Ugrás a kommentre

A mozi jövője


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ez nagyon üt:

 

"Mondok egy példát: Anno ment a Gyűrük Ura III biztos emlékeztek 3 és fél órás volt. Na mi ide beiktattunk egy szünetet és nem pisi szünet miatt, hanem hogy az emberek kijöjjenek még egy adag popcornt és üdítőt vásárolni. A többi mozi nem csinálta ezt meg. MI taroltunk."

 

Hát... azért számomra elég evidens volt, hogy nem a jószívük miatt tartanak szünetet a mozisok, hanem hogy mindenki vásárolgasson még. Jó kis marketingfogás :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én valahányszor nézek valami filmet, veszek pop-cornt, mert annyira finom... én imádom. Tudom hogy drága, de közgazdász nyelven szólva elég rugalmatlan a keresletem :) Viszont mindig csempészek be innivalót (1,5 literes ásványvíz -- 120 Forint. Az igazi élmény felbecsülhetetlen :) )és így annyira nem vészes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam tavaly volt a rekord, hat filmet néztem meg moziban egész évben, de a büfében még soha életemben nem vettem semmit. A popcornt utálom, colát - ha kell - meg találok a plázákban máshol olcsóbban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem vonná el :) De persze nem rábeszélni akarlak, csak nekem még sosem vonta el, pedig a feliratos filmeket favorizálom :)

De igen. Nekem elvonná. Én más vagyok mint Te, és azok akiknek ez természetes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én akkor ettem a moziban popcornt, amikor még a szüleimmel együtt moziztam. Most már egyáltalán nem eszem kukoricát filmnézés közben, kivéve akkor, ha a barátnőm vesz, és megkínál (bár akkor sem igazán). Engem nem zavar, ha mások esznek körülöttem, csak ne csámcsogjanak és ne zörögjenek hangosan a papírral.

Emlékszem, amikor az osztállyal meg néhány tanárral elmentünk megnézni a Sorstalanságot. Az egyik fiú vett egy hatalmas kukoricát, üdítőt meg csokit, és egész film alatt csak tömte magába a kaját, zörgött a papírral, meg a szomszédjainak dumált. Hát, nekem egy ilyen filmnél kedvem se lenne enni, de még megszólalni sem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszem, amikor az osztállyal meg néhány tanárral elmentünk megnézni a Sorstalanságot. Az egyik fiú vett egy hatalmas kukoricát, üdítőt meg csokit, és egész film alatt csak tömte magába a kaját, zörgött a papírral, meg a szomszédjainak dumált. Hát, nekem egy ilyen filmnél kedvem se lenne enni, de még megszólalni sem...

Nálam a csúcs az volt, amikor valaki A passióra ment be kólával meg liternyi kukoricával. Vajon könnyed matinémozit várt az idiótája?! Kifelé menet direkt megnéztem, a felét se tudta megenni.

 

Engem a csámcsogás nagyon tud zavarni, meg a mobilozás, a röhögés, dumálás stb. is. Büfében sose veszek semmit, ebben Odyhoz húzok: ne zavarja meg semmi a film élvezetét. (Meg hát ugye ott az ember jóformán csak egy marék glutamátot meg egy csomó egyéb E-gzotikus cuccot vehet, azt is rohadt drágán...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam nincs összefüggés. A nem éppen könnyed Apocalypto alatt sem ment el az étvágyam :) Meg úgy általában semmitől sem szokott... bár tény, hogy élőben még nem hullottak mellettem a fejek, és stb. vérengzés sem történt.

 

Zoli: Ez a gombás vicc tipikus esete. Józsi bácsi harmadjára kerül gombamérgezéssel kórházba. Kérdezi tőle az orvos, hogy: Józsi bácsi, maga az egyik legelismertebb gombaszakértő az országban, hát mi a fenéért ette meg már megint a mérgesgalócát?

Mert finom! :)

 

Egyébként szerintem kultúráltan is lehet pop-cornt enni egy moziban, a csámcsogás nem feltétlenül következmény. A mobilozást, röhögést, dumálást én is utálom, nálam ez még belefér, ez van :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó ez a gombás vicc :)

Film általában az én étvágyam sem veszi el, mondjuk más se nagyon, de valahogy nálam az evés nem feltétlen tartozik a filmhez. Jó ég, még A Gyűrűk Ura alatt sem ettem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Enni én sem szoktam, maximum akkor, ha úgy esek be este a moziba munka után, és muszáj ennem, mert éhen halok, de akkor igyekszem a reklámok alatt elfogyasztani a dolgot, hogy utána már ne zavarjon. Viszont innom mindig kell közben, mert annyira nincs a teremben levegő, hogy különben teljesen kitikkadnék.

De az nagyon zavar, ha mások film közben csörögnek, zörögnek, és sokáig meggyőződésem volt, amikor a multiplexekkel a teremben való evés is bekerült a köztudatba, hogy a filmeket is azért adják olyan hangosan, hogy ezeket a zajokat elnyomja :) . De már megszoktam, és ha jó a film, akkor a hatása alatt már nem hallom meg, mit művelnek mások.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rám még sosem panaszkodott senki, hogy hangosan ennék :clap: Ugyanakkor az is tény szerintem, hogy olyan hangeffektek vannak a mostani mozikban, meg olyan berendezések, hogy én pl. nem is hallom más csámcsogását, pedig előfordult már, hogy úgy ültem be, hogy nem is vettem semmit. Egyszerűen engem annyira leköt a film, hogy nem zavar senki és semmi ;) Kivéve, ha előttem pofáznak és röhögnek és mobiloznak. Jó, elismerem, hogy ez üti a senki és semmit... de az evés nem zavar tényleg ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akor az én élményeim.A köc sög tetves patkány kopasz kigyúrt, rengeteg kukoricát zabál meg iszik.A legzavaróbb mikor csönd van a reklámok és a film között.Legszívesebben agyonlőném de nem lehet.Szürcsől és a k*rváját hívja, hogy moziban van.Vagy a család.Az utolsó pillanatban jönnek be mert sorban álltak a kapitalista sz*rért a 700 forintos csípős sz*rért(amit a boltban solkal olcsóbban vehet meg a hülye b*rom), és már megy a film.De a Ryan-en mindegyik tinédzser köcsög csöndben volt mert tudta, hogy igazat lát.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt, Frenkie még Pataki kirohanását is végighallgatta az Edda koncerten. :clap:

De amúgy tök igaza van. Suttyókkal van tele sajna a mozi. Én kitiltanám az összes kaját onnan. Enni otthon vagy az étteremben kell. Az étterembe se viszem be a házimozimat. ;) ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A multiplexek korszaka előtt nem is lehetett kaját bevinni a nézőtérre, úgy, mint a szinházakban ma sem lehet. És akkor is kibírtuk evés nélkül. Igaz, akkoriban a filmek is jóval rövidebbek voltak, átlagban másfél órásak, a Csillagok háborúját pl. a maga kb. 2 órás műsoridejével két részben vetítették, és meg lehetett mozgatni a lábakat közben, meg enni-inni kint valamit.

Az egész kaja dolog tényleg csak a profit miatt van. Milyen szörnyű lehet az Aréna Plazaban az a VIP terem, ahol mozi közben korlátlanul lehet enni-inni. Elképzelem, ahogy közben mindenki mászkál... :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Télen gyakran járok moziba, eszembe sem jut, hogy egyek-igyak a film alatt. Volt, hogy éhes voltam, de túlélhető. A film készítői és szereplői is érdelmelnek olyan tiszteltet, mint a színészek. Színházban méginkább. Ha szórakozás közben étkezni akar valaki, menjen haza és a TV előtt tegye. Odavaló az ilyesmi. Főleg, hogy kólaundorom van és a popcornból is csak az otthoni natúr változat ízlik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.