Ugrás a kommentre

Dooku gróf meg akarta-e ölni Obi-Want és Anakint?


lipi

Ajánlott hozzászólás

Szerintem Palpatine szerette volna tesztelni Anakint, hogy valóban legendásak-e a képességei. Miután padawanként helyt állt egy Sith lovag ellen, erről meggyőződhetett Palpatine. Miután pedig megölte Jedi-lovagként Dookut Anakin, a főkancellár arról is meggyőződhetett, hogy Anakin remek Sith lesz...

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

AKárhogyis nézzük, Dooku nem ölte meg Anakint, Jött Yoda nem volt elég ideje. Ez tény. Az is tény, hogy Dooku tapasztaltabb volt. De az ep3ban is Dooku volt a tapasztaltabb, mert 3 év háború nem múlja felül, 60 valahány év Jedi lovagi és 10en egynéhány év Sith nagyúr tapasztalatot. Anakin mégis Meg tudta ölni, ez is tény.

 

Tehát beérett Palpi gyümölcse.

Legerőssebb Sithet kapta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A helytállást túlélésként gondoltam. Mert Anakin túlélte. Vélemény szerint, ha Palpatine megparancsolta volna Dookunak, hogy ne ölje meg Anakint, akkor megfosztotta volna egy próbától a fiút, egy próbától, mely meghatározta Palpatine terveit. Szerintem ott és akkor dőlte el - mármint amikor Dooku nem ölte meg a fiút - hogy Anakin lesz Palpatine tanítványa. Addig Dooku valódi tanítványként volt jelen Sidious mellett.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Túlélte, de ez Dookun múlott, nem Anakinon.

Ráadásul, ha Dookunak engedélye volt megölni Anakint, miért nem tette? Simán megtehette volna, nem Erőlökést kellett volna alkalmaznia, hanem kettészelést. Ez logikátlanság így, Dooku tette. Egy Sith azonnal megöli az ellenségét, amint lehetőséget kap rá (lásd Maul, Sidious), nem levágja a karját aztán elrepíti jó messzire, hogy had éljen. És Dooku Sith, ráadásul elég járatos a harcban ahhoz, hogy felmérje, egy kezetlen, eszméletlen embert fél másodpercbe se tellik megölni. Tehát ha engedélye lett volna rá, megteszi, hisz Obi-Wannal sem tétovázott. Pedig nála is megtehette volna, hogy elsétál, ehelyett inkább megpróbálkozott a levágásával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy Sith azonnal megöli az ellenségét, amint lehetőséget kap rá (lásd Maul, Sidious), nem levágja a karját aztán elrepíti jó messzire, hogy had éljen.

Ezt egyik film sem támasztja alá, sőt egyenesen az ellenkezőjét támasztják alá az események.

 

Maul Játszott Obi-Wannal, lett volna alkalma levágni lelökni, játszott vele, kiélvezte a győzelmét, ráfázott.

Sidious, Luke-ot csak lightosan villámozta, élvezte, hogy övé minden, győzött, senki nem állíthatja meg, kiélvezte a győzelmét, ráfázott.

 

Dooku elintézte Anakint, levágta egy nem csúnya mozgáskombináció után a kezét, majd ellökte, hogy kiélvezi a győzelmet, fújt egyet(huhh ez kemény volt), aztán élvezné a győzelmét(, gondolom, valami fölényes beszédet mondott volna, hogy hozzá képest a földön fekvő két Jedi micsoda söpredék, hisz ő egyedül kettővel végez....) Utána szerintem megölte volna őket, és továbbáll.

Csakhogy erre már nem volt lehetősége, hisz betoppant Yoda.

 

Ezzel, hogy Nem ölte meg Anakint, Ő egy kicsit késöbb fázott rá.

 

Szerintem ez tiszta sor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Palpatine nem adta parancsba Dookunak, hogy ne ölje meg, Anakint, hiszen ha Anakin képtelen legalább életben tartani magát Dooku ellen, akkor nem érdemli meg, hogy tanítvány legyen. Legalábbis szerintem. Dooku pedig azért nem ölte meg, mert ott és akkor az volt a célja, hogy meneküljön minél hamarabb. Legalábbis szerintem ez történt.

 

Már írtam korábban, hogy szerintem se adta parancsba Dookunak Sidi, hogy nem ölheti meg Anakint. Már nekem is megfordult a fejemben, hogy ez esetleg egy próba lehetett Sidi részéről. Egyetértek Veled (is) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy Sith azonnal megöli az ellenségét, amint lehetőséget kap rá (lásd Maul, Sidious), nem levágja a karját aztán elrepíti jó messzire, hogy had éljen.

Ezt egyik film sem támasztja alá, sőt egyenesen az ellenkezőjét támasztják alá az események.

 

Maul Játszott Obi-Wannal, lett volna alkalma levágni lelökni, játszott vele, kiélvezte a győzelmét, ráfázott.

Sidious, Luke-ot csak lightosan villámozta, élvezte, hogy övé minden, győzött, senki nem állíthatja meg, kiélvezte a győzelmét, ráfázott.

Darth Maul azonnal megölte Qui-Gont. Sidious azonnal megölte Agen Kolart, Saessee Tiint és Kit Fistot. Vader azonnal megölte Obi-Want, amint alkalma nyílt rá. Öt példa arra, hogy azonnal ölnek. Dooku Obi-Wannal sem tökörészet, leterítette és már vágott is volna. Sőt, amint meg kellett ölnie, Palpatine már Winduval sem játszadozott, ripsz-ropsz megsütötte, pedig ott is kiélvezhette volna, hisz már csak egy keze volt a mesternek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: "Dooku Obi-Wannal sem tökörészet, leterítette és már vágott is volna"

 

Azt azért nem mondanám! Szépen előkészítette a kardját, megpörgette vagy hatszor, és csak utána csapott le rá, mintegy kiélvezve, hogy egyik ellenfele sem tehet semmit.

 

"Palpatine már Winduval sem játszadozott"

 

Mivel nem volt fénykardja, és Windu még fél kézzel is veszélyesnek tűnhetett számára, a beszámíthatatlan Anakinről nem is beszélve, talán ebben a helyzetben a fél percig szórt villámok, és a HATALOM... KORLÁTLAN HATALOM! (POWER... UNLIMITED (?) POWER...) szavak kielégítik a "játszadozott" szó fogalmát :)

 

Maximálisan egyetértek veled, Lokatelli. A Sith-ek imádnak játszadozni kiszolgáltatott ellenfelükkel.

 

Az, hogy Vader suhintott, az annak tudható be, hogy szerette volna letudni Obi-want, hogy elkaphassa Hanékat.

Az, hogy Maul döfött, az annak tudható be, hogy benne volt a mozdulatában, és már nem tudta, és nem is akarta megállítani a kezét.

Az, hogy Palpatine másodpercek alatt leszámolt ellenfeleivel, az annak tudható be, hogy ki kellett használnia a meglepetés erejét, no meg persze a Jedik egyáltalán nem voltak fegyvertelenek, kiszolgáltatott helyzetben, pedig itt most arról van szó. :!:

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Windu kiszolgáltatott helyzetben volt, egyértelműen. Ha olyan baromi veszélyes lett volna fél kézzel és kard nélkül, láthattuk volna, nem nyekerészik össze-vissza a csonka karját markolászva. Tehát vele is játszadozni kellett volna. Anakinban akkor már maximálisan megbízott.

Persze, mindent meg lehet magyarázni mindkét szemszögből. Szerintem Dookunak akkor is megvolt parancsolva, hogy ne ölje meg Anakint. Dooku egy vénember volt, vénebb Sidiousnál, akkor meg minek lenne jó tanítvány, főleg ha ott van a kiválasztott. Azt meg azért Palpadious sem várhatja el, hogy Anakin a maga 18 évével máris kenterbe verjen egy 80 éves öregrókát és mellesleg a Rend egyik legjobb vívóját. Próbának ez akkor még meredek volt. Darth Maul se Jedigyilkosnak született, őt is ki kellett képezni, nem állította egyből mindenféle próbák elé, hogy nesze, ezek itt megölnek, de te még rendesen ki se vagy képezve. Szóval, szerintem Dookunak nem szabadott megölnie. Lehet, azért is van ez bennem, mert égbekiáltóan ordít magáról számomra a jelenet, hogy ott bizony a mozdulatból lazából kettéfűrészelhette volna Anakint, és ezt már több vívásban járatos ismerősöm is kommentálta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"és ezt már több vívásban járatos ismerősöm is kommentálta."

 

Maulnak is annyit kellett volna tennie, hogy ráejti a fénykardját Obi-wan fejére, aztán az Erővel magához húzza.Ezek szerint neki is meg volt parancsolva, hogy ne ölje meg Obit? :wink:

 

Nyílvánvalóan Dooku is kitalált volna valamit, ha nem jön Yoda. Mondjuk körbevágja a barlang Anakin feletti mennyezetének egy részét, hogy ráessen a fiúra :) De erre nem volt ideje, csak arra, hogy arrébb lökhesse játszadozás céljából.

 

Ami meg az EpIII-at illeti: Sidiousnak szerintem vigyáznia kellett. Nem játszadozhatott túl sokat, mert akkor még az ott gyengeelméjűként viselkedő Anakinnek is feltűnt volna, hogy átb*szták a fejét. Így simán elsiklott felette... mellesleg mondom, azért alaposan kiengette a dühét Sidious. Tehette volna, hogy egyszerűen kilöki az éjszakába Windut, de ehelyett elkezdte sütni. Méghozzá nem is akárhogy.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Maul nem eresztette le a fejét sóhajtva, mit tettem arckifejezéssel, miközben lekapcsolta a fénykardját. Nagy különbség. Mert nekem Dooku tekintetéből ez jön le. Maul hülye volt, nem is tetszik a halála, de méltó a hülyeségéhez. Dookut viszont okosabbnak vélem ennél, és ismétlem, a tekintetéből és a cselekedetéből nekem nem az jön le, hogy "most levágtam a karod és most jól eljátszadozom veled, kis köcsög". Maul tekintetéből ez inkább kiolvasható, mert éppen csak nem nyalogatja a szája szélét. És szvsz Dookuhoz a játszadozás nem is illik. Elegáns fickó, nem ostoba ifjú, aki talajt vagdosva élvezi ki a győzelmét vagy elmebeteg vénember, aki áramozva örül egy tehetetlen ifjú kínjainak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azelőbb írtad, hogy szerinted Dooku hülye, mert nem képes átlátni mestere tervein. És ugye ha azt feltételezed róla, hogy elfogadta ezt a "nem szabad megölni" dumát, akkor még hülyébbnek állítod be...

Ha Dookuhoz nem illik a játszadozás, akkor miért nem vágta le Obit egyből?

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én SEHOL SEM írtam, hogy Dooku hülye. Nem látja át Sidious terveit, de így van ezzel még több ezer más személy is, mégsem hülyék. Ne forgasd ki a szavaim, azt nem szeressem.

Egy fénykard megpörgetése elegáns játék, mint a föld csapkodása, vagy villámok folyamatos szórása (ami inkább elmebajra utal). Sokkal elegánsabb és visszafogottab. Anakin röptetéséből semmi ilyesfajta játék nem jöhetne ki, max villámszórás, vagy fennkölt beszéd, de semmi ilyen apró játék. Az olyasféle játékok nem illenek Dookuhoz, mint amit Maul és Sidious rendeznek, ezt írtam, nem, hogy Dooku hülye (Mault méltattam ezen szóval).

 

OFF

Windu pillantásából nekem az jön le, hogy miért szörnyülködik ezen a fickón mindenki?

De hogy kinek mi jön le egy tekintetből, az egyénfüggő, mint a hozzá kapcsolódó érzések, vélemények és annak továbbviteléül szolgáló elképzelések.

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: "Dooku pont ennyire hülye, ez látható az ep3-ban."

 

Igaz, van két szó a Dooku és a hülye közt, de kétségtelenül te írtad. Bár ezt lehet szókiforgatásnak nevezni... sztem határeset :)

 

Egyébként valóban nem illik hozzá a Maul és Sidious féle játék, de az arrogáns oktató stílust kinézem belőle, amivel pocskondíázta volna Anakinéket, miután ellökte a fiút...

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm... eh... izé... khm... na szóval... ezt bebuktam :54:

Már azt sem tudom, mit írtam, tiszta ciki. Bocsesz Donát, erre ábszolúte nem emlékeztem.

Visszavonultam :)

De szerintem Dooku akkor se ölhette meg Anakint :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem Dookunak abból a tekintetéből az jön le, hogy "Huhh na végre, ez kemény volt". Kicsit megkönnyebbül, hogy végre el tudta intézni Anakint.

 

Nem emlékszem ki mondta, de egyszer valaki azt írta, hogy szerinte azért löki Dooku kapából Anakint erőlökéssel, mert ha elvéti a kézlávágást, akkor teljesen védtelenül marad a teste és Anakint őt vágja le simán. Ez is elfogadható szerintem.

 

De azért kíváncsi lennék a te verziódra, abból a szempontból, hogy Mit szól Dooku, mikor Parancsba kapja, hogy Anakinnak még a Padawantincse se görbüljön meg. Ennek az elméletnek még az is ellent mond, hogy az arénába kivégezni vitték. Aztán a droidok, szerintem minden ez ellen az elmélet ellen szól.

De fejtsd ki, Mit szólt Dooku, mikor parancsba kapta, Anakinnek ne legyen baja?

 

Igen mesterem úgy lesz, ahogy parancsolod???

Ennek nincs értelme.

Tuti, hogy azt kérdezné miért.

 

Szerintem Dooku elegáns kardpörgetése Obi felett az ő játszadozása, valóban nem egy földhöz vagdosós típus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyan azt, amit az ep3 könyvben. Beveszi Sidious mesélyét, hogy Anakinra szükség van (már nem emlékszem, hogy mivel indokolta ott, de utánna lesek).

Bár tény, ott lukas az elmélet, hogy az azénában kivégeztetni akarják, dehát azt nem hiszem, hogy Dooku maga rendelte el (a kivágot jelenet alapján sokkal több köze van hozzá Poogle kicsi főhercegnek). Igaz Dooku nem tesz semmit értük, illetve próbál, csak Amidala nem hajlik az egyezségre, így viszont már mondhatja Sidiousnak, hogy "bocsi, én mindent megpróbáltam, dehát a csaj nem ment bele és Gunray Anakint is holtan akarta látni, elvégre ő robbantotta fel a hajóját". Míg ha levégja Anakint, akkor egyenesen a szemébe kéne hazudnia, hogy "nem én voltam", ami valjuk be, nem éppen életbiztosítás (ez Dooku konspirálós jellemét erősíti a számomra).

A csata meg, hát háború van, ha közben elesik, hát elesik, de ne tetézzük ennek lehetőségét még azzal is, hogy a tulajdon tanítványunkat, aki köztudottan mesteri vívó, szabadítjuk rá a jövőbeli tanítványra (mellesleg ezért is tetszik a Republic: Jambimi csata, aminek a végén Palpatine "kimenti" Anakint egy olyan helyzetből, ahol biztosan otthagyta volna a fogát). A csatában benne van, hogy Anakin eleshet, bár valjuk be, egy pár droid semmi a kiválasztotnak, ezt már az ep1-ből tudhatjuk. Dehát, ha elhal az pech, ebből sajnos nem vonhatja ki Sidious. A háború alatt meg megedződik, így még nagyobb harcos lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Próbának ez akkor még meredek volt. Darth Maul se Jedigyilkosnak született, őt is ki kellett képezni, nem állította egyből mindenféle próbák elé, hogy nesze, ezek itt megölnek, de te még rendesen ki se vagy képezve.

 

Nem annak született, de őt eleve Sith-nek képezte Sidi. Tudjuk egyáltalán, hogy ez meddig tartott, milyen fokú volt? A filmből nem derülnek ezek ki (oké, azt látjuk, hogy az epI idején már nem volt kispályás), sőt még az se, hogy nem állította próba elé. Egyiket sem láttuk, bármelyik feltételezhető, az is hogy volt próbája, az is, hogy nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az EU-t vesszük alapul, akkor az ep1-re Maul letarolta már a Sötét Nap bűnszövetkezetének vigoit (alvezéreit) és fővezérét a legképzettebb, legbrutálisabb testőrökkel együtt, valamint végzett két Jedi lovaggal is (illetve a Vadászó Árnyékban szó van arról, hogy nem is az első az ott szereplő Jedi mester, akivel összecsap). De éppen ez az, hogy Mault eleve Sith-nek nevelte, míg Anakin kezdettől fogva Jedi nevelésben részesül. Sidious lenézi a Jediket, jobbnak tartja még harcban is a Sithet (mit ne mondjak, erre minden oka megvan), tehát Anakin Jedi képzését márcsak elvből se biztos, hogy szembeállítaná egy Sith-tel. Bár Anakin azért rendsesen bebizonyítja, hogy a Jedik sem salambalam jószágok :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy amiért Yodáék nem érezték meg a Sith-et az orruk előtt, vagy amiért nem érezte meg Vader Obi-Want Padmé hajóján (pedig az ep4-ben simán megérezte ugyan így), vagy amiért Sidious nem érezte, hogy Yoda már a Szenátusban van, vagy amiért Sidious nem érezte, hogy Yoda nem halt meg, vagy amiért Luke nem emlékezett az anyjára, vagy amiért Vader azt sem érezte meg, hogy a fia tíz méterre se áll tőle... folytassam?

 

Tehát leszűrhetjük, az Erő nem működik mindig a lehető legjobban :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.