Ugrás a kommentre

4x07 - Darkness on Umbara


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

B*sszus tényleg! És Ahsoka vezette másik Delta-7-est!

Mondjuk ez annyira nem újdonság, mert Ahsoka már részt vett űrcsatában, gondoljunk csak a Ryloth -ra.

 

Rosszul fogalmaztam, de furcsa volt hallani egy jeditől, hogy a számán nevezi a klónokat. Talán erre még nem is volt példa a sorozatban. :)

Bric volt még ilyen típusú alak.

Valóban furcsa volt, és számomra kicsit döbbenetes is. Annyira szúrósan, lekezelően hangzottak a szájából a számok, hogy az hátborzongató volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem új fogalom, csak eddig kevés helyen említették így külön. Még mosolyogtam is egy jót, amikor meghallottam.

Pontosítok. Nekem volt új. :) Mit lehet tudni róla?

 

Amúgy az umbaraiak fegyverzete és az út csak engem emlékeztetett a Tronra?

Volt benne kék, ja. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosítok. Nekem volt új. :) Mit lehet tudni róla?

 

"A Terjeszkedési Régióban olyan vállalat-ellenőrzésű világok voltak, melyeket erős és profitorientált társaságok irányítottak, kitermelve a bolygók nyersanyagait, fémeit, érceit. Miközben a lakókat elnyomták, a nagy cégek egész csillagrendszerek ásványkincseit termelték ki. Így aztán hamarosan nyugtalanság és elégedetlenség tört ki a polgárok körében. Végül a Galaktikus Köztársaság átvette az irányítást a régió felett, miközben korlázozásokat vezetett be az érdekelt vállalatoknál; nem ritkán teljesen megfosztotta társaságokat addigi tevékenységeiktől. A Terjeszkedési Régió a nyersanyagok és ércek fő előállítója lett, habár áványkincslelőhelyei a birodalmi időszakra javarészt kimerültek." by Kaminopedia :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"A Terjeszkedési Régióban olyan vállalat-ellenőrzésű világok voltak, melyeket erős és profitorientált társaságok irányítottak, kitermelve a bolygók nyersanyagait, fémeit, érceit. Miközben a lakókat elnyomták, a nagy cégek egész csillagrendszerek ásványkincseit termelték ki. Így aztán hamarosan nyugtalanság és elégedetlenség tört ki a polgárok körében. Végül a Galaktikus Köztársaság átvette az irányítást a régió felett, miközben korlázozásokat vezetett be az érdekelt vállalatoknál; nem ritkán teljesen megfosztotta társaságokat addigi tevékenységeiktől. A Terjeszkedési Régió a nyersanyagok és ércek fő előállítója lett, habár áványkincslelőhelyei a birodalmi időszakra javarészt kimerültek." by Kaminopedia :)

Jó kis háttértörténet. :)

 

Az nem lehet, hogy az Umbaraiak betelepültek? A légkör mérgező hatása rájuk ezt sugallja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk ez annyira nem újdonság, mert Ahsoka már részt vett űrcsatában, gondoljunk csak a Ryloth -ra.

 

Nem azért, hogy újdonság, hanem mert nekem csak akkor tűnt fel, hogy ő is ott volt, mikor megnéztem a csata jelenetet, miután írtad, hogy Barriss is ott volt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem azért, hogy újdonság, hanem mert nekem csak akkor tűnt fel, hogy ő is ott volt, mikor megnéztem a csata jelenetet, miután írtad, hogy Barriss is ott volt :)

Utána már sejtettem, hogy erre gondolhatsz. :D Főleg, hogy nekem Ahsoka nem tűnt fel. :para:

 

Egyébként azóta már vagy 3 -szor újranéztem a részt. Fenomenális! Kemény lesz az 501 -eseknek bevenni a fővárost.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis háttértörténet. :)

 

Az nem lehet, hogy az Umbaraiak betelepültek? A légkör mérgező hatása rájuk ezt sugallja.

 

Wookie semmit nem ír. Azis lehet hogy történt valami a bolygón ami miatt a légkör mérgező lett. Annyi biztos hogy a főváros az fedett tetejű, legalábbis a hologramon én úgy láttam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wookie semmit nem ír. Azis lehet hogy történt valami a bolygón ami miatt a légkör mérgező lett. Annyi biztos hogy a főváros az fedett tetejű, legalábbis a hologramon én úgy láttam.

De csak nekik mérgező? A külvilágiaknak nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De csak nekik mérgező? A külvilágiaknak nem?

 

Szerintem lehetséges. Nem tudhatjuk milyen körülmények között fejlődtek ki és milyen jelenleg a levegő ott. Jedik amúgy is képesek hosszú időre visszatartani a lélegzetüket (lásd Kotor), klónoknak meg alapból szűrőjük van :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem lehetséges. Nem tudhatjuk milyen körülmények között fejlődtek ki és milyen jelenleg a levegő ott. Jedik amúgy is képesek hosszú időre visszatartani a lélegzetüket (lásd Kotor), klónoknak meg alapból szűrőjük van :)

Ez ott sántít, hogy pl. Rex levette a sisakját és úgy beszélt Krell -el. Plusz nem hinném, hogy egy Jedi képes napokig visszatartani a lélegzetét. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez ott sántít, hogy pl. Rex levette a sisakját és úgy beszélt Krell -el. Plusz nem hinném, hogy egy Jedi képes napokig visszatartani a lélegzetét. :D

 

Akkor nem vett levegőt :D

 

Remélem erre majd választ kapunk az elkövetkezendő 3 részben :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetséges hogy a gyarmatosító vállalatok tettek olyat a légkörrel ami csak az umbaraik számára mérgező(mondjuk gyárak százaiban termeltek olyan vegyszereket amik mellékterméke mérgezte az őslakókat). Ez megmagyarázná hogy Sly Moore és Mee Deechi miért nem visel maszkot Coruscanton.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetséges hogy a gyarmatosító vállalatok tettek olyat a légkörrel ami csak az umbaraik számára mérgező(mondjuk gyárak százaiban termeltek olyan vegyszereket amik mellékterméke mérgezte az őslakókat). Ez megmagyarázná hogy Sly Moore és Mee Deechi miért nem visel maszkot Coruscanton.

 

Há' én is ezt írtam :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetséges hogy a gyarmatosító vállalatok tettek olyat a légkörrel ami csak az umbaraik számára mérgező(mondjuk gyárak százaiban termeltek olyan vegyszereket amik mellékterméke mérgezte az őslakókat). Ez megmagyarázná hogy Sly Moore és Mee Deechi miért nem visel maszkot Coruscanton.

Én is valami ilyesmi tevékenységre gondolok. Minden más esetben kizárt, hogy ezek a lények az Umbarai őslakosok lennének. Más. Remélem Fives túléli ezt az inváziót. :clap2: Nehéz lesz. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jajj istenkém végre! VÉGRE! :D A 100 wattos mosoly az arcomon elárulja, hogy mennyire tetszett a sok filler után ez a rész. A látvány és a hangulat valami elképesztően jó volt. Végig úgy éreztem mintha a Battlefronttal játszanék, és többször volt benne amolyan FPS jelenet is. A bolygó és lakói is nagyon ötletesek, és az is ahogyan támadnak. Krell tábornok meg egy állat. Még nem tudom, hogy szeretem-e vagy utálom. :D elég vékony a vonal most még a kettő között. Nagyon kúl karakter, de ha szemétkedik Rexékkel, akkor itt bajok lesznek. :) Mindenesetre tud a csávó.

8,5/10 várom a többit. Ha ez még csak a bevezető volt, akkor nagyon várom a folytatást! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Há' én is ezt írtam :D

Én valami "napokiglélegzetvisszatartásra" emlékszem

Remélem Fives túléli ezt az inváziót. :clap2: Nehéz lesz. :para:

Volt már ő nagyobb "kakiban" is. Hacsak nem vágatja le magát Krellel, nem lesz baja.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jajj istenkém végre! VÉGRE! :D A 100 wattos mosoly az arcomon elárulja, hogy mennyire tetszett a sok filler után ez a rész. A látvány és a hangulat valami elképesztően jó volt. Végig úgy éreztem mintha a Battlefronttal játszanék, és többször volt benne amolyan FPS jelenet is. A bolygó és lakói is nagyon ötletesek, és az is ahogyan támadnak. Krell tábornok meg egy állat. Még nem tudom, hogy szeretem-e vagy utálom. :D elég vékony a vonal most még a kettő között. Nagyon kúl karakter, de ha szemétkedik Rexékkel, akkor itt bajok lesznek. :) Mindenesetre tud a csávó.

8,5/10 várom a többit. Ha ez még csak a bevezető volt, akkor nagyon várom a folytatást! :D

És csak 8,5? :P

 

Volt már ő nagyobb "kakiban" is. Hacsak nem vágatja le magát Krellel, nem lesz baja.

Én sajnos nem vagyok ebben olyan biztos. :( Ráadásul Rex -ért is aggódok, de szerintem még korai lenen a halála.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krell-ről az volt a benyomásom, hogy ha megéri a 66-ost, az éppen aktuálisan vele levő klónok biztosan még pezsgőt is bontanak, hogy végre lelőhetik. :D:D

Ettől még jó nagyon a karakter, mindig is kíváncsi voltam egy ilyen Jedire is.

Látom téged is megmozgatott az epizód. :D

 

Én azért még nem törnék pálcát Krell felett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem-nem :)

 

Előtte írtam hogy történhetett valami amiatt számukra mérgező lett a levegő :)

Afölött a mondat fölött átsiklottam, de ha már meg volt a megoldás, minek írtál mögé egy olyan hülyeséget, hogy visszatartják a levegőt?

(Egyébként a KotOR-ban hol tartja vissza sokáig a levegőt?)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is amellett teszem le a voksom, hogy ezzel a bolygóval valami történt a történelme során. Elég hülyén venné ki magát, ha egy retcon során bemagyaráznák nekünk hogy az umbaraiak nem is az umbaráról származnak... Meg mellesleg minden amellett szól, hogy ők itt az őslakosok. Sápadt bőr, a sötétséghez szokott szemük, amelyről kapásból Deechi szenátor irodája jut az eszembe. :)

 

Kedvenc mondatom az epizódban: ♫ And that's why call they shadow people, Tup ♫ :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez nagyon jó volt! És mintha a nagybetűs háborúról szólna, mindegy hogy TCW vagy egy valós háború valahol a világban – benne van a katona kiszolgáltatottsága, hogy kaphat akár értelmetlen és teljesen ostoba parancsot is; ha követi, akkor meghalhat (vagy meghalhatnak miatta mások is), vagy megtagadja, ami komoly bűn. Rex igazi profi katonaként reagált: bár nem értett vele egyet, de teljesítette a parancsot, egészen addig, amíg már nem a csapata túléléséről volt szó. S még lojális is volt, hiszen Krell parancsát még a saját emberei előtt is védte („lehet, hogy tudja, mit csinál”). Szóval le a kalappal előtte, számomra most vált a nagybetűs Parancsnokká.

Krell pedig egy igazi s*ggfej (ilyet ebben a fórumban még nem írtam, az tuti), egy valódi admirálishoz semmi köze, és az, hogy a végén kicsit jobb színben tűnt fel, mert képes volt felfogni Rex szavainak igazságát, csak egy árnyalatnyit javít a képen, mert mindezt magától is tudnia kellett volna. Nem kell hozzá nagy katonai stratégiai tpasztalat, csak csöppnyi józan ész, hogy maroknyi emberrel ismeretlen ellenséges terepen botorság a nyílt úton támadást intézni, hacsak nem elterelés a cél, vagy az ellenfél előcsalogatása, miközben a haderő többi része ugrásra készen áll és ezt várja. Nem kizárt, hogy ez volt Krell célja, és az egész parancs mögött – de ha így volt, akkor ezt el kellett volna mondania a klónoknak. Becsülettel helyt álltak volna, sőt…, ahogy ezt eddig többször is láthattuk. Én azt érzem, hogy Krell alaposan alábecsüli őket, mind a katonai képességeiket, mind az elkötelezettségüket tekintve, és érdekelne, hogy vajon miért? Talán rossz tapasztalatai voltak korábban? Mivel többrészes a történet, én erre nagyon választ várok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez nagyon jó volt! És mintha a nagybetűs háborúról szólna, mindegy hogy TCW vagy egy valós háború valahol a világban – benne van a katona kiszolgáltatottsága, hogy kaphat akár értelmetlen és teljesen ostoba parancsot is; ha követi, akkor meghalhat (vagy meghalhatnak miatta mások is), vagy megtagadja, ami komoly bűn. Rex igazi profi katonaként reagált: bár nem értett vele egyet, de teljesítette a parancsot, egészen addig, amíg már nem a csapata túléléséről volt szó. S még lojális is volt, hiszen Krell parancsát még a saját emberei előtt is védte („lehet, hogy tudja, mit csinál”). Szóval le a kalappal előtte, számomra most vált a nagybetűs Parancsnokká.

Jó, hogy rávilágítottál erre. Rex már eddig is egy különleges klón volt a szememben, de most még ennél is magasabbra helyeztem. Tökéletes katona. Nagyon jó amikor azt ecseteli Krellnek, hogy ők elsősorban emberek, és csak aztán klónok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krell tipikusan az a fickó aki szögesdrótot eszik és nappalmot pisál. Nem tudom miért szidják ennyien, nekem eddig(!) nagy kedvencem. Nem bratyizik mint Anakin vagy Obi a klónokkal, hanem aként kezeli őket amik. Katonaként. Ha kell lehordja őket, ha kell megmenti a s*ggüket. ( lásd a "repülő izéknél" ) Az ottani beszólása meg szinte helyénvaló is volt. A végén pedig a nyílt támadással lefogadom -de minimum remélem- az volt a célja, hogy magára vonja az ellenség figyelmét, miközben Obiék a másik oldalt besunyognak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.