Ugrás a kommentre

4x06 - Nomad Droids


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

De miért? :) Ezek a részek jelentik a változatosságot. A következő száltól beindul a keménykedés ebben biztos vagyok.

Te tudod, hogy vagyok JJ, R2 és 3POval, legalábbis ami a TCWt illeti. Még tetszett is az előző 2 rész, de elég is volt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha egy szóban kéne összefoglalnom az epizódot, az átlagos lenne a legmegfelelőbb kifejezés. Érdekes módon, az előző résznél valamivel jobban tetszett, mivel számomra itt jobban tudott érvényesülni az "Artu és Threepio kalandjai" alapszituáció, amire nyilvánvalóan ki volt hegyezve ez a 2 rész. Könnyebb volt elhinnem, hogy a két számkivetett droid véletlenek sorozatának eredményeképp csak sodródott az árral, ellenben az előző epizódban, ahol elég direkt módon alakultak az események.

 

Ezek az Aprajafalva szomszédságából származó mini emberkék nem mondanám, hogy elnyerték a tetszésem. Amikor ordítva "megrohamozták" a két droidot, kicsit már kezdtem kényelmetlenül érezni magam. :D Oké, hogy kellenek az ifjabb nézőknek szóló részek is, de ez már picit túlzás volt. A "nagy" főnök halála viszont nagy poén volt. Artu és Threepio a gyilkos... ki gondolta volna róluk. :D

 

A Balnab-i túra is inkább poén szinten volt jó. A pit droidok elég perverz programozást kaphattak, ha abban lelik örömüket, hogy élőlényeket hülyítenek meg. :lol: A kalózhajón zajló droid pankráció ötletes volt. Kár, hogy a vákuum kiszippantotta őket, megnéztem volna, mihez kezd egy protokoll droid az arénában. A lemerülésük egyébként talán a rész egyetlen komolyan vehető része volt. Sokat mondó jelenet volt, amikor Threepio leült Artu mellé és várta a "halált". A beolvasztós helyzet szintén jó jelenet volt, ahogy szokás szerint csak hajszálon múlt az életük.

 

A rész elején mellesleg kaptunk pár Ep4-es utalást, amit jó volt újra képernyőn látni. Arra egyébként kíváncsi lettem volna, de nem derült ki (vagy elkerülte a figyelmem), hogy Gallia és Grievous útjai miként keresztezték egymást? Vagy a tábornok miért hagyta életben a Jedit? Ha valamilyen érdekből (mert mi másért), akkor nem ártott volna ezt is megemlíteni, hogy jobban kidolgozott legyen a mellékszál. A végén Plo mester is hozta a formáját. Ahogy finoman, annak tudta nélkül lerázta Threepiót, hatalmas volt... Wolffee legnagyobb örömére. :lol:

A képvilág szokás szerint gyönyörű volt, bár lassan ez már alapténnyé válik. Szintén pozitívum még az új bolygók és fajok megismerése, ami részemről mindig piros pont... még ha csak liliputi törpökről is van szó. :P

Összességében ez ténylegesen egy hangulatfüggő filler rész volt. A maga nemében könnyeden szórakoztató, de egyébként teljesen átlagos és semmi kiemelkedőt nem tartalmazó.

 

Viszont remélem, egy ideig hagyják pihenni a készítők ezt a két droidot, alaposan elfáradhattak. A következő - várhatóan komolyabb hangvételű - részt/részeket ellenben már nagyon várom, Krell tábornokostól, Obi-Wanostól együtt... :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra egyébként kíváncsi lettem volna, de nem derült ki (vagy elkerülte a figyelmem), hogy Gallia és Grievous útjai miként keresztezték egymást? Vagy a tábornok miért hagyta életben a Jedit? Ha valamilyen érdekből (mert mi másért), akkor nem ártott volna ezt is megemlíteni, hogy jobban kidolgozott legyen a mellékszál.

A történet szempontjából ez irreleváns, és sose fogjuk megtudni ami engem ebben az esetben nem is izgat különösebben. Gallia úgy is kiszabadult, szóval valami olyan mentőakció lehetett amit már láttunk korábban. A két droid számomra most érdekesebb volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A történet szempontjából ez irreleváns, és sose fogjuk megtudni ami engem ebben az esetben nem is izgat különösebben. Gallia úgy is kiszabadult, szóval valami olyan mentőakció lehetett amit már láttunk korábban. A két droid számomra most érdekesebb volt. :)

Annyira azért nem irreleváns, mert az eddigiek alapján Grievous nem hagy életben egy Jedit sem, hacsak nincs jó oka rá (ahogy Eeth Koth esetében). Mindössze ezt az okot kellett volna tisztázni egy mondatban, ami még a sztorit sem hátráltatta volna, mégis egy (legalábbis számomra) lényeges kérdést tisztázott volna. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira azért nem irreleváns, mert az eddigiek alapján Grievous nem hagy életben egy Jedit sem, hacsak nincs jó oka rá (ahogy Eeth Koth esetében). Mindössze ezt az okot kellett volna tisztázni egy mondatban, ami még a sztorit sem hátráltatta volna, mégis egy (legalábbis számomra) lényeges kérdést tisztázott volna. :)

Én eddig egy Jediről tudok akit megölt, az pedig Nadhar Vebb. :) Úgy is végez majd később Galliával, így tényleg nem lett volna sok értelme ebben a résszel ezzel foglalkozni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A két droidnak most aztán kijutott a kalandokból egyetlen utazás alatt. :D Úgy tűnik, ezt a duológiát a meséknek szentelték, mert az előző fantasy-hangulat után jöttek a klasszikusok: Gulliver, Oz… Thripio hozta a formáját, a végsőkig bízva a diplomácia erejében, és mókás volt látni, ahogy Artu többször is kuncogva mulatott rajta, amikor kicsit pórul járt. Ez nagyon jól áll a kis asztromech-nek. :) És az is milyen jellemző, hogy a második bolygón, amíg Thripio a tárgyalás erejében bízva csak beszélt, addig Artu inkább cselekedett, és milyen igaza volt. Ebben a részben jobban működött a párosuk, szórakoztatóbbak voltak. :)

 

Ahogy már az előző epizódnál is írtam, jó ötletnek tartom, hogy alkalmanként beleszőnek ilyesmi nem egészen TCW-s és néha még csak nem is SW-s apróságokat a történetekbe, ez kifejezetten tetszik. Ebbe az epizódba viszont most túl sok minden lett belezsúfolva, főleg a legvégén kapkodtam a fejem, de ez az egyetlen kritikám. Emiatt, valamint a múltkori alvilági mesevilág miatt, amit csodásnak tartok, az előző egy kicsit jobban tetszett. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én eddig egy Jediről tudok akit megölt, az pedig Nadhar Vebb. :) Úgy is végez majd később Galliával, így tényleg nem lett volna sok értelme ebben a résszel ezzel foglalkozni. :D

 

Azért az EpIII-ban van már pár fénykardból álló gyűjteménye. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden bárgyúsága és lopott ötlete ellenére ez egy isteni epizód volt. Régen röhögtem ennyit TCW-n... Sőt, talán még soha. C-3PO és R2-D2 mint kalandozók igazán nagy ötletként vonulnak be a Star Warsba. :lol: Hazajutásuk alatt megdöntenek két birodalmat (melynek népei aztán vagy súlyosan megsérülnek, vagy meg is halnak), tönkre megy alattuk egy kalózhajó, egy Venator, elhagynak egy Y-Szárnyút, találkoznak harci droidokkal. Mesés!

Tetszett a rész elején lévő bölcsesség, mely ezúttal tényleg egy Jedi bölcsesség, hiszen egy Jedi mondta az ep4-ben (bár aki csak szinkronnal ismeri, annak sajnos ez nem tűnhetett fel). Aztán meg jön Adi Gallia a főreaktor eltalálásával, ami ugye ugyanonnan lett idézve, mint az előző, csak akkor C-3PO mondta.

Mindemellett kaptunk két új bolygót, új fajokat, istent játszó droidokat, új űrhajótípust... Na, nem kell ragozni, ez egy olyan kis kitérő volt, amiből minden évadban kell egy-kettő. De most már jöhet valami komolyabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első pár perc tetszett: jó volt hogy a szokásos Grievous támadást most nem egy főszereplő hanem egy menekülő mellékszereplő szemszögéből látjuk. Kár, hogy utána elég közepes: annyi a kaland, hogy csak a kalandos hangulatra nincs idő. Inkább tűnt egy nagy ötletbörzének mint egy kerek epizódnak. A három alsztori közül a harmadik egész érdekes volt mondjuk a bunyozó robotokkal, kár hogy csak villanásokra volt idő. Az Oz a nagy varázslós viszont nem tetszett: az SW filmekben a robotok következetesen követik uraik parancsait. Ahogy Obi-Wan mondja az ep.2-ben Dexternek: ha a droidok gondolkodnának ők már nem is lennének. Erre most egy rakás pit droid (lol) aki uralkodni akar...

 

Felőlem jöhet akármennyi mesés epizód, csak ne ilyen. Az előző jobb volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

az SW filmekben a robotok következetesen követik uraik parancsait. Ahogy Obi-Wan mondja az ep.2-ben Dexternek: ha a droidok gondolkodnának ők már nem is lennének. Erre most egy rakás pit droid (lol) aki uralkodni akar...

A kivétel erősíti a szabályt. :) Én nem szeretem ha minden egydimenziós. Ennyi szerintem belefér a droidokról kialakult képbe.

 

Egyébként felkerült a teljes guide is, a szokásos első hsz-ben olvashatjátok az érdekességeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha úgy vannak megalkotva hogy nem képesek valamire akkor honnan jön elő a szabályt erősitő kivétel? Mintha egy vasalógyárból a szalagsorból kifutna egy készülék, ami egy szabályt erősitő kivételként nem vasalna hanem teát főzne. Ha egy ilyen ötlet mögé odatesznek valami ütős sztorit akkor én lengetném a legjobban a kalapom, de igy hogy csak ide lett dobva pár hatalommániás pit droid csak egy brainstorming ki nem érlelt és végig nem gondolt ötletét látom.

 

A guide-ok egyébként frankók. Én mindig csekkolom őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha úgy vannak megalkotva hogy nem képesek valamire akkor honnan jön elő a szabályt erősitő kivétel? Mintha egy vasalógyárból a szalagsorból kifutna egy készülék, ami egy szabályt erősitő kivételként nem vasalna hanem teát főzne. Ha egy ilyen ötlet mögé odatesznek valami ütős sztorit akkor én lengetném a legjobban a kalapom, de igy hogy csak ide lett dobva pár hatalommániás pit droid csak egy brainstorming ki nem érlelt és végig nem gondolt ötletét látom.

A pit droidok így is elég komikusak voltak, gondoljunk csak Ody Mandrell veszekedő robotjaira. :) Az pedig mit jelent, hogy úgy vannak megalkotva, hogy nem képesek valamire? A robotok a programjuk szerint cselekszenek. Ki tudja ezek milyen programozást kaptak valami őrülttől? Nyilván lehetne kreálni mögéjük sztorit, hisz nem hinném, hogy az űrhajó amivel utaztak, véletlen zuhant le. Talán egyszer ezt is megfilmesítik. :)

 

A guide-ok egyébként frankók. Én mindig csekkolom őket.

Köszi. :peace: Nem hittem volna, hogy téged érdekel. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Pitdroids Strikes Back :lol:

Mondjuk szerintem a Star Warsban sosem voltak úgy megalkotva a droidok, hogy nem tudtak igazán gondolkodni. Na jó, a B1-esek kivételt képesek, ők gyárilag agyatlanok. De gondoljunk csak R2-ra és C-3PO-ra. Nagyon is gondolkodnak, mi több, éreznek. Gondoljunk csak arra, hogy C-3PO milyen büszke, vagy R2 milyen bosszúálló kis rohadék. Vagy az a protokoll droid, amelyik Cloud City-ben beszól C-nek. És ezek csak filmes példák, a TCW még több ilyet tartogat.

Amit Obi-Wan mond az meg szerintem inkább az ő szemléletét tükrözi, ami ugye például ellentétben áll Anakinéval. Míg a tanítványa barátként kezeli R2-t, Obi-Wan semmibe veszi, eszköznek tekinti (ezért is érthető, hogy húsz évvel később nem emlékszik rá). És nem neki van igaza.

Az, hogy itt néhány pit droid istent játszott... nos, nem tudjuk, mire képesek ezek a pitek, nem szerepeltek annyit. Csak az ep1 alapján és C-3PO-ról sem hinném, hogy egyszer majd ő lesz az ewokok istene. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindig ők voltak a szolgák, a senkik. Most ők lehettek a királyok. :D

Jópofák ezek a pit droidok, nekem tetszett, hogy épp ők voltak a górék, akikről ugye senki sem gondolná. :D

 

 

A pit droidok így is elég komikusak voltak, gondoljunk csak Ody Mandrell veszekedő robotjaira. :) Az pedig mit jelent, hogy úgy vannak megalkotva, hogy nem képesek valamire? A robotok a programjuk szerint cselekszenek. Ki tudja ezek milyen programozást kaptak valami őrülttől? Nyilván lehetne kreálni mögéjük sztorit, hisz nem hinném, hogy az űrhajó amivel utaztak, véletlen zuhant le. Talán egyszer ezt is megfilmesítik. :)

Én egy Anakin-típusú ezermesterből simán kinézek egy ilyen tréfát - adjunk hatalmat azoknak, akiket szolgáknak teremtettek. :)

 

S ha már itt tartunk, maga Thripió is egy vicc (körülményes, nehézkes, szószátyár, állandóan panaszkodik), főleg annak ismeretében, hogy ki volt az alkotója. Ők ketten már nem is állhatnának távolabb egymástól. Érdekes, hogy Lucas épp Anakint álmodta hozzá Aranybogárhoz így utólag. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

S ha már itt tartunk, maga Thripió is egy vicc (körülményes, nehézkes, szószátyár, állandóan panaszkodik), főleg annak ismeretében, hogy ki volt az alkotója. Ők ketten már nem is állhatnának távolabb egymástól. Érdekes, hogy Lucas épp Anakint álmodta hozzá Aranybogárhoz így utólag. :)

Ellenben szép a ritmus a 4-5-6 -tal :) Egyébként valóban, C3PO és R2 néha emberibbek az embereknél. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt is klassz fákat találtak ki. Az ilyen elemeket hiányolom én élőszereplős sorozatból... :) Az epizódnál én azt éreztem, hogy nem volt még egy komplett C3P0 sztori a tarsolyukban, ezért 2-3 kisebbet felfűztek egybe.

 

Ami nagyon nem tetszett:

- R2D2 odébb löki a másik robotot, hogy ő beszállhasson

- C3P0 gyilkolt, amit aztán lazán elhumorizálnak

- Grievous foglyot ejt, aztán még a végén simán ki is szabadul

 

Szóval ezek annyira karakteridegen elemek voltak, hogy próbálom ezt a részt gyorsan elfelejteni, mert így önmaguk paródiáját gyártották le...

Szerkesztve: - Platschu
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Állati jó rész volt, minden pillanatát élveztem. Bekerült a kedvencek közé.

Hatalmas volt ez a véletlen dolgok kavalkádja. Kell néha ilyen könnyed rész is.

Tök jó, hogy többeknek bejönnek ezek a részek is. :) Változatossá teszik a szorzatot és az a jó!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Milyen volt a rész magyarul? Lemaradtam róla. Holnap és holnapután meg kénytelen leszek kihagyni a Krell 1. és 2. részét. Remélem a CN azt fogja csinálni, amit a TF Prime esetében is: elölről kezdi az aktuális új évadot, amint egyszer véget ért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nagyszerű volt, Adi Gallia hangja megváltozott, de sokkal jobb, mint a régi, talán ugyanaz, mint Meena Tillsnek. A Patitite-k hangja tök ugyanaz, mint az eredeti, Hay-Zué pedig egyenesen zseniális, hasonlít és kellő beleélést is tanúsít a szinkronszínész.

 

Thörköly Péter szinkronizált egy mellékszereplőt, remélem ő lesz Krell is.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.