Ugrás a kommentre

A mozi jövője


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Télen gyakran járok moziba, eszembe sem jut, hogy egyek-igyak a film alatt. Volt, hogy éhes voltam, de túlélhető. A film készítői és szereplői is érdelmelnek olyan tiszteltet, mint a színészek. Színházban méginkább. Ha szórakozás közben étkezni akar valaki, menjen haza és a TV előtt tegye. Odavaló az ilyesmi. Főleg, hogy kólaundorom van és a popcornból is csak az otthoni natúr változat ízlik.

Egyetértek. Én nem is tudnék úgy afilmre koncentrálni, ha közben tömném a búrám vagy innék. Teljesen idegen tőle ez a fajta moziban kajálás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Vidéken is nyílnak 3D-mozik

Úgy tűnik csak az első lökésre volt szükség, hiszen miután a budapesti Palace Westendben megnyílt az ország első Real-D 3D-s moziterme, szép lassan növekedésnek indult a háromdimenziós vetítésre szakosodott mozik száma.

 

Először a Cinema City Arénabeli IMAX-mozi állt be a sorba, majd a budapesti Corvin mozi is kialakított egy 3D-s vetítésre alkalmas termet, melyben be is mutatták az Utazás a Föld középpontja felé című Brendan Fraser-kalandfilmet. S mivel évről-évre egyre több 3D-s film születik, így nem csoda, hogy a technika végre vidéken is utat tört magának.

 

A mozik közül a Cinema City jár az élen a fejlesztésben, így a következő 3D-s Disney-animáció, az Amerikában novemberben bemutatott Volt premierjére minden bizonnyal el fog készülni a szegedi és győri Cinema City 3D-s vetítésekre alkalmas terme, mellyel a délkeleti és északnyugati régiót ki is pipálhatjuk "lefedettség" szempontjából. (Bár előbbinek előnye lesz, hiszen a szegedi Belvárosi mozit is 3D-ssé alakítják át.)

 

A Volt és az év többi 3D-kompatibilis animációs filmje (többek között a Jégkorszak 3., a Rágcsávók, a Szörnyek az űrlények ellen) ezen mozikban 3D-ben lesz látható, míg a többi filmszínházban a kétdimenziósra "lebutított", megszokott látványban lehet részünk.

 

Forrás: sg.hu

 

megjegyzés: Miskolcon is jó lenne, de Borsod megye a legszegényebb régió, nem hiszem hogy egyhamar lesz itt :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Amerikában a mozikat újfajta mozis székekkel szerelik majd fel. Az úgy nevezett "Motion Controlled Seats "

Csak képzeljétek el, amint egy rázós akció filmnél, vagy látványfilmnél össze vissza rezeg alattatok a szék.

http://www.latinoreview.com/news/wanna-fee...-of-cinema-6405

Nagyon klassz lehet. Remélem hamarosan itt is kicserélik a székeket ilyen mozgókra ;)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Az az igazság, hogy szerintem most nem fog így a süllyesztőbe kerülni a 3D-technika. Nem tudom, miért, de ezt gondolom. Kell az embereknek ez az élmény, és míg többen vannak, akiknek nem okoz gondot, addig talán lesz elég néző is.

Sajnálatos azonban, hogy vannak, akiknek problémát okoz, de egyáltalán nem biztos, hogy létezik egyáltalán olyan 3D megoldás, ami mindenki számára tökéletes lenne. Lehet, hogy tök mindegy a technika, ha a szem semmiképp nem képes befogadni megfelelően az így vetített képet :clap:

Mondjuk amíg ilyen kétségek vannak ezzel kapcsolatban, bizonyos kor alatt nem engedném a gyerekeket 3D-film közelébe, pedig pont ők bolondulhatnak meg leginkább érte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem nem nyűgözött le a 3D-látvány, amiben biztos benne volt, hogy én azok közé tartozom, akik szédülnek, ha nem pont 90 fokos szögben nézik a vásznat, de úgy vettem észre, hogy a gyerekek sem voltak oda tőle túlzottan.

Szerintem ha a film jó, akkor jó 2D-ben is, maga a 3D-s élmény egyszer-egyszer nem lehet rossz annak, aki bírja, de uralkodó a mozipiacon szvsz soha nem lesz. Egyrészt azért, mert van pár olyan filmes műfaj, ahol nem a látvány a legfontosabb, hanem a közvetített gondolatok, azokhoz meg nem kell 3D, és vannak, akik az ilyeneket szeretik jobban.

Másrészt pedig a fantázia kérdése miatt. A gyerekeknek lehet, hogy tetszik egy-egy film 3D-ben, de azért nincsenek oda érte annyira. ha így lenne, akkor ilyen alapon a diafilmeknek rég ki kellett volna halnia, márpedig nálunk az esti diavetítés magasan veri az esti mesefilmnézést, és ez utóbbit még a könyvolvasás is megelőzi. A gyerekek nem bánják azért, ha a fantáziájuknak is kell dolgoznia kicsit, és nem kap meg a fejecskéjük mindent készen. :lol: És ezzel mellesleg én is így vagyok. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez pont olyan mint a DVD-Blu-ray vita. Van aki megelégszik a "gyengédecske" változattal is és van aki mindent lenyel a technikai fejlődés ütemével. Nekem tökéletesen megfelel a DVD és a 2D. Azonban látok potenciált a trónkövetelőkben is. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrészt azért, mert van pár olyan filmes műfaj, ahol nem a látvány a legfontosabb, hanem a közvetített gondolatok, azokhoz meg nem kell 3D, és vannak, akik az ilyeneket szeretik jobban.

Ez így van, jó néhány filmet egyáltalán nem érdemes, felesleges lenne hozzá a 3D.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akinek van felesleges 15 perce, és érdekli a 3D-s technika múltja, hogyan jutott el az 50-es évektől mostanáig, valamit hogyan akarja James Cameron megreformálni ezt az egészet az olvassa el az alábbi vaskos és tartalmas, ugyanakkor roppant érdekes cikket:

?Mi nem úgy tekintjük a 3D-t, mintha ablakból néznénk a világot?, mondja, ?hanem úgy tekintjük, mint ablakot a világra. Az a szándékunk, hogy a néző belemerüljön a film által elmondott történet világába. Az elmúlt 20-30 évben a hang új területet, új dimenziót hódított meg. Most nyomába ered a látvány.? Cameron szerint a nem nagyszabású élő-akció film terén is elterjedhet a 3D, és tervei között szerepel, ?hogy leforgasson egy kis 3D-s akciófilmet, csak hogy igazolja állítását.? Egyre jobban kirajzolódik a sztereoszkóp filmgyártás technikájának elméleti háttere. A lencseközi távolság meghatározása rendkívül fontos ? az, hogy milyen messze van egymástól a kamera két lencséje a forgatás során, meghatározza a hatás ütőképességét az adott filmrészlet vetítésekor.

FOLYTATÁS

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt egy "úri" divatnak tartom.Pontosan arról van szó amit Ody írt.A letötltések(és a magas jegyárak) miatt drasztikusan csökkent a mozilátogatások száma.

A letöltésekben nem vagyok biztos. Amióta letöltök filmeket, annyi történt, hogy több filmet nézek meg, olyat is, amit moziban nem néznék meg, azóta sem járok kevesebbet moziba. Szerintem inkább a jegyár, no meg az utazás is. Pl. ahol nincs mozi, onnan utazni kell, a vonatjegy meg drasztikusan nőtt az utóbbi években, már ha valaki azzal jár. Mi pl. igen. Ha nem mennék amúgy is Oldie-hoz, akkor én is kevesebbet moziznék, mert már nem éri meg nekem, hogy egy film kedvéért kifizessem a mozijegyhez még az utazást, ami másfélszer annyi, együtt már elég drága. Ilyen alapon akár mások is hasonlóan állhatnak a mozizáshoz. Mondjuk tény, hogy anyám kevesebbet jár ezek miatt.

 

Jó kis cikk ez a lenti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg amióta letöltötk, többet járok moziba, több (film és játék) DVD-t veszek meg. A jegyárak magasak, a vonat sem olcsó, de mivel ilyenkor úgyis van valami okom Pestre menni (találkozó, vagy haverokhoz), így nem probléma a vonatjegy (nekem speciel 5 Ft a különbség a busz és a vonat között, menetidőben meg kb. 10 perc).

Az meg, hogy a letöltések miatt visszaestek a mozilátogatások, meg leginkább csak kis hazánkra vonatkoztatható. Amerikában a mozinak még mindig baromi nagy kultúrája van, persze ott nem is olyan az emberek mentalitása, mint nálunk, hogy ha ingyen van, akkor a sz*r is jó nekik, nehogy már a minőségibb cuccokért fizessen. És persze eme mentalitás mellett próbálnak meg kizsebelni minket a kapzsi mozik az ár/érték viszonylatban gusztustalanul drága jegyekkel (mert multiplex ide vagy oda, ennyit nem ér meg, hogy vagy megfölök, annyira le van kapcsolva a légkondi - ep3 mustafari jelenetek igazi real-time élmény volt -, vagy megfagyok, mert valami barom maximumra húzta a kondit, meg még néhány hátulütő, mint képszakadás, hangcsúszás, késések, és persze, a mélyen tisztelt közönség, akikből hiányzik a kultúra). Szóval kis hazánkban gyökeresen kéne változtatni mind a mozik, mind a közönség részéről (beléjük nevelni, hogy a kaki ingyen is kaki). Amerikában viszont ez nem áll fenn, és ha valahol sikert arathat egy 3D mozi, akkor az ott lesz (aztán Japánban, meg Európában, és talán az ezredév végére hozzánk is eljut :) ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én speciel nagyon sajnálom, hogy itthon Magyarországon nem fejlődött ki normálisan a mozis kultúra...

Ha belegondolunk, hogy a 30-as években Kabosék korában világszínvonalú volt a magyar filmgyártás, vagy ha visszatekerjük egy kicsit az időt, Hollywood első stúdióit is magyarok alapították. Pl Fox

Akkor a 60-70-es években újra fellendült az ipar, korszakalkotó igényes művek születtek. Ezek közül a kedvenceim: Pál utcai fiúk, Aranyember, Egri csillagok, Kőszívű ember fiai

Monumentális alkotások, amelyek igenis Amerikában is megállták volna a helyüket akkortájt.

 

A 80as évek végétől a színvonal meredeken zuhant, azóta nincs megállás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez utobbival nem értek egyet. Szerintem mióta az elmúlt pár évben szinre lépett az új generáció (ez kb. valahol a Valami Amerika és a Kontroll bemutatásától datálódik) egy rakás jó film született. Azóta a magyar filmgyártás masszivan kitermel évi 2-3 rohadt jó filmet, ami szerintem cseppet sem rossz átlag. Ennél jobbat se mi se a környező országok nem hoztak. Persze nem vagyunk egy Nagy-Britannia, de még csak egy Franciaország se, de reálisan nézve szerintem egyáltalán nem olyan borus a helyzet.

 

A legutobbi kellemes meglepetés szerintem a Pánik volt. A rendezője Till Attila aki a müsorai alapján a világ legnagyobb kóklerének tünik és épp ezért azt hinné az ember hogy a filmje is valami bugyutaság... na ehhez képest nem csak hogy jó, de egyenes elképesztően jó. Én speciel ennél jobbat idén még nem is láttam.

 

Ami a hazai mozikat illeti: amig Pesten minden sarkon egy multiplex mozi áll és minden másodikon egy müvész mozi addig én nem tudom nagyon komolyan venni hogy mennyire rossz nekik. Tudom hogy csökken a nézők száma és hogy némelyikük gyengélkedik de olyan elképesztően sokan vannak (és bemutatóknál akkora a teltház), hogy valahogy nehezemre sajnálni őket.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyet értek Bomarr-ral, újabban egész jó magyar mozik készülnek megint, főleg a szórakoztató zsánerben. Pl. a Jake által felsorolt filmek közül ebbe csak az Egri csillagok fér bele szerintem, a többi nekem egész egyszerűen nyögvenyelős, egyszer aztán soha többé megnézős film (bár lehet, hogy ebben az is benne van, hogy általánosban nekünk kötelező volt megnézni).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a hazai mozikat illeti: amig Pesten minden sarkon egy multiplex mozi áll és minden másodikon egy müvész mozi addig én nem tudom nagyon komolyan venni hogy mennyire rossz nekik. Tudom hogy csökken a nézők száma és hogy némelyikük gyengélkedik de olyan elképesztően sokan vannak (és bemutatóknál akkora a teltház), hogy valahogy nehezemre sajnálni őket.

Ezzel pl. nagyon is egyetértek. Így is van elég látogatójuk, néha hosszú sorokban állnak a mozizni vágyók, főleg hétvégén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Javulásra addig szerintem ne vágyjunk mozikultúra terén, míg a moziüzemeltetők saját maguk jelentik ki, hogy bevételeik fő forrása a büfé. Esetleg adna duplaszalvétát, vagy ergonomikusabb poharakat, de hogy egészen pontosan mi történik a moziteremben arra magasról tesznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A helyzet azért még mindig jobb mint régen. Tudom sokan nosztalgiáznak a régi mozik után, de én ki nem állhattam azokat a kényelmetlen székeikkel, elcseszett hangrendszerükkel és feltünő tekercsváltásaikkal. Mikor a '90-es évek végén felavatták a Duna Plaza első multiplex moziját, nekem akkor ugy tünt hogy ez a kánaán. Az pedig hogy a mozitulajok a legtöbb pénzt a büféből látják az szerintem a legkevésbé az ő saruk. Ha az lenne a szokás, hogy az emberek nem akarnak fél liter kólát és legalább ennyi popcornt is abszolválni egy másfél órás film alatt akkor nyilván a jegyekből kapnák a legtöbbet. Igy hogy mindenki sokat fogyaszt, meg ebből. Én például ezért is kerülöm a premierfilmeket: az első hetekben jellemzően rengeteg olyan néző akad, akik nagyjából letojják a filmet, csak nem tudtak jobb két órás programot találni maguknak és végigzabálják az egészet. De jellemzően ha egy filmre pár hét után ül be az ember akkor már értőbb közönségbe jut... nekem legalábbis elég ritkán vannak negativ tapasztalataim ezzel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A helyzet azért még mindig jobb mint régen. Tudom sokan nosztalgiáznak a régi mozik után, de én ki nem állhattam azokat a kényelmetlen székeikkel, elcseszett hangrendszerükkel és feltünő tekercsváltásaikkal.

A becsöpögő esővel, a légkondi hiányával, a kép-hang szinkronba hozásának gondjaival... mondjuk a régi mozikat én sem fogom visszasírni, és ehhez képest sokkal jobb a helyi pláza mozija, amit én is kitörő lelkesedéssel fogadtam, mondván: "nem kell többé Fehérvárra járni moziba" (a SÉD-be már a kutya sem járt, annyira rossz volt, sőt, a pláza megnyitása előtt egy évvel be is zárt). Erre mostanában a filmek egy részét Pesten nézem meg... hát nem vagyok semmi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről a fél literes kólázásról jut eszembe, hogy azért veszélyes 2 és fél órás vagy netán 3 órás mozizás előtt kólázni..Mondjuk ha már vesz az ember popconrt, akkor a sósat le kell önteni valami édessel ugye....De emlékszem mikor néztem a 180 perces King Kongot, a mellettem ülő meg előttem ülő a 2. óra után már nagyon mozgolódott, ugyanis a film előtt ott szürcsölte a nedüt. Csak nem szólította őket a természet? :evil:

De persze én is jártam már úgy, hogy egy hosszú film végén már minden bajom volt :D

Tehát meg van ennek a hátránya, kifejezetten nagyon hosszú filmeknél.

Ezért fogok vigyázni az Avatar mozizás előtt is. Sört csak a moziból kijövet szabad inni :D

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencsére nekem is kevés igazán rossz tapasztalatom van, már ami a mozi alatti evést illeti, de többnyire nem is foglalkozok azzal sem, leköt a film :evil: Én magam nem is veszek a büfében semmit, innivaló azért mindig van nálam, mert órákig nem jó ivás nélkül lenni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Azt írja a cikk végén, hogy

Magyarországon RealD 3D terem egyelőre csupán a Westend mozijában található, 2 teremben az ott fellelhető 14-ből. A többi 4 moziban lévő 3D-s rendszer Masterimage rendszer.

 

Akkor az Arena Plazaban mi lehet? :)

Mivel ott lesz az Avatar vetítés 3D-ben..

Én azt hittem ott is Real 3D-s termek vannak.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.