Ugrás a kommentre

4x09 - Plan of Dissent


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Korábbi évadban találkoztunk olyan klónnal, aki disszidált. Gondolom, anno ő is Krell féle Jedit kaphatott.

Cut Laqwane -nél nem a Jedi tábornok volt a kiváltó ok. Bár ettől független az indokai nagyon hasonlóak Fives -éhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky. Egy seregben nem mérlegelheted a parancsot. Végre kell hajtani! Nem válogathatsz, hogy ez most tetszik, ez meg nem mert meghallhatok. Persze most kicsit sarkítottam, de hiába kegyetlen Krell, akkor is végre kellene hajtani amit kér.

 

De a nagy hatalom nagy felelősséggel is jár. A vezetőknek kell felelni a döntéseikért, és a katonáikért. Nagy hiba volt, hogy a Köztársaság a jedik mindegyikét tábornoki szintre emelte azonnal, és nem az érdemeiket nézte. Ha nem így lenne, Krell a tizedes rangra se jut el. :nana:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ezek szerint, én pocsék katona lennék, mert Fivesal 100%-ig egyetértek. :)

De a valóságban, nem is küldene a halálba egy tábornok se (ok,ritkán akadnak nem normálisak akik igen, de őket nem a hosszabb karrier jellemzi), amíg van biztonságosabb alternatíva (ez nem vonatkozik a fejlődő világok hadseregeire, mert ott aztán lesz*rják a veszteségeket)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hardcase. :( De a halála szép volt. És nem semmi, hogy egy klón halálával oldódott meg az, ami Krell tervével valószínűleg sok száz klón életét követelte volna. Nem csak az 501-esét, de Obi-Wan csapatait is megtizedelték volna. Krellnek vesznie kell végre, de nem, még mindig mozog. Lőjék már le! Vagy Sidious direkt azért tartja, hogy lassítsa a háborút? :)

A látvány amúgy pazar volt. Tök véletlen HD-ban töltöttem le. Nem kellett volna. A lepkefing párája is látszott (eddig nem vettem észre, hogy Fivesnak szakálla nőtt :)). Iszonyú jó, hihetetlen mennyit fejlődött ez a sorozat.

Rexnél meg már nagyon feszül a húr. Szerintem álmában már párszor hátba lőtte Krell-t.

Amúgy, Krell-nek annyiban igaza van, hogy bármennyire is jót cselekedtek, árulást követtek el. Az más kérdés, hogy Krell-t is hadbíróság elé állhatna már, állhatott volna már jóval ezelőtt. És ha ő nem lenne ekkora nagy tetű, az emberei viselkednének. Érdekes, Anakin és a többi eddig megismert Jedi alatt egyik klón sem szegett parancsot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rész végén amikor mondja, hogy utoljára tettek keresztbe neki az az arra is vonatkozhatott, hogy a bázis bevétele is a kiadott parancstól eltérően történt, szóval ha úgy vesszük, már az előző részben megtörtént az engedetlenség. Krell most sokallt be.

Na de nem az eredmény számít? Mindkétszer a klónok hozták a kielégítőbb végrehajtást, és ha előzőleg ezt elnézte, akkor most miért nem? Különben is. Három klón kockáztatása vagy egy egész zászlóaljé. Hát megérte a kockázatot. Ennyi embertöbbletnél az a három már nem számít, max Krell stratégiája mellett három másodpercig tovább lesz zászlóalja.

Szerintem ez a "nekem keresztbe tétel" inkább arra vonatkozott, hogy ez sem az ő dicsőségére szól. Az előző részben a győzelem édes ízéről beszélt, az ilyen embernek az ő győzelme kell. Ebben a részben pedig ha akarja sem tudja a saját javára hajtani a vizet, hiszen a környéken sem volt. Ellenben sok tanú van rá, hogy az a három klón nem az ő utasításait követte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az más kérdés, hogy Krell-t is hadbíróság elé állhatna már, állhatott volna már jóval ezelőtt. És ha ő nem lenne ekkora nagy tetű, az emberei viselkednének. Érdekes, Anakin és a többi eddig megismert Jedi alatt egyik klón sem szegett parancsot.

Azért nem jár hadbíróság ha alkalmatlan parancsnoknak. Maximum leszerelés. :) De ez nem a helyes klónmagatartás, hogy ha valami nem tetszik akkor a saját szakállunkra cselekszünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem jár hadbíróság ha alkalmatlan parancsnoknak. Maximum leszerelés. :) De ez nem a helyes klónmagatartás, hogy ha valami nem tetszik akkor a saját szakállunkra cselekszünk.

Dehogy nem jár hadbíróság. Csak nem azért, mert alkalmatlan parancsnoknak, hanem mert alkalmatlansága emberéleteket és eszközöket követel. És a hadbíróság szereli le. Bíróságra kerül az ilyesmi, mert el kell dönteni, hogy tényleg alkalmatlanság vagy valami más áll a háttérben. Krell esetében szerintem lazán valami más, mert ennyire alkalmatlan nem lehet valaki. Ez az ürge mintha szándékosan küldené a klónokat a halálba, és az már a gyilkosság felé konvergál.

Tényleg nem ez a helyes eljárás katonáéknál, ezt írtam is lejjebb, de teljesen érthetőek. És valójában ezt Krell érte el. Rex megpróbálkozott a helyes eljárással, mikor beszélni akart Obi-Wannal. Ilyen esetben ugyanis egy másik felettest (lehetőleg olyat, aki a saját parancsnoka fölött is áll) kell megkeresni, aki mérlegelhet és felmenthet. Krell meg ugye szabályosan megtiltotta, hogy megpróbálják újra elérni Obi-Want. Lehet nem sikerült volna, de még a lehetőséget is kizárta. Innentől kezdve mit tehettek szegény klónok? Vagy hárman vállalják a kockázatot és a felelősséget (mert a parancsmegtagadók közül egyikük sem akart az alól kibújni), vagy az egész zászlóalj besétál a biztos halálba. Szóval én teljesen megértem őket, és ha Krell kicsit is normális lenne, ő is felfogná azt, hogy nem a hecc kedvéért tagadtak parancsot az emberei már másodszor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dehogy nem jár hadbíróság. Csak nem azért, mert alkalmatlan parancsnoknak, hanem mert alkalmatlansága emberéleteket és eszközöket követel. És a hadbíróság szereli le. Bíróságra kerül az ilyesmi, mert el kell dönteni, hogy tényleg alkalmatlanság vagy valami más áll a háttérben. Krell esetében szerintem lazán valami más, mert ennyire alkalmatlan nem lehet valaki. Ez az ürge mintha szándékosan küldené a klónokat a halálba, és az már a gyilkosság felé konvergál.

Tényleg nem ez a helyes eljárás katonáéknál, ezt írtam is lejjebb, de teljesen érthetőek. És valójában ezt Krell érte el. Rex megpróbálkozott a helyes eljárással, mikor beszélni akart Obi-Wannal. Ilyen esetben ugyanis egy másik felettest (lehetőleg olyat, aki a saját parancsnoka fölött is áll) kell megkeresni, aki mérlegelhet és felmenthet. Krell meg ugye szabályosan megtiltotta, hogy megpróbálják újra elérni Obi-Want. Lehet nem sikerült volna, de még a lehetőséget is kizárta. Innentől kezdve mit tehettek szegény klónok? Vagy hárman vállalják a kockázatot és a felelősséget (mert a parancsmegtagadók közül egyikük sem akart az alól kibújni), vagy az egész zászlóalj besétál a biztos halálba. Szóval én teljesen megértem őket, és ha Krell kicsit is normális lenne, ő is felfogná azt, hogy nem a hecc kedvéért tagadtak parancsot az emberei már másodszor.

Krell -t is le lehetne szerelni a háborúból mert az agyára ment a harctér. Sajnos itt a két véglet találkozik egymással. A megtévedt Jedi és a megtévedt klónok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt így nem mondanám. A klónok valóban hibát követnek el, csakhogy ez az a szituáció, hogy ők sehogy sem dönthetnek jól (kb. hasonló a szitu, mint Windu esetében az EpIII-ban). Ha nem tesznek semmit, potyára leöletik a társaikat, ha pedig az ésszerű megoldást választják, szembe mennek a paranccsal.

 

3 klón vállalta a következményeket, és meglépte azt, ami szerintük kevésbé helytelen.

 

Ezzel szemben Krell bőven nem két rossz közül választhatott, hiszen megtehette volna, hogy nélkülöz 3 klónt, és ezáltal diverzifikálja a tervét. De hát a büszkeség és az ostobaság Krellben megtalálható keveréke oda vezetett, hogy a klónok olyan helyzetbe kerültek, amilyenbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt így nem mondanám. A klónok valóban hibát követnek el, csakhogy ez az a szituáció, hogy ők sehogy sem dönthetnek jól (kb. hasonló a szitu, mint Windu esetében az EpIII-ban). Ha nem tesznek semmit, potyára leöletik a társaikat, ha pedig az ésszerű megoldást választják, szembe mennek a paranccsal.

 

3 klón vállalta a következményeket, és meglépte azt, ami szerintük kevésbé helytelen.

 

Ezzel szemben Krell bőven nem két rossz közül választhatott, hiszen megtehette volna, hogy nélkülöz 3 klónt, és ezáltal diverzifikálja a tervét. De hát a büszkeség és az ostobaság Krellben megtalálható keveréke oda vezetett, hogy a klónok olyan helyzetbe kerültek, amilyenbe.

Ez akkor lenne jogos, ha minden klón így érezne, de nem így van. Sokan Krell mellett vannak, teljesítik a parancsait. Itt is Dogma és Tup menni készültek a tábornokhoz. Tehát itt arról van szó, hogy pár klónnak nem tetszik Krell stílusa és ezért a saját útját járja. Szerintem legalább is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...pár klónnak nem tetszik Krell stílusa és ezért a saját útját járja.

Én inkább úgy mondanám néhány klón nem akar besétálni a BIZTOS halálba, csak azért mert valaki azt mondja nekik, és ezért a saját útjukat járják

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én inkább úgy mondanám néhány klón nem akar besétálni a BIZTOS halálba, csak azért mert valaki azt mondja nekik, és ezért a saját útjukat járják

Sokan meghalnának ez biztos. De biztos halál? Még ők is élnek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez akkor lenne jogos, ha minden klón így érezne, de nem így van. Sokan Krell mellett vannak, teljesítik a parancsait. Itt is Dogma és Tup menni készültek a tábornokhoz. Tehát itt arról van szó, hogy pár klónnak nem tetszik Krell stílusa és ezért a saját útját járja. Szerintem legalább is.

Na jó, de ez inkább a sorozat kerete. Nyilván egy 4x20 percben nem mutathatnak be 1000 klón különböző véleményét. Az persze átfogóbb képet adna, de arra még 100x20 perc is kevés lenne, így meg kell elégednünk egy olyan csapat szemszögével és jelképezésével, akik korábban nem csináltak olyanokat, mint most, pedig voltak már húzós helyzetben, kaptak már életveszélyes parancsot.

Ennél fogva inkább azt kell nézni, hogy egy manipulálható (Tup), egy besz*ri (Dogma), a maradék öt meg Krell ellen van (Rex, Fives, Jesse, Hardcase, Kix). Ezen a hét klónon keresztül mutatják be az egész Krell alá vont klón zászlóaljat. És eme hétből egyik sincs Krell mellett. Nyíltan egyik sem mondja, hogy igen fiúk, Krell a f*sza gyerek, csináljuk, amit mond, mert az csak és kizárólag úgy jó. Még Dogma is inkább attól tart, hogy hadbíróság elé áll, és ezért "védi" Krell-t, de mikor Rex elé állt, máris "á, nem fontos" volt a véleménye. Ami két dolgot jelez: besz*ri és távolról sem gondolja komolyan, amikor kiáll Krell mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó, de ez inkább a sorozat kerete. Nyilván egy 4x20 percben nem mutathatnak be 1000 klón különböző véleményét. Az persze átfogóbb képet adna, de arra még 100x20 perc is kevés lenne, így meg kell elégednünk egy olyan csapat szemszögével és jelképezésével, akik korábban nem csináltak olyanokat, mint most, pedig voltak már húzós helyzetben, kaptak már életveszélyes parancsot.

Ennél fogva inkább azt kell nézni, hogy egy manipulálható (Tup), egy besz*ri (Dogma), a maradék öt meg Krell ellen van (Rex, Fives, Jesse, Hardcase, Kix). Ezen a hét klónon keresztül mutatják be az egész Krell alá vont klón zászlóaljat. És eme hétből egyik sincs Krell mellett. Nyíltan egyik sem mondja, hogy igen fiúk, Krell a f*sza gyerek, csináljuk, amit mond, mert az csak és kizárólag úgy jó. Még Dogma is inkább attól tart, hogy hadbíróság elé áll, és ezért "védi" Krell-t, de mikor Rex elé állt, máris "á, nem fontos" volt a véleménye. Ami két dolgot jelez: besz*ri és távolról sem gondolja komolyan, amikor kiáll Krell mellett.

Szerintem Dogma nem besz*ri. Egyszerűen nem akar hadbíróság elé kerülni, inkább teljesíti a parancsot. Erre tervezték. Az előző részben is voltak klónok - talán pont ők ketten és Hardcase - akik egyetértettek a vakmerő tervvel. Egy olyan klón aki bemasírozna a húsdarálóba azt én nem hívnám besz*rinak. :) Ők a "normális" klónok, a többiek pedig túlléptek egy szinten. Az más kérdés, hogy ezen a szinten Krell "segítette" át őket. Messzire vezet ez, mert ezentúl mi van, ha kapnak egy veszélyes parancsot Anakintól? Nem hajtja végre mert szerinte eszement? Remélem érted mire akarok kilyukadni. :)

 

Mert eddig még nem találkoztak rakétákkal, de ha egyszer azok beköszönnek, nincs az a százados, aki lépes lenne megmenteni az embereit ;)

Rakéták pedig mindig vannak, még akkor is ha leszedik az ellátó hajót. :) Persze nem mindegy, hogy mennyi, ezt alírom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokan meghalnának ez biztos. De biztos halál? Még ők is élnek. :)

Mit is mondtak? Száz megatonnás a robbanás hozadéka? A Cár-bomba, a világ máig legnagyobb erejű atombombája is csak ötven megatonna volt. Mikor az felrobbant, 1000 km-ről is látták a villanást, 100 km-ről még harmadfokú égési sérüléseket okozott, a lökéshulláma pedig háromszor kerülte meg a Földet. És ez FELE annak, amit ebben az epizódban dobáltak. Ha abba a rakétazáporba begyalogolnak, a biztos halál kifejezés új értelmet nyert volna. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit is mondtak? Száz megatonnás a robbanás hozadéka? A Cár-bomba, a világ máig legnagyobb erejű atombombája is csak ötven megatonna volt. Mikor az felrobbant, 1000 km-ről is látták a villanást, 100 km-ről még harmadfokú égési sérüléseket okozott, a lökéshulláma pedig háromszor kerülte meg a Földet. És ez FELE annak, amit ebben az epizódban dobáltak. Ha abba a rakétazáporba begyalogolnak, a biztos halál kifejezés új értelmet nyert volna. ;)

Akkor a főváros is elpusztult volna. :) Szerintem ez egy SW túlzás lehetett csak. Pár ilyet ledobnak, és vége az egész bolygónak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Dogma nem besz*ri. Egyszerűen nem akar hadbíróság elé kerülni, inkább teljesíti a parancsot. Erre tervezték. Az előző részben is voltak klónok - talán pont ők ketten és Hardcase - akik egyetértettek a vakmerő tervvel. Egy olyan klón aki bemasírozna a húsdarálóba azt én nem hívnám besz*rinak. :) Ők a "normális" klónok, a többiek pedig túlléptek egy szinten. Az más kérdés, hogy ezen a szinten Krell "segítette" át őket. Messzire vezet ez, mert ezentúl mi van, ha kapnak egy veszélyes parancsot Anakintól? Nem hajtja végre mert szerinte eszement? Remélem érted mire akarok kilyukadni. :)

Értem én, de nem látod a különbséget, amire meg én akarok kilyukadni, és ami alapvető. Anakin nem ad ki biztosan életveszélyes parancsot, ha van más lehetőség. Krell ellenben a lehetőségeket is elveti és csak és kizárólag, visszavonhatatlanul és jóvátehetetlenül, megmásíthatatlanul ragaszkodik a húsdarálóhoz. HÁROM részben csak ezt az egy stratégiát volt hajlandó követni. Dögöljenek meg a klónok, dögöljenek meg a klónok és dögöljenek meg a klónok. Semmi más. Elveti Anakin tervét, Rex tervét. Fives tervét, és ebből kettő bizonyított, hogy kevesebb emberi és anyagi kárral járt. De nem, ő továbbra is csak a hentes módit preferálja. Érezhető a különbség?

Anakin is adott ki életveszélyes parancsot. Egek, a háborúban másfélét nagyon nem is lehet kiadni. És érdekes, a klónok sosem lázadtak ellene. Miért? Mert odament hozzá Rex és azt mondta: te figyu, van itt olyan, amiben harmadannyi klónt nyírnak ki. Nem kéne azt követni? Erre Anakin: de, oké, ÉN csinálom! Obi-Wan detto. Mert menjünk vissza az időbe, és nézzük meg a christophsisi csatát. Ki is gubbasztott a láda alatt, míg a droid hadsereg átvonult felettük? Ki is maradt hátra, míg a klónokat VISSZA rendelte? Anakin és Obi-Wan! Ki harcolt a Rylothon az első vonalban? Ahsoka! Ki volt az, aki egy alig működő Venatort az ellenség orra elé vezetett? Anakin! És ez csak pár példa. Ők harcolnak, az élvonalban. Krell ezer méterről nézi, ahogy az emberei feleslegesen meghalnak, áldozatai lesznek egy pocsék tervnek, amit egy jó tervért, egy olyanért cseréltek le, ami ha áldozatokkal is járt volna, NEM ANNYIVAL, mint ami Krell "terveinek" hála.

Röviden: a klónok nem azért tagadják meg a parancsot, mert veszélyes. Azért tagadják meg, mert feleslegesen veszélyes. Minek haljon meg egy zászlóaljnyi klón, ha egy klón halálával megoldható?

Anakin és Obi-Wan parancsát ezután sem fogják megtagadni. Mert nekik van eszük, és hallgatnak az ésszerű javaslatokra. Krell nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor a főváros is elpusztult volna. :) Szerintem ez egy SW túlzás lehetett csak. Pár ilyet ledobnak, és vége az egész bolygónak. :)

Ezt mondták, sajnálom, ez van. De még ha "túlzás" is, akkor is azért van, hogy jelezzék: ott döglöttek volna meg mind!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem én, de nem látod a különbséget, amire meg én akarok kilyukadni, és ami alapvető. Anakin nem ad ki biztosan életveszélyes parancsot, ha van más lehetőség. Krell ellenben a lehetőségeket is elveti és csak és kizárólag, visszavonhatatlanul és jóvátehetetlenül, megmásíthatatlanul ragaszkodik a húsdarálóhoz. HÁROM részben csak ezt az egy stratégiát volt hajlandó követni. Dögöljenek meg a klónok, dögöljenek meg a klónok és dögöljenek meg a klónok. Semmi más. Elveti Anakin tervét, Rex tervét. Fives tervét, és ebből kettő bizonyított, hogy kevesebb emberi és anyagi kárral járt. De nem, ő továbbra is csak a hentes módit preferálja. Érezhető a különbség?

Anakin is adott ki életveszélyes parancsot. Egek, a háborúban másfélét nagyon nem is lehet kiadni. És érdekes, a klónok sosem lázadtak ellene. Miért? Mert odament hozzá Rex és azt mondta: te figyu, van itt olyan, amiben harmadannyi klónt nyírnak ki. Nem kéne azt követni? Erre Anakin: de, oké, ÉN csinálom! Obi-Wan detto. Mert menjünk vissza az időbe, és nézzük meg a christophsisi csatát. Ki is gubbasztott a láda alatt, míg a droid hadsereg átvonult felettük? Ki is maradt hátra, míg a klónokat VISSZA rendelte? Anakin és Obi-Wan! Ki harcolt a Rylothon az első vonalban? Ahsoka! Ki volt az, aki egy alig működő Venatort az ellenség orra elé vezetett? Anakin! És ez csak pár példa. Ők harcolnak, az élvonalban. Krell ezer méterről nézi, ahogy az emberei feleslegesen meghalnak, áldozatai lesznek egy pocsék tervnek, amit egy jó tervért, egy olyanért cseréltek le, ami ha áldozatokkal is járt volna, NEM ANNYIVAL, mint ami Krell "terveinek" hála.

Röviden: a klónok nem azért tagadják meg a parancsot, mert veszélyes. Azért tagadják meg, mert feleslegesen veszélyes. Minek haljon meg egy zászlóaljnyi klón, ha egy klón halálával megoldható?

Anakin és Obi-Wan parancsát ezután sem fogják megtagadni. Mert nekik van eszük, és hallgatnak az ésszerű javaslatokra. Krell nem.

De én a jelenségre gondolok. Amit leírsz az ok, Krell egy kretén, fellépnek ellene. De mi van, ha ez tendencia lesz ezek után? Fives pl. olyan jellemfejlődésen ment keresztül itt, hogy már soha nem lesz a régi. Aztán meg ez az bevetés Krell -ek li tudja majd, hogy a jövőben milyen hatással lesz rájuk? Talán majd megkérdőjeleznek olyan parancsokat is, amiket korábban nem, mert ők nem csak számok. Persze lehet, hogy nem így lesz, de kétesélyes a dolog. Nagyon sok minden függ még attól, mi lesz a következő részben. Majd az idő eldönti hova fog ez az attitűd fejlődni, de abban biztos vagyok, hogy a klónok és a Jedik kapcsolatában egy új fejezet kezdődött ezzel a szállal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a klónok és a Jedik kapcsolatában egy új fejezet kezdődött ezzel a szállal.

 

De vajon melyik irányba mozdul ez a szál ? :hmm: Abban biztos vagyok, hogy a klónok ekkora önállósága ellen fognak tenni a jövőben, a kaminóiak a következő klón generációban. Ugyanis az ep. 3-ban már nem lesznek ennyire önállóak. :|

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De vajon melyik irányba mozdul ez a szál ? :hmm: Abban biztos vagyok, hogy a klónok ekkora önállósága ellen fognak tenni a jövőben, a kaminóiak a következő klón generációban. Ugyanis az ep. 3-ban már nem lesznek ennyire önállóak. :|

 

Akkor szerintem ennek hatására gyártják majd őket kevésbé önállóra, bár Cody akkor is furcsa is lesz.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjttel 100%-ig azonos véleményen vagyok.

 

És én nem hinném, hogy ez új fejezet lenne a klónok életében, mivel Krell eddig is tevékenykedett, és mégsem történt globális változás a klónok attitűdjében. Ez a 4 epizód inkább azt mutatja meg, hogy a klónoknak igenis VAN egyéniségük, és képesek kiállni a paranccsal szemben, ha az teljesen értelmetlen és veszélyes. Ha egy droidot kiküldesz egy rakéta erdő elé, hogy masírozzon végig, nem fogja megkérdezni, hogy "hehh"? Ezzel szemben a klónok igen is képesek kiállni a baromsággal szemben, ha összefognak.

 

Nem hinném, hogy a jövőben ennek nagy hatása lenne az egész klón társadalomra nézve, max azokra az egyénekre, akikkel a sorozat foglalkozik (Rex, Fives, stb.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjttel 100%-ig azonos véleményen vagyok.

 

És én nem hinném, hogy ez új fejezet lenne a klónok életében, mivel Krell eddig is tevékenykedett, és mégsem történt globális változás a klónok attitűdjében. Ez a 4 epizód inkább azt mutatja meg, hogy a klónoknak igenis VAN egyéniségük, és képesek kiállni a paranccsal szemben, ha az teljesen értelmetlen és veszélyes. Ha egy droidot kiküldesz egy rakéta erdő elé, hogy masírozzon végig, nem fogja megkérdezni, hogy "hehh"? Ezzel szemben a klónok igen is képesek kiállni a baromsággal szemben, ha összefognak.

 

Nem hinném, hogy a jövőben ennek nagy hatása lenne az egész klón társadalomra nézve, max azokra az egyénekre, akikkel a sorozat foglalkozik (Rex, Fives, stb.)

Meglátjuk hogy alakulnak a dolgok a jövőben. Mind a két lehetőség benne van. Egyébként én örülök Krell -nek, mint karakter. Tök jól megmutatják vele, hogy mire is képes a háború, és még a Jedik értékítéletét is milyen nagymértékben képes eltorzítani. :clap:

 

Én nem feltétlenül csupán Krell ténykedésére gondoltam, hanem alapvetően gondolhatja, mondjuk Lama Su, hogy ezen változtatni kell. Mert az is lehet, hogy az eddigi klónokba is belekavarcolnak.(pl:Cody)

Bizony még ez is lehet. Az tuti, hogy a klónokkal történni fog valami nagyszabású a sorozatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De vajon melyik irányba mozdul ez a szál ? :hmm: Abban biztos vagyok, hogy a klónok ekkora önállósága ellen fognak tenni a jövőben, a kaminóiak a következő klón generációban. Ugyanis az ep. 3-ban már nem lesznek ennyire önállóak. :|

Ha most tennének is az önállóságuk ellen a Kaminón, az eredmény csak 10 év múlva lenne kézzelfogható. Az Ep3-ig már nem sokat tudnak tenni ezen az úton.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért mondtam(írtam9, hogy a meglévő klónokat is módosították. Például a 66-os parancs, azt most nem nézném ki Rexből, vagy bármelyik klónból. Azt Palpatine szerintem később rendeli, más módosításokkal együtt.

Nem hiszem, hogy a már meglévő klónokat módosítanák, erre eddig nem utaltak. :)

Rexből én se nézem ki, de a klónok sem egyformák. Talán épp emiatt nem ő az 501-esek parancsnoka az Ep3 idején.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.