Ugrás a kommentre
Ody Mandrell

Videjó játékok 2.0

Ajánlott hozzászólás

Na de amit minden fps-ben utálok az a töltés. Amikor szép lassan animálva betölti egyenként a shotiba a sörétes lőszert, vagy a gépfegyverekbe a tárat. Közben már vagy 30-azor agyonlőttek. Ezen játékokban 90 %-ban ezért halok meg. Pl az mw1-ben az óriáskeréknél a sniperrel védjük magunkat Csernobilban a helikopter érkezéséig. De max 10 lőszer van a tárban. Kifogy és elkezdi tölteni, közben a ruszkik ezrével jönnek felém és ki is nyírnak.

Ilyenkor a következő szép magyar szavak hagyják el ajkaimat: " TÖLTSD MÁR BE B*ZDMEG!!!!" Nem véletlen a nagybetű mert ezen mondatot ordítom a szomszédok nagy örömére. :D

Én ott felszedek egy AK-47-est, bebújok a dodgemek pályája mögé, ott hasra vágom magam és ráérősen leszedem a(z egyesével) közeljövőket (már aki átjut az aknazáramon, mert a claymorokat meg a pálya köré telepítem). A nyílt terepen mesterlövészpuskával csak addig van esély, míg távol vannak. Akkor még gyorsan meg lehet őket ritkítani, de amint elérik a kerítést, bújuk a dodgemek mögé. Onnan csak gránáttal tudnak kiszedni, de azt meg visszahajigálom a feladónak. Próbáld meg így. Amióta ezt a taktikát használom, sosem haltam meg. Vagyis három lépéses védelem:

1) Mesterlövészpuskával megtizedelni a komrádokat még távolról.

2) Aknazár a dodgem pálya köré.

3) Az öreg Kalacsnyikovval leszedni a túlélőket, akik utánad merészkednek a dodgem pálya mögé.

Egyszer olyan jól sikerült, hogy Kalacsnyikov papa már csak akkor ugatott fel, mikor a odaszaladtam a béna baráthoz.

Másik jó módszer, ha az óriáskerék mögé vackolod be magad, de akkor nagyon jól kell bánni a mesterlövészpuskával, mert azt több irányból is tudják támadni, így ha közel jutnak, onnan gyorsan kikaparnak. De ha távolt tudod tartani a ruszkikat, az is jó fedezék.

Másik: MW-ben ne használd a shotit. Teljesen értelmetlen, hisz nagy távolságokra kell nyílt terepen lőni, amire a shoti alapból alkalmatlan. Iinkább legyen helyette egy pisztoly, vagy egy géppisztoly. A fő fegyver meg egy karabély legyen. Ugyanígy a mesterlövészpuska is csak addig használható, amíg fedezék mögött lapítva távolról aprítod a népet, aztán el kell dobni a francba.

Tárazni meg fedezék mögött tárazz. Ha a placcon fogy ki a lőszer, válts fegyvert. A legtöbb játékban ez a módszer (amit amúgy a valóságban is alkalmaznak) használhatatlan, mert a karakter egy reumás lajhár sebességével cseréli a fegyverét, de az MW-kben hiper gyorsan lehet váltani, pláne ha az egérgörgőre helyezed a váltás gombját. Elő a pisztolyt vagy géppisztolyt és annak fedező tüze mellett irány a legközelebbi fedezék. Ott ráérsz tárazni (bár még jobb, ha ki sem jössz a fedezékből, akkor csak a tárazás hangján felbuzduló kamikazekat kell agyonlőni a másodlagos fegyverrel). Szerencsére az MW-kben az MI megrekedt a Quake 2 szintjén. :evil:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem fogok 12000 ft-ot azért fizetni hogy 4 órát játsszak.

Nem szeretem a "régen minden jobb volt" lózungot, de most kezembe akadt egy 10 éves játékmagazin... Abban még egy kiegészítőt is nagyon lehúztak még, ha csak 5-6 órás játékidőt tudott felmutatni. Ma meg már olyat is láttam, hogy egy átlag 12 óra alatt végigvihető játék miatt is sírtak, hogy hosszú.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Bocs, Dzséjt, félreértettél. Nem rád írtam a rinyálást, ez az egyetlen topik amit követek, és láttam, hogy te rendesen megveszed a játékokat amiknek van értelme. Igazából nem is a fórumközösségre értettem ezt a "rinyálnak az ár miatt"-ot, hanem a mindenhol máshol összeverődött társaságra. (IGN, GS stb.) Bocs, hogy félreérthetően fogalmaztam. Általános alanyba írtam a "minek nyavalyogtok"-ot, akinek nem inge ne vegye magára. ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Nem szeretem a "régen minden jobb volt" lózungot, de most kezembe akadt egy 10 éves játékmagazin... Abban még egy kiegészítőt is nagyon lehúztak még, ha csak 5-6 órás játékidőt tudott felmutatni. Ma meg már olyat is láttam, hogy egy átlag 12 óra alatt végigvihető játék miatt is sírtak, hogy hosszú.

Na ezen látszik milyen öreg vagyok, mert amikor én elkezdtem játszani -90-es évek eleje- akkor viszont még az egy-két órás játékidő is jónak számított. Az első Prince of Persia például konkrétan úgy volt kitalálva, hogy 60 percen belül kellett végigvinni.

Egyébként hol sírtak a 12 órás játékidő miatt?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Most hirtelenjében nem jut eszembe, melyik webzine volt az, de a játék konkrétan az Alice: Madness Returns volt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Bocs, Dzséjt, félreértettél. Nem rád írtam a rinyálást, ez az egyetlen topik amit követek, és láttam, hogy te rendesen megveszed a játékokat amiknek van értelme. Igazából nem is a fórumközösségre értettem ezt a "rinyálnak az ár miatt"-ot, hanem a mindenhol máshol összeverődött társaságra. (IGN, GS stb.) Bocs, hogy félreérthetően fogalmaztam. Általános alanyba írtam a "minek nyavalyogtok"-ot, akinek nem inge ne vegye magára. ;)

Hát akkor legközelebb ne engem idézz és ne egy olyan fórumon írjál ezzel a megfogalmazással általánosságokat (mert ebben a fogalmazásban ez konkrétan nekünk volt címezve, még ha a szándék nem is ez volt), ahol rendes vásárlók vannak. Úgy könnyebb lesz nem felpróbálni azt az inget. ;)

Na ezen látszik milyen öreg vagyok, mert amikor én elkezdtem játszani -90-es évek eleje- akkor viszont még az egy-két órás játékidő is jónak számított. Az első Prince of Persia például konkrétan úgy volt kitalálva, hogy 60 percen belül kellett végigvinni.

Hát azért az 1-2 óra tényleg csak a Prince, Márió és hasonló játékokban volt elfogadott, ami azért érthető. De mikor megjelentek a különféle stílusok, mint az FPS vagy az RPG, akkor egyidejűleg a játékidő is drasztikusan nőni kezdett. Nem véletlen, hogy ma keveslik a tizenkét órás játékidőt, bár az szerintem már elfogadható, ha tartalmasan van kitöltve.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Dzséjt: De reaper azt írta, hogy azért sírt valaki a 12 óriás játékidő miatt mert az túl sok. Ez lepett meg, mert az per pillanat nálam az alsó határ kábé.És igen hamar megnőtt anno a játékidő, de például a korai játékok idején - például ahol mondjuk annyi volt a gém hogy pár pontból álló lovakat kellett lasszozni meg tekézni kellett [én ezeket toltam először] egész felüdülés volt a platform játékok 10-20 percnél tovább tartó játékideje. Mondjuk az is igaz, hogy én soká találtam rá az RPG-kre (Warcraft elő része volt a bevezető játék nálam és nagyon büszke voltam anno mert úgy vittem végig hogy apránként magamtól jöttem rá hogy mit kell csinálni)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Hupsz, ezt benéztem. :oops: Igen, így tényleg hülyeség, hogy tizenkét óra túl hosszú. Mondjuk a "mai fiatalságnak" már lehet, őket már nagyon rászoktatták a négy órás játékokra.

Lehet rosszul tudom, de nekem úgy rémlik, hogy a Warcraft az RTS, nem RPG. Vagy a World of Warcraftra gondolsz?

Én is viszonylag későn szoktam rá az RPG-kre, ami főleg annak volt betudható, hogy haverom idétlen japán RPG-kkel próbált rávenni, amik baromira nem jöttek be. Aztán egyszer leültem a Star Wars: Knights of the Old Republic elé, azóta csak a kedvenc műfajom. :D Bár ehhez nem kicsit járultak hozzá az olyan címek, mint Mass Effect, The Witcher, Fallout 3.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nekem az első RPG-m a Baldurs Gate 2 volt. Soha nem vittem végig :D

Amúgy igen, a Warcraft az stratégia nem szerepjáték. Maximum a WC3-at lehetne kicsit szerepjátéknak mondani, lévén lehet fejlődni benne a hőssel :lol:

A 12 óra meg nevetséges így is. Októberben vettem meg a CE változatát a Heroes 6-nak. Kb. 120 óra volt, mire végigvittem normál fokozaton. Ugyanannyit beletettem már nehéz fokozaton és még a történet felénél járok körülbelül. A Heroes meg nem igen mondható egy játékosnak, mégis ekkora játékidőt belepakoltak. Teljesen megérte a pénzért, de sajnos így is a kb. 10 órás játékidejű videójátékok az Év legjobbjai a szaksajtó szerint. :para:

No comment.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Hupsz, ezt benéztem. :oops: Igen, így tényleg hülyeség, hogy tizenkét óra túl hosszú. Mondjuk a "mai fiatalságnak" már lehet, őket már nagyon rászoktatták a négy órás játékokra.

Lehet rosszul tudom, de nekem úgy rémlik, hogy a Warcraft az RTS, nem RPG. Vagy a World of Warcraftra gondolsz?

Én is viszonylag későn szoktam rá az RPG-kre, ami főleg annak volt betudható, hogy haverom idétlen japán RPG-kkel próbált rávenni, amik baromira nem jöttek be. Aztán egyszer leültem a Star Wars: Knights of the Old Republic elé, azóta csak a kedvenc műfajom. :D Bár ehhez nem kicsit járultak hozzá az olyan címek, mint Mass Effect, The Witcher, Fallout 3.

Akkor most rajtam volt a benézés sora :D Igen elírtam: RTS-t akartam írni. A KOTOR nálam is vízválasztó volt bár már csak évekkel a megjelenése után találkoztam vele.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nekem az első fps-m a Return the Castle Wolfenstein volt :D Az első RTS-em meg a Comand & Conquer Tiberian Sun :) (igaz a Tiberian Sun-t soha nem vittem végig xD)

Az első rpg-m nem is tudom talán a Dragon Age Origins vagy nem is tudom :hmm:

Szerkesztve: - misi920

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Hát akkor legközelebb ne engem idézz és ne egy olyan fórumon írjál ezzel a megfogalmazással általánosságokat (mert ebben a fogalmazásban ez konkrétan nekünk volt címezve, még ha a szándék nem is ez volt), ahol rendes vásárlók vannak. Úgy könnyebb lesz nem felpróbálni azt az inget. ;)

Bocs mégegyeszer, az én hülyeségem...

Hát azért az 1-2 óra tényleg csak a Prince, Márió és hasonló játékokban volt elfogadott, ami azért érthető. De mikor megjelentek a különféle stílusok, mint az FPS vagy az RPG, akkor egyidejűleg a játékidő is drasztikusan nőni kezdett. Nem véletlen, hogy ma keveslik a tizenkét órás játékidőt, bár az szerintem már elfogadható, ha tartalmasan van kitöltve.

Szerintem a Máriónak (a PoP-nál nem tudom) azért volt olyan rövid a játékideje, mert borzalmas volt benne/ük a mentési rendszer, és ha meghaltál párszor, a legeslegelejéről kellett kezdeni, úgyhogy örültél, ha egyszer sikerült végigtolni... Legalábbis én így vagyok a Marióval. (Én ennek a korszaknak a szülöttje vagyok már, de a Nintendo iránti tiszteletből szépen sorban végigjátszom a Mariokat, most éppen 5 féle van rajta a 3DS-emen, mert szerencsére a Nintendo tiszteli a múltját és kiadja a régi NES-es GBA-s játékokat "Virtual Console" néven.)

Amúgy nekem a kedvenc játékom a Legend of Zelda abból nem tudom ti melyikekkel, hányat játszottatok, de én majdnem az összeset végigtoltam, pedig az első pár nagyon nehéz ugyanemiatt a mentési rendszer miatt. :) (Még maga a játék atyja, Shigeru Miyamoto sem játszotta ki az elsőt, mert túl nehéz volt neki, saját bevallása szerint. Nekem megvolt az is! ;) )

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Azok milyen jó idők voltak, mikor még nem volt mentési rendszer vagy a pályán checkpointok voltak: Aladdin, Oroszlánkirály (A "világ" legnehezebb pályájával, mikor is az orrszavúak és zsiráfok között ugrálva kellett átjutni) :)

Emlékszek a Prehistorik 2-ben a pályán volt egy kód, azt kellett lejegyezni, ha később azon a pályán akartad folytatni :D

Persze nem azt mondom, hogy a mai játékok nem ilyen jók, csak jó visszaemlékezni rá. :)

Szerkesztve: - Darth_Phobos

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Akkor most rajtam volt a benézés sora :D Igen elírtam: RTS-t akartam írni. A KOTOR nálam is vízválasztó volt bár már csak évekkel a megjelenése után találkoztam vele.

Nálam a KotOR volt az első olyan játék, amit úgy játszottam végig angolul, hogy kifejezetten odafigyeltem a sztorira. Emlékszem, mit össze nem szótáraztam, hogy megértsek egy-egy mondatot. :) Ha belegondolok, hogy azóta már simán kipörgetek játékokat szótár nélkül és pöcre megértem, mi több, jelenleg már az sem zavar, hogy a Mass Effect 3-hoz nem lesz (gyárilag) magyar felirat, hát úgy érzem, nagyot fordult a világ. Pedig hát a KotOR sincs még tíz éves játék.

Nekem az első fps-m a Return the Castle Wolfenstein volt :D Az első RTS-em meg a Comand & Conquer Tiberian Sun :)

Jujj. :D Nálam az első FPS a Wolfenstein 3D volt, az első RTS meg az eredeti C&C. :) Életem első videójátéka meg egy az a TV-re kapcsolható kis NDK-s kütyü, amiben egy vonalat kellett tologatni teniszezés címén. :D Első komolyabb játék meg egy Elite (nem az űrhajós, na az volt az első űrszimulátorom) nevű játék (egy kis csávót kellett terelgetni egy labirintusszerű pályán és lelőni a támadó robikat). Ami meg már "jól" nézett ki, az a Golden Axe, kvázi az első koop játékom volt. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Életem első videójátéka meg egy az a TV-re kapcsolható kis NDK-s kütyü, amiben egy vonalat kellett tologatni teniszezés címén. :D

A Pong? :D

Nekem a Boulder Dash, a Nobby vagy a Creatures 2 volt az első játékom, nem emlékszem rá :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Azok milyen jó idők voltak, mikor még nem volt mentési rendszer vagy a pályán checkpointok voltak: Aladdin, Oroszlánkirály (A "világ" legnehezebb pályájával, mikor is az orrszavúak és zsiráfok között ugrálva kellett átjutni) :)

Emlékszek a Prehistorik 2-ben a pályán volt egy kód, azt kellett lejegyezni, ha klsőbb azon a pályán akartad folytatni :D

Nekem Aladdin megvolt, valóban elég nehéz volt nekem 6 éves fejjel azt nyomni, na meg ott volt még a Herkules játék is, azt viszont kitoltam annyi idősen :D Utóbbi játéknál a görög városban lévő macskán tudtam nagyon szétröhögni magam amikor a közelébe mentem, belecsapott a villám, azt elkezdett rohanni mint a meszesek :lol:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Aladdint én annyiszor végigvittem, hogy egy idő után olyan reflexszerűen nyomtam a megfelelő gombokat, hogy akár úgyis végig tudtam vinni, hogy közben elkalandoztak a gondolataim... szerintem nincs még egy játék amit ennyiszer újrajátszottam volna.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A Pong? :D

NDK-s Pong. :) Ilyen narancssárga csúszka volt a piszkosfehér-fekete színű, bazinagy távirányítóra emlékeztető "konzolokon". Meg egy szintén narancssárga kerek gomb, az indította el. Az volt a kőkori start gomb. :lol: Volt benne tenisz, páros tenisz, fallabda, meg páros fallabda. És hülye pittyegő hangot adott ki, mikor a labda hozzáért a "játékoshoz" vagy a falhoz. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Jujj. :D Nálam az első FPS a Wolfenstein 3D volt, az első RTS meg az eredeti C&C. :) Életem első videójátéka meg egy az a TV-re kapcsolható kis NDK-s kütyü, amiben egy vonalat kellett tologatni teniszezés címén. :D Első komolyabb játék meg egy Elite (nem az űrhajós, na az volt az első űrszimulátorom) nevű játék (egy kis csávót kellett terelgetni egy labirintusszerű pályán és lelőni a támadó robikat). Ami meg már "jól" nézett ki, az a Golden Axe, kvázi az első koop játékom volt. :D

Nekem életem első játékom nem is tudom eredeti vagy klón Nes volt-e :hmm: A tank city meg mario meg valami vadászgépes cucc volt :D

Szerkesztve: - misi920

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nekem egyáltalán nem jött be a régi gamék menthetelensége és emiatt az Aladdint és az Oroszlánkirályt néhány pálya után mindig feladtam ugyanúgy mint a többi akkoriban kipróbált társukat.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nekem az első játékom az NFS III volt. (Azóta hány van? 14?) Arra emlékszem belőle, hogy lehetett tüskét szórni az útra, de soha nem tudtuk melyik gombbal kell... Semmi másra nem emlékszem belőle. (Még jó hogy, a bátyám a 6. szülinapjára kapta az első gépünket, én akkor 4 voltam...)

Korai játékaink között szerepelt még a Rogue Squadron, amiből elég sok megmaradt. Meg a CoD 2, amire már teljes egészében emlékszem.

Ja meg ha már itt tartunk, 1.ben az egyik osztálytársamtól kölcsön kaptam a Game Boy-át, (az első, fekete-fehér verziót) és azon játszottam rengeteget, de úgy hogy anyukám nem tudhatta meg, mert rögtön visszaadta volna. Úgyhogy esténként, meg délutáni alvásonként a takaró alatt Marioztam :D

Arra emlékszem még, hogy a GTA III-at, meg a San Andreas-t úgy toltuk a bátyámmal, hogy egyikünk sem értett belőle egy kukkot sem, és nem voltak profiljaink meg semmi, szóval aki oda ült az vitte tovább a sztorit. :lol: Szóval mikor mostanság néha felidézzük osztályban a régi GTA-s emlékeket, én csak minden 2. pályára emlékszem. :)

Szerkesztve: - Jinx Lumos Joke

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nekem egyáltalán nem jött be a régi gamék menthetelensége és emiatt az Aladdint és az Oroszlánkirályt néhány pálya után mindig feladtam ugyanúgy mint a többi akkoriban kipróbált társukat.

Én is így voltam vele. Az Aladdinnal talán egyszer eljutottam a második pályára, az Oroszlánkirállyal viszont semmit nem tudtam előre haladni.

Nekem az első játékom az NFS III volt. (Azóta hány van? 14?)

Majdnem, tizenkilenc NFS létezik. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Majdnem, tizenkilenc NFS létezik. :)

Nekem első NFS-em asszem a 2 volt, azzal órákig el tudtam szórakozni, voltak olyan bugok hogy ihaj. Legemlékezetesebb az volt amikor száguldok, és az út mentén voltak ilyen hegyek-dombok, és látom azokon rallyzik egy kamion, majd egyszer csak leesik, pár centi hiányzott ahhoz hogy eltrafáljon :lol:

Szerkesztve: - NorbiLordi

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Én is így voltam vele. Az Aladdinnal talán egyszer eljutottam a második pályára, az Oroszlánkirállyal viszont semmit nem tudtam előre haladni.

Pedig az Aladdin nem is olyan nehéz, jó párszor végigvittem kicsi koromban :)

Az oroszlánkirályt is párszor, de az jóval nehezebb.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Én az Aladdint a dutyis az Oroszlánkirályt pedig a gnúk elől szaladgálós pálya közben szakítgattam meg. Odáig mindig eljátszottam őket míg rájuk nem untam.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Tudom, hogy megint nem a legjobb topikba írok, de ismertek esetleg egy olyan programot, amivel lehetséges videókat lementeni az ilyen videómegosztó honlapokról? Nem feltétlenül csak a YouTube-ról, de főként arról lenne szó. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Tudom, hogy megint nem a legjobb topikba írok, de ismertek esetleg egy olyan programot, amivel lehetséges videókat lementeni az ilyen videómegosztó honlapokról? Nem feltétlenül csak a YouTube-ról, de főként arról lenne szó. :)

VDownloader.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ