Ugrás a kommentre

A Sith program: "Jedi Order 66"


Szisz

Ajánlott hozzászólás

Egyszerűen felhívta a klónparancsnokokat mondjuk egy hónappal a film előtt, hogy a Jedik el akarják árulni, ezért ha ez megtörténik, akkor kiadja a 66-os parancsot, aminek értelmében meg kell semmisíteniük a Jediket. Nem kell 3 évig őrizniük a titkot...

 

Igen Modi, így is meg lehetett oldani. Egyszerű és tiszta, még Kaminó is, majdnem. A klónozók egy jó alapot gyártottak, amely feltétlen engedelmességgel tartozik a... kinek is? A katonai parancshierarchiában felette állónak, s mindenek felett a "főparának". Ehhez viszont az kellett, hogy Palpi a szenátustól megkapja a jogot a közvetlen beavatkozásra.

Mókás: kancellár és főparancsnok egy személyben?

A demokrácia legvadabb rémálma. A köztársaság és a demokrácia sárba tiprására adták meg a jogot ezzel. "Korlátlan hatalom". Ehhez képest Obi szavai, hogy nyugtalanító enyhe kifejezés egy igencsak elfajuló helyzetre.

Az árulást itt bizonyítani illik, nem a katonáknak, hanem a nem mellette álló politikusoknak.

Ez a legkézenfekvőbb magyarázat. :D

 

Frenki módszere is elképzelhető. Úgy is működhet a 66-os, mint amikor belehipnotizálják valakibe: ha megszólal a telefon és egy férfi hang belemondja "vörös 5" akkor ölj meg minden mozgó vörös 5-ös pólós egyént, kussolj ha kék egyének kérdeznek róla, és attól fogva fekete az isten. Ez épp úgy kinyomozhatatlan, mert még a klónkatonák sem igazán tudnak róla, egyszerűen bennük van. Nem gondolnak rá, nem várják. Sidius egy nap egyszerűen benyomja a gombot, egy tudat alatt ható szimbólumsorozatot és ők átvedlenek császári katonába. Ez biztosíték Sidiusnak, hogy mindenképp őt vagy az utódját szolgálják és ne valaki mást, mondjuk a Jediket. Ez esetben Kaminón valami más is történt, mint amiről a Jedik tudhattak. :)

 

Érdemes elolvasni erről a www.starwars.com/databank/organization/clonetroopers

és mindjárt világosabb lesz melyik áll közelebb a fantáziához :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mókás: kancellár és főparancsnok egy személyben?  

A demokrácia legvadabb rémálma.

 

Pedig van ilyen.Az USA elnöke aki egyben a hadsereg főparancsnoka is.

 

Az árulást itt bizonyítani illik, nem a katonáknak, hanem a nem mellette álló politikusoknak.  

Ez a legkézenfekvőbb magyarázat.  

 

A filmbe is van egy ilyen mondat,mikor Orgona megérkezik a szenátusba és Padmetól kérdezi,hogy miről volt eddig szó.Erre azt feleli,hogy a Jedik lázadtak és a kancellár egész eddig a bizonyítékokat tárta a szenátus elé.Bizonyítékot találni vagy kreálni nem olyan nagy dolog,és abban a helyzetben nem lett volna okos dolog ezeket nem elfogadni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mókás: kancellár és főparancsnok egy személyben?  

A demokrácia legvadabb rémálma.

 

Pedig van ilyen.Az USA elnöke aki egyben a hadsereg főparancsnoka is.

 

Kicsit OFF: Jaja... nálunk is a Köztársasági elnök a hadsereg főparancsnoka és még egy csomó demokráciában van ez igy :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:( Némileg elmondtam a véleményem a jelenlegi demokráciáról. Bocsánat. Szerintem Lucas is ezt tette, nagyon komor módon. Ez már mélyvíz, de szerintem ez így nem nevezhető annak, aminek nevezik: Köztársaságnak. Mintha a diktatúra lehetőségét építenék bele a rendszerbe. Jogos is, vészhelyzet esetén szükség lehet ilyen lerövidített útra az információáramlásban, erre is hivatkoznak. Ám Palpatin kizárólagos jogot kaphatott, senkivel sem kell egyeztetnie, beszélnie a parancs kiadása előtt, vagy a bábszenátorokkal :o

Ennyire alvajáró módon sétált volna a nagy többség a Birodalom küszöbére?

 

Szóval, ami ott zajlik, az torz karikatúrája az itteni dolgoknak.

A földön ez inkább olyan címszerű izé, magas szintű kapcsolat a két halmaz közt és nem egy ember mozgatja a két szálat, hanem inkább a két szál mozgatja őt. Legalább is remélem, nincs webkamera a katonaságnál. Bár a Sithek egy-két megnyilvánulása túlságosan is hajaz B dolgaira. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet ezt a dolgot szépíteni,de szerintem igenis a Bush politika "kicsúfolása" ez.Mondhatjuk rá,hogy csak enyhény vagy célzás jelleggel,de akkor is van párhuzam.Csak egy,bár szerintem az egyik legnagyobb:koholmányok és hamis indokok alapján megindított háború....... :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet ezt a dolgot szépíteni,de szerintem igenis a Bush politika "kicsúfolása" ez.Mondhatjuk rá,hogy csak enyhény vagy célzás jelleggel,de akkor is van párhuzam.Csak egy,bár szerintem az egyik legnagyobb:koholmányok és hamis indokok alapján megindított háború....... :(

 

Bizony. Bepöccentem :x amikor leírtam amit írtam, és nem gondoltam ámerikára. Abból indultam ki, amit a filmből kiolvastam. Ha itt tartunk: számomra inkább Római Birodalom mintára lett felépítve a sztori, ezt látom bele. Lucas egyébként tagadta, hogy B-től idézett volna a filmben, sokan mégis úgy veszik B mondta előbb az a finom kis mondatot....

Kemény amcsi társadalom és politika kritika ebben egyet értünk. Amikor Palpit hallom:... a Rend és a Biztonság Birodalma...nem tudok nem a szept. 11-e óta zajló folyamatokra gondolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig, ha már mindenképp párhuzamot akarunk vonni, akkor Palpi sokkal inkább Hitlerre hasonlit. Mindketten kancellárok lettek, mielött teljes hatalomhoz jutottak. Birodalmuk kiépitése egy ikonikus égetéssel kezdődött, melyben fő ellenségeiket pusztitották el (A Reichstag felgyújtása - A Jedi templom felgyújtása) és akkor még lehetne beszélni a náci tisztek és a birodalmi tisztek uniformisának kinos hasonlóságán vagy azon, hogy a Birodalom erőit, pont úgy hivják, mint Hitler katoniát (Stormtroopers!).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem semmi köze ennek a filmnek Bushoz. Elsősorban azért, mert az ep3 akkor is pont ilyen lenne, ha nem Bush lenne az elnök, hanem valami teljesen békepárti, aki az összes fegyvert bezuzatja.

 

Hitlerre meg csak azért hasonlít, mert mindketten gonosz diktátorok lettek.

Diktátorok általában ugyan úgy járnak el.

 

Törvényesen hatalomra jutnak.

Leszámolnak az ellenségeikkel.

Majd teljes katonai irányítású, a félelemre alapuló rendszert építenek ki.

 

Az ep2nél megvádolták Lucast, hogy állást foglal a klónozásban, mert abban az évben klónozták Molly-t a bárányt.

Pedig, ha nincs Molly, attólnég lettek volna klónok az ep2ben, ez már eldöntött tény '77 óta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja nem Palpi és a római császárok, hanem a rendszer átalakulása közt vettem észre némi halvány párhuzamot...az Sw világban ez az első császárság, valószínű a szenátorok egy része észre sem veszi, hogy mire megy ki a játék, annyira bíznak Palpiban. Fel se tűnik nekik, hogy köztársasági álarcban, végig az imperátori hatalmat építgeti, más részük tudta csak nem volt fontos nekik a köztársasági közeg, inkább a saját pecsenyéjük...a többiek kevesen voltak, hogy útját állják. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rájuk kényszerítették a tábornokoskodást, együtt kellett működniük a klónokkal, akikről sejthették, hogy veszélyt jelentenek rájuk. Ki tudja, talán még a 66-os parancsot is ismerték (végül is alkalmas lenne Sötét Oldalra állt Jedik likvidálsára), de egyszerűen nem volt választásuk, mint velük harcolni.

 

Hogy a Jedik mindennek tudatában? Ezt a bushido nevében el tudom fogadni.

„Akkor is szolgálunk, ha belehalunk” kicsit elmehabarnak tűnik, totál belefér a képbe: a keleties eszmerendszer következetes végig vitelét jelentené a sagában, amit a Jedik képviselnek. :evil:

 

A bökkenő mindössze annyi, hogy a Jedik tutkó nem tudtak a 66-osról. Miután életbe lép, látható, hogy se Organa szenátornak se Obi-Wannak halvány segédfogalma sincs arról mi történik. :)

Vagy annyira meg vannak vezetve, hogy talán össze se kapcsolják a két dolgot hirtelen? Említést később sem tesznek? Senki, soha egy nyamvadt utalást se? Ám ezt már megszokhattuk, bizti a kivágott jelenetek közt van. :)

 

Ez a „sötét oldalra állós jedi likvidálós” lehetőség nekem bejönne, ehhez ördögien ravasz „birodalmi” összeesküvést kérek a háttérbe, különben rengeteg a buktató…. :39:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a „sötét oldalra állós jedi likvidálós” lehetőség nekem bejönne, ehhez ördögien ravasz „birodalmi” összeesküvést kérek a háttérbe, különben rengeteg a buktató….

Nem feltétlenül kell ide buktató. Az egész beállítható egy logikus biztonsági parancsnak is. Egy háború köztudottan a legrosszabbat hozhatja ki a résztvevőkből. Még egy Jediből is, és belőlük a rossz dolog az a Sötét Oldalból származik. Most képzeljük el, hogy átáll egy Jedi a Sötét Oldalra a háború őrületében. A klónok ebből semmit sem látnak, így továbbra is engedelmeskednek a tábornok parancsainak. Tudjuk, hogy a számukra a parancs egyenlő az isteni akarattal, zokszó nélkül végrehajtják, legyen az bármi is (a Jedik elárulását sem kérdőjelezték meg). Tehát egy Sötét Oldalra állt Jedi könnyen a Köztársaság ellen fordíthatja a klón csapatait. Ráadásul a Sith is nyerhet egy tagot (még ha éppen van is kettő), de önmagában is hatalmas veszélyforrás. Hogy ne vonjanak el Jedi erőforrásokat, vagy esetleg más klón egységeket ennek a Sötét Oldalra tévedt báránykának a likvidálására (hiszen Luke-ig senkinek a fejében meg se fordult, hogy a Sötét Oldalról van visszaút), kitaláltak egy parancsot, amivel a klón a tábornoka ellen fordulhat. Ezt persze egy tábornoknál magasabb rangú embernek kell megadnia, hogy fellülírhassa a Sötét Jedi parancsát, ergo a Szenátus kezében a 66-os parancs. A klónparancsnokokhoz közvetlen vonalat biztosítanak a HoloNeten keresztül, így kiadhatják nekik a parancsot, a Sötét Jedi pedig likvidálásra kerül.

Persze egy ilyen parancsot nyílván nem a Jedi Rend eszel ki, és valószínűleg bele se egyeztek, vagy csak a Szenátus nyomására, akik között nagyon sok ellenségük volt már. De a Jedi Tanács úgy gondolhatta, ellenőrizhetik a szenátorokat, és a Szenátus amúgy se szavazna meg egy totális népírtást, amíg ők ott vannak, szóval azt képzelhették, hogy kontorlálni tudják a 66-ossal való visszaéléseket. Csak azt nem gondolták, hogy a Köztársaság fejének megvan a hatalma, hogy pálcát törjön a Jedik felett.

 

Persze, mindez csak az én feltevésem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez nagyon eröltetett, és lehetetlen! Egyilyen kód megléte hatalmas veszély a Jedikre nézve! Amikor nem bízhatnak meg senkiben, ez szinte öngyilkosság. Kizárt, hogy belementek volna egy ilyen felállásba. Bizony erről a parancsról csak a klónok és Sidious tudtak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kizárt,  hogy belementek volna egy ilyen felállásba. Bizony erről a parancsról csak a klónok és Sidious tudtak.

Igen, kizárt. De a kérdés: Tudtak volna ellene bármit is tenni, ha a Szenátus a parancs létrehozása mellett dönt?

Persze szerintem is inkább nem tudtak róla (bár így a Jedik megint gyengének látszanak, hiszen a minimum, hogy egy tábornok tisztában van a különböző parancsokkal), de érdekes lehetőség ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szenátus nem hiszem, hogy tudott a parancsról.Főleg, hogy fogalmuk sincs

mi az a sötét oldal.A sötét oldalról, egyáltalán az Erőről az átlagembernek szerintem fogalma sincs.Arról csak a Jedik és a Sithek tudnak.Az emberek szerintem csak azt látják, hogy a Jediknek boszorkányos ügyességük van, de hogy ez miből ered azt nem tudják.Anakin is hogy meglepödőtt amikor Palpi elkezdett beszélni az Erőről.Vagy Solo amikor mondta, hogy ő sem hallott olyanról, hogy Erő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin is hogy meglepödőtt amikor Palpi elkezdett beszélni az Erőről.Vagy Solo amikor mondta, hogy ő sem hallott olyanról, hogy Erő.

Jan Dodona tábornok és Ackbar admirális viszont a Jedik szokásos búcsújával/jókívánságával éltek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin is hogy meglepödőtt amikor Palpi elkezdett beszélni az Erőről.Vagy Solo amikor mondta, hogy ő sem hallott olyanról, hogy Erő.

Jan Dodona tábornok és Ackbar admirális viszont a Jedik szokásos búcsújával/jókívánságával éltek.

Ez igaz, de az már egy illegális szerveződés, választaniuk kellett egy jelképet jelmondatot(olyasmi volt ez nekik,mint az átkosban a kokárda), ami szintén tükrözte mik is ők miért is vannak. Abban a formában csak a Jedik köszöntek egymásnak, ezt nyilván tudták az öregebbek és átvette a Lázadó szövetség.

 

Szerintem az átlagemberek, csak annyit tudtak az erőről, hogy lehet vala tárgyakat mozgatni, és csak a jedik tudják. Ilyesmik többet nem hiszem, hogy tudhattak..

Olyasmi lehettet, mint a bűvész trükkje, mindenki tudja, hogy csal, de senki nem tudja pontosan hogyan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az átlagemberek' date=' csak annyit tudtak az erőről, hogy lehet vala tárgyakat mozgatni, és csak a jedik tudják. Ilyesmik többet nem hiszem, hogy tudhattak..

Olyasmi lehettet, mint a bűvész trükkje, mindenki tudja, hogy csal, de senki nem tudja pontosan hogyan.[/quote']

 

Szerintem igazad van, és ezáltal eljutottunk egy nagyon fontos pontra. Mert hogy az ORder 66-ot csak ott lehetett végrehajtani, ahol már a Jedik nem kívánatos személyiségek voltak. Anno talán Dzséjt, vagy más élt azzal a példával, hogy az EpI-ben még egy szobába sem mertek ülni a Jedikkel, az EPVI-ban viszont már szinte senki sem emlékezett rájuk. Véleményem szerint az átlagemberek annyit tudtak a Jedikről, hogy maguknak való népség, akik ráadásul nem beszélnek az átlagemberekkel (Anakin: Jedi business, go back to your drinks) és különös dolgokat művelnek. Ez alapjában véve féltékenységet szított, a féltékenység dühöt, és ugye már is odajutottunk, hogy a galaxis népe nem bírta a Jediket. Ehhez jött még, hogy az egész háború Dookunak volt köszönhető (egy átlagember szemszögéből), aki ugye exJedi volt. Aztán a háború alatt azzal kellett szembesülniük az embereknek, hogy a Jedik a Szenátus és annak vezetője ellen vannak. Ezek után nagyon könnyű volt eldönteni, hogy kinek a pártjára álljanak az emberek.

Mindebből azt akarom kihozni, hogy Sidious zsenialítása nem abban rejlett, hogy eltudott rejteni egy kódolt parancsot a klónokban, hanem abban, hogy képes volt a Jedik iránt érzett tiszteletet és félelmet átfordítani féltékenységbe és dühbe.

 

A Stover féle változatban egyébként az szerepelt, hogy Palpatine akkor kapja meg a hadsereget irányító jogot, amikor visszatér Coruscantra. Ennek egyik nyoma, hogy a klónok immáron közvetlenül neki jelentenek.

A filmben ennek csak annyi nyoma maradt, hogy "The Senate is expected to vote more exetive powers to the chancellor today". Ebből nem derül ki, hogy vajon a Főkancellár eddig is irányíthatta e a seregeket, de nekem jobban tetszene így, mert akkor érzékelhetnénk, amint Palpatine terve egyre jobban kezd beteljesedni. Immár megvan a lehetőség, csupán a koholt vád kell a végrehajtáshoz...

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Véleményem szerint az átlagemberek annyit tudtak a Jedikről, hogy maguknak való népség, akik ráadásul nem beszélnek az átlagemberekkel (Anakin: Jedi business, go back to your drinks) és különös dolgokat művelnek.

 

Örök igazság, hogy amit nem ismerünk, attól félünk. Talán így volt a köznép is a Jedikkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Véleményem szerint az átlagemberek annyit tudtak a Jedikről, hogy maguknak való népség, akik ráadásul nem beszélnek az átlagemberekkel (Anakin: Jedi business, go back to your drinks) és különös dolgokat művelnek.

 

Örök igazság, hogy amit nem ismerünk, attól félünk. Talán így volt a köznép is a Jedikkel.

 

Telitalálat, tökéletes illik ide ez a szállóige.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 Véleményem szerint az átlagemberek annyit tudtak a Jedikről, hogy maguknak való népség, akik ráadásul nem beszélnek az átlagemberekkel  (Anakin: Jedi business, go back to your drinks) és különös dolgokat művelnek.

 

Örök igazság, hogy amit nem ismerünk, attól félünk. Talán így volt a köznép is a Jedikkel.

 

Azon már én is elmélkedtem, vajh a Kaminóiak mit tudhattak a Jedikről?

Ez nem mellékes a 66-os parancs szempontjából. Kamino ugye egy permvidéki bolygó, gondolom nem is köztársasági, tehát könnyű bekajoltatni velük bármilyen vészhelyzeti óvintézkedésre kiképzést. Ha van elég a Zs. :64:

 

Olyan sok a fehér folt a történetben, gazdag lehetőség ez a teremtő fantáziának.

 

Már ez is megjelent lelki szemeim előtt:

Helyszín Kamino, a sereg megrendelésének záró momentuma:

 

"S egy nap egy csodálkozó ábrázatú jedilovag vagy egy örült gülüszemű zöld apróság érdeklődhet a sereg felöl. Ezeket az információkat semmiképp se adjátok át a klónok kiképzéséről. Tessék egy kis előleg" :D

 

Csak a pénz beszél...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak a pénz beszél...

 

Pontosan, csak a pénz beszél! Hiszen Kaminonak, mint katonai egységeket gyártó bolygó, érdeke a bolgyó! Mit érdekli az őket hogy odavesznek a Jedik, ha kirobban egy hatalmas háború, amely ugyanekkora mennyiségű ZS-t hoz a kasszára! Hasonló a helyzet szerintem a Geonosis-sal!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"S egy nap egy csodálkozó ábrázatú jedilovag vagy egy örült gülüszemű zöld apróság érdeklődhet a sereg felöl. Ezeket az információkat semmiképp se adjátok át a klónok kiképzéséről. Tessék egy kis előleg"  

 

Ez marha jó :!: :!: :!: :D:o:D:?:D

 

Egy kis vissza a jövőbe, keverjük bele azt is. :D:D:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak a pénz beszél...

 

Pontosan, csak a pénz beszél! Hiszen Kaminonak, mint katonai egységeket gyártó bolygó, érdeke a bolgyó! Mit érdekli az őket hogy odavesznek a Jedik, ha kirobban egy hatalmas háború, amely ugyanekkora mennyiségű ZS-t hoz a kasszára! Hasonló a helyzet szerintem a Geonosis-sal!

 

És rögtön említhetnénk itt a szenátus egy részét is...ha jól sejtem.

Amivel oda jutunk, hogy majdhogynem a kutyát nem érdekelte mi lesz a Jedi-rend sorsa. :64: :33:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"vajh a Kaminóiak mit tudhattak a Jedikről? "

 

A rendelkezésre álló infókból kell kiindulni. Azaz: A klónok egy tíz éve meghalt Jedit is élőként kezeltek - ergo semmiféle hírt nem hallottak a Jedikről, azaz semmit nem is tudtak róluk (kivétel, hogyha mégis Dooku rendelte meg a klónokat Sifo Dyas nevében, mert akkor mesélhetett a Jedikről, de ha tényleg Sifo volt, akkor nem tudhatnak semmit a rendről és a lovagokról)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.