Ugrás a kommentre
Ody Mandrell

Videjó játékok 2.0

Ajánlott hozzászólás

Jelenleg az új, születésnapi Birdday Party update-re várok a klasszikus Angry Birdshöz. Közben meg unalmamban kiviszem a pályákat három csillagosra, hogy minél több arany tojáshoz hozzájussak. Már csak három hiányzik, és mindhármat azért kapnám, ha kivinném a The Big Setup, a Ham 'Em High és a Mine And Dine epizódokat három csillagosra. Láttad az új kisfilmjüket? :D Kegyetlen jó. :lol:

Én most Seasonel tolom, de én nem szoktam a csillagokra menni, sokszor örülök hogy sikerült egyáltalán megcsinálni egy pályát :D

Komoly ez a videó :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most Seasonel tolom, de én nem szoktam a csillagokra menni, sokszor örülök hogy sikerült egyáltalán megcsinálni egy pályát :D

Naja, a Seasons helyenként iszonyatosan nehéz tud lenni. Abból csak néhány epizód van meg három csillagosra, de például a Seasons Greedings egyik pályáját hetekig próbáltam, mire sikerült úgy, ahogy szeretném. Az összes közül talán a Seasons izzaszt meg a legjobban. A párom meg inkább a Rióval játszik mostanában. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Naja, a Seasons helyenként iszonyatosan nehéz tud lenni. Abból csak néhány epizód van meg három csillagosra, de például a Seasons Greedings egyik pályáját hetekig próbáltam, mire sikerült úgy, ahogy szeretném. Az összes közül talán a Seasons izzaszt meg a legjobban. A párom meg inkább a Rióval játszik mostanában. :)

Rióban is van azért olyan pálya melyet napokig próbáltam mire sikerült. Ilyenkor olyan boldog tud lenni az ember :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Rióban is van azért olyan pálya melyet napokig próbáltam mire sikerült. Ilyenkor olyan boldog tud lenni az ember :D

A majmok pedig hatványozottan irritálják az embert és így nehéz koncentrálni. >.< De a bossfightok jók. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A majmok pedig hatványozottan irritálják az embert és így nehéz koncentrálni. >.< De a bossfightok jók. :D

Ja, nagyon fel tud dühíteni mikor rádől a kis nyomorékra 50 tonna fa és továbbra is vígan vicánkol :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ja, nagyon fel tud dühíteni mikor rádől a kis nyomorékra 50 tonna fa és továbbra is vígan vicánkol :D

Az még hagyján, az a legdurvább amikor... Mondjuk ez inkább a Classicra igaz, amikor egy olyan Vili bácsira emlékeztető bajszos malac túléli tonnányi beton alatt. De a majmokban az az idegesítő, hogy míg a malacok kis eséstől is meghalnak a majmok hajlamosak túlélni meg mászni.

Neked melyik madár a kedvenced? Nekem a fekete, meg most ez az új narancssárga is bejön. Páromnak a piros jön be a legjobban, kapott is olyan plüsst tőlem a szülinapjára. :)

Szerkesztve: - KisKósa

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Az még hagyján, az a legdurvább amikor... Mondjuk ez inkább a Classicra igaz, amikor egy olyan Vili bácsira emlékeztető bajszos malac túléli tonnányi beton alatt. De a majmokban az az idegesítő, hogy míg a malacok kis eséstől is meghalnak a majmok hajlamosak túlélni meg mászni.

Neked melyik madár a kedvenced? Nekem a fekete, meg most ez az új narancssárga is bejön. Páromnak a piros jön be a legjobban, kapott is olyan plüsst tőlem a szülinapjára. :)

Na az meg a másik :D

Fúú... nagyon kedvencem nincsen, de talán én is a feketét bírom a legjobban, talán mert az a kedvenc színem :) Ilyen plüssbe nekem is kellene egy madár :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Úgy látom ti nem így vagytok vele, de nekem már herótom van az egész Angry Birds dologgal. Nem rossz játék, sőőt egész jó, de ennyire azért nem! Én is játszogatok vele néha, (csak mindig a korai pályákkal, mert mindig cserélem a ROM-okat, és annyit nem ér, hogy csináljak biztonsági mentést emiatt. :) ) de szerintem egy Cut the Rope!, vagy egy Dragon Fly! százszor jobb.

Am. min játszátok? Android? iOS? PC? Mac? Chrome? Mikre van még? :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Úgy látom ti nem így vagytok vele, de nekem már herótom van az egész Angry Birds dologgal. Nem rossz játék, sőőt egész jó, de ennyire azért nem! Én is játszogatok vele néha, (csak mindig a korai pályákkal, mert mindig cserélem a ROM-okat, és annyit nem ér, hogy csináljak biztonsági mentést emiatt. :) ) de szerintem egy Cut the Rope!, vagy egy Dragon Fly! százszor jobb.

Am. min játszátok? Android? iOS? PC? Mac? Chrome? Mikre van még? :D

Én PC-n tolom. Nagyon nem tetszett, hogy a T-Mobile csinált idehaza egy hájpot és sokak csak így divatból kezdtek el játszani, pedig én már azelőtt is játszottam vele. Leginkább a Wormshöz tudnám hasonlítani, lehet hogy nem egy forradalmi játék, de engem leköt és szórakoztat. Meg hát kapcsolódik a szakmámhoz is, építőmérnök hallgató vagyok. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Én is PC-n tolom :)

Amúgy játszik közületek valaki Madden NFL játékokkal? A 07-hez kellene egy kis segítség.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A Steamen sikerült öt játékot ötezerért beszereznem, ráadásul három nem is éppen régi cím:

Max Payne

Max Payne 2: The Fall of Max Payne

Metro 2033

Sindularity

Portal 2

Ha azt veszem, hogy a CDGalaxisban a Portal 2 7000 Ft, a Singularity 2000 Ft, a Max Payne 1-2 ugyanabban a csomagban, ami a Steamen is van szintén 2000 Ft, a Metro 2033 meg nem is kapható, szerintem baromi jó üzlet volt ez. :)

Aki akar, még vásárolhat, az akció még két óra húsz percen át tart. 75%-os leértékelés nem rossz (de más egyéb leértékelései is vannak a Steamnek, baromira érdemes böngészni).

Nem hittem, hogy egyszer így megszeretek egy ilyen online, nuku lemez boltot, de lassan több digitálisan meglévő játékom van, mint lemezes. Na felnézek az Originra, hátha ott is van ilyen leértékelés (bár az EA tulajdon, így kétlem, pedig egy Bulletstormot még hozzá csapnék a készlethez occó pénzért.

Szerk: már meg is van a Bulletstorm (meg mellé még a Mass Effect: Pinnacle Station), 19.99 Euro helyett csak 9.99 Euro, az magyar pízben féláron van! És ennél a játéknál az Origin jelentősen alá kínált a Steamnek.

Hat baromi jó játék és egy DLC kevesebb, mint tíz rugóért, szép karácsony. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Kicsit OFF jellegű lehet, de problémáim akadtak, többször észrevettem már, hogy a laptopom néha kifejezetten forró. Mondjuk tény, hogy nagyon sokat megy, de az üzemi hőmérsékletének akkor is olyan 35-45 fok között kellene lennie, nemrég letöltöttem egy proci mérő progit és ott ilyen 65-70 fokot ír, az már majdnem a kétszerese. :S Mi lehet a baj?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Kicsit OFF jellegű lehet, de problémáim akadtak, többször észrevettem már, hogy a laptopom néha kifejezetten forró. Mondjuk tény, hogy nagyon sokat megy, de az üzemi hőmérsékletének akkor is olyan 35-45 fok között kellene lennie, nemrég letöltöttem egy proci mérő progit és ott ilyen 65-70 fokot ír, az már majdnem a kétszerese. :S Mi lehet a baj?

A laptopok ventillátora a sok szösztől eltömődik egy idő után. Ki kell kapni megtisztítani és visszatenni. A youtube-on sok videó van hogyan kell kiszedni. A proci hőmérséklete miatt ne aggódj, az alaplap lekapcsolja a gépet ha túl forró lenne a processzor.

Szerkesztve: - Frenkie

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Egy kis ME3 spoiler egy lehetséges csapattaggal kapcsolatban:

Miközben a Bioware orosz oldalán kutakodtam, találtam egy érdekes hírt. A fordító segítségével annyit tudtam kivenni, hogy Alix Wilton Regan (ismerős lehet a Dragon Age szériából) a(z) ME3-ban egy bizonyos Samantha Traynor-nak fogja kölcsönözni a hangját. Valószínűleg ez a nő ember lesz, legalábbis a nevéből ítélve. Azt nem tudni, hogy csapattag lesz-e vagy sem. Illetve azt sem, hogy melyik oldalon áll (Szövetség, Cerberus, esetleg semelyiken sem).

Forrás: http://www.bioware.ru/2011/11/11/mass_effect_3_samantha_traynor.html

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Minden úgy alakult ahogy elterveztem. Tegnap este nekikezdtem a héten felturbózott gépemen az új Deus Ex-nek. Egyelőre kicsit nehézkesen haladok vele mert kijöttem a játékgyakorlatból de amúgy nagyon bejön.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Na, a karácsonyi nagy Steam-leértékelésben még megvettem gyorsan a Half Life-ot, a Half Life: Blue Shiftet és a Half Life: Oppsing Force-ot, meg hozzácsaptam még a Fallout 3 Game of the Year kiadását (benne van az összes DLC). Így most már megvan eredetiben az összes Half Life játék. :D Jöhetne már az episode 3 vagy a Half Life 3 (vagy mindkettő).

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Na, az a játék is aztán egy igazán nagy kihívás volt. Legalábbis számomra. Az első igazi olyan FPS, ahol nem írták le, hogy mit kell csinálni, mindenre magadtól kellett rájönnöd, nem voltak átvezető animációk, semmi... Nagyon meghatározó játék a maga nemében. Bár én mostanság csak a Counter-Strike-ot nyomom.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Anno a Quake és Doom, meg a többi FPS szériában sem rágták az ember szájába, hogy mit kell csinálni, ezen a téren a Half Life nem volt újító. Csak az MI-ben, meg abban, hogy itt már nem csak kulcsok és gombok keresgéléséből állt a feladvány (bár nem sokkal többől). Meg abban, hogy nem egysoros történetet írtak neki, na de abban nagyot újított.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A Half- Life minden idők legjobb FPS-e szerintem. Marha jó story és a katonák baromi kemények voltak. Ma már könnyeben végigviszem, de először párszor meghaltam.

A mai fps-ekben 3 dolog zavar.

Az egyik hogy állandóan kiírja a képernyőre mit kell csinálni(nyomkod a space-t majd a bal gombot utána a jobbat stb..) a főellenséggel, vagy ha nem akkor nyilvánvaló módon jelzi(pl egy sárga valami amit lőni kell) a megoldást. Anno Duke3D-ben néha majd megőszültem mire rájöttem hova kell menni.

A másik a gyógyítórendszer. Tulajdonképpen elvették a vigyázást az életedre. ha nagy gáz van akkor fedezék. A Doomban ha már alig volt életed méterről-méterre kellet haladni amíg nem találtál egészségcsomagot, és közben nagyon vigyázni kellett hogy ne találjanak el.

A harmadik pedig a rövidségük. Legalább 4-szer rövidebbek mint a régi fps-ek. Azaz 20 fillért nem ér meg adni a single-ért.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Engem is ez a három dolog zavar. Komolyan, néha az az érzésem, hogy a játékfejlesztők szellemi toprongynak nézik a játékosokat. Ezt főleg a Crysis 2 (mikor már azt is kiírta, hogy hová bújj fedezékbe) alatt éreztem, de azért a Call of Duty-k sem semmik. Köszi, de hadd gondolkozzak már kicsit, nem olyan megerőltető rájönni, mikor kell ugrani, guggolni vagy hová dugjam a fejem, hogy ne lőjék szét.

Az életrendszer detto. Nehogy meghalj és kitalálj valami új stratégiát. Vagy meggondold a következő lépésed (emlékszem, a legeslő Aliens vs Predator FPS-ben mennyit szenvedtünk két életcsomag között). Nem, rohanj csak, aztán ha már vörös az egész képernyő, bújj fedezékbe. És nem elég a vöröslő képernyő, még ki is írja nagy betűkkel: BÚJJ FEDEZÉKBE! És a fentiekben taglaltak szerint mutatja a nyíl, hová menekülj.

Ami meg a rövidségüket illeti... Khm... Ki ízelítő a steam oldalamról: Half Life 2 72 óra alatt kijátszva. Singularity 4 óra alatt kijátszva. Eszem megáll, még a Portal 2-t is 12 órába telt kipörgetnem, és őszintén szólva, még azt is keveslem. Az meg már közröhej, hogy a három Modern Warfare együtt alig van annyi, mint a Portal 2 egymagában, de az MW1 még mindig kétszer annyiba kerül, mint a Portal 2. A Half Life 2-t meg ebben a hónapban adták újságmellékletként a Gamestarhoz, vagyis "fillérekért" kapsz egy olyan játékot, ami háromszor hosszabb és tartalmasabb, mint a három MW együtt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Engem is ez a három dolog zavar. Komolyan, néha az az érzésem, hogy a játékfejlesztők szellemi toprongynak nézik a játékosokat. Ezt főleg a Crysis 2 (mikor már azt is kiírta, hogy hová bújj fedezékbe) alatt éreztem, de azért a Call of Duty-k sem semmik. Köszi, de hadd gondolkozzak már kicsit, nem olyan megerőltető rájönni, mikor kell ugrani, guggolni vagy hová dugjam a fejem, hogy ne lőjék szét.

Az életrendszer detto. Nehogy meghalj és kitalálj valami új stratégiát. Vagy meggondold a következő lépésed (emlékszem, a legeslő Aliens vs Predator FPS-ben mennyit szenvedtünk két életcsomag között). Nem, rohanj csak, aztán ha már vörös az egész képernyő, bújj fedezékbe. És nem elég a vöröslő képernyő, még ki is írja nagy betűkkel: BÚJJ FEDEZÉKBE! És a fentiekben taglaltak szerint mutatja a nyíl, hová menekülj.

Ami meg a rövidségüket illeti... Khm... Ki ízelítő a steam oldalamról: Half Life 2 72 óra alatt kijátszva. Singularity 4 óra alatt kijátszva. Eszem megáll, még a Portal 2-t is 12 órába telt kipörgetnem, és őszintén szólva, még azt is keveslem. Az meg már közröhej, hogy a három Modern Warfare együtt alig van annyi, mint a Portal 2 egymagában, de az MW1 még mindig kétszer annyiba kerül, mint a Portal 2. A Half Life 2-t meg ebben a hónapban adták újságmellékletként a Gamestarhoz, vagyis "fillérekért" kapsz egy olyan játékot, ami háromszor hosszabb és tartalmasabb, mint a három MW együtt.

Hmmm... Igazatok van, de ha nem veszitek meg, csak letöltitek, akkor minek nyavalyogtok az ár miatt? A CoD a legjobb játék, persze nem 12k-ért, hanem ingyen, letöltve. (Csak a single részt nézve. Én a multiért vettem meg.)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Hmmm... Igazatok van, de ha nem veszitek meg, csak letöltitek, akkor minek nyavalyogtok az ár miatt? A CoD a legjobb játék, persze nem 12k-ért, hanem ingyen, letöltve. (Csak a single részt nézve. Én a multiért vettem meg.)

Bocs, de én megvenném, ha ár/érték arányban megérné (elnézést, hogy értéket kérek a pénzemért... :roll: ). A multival hagyjál békén, az nem tartalom, csak extra. Ha veszed a fáradtságot és ici-picit, de tényleg csak egy hangyányit lejjebb tekersz, olvashatod, hogy csak ebben a hónapban kilenc játékot, két kiegészítőt és egy DLC-t vettem meg (ha a Fallout 3 GOTY-t különvesszük, akkor hat DLC-t). Azt hiszem, elég nagy tanújelét adtam annak, hogy hajlandó vagyok pénzt adni játékért, és nem az a rinyagép vagyok, aki letöltés mellett pofázik. FRÁSZT! A The Witcher 2-ért még harmincezret is hajlandó voltam kiadni, igaz, abban a csomagban éppen csak Geralt nem volt benne. Húszszoros tartalom háromszor annyiért, mint amennyiért a "legjobb játékot" adják. Ezért rinyálok, meg azért, mert az e hónapban bezsákolt tetemes mennyiségű játék nem sokkal került többe, mint amennyiért az MW3-at önmagában adják (akciósan? - most nincs Steam kliensem, hogy utána nézzek, majd esetleg holnap otthon), pedig azt is szívesen megvenném az első két részével együtt, de még akkor sem érne 12 ezret, ha egy csomagban adnák mindhármat. Talán ha mellécsomagolnak egy tengerészgyalogost.

Szóval mielőtt oltani kezdesz, először kérdezd meg: te paraszt, nem vettél véletlen mostanában játékot? Nincs véletlen egy polcnyi játékod? Egy szép listád a Steam és Origin fiókodban? Aztán megdumálhatjuk ezt a nyavalygás kérdést.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Köszi Dzséjt a tippeket a Mass Effect 2 DLC-khez! Iszonyat jók voltak! Nálam a jó játék fogalma egyébként valahol itt kezdődik: sok variációs lehetőség, annak az érzése, hogy én derítem fel a játék világát, súlya van a döntéseknek stb.

A Doom, Duke Nukem korszakban egyébként még szívesen játszottam FPS-ekkel. Azóta pont amiatt hanyagolom őket, amiket Frenkie is leírt. Interaktív filmekké váltak.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Dzséjt leírta a lényeget. Nem éri meg. Nem fogok 12000 ft-ot azért fizetni hogy 4 órát játsszak. Ezért a pénzért vehetek maradandó dolgot is. Pl egy farmert. Természetesen mikor ezen játékok 4-5000 ft-ot kóstálnak akkor megéri őket megvenni. Remélem nem írok marhaságot de azt hiszem valahol láttam a Crysis 1-2-őt 8000 ft-ért. Na ez már megérné.

Különben nekem is van eredeti játékom. Pl Half-Life 2. Anno 10000 ft volt ,de már vagy 4-szer végigvittem és még fogom is. Meg megvan az AVP2. Ezt a multi miatt vettem meg anno kollégákkal sokat játszottunk a neten vele.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Teljesen megértem Dzséjtet. Egyetlen játékot szoktam évente egyszer megvenni, és semmi mással nem játszom. Viszont a Fifa (merthogy arról van szó) több száz órányi játéklehetőséget biztosít évente, és még a multiról nem is szóltam. Abszolút megéri.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Köszi Dzséjt a tippeket a Mass Effect 2 DLC-khez! Iszonyat jók voltak! Nálam a jó játék fogalma egyébként valahol itt kezdődik: sok variációs lehetőség, annak az érzése, hogy én derítem fel a játék világát, súlya van a döntéseknek stb.

A Doom, Duke Nukem korszakban egyébként még szívesen játszottam FPS-ekkel. Azóta pont amiatt hanyagolom őket, amiket Frenkie is leírt. Interaktív filmekké váltak.

Szívesen! Nálam is valahol ott kezdődik a játékélmény, ahol a Mass Effect, legalábbis a Mass Effect óta. :) Azelőtt a Half Life 2-nél kezdődött. :D Amúgy vannak még jó FPS-ek (bár feltűnően akadnak bennük RPG elemek), mint a Bioshock széria, az említett Half Life széria, a Crysis és a Crysis Warhead, a Metro 2033. Ezekben ugyan nincs meg az a fokú szabadság, mint a Mass Effectben, a The Witcherben vagy a Fallout 3-ban (megjegyzem, ez utóbbi is részben FPS), de lényegesen több játéklehetőség van bennük, mint egyéb FPS-ekben.

Remélem nem írok marhaságot de azt hiszem valahol láttam a Crysis 1-2-őt 8000 ft-ért. Na ez már megérné.

Ha még a Warhead is hozzá van csapva, akkor ez így bőven megéri. Anno kábé 4000-ért vettem meg a két első Crysist, és most ment olyan árba a második rész, hogy már azt is megérje megvennem. Így a három játék összesen kerül a fenti összegbe (ja, és a Warheadhez ugye a Wars-t is hozzácsapják, tehát technikailag ez így négy játék).

Amúgy, jelenleg digitálisan és dobozosan összesen olyan 50 és 100 között van a játékaim száma (oké, a Mass Effect 2 három verzióban is megvan, de csak egyért fizettem - a Collector's Editionért - a többi a Bioware ajándéka volt!!!), és eddig csak a két Witcher gyűjtői kiadása került tízezernél többe. Na de azokban aztán egy kisebb atlasz méretével vetekedő Art Booktól kártyajátékon és térképeken keresztül mellszoborig és pólóig minden van (hát még a melléjük járó ingyenes letölthető tartalmak).

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Van még egy 4. dolog is amiért nem vagyok oda a mai fps-ekért. Mégpedig a checkpointos mentési rendszer. Azzal ki tudnak kergetni a világból.

Na de amit minden fps-ben utálok az a töltés. Amikor szép lassan animálva betölti egyenként a shotiba a sörétes lőszert, vagy a gépfegyverekbe a tárat. Közben már vagy 30-azor agyonlőttek. Ezen játékokban 90 %-ban ezért halok meg. Pl az mw1-ben az óriáskeréknél a sniperrel védjük magunkat Csernobilban a helikopter érkezéséig. De max 10 lőszer van a tárban. Kifogy és elkezdi tölteni, közben a ruszkik ezrével jönnek felém és ki is nyírnak.

Ilyenkor a következő szép magyar szavak hagyják el ajkaimat: " TÖLTSD MÁR BE B*ZDMEG!!!!" Nem véletlen a nagybetű mert ezen mondatot ordítom a szomszédok nagy örömére. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ