Ugrás a kommentre

Jango Fett


Ajánlott hozzászólás

Ebben nem igazán értünk egyet.Baromira nem alázta meg Obi-want.Hanem menekült előle.Rendben, hibázott a Jedi, de korrigálni tudta.Ha olyan kemény lett volna Jango akkor megvárja Kenobit, de mivel már félt tőle ezárt elmenekült.Mit csinált volna ha Kenobi az Erővel repülés közben kikapcsolja a a hátirakétát, vagy kiszedi a kezéből a pisztolyt?Ilyen értelemben értem, hogy sokat nem tehet egy Jedi ellen.Gondold el az Erővel mi mindent lehet tenni.Akár fogja és utána dobja a fénykardot.

De hát éppen ez az, hogy Jango úgy tudott elsétálni, vagyis Obi-Wan fölé keveredni, hogy Kenobival ott volt az Erő. Pontosan megtehette volna Kenobi azt, amit írtál, lekapcsolhatta volna a jetpackot, kikaphatta volna Jango kezéből a fegyvert. Sok mindet tehetett volna, Obi-Wan viszont még csak nem is használta igazán az Erőt ellene (mint ahogy Windu sem). Ott volt vele az Erő, és mégsem tudta elvégezni a feladatát, képtelen volt elfogni Jango Fettet, sőt, végül követve, de ő lett Jango fogja. Ezért győzött abban a harcban Jango. Hogy félt tőle? Ez szerintem nonszensz, aki fél, az nem áll le lövöldözni egy Jedivel, nem kezdi el vontatni, nem ugrik le a Jedi Tanács egyik feje elé harcolni. Jango azért távozott, mert azt hitte, hogy Obi-Wan meghalt. Emlékezz, lenézett utána és nem látta, joggal hihette, hogy a Jedi lovagot elnyelték a kaminoi hullámok. Jango egyszer sem adta jelét félelemnek.

Obi-Wan ott vesztett, mert a győzelem azt jelentette, hogy elfogta Jangot. Nem így tett, Jango megmenekült, elment. Ez ugyanolyan, mint a Yoda vs Sidious harc. Gyakorlatilag döntetlen lett a harc, de mégis Yoda vesztett, hiszen a győzelem azt jelentette volna, ha megöli Sidioust. Ennek ellenére menekülni kényszerült (és ő sem félelemből lépett le, hanem mert ott már nem volt mit tenni). Nem mindig az a győzelem, ha meg tudjuk verni, vagy ölni az ellenfelet, és nem mindig az a vesztés, ha megvernek vagy megölnek. Sőt, sok esetben a vesztés az, ha nem érjük el a célt, ami lehet bármi. Jangonak semmi esélye sem volt, hiszen Obi-Wannal ott volt az Erő. Ennek ellenére elsétált a helyszínről, míg Obi-Wannal szó szerint feltörölték a padlót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hát éppen ez az, hogy Jango úgy tudott elsétálni, vagyis Obi-Wan fölé keveredni, hogy Kenobival ott volt az Erő. Pontosan megtehette volna Kenobi azt, amit írtál, lekapcsolhatta volna a jetpackot, kikaphatta volna Jango kezéből a fegyvert. Sok mindet tehetett volna, Obi-Wan viszont még csak nem is használta igazán az Erőt ellene (mint ahogy Windu sem). Ott volt vele az Erő, és mégsem tudta elvégezni a feladatát, képtelen volt elfogni Jango Fettet, sőt, végül követve, de ő lett Jango fogja. Ezért győzött abban a harcban Jango. Hogy félt tőle? Ez szerintem nonszensz, aki fél, az nem áll le lövöldözni egy Jedivel, nem kezdi el vontatni, nem ugrik le a Jedi Tanács egyik feje elé harcolni. Jango azért távozott, mert azt hitte, hogy Obi-Wan meghalt. Emlékezz, lenézett utána és nem látta, joggal hihette, hogy a Jedi lovagot elnyelték a kaminoi hullámok. Jango egyszer sem adta jelét félelemnek.

Obi-Wan ott vesztett, mert a győzelem azt jelentette, hogy elfogta Jangot. Nem így tett, Jango megmenekült, elment. Ez ugyanolyan, mint a Yoda vs Sidious harc. Gyakorlatilag döntetlen lett a harc, de mégis Yoda vesztett, hiszen a győzelem azt jelentette volna, ha megöli Sidioust. Ennek ellenére menekülni kényszerült (és ő sem félelemből lépett le, hanem mert ott már nem volt mit tenni). Nem mindig az a győzelem, ha meg tudjuk verni, vagy ölni az ellenfelet, és nem mindig az a vesztés, ha megvernek vagy megölnek. Sőt, sok esetben a vesztés az, ha nem érjük el a célt, ami lehet bármi. Jangonak semmi esélye sem volt, hiszen Obi-Wannal ott volt az Erő. Ennek ellenére elsétált a helyszínről, míg Obi-Wannal szó szerint feltörölték a padlót.

 

 

Nézd, mehetne itt a vita erről reggelrtől-estig.Nem mondom, hogy pár dologban nincs igazad.Ez tipikusan az a vita, hogy ki hogy látja.Én pl meg vagyok győződve arról, hogy a Yoda vs Sidioust egyértelmüen Yoda nyerte.Valaki más meg azt mondja hogy Sidious, vagy döntetlen.Láttuk a párbajt.

Ugyanez van nálam a Kenobi vs Jangonál is.Én a reakciókból azt vonom le. hogy Jango lelépett(azt látni, hogy nagyon megviselte a harc).Hogy miért nem alkalmazta az Erőt Kenobi?Szerintem azért mert nehogy nagyobb baj legyen belőle(pl meghal Jango).Én onnan indultam ki, hogy mire képes egy Jedi(amire számtalan példát láttunk a prequelben).Persze ebben a harcban Kenobi nem használja ki amit tud.Gondold el, hogy Grevioust legyőzte, akihez képest Jango nem egy nagy szám.

Mégegyszer nem tudom miért nem használta ki amit tud, de ha kihasználta volna akkor Jangonak annyi.Tudom most az jön, hogy ne feltételezzünk.Igazad is van.

Jango igaz meglépett, de azt nem vette észre sokáig, hogy jeladó van a hajóján.Néha többet ésszel mint Erővel. ;)

De a fentiek még mindig nem magyarázzák meg, hogy miért volt olyan ostoba Winduval szemben.Egy-két lövés után rá kellett volna jöjjön, hogy egy fénykard ellen semmit nem ér a lövése.Miért nem vonult vissza?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előszöris: Jango azt hitte hogy Obi-van meghalt.

Másodszoris: Néha még a kutasz-droidokat sem veszik észre a SW-ben nem hogy egy 10cm-es jeladót

Harmadszoris: Jango menekült volna Windu elől csak a jetpack-je nem működött és mivel tudjuk hogy a mandaloriánoknak alap felszerelése a hátirakéta ezért nem nagyon szokta meg hogy valakivel gyors menekülési út nélkül küzdjön

 

UI.:Érezhető hogy Jango párti vagyok?

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előszöris: Jango azt hitte hogy Obi-van meghalt.

Másodszoris: Néha még a kutasz-droidokat sem veszik észre a SW-ben nem hogy egy 10cm-es jeladót

Harmadszoris: Jango menekült volna Windu elől csak a jetpack-je nem működött és mivel tudjuk hogy a mandaloriánoknak alap felszerelése a hátirakéta ezért nem nagyon szokta meg hogy valakivel gyors menekülési út nélkül küzdjön

 

UI.:Érezhető hogy Jango párti vagyok?

 

 

Ez ok, de amikor észrevette, hogy nem működik a rakéta miért ment tovább?

 

Én meg Jedi-párti vagyok. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez ok, de amikor észrevette, hogy nem működik a rakéta miért ment tovább?

 

Én meg Jedi-párti vagyok. ;)

Mert ő egy harcos mandalorián mint egy spártai (na jó talán ez egy erős túlzás)

Én annyit mondok nem volt rá felkészülve.

 

De szerintetek ha megélte volna azt hogy megérkezzenek a klónok akkor elkezdte volna őket aprítani ha netán Dooku megkéri rá?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez ok, de amikor észrevette, hogy nem működik a rakéta miért ment tovább?

Ő sehová sem ment, csak a feje. A háti rakéta sérülését csak kb. egy másodperccel Windu halálos csapása előtt vehette észre. Jól látni, hogy amikor már Windu veszélyesen közel ért, beindítja a rakétát, kicsit elemelkedik a talajtól, majd visszahuppan. Még kicsit hátra is tántorodik az egyensúlyvesztéstől (meg alapból folyamatosan hátrált), aztán zupsz, lehullott a feje.

 

Ez tipikusan az a vita, hogy ki hogy látja.

Lehet, bár szerintem egyáltalán nem nézőpont kérdése. A győzelem az, ha eléred a célod, a vesztés az, ha nem, és nem az számít, hogy ki hogyan hagyja el a "csatamezőt". Ezt alátámasztják a sportolók, és számos hadvezér, akik csatákat nyertek meg, aztán háborúkat vesztettek.

 

Gondold el, hogy Grevioust legyőzte, akihez képest Jango nem egy nagy szám.

Ez a "legyőzte a terminatort, akkor biztos ő a best of" dolog sosem volt jó érv. Hiszen őt meg legyőzte Dooku, kétszer is, Anakin mégis könnyen leverte Dookut. Anakint meg Obi-Wan, akit Dooku kétszer is elpáholt, pedig ebben az olvasatban akkor Obi-Wannak mindkettővel el kellett volna tudnia bánni. Azért, mert Obi-Wan legyőzte Grievoust semmiféle logikával nem következik, hogy akkor Jangot is legyőzte. Eleve, ha így lenne, Coleman Trebornak aztán végképp nem szabadott volna meghalnia miatta, hiszen ő meg a Jedi Tanács tagja volt az ep2-ben, vagyis alapból ásznak kellett volna lennie.

 

Szerintem azért mert nehogy nagyobb baj legyen belőle

Fura elképzelés, tekintve, hogy egy megfeszített drótkötélnek hála Jango akár a nyakát is törhette volna, vagy a párkányról történő lerúgás miatt akár belefulladhatott volna Kamino óceánjába. Ennek fényében kizárt, hogy ilyen megfontolásból nem használta volna az Erőt, pláne, hogy mondjuk az általad említett "kézből kikapott fegyver" effektus semmiféle halálos eshetőséggel sem járt volna.

 

Jango igaz meglépett, de azt nem vette észre sokáig, hogy jeladó van a hajóján.

Na most ez hogyan jött ide? Jango nem a Jin, hogy lássa, mit dobott egy halottnak hitt fickó a hajója oldalára. Ráadásul az a ketyere jó, ha volt tíz centis. De Obi-Wan meg nem vette észre a Slave I-et, mikor az elrejtőzött előle az aszteroida mezőben. Akkor ezek szerint Obi-Wan a bénább, mert egyrészt a Slave I bazi nagy, másrészt a Delta-7-esen voltak érzékelők, harmadrészt, vele van az Erő. És éppen az Erő miatt kellett volna már a Kaminon elfognia Jangot, ami ismétlem, csúnya mód nem jött össze. Hogyan lehet Obi-Wan győztes, ha egy mezei embert képtelen elfogni? Ezt magyarázd meg. Azt bizonygatod, hogy Obi-Wannal szemben Jangonak esélye sincs, mindezt egy olyan küzdelemben, ahol Obi-Wan kínos kudarcot vall. Valami itt nem kerek, mert csak két válasz van:

A) Obi-Wan Kenobi ritka béna alak.

B) Jango Fettnek bőven volt esélye ellene, hála az őt különleges képességekkel felruházó kütyüinek.

(Amúgy meg csendben megjegyzem, hogy a klónok és harci droidok képesek lelőni a Jedi mestereket, egy mezei bérenc kézen lőtte Luke-ot, illetve Coleman Trebort Jango még így is kivégezte. Mindez szép sora annak, hogy a filmek szerint sem kell Erőhasználónak lenni ahhoz, hogy esélyed legyen, sőt mi több, legyőzz egy Jedit. De mintha erre Qui-Gon is utalt volna az ep1-ben. ;) )

 

De szerintetek ha megélte volna azt hogy megérkezzenek a klónok akkor elkezdte volna őket aprítani ha netán Dooku megkéri rá?

Szerintem pénzért cserébe akár azt is megtette volna. Számára nem hiszem, hogy sokat jelentettek a klónok, leszámítva Bobát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem pénzért cserébe akár azt is megtette volna. Számára nem hiszem, hogy sokat jelentettek a klónok, leszámítva Bobát.

És a klónok megtámadták volna őt hisz ő az apjuk, néhányukat Jango személyesen tanította mint pl. Fordo-t.

Megölték volna az apjukat?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Egy Jedinek simán le kellett volna tudni nyomni Jangot egy-egyben, az, hogy Obi-wan ezt nem tudta megtenni, az őt minősíti. Az Erővel simán hazavághatná bármelyik Jedi, arra Jangonak max csak a menekülés lenne az ellenszere. Hogy miért nem győzte le Obi-wan? Mert béna, vagy mert valahogy el kellett jutnia a filmnek a Geonosisra. Választhatsz ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Egy Jedinek simán le kellett volna tudni nyomni Jangot egy-egyben, az, hogy Obi-wan ezt nem tudta megtenni, az őt minősíti. Az Erővel simán hazavághatná bármelyik Jedi, arra Jangonak max csak a menekülés lenne az ellenszere. Hogy miért nem győzte le Obi-wan? Mert béna, vagy mert valahogy el kellett jutnia a filmnek a Geonosisra. Választhatsz ;)

Választhatom mindkettőt? :D

Le kellett volna tudnia győzni az Erővel, ezt soha nem is vitattam. Csak azt, hogy egyszeri halandónak nincs esélye a Jedik ellen, mert a hat filmben számos példa van, hogy bezony van esélyük, mert a Jedik még az Erővel sem mindenhatóak és legyőzhetetlenek. A túlerő, vagy a speciális felszerelés, esetleg jobb harci tudás, egyéb extra képességek lehetővé teszik, hogy szembeszállj egyszeri halandóként is a Jedi lovagokkal. Jangonak erre ott volt a tudása és a felszerelése, a klónoknak a jelentős túlerő, Grievousnak kiborg mivolta, Jabba őrének meg a jószerencse. Persze egy begorombult Jedi ellen nincs esélyük, ezt is írtam korábban, de még mindig tovább húzhatják a Jango félék, mint a mezei pockok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy miért nem győzte le Obi-wan? Mert béna, vagy mert valahogy el kellett jutnia a filmnek a Geonosisra. Választhatsz :D

Mert úgy túl könnyű volna a Jediknek a filmben, és akkor hova lenne az izgalom? ;) Vagyis utóbbi :D

 

Mert nem volt nála a fénykardja. :D Itt is látszik, hogy a nemes fegyver nélkül kb. egy szinten mozognak a többi kiváló harcossal.

De velük ott az Erő is :D

Szóval szerintem ezek után kár az Erőre harc terén hivatkozni, mert ezek szerinte olyan sokat nem is számít :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De velük ott az Erő is :D

Szóval szerintem ezek után kár az Erőre harc terén hivatkozni, mert ezek szerinte olyan sokat nem is számít :D

De számít, csak nem éppen egy kézlegyintéssel intézik el az ellent. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Erőhasználók nem istenek hogy csak egymást győzhessék le.

Most olyanok vagytok mint az ep 1-es Anakin aki azt hitte hogy egy Jedit nem lehet megölni, pedig Qui-gon is mondta hogy egy Jedit is meg lehet ölni pedig akkor még nem is tudták hogy léteznek még Sithek

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Erőhasználók nem istenek hogy csak egymást győzhessék le.

Most olyanok vagytok mint az ep 1-es Anakin aki azt hitte hogy egy Jedit nem lehet megölni, pedig Qui-gon is mondta hogy egy Jedit is meg lehet ölni pedig akkor még nem is tudták hogy léteznek még Sithek

Olyanok vagyunk? Már megbocsáss, de éppen hárman értettünk egyet abban, hogy Jangonak miért volt esélye, és csak másfél napja koptatom eme témában a billentyűzetet, és ecsetelem, hogy miért Jango a győztese a kaminoi eszmecserének... ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én magamra veszem az inget,Gondolkodtam ma rajta, hogy vajon mi lehet a magyarázat?Ha elvi szinten nézzük, akkor egy tapasztalt Jedinek Jangot simán le kéne győznie, ahogy Donát is írta, mégpedig azért mert előre látja Jango mozdulatait(ezt az EP1-ből tudjuk, Qui-Gon mondta, hogy Anakinnak azért olyan jók a reflexei, mert előre látja a következő lépést).Itt jön a lényeg.Akivel nagyon ott az ERő, aki nagyon jól tudja használni , az szinte legyőzhetetlen mezei csávók ellenében.Természetesen Jango emiatt egy padawant legyőzhet, vagy egy olyan Jedit aki még fiatal.Ennyiben módosítanám a véleményemet a mai végiggondolás tükrében.

Találtam egy hátrányt a Jediknél.Ők ugye támadásra nem használhatják az Erőt.Én itt a Földön úgy fogom fel, ha én Jedi vagyok akkor harcban fogom aztán valami tárgyat a fejére ejtek, vagy Erőlökéssel letaszítom.De ezt így egy Jedi nem teheti meg.

Ez jutott még eszembe a Jango vs Obi-Wannál.

Kenobi nem támadhatt az Erővel Jangot.Ha viszont bedühödik akkor már a sötét oldalon jár.

Azt én is elismerem, hogy fénykard nélkül már nem olyan legyőzhetetlenek.Bár az elmetrükköt még bevethetik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én itt a Földön úgy fogom fel, ha én Jedi vagyok akkor harcban fogom aztán valami tárgyat a fejére ejtek, vagy Erőlökéssel letaszítom.De ezt így egy Jedi nem teheti meg.

Ezt én is fel akartam hozni, és szerintem reális is, de két ponton elbicsaklott, ahogy gondolkodtam rajta. Először ott, amit te hoztál fel, hogy az Erővel kikaphatná a fegyvert Jango kezéből, az nem támadás, csak lefegyverzés. Másodszor ott, hogy az ep3-ban Yoda használta az Erőlökést a klónok ellen, mikor betörtek a Jedi Templomba, no meg Sidious és a testőrei ellen is. Így Obi-Wan is használhatta volna Jango ellen.

Az Elmetrükk csak a gyenge akaratúakon hat, és harc közben szerintem kivitelezhetetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De számít, csak nem éppen egy kézlegyintéssel intézik el az ellent. :roll:

Érdekes, Te írtad, hogy a kardjuk nélkül csak olyanok, mint a többi kiváló harcos :lol: Már pedig harcossá az teszi őket, hogy kapnak ilyen kiképzést is, és az Erő miatt többek egy harcosnál (még ha nem is használják mindig). Nem a kard számít, inkább az Erő, a kard csak egy eszköz, ami ugyan gond, ha nincs, de szerintem nem túl jelentős.

De az Erő ellenére is legyőzhetik őket mások, mint ahogy lent is szerepel, és szerintem az is jó érv, mert nem használják támadásra az Erőt. Jedi legyen a talpán, aki tudja, hogy mikor hogyan használja/használhatja :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a kard számít, inkább az Erő, a kard csak egy eszköz, ami ugyan gond, ha nincs, de szerintem nem túl jelentős.

Pedig elég jelentős ha nincs, mert Obi párszor letolja Anakint amiért az elhagyja. "Ez a kard az életed!" Egy Jedi ha a kardjával harcol, szinte legyőzhetetlen. Anélkül viszont már egy fokkal könnyebb dió. Persze már akinek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Ody-val, kard nélkül elveszít egy nagyon fontos védelmi eszközt, ami hatalmas előny a kézifegyverekkel szemben, sőt, talán nem túlzás azt jelenteni, hogy a Jedinek ez a legnagyobb előnye a harcban. Az Erő nem hárítja el a kilőtt lézernyalábot, hiába érzi meg előre a Jedi.

Viszont legalábbis Obi-Wan pl. ökölharcban már egyáltalán nem jeleskedik, sőt, egy rutinosabb kocsmai bunyós is jobb nála. Jango is leverte, mint vak a poharat. És érdekes az is, hogy amint Obi-Wannak volt szabad fél másodperce, az Erővel azonnal a kardjáért kapott, nem pedig Jango után. Szerintem ez is jelzi, hogy Obi-Wan egy abszolút alap skillekkel rendelkező Jedi lovag, aki az Erőben nem túl jártas. Ezért is gyűrheti le Jango.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ne felejtsük el hogy attól hogy egy Jedi elveszti a fénykardját még nem teljesen védtelen hisz ott volt Vader az ep5-ben amikor lekapcsoltál Soloékat simán megvédte magát a sugárpisztolytól.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ne felejtsük el hogy attól hogy egy Jedi elveszti a fénykardját még nem teljesen védtelen hisz ott volt Vader az ep5-ben amikor lekapcsoltál Soloékat simán megvédte magát a sugárpisztolytól.

Vadernek robotkeze van, azért tudta hárítani a lövedékeket. Ha arra a Jedik is képesek lennének, nem kellene fénykard :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én is fel akartam hozni, és szerintem reális is, de két ponton elbicsaklott, ahogy gondolkodtam rajta. Először ott, amit te hoztál fel, hogy az Erővel kikaphatná a fegyvert Jango kezéből, az nem támadás, csak lefegyverzés. Másodszor ott, hogy az ep3-ban Yoda használta az Erőlökést a klónok ellen, mikor betörtek a Jedi Templomba, no meg Sidious és a testőrei ellen is. Így Obi-Wan is használhatta volna Jango ellen.

Az Elmetrükk csak a gyenge akaratúakon hat, és harc közben szerintem kivitelezhetetlen.

 

 

Szerintem az Erőlökés valamilyen szinten védekezés, mondjuk időnyerés céljából.Másrészt a klónok támadták meg őket(illetve a 66-os óta minden klón a Jedik ellensége), tehát ők végülis védekeztek.

 

Abban egyetértek, hogy a fénykard létfontosságú egy Jedinek.

 

Obi-Wan meg azért nyúlt a fénykard felé a Jango elleni csatában, mert nem lehetett benne biztos, hogy Slave 1 vagy Fett nem tüzel-e újra rá.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az Erőlökés valamilyen szinten védekezés, mondjuk időnyerés céljából.Másrészt a klónok támadták meg őket(illetve a 66-os óta minden klón a Jedik ellensége), tehát ők végülis védekeztek.

Na de éppen ez az, hogy Jango is rátámadt, így ellene is lehetett volna használni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.