Ugrás a kommentre

A mozi jövője


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Azért annyi fejlődés mégis volt, hogy akkoriban jelentek meg a digitális mozik, ami megint csak egy fejlődési fok.

 

Naja, de egyáltalán nem terjedtek el. Az ep.2 és az ep.3 között nem történt nagy áttörés. Persze ez nem Lucas sara... ő azzal számolt, hogy mások is digitális-mozikban akarják majd bemutatni a filmjeiket, söt fel is hivta erre a filmeseket, de eléggé egyedül maradt ezzel. Most a 3D mozik mögött azért komolyabb brancs verődött össze: Peter Jackson, James Cameron, Rodriguez és persze Lucas...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...nem egy Pixar filmre...

 

Nem szereted a Pixar-t vagy csak a hosonlat kedvéért írtad.

Szerintem ők is óriási dolgokat tudnak csinálni, persze csak a saját műfajukban az Animációs rajzfilmek terén.

 

Hihetetlen családot (The Indredibles) például imádom. Ez az első Pixar film aminek értelmes története is van. Marha jól néz ki, és a zenéje is király.

 

Nagyon szeretem a Pixar filmjeit (a Short kategóriákat igaz jobban:)). Csak a példáért írtam. Viszont az új filmjüktől rettegek! Nagyn Toy Story 1 érzés ami viszont jelentős zuhanás a The Indredibles után. Remélem nem lesz igazam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mozit mindíg temetni akarták, de túlélte.Elöszőr akkor, amikor a videók elterjedtek.Túlélte.Másodszor akkor amikor a dvd megjelent.Túlélte.Most a mozik ellenségei a fájlcserélő hálozatok, és a szélessávú internet elterjedése.Minek menjen az ember moziba, ha 2 óra alatt lent van egy film?Pár kollégám így gondolkodik.Szerintem inkább a videotékáknak kellene félniük.A mozinak azért van egy hangulata.El lehet vinni a lányt, stb.Egy jó program.

Szerintem a mozi örök.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a mozi örök.

 

Először a tévé támadott. Az komoly érvágás volt a mozinak.

Azok fogják életben tartani a mozit, akik úgy gondolkodnak mint Te, vagy én. A mozizás nem csak egy egyszerű kis filmnézés, mint szombat este a tévé. Több annál. Hangulata és varázsa van. Az más kérdés, hogy a kisebbség gondolkodik csak így.

De hogy mit fognak a mozikészítők bevetni, hogy visszacsalogassák a nézőket, nem tudom. A 3D technika talán, talán, de egyszer már próbálkoztak vele, és akkor nem vált be. Persze ez most más lesz, de ki tudja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...
Először a tévé támadott. Az komoly érvágás volt a mozinak.

Azok fogják életben tartani a mozit, akik úgy gondolkodnak mint Te, vagy én. A mozizás nem csak egy egyszerű kis filmnézés, mint szombat este a tévé. Több annál. Hangulata és varázsa van. Az más kérdés, hogy a kisebbség gondolkodik csak így.

De hogy mit fognak a mozikészítők bevetni, hogy visszacsalogassák a nézőket, nem tudom. A 3D technika talán, talán, de egyszer már próbálkoztak vele, és akkor nem vált be. Persze ez most más lesz, de ki tudja.

A mozi az biztos, hogy nem fog eltünni, de hogy a piacot nem fogja uralni az is biztos. A 3D mozi kiváltására már elkészült a 3D TV (magyar fejlesztés!).

 

Én nagyon ritkán járok moziba; évente egyszer ha elmegyek valami igazán nagy durranásra. Isten igazából a jegyárak meg a sok hülye tapló riaszt el. Otthon kényelmesebb. Kiveszek egy filmet, berakom a lejátszóba és némi hangot adok az erősítőre. Házimozi. Majdnem ugyanazt adja vissza......

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért én a 3D mozi elterjedésében még nem vagyok biztos... a digitális mozi se nagyon vált be, és Spielberg azt nyilatkozta, hogy óriási csalodás volt a 3D-s Casablancába belenézni... mondta is hogy ő nem nagyon hisz ebben az új technikában.

Én sem hiszek benne, bár még nem láttam, hogy milyen :)

 

De amiért én elsősorban szeretem a filmeket, azon nem fog dobni a 3D...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cameron már mindenesetre letette a névjegyét. Filmje a Deep Sea (remélem jól emlékszem) máris elkészült.

Cameron a technika megszállottja, nem meglepő, hogy egyből felugrott a vonatra.

 

Várjuk meg, hogy az igazi filmesek mit szólnak ehhez az egészhez (sztem le sem fogják sz*rni) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem először majd az IMAX filmeket fogják átültetni.

 

Amúgy nem hiszem, hogy majd valaki egy két órás filmet kibírna 3D-ben ha a jelenlegi alkalmazásból indulunk ki. A 3D-s szemüvegek eddig nagyon sokaknál fejfájást hozott elő. Az '50-'60-as években ezért is szünteték be az ilyen filmek vetítését. Régebben ennek nagyobb kelletje volt.

De most szerintem egy új technológiáról van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ITT meg is tudod rendelni :) Inkább dokumentum-film, amiben aztán a végén váratlanul feltünnek a földönkivüliek :) Technikai demó.

Nahát ezt még elolvasni se volt kedvem, nemhogy megnézni. Cameron teljesen kiégett, vagy már totál nem érdekli a filmezés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
IMAX -ban még mindig két óra a maximális játékidő?

Nem tudom mennyi a maximális, de ált. a filmszalag nagy súlya miatt közkedvelt negyven perces filmeket gyártani eme formátumban. Amúgy természetesen vannak nagyfilmek is, többek között a legújabb Batman filmben is vannak olyan jelenetek amit direkte IMAX filmszínházakba szánnak. Arról nincs hír eddig, hogy ez most vajon 3D-s lesz vagy maradnak a 2D-nél. 3D-ben inkább természetfilmeket csinálnak. Per pillanat is ugyebár belőlük kettő fut most Budapesten, igaz majd húsz éves felvételek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvastam a www.imaxbudapest.hu-n (fórumban), hogy állítólag Peter Jackson megcsinálja a GYU-t 3D-ben és majd azt adják le IMAX-ban. Persze ott lesz még majd Cameron Avatarja is, szóval filmek csak-csak lesznek, csak még a mikor kérdéses. :S

Én azért már kiszúrtam magamnak Scorsese dokufilmjét a Rolling Stonesról, szóval asszem azzal le tudna hengerelni az ájmeksz. :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Amit a csávó ír az teljesen igaz.Egy olyan országban ahol ennyire alacsonyak a bérek, írdatlan drágán adni a mozijegyet?Csodálkoznak, hogy nem megy be senki?A letöltés ingyenes.Mindíg Európára hivatkoznak.A bér mikor lesz európai?Na majd akkor megyek én is többször moziba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.