Ugrás a kommentre

4x13 - Escape from Kadavo


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Remek epizód volt, élveztem minden percét. Jó, hogy a szünet után rögtön egy ilyen mozgalmas résszel tértek vissza, méltó lezárása volt a történetszálnak, amely az egyik kedvencemmé vált. Annak ellenére, hogy olyan témát dolgozott fel, ami személy szerint baromira felháborít. Természetesen a rabszolgaságra gondolok, az élőlények életének ilyen szintű semmibevételére, ami már az előző részekben is kellő hangsúlyt kapott. Nem találok rá jobb szót (legalábbis olyat, ami szalonképes), egyszerűen gusztustalan, ahogy ezek a mocsadékok bántak a togrutákkal és Kenobival, nem egyszer ki is nyílt a bicska a zsebemben a rész nézése közben. Főleg akkor, amikor a többiek életével zsarolták Obi-Want, aki bár könnyedén ki tudott volna szabadulni és felvenni a harcot az őrökkel, mégsem tette a többiek életének megóvása érdekében. Nem tudom, de nem is akarom felfogni, hogy egy élő/érző lényt mi vesz rá arra, hogy így bánjon a társaival. A mentőakció lezajlásakor a vastagtészta hiccegése még inkább rátett egy lapáttal a dologra, amikor azzal provokálta a Jedit, hogy elveinél fogva nem ölhet meg fegyvertelen személyt (halkan említem meg, hogy én Rexhez hasonlóan belevágtam volna a fénykardom). Ilyen embertelen viselkedés után ez a minimum, amit megérdemelt, akár Jedi vagyok, akár nem. Persze ez nem magyarázat, a Jediknek nyilván elveik vannak, amik sokszor - ahogy a jelen helyzet is bizonyítja - megköti a kezüket. Obi sem véletlenül pillantott a kérdéses momentumot megelőzően Rexre, tekintetével azt sugallva, hogy: "Gyerünk, nyírd már ki!" Aki megérdemli, az kapja csak meg, ami jár.

 

Scintel halála miatt sem hullattam könnyeket. Nem kertelek, nem is bánom, hogy meghalt, abszolút megérdemelte. Az egy dolog, hogy a végén "megvilágosodott", rájött, hogy ő is csak egy bábú volt Dookuék tábláján, de ez még nem menti fel a korábbi tettei alól, így sajnálni sem vagyok képes. Szépen felvázolta, mi a terve a Jedikkel, ha Dooku nem sérti meg a büszkeségét azzal, hogy a saját palotájában parancsolgat neki, tovább folytatta volna a rabszolgabizniszt. Annyi jót legalább tett, hogy elárulta Obi hollétét, ez az egyedüli pozitívum, amit tudok mondani vele kapcsolatban.

 

Dooku ismét bebizonyította, hogy vérbeli Sith, amit a királynővel művelt kellően rideg volt, amit pedig később Skywalkerrel az ehhez hasonlóan gerinctelen és aljas. De ő Dooku, tőle nem is vártam mást... ráadásul rá eleve nehezebben tudok berágni, mert csak felidézem magamban az Ep3-ban lezajló jelenetet, amikor Anakin "ollója" között térdel szánalmas tekintettel és egyből szertefoszlik az iránta érzett indulataim nagy része, annak tudatában, hogy nem ússza meg büntetlenül ezen tetteit.

 

Anakinék mentőakciója hangulatos volt, a levágott zygerriaiak csakugyan 100%-osan megérdemelték a sorsukat. Ahsoka szerintem egyáltalán nem azért rázta a fejét, mert elítélte Anakin tettét, csupán nem tetszett neki a helyzet, hogy csak ezzel a módszerrel tudnak elérni a rabszolgákig. Mivel egy Jedi csak végső esetben fordulhat ehhez a módszerhez. Ráadásul Ahsoka is ölt már élőlényt, a jelen helyzethez hasonlóan önvédelemből, így nem látom értelmét a megvetésének. Tetszett, hogy a droidokon kívül ismét mertek hús-vér lényeket ilyen módon kinyírni, mint a leszúrás vagy a palota tetejéről való ledobás. Számomra sokkal mélyebb jelentéssel bír így a szituáció, mint a szokványos konzervaprítással.

 

Ahsoka ezúttal is hozta a formáját, a mentőakció során szívhezszóló momentumok sorozatát láthattuk. Miközben kiszabadította a saját népe tagjait, megmentette a zuhanó nőt és szót váltott Roshtival az események jövőre való hatását illetően, mind hangulatos jelenetek voltak. Főleg ez utóbbinál, mialatt a lány témája szólt... remekül összehozták, szép összhangban volt a zene és a képen látott jelenet. A záró képsor mellesleg szép utalásra sikeredett a Wookiee Hunt befejezésére. Plo-t jó volt viszont látni, Filoni fétise alapján nem túl meglepő, hogy épp ő bukkant fel a Kadavo rendszerben az erősítéssel. A légi csata szintén remek volt, Plo trükkje pedig amilyen egyszerű, olyan hatásos. A látványhoz ás animációhoz sok újat nem tudok hozzáfűzni, gyakorlatilag már hagyománnyá vált az epizódról epizódra történő fejlődés ezeket illetően. A zene is baromi sokat tett hozzá a részhez, kellő módon kiszínezte azt. Főleg a hologram alatt szóló Sidious- és a végén lévő párbeszédnél felcsendülő Ahsoka-téma nyerték el a tetszésem.

 

Összefoglalva, remek rész volt, a trilógia legjobbja, de az évados TOP listámon is előkelő helyet birtokol. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Főleg akkor, amikor a többiek életével zsarolták Obi-Want, aki bár könnyedén ki tudott volna szabadulni és felvenni a harcot az őrökkel, mégsem tette a többiek életének megóvása érdekében. Nem tudom, de nem is akarom felfogni, hogy egy élő/érző lényt mi vesz rá arra, hogy így bánjon a társaival. A mentőakció lezajlásakor a vastagtészta hiccegése még inkább rátett egy lapáttal a dologra, amikor azzal provokálta a Jedit, hogy elveinél fogva nem ölhet meg fegyvertelen személyt (halkan említem meg, hogy én Rexhez hasonlóan belevágtam volna a fénykardom). Ilyen embertelen viselkedés után ez a minimum, amit megérdemelt, akár Jedi vagyok, akár nem. Persze ez nem magyarázat, a Jediknek nyilván elveik vannak, amik sokszor - ahogy a jelen helyzet is bizonyítja - megköti a kezüket. Obi sem véletlenül pillantott a kérdéses momentumot megelőzően Rexre, tekintetével azt sugallva, hogy: "Gyerünk, nyírd már ki!" Aki megérdemli, az kapja csak meg, ami jár.

 

Ez Obi-Wan igazi Jedi nagyságát bizonyítja előttem. Képes volt mindent elszenvedni csak azért, hogy másoknak ne essen baja. Milyen az igazi Jedi viselkedés ha nem ilyen? Anakin már rég akciózott volna akár a rabszolgák élete árán is. Obinak mindenképpen jár a 10 pont.

 

Scintel halála miatt sem hullattam könnyeket. Nem kertelek, nem is bánom, hogy meghalt, abszolút megérdemelte. Az egy dolog, hogy a végén "megvilágosodott", rájött, hogy ő is csak egy bábú volt Dookuék tábláján, de ez még nem menti fel a korábbi tettei alól, így sajnálni sem vagyok képes. Szépen felvázolta, mi a terve a Jedikkel, ha Dooku nem sérti meg a büszkeségét azzal, hogy a saját palotájában parancsolgat neki, tovább folytatta volna a rabszolgabizniszt. Annyi jót legalább tett, hogy elárulta Obi hollétét, ez az egyedüli pozitívum, amit tudok mondani vele kapcsolatban.

 

Én kicsit sajnáltam....nem tudom miért. Anakinnak a kardját is visszaadta, szóval ez már két jó pont. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tied is nagyon jó írás lett Sky :clap::D

Holnap ha túl leszek a vizsgán talán már nekem is sikerül majd összehoznom valamit :D

Köszi! :)

Én kíváncsi vagyok a te írásodra is, a vizsgádhoz pedig sok sikert! :peace:

 

 

Ez Obi-Wan igazi Jedi nagyságát bizonyítja előttem. Képes volt mindent elszenvedni csak azért, hogy másoknak ne essen baja. Milyen az igazi Jedi viselkedés ha nem ilyen? Anakin már rég akciózott volna akár a rabszolgák élete árán is. Obinak mindenképpen jár a 10 pont.

Irigylésre méltó türelemmel bír, annyi szent. Én sajnos kizárt, hogy ezt így meg bírtam volna állni. Obi is küzdött az érzéseivel, főleg amikor már befeszített ököllel készült nekirontani a zygerriai tagnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Irigylésre méltó türelemmel bír, annyi szent. Én sajnos kizárt, hogy ezt így meg bírtam volna állni. Obi is küzdött az érzéseivel, főleg amikor már befeszített ököllel készült nekirontani a zygerriai tagnak.

Látszott rajta mennyire dühös, de a Jedi kódex mindenekfelett áll nála.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, Sky... :clap: ...ennyit írni a részről. :D Látszik, hogy szeretitek a sorozatot. :)

 

Szerintem is jó rész volt, de a készítőknek üzenem, hogy kapják be.

Most komolyan: ilyen képeket kell látnom?

443911891bscap0001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

1313967433bscap0002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

...ez kb. olyan, mint az éhező oroszlán elé belógatni a húsdarabot, amit soha nem kaphat meg. :(

Azon igyekszem, hogy megszabaduljak a fétisemtől, erre ilyen... ilyen... ilyen csupasz lábú Ahsokákat mutogatnak nekem... :pfff:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval, az Escape From Kadavo közel ugyanolyan élményt nyújtott, mint a Slaves Of The Republic, a legnagyobb hibája, amely nem is igazából az epizód hibája, az az, hogy ennyit kellett várnunk a trilógia utolsó darabjára, valahogy úgy érzem, hogy jobban ütött volna, ha ezt a történetszálat még a szünet elején lezárják. Természetesen sok változás történt az eredeti képregényekhez képest, de ezúttal ebbe nem akarok komolyabban belemenni, bizonyos elemeket teljesen érthető okok miatt nélkülözniük kellett és ez teljesen elfogadható annak fényében, hogy mennyire élvezetes epizódot készítettek el ezekből a képregényekből és így utólag igazán nagy tiszteletet érdemeltek ki nálam a készítők, mert ezzel a történetszállal gyakorlatilag közelebb hozták a filmeket és a sorozatot az EU többi kiadványához és bebizonyították azt, a szkeptikus rajongók számára, hogy bizony az EU is képes zseniális történeteket alkotni.

 

A Kadavói bánya nagyon hangulatos volt, nagyon tetszett az a nyomasztó színvilága, amit a környezet nyújtott, Agruss pedig továbbra is ellenszenves, de az epizód végén természetesen megkapta a magáét, még hozzá nem is akármilyen módon, nem semmi beszólást szórt el Rex. :) Dooku beszélgetése is sokat sejtető volt Darth Sidiousszal, bár azt sajnálom, hogy ebben az epizódban nem tették világossá azt, hogy Miraj Scintel királynő a Szeparatista Tanács tagja. Azért az meglehetősen érdekes, hogy egyesek szinte már sajnálták a királynő halálát, amikor az előző epizód megnézésekor mindenki ezt akarta. Azért megvolt a maga bátorsága és szembeszállt volna Dooku gróffal, ez dicsérendő. Bár elég könnyedén meghalt, én párhuzamot véltem felfedezni az ő és Padmé Amidala halála között. Dooku gróf pedig minden eddiginél gonoszabbul festett, főleg akkor, amikor Erő villámokat szórt Anakin Skywalkerre, csak úgy sugárzott belőle a gyűlölet.

 

Csodás képi világban ezúttal sem szűkölködött az epizód, gyönyörű beállításokat láthattunk, például a Ben által említett és meglehetősen merész kamera nézet Ahsoka Tanóról vagy az epizód végén látható Venatoros jelenet. Ez az évad már nem egy, különösen szép, űrbeli beállítással rukkolt elő, egytől-egyig mind lenyűgöző volt. Zygerria továbbra is nagyon szép, de valahogy úgy éreztem, hogy ez a Slaves Of The Republicban sokkal hatásosabb volt, mint itt. Sokkal inkább a címszereplő Kadavo volt előtérbe helyezve, amely annyira talán nem érdekes világ. A végkifejlet és a végső összecsapás jó volt, bár persze sokaknak már elege van Plo Koonból, de szerintem jó érzés volt őt viszont látni, akárcsak Warthogot és Coburn admirálist. A zygerriaiak pedig csak simán szanaszét lőtték azt a hajót, amin a királynő holtteste volt, biztosan nem maradt sok belőle. Az epizód végi utolsó jelenetben pedig lehet, hogy csak én láttam így, de Ahsoka Tano újra egy ugyanolyan kislánynak tűnt, mint amilyen a sorozat legelején volt, talán azért, mert Roshti kormányzó mellett még inkább kihangsúlyosodott a fiatalsága. Kíváncsian várom a következő részt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:o:yes::o:yes::o:yes::o:yes::o:rock:

 

No, csak eljutottam én is addig, hogy megírjam az értékelésem :D

 

Jajjj nagyon jó volt ez az epizód :D

 

Az elején egy kicsit lassan indult be a cselekmény, de ezt nem negatívumként írom, mert nagyon jó felvezetés volt. Obi-Wan és a togruták kínzása egyből a nyitójelenetben remek indítás volt. Jó gyorsan feltüzelték a szünet miatt már-már kihűlt zygeriai-utálatomat :angry::D Agrus-t különösen sikerült megutálnom, pedig ebben a jelenetben nem is ő volt a főcsicskáztató. Azt az őrt is szívesen bemutatnám egy Zillo sárkánynak, amelyik azt a togruta férfit korbácsolta Obi "hibájáért".

 

Eztán megérkezett a drága Gróf úr, -hogy rohant volna bele a hajója egy másikba :D . Nagyon jó volt a beszélgetése Sidious-sal.

 

Anakin és Miraj beszélgetése is jó volt. Azon, hogy Miraj milyen hevesen tagadta, hogy Dooku a mestere lenne, csak vigyorogtam. Nem ő maga mondta az előző részben, hogy „a gyenge nem érdemel mást, mint, hogy az erős előtt térdeljen.”? :nana: R2 ismét nagyot alakított, lassan azaz érzésem, hogy az SW-nek ő az igazi hőse :lol: Nagyot néztem, mikor Anakin elhajította a zygeriai-t, egyből az jutott eszembe, hogy a TFU-ban én ugyanígy szoktam elintézni az átlag gyalogokat :D Még a kép is olyan volt, mint mikor bekapcsol a játékban az akciókamera. :D

 

Miraj terve nem is ambiciózus, hanem röhejesen naív volt. Mit gondolt ez, több ezer Jedi-t is olyan könnyű lesz elfogni, mint ezt a hármast, akik közül az egyik eleve sebesült és kimerült volt? És még így is, ha Ahsoka egy kicsit jobban figyelt volna az előző részben, aligha kapták volna el őket! Csodálkoztam is, hogy Dooku nem röhögte ki. Miraj-t viszont szemmel láthatóan meglepte, hogy Dooku ki akarja írtani a Jediket, és ezt nem egészen értem. Semmit nem hallott ez a nő a Jedik és Sith-ek közti kölcsönös gyűlöletről?

 

Ahsoka kiszabadítása valahogy nem tetszett annyira. A Ben által már mellékelt képeken egy kissé elhűltem. Valahogy nem jellemző Ahsokára, hogy ilyen kiszolgáltatottnak tűnjön, már pedig egyértelműen az volt a készítők egyik szándéka azzal, hogy ilyen szögekből mutatják őt. Jót derültem viszont a szokásos mester-tanítvány csipkelődésen. Még, hogy Anakin tudta, hogy Ahsokának jó kilátása volt a tájra… :D

 

Anakin és Dooku párbaja is jó volt, bár nem nyerte el maradéktalanul a tetszésem. Tudom, hogy Anakin nem igazán ismerős az energiakorbáccsal, de azt bármelyik épeszű ember tudja, hogy az ostor közép távolságról hatékonyabb, mint kartávolságról –pláne, ha az ellenfélnél fénykard van, ami ellen nem árt védekezni, és az ostor arra aztán nem alkalmas. Szóval, minek is ment közel a grófhoz? Nem csoda, hogy gyorsan vesztett. A végén viszont nagyon jól nézett ki az Erő-villám, amit Dooku Anakin-ra küldött. Sokkal jobban, mint amit a Shadow Warrior-ban, és Anakin arcán is sokkal hitelesebb volt a fájdalmom.

 

Látom Miraj halála mindenkit kellően megérintett, vagy így, vagy úgy, de azon meglepődtem, hogy még senki nem említette, hogy szinte képkockáról-képkockára ugyanaz volt a jelenet, mint Anakin halála a Jedi Visszatérben! :D ( vagy ez :cry: jobban illik ide? :hmm: ) Még az „Igazad volt…” sem maradt ki. Sőt, ez is egy szállítóhajó rámpáján történt! :D A póz pedig, amiben Anakin tartotta őt, és ahogy Miraj feje hátrahanyatlott, Shmi halálát idézte az EP2-ből!

Szerintem egyébként nem annyira a megvilágosodás vette rá Miraj.t, hogy elárulja, hol van Obi-Wan, mint inkább az, hogy ki akart babrálni Dooku-val.

 

Dooku és Obi-Wan szóváltása nagyon tetszett. Visszaidézte a korábbi találkozásaikat :D

 

Szuper volt a légi csata, bár nem bántam volna, ha nem csak Plo mester megy erősítésként, de ezt már kifejtettem. Jó volt újralátni Woffle-t meg a többieket is.

 

Aggrus egy vérbeli szemétláda volt, ennél sokkal fájdalmasabb halált érdemelt volna, de legalább is azt, hogy őt is belehajítsák a vulkán kürtőjébe :evil: Az nekem is nagyon bejött, ahogy Obi-Wan Rex-re nézett „segítségért” az ürge kivégzéséhez :D Mindenesetre valahogy azaz érzésem, hogy Umbara előtt Rex nem lett volna képes ilyen hidegvérrel megölni egy fegyvertelen „embert”, mégha egy ilyen mocsadékot is.

 

Nagyon tetszett, hogy Ahsoka átvette a kezdeményezést a rabok kiszabadítása közben. Jó volt, ahogy gyorsan kielemezte a helyzetet, és azonnal előállt a megoldással a problémára. Az egész trilógiából az volt a kedvenc jelenetem, amikor megmentette azt a nőt, aki lezuhant :)

 

Fantasztikus volt látvány volt, ahogy a Kadavo intézet összeomlott, bár egy pillanatra felmerült bennem, hogy mi van, ha más rabok is voltak ott, nemcsak a kirosiak? :para:

 

A nagyszerű csatát tökéletesen zárta le az epizód vége. Ahsoka nagyon aranyos volt azzal a szégyenlős vigyorral, mikor Anakin megdícsérte őt :) A beszélgetése Roshti kormányzóval szintén tetszett, de egy picit üresnek találtam. Amikor először megnéztem az epizódot, arra számítottam, hogy az öreg mindjárt bemutatja Ahsokát a szüleinek, vagy valami hasonló :D

 

Az epizód ezúttal is a legelsőtől a legutolsóig szemet gyönyörködtető látvány volt, a legjobban a Kadavo intézet szétbombázása, és a csata utáni kép a Köztársasági cirkálóról teszettek.

 

A zene szintén fantasztikus volt végig, mindenhol nagyon jól illett az eseményekhez :)

 

Bár az utolsó másodpercig iszonyúan élveztem a részt, azért feltűnt egy pár kisebb hiba, amik csúnyán kizökkentettek egy-egy pillanatra:

 

Egy kissé -vagyis inkább nagyon- zavart, hogy a Togruták pontosan ugyanúgy néztek ki, mint mikor elrabolták őket a Kirosról: a napok vagy hetek óta tartó szénlapátolásnak sem az arcukon, sem a ruháikon nem volt semmi nyoma, sem pedig az üteglegelésnek, amit ki kellett állniuk. Obi-Wan szakadt és mocskos ruhája, kék-zöld arca mellett eléggé oda-nem-illők voltak, pláne mivel valószínűleg sokkal többet kellett kiállniuk, mint neki.

 

A másik, hogy mégis hogy a jóf*nében volt Obi-Wannál komlink a börtönben???

 

Hogy lett 50.000 Togrutából egy tucat? Egy picit azért több modellt is odarakhattak volna a készítők. Nem hiszem, hogy bárkinek feltűnt volna, ha a háttérbe teszik őket, hogy ugyanezeket a modelleket használták. Nem azt mondom, hogy több ezret oda kellett volna pakolniuk, de azért ennél egy picit több jó lett volna. :nana:

 

Összeségében 9.9/10 és határozottan a Nu1 kedvencemmé vált, letaszítva trójáról az Overlords-ot :D

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval, az Escape From Kadavo közel ugyanolyan élményt nyújtott, mint a Slaves Of The Republic...

Erről van szó KisKósa. :) Örülök, hogy Henry volt az író és nem kértek fel mást. Ez mégis csak az ő történeti alapja.

 

Miraj -t én az előző részben se akartam halva látni. Fura ezt mondanom, de belé több emberség szorult mint Dooku -ba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Semmit nem hallott ez a nő a Jedik és Sith-ek közti kölcsönös gyűlöletről?

 

 

 

 

A többségnek a galaxisban ekkorra már arról sincs sok fogalma, hogy mi az hogy Sith, Dooku se fedte fel Sith-mivoltát szinte senki előtt.Nem illene a Köztársaságból kiábrándult, politikus ex-Jedi képbe.

Szerkesztve: - reaper
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miraj terve nem is ambiciózus, hanem röhejesen naív volt. Mit gondolt ez, több ezer Jedi-t is olyan könnyű lesz elfogni, mint ezt a hármast, akik közül az egyik eleve sebesült és kimerült volt? És még így is, ha Ahsoka egy kicsit jobban figyelt volna az előző részben, aligha kapták volna el őket! Csodálkoztam is, hogy Dooku nem röhögte ki. Miraj-t viszont szemmel láthatóan meglepte, hogy Dooku ki akarja írtani a Jediket, és ezt nem egészen értem. Semmit nem hallott ez a nő a Jedik és Sith-ek közti kölcsönös gyűlöletről?

Szerintem itt jött rá Miraj, hogy csak egy szolga és semmi több. Ezért is az arckifejezés. A többi már csak üres próbálkozás elhitetni magával, hogy valaki. Pedig ebben a játszmában egy senki, akinek nem lehetnek tervei, hisz azokat mások írják. Szomorú véget ért de valahol megérdemelte. Akik a sötét oldal képviselőivel lepaktálnak azok nem fognak mást kapni. Gondoljátok végig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka kiszabadítása valahogy nem tetszett annyira. A Ben által már mellékelt képeken egy kissé elhűltem. Valahogy nem jellemző Ahsokára, hogy ilyen kiszolgáltatottnak tűnjön, már pedig egyértelműen az volt a készítők egyik szándéka azzal, hogy ilyen szögekből mutatják őt. Jót derültem viszont a szokásos mester-tanítvány csipkelődésen. Még, hogy Anakin tudta, hogy Ahsokának jó kilátása volt a tájra… :D

Szerintem itt nem a kiszolgáltatottságon volt a hangsúly, mivel azt már az előző részben is bemutatták a sokkolós jelenettel.

 

Nekem az nem világos, hogy Ahsokát mi tartotta vissza attól, hogy:

1. ...leszedje magáról a nyakörvet (amit láthatóan könnyedén megtehetett), meggátolva ezzel, hogy újabb sokkoló élményekben részesüljön?

2. ...az Erő segítségével (ahogy Anakin tette) letépje a ketrec oldalát és némi akrobatamutatványt követően kijusson onnan?

 

Itt már nyilván nem az álca fenntartása volt a cél, hiszen ekkor már tudták róla, hogy Jedi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem itt nem a kiszolgáltatottságon volt a hangsúly, mivel azt már az előző részben is bemutatták a sokkolós jelenettel.

 

Nekem az nem világos, hogy Ahsokát mi tartotta vissza attól, hogy:

1. ...leszedje magáról a nyakörvet (amit láthatóan könnyedén megtehetett), meggátolva ezzel, hogy újabb sokkoló élményekben részesüljön?

2. ...az Erő segítségével (ahogy Anakin tette) letépje a ketrec oldalát és némi akrobatamutatványt követően kijusson onnan?

 

Itt már nyilván nem az álca fenntartása volt a cél, hiszen ekkor már tudták róla, hogy Jedi.

 

Szerintem azért nem szökött meg, mert nem akart balhét csinálni, anélkül, hogy tudná, hogy Anakin merre van, és mit tervez. A nyakörvet viszont én sem értem miért nem kapcsolta ki legalább :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért nem szökött meg, mert nem akart balhét csinálni, anélkül, hogy tudná, hogy Anakin merre van, és mit tervez. A nyakörvet viszont én sem értem miért nem kapcsolta ki legalább :hmm:

Fenn akart tartani a látszatot? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fenn akart tartani a látszatot? :)

De mi célból?

Ahogy Scintel, úgy az őrök is tudták, hogy Jedi. Ha leszedi magáról, legfeljebb annyit tehetnek, hogy tesznek rá egy újat, ami kissé kockázatos annak fényében, hogy egy óvatlan pillanatban megléphet (már persze ha szeretne). Szerintem itt már nem kellett semmilyen látszatot fenntartania. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mi célból?

Ahogy Scintel, úgy az őrök is tudták, hogy Jedi. Ha leszedi magáról, legfeljebb annyit tehetnek, hogy tesznek rá egy újat, ami kissé kockázatos annak fényében, hogy egy óvatlan pillanatban megléphet (már persze ha szeretne). Szerintem itt már nem kellett semmilyen látszatot fenntartania. :)

Vagy ledobják ketrecestől. :) Egyébként nem hiszem, hogy bekapcsolták volna azt a nyakörvet, szóval mindegy, hogy rajta volt vagy sem. Egyszer használták csak rajta. Hatástalanítani pedig nem hiszem, hogy lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tetszett! Pörgős, izgalmas és látványos epizód lett a trilógia lezárása, esélyes a legjobbak közé jutni az évadban. :)

Nekem az egész miliő, amiben játszódik ez a történet, már az előző epizód kapcsán is nagyon bejött látványilag, és erre csak ráerősített a befejezés. Tiszta ókor, látványban és mentalitásban.

Ezek a zygériaiak rosszabbnak tűnnek a huttoknál, mert bár utóbbiak sem bántak kesztyűs kézzel a rabszolgáikkal, de ez a fajta alapból kijáró kegyetlenség túltesz mindenen. Eleve a gondolat, hogy van egy ilyen átnevelő telepük, mindent elmond: azért dolgoztatják őket, hogy megtörjék a lelküket, aminél még a halál is jobb, mint látható volt a szolgálólány öngyilkossága kapcsán ez előző részben. Nem is csodálom a látottak alapján.

 

Szerintem itt jött rá Miraj, hogy csak egy szolga és semmi több. Ezért is az arckifejezés. A többi már csak üres próbálkozás elhitetni magával, hogy valaki. Pedig ebben a játszmában egy senki, akinek nem lehetnek tervei, hisz azokat mások írják. Szomorú véget ért de valahol megérdemelte. Akik a sötét oldal képviselőivel lepaktálnak azok nem fognak mást kapni. Gondoljátok végig.

A királynő önhittsége és hite a saját felsőbbrendűségében nem vezetett végül máshová, csak a bukásához. Ő is későn fogta fel, hogy Dooku-val egy úton járni egyet jelent a teljes engedelmességgel, mert külön érdekek ott nem létezhetnek, hatalma egy nagyobb hatalom uralma alatt semmit nem ér. Erre biztos számos más világ uralkodója is rájöhetett menet közben, azok közül, amelyek csatlakoztak a szepikhez. Egy kicsit én is sajnáltam, hogy Miraj ilyen csúnya véget ért, mert értelmes nőnek tűnt, és talán ha máshová születik, értékes ember is válhatott volna belőle.

 

Ez Obi-Wan igazi Jedi nagyságát bizonyítja előttem. Képes volt mindent elszenvedni csak azért, hogy másoknak ne essen baja. Milyen az igazi Jedi viselkedés ha nem ilyen? Anakin már rég akciózott volna akár a rabszolgák élete árán is. Obinak mindenképpen jár a 10 pont.

Szegény Obi-wan kemény leckét kapott abból, hogy vannak helyzetek, amikor a Jedi értékrend mit sem ér, s nemhogy nem segít, hanem csak árt. Ez számára nagyobb csapás lehetett még az energiakorbács ütötte sebeknél is. Rex-szel együtt ez lehetett a legkeményebb szituáció, amibe kerülhettek, mert ez szerintem százszor rosszabb bármilyen kilátástalan harci helyzetnél.

Anakint végig egy élmény volt nézni, önmagát adta akár a királynővel folytatott párbeszédekben, akár a tettek mezején. De ha ő került volna Kadavo-ra Obiék helyében, a meghunyászkodás kicsit sem ment volna neki.

 

A végén a köztársasági felmentő sereg megjelenése nagyon hatásos volt, mind látványban, mind dramaturgiailag. Én már épp el is feledkeztem róla, hogy Anakinék akár hívhatnának is segítséget a szökés után. :D

Remek rész volt, ez előző kettővel együtt pedig egy nagyon jó trilógia sikeredett. :) Nem csoda, hogy ilyen sok lelkes írás született róla. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A többségnek a galaxisban ekkorra már arról sincs sok fogalma, hogy mi az hogy Sith, Dooku se fedte fel Sith-mivoltát szinte senki előtt.Nem illene a Köztársaságból kiábrándult, politikus ex-Jedi képbe.

Igen, Miraj biztos nem tudta, hogy Dooku Sith, csupán azt tudta, hogy a Köztársaság ellensége, és vallotta a régi elvet, miszerint az ellenségem ellensége a barátom. Persze lehet, hogy abban a kétpólusú világban nagyon nem is volt más választása, mert Dooku meg azt vallotta, hogy ha ne nem vagy a barátom, akkor az ellenségem vagy.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem eddig ez a történetszál jött be a legjobban. A pazar látványvilágon túl, a sztori is kiemelkedő volt; tényleg egy ókori világra hajazott a helyszínek mindegyike, persze itt most nem az űrre gondolok. ;) Mint alapjába véve sw haditech megszállott, a Fejvadász hajók felbukkanásának megint csak őrültem. :) A köréjük kanyarított légi bevetés is jól funkcionált, mondjuk az, hogy Anakin egy légvédelmi ágyúval simán kiiktatja a többi pajzzsal védett ágyút talán kicsit túlzott volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem eddig ez a történetszál jött be a legjobban. A pazar látványvilágon túl, a sztori is kiemelkedő volt; tényleg egy ókori világra hajazott a helyszínek mindegyike, persze itt most nem az űrre gondolok. ;) Mint alapjába véve sw haditech megszállott, a Fejvadász hajók felbukkanásának megint csak őrültem. :) A köréjük kanyarított légi bevetés is jól funkcionált, mondjuk az, hogy Anakin egy légvédelmi ágyúval simán kiiktatja a többi pajzzsal védett ágyút talán kicsit túlzott volt.

Volt benne egy kis Spartacus feeling is mi? :D Gondoltam, hogy be fog jönni (biztos a TV is nyomott a latba).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt benne egy kis Spartacus feeling is mi? :D Gondoltam, hogy be fog jönni (biztos a TV is nyomott a latba).

Nem mondom, elvártam volna némi harci játékot is. Ebben a geonosiak kicsit előrébb jártak azért, nekik aztán volt arénájuk meg fenevadjaik. :) Jómagam tervezek is majd a lenti sztoriba ültetni pár hasonló viadalt, szerintem remekül integrálható.

Igen a tv is sokat nyomot a latba, nem gondoltam volna, hogy ennyire más élményt ad a monitor után, bááár a Spartacusnál is elmorzsoltam pár örömkönnycseppet. :) És ezt tetézi még a hang is. ;)

Ha lesz helyem tuti leszedem full hd-ben is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó trilógia volt ez, remek látványvilággal és komoly mondanivalóval. A zygerriaiak ritka rohadék nép, örültem a királynő halálának is (egyébként őket először Zahn említi A Birodalom örököseiben). Dooku most is fenséges volt, egyszerűen imádom az ő karakterét. Az is kifejezetten jó volt, hogy ezúttal nem droidokkal szálltak szembe, és Anakin húsvér élőlényeket ölt meg. Agruss megérdemelte a halálát, még akkor is, ha Obi-Wan szinte megparancsolta tekintetével Rexnek, hogy az ölje meg a zygerriait. Jó volt viszontlátni a kedvenc Jedimet, Plo Koont is, aki ismét megcsillogtatta repülési képességeit.

A rész: 10-ből 9

 

A következő részt már nagyon várom, jó lesz viszont látni Luxot, ő az egyik kedvenc TCW szereplőm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó trilógia volt ez, remek látványvilággal és komoly mondanivalóval. A zygerriaiak ritka rohadék nép, örültem a királynő halálának is (egyébként őket először Zahn említi A Birodalom örököseiben). Dooku most is fenséges volt, egyszerűen imádom az ő karakterét. Az is kifejezetten jó volt, hogy ezúttal nem droidokkal szálltak szembe, és Anakin húsvér élőlényeket ölt meg. Agruss megérdemelte a halálát, még akkor is, ha Obi-Wan szinte megparancsolta tekintetével Rexnek, hogy az ölje meg a zygerriait. Jó volt viszontlátni a kedvenc Jedimet, Plo Koont is, aki ismét megcsillogtatta repülési képességeit.

A rész: 10-ből 9

 

A következő részt már nagyon várom, jó lesz viszont látni Luxot, ő az egyik kedvenc TCW szereplőm.

Használj spoiler gombot, mielőtt még valaki leharapná érte a fejed. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó rész volt, tetszett nagyon. Egyedül a 40.000 rabszolga hirtelen megfogyatkozása zavart, mert nem lenne ezzel semmi baj, ha legalább Obi-wanék utaltak volna rá, hogy "hát csak ennyi maradt belőlük" vagy valami egyéb módon. De semmi. Mintha mindig is ennyi embert kerestek volna, és nem is áll szándékukban felkutatni a többi elhurcolt rabszolgát...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.