Ugrás a kommentre

4x14 - A Friend in Need


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

14. rész - A Friend in Need / Barát a szükségben

 

epguide414.jpg

 

Írta: Christian Taylor

Rendezte: Dave Filoni

 

Helyszín: Carlac, Mandalore

 

Szereplők:

Lux Bonteri - Jason Spisak

Ahsoka Tano - Ashley Eckstein

Padmé Amidala - Catherine Taber

Pre Vizsla - Jon Favreau

Dooku gróf - Corey Burton

Bo-Katan - Katee Sackhoff

Satine Kryze - Anna Graves

Voe Atell - Catherine Taber

Bec Lawise - Corey Burton

Mon Mothma - Kath Soucie

Bail Prestor Organa - Phil LaMarr

Pieter - Phil LaMarr

Anakin Skywalker - Matt Lanter

Taggart kapitány - Matthew Wood

Tryla - Catherine Taber

513 -as harci droid - Corey Burton

R2-D2

 

Történet

A Köztársaság és a Szeparatisták követei a békéről egyeztetnek, amikor megérkezik Lux Bonteri aki Dooku grófot vádolja az anyja meggyilkolásával. Ahsoka közbelépésének hála sikerül a fiút megmenteni a biztos haláltól, majd a Carlacra érkeznek, ahol Lux a Death Watchtól vár segítséget a gróf elleni bosszúja beteljesítéséhez.

 

Előzetes

 

Érdekességek

- A rész címe egy közmondásra utal: A friend in need is a friend indeed. Magyarban ezt "Bajban ismerszik meg, az igaz barát"-ként ismerjük. A szállóige egyébként Ovidius egy epigrammájából származik "Donec eris felix, multos numerabis amicos, tempora si fuerint nubila, solus eris". ( szó szerint: "Amíg szerencsés vagy, sok a barátod, de amint beborul az ég, egyedül maradsz" ).

- A Carlac bolygót a Külső Peremvidéken kell keresni.

- A Pre Vizsla sisakjának oldalán található henger az Episode II-höz készült klón sisak terve alapján készült. A fejen található löveg ötlete a Robotech/Macross sorozatban látható Veritech harcosból ered.

- A nagyon korai forgatókönyv szerint az idegen faluban Yarkoranok laktak volna, később ezen változtattak szimpatikusabb karakterekre, így születtek meg a Ming Po emberek.

- A hajó neve amivel Ahsokáék közlekedtek Phoenix, amelyet egy Nilo Rodis-Jamero által 1981 -ben készített Birodalmi komp vázlata alapján készítették el.

- Bo-Katan karaktere eredetileg nem szerepelt volna, csak Death Watch hadnagyként lett volna megemlítve. Mikor Dave Filoni került a rendezői székbe, akkor gondolta úgy, hogy akivel Lux először találkozik a Carlacon az egy nő legyen. A karakter visszatér majd az 5. évadban.

- Bo-Katan katonái az Éjjeli Baglyok nevet viselik. A sisakjuk a gyöngybagoly arca alapján lett mintázva, melyet Filoni egy repülőgépen rajzolt le egy szalvétára, mikor felvételről hazafelé tartott. Bo-Katan neve Filoni felesége macskájának a becenevéből ered: Anne macskája "a boogie", amiből jön a boogie-cat-anne, azaz Bo-Katan.

- Korai forgatókönyv szerint a környezet sivatagos lett volna, ami így kapcsolódik a Tatooinehoz, később változtatta ezt meg Filoni, így lettek a japán cseresznye virágok a dominánsak.

- Pieter vezér megnevezése Piter de Vries nevéből ered a Dűnéből.

- Ez az epizód lehetőséget adott a Death Watchnak fejlődni. "Ők már nem egy sima, tiszta hadsereg" - mondta Dave Filoni. "Különböző típusú katonákat, hátrakétákat és fegyvereket akartunk. Vannak repülő harcosok, horgonyos harcosok, és lángszórós harcosok. Minden egységnek más logója van. George Lucas azt mondta a történet megbeszélésen, hogy olyan motoros banda érzést áraszt."

 

Concept Art galéria

 

fn01.jpg

Bo-Katan concept rajza

 

fn02.jpg

A Phoenix I

 

fn03.jpg

A Phoenix II

 

fn04.jpg

A Carlac -i leszállóhely

 

fn05.jpg

Carlac -i női sátor belső

 

fn06.jpg

Death Watch tábor

 

fn07.jpg

A Yakoran falu

 

fn08.jpg

A falu kapuja

 

fn09.jpg

E osztályú droid

 

fn10.jpg

Repülő Mandalore harcosok. Concept rajz

 

fn11.jpg

A Yakoran falu. Produkciós festmény

 

fn12.jpg

Pre-Vizsla és az emberei. Concept rajz

 

fn13.jpg

Ahsoka akcióban. Concept rajz

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel és a felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Na, hátha már így jártunk, gondoltam, írok egy hosszabbat, nem úgy mint a hétvégén, hogy legalább valami pozitívuma is legyen a törlődésnek.

 

A rész számomra nagyon tetszett, mert remek volt a hangulata. Az, ahogy hőseink bolyonganak ezen a távoli, havas bolygón, nagyon SW érzést árasztott. Örülök, hogy Mandalore visszaköszönt, és az ottani szereplők egy része - például Satine, aki az egyik személyes kedvenc mellékszereplőm. Szintén örülök Luxnak, akivel Ashoka már korábban is remek párbeszédeket folytatott arról, hogy nem minden fekete-fehér.

 

A "kamu" béketárgyalás tetszett, az viszont kevésbé, hogy Lux csak úgy berontott oda. Mindenesetre még jó, hogy utána ment Ahsoka, mert különben úgy fejbe lőtték volna, mint a sicc. Lux eléggé elvakult volt, ha azt hitte, hogy a Deathwatch-csal bosszútállítatni gyerekjáték lesz, de annak nagyon örülök, hogy újra előkerült a Halálőrség és az a bizonyos fekete kard, ami nekem nagyon tetszik.

 

Jó néhány komoly pillanat volt a bolygón, pl. a droidok Artu megkörnyékezése, vagy a csókjelenet, ami szerintem simán belefér, de a legkeményebb az volt, amikor Visla leszúrta az ártatlan lányt. Ja, és amikor Ahsoka visszakapja a kardját, és négy fej egyszerre hullik alá. Kicsit Jango Fett kikacsintás is volt, ő is tudna mesélni a fejvesztésről.

 

A végén a suhanón való harc is frankó volt, és szerintem a lezárás is jól sikerült, kíváncsi vagyok, hogy mit hoznak ki ebből még. Remélem, a Deathwatchnak tényleg van egy komolyabb terve Dooku ellen, mert azt megnézném...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, hátha már így jártunk, gondoltam, írok egy hosszabbat, nem úgy mint a hétvégén, hogy legalább valami pozitívuma is legyen a törlődésnek.

Jól tetted, örülök is neki. :) Ennek örömére itt egy másik újdonság.

 

ahsokabadass.jpg

 

A rész számomra nagyon tetszett, mert remek volt a hangulata. Az, ahogy hőseink bolyonganak ezen a távoli, havas bolygón, nagyon SW érzést árasztott. Örülök, hogy Mandalore visszaköszönt, és az ottani szereplők egy része - például Satine, aki az egyik személyes kedvenc mellékszereplőm. Szintén örülök Luxnak, akivel Ashoka már korábban is remek párbeszédeket folytatott arról, hogy nem minden fekete-fehér.

Viszont itt mintha megfeledkeztek volna a moralizálásról. Bár Lux nem akart menni a Köztársasághoz, ez nem lett túlragozva.

 

A "kamu" béketárgyalás tetszett, az viszont kevésbé, hogy Lux csak úgy berontott oda. Mindenesetre még jó, hogy utána ment Ahsoka, mert különben úgy fejbe lőtték volna, mint a sicc. Lux eléggé elvakult volt, ha azt hitte, hogy a Deathwatch-csal bosszútállítatni gyerekjáték lesz, de annak nagyon örülök, hogy újra előkerült a Halálőrség és az a bizonyos fekete kard, ami nekem nagyon tetszik.

Az a furcsa, hogy Lux tiszteletreméltónak nevezi őket. Tehát ő valamiért tiszteli ezt a bagázst, talán a régi hírnevük miatt? Arra is kíváncsi lennék miként jött össze velük. A fekete kard az halálos, nekem is az egyik kedvencem, ráadásul itt még jobban megmutatkozik mint az első feltűnésekor.

 

Jó néhány komoly pillanat volt a bolygón, pl. a droidok Artu megkörnyékezése, vagy a csókjelenet, ami szerintem simán belefér, de a legkeményebb az volt, amikor Visla leszúrta az ártatlan lányt. Ja, és amikor Ahsoka visszakapja a kardját, és négy fej egyszerre hullik alá. Kicsit Jango Fett kikacsintás is volt, ő is tudna mesélni a fejvesztésről.

Annyira jó, hogy még egy ilyen stílusú részbe is bele tudnak csempészni egy kis Droids sorozat feelinget. Szueper volt. :) Ez a Jangos meglátás pedig nagyon jó! :o Csodálom, hogy eddig még nem jutott senkinek eszébe. :D

 

A végén a suhanón való harc is frankó volt, és szerintem a lezárás is jól sikerült, kíváncsi vagyok, hogy mit hoznak ki ebből még. Remélem, a Deathwatchnak tényleg van egy komolyabb terve Dooku ellen, mert azt megnézném...

Talán teljesül a vágyad. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Immár másodszor fogalmazom meg, hogy kár ezért a topikért, bár nem semmi, ami itt az elmúlt egy-két napban lezajlott. Nem sok kedvem van leírni még egyszer mindazt, amit korábban leírtam, úgy is mindenki olvasta már. :) Továbbra is az évad egyik legjobb részének tartom, ennyi bőven elég. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: lám, minden rosszban van valami jó. Legalább írtál egy hosszabbat. :)

 

Nagyon hangulatos epizód volt, gyönyörű helyszíneken. Jó volt a két ifjút megint együtt látni, és nem kérdéses, hogy kettőjük közül ki az érettebb. Bár Ahsoka fiatalabbnak tűnik, de sokkal gyakorlatiasabb, élesebb a szeme, és gyorsabban vág az esze is. Lux-nak van mit tanulnia tőle. :) Úgy tűnik, anyukája elég távol tarthatta a politikától, legalábbis naivitása ezt sugallja. Jó gondolat, hogy noha ők ketten nagyon különbözőek, de mégis van köztük valami láthatatlan összhang, ami működik. Én el tudom képzelni, hogy a srác legyen Ahsoka jövője, nem érdekes, hogy nem egy nagy formátumú ember ma még, de egyenes, jószándékú és ha kell, bátor, és ezeket a tulajdonságokat szerintem egy ilyen lány mindennél jobban értékeli. Ahsoka-nak még az is tetszett, hogy a végén eltűnt, látszott a szemén. :)

 

A Deathwatch epizódbeli ténykedése engem egészen sokkolt. A Mandalore-i részek alapján eddig sem gondoltam róluk túl sok jót, de ott még talán fel lehetett hozni a mentségükre némi rossz útra tévedt idealizmust, mégha a rosszabbik fajtából is. Viszont most egyértelműen terroristákként tértek vissza, akik előtt semmi nem szent, és a gyilkolást, rombolást szórakozásból (is) űzik. Már a robotokon való lövésgyakorlás is erről árulkodott, de az í-re a pontot a törzsfőnök lányának meggyilkolása tette fel. Lux jó leckét kaphatott belőle, hogy a cél egyrészt nem szentesíti az eszközt, másrészt pedig hogy bűnözőkkel lepaktálni semmilyen körülmények között sem érdemes, mert szövetségesből könnyen ellenséggé válhatnak, és úgy alakítják a megállapodás szabályait, ahogy nekik tetszik. Itt nem jött be "az ellenségem ellensége a barátom" gondolat. Igaz, mentségére szóljon, hogy valami oknál fogva egészen másnak képzelte a Deathwatch-ot.

 

Ami nagyon aranyos volt még, az Artu missziója. :) Ahogy segítséget kértek tőle a szétlőtt droidok, már az is mosolyt csalt az arcomra, és természetesen tudtam, hogy egyrészt tudna, másrészt akar is segíteni a kis asztromech. Az sem volt kétséges egy percig sem, hogy elkél majd a droid segítség a végén. Artu egyébként is mindig jókor érkezik. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Immár másodszor fogalmazom meg, hogy kár ezért a topikért, bár nem semmi, ami itt az elmúlt egy-két napban lezajlott. Nem sok kedvem van leírni még egyszer mindazt, amit korábban leírtam, úgy is mindenki olvasta már. :) Továbbra is az évad egyik legjobb részének tartom, ennyi bőven elég. :)

Kár, hogy már nem tudtam elolvasni, mindig jókat írsz. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon hangulatos epizód volt, gyönyörű helyszíneken. Jó volt a két ifjút megint együtt látni, és nem kérdéses, hogy kettőjük közül ki az érettebb. Bár Ahsoka fiatalabbnak tűnik, de sokkal gyakorlatiasabb, élesebb a szeme, és gyorsabban vág az esze is. Lux-nak van mit tanulnia tőle. :) Úgy tűnik, anyukája elég távol tarthatta a politikától, legalábbis naivitása ezt sugallja. Jó gondolat, hogy noha ők ketten nagyon különbözőek, de mégis van köztük valami láthatatlan összhang, ami működik. Én el tudom képzelni, hogy a srác legyen Ahsoka jövője, nem érdekes, hogy nem egy nagy formátumú ember ma még, de egyenes, jószándékú és ha kell, bátor, és ezeket a tulajdonságokat szerintem egy ilyen lány mindennél jobban értékeli. Ahsoka-nak még az is tetszett, hogy a végén eltűnt, látszott a szemén. :)

Egy lány másképp látja a dolgokat. :P Amúgy van benne igazság. Lux tiszta szívű és naiv. Ezt szeretik a lányok. :)

 

A Deathwatch epizódbeli ténykedése engem egészen sokkolt.

Valamilyen szinten engem is meglepet mennyire lecsúszottak lettek. Jobb sorsot képzeltem volna el nekik. Talán ez az attitűd nem jött be sokaknak.

 

Ami nagyon aranyos volt még, az Artu missziója. :) Ahogy segítséget kértek tőle a szétlőtt droidok, már az is mosolyt csalt az arcomra, és természetesen tudtam, hogy egyrészt tudna, másrészt akar is segíteni a kis asztromech. Az sem volt kétséges egy percig sem, hogy elkél majd a droid segítség a végén. Artu egyébként is mindig jókor érkezik. :)

Hihetetlen, hogy R2 -hez még mindig hozzá tudnak rakni valamit. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont itt mintha megfeledkeztek volna a moralizálásról. Bár Lux nem akart menni a Köztársasághoz, ez nem lett túlragozva.

A szeparatistákkal Dooku miatt végzett, a Köztársaságban csalódott anyja nyomdokain haladva... Nem tudom, milyen utat képzel el magának, illetve a népének. Semlegesség? Láthattuk, hogy csak nagy áldozatok árán és nem kevés veszéllyel működik.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, Lux szeparatistának született, de megtudta, hogy a saját népének vezetősége végezte ki az anyját, oda nem mehetett vissza, a köztársaságiak pedig megölték az apját, nyilván velük sem tartott volna szívesen, Ahsoka ide vagy oda.

 

Ody, talán azért, mert a többséggel ellentétben nekem tetszett a rész. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy lány másképp látja a dolgokat. :P Amúgy van benne igazság. Lux tiszta szívű és naiv. Ezt szeretik a lányok. :)

Ne általánosítsunk. :P Viszont háborús és árulásokkal teli időben a tiszta szívűség ázsiója eléggé felmegy majd, azt gondolom, pláne egy tizenéves lány szemében. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez most komoly, hogy a többségnek nem tetszett?

Hát, ahhoz képest, hogy én mennyire odavoltam érte, sokaknak okozott csalódást, mint például Dzséjtnek, Darth Sky-nak, Bennek és Llewnek is. (Mondjuk neki mikor nem...) Mintha valahogy mindenki többet várt volna ettől az epizódból, mint amit adott. Bár rajtuk kívül voltak még, akiknek nem tetszett, erős közepesnek tartották, vagy kifejezetten gagyinak. Ami engem bevallom, ledöbbentett, hiszen jómagam nyálcsorgatva néztem végig. >.<

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami engem bevallom, ledöbbentett, hiszen jómagam nyálcsorgatva néztem végig. >.<

Nekem nagyon tetszett, de valóban a rész egy kicsit veszített az értékéből, amikor Vizsla elrendelte a falu felgyújtását. Viszont a Lux-Ahsoka szálat jól továbbszőtték, bár a csókot egy kicsit korainak érzem (még akkor is, ha az csak azért kellett, hogy eloszlassák a mandaloriak kételyeit).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon tetszett, de valóban a rész egy kicsit veszített az értékéből, amikor Vizsla elrendelte a falu felgyújtását. Viszont a Lux-Ahsoka szálat jól továbbszőtték, bár a csókot egy kicsit korainak érzem (még akkor is, ha az csak azért kellett, hogy eloszlassák a mandaloriak kételyeit).

De az miért rontott volna bármit is az értékén? Bemutatta, hogy hová züllött dőközben a Death Watch, ez volt az epizód célja. Most azért, mert mi ezt nem vártuk volna tőlük, attól még nem az epizód sara.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az miért rontott volna bármit is az értékén? Bemutatta, hogy hová züllött dőközben a Death Watch, ez volt az epizód célja. Most azért, mert mi ezt nem vártuk volna tőlük, attól még nem az epizód sara.

De igen, mert az írók züllesztették le a Halálőrséget. :D Mindenesetre azért ezt nem vártam tőlük, Vizslát én ennél sokkal értelmesebb személynek gondoltam, akinek sokkal magasztosabb céljai vannak, mint egy nyomorult kis falu kizsákmányolása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy lány másképp látja a dolgokat. :P Amúgy van benne igazság. Lux tiszta szívű és naiv. Ezt szeretik a lányok. :)

 

Akkor lehet hogy cikikus férfiemberként van olyan érzésem, hogy fogjuk még a srácot egy füstölgő lyukkal vagy vágással díszítve is viszontlátni. Viszont ez a további karakterszövésben akár még fontos tényező is lehetne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, Lux szeparatistának született, de megtudta, hogy a saját népének vezetősége végezte ki az anyját, oda nem mehetett vissza, a köztársaságiak pedig megölték az apját, nyilván velük sem tartott volna szívesen, Ahsoka ide vagy oda.

Szerintem az apját is ugyanolyan cselszövés áldozatává válhatott mint az anyja. :(

 

Ne általánosítsunk. :P Viszont háborús és árulásokkal teli időben a tiszta szívűség ázsiója eléggé felmegy majd, azt gondolom, pláne egy tizenéves lány szemében. :)

Én ezt pozitív értelemben írtam mert sokan nem értették mit szerethet benne Ahsoka. ;)

 

De igen, mert az írók züllesztették le a Halálőrséget. :D Mindenesetre azért ezt nem vártam tőlük, Vizslát én ennél sokkal értelmesebb személynek gondoltam, akinek sokkal magasztosabb céljai vannak, mint egy nyomorult kis falu kizsákmányolása.

Itt nem az volt a célja, hogy leégesse a falut. Egyszerűen móresre akarta tanítani őket, hogy ne pattogjanak. Ez csak egy epizód volt a történetükben, nem erre megy ki a játék. Viszont azt jól megmutatta milyen banda is ez a Death Watch. Ugye senki nem hitte Lux -on kívül, hogy akár csak minimális szinten is vállalható célokért küzdenek? :D De azért tényleg jól lezüllöttek külsőleg is. Kicsit olyan "lázadók a Hoth bázison" feelingjük volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az apját is ugyanolyan cselszövés áldozatává válhatott mint az anyja. :(

Emlékeim szerint Mina Bonteri azt mondta, hogy az apját klónok ölték meg az aargonari csatában.

 

Nute, igen, az írók döntése volt, hogy lezüllesszék őket, mert nem akarták, hogy egy pillanatig is velük szimpatizáljunk, gondolom rájöttek a rajongói vízhangokból, hogy az EU kedvelői nem nagyon vannak oda ezekért az Új Mandalorikért és a Death Watch szerintük sokkal közelebb állnak azokhoz, amilyenek voltak, csakhogy ez nem igaz, már a képregényekben sem voltak soha rossz fiúk, még a régi kultúrában is ők voltak a radikális szélsőségek, akik minduntalan gyilkolásztak. Igen, a mandalori egy harcos nép, de ők becsületesebbek ennél, nem gyilkolnak le ártatlan, fegyvertelen embereket. Ezzel az epizóddal a készítők gyakorlatilag pofán csaptak minket, hogy ébredjünk fel, ez a Death Watch, ők a rosszfiúk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ahhoz képest, hogy én mennyire odavoltam érte, sokaknak okozott csalódást, mint például Dzséjtnek, Darth Sky-nak, Bennek és Llewnek is. (Mondjuk neki mikor nem...) Mintha valahogy mindenki többet várt volna ettől az epizódból, mint amit adott. Bár rajtuk kívül voltak még, akiknek nem tetszett, erős közepesnek tartották, vagy kifejezetten gagyinak. Ami engem bevallom, ledöbbentett, hiszen jómagam nyálcsorgatva néztem végig. >.<

Ne már, hogy neked is csak azon része jött le a mondandómnak, amikor a nem tetsző elemeket ecseteltem. :)

Ha emlékszel, így kezdtem: "Vegyes érzéseim vannak az epizóddal kapcsolatban..." - azt nem mondtam, hogy csalódást okozott az egész, bár tény, hogy a negatívumokról kicsit tovább írtam, mert eléggé zavartak.

Privátban is említettem, hogy nagyon bejött (volna) a rész - mert az epizód sztorijával, hangulatával nincs baj, ahogy azt is, miért nem jött be ez az.

Nem sok kedvem van részletesen ecsetelni, de Ahsoka és Lux "kapcsolata" volt az, ami baromira nem jött be, az irány, ahová szemmel láthatóan tartanak, ami valószínűleg a lány sorsa is lesz. Sokszor említettem már, hogy bármennyire is tartom érzékeny és megértő lánynak őt, nekem kicsit erős az, hogy belemenne egy szerelembe. Persze, ezeknek az érzéseknek nem lehet parancsolni, ha magával ragad, magával ragad, de... ő nem egy hétköznapi személy, hanem Jedi, aki nem 9 éves korában került a Rendbe és... gondoljunk csak Obi és Satine esetére. ;)

A másik dolog, az iszonyatosan erőltetett csók... bőven lett volna más megoldás de érthető okok miatt Lux így döntött nagyrészt öncélú módon.

Persze mindezek lehet, hogy csak nekem nem tetszenek, mert sosem szerettem volna, hogy így végződjön Ahsoka TCW-s pályafutása, de ez van. Megpróbálom elfogadni. Ettől függetlenül megértem, hogy miért tetszett sokatoknak ez a kialakuló románc féleség és miért nem nyomta rá a bélyegét (az egyébként jó epizódra), de nem vagyunk egyformák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég gyenge rész volt. A szép bolygó meg az akció húzta fel, de a történettel nem erőltették meg magukat az írók.

Légből kapott tárgyalás a galaxis sorsáról, ahova csak úgy beszaladgál egy sértett kamasz gyerek? Oké ez eddig max furcsa, a viszont egyenesen röhelyes, amilyen egyszerűen beméri Dooku helyzetét. El sem merem hinni, hogy ezt bem erték dobni. A köztársasági hírszerzés simán beadhatja a felmondását. Persze mindez pont a Mandalore-on, mert hát kell valami kötöttség a később előkerülő Death Watch miatt. A Satine felé mandaloriak meg annyira pacifisták lettek hogy bárki lövölözhet a bolygólyukon?

Artu is felesleges perceket rabol a robotokkal, de muszály volt belerőltetni a megmenekülés végett.

Vizsla eddig se volt pozitív figura, de most teljesen lehúzták az embereivel együtt. A szomorú, hogy most a nézők nagyrésze valósznűleg velük azonosítja a mandalore harcosokat. Pedig, ha Jango élne, akkor szerintem személyesen nyírná ki őket, mert rá nézve szégyen, hogy ezek mandalorinak tartják magukat. A befejezés kapcsán még biztosan vissztérnek, pedig talán jobb lenne ha nem nyüglődnének velük.

Ahsoka miszlikbe apríthatta volna Vizslát, és ott lezárható lett volna.

 

A rész legjobb pillanata Ahsoka rövid akciója a faluban, meg a négyes lefejezés. A faluban fura mód volt ideje levenni a kabátját.

 

 

Hát, ahhoz képest, hogy én mennyire odavoltam érte, sokaknak okozott csalódást, mint például Dzséjtnek, Darth Sky-nak, Bennek és Llewnek is. (Mondjuk neki mikor nem...)

Köszi. :lol: Egyébként nem igaz, szoktak tetszeni részek, bár mostanában sajnos nem sűrűn volt ilyen, de még olyan sem, hogy a hangulatával annyira berántson, hogy az feldetesse a negatívumokat.

 

Valaki az elveszettek között felvettette, hogy a szenátusi őrség vezetője a klónokhoz hasonlóan "Sir" megszólítással felel Ahsokának. A többi női jedit, hogy szólítják? Próbáltam példát keresni, de csak bele lesve néhány részbe olyat találtam, ahol a "General" megszólítást használják. Normál esetben a "ma'am"-ra (asszonyom) tippelnék, Ahsoka esetében meg arra gondoltam, hogy talán ezt a kora miatt nem használják, így jobb híjjánmarad a "Sir" .

Azt figyeltétek, hogy a szenátusi őröknek milyen hibrid ruhája volt? A klasszikus díszes sisak mellet a szenátusi kommandó páncélját viselték.

 

Nute, igen, az írók döntése volt, hogy lezüllesszék őket, mert nem akarták, hogy egy pillanatig is velük szimpatizáljunk, gondolom rájöttek a rajongói vízhangokból, hogy az EU kedvelői nem nagyon vannak oda ezekért az Új Mandalorikért és a Death Watch szerintük sokkal közelebb állnak azokhoz, amilyenek voltak, csakhogy ez nem igaz, már a képregényekben sem voltak soha rossz fiúk, még a régi kultúrában is ők voltak a radikális szélsőségek, akik minduntalan gyilkolásztak. Igen, a mandalori egy harcos nép, de ők becsületesebbek ennél, nem gyilkolnak le ártatlan, fegyvertelen embereket. Ezzel az epizóddal a készítők gyakorlatilag pofán csaptak minket, hogy ébredjünk fel, ez a Death Watch, ők a rosszfiúk.

Mennyire dolgoznak előre? Mert szeritnem ez az évad forgatókönyvileg már biztosan létezett a korábib Death Watch-os részek adásba kerülésekor, talán már az animálást is megkezték, így kétlem, hogy az akkori viszhangok hatására változtattak volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rész legjobb pillanata Ahsoka rövid akciója a faluban, meg a négyes lefejezés. A faluban fura mód volt ideje levenni a kabátját.

Az tényleg badass jelenet volt, nagyon bejött. :cool:

A kabátlevétellel mi a gáz? Akadályozta volna az akrobatamutatványok közben. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mennyire dolgoznak előre? Mert szeritnem ez az évad forgatókönyvileg már biztosan létezett a korábib Death Watch-os részek adásba kerülésekor, talán már az animálást is megkezték, így kétlem, hogy az akkori viszhangok hatására változtattak volna.

Akkor viszont teljesen motivált volt a döntésük, de mégis indokolt. :) Amúgy bocsi, ha általánosítottalak, csak többnyire negatív kritikákat szoktál írni. >.<

 

Sky, én megértem, hogy neked csak az az egy szál nem jött be a részben, de valljuk be, az értékelésednél elég erősen dominált a negatív élmény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az tényleg badass jelenet volt, nagyon bejött. :cool:

A kabátlevétellel mi a gáz? Akadályozta volna az akrobatamutatványok közben. ;)

Tigrisbukfencben, meg lándzsa dobósban nem akadályozta, utána meg túl gyorsan történtek a dolgok, hogy ideje lett volna levenni. Anyira nem gáz, nem komoly negatívumként említettem. Inkább baki a szememben.

 

Akkor viszont teljesen motivált volt a döntésük, de mégis indokolt. :) Amúgy bocsi, ha általánosítottalak, csak többnyire negatív kritikákat szoktál írni. >.<

Semmi gond, nem vettem fel. A pozitívumokat nem nagyon szoktam kiemelni és kell, hogy legyen negatív hang is, a többség meg úgy is mindig pozitívat ír.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tigrisbukfencben, meg lándzsa dobósban nem akadályozta, utána meg túl gyorsan történtek a dolgok, hogy ideje lett volna levenni. Anyira nem gáz, nem komoly negatívumként említettem. Inkább baki a szememben.

 

 

Semmi gond, nem vettem fel. A pozitívumokat nem nagyon szoktam kiemelni és kell, hogy legyen negatív hang is, a többség meg úgy is mindig pozitívat ír.

Llew, igazából mind tudjuk, hogyha egyáltalán nem tetszenének a részek, akkor nem is néznéd. :D Szóval inkább írj negatívumot, és nézd, minthogy egyáltalán ne is nézd. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit én még nem írtam le, hogy az új bolygó viszont nagyon szépre sikeredett, az állandó hóesés, a keleties falucska, a mandalori tábor, nekem talán Tibetet juttatta eszembe. Szinte biztos, hogy a hely többször nem fog visszatérni (és valószínűleg míg Ahsokáék leléptek, a Death Watch kiirtotta az egész lakosságot), de így is szép volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékeim szerint Mina Bonteri azt mondta, hogy az apját klónok ölték meg az aargonari csatában.

Dooku szerint Mina Bonteri is Köztársasági támadás áldozata lett... Erről ennyit. :D

 

Privátban is említettem, hogy nagyon bejött (volna) a rész - mert az epizód sztorijával, hangulatával nincs baj, ahogy azt is, miért nem jött be ez az.

Nem sok kedvem van részletesen ecsetelni, de Ahsoka és Lux "kapcsolata" volt az, ami baromira nem jött be, az irány, ahová szemmel láthatóan tartanak, ami valószínűleg a lány sorsa is lesz. Sokszor említettem már, hogy bármennyire is tartom érzékeny és megértő lánynak őt, nekem kicsit erős az, hogy belemenne egy szerelembe. Persze, ezeknek az érzéseknek nem lehet parancsolni, ha magával ragad, magával ragad, de... ő nem egy hétköznapi személy, hanem Jedi, aki nem 9 éves korában került a Rendbe és... gondoljunk csak Obi és Satine esetére. ;)

Tényleg nem értem ezt az ellenérzésedet. :) Még ha Ben írta volna megérteném de Te? :D Továbbra se érzem mi olyan nagy probléma ezzel a bimbózó kapcsolattal. Felhozod Satinet és Obit de kihagyod Anakint és Padmét. Pedig Ahsoka jellemfejlődése kicsit Anakinnal párhuzamos, csak a lény mindig a jobb utat választja.

 

Amit én még nem írtam le, hogy az új bolygó viszont nagyon szépre sikeredett, az állandó hóesés, a keleties falucska, a mandalori tábor, nekem talán Tibetet juttatta eszembe. Szinte biztos, hogy a hely többször nem fog visszatérni (és valószínűleg míg Ahsokáék leléptek, a Death Watch kiirtotta az egész lakosságot), de így is szép volt.

Nekem pedig az Orto Plutoniát juttatta eszembe. :D Imádom ezeket a havas bolygókat. Mind a kettő megveri a Hoth -ot. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.