Ugrás a kommentre

Dooku gróf meg akarta-e ölni Obi-Want és Anakint?


lipi

Ajánlott hozzászólás

Attól függ, hogy ki mire koncentrál éppen. Vagy mi tud és mit nem tud. Pl. Vader nem tudta, hogy Leia a lánya, és nem is azzal foglalkozott, hogy kicsoda a csaj, Vader csak Padméra figyel, mikor megérkezik a Mustafarra, stb. Az epIV rendesen kilóg a sorból, dehát kivétel erősíti a szabályt :D Na mindegy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
  • 1 hónappal később...
Rog ezt te raktad fel youtube-ra?

OFF

Én és ezen kívül még jó néhány más témájút. Itt a fórumban vannak még SW-s videóim az Űrcsaták, a Felszíni csaták, a Ben halála és az EP3 párbajok topikokban.

Meg néhány másfajta saját feltöltésű is akad még itt-ott: Hofi Rózsa Sándor paródiája, A mélység titka egy jelenete, és egy film "A légy" végének a forgatásáról.

ON

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
De Anakint nem.Különben nem a karját vágja le ,hanem a fejét.

Ezzel egyet tudok érteni. :oops: Továbbra is homály fedi ezt a szálat. Vajon Sidious parancsba adta-e Dooku -nak, hogy ne ölje meg Anakint ha szembe találkoznak? Az EPIII alapján nem igazán tudom ezt elképzelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel egyet tudok érteni. :oops: Továbbra is homály fedi ezt a szálat. Vajon Sidious parancsba adta-e Dooku -nak, hogy ne ölje meg Anakint ha szembe találkoznak? Az EPIII alapján nem igazán tudom ezt elképzelni.

 

 

Ez attól függ, mikor találta ki Palpi, hogy Anakin a tanítványa legyen.Ha már akkor amikor Anakin még gyermek volt, akkor parancsba is adhatta, sőt két legyet üt egy csapásra, mert a karlevágással Anakinban gyűlöletet szít Dooku iránt, ami jól fog jönni az átállási manőver folyamán(jól is jött).

Ha viszont a cw alatt akkor Dooku jóindulatán múlt Anakin élete.De egy Sith-ről nem tudom elképzelni.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon Sidious parancsba adta-e Dooku -nak, hogy ne ölje meg Anakint ha szembe találkoznak? Az EPIII alapján nem igazán tudom ezt elképzelni.

 

Miért? Az Ep3 alapján csak az biztos hogy Anakinnak mit adott parancsba :oops:

 

Szerintem amilyen fejet vág Anakin kartalanítása után, szerintem karcolatlanul kellett volna hagynia....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ott elég fura az arckifejezése. Igazából sosem tudtam eldönteni, hogy ott mire gondolhat, mert közben megjelenik Yoda, és vele kezd foglalkozni.

Az arckifejezéséről volt szó korábban. Olvass vissza, akkor megtalálhatod a véleményünket erről. :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végigolvastam a topicot, utána pedig kikockáztam a jelenetből Dooku arcát...

 

Először azt gondoltam végig, hogy kapott-e utasítást arra nézve, hogy éltben hagyja-e Obi-Want, illetve Anakint, vagy sem.

Obi-Wan esetében biztos vagyok benne, hogy nem kapott utasítást az életben hagyására. Palpinak a Naboo óta az egyik legnagyobb tüske a szemében Obi-Wan, Maul halála miatt. (Elvesztette a tanítványát, ráadásul egy ócska kis Jedi padawan ölte meg.) Valószínűbb, hogy már korábbról volt egy általános érvényű utasítása, hogy ha megfelelő alkalom adódik, ki kell nyírni.

Anakin esete már bonyolultabb. Egyik oldalon ott van, hogy már hosszú évek óta tanítgatja, még ha nem is nyíltan. Beszélgetéseik során szítja a becsvágyát, támogatja a Jedikkel szemben, de közben türelemre is inti, mert az a Sitheknél is előny. A másik oldalon viszont jelentkezik az, hogy ha Anakin Kiválasztott létére nem képes túlélni a veszélyhelyzeteket, akkor nem érdemes foglalkozni vele. Átgondolva úgy vélem, hogy vele kapcsolatban egy "Nem lennék túl boldog, ha meghalna. Az a fiú még a hasznunkra lehet." útmutatás volt érvényben. Lefordítva: ha Anakin belekormányozza a vadászát egy szeparatista hajó oldalába, hát ez van. De ha kiderülne, hogy valaki szándékosan a halálát okozta, hát jobb ha az illető azonnal csomagol és keres magának egy másik galaxist lakhely gyanánt.

Tehát úgy gondolom, hogy egyikük esetében sem volt egyértelmű utasítása Dookunak, Palpi csak burkoltan célzott rá valamikor, hogy jó lenne Obi-Want összehozni a mesterével, ha erre lehetőség adódik, Anakint viszont ha lehetséges, ne nyírják ki.

 

Mi volt Dooku szándéka? Obi-Want szerintem meg akarta ölni, legalábbis abban a pillanatban biztosan. Megpörgeti párszor a fénykardját, mintegy felkészülve a csapásra, aztán lendületet vesz, és teljes sebességgel lesújt. Dooku nem ismerte Anakint, így nem tudhatta, hogy miként reagál, és időben odaér-e, hogy megvédje mesterét. Ezen kívül a teljes figyelmét a csapásnak szentelte, még egy szemrebbenés sem utal arra, hogy másra is figyelne.

Anakin esetében már nem egyértelmű a helyzet. Mielőtt levágja a kezét, az arcán a csatát eldöntő lehetőség felismerése látszik. Miután levágja a kezét, a mozgása folyamatos, ahogy ellöki Anakint, nem látszik rajt a vacillálás megtorpanása, tehát ebben a pillanatban nem akarja megölni. Amikor Anakin Obi-Wanhoz csúszik, Dooku arcán még a feszült figyelem látszik. Majd felismeri, hogy mindkét ellenfele harcképtelenné vált, és a levegőt kifújva leenged. Ezután látszik, hogy magában valamilyen megjegyzést fűz a dologhoz. Ez lehet az "Ennek nem lett volna szabad megtörténnie!" éppúgy, mint az "Ez kemény volt! Tehetséges ez a srác, kár érte!" Hogy melyikre gondolhatott, és mi lett volna a következő lépése, nem tudom eldönteni, mert a következő pillanatban megérzi, hogy valaki közeledik, és már ez köti le a figyelmét.

Ha Yoda egy pár másodperccel később érkezik, talán egyértelműbb választ kapunk erre a kérdésre. Így azonban csak Mr. George "Murphy" Lucas újabb talányán filózhatunk... :)

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy az EU nem mérvadó, de attól még leírom, mert ide kapcsolódik :D

A Kirajzásban Windu kérésére Obi-Wan és Anakin is feliratkoznak a Kirajzással útnak induló Jedik csapatába. Palpi azért is támogatja az egészet, hogy valahol a galaxis szélén elpusztítja az egész expedíciót. Mikor megtudja, hogy Anakinék rajta vannak, a hajó után ered, az egyik megállójánál felszáll a Kirajzásra azzal, hogy éppen erre van fontos diplomácia dolga, és marha nagy szüksége volna a neves Obi-Wan segítségére. Mivel az expedíció vezetője nem akar késlekedni, és megvárni Obiékat, mire rendezik a bolygón a dolgokat, így lemaradnak az út további részéről, ami Palpi célja volt. Kb valahol az ep1 és 2 között játszódik a sztori félúton, és leszedte őket ilyen mondvacsinált ürüggyel a Kirajzásról. Egyszerűen azért, mert Anakin már akkor is szerepelt a terveiben, nem halhatott meg :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem rossz ez a "Palpi BURKOLTAN mit sugallgatott Dookunak" fejtegetés :D

 

Kirajzás: hümm. Egyrészt nem újdonség hogy Palpi figyelemmel kíséri Anakin pályafutását, az előző valódi tanítvány halála óta folyamatosan rajta tartja a szemét.... másrészt, pont Anakin iratkozna föl egy Peremvidéknél is kihaltabb terület feltérképezői közé?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, én is próbáltam kerülni az EU utalásokat. :D Erről pedig nem is tudtam, mivel csak szombaton fogom megvenni a Kirajzást... :)

Elnézést, jobb lett volna akkor spoiler gombot használni :D

De szerencsére nem ez a könyv lényege. Jó olvasást hozzá, szerintem jó volt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elnézést, jobb lett volna akkor spoiler gombot használni :D

De szerencsére nem ez a könyv lényege. Jó olvasást hozzá, szerintem jó volt :D

Semmi gond! :) Meg szoktam nézni a spoiler gomb mögötti dolgokat is. :)

Ja, és köszi! Már nagyon várom! :) A Túlélők keresése sok kérdést generált bennem... :)

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.