Ugrás a kommentre

4x11 - Kidnapped


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Már mindent leírtatok,amit ehhez a részhez le lehetne írni.

Jó rész volt,nagyon tetszett :) Végre újra együtt a trió :)

Az épületek engem nagyon megragadtak,tiszta jó lenne már,ha az egész világon ilyen házak lennének :lol: Na jó,nem :P

Anakin reakciója nem volt eltúlozva,érthető volt miért. Ahsoka annyira nem lepődött meg,de szerintem majd még jobban fog.

 

8,5/10,várom már a folytatást :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne az időt nézd, hanem a dolgok súlyosságát.

Mindkettőt kell nézni. Ahhoz, hogy arról szó essen, ennek a résznek teljesen másról kellett volna szólnia. De nem másról szól, hanem erről a kolónia ügyről. Ebbe pedig nem fér bele Krell ügye. Tehát maradt, hogy azt a dolgot, mint eddig ezernyi más dolgot letudták off-screen. Nem tudom, hogy ez most hirtelen miért lett olyan marha nagy katasztrófa, ha eddig nem volt az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindkettőt kell nézni. Ahhoz, hogy arról szó essen, ennek a résznek teljesen másról kellett volna szólnia. De nem másról szól, hanem erről a kolónia ügyről. Ebbe pedig nem fér bele Krell ügye. Tehát maradt, hogy azt a dolgot, mint eddig ezernyi más dolgot letudták off-screen. Nem tudom, hogy ez most hirtelen miért lett olyan marha nagy katasztrófa, ha eddig nem volt az.

Kábé azért mert életszerűtlen. Szerintem ez elég fontos fordulat a klónok és a jedik kapcsolatában. Ezért. Az meg egy dolog, hogy most ez a sztori következett. Nem erre lettem volna kíváncsi azok után ami történt. Azt meg ne akard megmagyarázni, hogy majd a szereplők egyszer majd visszatérnek arra, hogy mi történt Krell körül. Az ilyet nem lehet félretenni, halasztani ésatöbbi. Off-screenbe meg aztán végképp ne tegyék.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kábé azért mert életszerűtlen. Szerintem ez elég fontos fordulat a klónok és a jedik kapcsolatában. Ezért. Az meg egy dolog, hogy most ez a sztori következett. Nem erre lettem volna kíváncsi azok után ami történt. Azt meg ne akard megmagyarázni, hogy majd a szereplők egyszer majd visszatérnek arra, hogy mi történt Krell körül. Az ilyet nem lehet félretenni, halasztani ésatöbbi. Off-screenbe meg aztán végképp ne tegyék.

Én sem mondom, hogy ennek kellett volna következnie, de ez következett. Sajnos se te, se én nem vagyunk az írók között, pedig az lenne az igazi. :) Ebbe a sztoriba viszont nem fér bele a dolog. Más sztorinak kellett volna jönnie, amit arra építenek rá. Ezt valamilyen kreatív döntés értelmében elhalasztották, de szerintem ezzel nincs nagy baj. Azért nincs, mert az évek alatt megnézett filmsorozatok nagyja így működik. Hogy nem erre voltunk kíváncsiak? Sz*r ügy nekünk, de én elégedett vagyok azzal, amit kaptam. Aztán majd ha a Krell ügy bármilyen utóhatása nem kerül elő (nem hiszem, hogy konkrétan ez a Krell ügy még előjön, hanem csak a hatásai) a sorozat végéig, akkor fogok puffogni miatta.

Az meg, hogy mi életszerűtlen egy messzi-messzi Galaxisban, sokat lehetne vitázni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kábé azért mert életszerűtlen. Szerintem ez elég fontos fordulat a klónok és a jedik kapcsolatában. Ezért. Az meg egy dolog, hogy most ez a sztori következett. Nem erre lettem volna kíváncsi azok után ami történt. Azt meg ne akard megmagyarázni, hogy majd a szereplők egyszer majd visszatérnek arra, hogy mi történt Krell körül. Az ilyet nem lehet félretenni, halasztani ésatöbbi. Off-screenbe meg aztán végképp ne tegyék.

Ez egy sorozat oldie, és nem mozifilm. A példád kapcsán is írom. Hogy lehet az EPIII cselekményét, ami egy önálló film, összehasonlítani egy sorozat kronológiájával? :o Dzséjt jól leírta. Ez az egész hajcihő szimplán érthetetlen számomra. Ez a rész másról szólt, beszéljünk arról, és ne azt boncoljuk mi nem volt benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó rész volt. Az előttem szólók nagyjából leírták a lényeget, sok újat nem tudok hozzátenni. Kíváncsi vagyok a szerelmemre a következő részben (nyugi Darth Sky nem veszem el tőled) csak vicc még mielőtt valaki komolyan venné. :P

A szerelmed igen jól nyomja már két karddal is. :D Pedig az elején kicsit reklamálták, hogy minek a másik kard neki, amikor nem is használja.

 

Szerintem a helyén kezelte a dolgot. Nem pánikolt be, de nem is vette félvállról.

 

Egyébként grat a 100. hozzászóláshoz. :)

Én nagyobb meglepődést vártam volna Ahsokától. Egyébként gratula Ági! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy sorozat oldie, és nem mozifilm. A példád kapcsán is írom. Hogy lehet az EPIII cselekményét, ami egy önálló film, összehasonlítani egy sorozat kronológiájával? :o Dzséjt jól leírta. Ez az egész hajcihő szimplán érthetetlen számomra. Ez a rész másról szólt, beszéljünk arról, és ne azt boncoljuk mi nem volt benne.

Azért bizonyos szabályokhoz illene ragaszkodni, mint pl karakterfejlődés vagy jobban mondva ennek következettségéhez. De tényleg innentől zárom a témát mert hót másképp állunk hozzá ehhez. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szerelmed igen jól nyomja már két karddal is. :D Pedig az elején kicsit reklamálták, hogy minek a másik kard neki, amikor nem is használja.

Hál' isten az írók is rájöttek, hogy az animátorok adtak neki egy második kardot. Az elején tényleg nagyon nem akarta használni, de most már nagyon belejött. Jól nyomja. Ezután megnéznék egy Ahsoka Tano vs Grievous párbajt. :)

 

Más, Anakin Sötét Oldala. Személy szerint nagyon örültem ennek. Kicsit hiányoltam a TCW-ből, hogy Anakin inkább jó fej, mint két oldal között őrlődő ifjú titán. Az ep2-3-ban (utóbbiban az elején, nem a végén :D) több Sötét Oldali megnyilvánulása volt, mint eddig a TCW-ben, pedig mivel ez a két epizód közti átmenetet hivatott elmesélni, kellene több ilyen. Több és súlyosabb, mint amennyi eddig volt (a Mortis jó lett volna, de ott túlságosan erős a Fiú "mágikus" befolyása). Ezúttal a készítők eme igényemet is kielégítették, és van egy olyan érzésem, hogy ebből még kapunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más, Anakin Sötét Oldala. Személy szerint nagyon örültem ennek. Kicsit hiányoltam a TCW-ből, hogy Anakin inkább jó fej, mint két oldal között őrlődő ifjú titán. Az ep2-3-ban (utóbbiban az elején, nem a végén :D) több Sötét Oldali megnyilvánulása volt, mint eddig a TCW-ben, pedig mivel ez a két epizód közti átmenetet hivatott elmesélni, kellene több ilyen. Több és súlyosabb, mint amennyi eddig volt (a Mortis jó lett volna, de ott túlságosan erős a Fiú "mágikus" befolyása). Ezúttal a készítők eme igényemet is kielégítették, és van egy olyan érzésem, hogy ebből még kapunk.

Igen, pedig volt már eddig is egy-két keményebb jelenete, de ennyire dühösnek tán még nem láttuk. Én is abban bízom, hogy ahogy közeledünk az EPIII -hoz, egyre többször látjuk majd ezt az oldalát is. Itt azért meglepett, hogy összetörte Obi holokivetítőjét. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hál' isten az írók is rájöttek, hogy az animátorok adtak neki egy második kardot. Az elején tényleg nagyon nem akarta használni, de most már nagyon belejött. Jól nyomja. Ezután megnéznék egy Ahsoka Tano vs Grievous párbajt. :)

 

Azt, hogy Ahsoka eddig csak módjával használta a második fénykardját, könnyen lehet magyarázni azzal, hogy eddig nem volt elég tapasztalata két fénykardos vívásban, inkább csak gyakorlás, meg a biztonság kedvéért hordta magánál. Nem azt mondom, hogy nem tudta volna jól használni, mert egyértelműen ügyes volt, de valószínűleg csak mostanra jutott el addig, hogy magabiztosan használja mindkét fegyvert egyszerre, huzamosabb ideig, élesben.

 

Más, Anakin Sötét Oldala. Személy szerint nagyon örültem ennek. Kicsit hiányoltam a TCW-ből, hogy Anakin inkább jó fej, mint két oldal között őrlődő ifjú titán. Az ep2-3-ban (utóbbiban az elején, nem a végén :D) több Sötét Oldali megnyilvánulása volt, mint eddig a TCW-ben, pedig mivel ez a két epizód közti átmenetet hivatott elmesélni, kellene több ilyen. Több és súlyosabb, mint amennyi eddig volt (a Mortis jó lett volna, de ott túlságosan erős a Fiú "mágikus" befolyása). Ezúttal a készítők eme igényemet is kielégítették, és van egy olyan érzésem, hogy ebből még kapunk.

 

Szerintem jó ez így, hogy nem azt a hataloméhes rinyagépet láttuk egyfolytában, aki a filmekben volt, hanem megismerhettük azt a jóembert is akiről Obi-Wan beszélt Luke-nak. Az viszont igaz, hogy az íróknak ideje volt mostmár komolyabban elővenniük Anakin Sötét Oldalát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit túlzásnak érzem, amit Henry Gilroy munkásságáról írtatok. Henry Gilroy neve azért szerepel ott, mert ő írta a képregényt és ugye a történet azon alapul, az epizód érdemi elkészítéséhez szerintem sokkal inkább Steve Melching, mintsem ő járult hozzá, elvégre már az első évad idején otthagyta a stábot, de ha már az ő történetét vették alapul, akkor annyi tiszteletet megérdemel, hogy az ő nevét írják ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit túlzásnak érzem, amit Henry Gilroy munkásságáról írtatok. Henry Gilroy neve azért szerepel ott, mert ő írta a képregényt és ugye a történet azon alapul, az epizód érdemi elkészítéséhez szerintem sokkal inkább Steve Melching, mintsem ő járult hozzá, elvégre már az első évad idején otthagyta a stábot, de ha már az ő történetét vették alapul, akkor annyi tiszteletet megérdemel, hogy az ő nevét írják ki.

Nem! A részt Gilroy írta Melchinggel közösen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cody-é az, szerintem Boilé (mint a többi klóné) szintén végleges már.

Nagyon úgy néznek ki. Egyébként rohadtul bejönnek. :)

 

Egyébként csak most tűnt fel, hogy Obi aggódik Anakin múltjából fakadó viselkedése miatt? Mintha nem tudna mit kezdeni ezzel, és fél, hogy baj lesz a dologból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon úgy néznek ki. Egyébként rohadtul bejönnek. :)

 

Egyébként csak most tűnt fel, hogy Obi aggódik Anakin múltjából fakadó viselkedése miatt? Mintha nem tudna mit kezdeni ezzel, és fél, hogy baj lesz a dologból.

Obi-Wan van olyan jó barátja Anakinnak, hogy nem próbál rajta változtatni, inkább együtt érez vele és pártolja őt, ahol csak tudja. És tényleg nem tud vele mit csinálni, megérti, egyúttal óvja is hogy ne tévedjen le a helyes útról. :) A helyzet pedig okkal aggasztó. Csodálom hogy a huttokkal kötött egyezmény során Anakin nem borult ki ennyire, mint most, néhány kósza zygerriai hírére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan van olyan jó barátja Anakinnak, hogy nem próbál rajta változtatni, inkább együtt érez vele és pártolja őt, ahol csak tudja. És tényleg nem tud vele mit csinálni, megérti, egyúttal óvja is hogy ne tévedjen le a helyes útról. :) A helyzet pedig okkal aggasztó. Csodálom hogy a huttokkal kötött egyezmény során Anakin nem borult ki ennyire, mint most, néhány kósza zygerriai hírére.

Azért Jabbát is szívesen kardélre hányta volna. De ezek a Zygerriaiak ezerszer undorítóbbak.

 

Egyébként Obi láthatja, hogy nincs rendben valami Anakinnal. Nem biztos, hogy jó megoldás, ha együtt próbál élni vele...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Jabbát is szívesen kardélre hányta volna. De ezek a Zygerriaiak ezerszer undorítóbbak.

 

Egyébként Obi láthatja, hogy nincs rendben valami Anakinnal. Nem biztos, hogy jó megoldás, ha együtt próbál élni vele...

De vele mégis tanúsított némi önuralmat és nem az volt az első gondolata, hogy összezúzza a komlinket. De tény hogy a zygerriaiak azok. Viszont Obi-Wan biztosan tisztában van vele, hogy egy ilyen dolgot nem lehet csak úgy kitörölni Anakin múltjából és nem lehet csak úgy arra kérni őt, hogy ne foglalkozzon rá, mert ő természeténél fogva képtelen rá. És talán valamilyen szinten egyet is ért vele, mert a rabszolgaság tényleg undorító dolog, ám ő sokkal Jedisebben viseli a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Jabbát is szívesen kardélre hányta volna. De ezek a Zygerriaiak ezerszer undorítóbbak.

 

Egyébként Obi láthatja, hogy nincs rendben valami Anakinnal. Nem biztos, hogy jó megoldás, ha együtt próbál élni vele...

Hiába látja, nem tud rajta segíteni, a megértése pedig nem elég, ahogy láthattuk az Ep3-ban: Anakin teljes bizalmát nem tudja elnyerni, annál sokkal inkább Jedi a fiú szemében.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hiába látja, nem tud rajta segíteni, a megértése pedig nem elég, ahogy láthattuk az Ep3-ban: Anakin teljes bizalmát nem tudja elnyerni, annál sokkal inkább Jedi a fiú szemében.

De pont a legrosszabb emberrel beszéli meg a gondjait.

 

Obi viszont látja, hogy valami nincs rendben, és ez most ebből a részből jól le is jött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szerelmed igen jól nyomja már két karddal is. :D Pedig az elején kicsit reklamálták, hogy minek a másik kard neki, amikor nem is használja.

Legjobban az tetszett, amikor lebeszélte Anakint a kivégzésről. Ott olyan cute volt. :) Darth Sky, megértelek, miért jön be neked is annyira. De most már leállok, nem akarok mindig rád utalni ha Ahsokáról van szó, gondolom zavaró lehet :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legjobban az tetszett, amikor lebeszélte Anakint a kivégzésről. Ott olyan cute volt. :) Darth Sky, megértelek, miért jön be neked is annyira. De most már leállok, nem akarok mindig rád utalni ha Ahsokáról van szó, gondolom zavaró lehet :)

Már nem ez az első eset, hogy Ahsoka tereli jó útra Anakint. Egyre inkább a lelkiismerete lesz ilyen helyzetekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

Na végre én is megnéztem ezt a részt. Mostanában annyira nem köt le a TCW, valahogy már kezd sok lenni, és sokkal inkább néznék valami újat, egy másik korból. Viszont ez a rész remek volt, és meghozta megint a kedvem hozzá, szóval nézem is a következőt. Nagyon jól szórakoztam rajta. Teljesen átlagos rész volt, mégis csodás kameramozgás, fénykard koreográfia, és a zene is szuper volt benne. Obi nagyon jó volt ahogy tűrte a verést, amíg Aniék hatástalanították a bombákat. Vártam azt a pillanatot, amikor jön a hívás, hogy már nincs bomba, és akkor Obi lenyomhajta a kis rabszolgatartót. :)

Röviden ennyi és már jön is a köv rész. Megnézném a 3.at is, de ncoreon még nincs fent a webdl feliratosan. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.