Ugrás a kommentre

4x04 - Shadow Warrior


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Sőt, csak azért írogatok ide időnként, hogy hátha valamit magadra veszel. Nem az zavar, hogy neked tetszik, az rendben. Hanem, hogy neked muszáj minden negatívumként felhozott érvet megmagyarázni, hogy nem is úgy van. Leírod a véleményed, remek, de aztán elkezded mások hozzászólását darabokra szedni belemagyarázásokkal. Ha erre én leírom, hogy szerintem miért hülyeség az, hogy a történtek szembe mennek a korábban látottakkal, az mitől lenne kötekedés? Régen rossz, ha ezt annak veszed.

Személyeskedtél, az a baj. Téged az zavar amit az idézet első részében írtál. Nem bírod elviselni, hogy próbálok érvelni valami valami olyan mellett ami szerinted hülyeség. Megvitatjuk a dolgokat. Ez jól is ment amíg bele nem vitted ezt a személyeskedő stílust. Én ettől független le fogom írni a gondolataimat a részről, de ezt biztos tudod. Egyébként nekem a TCW tiszta szórakozás, nem matematika ahol mindennek logikusnak kell lennie. Bőven elférnek ezek a dolgok a történet keretein belül. A kritikusabb emberkék majd leírják, hogy szerintük ez meg az hülyeség. Mint említettem volt ez nekem szórakozás, kikapcsolódás. Ha nem okozna örömöt a sorozat nem is nézném. A jövőben tehát jó lenne ha a történet elemeire koncentrálnánk csak, a személyeskedést mellőzve.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Llew: Szerintem te állandóan logikát keresel a részekben és ha nem a te logikád(majdnem minden embernek más a logikája, ami az egyiknek logikus a másiknak nem) szerint van, akkor már nem jó. Én viszont(meg szerintem még Ody), szórakozok rajta, úgy fogom fel, hogy láttam megint egy sztorit kedvenc galaxisomból.

És én mindent meg tudok magyarázni magamnak. Pl hogy miért nem támadt Grevious? Mert valamiért a gunganekkel akart harcot kezdeményezni. Nem jött össze ,kész. Hogy miért az engem nem is érdekel. Biztos meg volt az oka. Nem kötötték az alkotók az orrunkra.

Anakint is el tudom fogadni hogy legyőzték. Régebben engem is zavart hogy egy Jedit(főleg Anakint) legyőztek, de meg lettem győzve hogy ők sem mindenhatóak. Meg ha megnézted újra biztos feltünt, hogy Csak Dooku fojtogatásával sikerült legyőzni. Elötte az Erővel mind a 4 robotot a falhoz kente.

Hogy miért nem aprította fel őket az elején? Passz. Lehet hogy Dookura koncentrált. Nem ismerjük Anakin észjárását a harcban. Az hogy mi mit tennénk a helyében az nem jó magyarázat mert minden ember más. Valamiért nem aprította fel őket. Lényegtelen miért. Legalábbis számomra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az egy kicsit szomorú, hogy a gungák képesek lettek volna a nabookra támadni. :( Főleg azok után, hogy mennyi halott volt az ellenük vívott csatában. Bár igaz, hogy annak már tíz éve, de akkor is. Ha Boss Nass lett volna a főnök, ilyen szóba se kerülhetett volna. Még nyaklánccal sem. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem a részt. Nem ez lesz a sorozat, sem az évad csúcspontja számomra sem, mégis túlzónak érzem a negatív kritikát, amit most futólag visszaolvastam (ez persze nem azt jelenti, hogy ilyeneket nem lehet írni), mivel ezek többségét meg lehet magyarázni (a kérdés ettől fogva már csak az, hogy meg akarjuk-e őket, vagy az túl megerőltető esetleg).

Nem arról van szó, hogy minden epizódot rózsaszín szemüvegen keresztül nézek, mert ennyi erővel tényleg a legpocsékabb részeket is le tudnák nyomni a torkomon. Pusztán úgy állok hozzá, hogy 20 percre leülök kikapcsolódni, elmerülni az SW-univerzumban. Egy héten egyszer igazán nagy öröm, úgyhogy igazából már csak ezért sincs kedvem negatívan, a logika logikáját kutatva mindenhol nekilátni, mert akkor valóban csalódnék. Ezzel együtt, ha valami nem tetszik azt leírom, ahogy most is meg fogom tenni, de nem erre hegyezem ki az egész értékelést...

 

Kezdem a negatívumokkal, hogy a többi a végére maradjon. Először is, nem jött túl jól időzítés szempontjából, hogy közvetlen egy hasonló jellegű trilógia után ismét az a sztori fő mozgatórugója, hogy a szakadárok kihasználva egy népet próbálnak háborút szítani az adott bolygón. Kísértetiesen hasonlít a Dacon történtekhez, ahogy végső soron a végkifejlet is. Továbbá nem jött be Padmé döntése, miszerint egy, azaz egy ember életét milliárdok érdekei elé helyezte. A filmek alapján nem ilyennek ismertük meg, azzal együtt, hogy akit csak lehet, meg akar menteni (ez érdekes közös vonása Anakinnal). Ugyanakkor képes józanul gondolkodni, ellenben Anakinnal, akit tudjuk hova vezetett ez az út. Ebben az epizódban viszont Padmé is egy az egyben úgy viselkedik, mint férje, még ha az eddigiek alapján nem is volt jellemző rá. Talán jobb lett volna egy szerepcsere, ahol Dooku Padmét fogja el, majd megzsarolja vele Anakint, aki megkerülve ezáltal a Szenátust és a Jedi Tanácsot, önhatalmúlag intézkedik. Rá abszolút illett volna ez a cselekedet.

Az nem derült ki (pedig érdekelt volna), hogy a Sith-eknek miért kellett feltétlenül a gungan részvét, miért nem rohanták le szimplán a bolygót? Talán tartottak az egyesült seregtől (lásd: Ep1), vagy a két nép összeugrasztásán volt a hangsúly? :hmm:

A túszcsere sem volt 100%-osan szükséges, elvégre Gunray is kiszabadult a fogságból enélkül, de jelenleg nyilván nem ez volt a lényeg. Összességében ezek a dolgok nem nyerték el a tetszésem, a többi aránylag rendben volt.

 

Jó volt viszont látni Naboo-t és annak Ep1-es helyszíneit, élővilágát, járműveit, karaktereit. Még a gunganeket is, pedig nem a kedvenc SW-fajom. :P Nass főnököt hiányoltam, mivel az Ep3-ban szerepel, így kissé értetlen a mellőzése. Tarpals szépen kitett magáért, a Grievous-szel folytatott küzdelme már-már epikus volt, akár csak (a sajnos értelmetlen) önfeláldozása.

 

Nem tartom hihetetlennek Grievous elfogását. Ha egy csapat szőrös plüssmaci (az ewok fanoktól bocs :D ) képes legyőzni a Birodalom harcedzett seregét, ennyi bőven belefér. ;) Grievous itt meglehetősen elbízta magát, a gunganek pedig körbevették és minden irányból energiagömbökkel hajigálták. Ráadásul ők sem mondhatók épp ügyetlen népségnek harci jártasság terén. Nem sok esélye volt a tábornoknak.

 

Anakin és Dooku küzdelme... hasonló a helyzet: Anakin szemmel láthatóan a gróffal volt elfoglalva, még akkor is, amikor az hátat fordított neki, így nem sok figyelme jutott a droidokra. Akik nem mellesleg minden irányból körbevették. Anakin még az előző részben általam hiányolt Starkiller-féle Erő-detonációt is bevetette, úgyhogy nem állítanám, hogy bénázott. Lekötötte a figyelmét a gróf, így nem tudott úgy teljesíteni, mint egyébként. Az Ep3-as "Erősebb lettem az utolsó találkozásunk óta, gróf úr." c. mondat utalhatott akár erre a küzdelemre is (sőt, sokkal inkább erre, mint a TCW mozifilmes Tatooine-i párbajukra - ott ugyanis nem mondhatni, hogy olyan nagyon alulmaradt volna). Ellenben itt bőségesen kapott Dooku-tól, amely által a büszkesége is alaposan sérülhetett.

Lehet, hogy sokaknak ez belemagyarázásnak tűnik, számomra viszont így jöttek le ezek a dolgok első nézésre.

 

Mint írtam, Naboo-t jó volt újra látni, a látvánnyal szokás szerint nem volt probléma, és az Ep1-es téma is szépen passzolt a Bongós jelenethez. Mindezekkel együtt remélem, kicsit mellőzik a következőekben Anakint. Obi-Wan egy holo-adáson kívül szerepet sem kapott még az évadban, Ahsoka szerepeltetését sem kéne felfüggeszteni, és szívesen látnék Fistóhoz hasonló, háttérbe szorult Jediket is a főszerepben, Anakin helyett.

 

Mindent egybe vetve nem lesz a legkedveltebb epizódom, de nem volt rossz rész, egyáltalán. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbá nem jött be Padmé döntése, miszerint egy, azaz egy ember életét milliárdok érdekei elé helyezte. A filmek alapján nem ilyennek ismertük meg, azzal együtt, hogy akit csak lehet, meg akar menteni (ez érdekes közös vonása Anakinnal). Ugyanakkor képes józanul gondolkodni, ellenben Anakinnal, akit tudjuk hova vezetett ez az út. Ebben az epizódban viszont Padmé is egy az egyben úgy viselkedik, mint férje, még ha az eddigiek alapján nem is volt jellemző rá.

Padmé viselkedése számomra is érdekes. Először nem akarja a cserét, de utána amikor már Binks és Lyonie is győzködi, belemegy. Arra lennék kíváncsi, hogy ezt hogy magyarázza meg majd Coruscanton? Bár gondolom nem lesz nehéz, hisz a kiválasztottért mindent...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Padmé viselkedése számomra is érdekes. Először nem akarja a cserét, de utána amikor már Binks és Lyonie is győzködi, belemegy. Arra lennék kíváncsi, hogy ezt hogy magyarázza meg majd Coruscanton? Bár gondolom nem lesz nehéz, hisz a kiválasztottért mindent...

Padmén és Anakinon kívül elvileg csak a gunganek azok a köztársaságiak, akik tudnak Grievous elfogásáról. Ha ők tartják a szájukat, Padménak nem lesz baja. Ellenkező esetben ezért nagyon könnyen kidobhatják a Szenátusból, ami viszont érthető okok miatt nem fog megtörténni.

 

Egyébként elfelejtettem írni, de az is érdekes, hogy Palpatine már itt tud Anakin és Padmé románcáról (de lehet, hogy közben Dooku is kisakkozta magában). Nem semmi infószerzési készsége van az öregnek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Padmén és Anakinon kívül elvileg csak a gunganek azok a köztársaságiak, akik tudnak Grievous elfogásáról. Ha ők tartják a szájukat, Padménak nem lesz baja. Ellenkező esetben ezért nagyon könnyen kidobhatják a Szenátusból, ami viszont érthető okok miatt nem fog megtörténni.

 

Egyébként elfelejtettem írni, de az is érdekes, hogy Palpatine már itt tud Anakin és Padmé románcáról (de lehet, hogy közben Dooku is kisakkozta magában). Nem semmi infószerzési készsége van az öregnek. :D

Igazad lehet, mert a Köztársaságból senkit sem értesítettek az eseményekről. Ezt a rész megtekintése alatt furcsálltam is. Így az egész egy meglehetősen belterjes akció maradt.

 

Palpatine -on nem csodálkozom. :) Szerintem Dooku nem tudja biztosan. Annak örülök, hogy nem mondták ki nyíltan. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine -on nem csodálkozom. :) Szerintem Dooku nem tudja biztosan. Annak örülök, hogy nem mondták ki nyíltan. :)

A Sith-ek bosszúja regény szerint Palpatine már rögtön az esküvőjük után megtudta, hogy összeházasodtak, nabooi kapcsolatai révén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Sith-ek bosszúja regény szerint Palpatine már rögtön az esküvőjük után megtudta, hogy összeházasodtak, nabooi kapcsolatai révén.

Biztos nyomozott az ügyben, de az is elég ha Anakinra ránéz, vagy meghallgatja mi a véleménye Padméról. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Anakin maga mondta el neki. Gondoljuk el ha a bantha-mészárlást elmondta az öregnek(Csak Anakin mondhatta el, mert Padmé biztos nem), akkor azt is elmondhatta hogy elvette Padmét és szereti. Akár az EP1 után kisgyerekként is beszélhetett Palpinak hogy mennyire odavan Padméért. Az EP2-ben meg nem véletlenül kérte testőrnek Kenobit.

Amikor az Ep3-ban Sidious mondja Anakinnak hogy megmentheted a feleséged a srác nem kérdez vissza hogy honnan tudja. Szerintem az Ep2-és-3 között baráti, bizalmas viszonyba kerültek ketten és ekkor mondhatta el neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine a Naboo-i kapcsolatai, vagy Anakin nélkül is összerakhatta, hogy mi van köztük (ha Obi-Wannak sikerült, biztos vagyok benne, hogy neki is).

Dooku érdekes kérdés. Ha tudja is, nem fogja felhasználni ellenük (az Ep3 alapján), ha más nem, Palpatine parancsára - akinek egyéb tervei vannak. De valóban tisztább lenne az egész ügy (és minden bizonnyal így is van), ha Dooku nem tudna a dologról, vagy legfeljebb csak nagyon halványan sejtené.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor az Ep3-ban Sidious mondja Anakinnak hogy megmentheted a feleséged a srác nem kérdez vissza hogy honnan tudja. Szerintem az Ep2-és-3 között baráti, bizalmas viszonyba kerültek ketten és ekkor mondhatta el neki.

Szerintem abból a jelenetből épp az jön le, hogy Anakin meglepődik Sidious állításán. "Miket beszél?" Szerintem Palpi se Anakintól tudta.

 

De valóban tisztább lenne az egész ügy (és minden bizonnyal így is van), ha Dooku nem tudna a dologról, vagy legfeljebb csak nagyon halványan sejtené.

Szerintem így is van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja. A rész egyik csúcspontja. Én bírom ezt az együgyű szereplőt. :D

Már én is, sőt! Hiányozna ha nem lenne néha. :D Ráadásul már nem is annyira hebehurgya, valahogy ráéreztek a TCW -ben milyennek is kellene lennie. Fejlődik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor biztos csak horgászgat valahol a mocsárban, és az alkotók megint feleslegesen kavartak a TCW-ban.

Miért kavarás, hogy nem Nass főnök a Gungan Tanács vezetője haláláig? Nagyon könnyen elképzelhető, lásd lentebb. Ennyi erővel nem sok a filmekben kialakult szituációt lehetne átírni a TCW-ben. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért kavarás, hogy nem Nass főnök a Gungan Tanács vezetője haláláig? Nagyon könnyen elképzelhető, lásd lentebb. Ennyi erővel nem sok a filmekben kialakult szituációt lehetne átírni a TCW-ben. ;)

Talán, mert - most, hogy emlékeztetve lettem - Amidala temetésén mintha újra főnökként venne részt? Naboo ostromakor már átvezette népét egy krízisen, fura lenne, hogy pont a Klónok háborújának idején ne ő töltené be a tisztséget, majd annak végén ismét csak ő. Persze valami ismeretlen okkal, ha nagyon akarjuk megmagyarázható, de Lyonie főnöksége nem sokat tett hozzá a történethez, azon túl, hogy így Jar-Jar átvehette a helyét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán, mert - most, hogy emlékeztetve lettem - Amidala temetésén mintha újra főnökként venne részt? Naboo ostromakor már átvezette népét egy krízisen, fura lenne, hogy pont a Klónok háborújának idején ne ő töltené be a tisztséget, majd annak végén ismét csak ő. Persze valami ismeretlen okkal, ha nagyon akarjuk megmagyarázható, de Lyonie főnöksége nem sokat tett hozzá a történethez, azon túl, hogy így Jar-Jar átvehette a helyét.

 

Miből gondolod, hogy Nass főnökként, és nem szimplán barátként vett részt a temetésen? Csak azért, mert rajta volt a korona? Mert az nem jelent semmit. Lemondott vezetőpolitikusoknak ugyanúgy megjár az "elnök úr", "miniszter úr" megszólítás, akkor Nass miért ne tarthatta volna meg a koronát, mint régi hatalmának emlékeztetőjét? Arra, hogy miért pont a háború idején nem ő vezeti a népét, pofon egyszerű a magyarázat: lehet, hogy már évekkel a háború kitörése előtt visszavonult. Ha a háború végén mégis megint ő a főnök (ami egyáltalán nem biztos), abban sincs semmi különös, rengeteg vezetőt hívtak vissza a nyugdíjból valami vészhelyzet folytán. Abban igazad van, hogy Lyonie főnöksége nem tett sokat a történethez, de most komolyan Nass mit tett volna hozzá? Azon kívül persze, hogy nekünk nézőknek jó lenne viszontlátni őt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a válasz egyszerű: a "főnöki" tisztség nem élethossziglan szól, hanem csak egy meghatározott időig (ugyanúgy, ahogy a nabooi monarchia működik, választott uralkodók rendszere áll fenn, nem pedig dinasztikus alapon öröklődik teszem azt a primogenitúra elve alapján).

Azt pedig nem lehet tudni, hogy Nass mikor lett főnök a Baljós Árnyak eseményei előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miből gondolod, hogy Nass főnökként, és nem szimplán barátként vett részt a temetésen? Csak azért, mert rajta volt a korona? Mert az nem jelent semmit. Lemondott vezetőpolitikusoknak ugyanúgy megjár az "elnök úr", "miniszter úr" megszólítás, akkor Nass miért ne tarthatta volna meg a koronát, mint régi hatalmának emlékeztetőjét? Arra, hogy miért pont a háború idején nem ő vezeti a népét, pofon egyszerű a magyarázat: lehet, hogy már évekkel a háború kitörése előtt visszavonult. Ha a háború végén mégis megint ő a főnök (ami egyáltalán nem biztos), abban sincs semmi különös, rengeteg vezetőt hívtak vissza a nyugdíjból valami vészhelyzet folytán. Abban igazad van, hogy Lyonie főnöksége nem tett sokat a történethez, de most komolyan Nass mit tett volna hozzá? Azon kívül persze, hogy nekünk nézőknek jó lenne viszontlátni őt.

Erre tekintettel írtam, hogy "Persze valami ismeretlen okkal, ha nagyon akarjuk megmagyarázható". Már ha ez a cél.

Egyébként bevallom hittem a semmire sem becsült SW wikinek.

A lemondott politikus példa ott sántít, hogy azok nem a korábbi tisztségük különleges - már ha van - ruhájában jelennek meg.

Tehát igen, Nass fejfedője nekem pont azt támasztja alá, hogy akkor ismét (még, vagy újra, ahogy tetszik) főnök volt, hisz csak a vezető hordott olyat. Nem véletlen vette fel most Jar-Jar- is a fejfedőt Lyonie eljátszásához.

Viszont akkor vissza is kérdezek. Tudjuk, hogy a Blue Shadow Virus idején ki volt a gungan főnök?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor biztos csak horgászgat valahol a mocsárban, és az alkotók megint feleslegesen kavartak a TCW-ban.

Ez olyan változtatás, mint az EPII -es Naboo-i uralkodó "leváltása". Szerintem a TCW -ben sok új karaktert akarnak bemutatni, ami nem biztos, hogy mindig jó dolog. Így érzem ezt a királynő és most Lyonie behozatalánál. Nincs bajom velük, de...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de hogy kicsit negatív is legyek, ez a sárga hajó az epizód elején valami bűn ronda. :D A Blue Shadow Virus -ban látott Padmé hajó nagyobb tesója, de nem lett szebb.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem meg.... hát nem lett valami jó. Jó lenne ha a karakterek képességeit nem ahhoz igazitanák, hogy éppen mi a sztori, hanem olyan sztorit irnának, amibe a karakterek gond nélkül belepasszolnak. Pointless-nek éreztem az egészet, bár a meglepően szép animáció és a képek néhányszor feledtetni tudták az eseményeket. Én örülök, hogy nem húzták két részesre. Ennyi ebből azért elég volt. Jöhet a következő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.