Ugrás a kommentre

A Sith program: "Jedi Order 66"


Szisz

Ajánlott hozzászólás

A Klónháború betetőzése

A Köztársaság agóniája

A Birodalom vajúdása

A Jedi-rend bukása

A Sith program csúcspontja

 

Az egész klónháború egy Sith program, ami a Jedik elbukatására lett megírva.

A klón katonák kiképzése Kaminón történt, s a Sith program gond nélkül lefutott. A Jedik maguk is telepítették az operációs rendszerre a programot, ami a Köztárságot átírta Birodalommá, s a Köztársaság klón hadseregét lassan, de biztosan birodalmi rohamosztaggá?:)

 

Mi a háttere annak, hogy Jangó Fett fejvadászból "nemesített" klón katonáknak elég ennyi:

 

Execute Order Sixty-Six!

 

s mintegy egyként fordul a Jedik ellen, romba döntve ezzel a Köztársaság védőbástyáját.

 

Többen úgy gondolják, hogy a klón katonákba bele volt programozva a 66-os parancs.

 

Egy Jedi vagy Jedinek álcázott ex Jedi, order egy sereg a köztársaságnak amibe a kiképzés során, Kaminón beleprogramozzák az order 66-ot, s ez a kód, mely aktiválja a Jedi order megsemmisítése opciót? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem két eset lehetséges, melyket ha megvizsgálunk, ugyanoda jutunk.

 

1. A klónokba beépítették a 66-os parancsot Ebben az esetben szinte biztos, hogy a Kaminoiak nem mondtak el mindent Obinak, mert a parancs miben létéről tudniuk kellett.

 

2. Számomra ez a hihetőbb, és én ezt támogatom. Az EPII-ben Lama Su elmondta, hogy a klónok feltétlen engedelmességre vannak programozva, és soha nem kérdőjelezik meg a parancsot. Az számukra szent. Tehát amikor kiadja Palpatine a parancsot, egyszerűen engedelmeskednek a legfőbb parancsnoknak. Nem kérdeznek, cselekszenek. Olyan fájó látni, hogy Cody mennyire egyszerűen és érzelem mentesen adja ki a parancsot, Obi-Wan lelövésére. :) És ismét csak Lama Su szavaira kell utalnom. Olyanok mint a robotok, csak sokkal hatékonyabbak. Milyen igaz...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EU szerint a klónokba NINCS beleprogramozva a 66-os parancs. A feljebbvalójuk által kiadott utasítást mindenképp végre kell hajtaniuk, még akkor is, ha az a saját kivégzésük :)

Ez a hadsereg alapja, a feltélen engedelmesség, amit még a Mandaloriaktól örököltek ( Jangotól ), akiknek benne volt a kódjukban, hogy a parancs mindennél fontosabb. Persze azért a Kaminoiaknak ez nem volt elég és biztosra mentek. Az ARC troopereknek valamivel több szabadságot adtak, és rendes személyiséget, de azért láttuk mit tettek Aaylaval :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EU szerint...

 

Nahát épp ez az. :) Egyébként nekem is ez tetszene a legjobban. Ellenben van itt egy dolog, amiről megfeledkezünk. Nevezetesen, hogy Sidious nem azt mondta nekik, hogy: "öljétek meg a Jediket", hanem hogy hajtsák végre a 66-os parancsot. Tehát evidensnek tűnik, hogy ezt a parancsot már korábbról ismerniük kellett. Talán mégis genetikailag ültették beléjük a gyilkos kódot? :39:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ide jutottam én is Szerintem mindenki, aki belegondol, ide jut.

 

Ja nem világos, hogy a klón katonák mikor és hogyan kapták meg a leírását ennek a parancsnak? 66! Metafora a Jedi rend likvidálására. A Jedik nem tudtak erről, nyilvánvalóan, pedig ők vezették a seregeket. Titkos parancs, önmegsemmisítő szerű, puccs estén álcából a Szenátus védelmére? Hogy lehet ezt keresztül vinni? Vagy nem is kellett? Annyira titkos volt, hogy csak Palpi tudta?

 

És a seregek kinek tartoznak engedelmességgel? Nem a Jediknek, akik vezetik, hanem a szenátust képviselő kancellárnak. Akkor a prioritás volt beléjük kódolva, hogy a "köztársasági hierarchiában" kinek a parancsa áll mindenek felett. A Kaminói klónozók mondhatni ott vannak a szeren Sidius sumákolásával együtt.

 

Bennem még az is felmerült, hogy telepatikusan sugározza be nekik Sidius, viszont akkor nagy mágus az öreg: ennyi katonát így irányítani, még ha ellenállásmentesek is...

Az Időgép központi agy elmélete: vannak a jó fizikumú végrehajtók és a szellemi vezetők. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

telepatikusan sugározza be nekik

 

Ezt azért nem hinném. :) Egyébként meg nyilvánvalóan Sidious volt a főparancsnok, a legfőbb katonai vezető. De mondjuk az is érdekes, hogy: "my lord"-nak szólítják a katonák! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 66-os parancs.

Miért ne lehetne beléjük "kódolva"?Én a következő képpen tudnám elképzelni a "taktikai könyv" ide vonatkozó passzusát.

66-os parancs:

A parancsot csak és kizárólag a hadsereg legfőbb parancsnoka a galaktikus szenátus mindenkori vezetője adhatja ki.A kód azt jelenti,hogy puccsal megpróbálták eltávolítani a főparancsnokot,ezért minden légió vezető parancsnoka illetve a tábornokai ellenségnek minősülnek.Azonnali statárium lép életbe minek következtében a katonaság köteles a lázadást megakadályozni.A főparancsnok minősítése uralkodóra változik a parancs kiadását követően.A parancsot az életbe lépésekor haladéktalanul végre kell hajtani.

Így lenne értelme annak,hogy miért szólítják "My Lord"-nak.Lenne értelme,hogy Lama Su miért nem szólt a 66-os parancsról,hisz honnan tudhatta volna,hogy a Jedik lesznek ezek a tábornokok.Persze Palpi tudta és nagyon ügyesen úgy is rendezte.Gondolom mikor bejelentette,hogy a legalkalmasabbak a seregek vezetésére a Jedik,a szenátorok legnagyobb többsége meghatódott ettől,hogy mekkora gesztus ez a kancellártól,és,hogy milyen remek ember is Ő. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem genetikailag van a klónokba beépítve az Order 66, és mikor aktíválták, akkor még egy megerősítés kellett a klónoknak a végrehajtáshoz. A parancsnokok Sidioustól, a többi katona meg a parancsnokoktól kapta ezt a megerősítést. Mikor a filmben Yodát akarják lelőni, akkor gondoljunk bele, hogy csak egy bólintásból nem fogja levágni a klón, hogy most az Orderes parancsot kell végrehajtani, hanem az a bólintás volt a megerősítés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem Lipi "megoldása" a legszimpatikusabb!

 

"-Pontosan mitől, Dex?

-Hogy milyen jó a modorod, és hogy mennyi van a pénztárcádban!"

 

Hát, a Szeparatistáknak volt nyál a pénztárcájukban! És a Kaminoiaknak - akárcsak a Geonosisiaknak - érdekük a háború! Sidious Syfo-Dias nevében benyújtotta a parancslistát és a többi már khm... történelem!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 66-os parancs.

Miért ne lehetne beléjük "kódolva"?

 

Tetszik a fejtegetésed lipi. Most már én is hajlok a kódolt parancs irányába.

 

Én ennek látom több értelmét.Gépiesen és azonnal cselekednek.Nem kérdeznek vissza és nem kérnek a parancsról megerősítést.Tudják,hogy ezt kell tenniük. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

lipi: :D a te verziórdon járt a fejemben tegnap este, aztán itt láttam viszont leírva, kivéve a szenátus meghatódottságát. A „puncs passzust” némileg elvetettem már, és más is van, amiben azóta eltértem ettől…

 

Forecuser: ettől az idézettől libabőrős lettem…imádom.

Másik:

 

OBI-WAN: Curious…

JANGO FETT: Do you like your army?

OBI-WAN: I look forward to seeing them in action.  

JANGO FETT: (smirk) They’ll do their job well, I’ll guarantee that.  

OBI-WAN: Thank you for your time, Jango.  

JANGO FETT: Always a pleasure to meet a Jedi.

 

Ha Syfo-Dias Jedi nevében Tyranus order a sereg, amibe kér egy order 66-ot: fura lenne, ha tartalmilag a Jedi order ellen lenne.

Egy ilyen parancson még egy Kaminói is ámult volna :o , hogy egy Jedinek látszó egyén önmegsemmisítő kódot kér. :D Vagy lóvéért bármit. Semmi kérdés: megcsináljuk. :64:

 

Szal kérdés:

1. Beléjük van e kódolva?

Egyértelműen, valamilyen szinten igen.

 

1.1. Genetikai manipuláció vagy csak trenírozták őket rá?

Szerintem ez utóbbi is elegendő, beindul a pavlovi reflex..de a lényeget tekintve mindegy.

 

1.1.1. A parancs pontosan a tábornok kiiktatása végszükség esetén vagy a Jedik likvidálása?

Ha Sidius puccsként akarta beállítani a történéseket, és biztosra ment, akkor nem biztos, hogy jó, ha nyoma van egy Jedi irtó parancsnak. Bárki megneszeli, a másik oldalról, lőttek a tervnek. Mégis mintha az a rezgés lenne a parancs bevezetésében, hogy a Jedikről szólt, hiszen minden Jedit, nemcsak a tábornokokat lőtték:

 

- Itt az idő - recsegte a holoszken. - Érvénybe lép a hatvanhatos parancs. Végrehajtani!

Cody azzal válaszolt, amire már óvodáskori tudatra eszmélése óta trenírozták:

- Igenis, uram!

 

Mintha a fél galaxis ezt a pillanatot várta volna: Itt az idő, eljött hát a várva várt pillanat, most végre beteljesíthetik a sorsukat a katonák.:roll:

 

Meg a főparancsnok számára külön frekvencia a kommlinken, amit nem hallhat a Jedi-tábornok csak a klónkapitány...

 

Tábornokok és puccs változat:

Nem feltétlenül van összefüggés, brutális összeesküvésre utalna: az összes tábornok kivéve a sereget és mindenki mást a vezír ellen? Abszolút puccshárító, csak nehéz megindokolni mi végre egy spec esetre egy parancs, ha lehet átfogóbban is tervezni. Ez egy parancsba írt merényletre ad lehetőséget a Főparancsnoknak. Túl szűk a hatóköre.

Árnyalva a dolgot:

Nem csak puccs esetén lehet hasznos egy ilyen, majdnem harakiri szerű utasítás készlet. Most nem jut eszembe példa, de biztos van a puccson kívül más is, amiért egy „önmegsemmisítő” mechanizmust szükségszerű beiktatni, a rendszer egyéb részeinek védelmére. Talán még egy Köztásaság pártinak is be lehetne adni, hogy a Köztársaság megmentése érdekében, amit aztán ki lehet játszani az ellenkezőjére.

 

És most jön ami miatt nem egészen értek magammal egyet:

:idea: Köztársasági szemléletnek nem sok nyoma van, diktatúra szagú az egész folyamat még akkor is, ha a hadsereg mindig hierarchia és katonai titkok rendszere.

A köztársaság bizalomra és nem félelemre épül, egy pusztán a köztársasági szellemben és a Jedi-rendnek tevékenykedő klónozókból ilyet nehéz kihozni. Puccs csak ott van, ahol aránytalan hatalom van.

Ez alapján is, Kaminó nyakig benne volt a buliban. Ha a Jedi ellenes relé a klónkiképzés része, akkor meg pláne, még színészkedtek is Obi előtt. Talán mindvégig tudták mire megy ki a játék és hogy mire kell a sereg, másképp hogy tudtak volna legyártani egy ilyen sereget?

 

Szóval felmerül a másik kérdés:

2. A Kaminóiak mennyire voltak beavatva?

Szerintem az egyénből futószalagon sorozatdarabokat gyártó, az engedelmes csúcsharcosokból álló, Mátrix módra kitenyésztett seregre, mint csodateremtményekre referenciaként hivatkozó, amúgy kedves Kaminóiaktól, mentalitásuk alapján, nem állhat távol a diktatórikus rendszer. Az életet, a teremtést és alkotást ily módon megközelítő lényeknek a diktatúra idea. És még a marketinghez is van érzékük.

 

Elég a klónok nevelt képessége, hogy a lehető legtermészetesebb módón tábornokaik ellen lehessen fordítani a legfelsőbb parancsnok által, így ahogy történt?

 

Coce_Plant, Ody, lipi által is említett nüansznyi dolgok miatt bicsaklik ez az elmélet, hogy nincs semmilyen komolyabb előkészítése a parancsnak.

 

Szóval nagyjából lipi szerint, azzal a kiegészítéssel, hogy:

Ez a sereg a hatalomátvételre lett kiképezve, s nem a Köztársaságnak készült, ahogy Lama Su mondta, hanem a leendő Birodalomnak. Köztársasági katonáknak álcázva, diktatúrára teremtve. A birodalmi rohamgárda korai verziója, szamuráj hűséggel és engedelmességgel megáldott precíz harcosok.

Kamino, Kamino! Több dolog van Kaminón mint sem bölcselmem álmodni képes. :lol:

 

lipi: A klón katonáknak nem hinném, hogy ilyen bonyolult a taktikai könyvük. Egyszerű, világos parancsok lehetnek benne, semmi politikai ködösítés. Ezzel nem az értelmi képességeiket becsülöm le, nincs szükség rá, hogy tudják mit miért, csak teszik a dolgukat. Még ártana is ha politikailag kiműveltek lennének: még megkérdőjelezhetnék hogy a köztársaság nevében építsük fel a diktatúrát? A parancslista egyszerűségével :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép hosszú fejtegetés :wink:

Szerintem nem úgy jelenik meg a már említett könyvben a parancs,hogy a Jediket öld meg,hanem,hogy a légiók vagy a csapatok vezetőit.Palpi volt az egyetlen aki már akkor tudta,hát persze,hogy tudta hisz Ő irányította így a dolgokat,hogy ezek a bizonyos vezetők maguk a Jedik lesznek.Ha így egy puccsra hivatkozva kerül be az adott parancs már említett "tankönyvbe" akkor a Kaminói is azt gondolhatja,hogy hát kérem szépen szükség van egy ilyen óvintézkedésre mert ki tudja,hogy milyen ellenség támad arra a köztársaságra.Lehet az belső ellenség is.Így nem kell neki külön kitérnie Obinak arra,hogy hát igen van egy ilyen parancsunk is a repertoárba.Egyébbként az is elképzelhető,hogy pénzért eltitkolták a dolgot,de szerintem jól ismerték Ők a Jediket és nem igazán mertek volna nekik hazudni.Sőt látszik Lama Su-n,hogy milyen természetesen diskurál Obival.Vagy nagyon nagyon jó színészek ezek a hosszú fehér csibészek. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Szisszel értek egyet abban, hogy valszeg nem volt cél, hogy a klónok is logikusnak tartsák a parancsot. A klónok egyébként se rendelkeznek teljes önállósággal és a parancs nekik szent - ez elhangzik az ep.2-ben és nem véletlenül.

 

Persze,hogy nem kell a klónoknak logikusan gondolkodniuk,de ez a projekt "sok kézen ment át",tehát nem is a klónok miatt hanem inkább a többi résztvevő miatt kellett még egy csavarintást beletennie Sidinek.Még véletlenül se derüljön ki semmi,vagy buktassa meg az előkészületeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először pár idézet összeollózva, ha nem gond, ami izgi dolgokra világít rá. Nekem ez nem EU, mert a forgatókönyv alapján készült és nem térhet el attól alapjaiban és Lucas is rábólintott, ha ragaszkodunk a központi elképzeléshez:

A kommentem még formálódik :) Pillanatnyilag még magam sem tudom mit gondoljak minderről, ha jobban belegondolok: :)

 

A parancsot egyszer adják ki. Hullámfrontja végigsöpör az űrben a kashyyyki és feluciai, mygeetói és tellanroaegi klónkapitányokig, valamint elér minden harci övezetet, minden katonai támaszpontot, kórházat, rehabilitációs központot és űrkikötőt a galaxisban.

Kivéve a Coruscantot.

A Coruscanton a Hatvanhatos számú parancs máris életbe lépett.

 

A Szenátusi Szükség-Osztag bejelentette a statárium érvénybe lépését, és a Templomot lezárták. Azt mondják, valami Jedi-lázadás történt.

 

- a klónháborúk mostantól számított pár órán belül véget érnek, amikor egy kódolt jel, amit Nute Gunray küld szét titkos mustafari szeparatista bunkeréből; egyszerre deaktivál majd minden harci droidot a galaxisban -

 

Elsősorban azért zajlottak a klónháborúk, ami most történik.

 

Távoli helyeken zajlottak; olyan messzi planétákon, amelyek eredetileg mindig „valaki máshoz" tartoztak. Bábuként feláldozható megbízottak vívták őket.

És úgy lettek megalkotva, hogy mindenképpen nyertes helyzetet teremtsenek.

 

A klónok pedig nem rosszindulatúak; nincs bennük gyűlölet, ellenségesség vagy a legcsekélyebb rossz szándék, ami figyelmeztetőül szolgálna. Ők csupán parancsokat teljesítenek.

Jelen esetben a Hatvanhatos számút. (Ahogy Anakin is. Ő is a 66-os parancsot hajtja végre, csak nála más a kód)

 

Klónok nyitnak tüzet, és Jedik pusztulnak el.

Az egész galaxisban, mindenütt egyszerre.

Jedik pusztulnak.

 

- Mióta őrzik Vörösköpenyesek a szenátusi hajókat?

Antilles megrázta a fejét.

- Nem tudom; uram. Van egy olyan érzésem, hogy akad néhány szenátor, akinek a bolygóról való távozását Palpatine nem nézné jó szemmel.

Bail biccentett.

- Hála az Erőnek, hogy én nem tartozom közéjük. Egyelőre. Megszerezte az irányjelzőt?

- Igen, uram. Senki még csak meg sem próbált megállítani minket.

A Chance Palpsnál strázsáló klónok zavarodottnak tűntek... mintha nem egészen lennének tisztában vele, hogy ki a főnök.

- Ez rövidesen megváltozik majd. Túlságosan hamar. Mindannyian tudjuk, hogy ki a főnök

 

:!: Egyenlőre annyit, hogy: Anakin is, az engedetlen Jedi, feltétlen engedelmességgel térdel Sidius lábai elé: benne is megvan a program, természeténél fogva, ami két irányú és visszafelé is el tud sülni. Ezt nem Kaminói klónozok írták bele…valami más, az apukája :) .

Talán csak személyes érzelmeket mutat többet, mint a klónok és tudjuk ő nem ölné meg magát Sidiusért, míg a klónok gondolkodás nélkül megtennék azt is.

:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

forgatókönyv alapján készült és nem térhet el attól alapjaiban és Lucas is rábólintott, ha ragaszkodunk a központi elképzeléshez

 

A Jedi visszatér regényére is rábolintott, és az is a forgatókönyv alapján készült és aszerint Owen és Obi-Wan testvérek. A Baljós Árnyak regény szerint pedig Qui-Gonnak több száz éves a mestere... ráadásul a regények és a filmek párbeszédei elég sűrűn eltérnek egymástól az ep.3 esetén is. Nálam a filmek az SW-k... de ez csak egy vélemény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a filmek az SW-k... de ez csak egy vélemény.

 

Értettem. A biztonság kedvéért akkor ezetntúl a forgatókönyvből mazsolázok klónkatonákra a háborúra és a parancsra vonatkozó részeket.

A könyv már kitölt pár hézagot, az egy elképzelés, amit lehet nézni mint hozzászólást a fórumban, persze én is észrevettem, hogy a regények közt több a következetlenség, mint a filmek közt...

 

Szóval most Stover szelleme kapcsolatba lépett velem, hogy szerinte, hogy lép életbe a 66-os.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakinnak a 66-os parancsa kicsit más más mint a klónoknak.Ő ezért kap valamit.Ha segít neki elpusztítani a Jediket mekapja azt amire a legjobban vágyott egész életében.Abban igazad van,hogy belé is bele kódolták a parancsot,de ez nem volt más mint Sidi hosszú hosszú éveken keresztül.Ő kódolta bele a sok magán találkozókon amikor a fiú tanácsért ment hozzá.Tehát az Ő parancsa más..."-segíts nekem és megismered a titkom...." :34:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

belé is bele kódolták a parancsot,de ez nem volt más mint Sidi hosszú hosszú éveken keresztül.

 

Így van, és nagyon jó munkát végzett. Erre akkor jövünk rá, amikor Anakin a következőket mondja Mustafar lávafolyamában: "From my point of view, the Jedi are evil" :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon érdekes dolgokat írtok.Van még iit egy olyan dolog, hogy amikor Cody-nál megjelenik Sidious......Na itt álljunk meg.Sidious jelenik meg nem Palpatine, holott hivatalosan a klónhadsereg parancsnoka Palpatine.Cody nem lepődik meg rajta.Szerintem pontosan tudja mi következik.Nem érdekli hogy zajlik a csata körülötte.Ebből azt akarom kihozni, hogy szerintem a klónkapitányoknak a kiképzés alatt mutogatták Sidioust.Hogy eljön egy nap amikor kiadja a 66-os parancsot.Hogy ennek az embernek feltétlen engedelmeskedni kell.Teljesen mindegy mit csinál közben, ha kiadják a parancsot ezt kell csinálnia.A filmből kiderül az is, hogy minden klónparancsnoknak Sidious adta ki a parancsot.Szerintem Dooku odaadta a kaminoiaknak Sidious hologrammját, hogy nyomassák bele a klónok agyába ,hogy ő az isten.Tegyék csak a dolgukat, engedelmeskedjenek tábornokaiknak egész addig míg Sidious meg nem jelenik.Azt ,hogy mit tartalmaz a 66-os parancs, azt az agyukba is ültethették, amit szintén Dooku hozott.Van olyan technikai színvonal, hogy ezt simán meg lehetett csinálni.

Így a kaminoiak nem is tudtak az egészről.Kaptak Dooku-tól egy lemezt amin a 66-os parancs értelmezése volt, ezt a klónokba(Sőt elég volt csak a parancsnokokba) építették, majd a hologramot is megkapták, amit naponta többször meg kellett mutatni a klónoknak, hogy az ő szava szent lesz és tőle fogják megkapni a 66-os parancs végrehajtását.

Ez az elképzelés azért elfogadható számomra, mert így tényleg csak Sidious Dooku és a klónparancsnokok tudtak róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sidious jelenik meg nem Palpatine, holott hivatalosan a klónhadsereg parancsnoka Palpatine.

 

Én úgy vagyok ezzel, hogy hologramon keresztül, azon a frekvencián csak egyvalaki tud kapcsolatba lépni a klón-parancsnokokkal, mégpedig a Hadsereg Főparancsnoka! Nekik elég volt annyi hogy honnan küldték az üzenetet, az már nem is igazán számított ki küldte! Azzal feleltek amire már óvodás koruk óta trenírozták őket: Igenis, uram!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sidious jelenik meg nem Palpatine, holott hivatalosan a klónhadsereg parancsnoka Palpatine.

 

Én úgy vagyok ezzel, hogy hologramon keresztül, azon a frekvencián csak egyvalaki tud kapcsolatba lépni a klón-parancsnokokkal, mégpedig a Hadsereg Főparancsnoka! Nekik elég volt annyi hogy honnan küldték az üzenetet, az már nem is igazán számított ki küldte! Azzal feleltek amire már óvodás koruk óta trenírozták őket: Igenis, uram!

 

Pontosan!Egy adott frekvencián történt a parancs kiadása.Olyan ez mintha egy kóddal lépnének vele kapcsolatba.Ebből a kódból tudja az adott klónparancsnok,hogy ki keresi.Az viszont érdekes,hogy Sidi saját maga adja ki minden parancsnoknak a parancsot.Mekkora elégtétel lehetett ez neki.Ahogy érezte,hogy minden egyes Jedive megölésével egyre csak nő a sötét oldal ereje.Szerintem itt azt sajnálta a legjobban,hogy nem lehetett ott a Jedik haláltusájánál. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is a titkos csatornára szavazok. Bár érdekes belegondolni, hogy a klónok miként ismerték fel a főparancsnokot? :o Talán a hangjáról? :o Valószínűbb azonban, hogy egy olyan sávon jött az üzenet, amit csak Sidious ismert. Az, hogy milyen ruhát viselt tök mindegy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is a titkos csatornára szavazok. Bár érdekes belegondolni, hogy a klónok miként ismerték fel a főparancsnokot? :o Talán a hangjáról? :o Valószínűbb azonban, hogy egy olyan sávon jött az üzenet, amit csak Sidious ismert. Az, hogy milyen ruhát viselt tök mindegy.

A ROTS könyvben le van írva, hogy ahhoz a rejtett kommlinkhez csak a főkancellárnak van hozzáférése. A klónoknak nem kell felismerniük Paplyt, mert nekik a fókancellár parancsát kell követniük, akárki az. Teljesen mindegy, hogy milyen ruhában van, ha egy leberotváltszőrű ewok adja ki a parancsot, akkor is engedelmeskedniük kell, mert szerintük az a főkancellártól jött! És nem is szükséges, hogy a klónokba be legyen programozva, hogy mi a 66-os parancs. Ezzel Palpy vállalná a kockázatot, hogy kiderül a parancs a háború folyamán. Egyszerűen felhívta a klónparancsnokokat mondjuk egy hónappal a film előtt, hogy a Jedik el akarják árulni, ezért ha ez megtörténik, akkor kiadja a 66-os parancsot, aminek értelmében meg kell semmisíteniük a Jediket. Nem kell 3 évig őrizniük a titkot...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.