Ugrás a kommentre

4x08 - The General


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az előzőhöz hasonlóan ez is jó rész volt, de annál valamivel jobban bejött. Ahogy az várható volt, ezúttal is az akció dominált, ami a látvánnyal együtt hangulatos párost alkotott. Lassan elkezdhetjük emlegetni ezt a történetszálat a 4. évad "2. geonosisi csatájaként".

 

Eddig azt hittem, Krellt egy olyan Jedinek akarják ábrázolni, aki eltér a legtöbb társától, ennek ellenére érti a dolgát, viszont ezen epizód alapján még biztosabb lettem abban, hogy a készítők szándékosan viszik őt ebbe az irányába. Egyre egyértelműbb, hogy még egy-két ilyen húzás után, a klónok fellázadnak, és esetleg módszeresen kivégzik. Részemről támogatom az ötletet. Ha már Rex - az egyik leghűségesebb, legkötelességtudóbb klón - is csak ökölbe szorított kézzel tudja magában tartani a haragját a fickó iránt, nem kell sok egy csoportos lázadáshoz, ami mellesleg Fives révén már ebben a részben is kis híján kitört. Ha Krell nem áruló (amit a szemében lobogó tűz megint csak cáfolni igyekezett), akkor csak azt tudom elképzelni, hogy egyszerűen semmibe veszi a klónok életét (nem hiszem, hogy egy tisztességes tábornok rugdosni szokta a sebesült vagy halott embereit), eldobható báboknak tekinti őket, akár csak a rokonlélek, Grievous, aki a droidjaival ápol hasonlóan jó viszonyt. Mondjuk a konzervek legalább félelemmel vegyes tisztelettel tekintenek Grievous-re, a klónokról ez már aligha mondható el Krell iránt, amit egyáltalán nem csodálok. Azok után főleg nem, hogy az előző részben lazán kinyíratta a saját katonái egy részét egy olyan agyatlan terv során, amit egy stratégiailag híres Jedi-tábornok biztos nem adna ki. De ebben a részben is folytatta, amit elkezdett, - csalódtam volna benne, ha nem ezt teszi - gondolkodás nélkül előreküldi az embereit egy annyira gyenge és átlátszó tervvel, amit legfeljebb egy B1-es droidból nézek ki, majd amikor Rex előáll egy jóval használhatóbb, működőképes ötlettel, büszkeségből (vagy ha áruló - amit én továbbra sem tudok kizárni -, akkor azért) elutasítja és makacsul ragaszkodik a saját hülyeségéhez, a "nehogy már egy senki kis klón mondja meg nekem, hogy mit csináljak" elvet követve. Az én szótáramban ezt nem profizmusnak hívják, hanem idiotizmusnak. Természetesen ezúttal is csak a biztonságosabb háttérből figyelte a klónok "szerencsétlenkedését", nehogy koszos legyen a tunikája, de meg nem mozdult, hogy segítő kezet nyújtson az embereinek (pedig van belőle neki pár :P ). Folytathatnám még a sort, de szerintem a lényeg így is érthető. Egy épeszű Jedi-tábornok nem ilyen, amivel gyanúm szerint a klónok is egyre inkább tisztában lesznek a hátralévő részek során. A klónok így is annyira hűségesek, hogy az csodálatra méltó. Egy ilyen felettes parancsait a legnehezebb követni, több okból is. Egyébként Rex és Fives hozzáállása is tetszett Krellhez és az egész helyzethez illetően, mindkettejük szavaiban van igazság, de én mégis mindig Fives sorainál bólogattam és mondtam magamban, hogy "pontosan".

 

Kicsit kevesebbet terveztem írni Krellről, mivel egyrészt nem sok szerepe volt ebben a részben, másrészt az előző topicjában már kifejtettem a véleményem róla, de aki nem szeret olvasni, az valószínűleg elve nem is szokott nekiállni az értékeléseimnek. :D

 

A Krell iránti negatívizmus szerencsére nem jelenti az egész epizód iránti negatívizmusomat, mivel, ahogy már fentebb is írtam, maga a rész bejött. A látvány fantasztikus volt, az éjszakai környezetben sokkal jobban mutatnak az efféle összecsapások, ráadásul a környezetet és a technikai elemeket is mutatósra sikerült megalkotni. Egyébként mindig meglep a készítők fantáziája, hogy tudnak újat mutatni - gondolok itt most elsősorban a járművekre, fegyverekre. Az IAT-k és az MHC tankok is tetszettek, főleg a végén Fives és Hardcase pilótáskodása. Rendesen beleélték magukat a srácok. :lol: Maga a berendezés irányítása egy kicsit az Avatar-féle lépegetőkre emlékeztetett.

Egy újabb "híresség" bukkant fel Appo személyében. Jó hogy behozták, bár furcsa, hogy még ilyen alacsony rangban szolgál.

Arra még kíváncsi lennék, hogy miért nem bombázzák egyszerűen le a fővárost, ahelyett, hogy ilyen emberéleteket követelő hadműveleteket indítanak? A blokádok áttörték, így nem látom akadályát, de lehet, hogy valami elkerülte a figyelmem.

 

Szóval jó rész volt, várom a többit. Egyre kíváncsibb vagyok (főleg a 4x10-es rész címének fényében), mihez kezdenek Krellel...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra még kíváncsi lennék, hogy miért nem bombázzák egyszerűen le a fővárost, ahelyett, hogy ilyen emberéleteket követelő hadműveleteket indítanak? A blokádok áttörték, így nem látom akadályát, de lehet, hogy valami elkerülte a figyelmem.

Gondolom nem akarnak egy romot átvenni. Városokat és falvakat csak a CIS bombáz, a Köztársaság nem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az a lényeg, hogy ne szakadár kézen legyen a város, akkor megfontolandó, ha más nem, vésztervként.

Vésztervként...de nézd meg. Se Ryloth -on se a Geonosison nem bombáztak. Itt pedig még tart az ütközet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra még kíváncsi lennék, hogy miért nem bombázzák egyszerűen le a fővárost, ahelyett, hogy ilyen emberéleteket követelő hadműveleteket indítanak? A blokádok áttörték, így nem látom akadályát, de lehet, hogy valami elkerülte a figyelmem.

1) A hadsereget jedik vezetik, és nem hiszem hogy ártatlan lakosok bombázása összeegyeztethető a jedi kódex egyes pontjaival

2) Ártana a Köztársaság imázsának egy ilyen húzás, amit a semleges rendszerek miatt nem engedhetnek meg

3) Ahogy láttuk, az Umbarán komoly fegyvergyárak lehetnek, amiket a Köztársaság szerintem nagy örömmel tudna magáénak, hisz egy kis átalakítás után már masírozhatnának ki belőle különféle lépegetők százai

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krell tábornok parancsnoksága alatt ez egy kicsit irreveláns. :D

De nem Krell tervezte meg a bolygó megszállást és tudtommal a légierőt sem ő irányítja ;)

És amúgy is, lehet hogy csak a klónokkal/katonákkal ilyen ellenszenves, hisz mégiscsak egy jedi mesterről beszélünk

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem Krell tervezte meg a bolygó megszállást és tudtommal a légierőt sem ő irányítja ;)

És amúgy is, lehet hogy csak a klónokkal/katonákkal ilyen ellenszenves, hisz mégiscsak egy jedi mesterről beszélünk

ON

Mégis neki köszönték meg a légi támogatást az előző részben. :) Na jó, nem vitázni akarok, tényleg nem, csak így eszembe jutnak a dolgok. >.< De azt meg kell hagyni, hogy Anakinnal szemben kifejezetten nyájas volt. Vagy ez lehet egy kicsit túlzás, inkább hivatalos. Bár mintha ő is tartott volna tőle egy kicsit.

OFF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1) A hadsereget jedik vezetik, és nem hiszem hogy ártatlan lakosok bombázása összeegyeztethető a jedi kódex egyes pontjaival

A kérdés már csak az, hogy melyik a fontosabb a Köztársaságnak, ezzel együtt a Jediknek: megkímélni egy városnyi ártatlant (akik mégiscsak szakadárok és valószínűleg nem a Mina Bonteri fajtából), vagy megvédeni az útvonalakat, ezzel együtt újabb csatákat elkerülve, ahol valószínűleg az umbaraiaknál többen halnának meg. Persze innen ez már egy morális kérdés, de láthattunk rá példát, hogy háborúban nem mindenki tartja magát a Jedi-kódexhez (Ki-Adi lángszórózása jó példa erre), úgyhogy lehetőségként nem vetném el.

 

Persze ez csak szőrszálhasogatás, a valódi ok, amiért nem bombáznak az, hogy nem lenne miről szólnia ennek a 4 résznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azt meg kell hagyni, hogy Anakinnal szemben kifejezetten nyájas volt. Vagy ez lehet egy kicsit túlzás, inkább hivatalos. Bár mintha ő is tartott volna tőle egy kicsit.

A klónokhoz képest Krell bűbájosan viselkedett Anakinnal és Obi-Wannal. :D Úgy tűnik, valamiért a klónokra irányul ez a rasszizmusa...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kérdés már csak az, hogy melyik a fontosabb a Köztársaságnak, ezzel együtt a Jediknek: megkímélni egy városnyi ártatlant (akik mégiscsak szakadárok és valószínűleg nem a Mina Bonteri fajtából), vagy megvédeni az útvonalakat, ezzel együtt újabb csatákat elkerülve, ahol valószínűleg az umbaraiaknál többen halnának meg. Persze innen ez már egy morális kérdés, de láthattunk rá példát, hogy háborúban nem mindenki tartja magát a Jedi-kódexhez (Ki-Adi lángszórózása jó példa erre), úgyhogy lehetőségként nem vetném el.

 

Persze ez csak szőrszálhasogatás, a valódi ok, amiért nem bombáznak az, hogy nem lenne miről szólnia ennek a 4 résznek.

ON

Nem tudom mivel humánusabb dolog valakit lángszóróval kinyírni, mint fénykarddal felnyársalni, netalántán sugárvetővel agyonlőni. A gyilkosság az ugyanúgy gyilkosság.

OFF

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ON

Nem tudom mivel humánusabb dolog valakit lángszóróval kinyírni, mint fénykarddal felnyársalni, netalántán sugárvetővel agyonlőni. A gyilkosság az ugyanúgy gyilkosság.

OFF

Annyiból humánusabb, hogy - bár még nem voltam se felnyársalva, se szénné égetve - de szerintem, élve elégni jóval lassabb és fájdalmasabb halál, mint ha lelőnek, vagy épp felnyársalnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyiból humánusabb, hogy - bár még nem voltam se felnyársalva, se szénné égetve - de szerintem, élve elégni jóval lassabb és fájdalmasabb halál, mint ha lelőnek, vagy épp felnyársalnak.

ON

Lehet, de ha teszem azt gyomron találnak valakit, akkor akár napokba is telhet mire végül kínok között meghal. Egy csata közepén tényleg nincs idő az efféle moralizálásra. Jó, hogy nem adják parancsba a Jedi tábornokok, hogy "csak a fejükre célozzatok hogy ne szenvedjenek annyit." Akkoriban a geonosisiaknak eszük ágában sem volt megadni magukat, a lángszóró pedig jó tömegoszlató fegyver volt és mihamarabb el akartak jutni a találkozási pontig. Ki-Adi csak meghozta a megfelelő döntést. Elintézhették volna őket sugárvetőkkel is, a lényeg ugyanaz marad. Szerintem. :)

OFF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Appo kérdéshez csak annyit tennék hozzá, hogy most úgy tűnik Rex az 501 -esek parancsnoka. Tehát az EPIII- ra ki lesz vonva a forgalomból. :(

Nem feltétlen kell kivonni - bár szerintem is ki fogják -, hiszen ahogy lentebb írtuk, ő csak századparancsnok. Inkább az a kérdés (és erre lehet az egyik válasz Rex megölése, de nem a teljes válasz), hogyan lesz a légió parancsnoka egy őrmester, amikor Rex (és az 63 másik század, az ezred, valamint a légió parancsnoka is) jóval fölötte van a ranglétrán. Mert momentán Appo csak egy kilenc fős osztagot vezethet, ami baromira messze van egy légiótól.

 

Persze, ezt aláírom, de most arról volt szó (cél ide vagy oda), hogy a lángszórózás miért nem a leghumánusabb halál. :)

Háború van, könyörgöm, hogy lehetne már dönteni humánus halál és nem humánus halál között? Egen, Ki-Adi gyújtogatott, mert ha nem teszi, a geok, akik megbújtak frankó kis építményeik sötétjében, zegzugaiban, lemészárolták volna őket. Esélyük sem lett volna jelentős emberveszteség miatt kijutni abból a barlangból. Ki-Adi pontosan meghozta azt a döntést, amit Krell nem: megmentette az emberei valagát. Ja, hogy ez nem Jedihez méltó (miért is nem? az méltóbb, hogy ketté szelik áldozataikat, megcsonkítják őket?), hát, Yoda mondja: ez a háború eltorzítja őket. Sajnos ezzel jár a háború. De Ki-Adi életeket mentett és a célt is elérte azzal, hogy lángra kapatta a geokat. Lángszóró nélkül max. kézigránáttal lehetett volna ott tisztogatni (ami ugye szintén nem humánus), az viszont egészségtelen egy barlangban. Szóval Ki-Adi Jedikhez nem annyira méltó döntést hozott az emberei élete és a cél elérése érdekében. Krell döntései nem, hogy nem méltók Jedihez (amik simán megbocsáthatóak lennének, ha nem a saját emberét fenyegetné, ha az élvonalban harcolna, ha döntéseinek nem felesleges mészárlás lenne a vége, és ha a döntéseinek lenne eredménye), de nem méltóak egy vezetőhöz sem. Tudjuk, kik viselkedtek így: a Birodalom tisztjei!

Amúgy meg, a Jedikhez semmi sem méltó, amit az ep2 vége óta látunk. Pontosan ezért: "Mi a béke őrei vagyunk, nem katonák." Azt hiszem, nem szorul külön magyarázatra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már nem azért, de ha visszaolvasol, láthatod a válaszom erre KisKósának, hogy "ezt aláírom", azaz elfogadom, egyetértek vele, de itt most arról volt szó, hogy a lángszórózás miért kevésbé humánus gyilkolási módszer. ;) Ennyi. Azt egy szóval sem írtam, hogy elítélem Ki-Adit, amiért ezt tette. Tette, amit kellett a cél érdekében.

 

De hogy ne legyek teljesen OFF, ez az egész abból a kérdésemből indult ki, hogy miért nem bombáztak a köztársaságiak (azon az egyértelmű tényen túl, hogy akkor az egész történet szál ki lenne herélve). Ellenkezne a Jedik elveivel, de ahogy lentebb is írtam, a háborúban meg kell hozni bizonyos döntéseket, és ahogy Ki-Adi is tette, bizonyos fokig felülemelkedni a kódex némely pontjain (ezért próbáltam párhuzamot vonni a kettő között, de úgy látszik én fogalmazok hülyén). Jelen esetben az a döntés, hogy köztársaságiak (klónok) potyogjanak (ami egy Krellhez hasonló fickó esetében elég valószínű), vagy "ártatlan" szakadárok, - akik egyáltalán nem biztos, hogy Minához és Luxhoz hasonló jótét lelkek -, mellesleg papíron a Köztársaság ellenségei. Persze ha van más megoldás a bolygó megszerzésére (ahogy gondolom lesz is), akkor az az elsődleges felállás, de a bombázást sem kell kizárni, ami bár piszkosabb, de jóval idő- és életkímélőbb (már ami a klónokat illeti), mint a jelenlegi felállás. Persze a klónokat azért gyártották, hogy ha kell, meghaljanak a Köztársaságért, de ez nem jelenti azt, hogy más tervet figyelembe véve küldeni kell őket a vágóhídra, jelen esetben értelmetlenül.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem se a fejlövés, se a fénykardal való aprítás, se a lángszórózás nem humánus. Mind a klónok mind a (jelen esetben) umbaraiak csak katonák, akik valahogyan túl akarják élni ezt az egészet. Ha fejbelövöm őket semmivel se humánusabb mintha fénykardal aprítanám fel őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már a Landing at Point Rain epizódnál is ez volt az érzésem, de itt jött ki a legjobban: a Clone Wars túllépett a filmeken a harcok ábrázolása terén. A rendezés, a vágások, na és persze a harci gépek... le vagyok nyűgözve. Az, hogy emberszerű idegenek ellen harcolnak csak még hangulatosabbá teszi az egészet (ezzel egyébként kilépnek egy megszokott SW sablonból: Lucas ugye a filmeknél az idegen fajok tervezőinek nem külső hanem belső tulajdonságokat írt le és elvárta hogy ez visszatükröződjön a megjelenésükön... egy SW lényre általában elég ránézni és mindent lehet róla tudni. Nekem ez mindig is nagyon tetszett, de annak is megvan a maga sármja ahogy ezt maguk mögött hagyták: ettől valahogy még komolyabbnak tűnik az egész). Tényleg mintha valami mini-Birodalom ellen harcolnának, ahol elképesztően fejlett a hadi technika.

 

A klónok egyénisége ebben a részben még jobban kidomborodott. Egyre nehezebben követhető, hogy pontosan mit is jelent az a Lama Su kijelentés, miszerint a parancs szent számukra meg hogy alig van önállóságuk. Itt kishelyt lázadás tört ki, pedig nem is kaptak olyan merész parancsot, mint hogy teszem azt nyirjanak ki más klónokat mert azok gyengén végzik a feladatukat... pedig elvileg ezt is gond nélkül el kéne végezzék. Kiváncsi vagyok hogy a későbbiekben ezt hogy fogják úgy korrigálni, hogy "elhiggyük" a 66-os parancsot.

 

Krell: nem csodálom, hogy ebben a topicban már nem megy a vita a "jó parancsokat oszt-e" témában. Az írók most még egyértelműbbek voltak. Továbbra is kiváncsian várom hogy ebből pontosan mi fog kisülni. Krell nagyon végletes karakter. Ahhoz, hogy ne csak lógjon a levegőben muszáj lesz valamivel alátámasztani a tetteit vagy vinni valamerre a karakterét. Remélem a következő részben már többet is láttunk belőle azon kívűl, hogy lehetetlen parancsokat osztogat.

Egyébként Krell szerintem nem gyávaságból "áll a dombon". A rész elején van egy jelenet, ahol a közelében csapódik be egy lövedék: mindenki megrezzen de ő csak áll akár egy szikla. Szerintem úgy van ő, mint azok a tűzszerészek akik robotot küldenek be bombát hatástalanítani: egyszerüen azért nem megy be az akcióba, mert az ő életének van értéke. Helyette menjenek a kitenyésztett, biológiai fegyverek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem csalódtam az epizódban, annyi szent. Remek csata volt, és annyira háborús filmszerű élmény volt megnézni, mint a klasszikus II. világháborús filmeket. Na az ilyen csatákat én is szeretem, minden percét élveztem. :)

A klónok viselkedése most már teljesen egy átlagos katona viselkedésére hasonlít, Bomarr-hoz hasonlóan engem is az izgat most már a legjobban (Krell viselkedésének motivációi mellett), hogy hogyan lesz ebből majd egy példaszerűen és nagyjából egységesen végrehajtott 66-os parancs. Egyébként nagyon jók a klónok, egyáltalán nem hasonlítanak a majdani birodalmi rohamosztagosokhoz – remélem, egyszer majd erre az ellentmondásra is választ kapunk, bár így sokkal jobban tetszenek, mégha ez problémát is vet fel a későbbiek kapcsán.

 

Krell pedig egy állat, most már nem vitás, semmilyen pozitívumot nem tudok találni rá, és végre konkrét utalást is kaptunk arra, hogy milyen elhalálozási arány mellett érte el a csodás eredményeit, amelyek a hírnevét keltették. Megdöbbentő, hogy ilyen parancsnoki módszerek mellett képviselheti tábornokként a Jedi rendet. A Tanácsnak is tudnia illene a halálozási statisztikáiról, és ez is a Rend erkölcsi leamortizálódásának a jele, akár tudnak róla, de hagyják (a cél szentesíti az eszközt – kicsit úgy, mint ahogy a Darth Bane trilógiában, aki olvasta, az tudja, mire gondolok), akár nem tudnak róla, mert az is gáz.

Továbbá, ha már nem is nézi embernek a klónokat, akkor gondolhatna rájuk úgy is, mint erőforrásokra, és azok esztelen pazarlása egy háborúban mindenképpen súlyos bűn.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apám mekkora egy rész volt ez is! MÉg jobb mint az előző pedig az sem volt semmi. Ez végre megmutatta, milyen is lehetett az igazi Klónháború. Hogy mennyire sötét, és elkeseredett, amikor olyan helyen vagy amit nem ismersz, és egyik pillanatban egy olyan technológiával, fegyverrel nézel szembe, amit nem ismersz. Amikor jöttek azo a százlábúak, hát csak pislogtam, hogy mennyire ötletes. És a végén amikor Fives és Hardcase ellopták azt a két gépet, hát marha jó volt. Látványos, izgalmas, és mindenki egyaránt tudja Krellt utálni, amiből kíváncsi vagyok mit akarnak kihozni, mert nagyon egy Tábornok gyilkosságnak néz ki a történet, főleg mivel még 2 rész van. Szerintem simán be fognak sokallni a klónok ha a tábornok így folytatja. 9/10 (Csak azért mert lesz itt még jobb is) :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kérdés már csak az, hogy melyik a fontosabb a Köztársaságnak, ezzel együtt a Jediknek: megkímélni egy városnyi ártatlant (akik mégiscsak szakadárok és valószínűleg nem a Mina Bonteri fajtából), vagy megvédeni az útvonalakat, ezzel együtt újabb csatákat elkerülve, ahol valószínűleg az umbaraiaknál többen halnának meg. Persze innen ez már egy morális kérdés, de láthattunk rá példát, hogy háborúban nem mindenki tartja magát a Jedi-kódexhez (Ki-Adi lángszórózása jó példa erre), úgyhogy lehetőségként nem vetném el.

Azért a Köztársaság ne kezdjen már ártatlan civileket bombázni. Ez a szakadárok/sithek (Taris) taktikája, és szerintem a Rylothon is mindannyiunkból ellenszenvet váltott ki. Az meg hogy nem valószínűleg "Bonteri félék" egy nagyon gyenge érv, mivel egy katona nem árthat egy civilnek amíg az nem fog fegyvert rá vagy nem akadályozza nagymértékben a küldetést (természetesen előfordulhat hogy véletlenül meghal pár(száz) ártatlan, de a civil áldozatok számát általában megpróbálják minimalizálni).

Ki-Adi lángszórózása meg teljesen más, mivel ott geonózisi katonákat (vagy partizánokat) lángszóróztak le, akik tudták mire számítanak, amikor megtámadták Mundi csapatait. Ezzel szemben a lakosok nem tehetnek róla hogy a városukban barikádozták el magukat a katonák, és ezért szerinted veszniük kéne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elöszőr is Krellről. Nálam ott van a figura, hogy mint háborús bűnöst bíróság elé kellene állítani, és felkötni. A legrosszabb fajta parancsnok. Ok ne értsen minden Jedi a hadi stratégiához, de akkor hallgasson már egy tapasztalt katonára(Rex), aki már átélt pár dolgot.

Pildihez hasonlóan nekem sem tiszta ez hogyhogy nem jut a Rend fülébe? Gondolom a klónok nem igazán mehetnek panaszra felettesük tettei miatt, de azért nem tűnik fel hogy adtunk Krellnek 1000 klónt és abból megmaradt 30, míg a többi Jedinél fordított az arány?

Az meg undorító volt ahogy a halott klónt arréb lökte a lábával. A klónok teljesen jogosan vannak felháborodva elvégre ők viszik a vásárra a bőrüket. Persze erre vannak nevelve de ha van olyan megoldás ami csökkenti az emberveszteséget jogosan várják el hogy azt alkalmazzák.

Az is milyen aljasság volt Krell részéről. mikor Rex mondja hogy még a rakétavető sem használ a tank ellen, akkor is azt mondja hogy tovább. Megkérdezném tőle hogy ugyan mivel támadjunk uram?

Anakin és Obi-Wan is kivívta a tiszteletet a klónoknál, de ők legalább harcolnak, és meghallgatják a véleményeket.

Maga a csata nagyon jó volt, a hernyógépezet baromi ötletes volt, szinte lehetetlen volt kilőni és nagyon jó fegyverei voltak. A tank meg nagyon durva volt. Még jó hogy Fives és Hardcase elkötötték a repcsit. Hatalmas volt mikor próbálgatták vele a repülést. :D Hardcase nálam előlépett kedvenc klónná ebben a történetszálban. Bírom a lazaságát, meg a lőjjünk szét mindent hozzáállását. :D

Különben itt már látni hogy egyik fél sem kegyelmez. Rex simán agyonlőtte a sebesült ellenfelet. Én ezt nem tartom rossznak. Ők sem kegyelmeznek.

 

Sky: Gondolom azért nem bombázzák a várost mert ott civilek is vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

AZért érdekes Frenkie, a klónnak megbocsájtod, hogy egy fegyvertelen, sebzett ellenfelet szinte kivégez, míg Krellt gyűlölöd, csak azért mert háborúban tömegterméket áldoz fel. :)

Kérdezi az, aki tömegterméknek nevez élőlényeket, és szerinte a jó vezető az, aki értelmetlenül áldoz fel emberi és egyéb erőforrásokat, míg ő ezt elégedetlen szemléli biztonságos távolságból. ;)

Amúgy az a kivégzés tényleg nem volt szép dolog, de legalább az ellenséget lőtték agyon. Bár szerintem hamarosan már nem az ellenségen fogják levezetni Krell iránti gyűlöletüket, hanem a hiper-szuper jó tábornokon. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

AZért érdekes Frenkie, a klónnak megbocsájtod, hogy egy fegyvertelen, sebzett ellenfelet szinte kivégez, míg Krellt gyűlölöd, csak azért mert háborúban tömegterméket áldoz fel. :)

 

 

Dehogy érdekes ez. Miből gondolod hogy a klón tömegtermék? Ugyanolyan emberek mint te vagy én. Vagy nekik nincsenek érzéseik, halálfélelmük? Mit szólnál hozzá ha téged küldenének be, és így beszélnének rólad? Megmondom őszintén én meg a te véleményedet tartom furcsának. Remélem nem tartod helyesnek Krell dolgait.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De kérdem én miért harangozták be úgy, hogy Krell a galaxis taktikai zsenije, ha eddig nem volt épkézláb parancsa?

Az valahol megérteném, hogy hullajtja a katonáit, de akkor valamit valamiért. Érjen el győzelmeket. A készítők nem ezt ígérték, hogy egy teljesen amatőrnek látszó őrült vezeti a csapatokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem abból indulok ki, hogy nekem milyen viszonyom van a látottakhoz, hanem abból amit a film, a történet eddig felvázolt, amit lefektetett. Ha tetszik, ha nem, a klónok tömegtermékek, háborúra gyártják/tenyésztik őket.

Ha a mi világunkból akarok példát mondani, mint már azt megtettem, említhetném Sztálingrádot, ahol az orosz tisztek agyonlőtték azt a kiskatonát aki visszafordult a rohamból. Ez van, ezt kell elfogadni. A háború sose tisztességről szól.

Krellt pedig az adott körülmények közt, csupán jediként tudom kifogásolni. De jedi nem is háborúra való. De olyan klón se aki úgy nyafog mint egy fürdősk*rva, csak mert nincs mellette jedi. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az valahol megérteném, hogy hullajtja a katonáit, de akkor valamit valamiért. Érjen el győzelmeket. A készítők nem ezt ígérték, hogy egy teljesen amatőrnek látszó őrült vezeti a csapatokat.

Mondtak olyat, hogy csatát vesztet? :) Valószínű, még ha ketten maradtak mellette akkor is megnyert minden ütközetet. Máskülönben miért is tisztelnék amikor feltűnik? Érdekes, akkor ott egyik se emlegette fel azokat a híreszteléseket, hogy hullanak mellőle a klónok.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem feltétlen kell kivonni - bár szerintem is ki fogják -, hiszen ahogy lentebb írtuk, ő csak századparancsnok. Inkább az a kérdés (és erre lehet az egyik válasz Rex megölése, de nem a teljes válasz), hogyan lesz a légió parancsnoka egy őrmester, amikor Rex (és az 63 másik század, az ezred, valamint a légió parancsnoka is) jóval fölötte van a ranglétrán. Mert momentán Appo csak egy kilenc fős osztagot vezethet, ami baromira messze van egy légiótól.

Akkor ki az 501 -esek parancsnoka most? :)

 

 

Háború van, könyörgöm, hogy lehetne már dönteni humánus halál és nem humánus halál között? Egen, Ki-Adi gyújtogatott, mert ha nem teszi, a geok, akik megbújtak frankó kis építményeik sötétjében, zegzugaiban, lemészárolták volna őket. Esélyük sem lett volna jelentős emberveszteség miatt kijutni abból a barlangból. Ki-Adi pontosan meghozta azt a döntést, amit Krell nem: megmentette az emberei valagát. Ja, hogy ez nem Jedihez méltó (miért is nem? az méltóbb, hogy ketté szelik áldozataikat, megcsonkítják őket?), hát, Yoda mondja: ez a háború eltorzítja őket. Sajnos ezzel jár a háború. De Ki-Adi életeket mentett és a célt is elérte azzal, hogy lángra kapatta a geokat. Lángszóró nélkül max. kézigránáttal lehetett volna ott tisztogatni (ami ugye szintén nem humánus), az viszont egészségtelen egy barlangban. Szóval Ki-Adi Jedikhez nem annyira méltó döntést hozott az emberei élete és a cél elérése érdekében. Krell döntései nem, hogy nem méltók Jedihez (amik simán megbocsáthatóak lennének, ha nem a saját emberét fenyegetné, ha az élvonalban harcolna, ha döntéseinek nem felesleges mészárlás lenne a vége, és ha a döntéseinek lenne eredménye), de nem méltóak egy vezetőhöz sem. Tudjuk, kik viselkedtek így: a Birodalom tisztjei!

Amúgy meg, a Jedikhez semmi sem méltó, amit az ep2 vége óta látunk. Pontosan ezért: "Mi a béke őrei vagyunk, nem katonák." Azt hiszem, nem szorul külön magyarázatra.

Az az igazság, hogy nem lehet jó döntést hozni. Egy Jedinek meg pláne nem, mert valószínűleg megszegi vele valamelyik ősi alapelvet. Ez az egész arra is jó Palpinak, hogy lezüllessze a rendet. Ahogy elnézem, Krell az egyik ilyen végtermék. Néha próbálom Qui-Gon -t odaképzelni a csatamezőkre de valahogy nem megy. Ő annyira.....más volt.

 

A klónok egyénisége ebben a részben még jobban kidomborodott. Egyre nehezebben követhető, hogy pontosan mit is jelent az a Lama Su kijelentés, miszerint a parancs szent számukra meg hogy alig van önállóságuk. Itt kishelyt lázadás tört ki, pedig nem is kaptak olyan merész parancsot, mint hogy teszem azt nyirjanak ki más klónokat mert azok gyengén végzik a feladatukat... pedig elvileg ezt is gond nélkül el kéne végezzék. Kiváncsi vagyok hogy a későbbiekben ezt hogy fogják úgy korrigálni, hogy "elhiggyük" a 66-os parancsot.

Lama Su szavai bennem is azt az érzést keltették, hogy a klón hadsereg egy individuum nélküli massza, csupán érzelemmentes emberi robotok. Viszont nagyon örülök, hogy árnyalták ezt a képet. Visszagondolva ez túl sablonos és egyszerű lenne. Lehet klónozni embereket, de az érzelmeket nem lehet kiirtani belőlük. Szerintem a sorozatban nagyon szépen be van mutatva ennek a "társadalomnak" az élete és helyzete a galaxisban.

Ebben az epizódban megbeszélik a parancsokat, háborognak kicsit (vagy nagyon), de ennek ellenére végrehajtják azokat. Eddig még SOHA nem szegültek ellen parancsnak, és ha így nézzük akkor Lama Su állítása nem sérült. Sokkal nagyobb kérdés, hogy a 66-os parancsra miként voltak képesek ilyen érzelmi háttérrel? Egy gép lelövi a két perce még neki parancsolót ha olyan parancsot kap, de egy érzelmekkel teli klón? Az volt a véleményem, hogy a sorozatnak ezt a dilemmát fel kell oldania, ha már ilyenné faragták a klónokat. És épp ebben a szálban érzem először azt, hogy a katonák simán ki tudnának nyírni egy lovagot. Egy Jedit lehet szívből utálni! Ez nagy dolog, ráadásul az első lépés lehet a 66-os parancs felé vezető úton.

 

Krell: nem csodálom, hogy ebben a topicban már nem megy a vita a "jó parancsokat oszt-e" témában. Az írók most még egyértelműbbek voltak. Továbbra is kiváncsian várom hogy ebből pontosan mi fog kisülni. Krell nagyon végletes karakter. Ahhoz, hogy ne csak lógjon a levegőben muszáj lesz valamivel alátámasztani a tetteit vagy vinni valamerre a karakterét. Remélem a következő részben már többet is láttunk belőle azon kívűl, hogy lehetetlen parancsokat osztogat.

Egyébként Krell szerintem nem gyávaságból "áll a dombon". A rész elején van egy jelenet, ahol a közelében csapódik be egy lövedék: mindenki megrezzen de ő csak áll akár egy szikla. Szerintem úgy van ő, mint azok a tűzszerészek akik robotot küldenek be bombát hatástalanítani: egyszerüen azért nem megy be az akcióba, mert az ő életének van értéke. Helyette menjenek a kitenyésztett, biológiai fegyverek.

Én is valahogy így látom a karaktert. Egyértelmű, hogy utálja a klónokat és kb. annyira tartja értékesnek az életüket, mint egy rohamdroidét. Ettől viszont még a Jedik többi jó tulajdonsága meg lehet benne, csupán itt siklott félre valami nála. Remélem választ kapunk erre.

Amikor a sziklán áll akkor is csak az érdekli mi lesz a következő lépés. Az, hogy lent mennyien halnak meg, az nem számít, mert elegen maradnak majd a bázis bevételéhez. Igazán rideg és gyűlölni való hozzáállás, efelől kétségünk se lehet. Krell -ből a háború a legrosszabbat hozta ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.