja sárba az ifjú önérzetét.Ezzel egy bosszúra éhes,mindenre eltökélt ellenséget küldött Sidi,Dooku nyakára. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom Dooku mennyire volt elnéző Anakinnal... Ahogy a kar levágást láttam, semennyire. :D Obi felett meg hókuszpókuszolt, ami a filmbéli gonoszok legnagyobb hibája. :) Csak meg kell nézni Dooku arcát, amikor közbe ugrik Anakin. Teljesen meglepődik. Szóval szerintem Obit mindenképpen meg akarta ölni Dooku, viszont Anakin esetében nem vagyok biztos. :39:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Want szerintem lazán megölte volna, ha nem jön Anakin.

Egyrészt bosszúból, mert nem állt mellé, másrészt meg azért mert amúgy is haszontalan a sitn hatalom átvételi tervben.

Anakint meg szerintem tilos lett volna megölnie, de Palpi ilyen messziről nem tehetett semmit, vagyis ha a gróf úr másképp gondolja, akkor nem nagyon tudott volna Palpi mást csinálni. Ha tudja a feltámasztósdit, talán van sansza.

 

Ha azt nézzük, hogy Anakin csonkítása után, nincs ideje semmire, mert jött Yoda.

Ha nem jön, akkor szerintem mondott volna egy monológot és Anakin szeme láttára megöli Obi-Want és elmegy. Mert gondolom, ilyesmit mondott neki Palpi, hogy Obi-t nyírja ki ha van alkalma, ez már az áttérítős terv része lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gubancos ügy. A Stover könyv alapján, amit ugye Lucas maga is lektorált, Tyranus nem mondott még le egyéni törekvéseiről, hogy Obit áttérítse...

 

Ez olyan kérdés, ami Dooku gróf/Lord Tyranus motivációinak és a Sith mester és tanítvány kapcsolat mélyebb megértését igényli. :twisted:

 

Egy terv, ami nem alkalmazkodik a körülményekhez halálra van ítélve...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy gondolom,hogy nem akarta megölni,mert kellett neki.Direkt megvárta,hogy jöjjön Anakin.Szerintem a cél Anakin megalázása volt. :39: egy hosszú és szövevényes terv egyik alappillére. :)

 

Azért nem mindenki gondolkodik ennyire előre és szinészkedik.

Direkt megvárta, hogy Ani odaugorjon :)

 

Gubancos ügy. A Stover könyv alapján, amit ugye Lucas maga is lektorált, Tyranus nem mondott még le egyéni törekvéseiről, hogy Obit áttérítse...

 

Ez ok, de csak azért nem mondott le, mert Obi valahogy túlélte az ep2-t, ha akkor Anakin egy picit később ugrik oda, akkor már ennek a verziónak lőttek. Nincs többé Obi-átcsábítási. Nem így történt, ezért még tett egy kísérletet a könyvben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez ok, de csak azért nem mondott le, mert Obi valahogy túlélte az ep2-t, ha akkor Anakin egy picit később ugrik oda, akkor már ennek a verziónak lőttek. Nincs többé Obi-átcsábítási. Nem így történt, ezért még tett egy kísérletet a könyvben.

 

Fura egy gondolatmenete van a fickónak. Anakint nem tartja jó Sith alanynak mert engedetlen, és mivel erős pláne megölné inkább. Obi gyengébb mégis megtartaná, közben meg le tudja győzni. Logikus: nem kell tőle félnie, annyira. Obi lenne az egyetlen esélye, ha Obi nem lenne annyira hűséges a Jedi-rendhez, hogy legyőzze Sidiust és biztonságban legyen a grófi cím s a hatalom. Minden Sith tanítvány el akarja távolítani a mesterét, hogy ő lehessen a mester.

Ezek után még érdekesebb, hogy Obi nem tudja lgyőzni Dookut ám legyőzi Anakint aki legyőzte Dookut.

Dookunak mindenki egy kísérlet, egy teszt aztán koppan mert ő maga is egy kísérleti nyúl Sidius játékában. Elvégzi a munka dandárját és a babérokat Vader kapja...Palpatin fiacskája. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huhu... erről volt anno az sw.hu-n egy rendkivül hosszúra nyúló vita a Klónok bemutatása után melyben egyedül képviseltem azt az álláspontot, hogy Dooku azért néz olyan furán Anakin csonkitása után, mert rájött, hogy hibázott... olyasmit tett, amit nem lett volna szabad.

Továbbra is úgy gondolom, hogy Dooku-nak kilett adva a parancs, hogy az ifjú Skywalkernek életben kell maradnia (az arénánál valoszinüleg tudni vélte, hogy hamarosan megjön a Köztársasági sereg és Anakinnak semmi baja nem lesz).

Viszont Obi-Want szerintem gondolkodás nélkül legyakta volna :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku azért néz olyan furán Anakin csonkitása után, mert rájött, hogy hibázott... olyasmit tett, amit nem lett volna szabad.Továbbra is úgy gondolom, hogy Dooku-nak kilett adva a parancs, hogy az ifjú Skywalkernek életben kell maradnia.Viszont Obi-Want szerintem gondolkodás nélkül legyakta volna  :lol:

 

Nekem is az a véleményem,hogy ki volt neki adva,hogy ne bántsa a fiút.Viszont szerintem az is ki volt neki adva,hogy alázza meg,tiporja sárba az önérzetét.Így egy bosszúra éhes ifjút szabadított rá Dookura és így Sidi könnyebben tudta manipulálni a ROTS elején.

Viszont Dooku Obit maga mellett akarta tudni.Biztos,hogy meg akarta próbálni Sidit elmozdítani,de tanítvány nélkül nem ment volna.Tehát szüksége lett volna rá. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Dooku se volt hülye... Ha nyíltan megmondja neki Sidious, hogy ne ölje meg Anakint, biztos gyanakodni kezdett volna.

 

Obi-Wan átállítása meg azért érdekes, mert Dooku ajánlata szerint le akarta győzni a sithet, tehát ha Obi csatlakozik, fel kellett volna mutatnia valamit e téren.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan átállítása meg azért érdekes, mert Dooku ajánlata szerint le akarta győzni a sithet, tehát ha Obi csatlakozik, fel kellett volna mutatnia valamit e téren.

 

Végüli Obi-nak azt mondta, hogy a Köztársaság a gonosz és azt vezeti a Sith lord. Amennyiben átáll Obi, úgy a Szeparatisták oldalán harcolt volna a "gonoszok" ellen imho. Ennél többet Dookunak nem kellett volna felmutatnia...

 

Sidious egyébként nem játszott nyilt lapokkal Dooku elött, szerintem simán eltudta vele hitetni, hogy Anakinra szükség lesz majd nekik valamire, elvégre ő a Kiválasztott vagy valami ilyesmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát azt mondod, hogy ha Dooku maga mellé tudja állítani Obi-Wan-t, akkor Sidious ellen fordult volna? Érdekes... :roll:

 

He? :lol: Már miért fordult volna Sidious ellen? Csinálta volna azt, amit igy is csinált, csak éppen lett volna egy Obi-ja a Szeparatisták között... aki persze a 'romlott' Köztársaság vagyis a jedik ellen harcolt volna... persze ezt Obi nem vette be.

Kicsit félreértettél :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát azt mondod, hogy ha Dooku maga mellé tudja állítani Obi-Wan-t, akkor Sidious ellen fordult volna? Érdekes... :roll:

 

Szerintem ebbe a mondatba van valami.Miért szolgálna Dooku valakit ha Őt is szolgálhatják.Ráadásul nem kevés pénze volt ebbe a szeparatistásdiba.Gondolta,hogy ha már pénzeli a mókát,miért ne az Ő szabályai szerint játszák a meccset. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ebbe a mondatba van valami.Miért szolgálna Dooku valakit ha Őt is szolgálhatják.Ráadásul nem kevés pénze volt ebbe a szeparatistásdiba.

 

Hogy mennyi pénz van a szeparatistásdiba azt nem tudni, de hogy Dooku nem vette őket túl komolyan az tuti. Nem bir eléggé csodálkozni, hogy honnan van a Köztársaságnak serege, miközben Jangotól megtudhattuk, hogy eredetileg ő rendelte meg. És miután a Kereskedelmiek nem birnak eléggé hüledezni, hogy milyen rosszul alakult a csata és menekülnek, ahogy tudnak, Dooku elmondja Sidinek, hogy minden a tervek szerint halad... szerintem nagy ivben tett ő a Szeparatistákra. Csak egy kis darabok voltak egy nagy kirakós-játékban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

szerintem nagy ivben tett ő a Szeparatistákra. Csak egy kis darabok voltak egy nagy kirakós-játékban.

 

Ezt így gondolom Én is.Sőt még talán magára a háborúra is.Neki talán csak ugródeszka volt ez,egy lehetőség amit viszont nem akart kihagyni. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Destroy The Sith szöveg csali. Nem hülye, ismeri annyira Obit, hogy csak így nyerheti meg. Obi viszont minden szinten hű és kitart a döglődő köztársaság utolsó morzsáinak védelménél, amit a Jedi-rend tagjaként óhajt. Obi a rend nélkül, amíg van, nincs is.

 

Ettől függetlenül Sith alapkórság, hogy mindegyik lelki furdalás nélkül mestere ellen fordul, ha eljön az idő a hatalom átvételére. Kivétel nélkül mindegyik kombinál. És mégis szüksége van minden Sithnek egy "társra", aki be van avatva épp annyira, hogy kikerülje a Sith mester tanítvány örök csapdát: az árulást. :twisted:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ettől függetlenül Sith alapkórság, hogy mindegyik lelki furdalás nélkül mestere ellen fordul, ha eljön az idő a hatalom átvételére. Kivétel nélkül mindegyik kombinál.

 

De ez inkább EU. A filmekben a Sith tanitványok nem kombinálnak a mesterük ellen. Darth Maul láthatóan gondolkodás nélkül teljesiti a parancsot. Dookuról első látásra úgy tünik, hogy ennél bonyolultabb a kapcsolata mesterével, de ez csak a "krimi-szál" velejárója, melynek elején megprobálják elhitetni velünk, hogy a jó oldalon áll, de végül minden tisztázodik, amikor a film végén összetalálkoznak Sidivel.

 

Erről sok vita ment anno a Klónok után, és akkor sokan azt várták, hogy Dooku karaktere rendkivül fontos lesz az ep.3-ban és fény derül rá, miféle inditékok vezetik... pedig semmi ilyesmi nem történt. Dooku csinálta, amit Palpi mond, mig végül mukkanni se tudott, amikor rájött, hogy mestere alaposan becsapta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

mig végül mukkanni se tudott, amikor rájött, hogy mestere alaposan becsapta.

 

Akár csak Vadert. :) Dooku és Vader is toborozni akart maga mellé embert, de végül mindkettőjüket becsapta a Sith nagyúr. Vader annyival járt jobban, hogy a fia megmentette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm... gondolom Vader 'toborzásánál' az ep.5-ös Luke csábitgatására gondolsz. Nekem itt jobban tetszik Lamorak verziója, hogy Vader annyira gonosz és annyira jól tudja, hogy mit akar a fia, hogy végül feajánlja azt, amire leginkább vágyott: az Uralkodó megölését, s közben kilátásba helyezi az ő apa-fiú kapcsolatukat, melyben Vader majd csak ep.6-os feleszmélésénél kezd el hinni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Szerintem pedig igenis megérintette Vader jó oldalát a fiával való személyes találkozás. Bár az is érdekes amit mondasz, Vader már korábban is vívódott, amit Luke mindig is felemleget neki.

 

"Érzem hogy van még benned jó, az Uralkodó nem tudta kiírtani egészen"

"Korábban sem tudtál megölni, és most sem fogsz"

 

majd Vader utolsó szavai: "Mondd meg a tetsvéredenk, hogy igazad volt." Szerintem a Bespin óta tartott a folyamat, és a tróntermi eseményekkel tetőzött be. DE EZ ÓRIÁSI OFF. :)

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban azt hiszem nem lehet vita,hogy Sidi csak felhasználta Dookut.Kezdődött a Naboo ostromával.Ennek az volt a célja,hogy főkancellár legyen.Aztán jött a gróf akit azért csábított át,hogy mire lejár a mandátuma a szakadárok készen álljanak a háborúra és a szenátus úgymond "kikényszerítse",hogy a Palpi maradjon a helyén.Majd miután ez megtörtént újra felhasználta Őt a klónok megrendelésénél.És mi van akkor,ha Dooku tudta,hogy Ő csak egy báb,és megelőzvén az saját kiiktatását,be akarta biztosítani magát.Ennek a legjobb módja szerinte az lett volna,hogy talál egy tanítványt.Valamilyen rejtélyes módon csak Obi-ban tudott gondolkodni,mert gondoljunk csak bele,ha beérte volna mással is akkor már rég talált volna egy alanyt :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.