Ugrás a kommentre

4x13 - Escape from Kadavo


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ez sajnos csak a magyar szinkronnal passzol 100%-osan, mert az eredetiben azt mondta, hogy "Volt egy álmom, amiben Jedi voltam, visszajöttem ide (a Tatooine-ra), és felszabadítottam az összes rabszolgát"

 

Egy kicsit pontatlan, de végül is igazad van, így is lehet nézni :D

Upsz, erre nem is gondoltam. :) Az az igazság, hogy csak egy-két jelenetet néztem meg belőle eredeti szinkronnal, úgy hogy nem tudom, hogy az eredeti szöveg nagy része milyen. Azt például tudom, hogy Qui-Gon nyers viselkedése a magyar szinkronban elveszik, amikor azt mondja Shminek, hogy eredetileg nem azért jött ide, hogy rabszolgákat szabadítson fel. Na de be is fejezem az OFF-olást. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Hát az egyszer biztos. Még sosem tetszett ez a történetszál annyira, mint most. A szinkron telitalálat volt mindvégig és minden szereplőnek ugyanaz maradt a szinkronhangja a három rész alatt, ami az idei évadnál egy kicsit furcsa. :) Miraj Scintel magyar hangja bár nem hasonlít az eredetihez és az a jellegzetes akcentusa is elveszik, nagyon jól visszaadja a karaktert, sőt, talán még hozzá is tesz. A párbaj előtti szenvedélyes beszéde szerintem dicséretre méltó, odaadás és beleélés, az ilyen magyar szinkront szeretjük nagyon. :) Így általánosságban tetszett az egész trilógia alatt, mindenkihez illett, amit kapott, még Coburn admirálishoz is, akinek csak egy mondata volt. :) Csak így tovább, ennél rosszabbat sohasem! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előző és ez a rész is remek volt magyarul. Pokorny Lia kitűnő a királynőként, Borbiczki Ferenc pedig Megatron óta az egyik kedvencem, most is jól hozta a karakterét. Viszont igazat kell adnom Sky-nak: a Slaves of the Republic-ban Molnár Ilonánál volt egy kis "törés", de amúgy minden rendben volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hittem, csak én vagyok túl finnyás a karakter szinkronját illetően. :)

Viszont az érdekes, hogy a vetítéshez képest ennyivel korábban leszinkronizálták (a sajnálatos halálesetről én se tudtam). Így azt is elvethetjük, hogy a gyors tempó és az időhiány miatt váltakozott jó pár szereplő hangja az évadban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hittem, csak én vagyok túl finnyás a karakter szinkronját illetően. :)

Viszont az érdekes, hogy a vetítéshez képest ennyivel korábban leszinkronizálták (a sajnálatos halálesetről én se tudtam). Így azt is elvethetjük, hogy a gyors tempó és az időhiány miatt váltakozott jó pár szereplő hangja az évadban.

Haláleset? Miről van szó?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 évvel később...

Annak ellenére, hogy technikailag ez egy gyönyörűen megvalósított rész (mondjuk ez a harmadik évad óta kifejezetten igaz minden epizódra, de ez akkor is kiemelkedik), a fénykardok tárolását nem sikerült eltalálni. Anakin egy ideig a markolat közepénél felakasztva tárolja a kardot (pedig még a kis pöcök is látszódik, amire általában felakasztják az övre), Dooku meg a hologramon egy ideig a rosszabbik végével fölfelé lógatta le az övéről a kardot, mint az ep4-ben Vader. Csak Vadernek nincs olyan kis tüskéje a kard végén, így nem fáj neki, ha előre dőlve felnyársalja magát. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Néhány hónapos kihagyás után folytatva a TCW újranézésemet, megint egy olyan történetszál került elém, ami miatt ez a sorozat nálam a top az animációs fronton. Az Umbarai epizódok után megint egy kifejezetten sötét hangulatú, a kiszolgáltatottságot, tehetetlenséget, a hősöket kissé elesettségükben megjelenítő sztorit kaptunk. Míg ott a kegyetlen vezetőnek alárendelt katonák, itt a rabszolgák és rabszolgatartók viszonyrendszerében láthattuk ezt és most kifejezetten a legnagyobbak Anakin/Obi-Wan is kerültek megalázó, méltóságon aluli helyzetekbe nem "csak" Rex meg a klónok. Ez ebben az epizódban volt a leginkább tetten érhető elsősorban ugye Obi-Wan karakterén keresztül, de Anakin szála is érdekes volt, hogy a királynővel hogyan alakult kapcsolata, ugyan a zygeriaiakat továbbra is gondolom gyűlöli Anakin, de a királynővel a végén sokkal közvetlenebb és már-már gyengéd volt a halála pillanatában. Ahsoka ugyan nem volt talán olyan hangsúlyos a korábbi részekben, de itt a végén ahogy küzdött a népéért az az ő karakterének a szempontjából is egy fontos lépcsőfok volt, egyre nagyobb felelőséggel és ennek a felelősségnek a tudatával cselekszik már ilyen fiatalon (itt kvázi egy megmentőként tekinenek rá az övéi) és ez szerepet játszhat a későbbi fejlődésében is... majd hosszú évek múlva, mint a Lázadók egyik fontos alakja is hasonlóan jár el. Nagyon jól nézett ki egyébként ez a rész is, a végén Plo Koon és a köztársaságiak kimenekítő akciója is nagyon látványos volt és az is egy badass pillanat volt, amikor Obi-Wan ugyan nem ölhette meg Agrusst, de Rex-nek nem voltak erkölcsi aggályai és megtette helyette (Obi meg belenyugodott).

Az hogy ilyen jellegű epizódokat bevállaltak és a sötétebb hangulat, a főszereplők ilyen jellegű ábrázolása is belefért a sorozat keretei közé ez egy nagyon nagy erénye volt a TCW-nek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.