Ugrás a kommentre

A Sith program: "Jedi Order 66"


Szisz

Ajánlott hozzászólás

Ez a vita rávilágít egy (számomra) sötét foltra a Star Warsban. Az Uralkodó mit művelt a Halálcsillag megépítése előtt a galaxisban? Hogyan terrorizálta a népet? Vagy mi történt, ami miatt kitört a lázadás? Feloszlatta a szenátust, az stimm (a szenátus egyébként nem a kormány volt, hanem a törvényhozó hatalom, a kettő nem ugyanaz, Dzséjt). Nyilván fokozatosan megszüntette a szenátorok maradék jogait is, tehát a hatalmat a saját kezébe összpontosította. Ezen kívül miket tett (EU mentes válasz érdekelne). Minden bolygó úgy ugrált, ahogy ő akarta?

 

 

Azért volt ott jó párezer Venator is. Gondolom minden szektorban egy ,vadászgépekkel és klónokkal. A Halálcsillagig azok bíztosították a Császár hatalmát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért volt ott jó párezer Venator is. Gondolom minden szektorban egy ,vadászgépekkel és klónokkal. A Halálcsillagig azok bíztosították a Császár hatalmát.

Az addig oké. De vajon milyen "rémségekkel" terrorizálhatta a galaxist?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig így volt szerintem. :) Az egész átalakulásnak meg volt ágyazva, de hát láthattuk is. A 66 -os parancs volt Palpatine tervének az egyik kulcsmozzanata.

Szerintem is így ment. Kezdetben tuti nem voltak lázongások, hiszen a Galaxis megtört a klón háborúban, az esetlegesen felfegyverzett világok hadereje összeroppant (vagy teljesen megszűnt, mint a kereskedelmi szervezetek magánhadseregei). Az Első Galaktikus Birodalomban mindenki a reményt láthatta, Palpatine-ban meg azt a dicső vezetőt, aki kiirányította őket a háborúból. Csak az olyan szenátorok, mint Padmé és Bail tudták, hogy ez a Birodalom zsarnok lesz, de nekik már nem volt erejük. A legtöbb, amit tehettek, hogy csendben szervezkedtek. De nyílt lázongások tuti nem voltak az első években, a Birodalmat valószínűleg a világok java tapsvihar közepette fogadta (annál is inkább, hiszen megágyazott ennek Palpatine a bezsebelt és megvezetett szenátorokkal, valamint a bolygók élére állított kormányzókkal).

Az egyetlen veszélyt a Birodalomra a kezdeti időkben csak a megmaradt Jedik jelentették. Katonai tapasztalattal és tudással rendelkező, felfegyverzett, Erőhasználó lények, akik összegyűjthetik a kevés, de erőtlen ellenállót és harcba vezethetik őket. Rajtuk kívül ilyen személyek nem voltak akkor még. Akik voltak, azokat Palpatine túlságosan elnyomta. Hiszen - bár ez TCW - tudjuk, mit tartott magáról Padmé. Naivnak, bolondnak, mi több, már-már árulónak tartották. Valószínűleg hasonlóan lestek Bailre, Mon Mothmára és a többiekre. Ezek az emberek a Birodalom születésekor semminek sem állhattak az élére. Ellenben a Jedikkel, akiket bár árulónak állítottak be, sok-sok világon lehet még szavuk. Azok, amelyek hálával tartoznak nekik, mint például a Kashyyyk bundás népe. (Ennek ugye meg is volt az olyan foganatja az EU-ban, hogy a wookiee-k Jediket rejtegettek.)

 

Ez a vita rávilágít egy (számomra) sötét foltra a Star Warsban. Az Uralkodó mit művelt a Halálcsillag megépítése előtt a galaxisban? Hogyan terrorizálta a népet? Vagy mi történt, ami miatt kitört a lázadás? Feloszlatta a szenátust, az stimm (a szenátus egyébként nem a kormány volt, hanem a törvényhozó hatalom, a kettő nem ugyanaz, Dzséjt). Nyilván fokozatosan megszüntette a szenátorok maradék jogait is, tehát a hatalmat a saját kezébe összpontosította. Ezen kívül miket tett (EU mentes válasz érdekelne). Minden bolygó úgy ugrált, ahogy ő akarta?

Jól van na, álmosan nehezebben találom a megfelelő szavakat. Arra gondoltam.

Azért jópofa vagy, nem EU-s választ kérsz egy olyan kérdésre, amivel eddig semmi más nem foglalkozott? Ezen kívül legfeljebb fantáziaválasz létezik. :) Azt meg nem nehéz elképzelni. Ott voltak a szép nagy csillagrombolók, a sok ezer rohamosztagos, a sok száz TIE vadász. Gondolom ha egy bolygó megtagadta a kizsákmányolást, ezek a cuki gépek megjelentek a horizonton és módszeresen szanaszéjjel lőtték az adott világ városait. Kivégezték azokat, akik nem bólogattak, mérhetetlen adókkal az utcára küldték az egyszeri parasztokat, stb. Ahogy egy zsarnokságban illik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Új Renddel. Az embereket helyezte előtérbe, míg minden más fajt lealacsonyított. Jóformán munkát nem kaptak a non humánok.

Én úgy tudtam, hogy ez a "Palpatine rasszista volt" szöveg onnan ered, hogy nem volt elég pénz maszkokat készíteni az eredeti trilógiában a birodalmiaknak.

 

Dzséjt: így van, nem az EU-ra vagyok kíváncsi, hanem a TI elképzeléseitekre, hogy mit művelhetett Palpi ebben a 20 évben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy egy zsarnokságban illik.

Azért nem minden zsarnoki hatalom rossz. Vannak fejlesztő diktatúrák, melyek azért összpontosítják a hatalmat egy kisebb csoport kezébe, hogy könnyebb legyen erősíteni az "államot". Bár Palpi velejéig gonosz, ki tudja? Nem biztos, hogy rossz irányba vitte a galaxist (noha erősen valószínű). Attól, hogy kitört egy lázadás, még nem biztos, hogy annyira rosszul éltek a galaxis lakók, csak nem volt demokrácia, s az ilyen ellen az emberek már önmagában is hajlamosak összefogni.

 

Szóval kíváncsi lennék, hogy vajon miket művelt Palpatine a 20 éves uralkodása alatt. Nyilván nemcsak a saját vagyonát akarta felturbózni, hiszen az alapból övé volt minden. Szerintem elsődlegesen egy erős birodalmat akart, úgyhogy olyat tudok elképzelni, hogy a jövedelmeket könyörtelenül átcsoportosította a hadsereg felé, hogy egy ütőképes, galaxisszerte rettegett flottát hozzon létre (amíg a HCS meg nem épül, amellyel nyilván könnyebb volt megregulázni bármely bolygót). Ez mondjuk biztos nem tetszhetett a népnek.

 

Valószínűleg, az alvilág is szabadon virágozhatott ekkoriban, ezt jól mutatja a Birodalom és a Fejvadászok szövetsége pl. Solo elkapásakor. Szóval úgy gondolom, hogy az egyszerű embereket elnyomták, és a jövedelmeket Palpi kénye-kedve szerint oda rakosgatta, ahova akarta. Akinek nem tetszett, azt meg lelőtték. Ilyesmire mondjuk láttunk is példát (Owen bácsiék). Vagy hogy a birodalom kisajátít egy bolygót (Bespin). Talán Lando csevegése a legkézzelfoghatóbb dolog az ügyben, de pl. a Tatuinon nem úgy fest, hogy bármi változás lett volna az EpI-es időkhöz képest (vagy EpII-es), persze ez azért is lehet, mert Hutt terület, és távol esik a birodalom szívétől. Sajnos főleg olyan bolygókat látunk a régi részekben, amelyet nem sűrűn laknak emberek (Tatuin, Hoth, Yavin hold, Endor, Dagobah).

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy tudtam, hogy ez a "Palpatine rasszista volt" szöveg onnan ered, hogy nem volt elég pénz maszkokat készíteni az eredeti trilógiában a birodalmiaknak.

Én ilyenről nem hallottam. A Birodalom emberközpontú lett, ezt számos írásban vissza lehet olvasni. ( Nem "csak" regényekben, hanem enciklopédiákban is) Ezen túlmenőleg a hadigépezet fenntartásához iszonyú adókat vetettek ki, melyek megalapozták a lázadók táborainak megszaporodását.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ilyenről nem hallottam. A Birodalom emberközpontú lett, ezt számos írásban vissza lehet olvasni. ( Nem "csak" regényekben, hanem enciklopédiákban is) Ezen túlmenőleg a hadigépezet fenntartásához iszonyú adókat vetettek ki, melyek megalapozták a lázadók táborainak megszaporodását.

Az, hogy az EU-ban emberközpontúság szerepel, nem jelent semmit. Szerintem csak a fenti filmen kívüli okból ered.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi lett volna, ha Darth Maul életben van, és mi lett volna, ha Nute Gunray nem inkompetens, és mi lett volna, ha zöld lett volna az ég és kék a fű... Palpatine nem mi lett volna haban gondolkozik. Ezért eredményes. Az érdekli, mi van. És mi volt? Jedik, az egyetlen olyan banda, akik egy-egy küzdelemben is leverhetik akár, akikről azt hitte, hogy mindet kinyírta, erre egy az irodájában támadta meg. Akikből mindig van egy az EU-ban, akit nem lehet megölni (hiszen még Kotha is él és virul, pedig már baromi közel az új remény). És majd pont velük nem foglalkozik, mert úgyis foglalkozik velük más, meg amúgy is, van jobb dolga. Mintha Hittler hirtelen elfeledkezett volna a ruszkikról, mert éppen támadtak az amik, és a tábornokai úgyis foglalkoznak velük, meg amúgy is, jobb dolga van, mert itt vannak az amik... Általában a diktátorok nem feledkeznek meg ilyen könnyen az ősellenségeikről.

Rizikófaktor meg továbbra is éppen elég volt, hiszen maradtak még ellenzékiek (hiába írod, hogy nem, maradt még egy 2000-ek delegációja), akik potenciális politikai ellenfelei voltak. Azt sem várhatta el, hogy a nép élete végéig tűri a terrorizmust (ezért is építettet Halálcsillagokat). A Jedik, a Galaxis legnagyobb harcosai, legjobb diplomatái, a jó szimbólumai, Palpatine hazugságainak élő ellenpéldái pedig maradjanak meg ráadásnak, mert éppen jobb dolga van, meg amúgy is foglalkoznak velük? Aranyos.

 

Igen a 66-os parancs előtt túl sok volt a mi lett volna, ha . Sok minden nem úgy sülhetett volna, el, ahogy ő akarta. Ő maga is az irodában nem sokkal Vader átállása után gyors cselekvésre buzdította tanítványát. Ha annyira magabiztos lett volna, elég lett volna, ha egyszerűen hátradől a székében.

Foglalkozni, persze foglalkozni fog az ellenségeivel, de ő maga nem megy el személyesen vadászni rájuk. Ott van erre Vader, a hadserege, kémszervezet, fejvadászok...stb. Tehát foglakozik velük, csak nem ő személyesen, hanem a beosztottjai. Az EP3 után nem sokkal nyugodtan kijelenthette azt is, hogy nem baj, ha pár életben marad. Úgy vélhette, hogy a közeljövőben legyőzik őket.

Nem maradt jelentős ellenzéke miután kikiáltotta a Birodalmat. Hiába volt 2000-ek delegációja továbbra is. A Szenátus szinte teljes egésze az ő akarata szerint kormányzott, ki félelemből, ki meggyőződésből, ki csak látszatból.

Az megint más kérdés, hogy miután a Kotha féle Jedik egyre több borsot törtek az orrá alá már nem képviselte a ráérős álláspontot.

Az EP3 utáni időkben még meg kellett jobban szilárdítani a Birodalmat.

 

Ez a vita rávilágít egy (számomra) sötét foltra a Star Warsban. Az Uralkodó mit művelt a Halálcsillag megépítése előtt a galaxisban? Hogyan terrorizálta a népet? Vagy mi történt, ami miatt kitört a lázadás? Feloszlatta a szenátust, az stimm (a szenátus egyébként nem a kormány volt, hanem a törvényhozó hatalom, a kettő nem ugyanaz, Dzséjt). Nyilván fokozatosan megszüntette a szenátorok maradék jogait is, tehát a hatalmat a saját kezébe összpontosította. Ezen kívül miket tett (EU mentes válasz érdekelne). Minden bolygó úgy ugrált, ahogy ő akarta?

EU mentes válasz szerintem erre a kérdésre nincs.

AZ EP3 utáni pár évben Sidi szerintem a hatalmát megszilárdította a volt szeparatista világokon is. Őrült tempóban fegyverkezett, növelte a hadsereg létszámát, Építette a Halálcsillagot. Csillagászati összegű vérdíjat tűzött ki a szökevény Jedik fejére.

Hogy a régebbi ellenzékével foglalkozott-e jelentősen, az kérdéses. Megtehette volna, hogy közvetlenül az EP3 után koncepciós perbe fogja Bailt és Mon Mothmát, de nem tette meg. Ez is azt bizonyítha, hogy az EP3 után legalább 10 évig magabiztos volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha annyira magabiztos lett volna, elég lett volna, ha egyszerűen hátradől a székében.

Pedig pont ez történt. Felvette a kis köpenyét és hátradőlt a székében. Sőt, konkrétan kijelentette ebből a kényelmes pozícióból, hogy végre a Sithek uralkodnak. Nem fognak uralkodnak, már uralkodnak. Mennyivel több magabiztosság kell még bizonyítéknak? ;)

Na mindegy, kár ezzel offolni a dolgot, mert homlokegyenest máshogy látjuk Sidioust. Én egy beszari kis szarházinak, aki nem fog legyinteni néhány olyan személyre, akik egyedüliként a Galaxisban veszélyt jelentenek rá. :) De ez OFF, mert nagyon nem a 66-os parancshoz kötődik. Darth Sidiousnak van saját topicja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma gondolkodtam a lentebb írtakon, és bár a nagy részével egyetértek, azt továbbra is tartom, hogy HA akadt fontosabb dolga Palpinak a Jedik hajkurászásánál (ahogy a Sötét nagyúrban), akkor azzal foglalkozott.

Egyébként én is kíváncsi lennék valami hivatalos (Lucas-féle) kis adalékra a 66-os parancs utáni időszakról. Az Ep3-4 közti időszakban van potenciál és még elég kiaknázatlan. Sztori szempontjából a TFU inkább tekinthető az Ep4 előzményének, mint átvezetőnek az Ep3 (66-os parancs utáni része) és Ep4 között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát! Azt a fekete foltot az élőszereplős sorozat hivatott eltüntetni. :) Azzal kitöltődik az utolsó űr is a Skywalkerek történelmében. Eddig ugye a klón háborúk és az EPIII-IV közötti időszakról nem volt mozgó kép. A TCW kitölti a az elsőnek megfelelőt, az élőszereplős meg ki fogja tölteni az utóbbi űrt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

A "General" topicban folyik a vita a 66-osról. Eszembe jutott valami érdekes, amire választ várnék a TCW-ben. A klónok ismerik Sidioust, sőt tőle kapják a parancsot. Azaz, nem Palpatine-t a főkancellárt hanem a Sith-et. Nagyúrnak is szólítják. Azaz tudják hogy nem a Köztársaságnak kell végrehajtani, hanem egy személynek.

A háború alatt lehetett egy eligazítás ahol a parancsnokoknak megmondták a frankót?

De azon is el lehet gondolkodni, hogy lehet hogy az EP3 előtt csak egy héttel tudták meg ezt a számú parancsot, így ez magyarázat lehet a bratyizásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "General" topicban folyik a vita a 66-osról. Eszembe jutott valami érdekes, amire választ várnék a TCW-ben. A klónok ismerik Sidioust, sőt tőle kapják a parancsot. Azaz, nem Palpatine-t a főkancellárt hanem a Sith-et. Nagyúrnak is szólítják. Azaz tudják hogy nem a Köztársaságnak kell végrehajtani, hanem egy személynek.

A háború alatt lehetett egy eligazítás ahol a parancsnokoknak megmondták a frankót?

De azon is el lehet gondolkodni, hogy lehet hogy az EP3 előtt csak egy héttel tudták meg ezt a számú parancsot, így ez magyarázat lehet a bratyizásra.

Ez érdekes gondolat, de szerintem nem tudták, hogy Palpatine sith lovag. Azért ezt így kiadni rengeteg embernek ultra veszélyes lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez érdekes gondolat, de szerintem nem tudták, hogy Palpatine sith lovag. Azért ezt így kiadni rengeteg embernek ultra veszélyes lett volna.

 

Persze, azt nem tudták hogy Sith, de én annak az okára lennék kiváncsi, hogy miért nem simán maga a Főkancellár adja ki? Vagy ezt a klónoknak nem lehetett beadni? na majd kiderül ,remélem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyetértek Bomarral. Amit az Episode III-ban látunk, az a sorozat tükrében egyre inkább hiteltelen. Nagyon remélem, hogy normális magyarázat születik erre a kettősségre, mert ha nem, az elég jelentősen csökkentené a sorozat értékét a szememben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, azt nem tudták hogy Sith, de én annak az okára lennék kiváncsi, hogy miért nem simán maga a Főkancellár adja ki? Vagy ezt a klónoknak nem lehetett beadni? na majd kiderül ,remélem.

A klónok biztos, hogy tudták, hogy Palpatine adta ki a 66-os parancsot. A parancs szerint a Jedik a Köztársaság (azaz Palpatine - aki ekkor már valóban maga volt a Szenátus és az egész Köztársaság irányítója) árulói, ezért végezni kell velük. Egy ilyen parancsot evidens, hogy nem egy szenátor vagy egyéb Jedik rangja alatti személy adhat ki, csak maga a főkancellár.

Az sem kizárt, hogy az osztagparancsnokok is csak abban a pillanatban tudták meg, hogy Palpatine maga Sidious, amikor az elrendelte a mészárlást. Bár EU, de A gonosz útvesztője c. regényben

néhány klón rájön Palpatine titkára, aki ki is végzi őket. Így elvethető az, hogy a klónok eleve tudtak a dologról, vagy később jutott a tudomásukra - mivel a regény közvetlenül az Ep3 előzménye.

De a klónokat elvileg (a TCW fényében már csak elvileg) feltétlen engedelmesség köti a Köztársasághoz, bár erős a gyanúm, hogy valójában Palpatine-hoz, legyen az főkancellár vagy Sith nagyúr. Mondjuk ezt én sem mondom biztosra, csak gyártottam egy elméletet, de szerintem így logikus. Mivel végső soron, eredendően Palpatine műve maga a klónhadsereg is (Dooku révén), csodálkoznék, ha nem intézte volna el az iránta való feltétlen hűséget, akár genetikai módosításokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elképzelhetőnek tartom, hogy talán csak egyes klónparancsnokok tudták az igazságot Palpatine-ról.

 

De ez nem biztos.

Abból, hogy a klónok Nagyúrnak szólították a filmben, miután megkapták a parancsot, az még nem jelenti azt, hogy tudták is, hogy ő Sidious. Egy olyan frekvencián érkezett a parancs, amit Palpatine, mint a sereg legfőbb parancsnoka használhatott. A klónok biztos meglepődtek, hogy más ruhában van, meg az arca eltorzult, de biztos felismerték a hangját is, meg a frekvenciát. Minek foglalkozzanak azzal, hogy Palpatine milyen ruhában van? Ő a legfőbb mufti, kiadta a parancsot, végre kell hajtani. Kész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Válasz Bomarr hszére a "The General" topicjából:

 

Azért követed a sorozatot? Ajánlott epizód: Innocents of Ryloth. De egy rakás más epizódból is egyértelműen kijön: igen nekik fontos az élet és a szabadság(!!!) védelme. Mikor a Szeparatisták bombáznak egy várost le vannak hülve. Aztán meg ők nyomnak el mindenkit, meg vukikat vadásznak. Nem olyan nehéz észrevenni hogy van némi ellentmondás.

 

A mostani részből meg az látszik hogy egészen egyszerü parancsoktól is zavarba jönnek. Ha már attól dilemmázni kezdenek, hogy menj és lődd az ellent, akkor nehogy már SEMMIT nem dilemmáznak amikor lőni kell a bajtársat.

 

Szerintem te nem figyelsz eléggé a részletekre. A Ryloth-on azon hűltek el, hogy a droidok civileket támadnak. A vukik, akiket a RotS-ben üldöztek harcosok voltak. Oké, itt meg azon lehet megint kiakadni, hogy a szövetségeseik ellenfordultak, de valószínűleg erre is megkapták a parancsot Palpatine-tól, csak ez nem került bele a filmbe.

 

Krell parancsain azért akadtak ki, mert stratégiailag értelmetlenek voltak. Az szerinted hol értelmetlen, hogy "A Jedi-k elárulták a Köztársaságot, kivégezni őket!"?

 

A Köztársaság döntéshozója a Szenátus, nem Palpatine. A sorozatban is látjuk: a klónok kérdésében a Szenátusnak kell döntenie. Kis hiján még a további gyártásukat is sikerült lefújni. Ehhez képest itt Palpatine bemondására kinyirják az összes Jedit. Semmi köze a köztársasági gyakorlathoz.

 

EGEK, Ne keverd a szezont a fazonnal!!!! A hadsereg létszáma és a ráfordítható összeg meghatározása az egyetlen dolog, amibe a Szenátusnak beleszólása van. A hadsereg főparancsnoka a kancellár, és azt a pozíciót Palpatine tölti be. Szerinted Palpatine minden egyes hadművelet előtt kikérte a Szenátus jóváhagyását? Mert, amit mondasz, ezt sugallja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyetértek Bomarral. Amit az Episode III-ban látunk, az a sorozat tükrében egyre inkább hiteltelen. Nagyon remélem, hogy normális magyarázat születik erre a kettősségre, mert ha nem, az elég jelentősen csökkentené a sorozat értékét a szememben.

Pontosan mi is a probléma? Az EPIII -as klónokról nem tudunk semmit, a TCW -ből pedig még hátra van minimum 50 rész. Tehát még rengeteg idő választja el a mostani eseményeket a 66 -ostól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez hogy magyarázza Cody viselkedését az ep.3-ban? És ha egyéniséggé válnak akkor mi értelműk? Minek klónokat tenyészteni óriási pénzen, ha sorozni is lehetne?

Később ebben a megvilágításban kevesebb értelmük lenne, de az ep2-ben ugye azért kellettek, hogy legyen Palpatine-nak egy azonnal bevethető hadserege. Ráadásul a toborzás ebben a formában hátránnyal indít a klónozással szemben, hiszen klónokból mondjuk évente egyre több jöhet ki (kifut egy széria, a következő évre készen van a következő, mind már háborúra nevelve), míg a toborzás túl sok különböző mentalitást jelent, különböző fizikai állapotokat, stb. De ez meg visszakanyarít minket a klónok egyéniségéhez, és arra a pontra, hogy a háború kitörése után ebben a formában már nem kellenének a klónok. Szóval szerintem is kell itt valami magyarázat. De a 66-osra van nekem egy hajmeresztő ötletem, lentebb fel is dobom.

 

A Köztársaság döntéshozója a Szenátus, nem Palpatine. A sorozatban is látjuk: a klónok kérdésében a Szenátusnak kell döntenie. Kis hiján még a további gyártásukat is sikerült lefújni. Ehhez képest itt Palpatine bemondására kinyirják az összes Jedit. Semmi köze a köztársasági gyakorlathoz.

Igen, de a TCW és a 66-os parancs között van egy fontos motívum, amit sajnos a filmből konkretizálva kihagytak (nagy hiba!), csak utaltak rá. Nevezetesen, hogy az ep3-ban megszavazott további jogok szerint Palpatine lett a köztársasági hadsereg legfőbb parancsnoka, kivonták a Szenátust az egyenletből.

 

EGEK, Ne keverd a szezont a fazonnal!!!! A hadsereg létszáma és a ráfordítható összeg meghatározása az egyetlen dolog, amibe a Szenátusnak beleszólása van. A hadsereg főparancsnoka a kancellár, és azt a pozíciót Palpatine tölti be. Szerinted Palpatine minden egyes hadművelet előtt kikérte a Szenátus jóváhagyását? Mert, amit mondasz, ezt sugallja.

Te ne keverd a szezont a fazonnal, mert a TCW-ben még igenis a Szenátus a döntéshozó. Az ep3-ban lett csak Palpatine a legfőbb parancsnok. Fentebb írtam. A TCW-ben még a Jedi Tanács hozza a hadműveleteket, és a Szenátus hagyja jóvá (Palpatine-nak semmi köze a hadműveletekhez, ő nem katonai vezető). Később a Szenátust kivonják az egyenletből és Palpatine hagyja jóvá a Tanács katonai döntéseit. A kancellárnak a TCW-ben annyi lehetősége van, hogy javasolhat és ellenjegyezhet. Az más kérdés, hogy Palpatine már ekkor a markában tartja a Szenátust, de jogilag még nincs így.

 

Azt én is kizártnak tartom, hogy a klónok valaha is megtudták, ki Darth Sidious. Sőt, tartom valószínűnek, ezzel a névvel sohasem találkoztak. A nagyúr megnevezés vonatkozhat az Uralkodó státusra is, bár ezzel az a probléma, hogy Sidious akkor még nem volt Uralkodó. Szóval érdekes kérdés, miért nem excellenciás úrnak szólítják Sidioust, hanem nagyúrnak.

 

És akkor egy merész - nem megalapozott, csak hirtelen eszembe jutott ez a lehetőség - ötlet a 66-osra. Mi van, ha a klónokat külön mentálisan is kondicionálták a 66-os parancs végrehajtására? Így akárhová is fejlődnek, akármilyen viszonyban vannak a Jedikkel, akkor sem tudnák megtagadni a 66-ost. Afféle vésztartalék arra az esetre, ha a reklámban szereplő genetikai korlátozás mégsem válik be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem te nem figyelsz eléggé a részletekre. A Ryloth-on azon hűltek el, hogy a droidok civileket támadnak. A vukik, akiket a RotS-ben üldöztek harcosok voltak. Oké, itt meg azon lehet megint kiakadni, hogy a szövetségeseik ellenfordultak, de valószínűleg erre is megkapták a parancsot Palpatine-tól, csak ez nem került bele a filmbe.

Ja, hogy szerinted csak a katonákat nyomták el a klónok a megszállt bolygókon, a civileket meg nem? Ezt vajon hogy kivitelezték? És hogy van az, hogy az ep.3 az ellenkezőjét mutatja: ott vezetik el az utapaiakat. Nem katonákat, hanem civileket. Hát ez borult.

Az szerinted hol értelmetlen, hogy "A Jedi-k elárulták a Köztársaságot, kivégezni őket!"?

Ott hogy ilyen el se hangzik a filmekben egyrészt, másrészt a Köztárssaságban nem szokás gyilkolással büntetni lásd a sorozatot, harmadrészt logikátlan, hogy miután állandóan moralizálnak a katonák, azon semmit nem filoznak, hogy ki kell nyirják a bajtársaikat akikről látták, hogy végig a Köztársaság oldalán harcolnak.

EGEK, Ne keverd a szezont a fazonnal!!!! A hadsereg létszáma és a ráfordítható összeg meghatározása az egyetlen dolog, amibe a Szenátusnak beleszólása van. A hadsereg főparancsnoka a kancellár, és azt a pozíciót Palpatine tölti be. Szerinted Palpatine minden egyes hadművelet előtt kikérte a Szenátus jóváhagyását? Mert, amit mondasz, ezt sugallja.

Ja szerinted a jedik kiirtása, tehát a Köztársaság egyik fontos szervezetének a totális felszámolása nem tartozik a Szenátusra és szimplán katonai döntés? Elég érdekes elgondolás. Ha valami ez abszolut a Szenátus hatásköre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És akkor egy merész - nem megalapozott, csak hirtelen eszembe jutott ez a lehetőség - ötlet a 66-osra. Mi van, ha a klónokat külön mentálisan is kondicionálták a 66-os parancs végrehajtására? Így akárhová is fejlődnek, akármilyen viszonyban vannak a Jedikkel, akkor sem tudnák megtagadni a 66-ost. Afféle vésztartalék arra az esetre, ha a reklámban szereplő genetikai korlátozás mégsem válik be.

Ez jó ötlet főleg azért is, mert a genetikai korlátozás tényleg nem vált be. Később rá fogsz jönni miért mondom ezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de a TCW és a 66-os parancs között van egy fontos motívum, amit sajnos a filmből konkretizálva kihagytak (nagy hiba!), csak utaltak rá. Nevezetesen, hogy az ep3-ban megszavazott további jogok szerint Palpatine lett a köztársasági hadsereg legfőbb parancsnoka, kivonták a Szenátust az egyenletből.

 

Ne érveljünk már olyannal ami nincs. Nem véletlen hogy kihagyták. A Birodalom ott születik meg amikor Palpi tartja a beszédet. Elég durva lett volna ha egy ilyet korábban átvisz. Talán arra még Padmé is felkapta volna a fejét a pityergés közben az apartmanjában. Elég durva lenne ha olyan jogai lennének már hoyg felszámolhatja egymaga a köztársaság egyik legfontosabb szervezetét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott hogy ilyen el se hangzik a filmekben egyrészt, másrészt a Köztárssaságban nem szokás gyilkolással büntetni lásd a sorozatot, harmadrészt logikátlan, hogy miután állandóan moralizálnak a katonák, azon semmit nem filoznak, hogy ki kell nyirják a bajtársaikat akikről látták, hogy végig a Köztársaság oldalán harcolnak.

 

Ja szerinted a jedik kiirtása, tehát a Köztársaság egyik fontos szervezetének a totális felszámolása nem tartozik a Szenátusra és szimplán katonai döntés? Elég érdekes elgondolás. Ha valami ez abszolut a Szenátus hatásköre.

Csak az a bibi, hogy az EPIII -ban már nem létezik a Köztársaság, csak papíron. Szerintem Palpatine maga adta ki a 66-os parancsot és senkitől nem kért engedélyt rá. Akkor már zsebben volt a bónusz. A szenátusnak is csak utána meséli, hogy mit tettek vele, és hogy ki fognak nyírni minden Jedit.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az a bibi, hogy az EPIII -ban már nem létezik a Köztársaság, csak papíron. Szerintem Palpatine maga adta ki a 66-os parancsot és senkitől nem kért engedélyt rá. Akkor már zsebben volt a bónusz. A szenátusnak is csak utána meséli, hogy mit tettek vele, és hogy ki fognak nyírni minden Jedit.

Persze, csak Werebazs amellett érvelt, hogy a klónoknak alapból az a legfontosabb, amit a Köztársaság vezetője mond és azt zokszó nélkül csinálják, sőt a hadműveletek során is az a fő irányadó pedig azaz igazság, hogy erre az első eset -hogy Palpatine szavára ugranak- a 66-os parancs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te ne keverd a szezont a fazonnal, mert a TCW-ben még igenis a Szenátus a döntéshozó. Az ep3-ban lett csak Palpatine a legfőbb parancsnok. Fentebb írtam. A TCW-ben még a Jedi Tanács hozza a hadműveleteket, és a Szenátus hagyja jóvá (Palpatine-nak semmi köze a hadműveletekhez, ő nem katonai vezető). Később a Szenátust kivonják az egyenletből és Palpatine hagyja jóvá a Tanács katonai döntéseit. A kancellárnak a TCW-ben annyi lehetősége van, hogy javasolhat és ellenjegyezhet. Az más kérdés, hogy Palpatine már ekkor a markában tartja a Szenátust, de jogilag még nincs így.

 

Ne haragudj, de ez így nem működik. Nyilván nem véletlenül maradt ki az a jelenet a filmből (értsd: Lucas rájött, hogy ostobaság). Ha a Szenátusnak kellett volna minden egyes hadműveletet jóváhagynia, egészen az ep3 idejéig, akkor a Klónok Háborúja kb két hónap alatt Szeparatista győzelemmel zárult volna, akármit is mesterkedett Sidious a háttérben. Láthattuk a TPM-ben, a Szenátus még arra sem volt képes, hogy a Kereskedő Szövetség egyetlen bolygó elleni agressziós lépéseit leállítsa, pedig lett volna rá alkalma, hiszen elég nyilvánvaló, hogy nem egy-két nappal a film kezdete előtt vették blokád alá a Naboo-t. Aztán ott volt az Ep2, amiben még t*ketlenebb bagázsnak tűntek. Ne mondd már, hogy a Jedik és Palpatine ezeknek a kezébe adta volna a döntés jogát, hogy akár egyetlen stratégiailag fontos hadművelet is elindulhat-e vagy sem!

 

Továbbá, még ha így is volt, és a TCW idején még tényleg a Szenátus kezében volt a döntés, a 66-os parancs kiadásakor már akkor is Palpatine volt a főparancsnok, úgyhogy nem látom, miben is tévedtem?

 

Azt én is kizártnak tartom, hogy a klónok valaha is megtudták, ki Darth Sidious. Sőt, tartom valószínűnek, ezzel a névvel sohasem találkoztak. A nagyúr megnevezés vonatkozhat az Uralkodó státusra is, bár ezzel az a probléma, hogy Sidious akkor még nem volt Uralkodó. Szóval érdekes kérdés, miért nem excellenciás úrnak szólítják Sidioust, hanem nagyúrnak.

 

Szerintem pusztán a nyomaték kedvéért adta Lucas a parancsnokok szájába a "Nagyúr" megszólítást. Most komolyan, eléggé oda nem illő lett volna, ha azt válaszolják, hogy "Igenis, excellenciás úr!" :laugh:

 

És akkor egy merész - nem megalapozott, csak hirtelen eszembe jutott ez a lehetőség - ötlet a 66-osra. Mi van, ha a klónokat külön mentálisan is kondicionálták a 66-os parancs végrehajtására? Így akárhová is fejlődnek, akármilyen viszonyban vannak a Jedikkel, akkor sem tudnák megtagadni a 66-ost. Afféle vésztartalék arra az esetre, ha a reklámban szereplő genetikai korlátozás mégsem válik be.

 

Ez egy nagyon is valószínű lehetőség.

 

Ja, hogy szerinted csak a katonákat nyomták el a klónok a megszállt bolygókon, a civileket meg nem? Ezt vajon hogy kivitelezték? És hogy van az, hogy az ep.3 az ellenkezőjét mutatja: ott vezetik el az utapaiakat. Nem katonákat, hanem civileket. Hát ez borult.

 

Nem ezt mondtam. Palpatine kiadhatta a parancsot, hogy verjék szét az ellenállásra képes bolygók milíciáját. És ha úgy találta, hogy a bolygó hadserege veszélyes lehet, akkor tök logikus, hogy azonnal teljes katonai megszállást rendel el, annak minden ocsmányságával együtt. És megjegyezném, hogy utappauiak is harcolhattak abban a csatában, mert Obi-Wan egyértelműen mondta a miniszterelnöknek, hogy hívja a csapatait, ha vannak neki. Úgyhogy megint csak nem biztos, hogy civileket láttunk.

 

Ott hogy ilyen el se hangzik a filmekben egyrészt, másrészt a Köztárssaságban nem szokás gyilkolással büntetni lásd a sorozatot, harmadrészt logikátlan, hogy miután állandóan moralizálnak a katonák, azon semmit nem filoznak, hogy ki kell nyirják a bajtársaikat akikről látták, hogy végig a Köztársaság oldalán harcolnak.

 

Az tény, hogy nem ismerjük, hogy hogy szólt a 66-os parancs betű szerint, de valószínűleg nem az volt, hogy "Mostantól én vagyok az Uralkodó, kiírtani a Jediket, mert azt mondtam!"

Ami a filozást illetti egy katonának nem az a dolga. Ha a Jedik, a főparancsnok és államfő szerint árulók, akkor az úgy is van. Megkapta a parancsot, végre kell hajtani. Pláne ha úgy van, mint Dzséjt mondja, és mentálisan kondicionálták a klónokat ennek a parancskódnak a kérdés nélküli végrehajtására. Ami végső soron ugyanaz, mint amit én is mondtam: amit a Nagyfőnök mond, az úgy-ahogy van szent és sérthetetlen.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.