Ugrás a kommentre

4x07 - Darkness on Umbara


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem tudom,hogy Ti honnan látjátok Barriséket.....Én nem látom őket...meg milyen űrcsata? Nem is volt benne :|

 

Na oké,vegyétek úgy,hogy ezt le sem írtam :D

 

00:24, itt a screesnot:

 

http://kepfeltoltes.hu/111031/vlcsnap-2011-10-31-14h34m22s162_www.kepfeltoltes.hu_.png

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krell egyébként nem csinált semmi olyat ami a Jedik elveivel ütköző lenne, egyszerűen nem bratyizik a katonákkal.

Az eléggé ütközik a Jedik elveivel, hogy Krell a hatalmával próbál élni úgy, hogy megfélemlíti azt, aki neki nem tetszőt mond. Ez több, mint nem bratyizás. Ráadásul a Sith-ek módszere, nem a Jediké. A többit már Dzséjt leírta, sok hozzáfűznivalóm nincs is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1: Ahogy te is mondtad, ellenséges terepen haladnak, és ez akkor sem lenne másképp, ha az erdőben próbálnának előretörni, kisebb egységekre szakadva. Viszont az erdőben még jobban ki lennének téve rajtaütéseknek, és ha szétválnak, akkor az egyes csapatok nehezebben nyújthatnak segítséget egymásnak. Ráadásul, a főúton még az ellentámadások leküzdésével töltött időveszteséggel együtt is gyorsabban haladhatnak. Továbbá, ha az eredeti terv szerint szétforgácsolnák a csapatokat, és több irányból támadnának, akkor fennállna a veszélye, hogy sehol nem lennének elegen az áttöréshez.

Igen, ennél valóban sokkal értelmesebb volt, hogy nem volt fedezékük, körbe zárták őket, és még aknamezőre is terelték őket. Valóban, sokkal jobb stratégia volt. Miért nem lőtte le mindjárt az összeset, hogy az ellenség spórolhasson a lőszeren?

Az erdőben van fedezék, ott ők is rejtőzhetnek, sok kis csoportban pedig nem lövik őket halomra, nem lehet őket bekeríteni.

 

2: Krell tervének egy másik "előnye" az, hogy jobban az 501-esekre vonja az umbaraiak figyelmét, tehát több csapatot von magára, és ezzel gyengíti az Obi-Wannal és Tiin-nel szemben állókat.

Ha ez volt a szándéka, de erre semmi infó nincs. Színtiszta spekuláció. És mint írtam, ha ez a szándéka, azt meg kellett volna osztania a század parancsnokával. Ez sehol sem előny, még idézőjelben sem. És mint Krell mondta, kulcsfontosságú, hogy az 501-es bejusson a városba. Ez hol jön össze, ha már akkor lemészárolják az 501-est, amikor a város még nem is látszódik?

 

A Grievous-es megjegyzésedhez annyi, hogy szerintem vele is hasonló a helyzet, mint Daala admirálissal. Grievous sem flotta admirálisként vált hírhedt stratégává, hanem hadsereg parancsnokként.

Egen, és az is véletlen, hogy mikor látja, hogy a csapatai bajban vannak, akkor is csak áll és nézi, ahogy lelövik őket, és maga helyett beküldi a maroknyi megmaradt emberét még a húsdarálóba. Ahelyett, hogy ő is ment volna az embereivel, és esetleg azzal a négy csimbi pengével legalább minimális fedezéket adott volna az amúgy tökéletes céltáblává avanzsált embereinek. De ő inkább szó szerint ölbe tett kezekkel nézte a csatát, tisztes távolról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor is egy idióta. Elmondom, miért. Egy katonai vezetőnek két dolog kell, hogy számítson, mert ezzel a kettővel nyerhet csatát, később háborút: élőerős, eszközök. Ha az egyik elfogy, batyhatja a másikat. Ha Krell Jedisége ellenére az életet ilyen szinten veszi semmibe, katonaként még akkor is figyelnie kell a meglévő eszközökre. Értelmetlenség feláldozni őket. Mert mit csinált? Beküldte az embereit, vagyis a rendelkezésére álló klónok, fegyverek, AT-RT-k nagy részét ismeretlen számú és típusú ellenség közé, ismeretlen, nyílt terepre (és hangsúlyozom: mindeközben ő BIZTONSÁGOS távolságból nézte az eseményeket). Vagyis fogta a rendelkezésére álló eszközök számottevő részét, és bevágta a szemétbe. Ez annak tekintetében is rettenetesen nagy baromság, hogy még ő szajkózta, mennyire fontosak. Ha az embereit és eszközeit lemészárolják és elpusztítják ott az úton, mivel támadja meg a várost? Egymaga? Vagy a mellette maradt maréknyi klónnal? Az egymagát kétlem, mert gyáva, a maréknyi klónnal verziót meg azért kétlem, mert még komplett századdal sem tudott gazdálkodni.

Emellett, ami miatt egy szemernyi esélyt sem kap már nálam, amiért végleg elásta magát nálam, az az, hogy a fénykardját ráemelte Fives-ra. Ez emberileg, katonailag és Jediként is olyan tett volt, amit nem lehet egyszerűen megbocsátani. Mi az, hogy egy Jedi lovag, egy felelős tiszt, egy józan gondolkodású ember ráfog egy beosztottjára - aki jogosan tett panaszt - egy éles fegyvert, és halálos fenyegetést ad neki? Ilyet nem lehet csinálni, se harctéren, se békeidőben, egy Jedi meg aztán akkor se csináljon ilyet, ha rumlija van az élettel, vagy a klónokat csak eszköznek véli (ami már Jedi-idegen).

És attól nem lesz senki kemény vagy tisztelhető, hogy értelmetlenül halálba küldi az embereit. És végül Rexnek sem véletlen volt az a felkiáltása, hogy "ha túlélik". Emellett a tábornok mellett hatványozottan kevés az esélyük.

Ehhez a Krell-hez képest Grievous egy lovag. Ő legalább az élvonalban harcol a csapataival, és a tervei mögött mindig van valami, nem értelmetlenek. Az más kérdés, hogy pocsék stratéga, így a tervei általában dugába dőlnek, de az már más kérdés. :)

Ez nekem túl sarkos megfogalmazás, nem tehetek róla. :) Aláírom ha történet későbbi részében is hasonlóan viselkedik de így még korainak tartom az ítéletet.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, vedd észre, te is csak spekulálsz. Nincs annyi infód, hogy totál elítéld Krellt. Krell nem egy idióta, máskülönben réges rég kirakták volna a Rendből, de minimum nem harcmezőre küldik. Ennek a fazonnak hírneve van, nem pedig priusza. Szerintem tökéletesen tisztában volt azzal, hogy helyesen cselekszik, nem köti még a százados orrára se a tervét -gondolom volt annyi infója, hogy ezek a klónok sajnos már odáig mennek, hogy megkérdőjelezzenek egy parancsot, összesúgjanak a tábornokok háta mögött.

Remélem a készítők nem űznek "viccet" belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De, itt nem volt cél. Találgatunk itt, hogy elterelés. Lehet, csak egyetlen apró pici bökkenő van: baromira nincs szó erről. Se minket nézőket, se a klónokat nem tájékoztatta erről Krell.

Pedig mondja, hogy a cél a város elfoglalása. Viszont nem fognak beszivárogni, csúszni mászni pár emberrel a városba, hanem nyíltan lerohanják. Ez a terve, és ezt el is mondja.

 

Az eléggé ütközik a Jedik elveivel, hogy Krell a hatalmával próbál élni úgy, hogy megfélemlíti azt, aki neki nem tetszőt mond.

Én nem láttam itt megfélemlítést. Adott egy Jedi tábornok, aki parancsokat ad (most attól tekintsünk el. hogy milyeneket). Erre mit tapasztal? A klónok, a fogyóeszközök visszapofáznak. Egyre sűrűbben. Gondolom ezen akadt ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, vedd észre, te is csak spekulálsz. Nincs annyi infód, hogy totál elítéld Krellt. Krell nem egy idióta, máskülönben réges rég kirakták volna a Rendből, de minimum nem harcmezőre küldik. Ennek a fazonnak hírneve van, nem pedig priusza. Szerintem tökéletesen tisztában volt azzal, hogy helyesen cselekszik, nem köti még a százados orrára se a tervét -gondolom volt annyi infója, hogy ezek a klónok sajnos már odáig mennek, hogy megkérdőjelezzenek egy parancsot, összesúgjanak a tábornokok háta mögött.

Remélem a készítők nem űznek "viccet" belőle.

Ez meg a másik. Lehet, hogy Krell már csalódott a klónokban korábban.

 

Valaki magyarázza már meg nekem, hogy Fives -ot miért emeli ki Anakin az eligazításon? Tudtommal ő is az 501 -esek tagja. :hmm:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt is vegyük már figyelembe, hogy a főúton értelemszerűen egyből a főváros felé tudtak menni, az erdőkben pedig zavaros a tájékozódás. Másrészt, az Umbara élővilága lehet több veszélyt rejtegetett, mint egy aláaknázott út. 2 fő veszteség árán feltérképezték a csapdákat.

Az ezután következő csatában az umbaraiak pillanatnyi erőfölénybe kerültek, hiszen lesből támadtak. Nos, ezt egyszer eljátszhatták, jelentős veszteséget okoztak a klónoknak, bár hozzáteszem közülük is sokan elestek. Most már viszont szemtől-szembe kell harcolniuk a klónokkal, Rex zászlóaljának van valami fedezéke is, és összeszedetten támadhatnak. A természetben az őslakók többször támadhatnak lesből, az úton Rex-ék már számítanak rá. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Embo véleményét osztom, szerintem valami ilyesmiben gondolkodhatott Krell is. Azért szerintem ő se oly gyökér hogy csak úgy a halálba küldje a klónokat, főleg hogy nekik kellene bevenniük a fővárost. Ha csak így feláldozná a klónokat szerintem nem is küldenék a hadszintérre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom Embo, hogy szoktál e FPS játékokkal játszani, vagy ne add isten paintballozni, de ajánlanám hogy egyszer stopperold le, hogy mennyi mennyi ideig bírod ki élve egy út közepén állva és hasonlítsd össze egy olyan szituációval, ahol van bőven fedezéked. Lehet lassabban haladtak volna az erdőben, de legalább eljuthattak volna a célig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt is vegyük már figyelembe, hogy a főúton értelemszerűen egyből a főváros felé tudtak menni, az erdőkben pedig zavaros a tájékozódás. Másrészt, az Umbara élővilága lehet több veszélyt rejtegetett, mint egy aláaknázott út. 2 fő veszteség árán feltérképezték a csapdákat.

Szerintem is. Láthattuk milyen veszélyek fenyegetnek terepen. Repülő szörnyek plusz a Sarlacc.

 

Én Embo véleményét osztom, szerintem valami ilyesmiben gondolkodhatott Krell is. Azért szerintem ő se oly gyökér hogy csak úgy a halálba küldje a klónokat, főleg hogy nekik kellene bevenniük a fővárost. Ha csak így feláldozná a klónokat szerintem nem is küldenék a hadszintérre.

És nem is az egész hadtestet küldte előre, hanem csak egy osztagot. Kicsit csalóka, mert az 501 -esek rengeteg emberből állnak. Amiket mi láttunk, az csak az előőrs.

 

Nem tudom Embo, hogy szoktál e FPS játékokkal játszani, vagy ne add isten paintballozni, de ajánlanám hogy egyszer stopperold le, hogy mennyi mennyi ideig bírod ki élve egy út közepén állva és hasonlítsd össze egy olyan szituációval, ahol van bőven fedezéked. Lehet lassabban haladtak volna az erdőben, de legalább eljuthattak volna a célig.

Még így is eljuthatnak, és el is fognak jutni!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előre küldeni őket egy nyílt utcán, már maga a jelenet is komikus volt, ahogy a fedezék nélküli klónok haladnak előre valami felé, amit nem is ismernek. Oké, az erdőt sem ismerik, de az sötétebb (ergo könnyebb megbújni) és van fedezék. Senki sem gondolhatja komolyan, hogy ez egy jó stratégia volt, vagy legalábbis jobb, mint Anakiné. Ez egy borzalmas stratégia volt, ami meg is látszott a végeredményen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előre küldeni őket egy nyílt utcán, már maga a jelenet is komikus volt, ahogy a fedezék nélküli klónok haladnak előre valami felé, amit nem is ismernek. Oké, az erdőt sem ismerik, de az sötétebb (ergo könnyebb megbújni) és van fedezék. Senki sem gondolhatja komolyan, hogy ez egy jó stratégia volt, vagy legalábbis jobb, mint Anakiné. Ez egy borzalmas stratégia volt, ami meg is látszott a végeredményen.

Borzalmas volt vagy nem, Krell gyorsan akart haladni. Annak ez a módja. Egyébként láttuk, hogy a dzsungelben is ugyanúgy letámadták őket, szóval az a terep semmivel se jobb mint az út.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha úgy nézzük hogy azért küldte előre őket hogy felfedjék magukat az umbaraiak akkor annyira nem tartom hülyeségnek. Ahogy Ody is írja az erdőben ugyanúgy letámadták őket szóval mindegy hogy az úton mennek vagy az erdőben, bár utóbbiban több fedezék kínálkozik. Maximum én úgy csinálnám hogy az út szélén az erdőben vinném át a csapatokat így fedezék is lenne és nem lépnének aknára. Talán aranyközépútnak megtenné.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabo! FPS játékokkal olykor-olykor játszom, de a paintball eddig kimaradt az életemből. Tehát ilyen téren nincs tapasztalatom, hagyatkozom rátok. :)

Egy szóval sem mondtam, hogy Krell mester taktikája helyes volt, sőt én is elítélem. Azonban vagyok olyan naiv, és azt gondolom, hogy nem puszta szívjóságból kapta a "galaxis taktikai zsenije" címet. Teljesen egyértelmű, hogyha valaki fedezék nélkül van másodpercek alatt rongyosra lövik a hátsóját. DE!

Nem kizárt, hogy ez volt Krell célja. Az öreg besalisk felismerte gondolom, hogy az umbaraiak az üss és fuss taktikát alkalmazzák. Nagy ár volt talán ennyi klón élete, de lehet neki megérte, hogy megismerje az ellenség hadi mentalitását.

A soraimból talán kitűnik, hogy megpróbálom védeni egy kicsit Krell-t, hiszen nem lehet az amit egyesek mondanak, hogy csak úgy feleslegesen darálóba küldte a katonáit. Szándékosan küldte darálóba, de abban biztos vagyok, hogy nem feleslegesen.

A Tanács gondolom azért nem reklamál nála a nagy veszteségek miatt, mert fontos győzelmeket arat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Borzalmas volt vagy nem, Krell gyorsan akart haladni. Annak ez a módja. Egyébként láttuk, hogy a dzsungelben is ugyanúgy letámadták őket, szóval az a terep semmivel se jobb mint az út.

Dehogynem, hiszen van fedezék.

 

Ha rám nem is hallgattok, legalább Dzséjt írásait olvassátok el, és fogadjátok el, egy "csöppet" jobban ért itt bárkinél a katonai stratégiákhoz. Nyilván nem véletlenül hangoztatja, hogy mekkora idiótaság volt ez.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem láttam itt megfélemlítést. Adott egy Jedi tábornok, aki parancsokat ad (most attól tekintsünk el. hogy milyeneket). Erre mit tapasztal? A klónok, a fogyóeszközök visszapofáznak. Egyre sűrűbben. Gondolom ezen akadt ki.

Ha akarnám se tudnám másként nevezni Krell fénykardrántását, mint megfélemlítés. Másrészt szerintem maximálisan jogosan "pofáztak vissza" a klónok. Már nem egyszer volt rá példa a TCW-ben, hogy bizony ők sem droidok, vannak saját érzéseik, gondolkodásuk, ebből kifolyólag akaratlanul is elgondolkoznak az adott parancs helyességén. Az pedig milyen dolog, hogy még Rex-szel sem ismerteti az esetleges tervét? (mert ha nem áruló, akkor biztos volt valami célja ezzel a felesleges önmegsemmisítéssel) Feltétlen engedelmesség jellemzi őket, de ez nem jelenti azt, hogy ostobák. Ha Krell előállt volna a tervének kifejtésével, szerintem Rexéknek egy szavuk nem lett volna.

Az sem lehetett a terve, hogy míg a klónok lefoglalják az umbaraiakat, addig a saját kis csapatával beoson vagy máshonnan indít támadást az ellenség ellen (így még egy fokkal jobban érteném a dolgot - de ez se lenne mentség arra, hogy nem ismertette az adott haditervet a századossal). Nyugodtan állt, tisztes távolságban a veszélyes zónától, ráadásul még gyengeelméjűeknek is nevezte a klónokat, akik a hibás terv miatt az életükért küzdöttek. Miért nem segített nekik? Szemmel láthatóan nem volt jobb dolga.

 

Egyébként nyilván mindkét megközelítési módszernek vannak hátrányai, de az erdőben való haladás - főleg akkor, ha Krell méltóztatik kivenni a részét a harcból -, valamivel biztonságosabb, mint a nyílt terepre küldeni az embereket, ahol gyakorlatilag minden irányból tökéletesen tiszta célpontok, ráadásul egy aknamező is sorakozik alattuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha akarnám se tudnám másként nevezni Krell fénykardrántását, mint megfélemlítés. Másrészt szerintem maximálisan jogosan "pofáztak vissza" a klónok. Már nem egyszer volt rá példa a TCW-ben, hogy bizony ők sem droidok, vannak saját érzéseik, gondolkodásuk, ebből kifolyólag akaratlanul is elgondolkoznak az adott parancs helyességén. Az pedig milyen dolog, hogy még Rex-szel sem ismerteti az esetleges tervét? (mert ha nem áruló, akkor biztos volt valami célja ezzel a felesleges önmegsemmisítéssel) Feltétlen engedelmesség jellemzi őket, de ez nem jelenti azt, hogy ostobák. Ha Krell előállt volna a tervének kifejtésével, szerintem Rexéknek egy szavuk nem lett volna.

Az sem lehetett a terve, hogy míg a klónok lefoglalják az umbaraiakat, addig a saját kis csapatával beoson vagy máshonnan indít támadást az ellenség ellen (így még egy fokkal jobban érteném a dolgot - de ez se lenne mentség arra, hogy nem ismertette az adott haditervet a századossal). Nyugodtan állt, tisztes távolságban a veszélyes zónától, ráadásul még gyengeelméjűeknek is nevezte a klónokat, akik a hibás terv miatt az életükért küzdöttek. Miért nem segített nekik? Szemmel láthatóan nem volt jobb dolga.

Háború van! Jól néznénk ki ha minden közkatona megkérdőjelezné a parancsot. Még akkor se teheti nyíltan, ha szerinte a parancs vegytiszta hülyeség. Ez nem demokrácia. Adnak egy parancsot és azt végre kell hajtani. De továbbra se értem miért törünk pálcát Krell felett, amikor még három rész hátra van a történetből....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ennél valóban sokkal értelmesebb volt, hogy nem volt fedezékük, körbe zárták őket, és még aknamezőre is terelték őket. Valóban, sokkal jobb stratégia volt. Miért nem lőtte le mindjárt az összeset, hogy az ellenség spórolhasson a lőszeren?

Az erdőben van fedezék, ott ők is rejtőzhetnek, sok kis csoportban pedig nem lövik őket halomra, nem lehet őket bekeríteni.

Ha ez volt a szándéka, de erre semmi infó nincs. Színtiszta spekuláció. És mint írtam, ha ez a szándéka, azt meg kellett volna osztania a század parancsnokával. Ez sehol sem előny, még idézőjelben sem. És mint Krell mondta, kulcsfontosságú, hogy az 501-es bejusson a városba. Ez hol jön össze, ha már akkor lemészárolják az 501-est, amikor a város még nem is látszódik?

 

És arra nem gondolsz, hogy az erdőben nemcsak nekik, hanem az umbaraiknak is több lett volna a fedezékük? Ráadásul nekik, a köztársaságiakkal ellentétben, van helyismeretük. Sokkal komolyabb csapdába is sétálhattak volna a klónok, ennél az aknamezőnél, amin, mint láttunk az első meglepetés után szimplán átsétálhattak volna. És mi az, hogy "sok kis csoportban pedig nem lövik őket halomra, nem lehet őket bekeríteni"??? Már ne is haragudj, de ez ökörség, sokkal pontosabb így: "sok kis csoportban pedig nem lövik őket halomra, nem lehet őket bekeríteni EGYSZERRE" Helyette viszont az egyes csapatokat baromi könnyű egyesével elintézni. Láttuk, hogy az umbaraiak orvlövészeket állítottak a fákra. Na mármost lehet, hogy az úton nem volt fedezékük a klónoknak, de együtt voltak. Az orvlövészek sokkal komolyabb pusztítást okozhattak volna több kisebb egységben, mint egy nagyban. Tízből könnyebb tízet leszedni, mint százból százat. Ha a klónok az erdőbe mentek volna, egy-két orvlövész elég lett volna minden egységre, és senki nem maradt volna belőlük.

Sok kis csoportot egy olyan erdőben ahol az ellenségnek van helyismerete éppolyan könnyű elintézni, mint egyetlen nagyot nyílt terepen. Egy szóval sem mondtam, olyat, hogy Krell terve jó volt. Csak azt mondtam, hogy abban is van logika, hogy nem akarta szétforgácsolni a szakaszt, sem pedig megkockáztatni, hogy belesétálnak az erdőbe. A vietnámi háború épp elég csúnya példa arra, hogy Anakin terve hogyan végződhetett volna, úgyhogy én azt sem nevezném "jó tervnek".

 

Egen, és az is véletlen, hogy mikor látja, hogy a csapatai bajban vannak, akkor is csak áll és nézi, ahogy lelövik őket, és maga helyett beküldi a maroknyi megmaradt emberét még a húsdarálóba. Ahelyett, hogy ő is ment volna az embereivel, és esetleg azzal a négy csimbi pengével legalább minimális fedezéket adott volna az amúgy tökéletes céltáblává avanzsált embereinek. De ő inkább szó szerint ölbe tett kezekkel nézte a csatát, tisztes távolról.

 

Azt nem Krell-re vonatkozóan írtam, hanem Grievousre, bocsi ha félreérthetően fogalmaztam. Grievous lehet, hogy kiváló stratéga szárazföldi csatákban. Eddig csak a Saleucamin, Kaminón és Naboo-n láttuk egyedül droid sereget vezetni. Ebből egyedül a Naboo-n szenvedett egyértelmű vereséget, ott is azért, mert nem csatára készült. A Saleucamin egyértelűen győzött, hiszen néhány tucat lemerülő droiddal is kihúzta addig egy komplett hadosztály ellen, amíg a mentőhajó megérkezett, Kaminón pedig súlyos veszteségeket okozott a támadása (több tízezer lombik klón-bébi, ki tudja, hány kadét és katona).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor hátba támadják az embert az nem sokat ér. :)

Vicces, mert szerintem pont ez történt :)

 

Háború van! Jól néznénk ki ha minden közkatona megkérdőjelezné a parancsot.

Csakhogy egy százados, és egy tapasztalt ARC(azaz különleges felderítő kommandós) nem nevezhető sima bakának

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vicces, mert szerintem pont ez történt :)

Épp ezért írtam. :)

 

 

Csakhogy egy százados, és egy tapasztalt ARC(azaz különleges felderítő kommandós) nem nevezhető sima bakának

Döntési hatáskörrel rendelkeznek egy Jedi szava felett?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na én is csekkoltem. Ami a négykezű jedi mestert illeti még nem tudok dönteni, mert előtte látni kéne, hogy ez hova fog kilyukadni. Azon szerintem kár vitázni, hogy rossz-e a parancs amit kiad: az epizódban vagy öt percenként mondja el valaki hogy ez egy borzasztó parancs, aztán látjuk, hogy borzasztó. Az írók szerintem elég jól nyomatékosítják, hogy a béka-jedi marhaságot kért. Nekem az ahogy Anakin után néz, vagy a puszta tény hogy Anakint leváltják a saját serege éléről, azt engedi sejtetni, hogy ez az ürge nem 100 százalékig köztársasági párti és Palpi kever a háttérben, de hogy így van-e az persze csak a következő részekből derül majd ki.

 

A klónok kérdése érdekes: ilyen szempontból olyan mintha már régóta egy alternativ univerzumban lennénk. A filmekben konkrétan elhangzik, hogy a parancs szent nekik. És látjuk is az ep.3-ban: nem csak a jediket mészárolják le gond nélkül (Cody is!), de akik a wookiek mellett voltak azok egy parancs után már a vukikat vadásszák le. Ugyanez az utapauiakkal. A filmek alapján nincs semmilyen morális világképűk. Ehhez képest a filmekben van és a parancs sem annyira szent. Láttunk már dezertált klónt is, meg olyat is, hogy valaki a képzés közben le akart lépni a Kaminon. Itt meg ugye folyamatosan okoskodnak a rész második felében. Hú a parancsnok ezt mondta, nem ezt kellett volna... ez a filmek alapján nonsense lenne és tisztára olyan érzésem volt mintha Krell a filmek féle SW-ből jött volna és nem értené, hogy ezek mi a rákot csinálnak.

 

Nade ez most egy elkalandozás volt. Szóval Krell: a jedik mióta kitört a háború elég érdekesen kezelik az élet tiszteletét. Nekem már az is fura volt, hogy Obi-Wan lemészárolta az acklay-t (itt a föleg, a hogyan lepett meg... a szenvtelen felaprítás) vagy hogy Ki-Adi simán engedi, hogy az emberei felgyújtsák a geonosisi katonákat. Szerintem Krell karaktere akkor lenne érdekes -és ez a következő részeken múlik- ha rajta keresztül mutatnák be, hogy azzal, hogy a jedik kiléptek a béketartó szerepkörükből és konkrét mészárlásokat rendeznek ha kell, könnyen letévedhetnek a jedik útjáról egy jóval sötétebbre. Krell lehetne az ellenpólus, amivé ez a háború teheti a jediket. Egy katona akit a legdurvább ütközetekbe a legnagyobb apritásokba küldtek és aki már nem tudja úgy tisztelni az életet. Ebben az esetben el tudnám fogadni azt amit láttunk.

 

Ugyhogy összességében is azt tudom mondani: az epizód megítélése nagyon erősen függ nálam attól, hogy mi jön ezután. A látvány szép, az elején az akció bokaf*sós. Türelmesen várom pontosan hova vezet ez, már ha vezet valahová.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Háború van! Jól néznénk ki ha minden közkatona megkérdőjelezné a parancsot. Még akkor se teheti nyíltan, ha szerinte a parancs vegytiszta hülyeség. Ez nem demokrácia. Adnak egy parancsot és azt végre kell hajtani. De továbbra se értem miért törünk pálcát Krell felett, amikor még három rész hátra van a történetből....

Akkor viszont megkérdőjelezheti, ha a felettese nemhogy vele, de még a századosával sem ismerteti a tervet legalább körvonalaiban. Ha Krell annyira odavan a szabályokért tudhatná, hogy ilyen egyszerűen nincs! A katona feladata valóban az, hogy teljesítse a kapott parancsot, a vezetőé viszont az (is), hogy ismertesse a tervet, annak hatékonysága érdekében. Ez pedig nem történt meg. Egyébként - ahogy Rex is mondta - annak ellenére végrehajtották a kapott parancsot, hogy tudták, a terv hibás.

 

Amúgy részemről szó sincs pálcatörésről, de ezen rész alapján egyelőre nincs okom másként vélekedni Krellről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a témakörben szerintem egy Sztálingrádot megjárt katonatisztet kéne megkérdezni aki nem volt rest pisztolyt tartani a saját katonái fejéhez akik vissza akartak vonulni. ;) Na ő kiokítaná még Dzséjtet is, hogy ez mekkora ökörség vajon. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A klónok kérdése érdekes: ilyen szempontból olyan mintha már régóta egy alternativ univerzumban lennénk. A filmekben konkrétan elhangzik, hogy a parancs szent nekik. És látjuk is az ep.3-ban: nem csak a jediket mészárolják le gond nélkül (Cody is!), de akik a wookiek mellett voltak azok egy parancs után már a vukikat vadásszák le. Ugyanez az utapauiakkal. A filmek alapján nincs semmilyen morális világképűk. Ehhez képest a filmekben van és a parancs sem annyira szent. Láttunk már dezertált klónt is, meg olyat is, hogy valaki a képzés közben le akart lépni a Kaminon. Itt meg ugye folyamatosan okoskodnak a rész második felében. Hú a parancsnok ezt mondta, nem ezt kellett volna... ez a filmek alapján nonsense lenne és tisztára olyan érzésem volt mintha Krell a filmek féle SW-ből jött volna és nem értené, hogy ezek mi a rákot csinálnak.

Az a bibi, hogy ehhez a filmek nem adnak elég támpontot. Az ok, hogy feltétlenül engedelmeskednek a parancsoknak, de azért azt érezni lehetett, hogy ez túl egy dimenziós. Lehet akármilyen klón, azért érzelemmentesnek szinte lehetetlen elkészíteni egy emberi lényt. Szerintem ezt a kiskaput használták ki a sorozatban.

 

Akkor viszont megkérdőjelezheti, ha a felettese nemhogy vele, de még a századosával sem ismerteti a tervet legalább körvonalaiban. Ha Krell annyira odavan a szabályokért tudhatná, hogy ilyen egyszerűen nincs! A katona feladata valóban az, hogy teljesítse a kapott parancsot, a vezetőé viszont az (is), hogy ismertesse a tervet, annak hatékonysága érdekében. Ez pedig nem történt meg. Egyébként - ahogy Rex is mondta - annak ellenére végrehajtották a kapott parancsot, hogy tudták, a terv hibás.

 

Amúgy részemről szó sincs pálcatörésről, de ezen rész alapján egyelőre nincs okom másként vélekedni Krellről.

Mint korábban leírtam volt terv, csak Krell megváltoztatta azt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a bibi, hogy ehhez a filmek nem adnak elég támpontot. Az ok, hogy feltétlenül engedelmeskednek a parancsoknak, de azért azt érezni lehetett, hogy ez túl egy dimenziós. Lehet akármilyen klón, azért érzelemmentesnek szinte lehetetlen elkészíteni egy emberi lényt. Szerintem ezt a kiskaput használták ki a sorozatban.

Nekem ezzel az elkalandozással egyébként nincs bajom, mert sokat segít a dramaturgián, csak ahogy haladunk előre én is azt érzem mint Pildi: az egész 66-os parancsot és mindent ami utána jön (birodalmi elnyomás) egyre nehezebb beleilleszteni a képbe. De ebből még kijöhetnek ügyesen is. Hogy pontosan hogyan azt nem tudom, de ha az utolsó évadban látjuk mondjuk hogy egy kemény köztársasági tiszt parancsára akár a lakosság terrororizálását is végrehajtják akkor az nyujthat valamiféle hidat a későbbi eseményekhez.

 

A világháborús analógia viszont szerintem itt becsapó lehet: azért ez mégiscsak egy mesevilág háborúja ahol mások a szabályok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.