Ugrás a kommentre

4x14 - A Friend in Need


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

dalekterminator

Elküldve: 2012.01.15 00:30

Idézet: KisKósa - Dátum: 2012.01.14 22:58

Le vagyok döbbenve, hogy hányótoknak okozott csalódást ez az epizód, egyszerűen ép ésszel nem tudom felfogni. >.< Ez körülbelül olyasmi eset lehet, mint a Shadow Warrioresetén, ti voltatok olyan éber nézők, hogy odafigyeljetek a hibákra, de én a hangulatot olyan varázslatosnak éreztem hogy belefeledkeztem az egészbe.

 

 

Nekem nem okozott annyira csalódást. Sőt, mind mondtam, majdnem pont azt kaptam, amit elvártam tőle.

 

Amúgy nem értem, hogy miért csak most kapták fel sokan a fejüket. Az, hogy Ahsoka és Lux között lesz valami már a Heroes on Both Sides-ban is nyilvánvaló volt, bár nekem az elején úgy tűnt, hogy Lux csak egy rövid távú dolog lesz. Bevallom régen egyszer-kétszer én is elképzeltem, hogy ha lesz Ahsokának fiúja, akkor vajon ki lenne vagy mi, de egyáltalán nem azzal a motivációval, mint mások. Személy szerint azt hittem, hogy a választottja egy másik Jedi lesz. Egy Szürke Jedi féleség, aki sokkal jobban tud a sorok között olvasni, mint a többi Jedi és eléggé lázadó, de azért hűséges a Rendhez. Abba kéne hagyni már ezt a folyamatos bosszankodást azon, hogy az alkotók mit miért és hogyan csináltak. Ez már a 4. évad! Ami azt jelenti, hogy már csak egy van hátra, ezért próbáljuk meg élvezni a sorozatot és elfogadni, amit látunk, mert azt már úgy sem lehet visszacsinálni. Az írók meg azt csinálnak a sorozat szereplőivel, amit csak akarnak. Ebbe nincs beleszólása senkinek, ezért fölösleges találgatni, mert a végén úgy is ők mondják meg, hogy mi lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

csoli1138

Elküldve: 2012.01.15 08:38

Nekem tetszett ez a rész, méghozzá nagyon.

Velem pont, hogy feledtetni tudta a látványos és izgalmas akció az esetleges és viszonylagos csacskaságokat.

A rész vége felé volt egy két olyan reakcióm nézés közben; hogy "hú", és utána rögtön "hú bazmeg!" és közben önkéntelen helyezkedés a fotelben.

Ez azért ritka ám!

Nem bánom, hogy a Death Watch nem Satine ellen ment, mert végre láttam őket akcióban.

Jobbak terroristának, mint Dooku pamlagon hagyott bábjainak, amivé a Duchess of Mandalore-ban váltak.

Az a szál jól indult a 2. évadban de nekem nagy csalódás, amit kihoztak belőle.

Ez már inkább állat volt; Vizsla fekete kardját amúgy is imádom, szóval odáig voltam.

Ahsoka meg az előző részben fintorgott, mikor Anakin előlényeket kaszabolt, erre ő négy Mandit egyszerre lefejez? Ez igen!

Ahsoka vs. Windu= 4-1

Lux nem a kedvencem, de nem volt gáz, fejlődött a srác.

A kényes témában nem írok -ahogy eddig sem, pedig nem kis véleményem van, alig bírom magamban tartani- úgysem rajongói szavazás fogja eldönteni a továbbiakat és tényleg kár lenne az értékes fórum-hasábokért.

Összegezve:nekem inkább egy ilyen rész, mint egy trilógia aminek nem tetszik a befejező része.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt

Idézet: KisKósa - Dátum: 2012.01.14 22:58

Le vagyok döbbenve, hogy hányótoknak okozott csalódást ez az epizód, egyszerűen ép ésszel nem tudom felfogni. >.< Ez körülbelül olyasmi eset lehet, mint a Shadow Warrior esetén, ti voltatok olyan éber nézők, hogy odafigyeljetek a hibákra, de én a hangulatot olyan varázslatosnak éreztem hogy belefeledkeztem az egészbe.

 

Ami miatt csalódtam picit az epizódban, azok nem hibák. Vannak benne hibák, de azok nem érdekelnek. Én egyszerűen mást vártam, más sztorit, a szereplők másféle mozgatását. Eleve Lux történetbe helyezését és összemosását a Halálőrséggel erőltetettnek érzem. Miért a Halálőrséggel paktál le? Kiszámíthatatlan, rejtőzködő és a jelek szerint már csak kalózkodó, többszörösen szét- és levert bagázshoz, akik túl jellegzetesek, és Dookuval baromira rosszban vannak, így a küszöbéig sem juthatnának. Ellenben Dooku hollétéért szerintem jó sok szervezet még fizetne is, a Jediktől a Köztársaságon át az Éjnővérekig.

Aztán az Ahsoka és Lux között lévő viszonyt szintén megtűzdelték egy-két olyan pillanattal, amik erőszakosan kerültek ide, például az a csók. Annak nem így kellett volna elcsattannia. Az egészen érződik, hogy csak azért tették bele, hogy benne legyen. Öncélú.

A Halálőrséget meg egyszerűen lealacsonyították a dicső múltért küzdő büszke harcosokból falvakat terrorizáló kalózbandává. Tényleg, ha Pre Vizsla nem tűnt volna fel, akkor még nem is lett volna gáz, de most ez a mandi haderő krémje, a gerince? Ezután vajmi nehéz lesz hitelesen előadni egy újabb Mandalore-ért menő harcot feldolgozó sztorit, mert nagyjából annyira lenne hihető, mintha Hondo és csapata a győzelem reményében lerohanná a Jedi Templomot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Embo

Elküldve: 2012.01.15 09:52

Nagyon tetszett a rész, az előző trilógia valami megmagyarázhatatlan okból nem nyerte el maradandó csodálatom, de a Friend in Need visszahozta az általam elvárt színvonalat/történettémát.

Az elején jó látni a három szeparatista szenátort, Voe Atell-t, Bec Lawise-t és Amita Fonti-t. Teljesen jogosan küldték el Lux-ot a bánatba, ostoba módon berohant a gróf-ellenes mondanivalójával egy tárgyalásra, ahol a társaság fele Dooku szövetségese.

Külön pirospont a festéssel rendelkező kommandódroidok és a kilőtt üvegek miatt.

Carlac és a Ming Po nép eddig a sorozat legjobban eltalált világa, illetve népe. Igaz, ezt már említettem, de nagyon megfogtak. Főleg Pieter, elképesztő arc.

Az Artu által regenerált droidok lázadása igazából komikus volt, jót is nevettem szegényeken.

A Death Watch pedig nagyon elzüllött. Ahogy néztem a táborukat leesett az állam, a sok negatív jelenség miatt. A Mandalore-t felszabadító hadsereg pitiáner rablóbandává züllött, és egy jelentéktelen bolygón fosztogatja a szerencsétlen falusiakat.

Vizsla is kicsit nyúzott lett, látszik, hogy rossz idők járnak a Halálőrségre.

Bo-Katan viszont jópofa volt, ahogy méregette Ahsoka-t.

Jut eszembe Ahsoka, azért leesett az állam amikor négy mandalórit lefejezett. Rövid úton legyökereztem.

A téli szerkója is tetszett, akárcsak Lux sapija.

Megmondom őszintén nem nagyon érdekel Lux és Ahsoka kapcsolata, annyiban azonban izgat a dolog, hogy remélem azért fajsúlyosabb indokkal írják ki a sorozatból.(Már ha kiírják.) Nem örülnék ha Lux miatt hagyná el a Jedi Rendet.

 

Na nem facsarom tovább a szót, nagyon jól szórakoztam a részen!

Szerkesztve Embo által: 2012.01.15 09:56

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKósa

Elküldve: 2012.01.15 09:54

Dzséjt - Dátum: 2012.01.15 09:21

Ami miatt csalódtam picit az epizódban, azok nem hibák. Vannak benne hibák, de azok nem érdekelnek. Én egyszerűen mást vártam, más sztorit, a szereplők másféle mozgatását. Eleve Lux történetbe helyezését és összemosását a Halálőrséggel erőltetettnek érzem. Miért a Halálőrséggel paktál le? Kiszámíthatatlan, rejtőzködő és a jelek szerint már csak kalózkodó, többszörösen szét- és levert bagázshoz, akik túl jellegzetesek, és Dookuval baromira rosszban vannak, így a küszöbéig sem juthatnának. Ellenben Dooku hollétéért szerintem jó sok szervezet még fizetne is, a Jediktől a Köztársaságon át az Éjnővérekig.

Aztán az Ahsoka és Lux között lévő viszonyt szintén megtűzdelték egy-két olyan pillanattal, amik erőszakosan kerültek ide, például az a csók. Annak nem így kellett volna elcsattannia. Az egészen érződik, hogy csak azért tették bele, hogy benne legyen. Öncélú.

A Halálőrséget meg egyszerűen lealacsonyították a dicső múltért küzdő büszke harcosokból falvakat terrorizáló kalózbandává. Tényleg, ha Pre Vizsla nem tűnt volna fel, akkor még nem is lett volna gáz, de most ez a mandi haderő krémje, a gerince? Ezután vajmi nehéz lesz hitelesen előadni egy újabb Mandalore-ért menő harcot feldolgozó sztorit, mert nagyjából annyira lenne hihető, mintha Hondo és csapata a győzelem reményében lerohanná a Jedi Templomot.

 

Jogos, az a csók tényleg elég erőltetetten lett belerakva, nekem sem tetszett különösebben, de az epizód hangulata valahogy feledtetni tudta ezt. A Death Watch pedig gondolom azért süllyedt ideáig, mert ott hagyta őket a legfőbb támogatójuk. Dooku gróf is megmondta neki a Duchess Of Mandalore végén, hogy önerőből bár el tudnák foglalni Mandalore-t, nem bírnák egy-két napnál tovább megtartani. Dooku pedig valószínűleg hátat fordított nekik a sikertelen merénylet kíséret után, amit egy kicsit azért indokolatlannak tartok, mert azért egy ilyen jellegű terrorista csoport, még ha egy kicsit önfejű is, azért hasznos ütőkártya lehetett volna a kezében. Egy olyan önérzetes mandalori pedig, mint Pre Vizsla, gondolom nem hagyhatott szó nélkül ekkora árulást és ezért bosszúból megtámadta Dooku-t. Már a támadás természetéből adódóan nem maradhattak túl sokan, ahogy itt a Carlac-on sem volt olyan jelentős létszámuk, mint a Duchess Of Mandalore végén. Túl gyengék ahhoz, hogy bármit is tegyenek a dicső terv érdekében, ezért lezüllöttek a közönséges banditák szintjére. Én egyébként azt vártam, hogy kiderüljön, hogy valójában a Death Watch áll Mina Bonteri meggyilkolása mögött, de ez a fordulat valahogy kimaradt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát

Elküldve: 2012.01.15 11:09

Nekem hangulatilag nagyon bejött a rész! Valóban volt benne pár erőltetés, meg tényleg érdekesen voltak mozgatva a szálak, de a bolygó nagyon megfogott. Illetve még pár jelenet, pl. amikor a droidok körülveszik Artut, amikor Ashoka levágja a négy fejet, vagy amikor a végén megölik a faluvezető unokáját, és utána felégetik a falut.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes epizód volt. Az elején a politikai részen kicsit ledöbbentem. Újra kezdődtek a tárgyalások a két oldal között? A szepik oldaláról nem lehetett nagy jelentősége, ha csak ilyen noname valakiket küldtek. Amúgy ez rengeteg kérdést felhoz. Miként történhetett ez? Egyáltalán Palpatine és Dooku mit szól ehhez? Ráadásul Anakin állítása szerint jól is haladnak a tárgyalások. Valószínűleg lesz még ennek folytatása a következő részekben, most csak a felszínt karcolgattuk.

 

Itt és most inkább Ahsokán és Luxon volt a hangsúly, valamint a kettejük kis kalandján. Szó szerint értve. Ebben a szálban sok olyan dologra választ kaptam ami azóta érdekelt, hogy az adott epizódban felbukkantak. Ilyen a DeathWatch jelenlegi helyzete, de legalább ennyire érdekes Lux Bonteri viszonyulása az anyja halálhoz. Simán benne volt a pakliban, hogy bekajálja a mesét, miszerint a Köztársaság felelős Mina haláláért. Kellemes meglepetésemre azonban nem így történt, tehát a fiú nem vak. Bátorságra vall ahogy megjelent a tanácskozáson és kikelt Dooku ellen. Az viszont nagyon jellemző, hogy innen egyből a kivégzésére vitték. Vajon honnan tudta meg Lux, hogy a gróf áll a háttérben? És miért nem hisz neki senki a szepi oldalon? A terve valahol érthető is, emellett nagyon vakmerő. Nyilván egyedül nem tud harcba szállni a gróf ellen, ezért kell egy erős szövetséges akik oldalán eséllyel veheti fel a harcot (persze így is esélytelenek, de ezt nem tudhatja szegény). És itt jön be a képbe Vizsla bandája, akikről szintén megtudhatjuk, hogy a Mandalore -i kudarc után meghasonlottak Dooku -ban, és ki is akarták nyírni! Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de nekem igazán most jött le mennyire aljas és szemét banda ez a Death Watch. Sőt, mintha még lejjebb csúsztak volna. A droidok lövöldözése még csak-csak elmegy, de amit a bennszülött faluban műveltek az túl megy minden határon. Élve lángszóróztak embereket könyörgöm. :roll: Még szép, hogy Ahsoka nem bírta cérnával. Az ezután következő akció kiváló volt! Irtotta őket keményen. A sorozat egyik legnagyobb pillanata, amikor kiszabadul a fogságból, és egy suhintással négy Manadalore harcos fejét vágja le. Az epizód végére Lux naivitása is a múlté lett, de volt ami viszont erősödött. Az pedig a fiú és a lány kapcsolata. Az az elbúcsúzás a végén nagyon ízlésesen lett megcsinálva, és talán a készítők ebbe az irányba fogják Ahsoka sorsát elvinni a végén. Szerelmes lesz és valahogy "eltűnik" a rendből. Megmondom őszintén ez lenne a legfrappánsabb megoldás már csak azért is, mert hajaz Aankin helyzetére.

 

Szóval szuper kis rész volt, és megint csak új szálakat indított el sok tekintetben, amik már azóta megerősítést nyertek (mármint, hogy lesz róluk még szó).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKósa

Elküldve: 2012.01.15 14:38

Idézet: Dzséjt - Dátum: 2012.01.15 13:28

És? Hogyan jön ez ide? Nekünk nézőknek már rég megvolt az ep6, Kósa pedig legjobb tudomásom szerint néző, nem szereplő - Kósa, közbe vághatsz, ha tévednék

 

Ott voltam, Kray Fellis volt a nevem és Jabba, a Hutt vitorláshajóján dolgoztam a konyhában. Felvettem a rendeléseket, telepakoltam R2-D2 tálcáját italokkal, aztán visszamentem a konyhába, hogy elkészítsem Max Rebónak az omlettet csípős bantharaguval. Nem sokkal később furcsa zajokat hallottam odakintről, de nem hagyhattam ott ragut, különben odaégett volna az egész, szóval nem mentem ki megnézni, mert azt hittem, hogy már megint Jabba emberei itták holt részegre magukat és csinálják itt a balhét. Épp az óriási hűtőszekrényt nyitottam ki, amikor megnéztem, hogy van-e még kék tejünk, ugyanis az is hozzá jár a menühöz, de aztán hirtelen nagy lökést éreztem, beleestem a hűtőbe, amely rám csukódott. Hatalmas robbanásokat hallottam, a hűtő ide-oda bucskázott, többször is beütöttem a fejem odabent, közben pedig tiszta kék tej lettem, mert az a maradék egy doboz is szét ment a rázkódások során. Aztán éreztem, hogy földet értem, kinyitottam a hűtő ajtaját és kint találtam magam a sivatag közepén. Jabba vitorláshajója darabokban hevert mindenütt. Amikor kinéztem az égre láttam még egy olyan siklót eltűnni a messzeségben, amelyek a vitorláshajót kísérték. Én meg hát, nem tehettem mást, ezért vissza gyalogoltam Mos Eisley-be, hogy keressek magamnak valami új munkát, szerencsére a Mos Eisley Cantinába mindig jól jön egy csapos, vagy egy pincér...

 

Szerk.: Később megtudtam, hogy Max Rebo is túlélte a robbanást, de valahogy mégis elkerültük egymást, pedig ugyanoda tartottunk. Láttam a Cantina ajtajában, de mire odaérhettem volna, már csalódottan útnak indult. Szegény, ha tudná milyen ínycsiklandó volt az a ragu...

 

 

Szerkesztve KisKósa által: 2012.01.15 17:08

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Llew

Elküldve: 2012.01.15 15:01

Idézet: Werebazs - Dátum: 2012.01.14 15:24

Azt azért vedd figyelembe, hogy Ahsokát kilométereken át a csuklójánál és a derekánál fogva rángatták át árkon-havon. Az epizód végén még sántított is szegény Mellesleg én nem neveznék valakit, aki túlélt egy-egy fénykard párbajt Obi-Wan-nal és Dooku-val "műkedvelő vívónak"

Magyarázatot mindig lehet keresni, de jobb lenne ha inkább jobb sztorikat írnának és nem kéne.

 

Vizslának van egy spéci fénykardja. Ennyi, mert használni nem igazán tudja, max ártalalnok leszúrására, meg fogjok kivégzésére. Ha emlékszel Obi-Wan alaposan elkente a száját, amikor vívtak és a csak az embereit ráuszítva tudta megfutamítani. Vizsla és Dooku összetűzéséről gyakorlatilag nem tudunk semmit. Kétlem, hogy Dooku megelégedett volna egy sebhely kiosztásával, ha Vizsla és csapat komolyabban az életére tör. Azok után pedig ahogy Obi-Wan leiskolázta vívásban, nagy hülyeség lenne, hogy karddal szál szembe Dookuval, aki a galaxis egyik legjobb vívójaként jobb Obi-Wannál. Szóval egy ilyen megint csak ugyan úgy az erőviszonyok felborítása lenne, mint mikor a múltkor Anakin nem bírt a Naboon a magnaguardokkal.

Vizslának különösebb technikája sem volt, csak erőből vagdalkozott, mint Opress. Szóval vívásban a sor végére tenném, Ashokának simán végeznie kellett volna vele. Nem a hárirakétát megkarcolni, hanem a tuljadonossal együtt kettévágni. Persze Vizsla nyilván nem halhatott meg, hisz még lesz szerepe valószínűleg.

 

Idézet: Platschu - Dátum: 2012.01.15 12:04

Felemás a véleményem. Ez a Japán koppintás nem kellett volna, mert elég illúzióromboló volt. Távoli galaxisban ne legyenek már földi kultúrák ilyen áthallással... S bár nagyon szépen megcsinálták, de hogy képzelték, hogy hóviharban virágoznak a cseresznyefák?

A sodanoknál jó volt?

 

Idézet: Ody Mandrell - Dátum: 2012.01.15 12:26

Nekimentek Dooku -nak és szinte az egész galaxis rájuk vadászik. Egyértelmű, hogy bujkálnak egyelőre én azt hittem ez napnál világosabb...

Az, hogy mindenki őket keresi az azért talán túlzás. Inkább a kutya sem. A mandalori fiaskó után - valamilyen módon - elváltakútjaik Dookutól és egyszerűen nincs hova menniük. Satinék jól el vannak otthon, örülnek, hogy megszabadultak tőlük. A Köztársaság ellen semmit nem tettek, azoknak van elég bajuk, miért kersnék őket. Dooku sem hiszem, hogy komolyabban tartana tőlük.

 

 

Az egész részben az a legszomorúbb, hogy a nézők most már végleg ezekkel a szánalmasan béna Vizsláékkal azonosítják a mandalore harcosokat. Ha Jango élne valószínűleg személyesen nyírná ki mindet, mert rá nézve szégyen, hogy ez a pitiáner, becstelen banda mandalóriainak nevezi magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKósa

Elküldve: 2012.01.15 15:04

Idézet: Llew - Dátum: 2012.01.15 15:01

Az egész részben az a legszomorúbb, hogy a nézők most már végleg ezekkel a szánalmasan béna Vizsláékkal azonosítják a mandalore harcosokat. Ha Jango élne valószínűleg személyesen nyírná ki mindet, mert rá nézve szégyen, hogy ez a pitiáner, becstelen banda mandalóriainak nevezi magát.

 

Ez mondjuk igaz, bár az EU-t jobban ismerő nézők tudják, hogy a Death Watch tagjai mindig is a mandaloriak közül a legrosszabb fajtát képviselték.

Szerkesztve KisKósa által: 2012.01.15 15:05

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ágki

Elküldve: 2012.01.15 15:27

Lehet,hogy rosszul láttam,de szerintem a Heroes on Both Sides-ban az elbúcsúzásnál Lux (majdem) ugyanúgy néz vissza Ahsoká-ra,mint most Ahsoka Lux-ra a Friend in Need-ben

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKósa

Elküldve: 2012.01.15 15:29

Idézet: Ágki - Dátum: 2012.01.15 15:27

Lehet,hogy rosszul láttam,de szerintem a Heroes on Both Sides-ban az elbúcsúzásnál Lux (majdem) ugyanúgy néz vissza Ahsoká-ra,mint most Ahsoka Lux-ra a Friend in Need-ben

 

Nem, nem láttad rosszul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

csoli1138

Elküldve: 2012.01.15 16:10

Idézet: Llew - Dátum: 2012.01.15 15:01

Ha Jango élne valószínűleg személyesen nyírná ki mindet, mert rá nézve szégyen, hogy ez a pitiáner, becstelen banda mandalóriainak nevezi magát.

 

 

Róla Almec azt mondta, hogy közönségs fejvadász és fogalma sincs honnan szerezte a páncélt.

Ergo nem is mandalori, gondolom.

Mondjuk nem is rendelkezett ilyen szőke kékszemű rassz-jegyekkel, mint a mandaloriak általában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKósa

Elküldve: 2012.01.15 16:38

Idézet: csoli1138 - Dátum: 2012.01.15 16:10

Róla Almec azt mondta, hogy közönségs fejvadász és fogalma sincs honnan szerezte a páncélt.

Ergo nem is mandalori, gondolom.

Mondjuk nem is rendelkezett ilyen szőke kékszemű rassz-jegyekkel, mint a mandaloriak általában.

 

Jango Fett ízig-vérig egy igaz mandalori, ilyen állításokat meg ne lássak. Almec azért tagadta le Jango Fett mandalori mivoltát, hogy ne tüntesse fel rossz színben a Satine által vezetett Új Mandalori kormányt. Jango népét, az igazi mandalorikat pont hogy a Jedik nyírták ki, Dooku vezetésével, aki akkoriban még a Rend tagja volt és azóta is nagy hatással vannak rá az itt történtek. Jango Fettnek sikerült túlélnie. Mindez a Death Watch manipulációjának volt köszönhető, hiszen lényegében tévedésből nem is az igazi tetteseket mészárolták le, hanem azokat, akiknek közük sem volt az egészhez. Egy mandalori pedig nyilván nem fogja megadni magát. Jango Fett valóban nem a Mandalore-on született, hanem a Concord Dawnon és ezért nem olyan szőke, mint ott mindenki más. Viszont mandalori neveltetést kapott és mint tudjuk, mandalori akárki lehet, mert az nem egy nép, hanem egy kultúra, amely nyitva áll a külvilágiak számára. Igen, tudom, ez egy EU-ban történt esemény, de mindaddig, amíg a TCW nem hoz fel valami újat a témában, addig így történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody Mandrell

Elküldve: 2012.01.15 16:49

Idézet: Llew - Dátum: 2012.01.15 15:01

Az egész részben az a legszomorúbb, hogy a nézők most már végleg ezekkel a szánalmasan béna Vizsláékkal azonosítják a mandalore harcosokat. Ha Jango élne valószínűleg személyesen nyírná ki mindet, mert rá nézve szégyen, hogy ez a pitiáner, becstelen banda mandalóriainak nevezi magát.

 

Talán visszahozzák őket az "életbe" az ötödik évadban melyben központi szerepet játszanak állítólag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabopolasszar

Elküldve: 2012.01.15 16:54

Idézet: KisKósa - Dátum: 2012.01.15 16:38

Jango Fett ízig-vérig egy igaz mandalori, ilyen állításokat meg ne lássak.

 

Főleg ha azt is belevesszük hogy az őse Cassus a mandalore-i sereg magas rangú tisztje és a Mandalori Háború egyik hőse volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt

Elküldve: 2012.01.15 17:14

Idézet: Donát - Dátum: 2012.01.15 13:51

Dzséjt: szerintem a csókra azért volt szükség, mert Ahsoka nem vette észre az érkezőket, és lebuktatta volna magát, hogy Jedi.

 

Persze, hogy ez volt a cél, csak ez egy rossz cél egy olyan személy szerepeltetésével, akivel ott az Erő, és így szorult helyzetben valószínűleg jóval korábban megérzi a fenyegetést. Ahogy ezt eddig minden Jedi és Ahsoka is megtette. Persze a TCW készítői sokszor hajlamosak megfeledkezni a Jedik esetében az Erőről és annak jótékony hatásairól, de amikor ezt teszik, az nem teszi megmagyarázottá egy értelmetlen mozdulatot.

Idézet: Ody Mandrell - Dátum: 2012.01.15 14:02

Olyan vagy mint Frei. Jó sztorikat rántasz elő a kalapból, csak hogy a fele se igaz. Erről egy árva szó nem volt azokban a részekben! Éppen ellenkezőleg.

 

Hupsz, összekevertem tesze-tosza idióta Almecet tesze-tosza idióta Merrikkel. A franc ebbe a sok tesze-tosza idióta, hatalomra törő mandi politikusba.

Idézet

Persze nekem meg neked frankó, de Lux -nak nem volt frankó. Ez a lényeg. A csók pedig nyilván azért született mert Lux szerette volna amúgy is...ez csak egy jó ürügy volt számára és hirtelen ötlet. Kis romantikus érzékkel erre rá lehet jönni mert ez nem harcászati téma.

 

Hát lehet, hogy az én lelkem nem elég fogékony a romantikára, de egy terrorista táborban, mikor meg van a lehetősége annak, hogy a társam lebukik, mint az említett terroristák egyik legnagyobb ellensége, és mindkettőnket kivégzik, nos ezt nem biztos, hogy csókra érdemes romantikus pillanatnak találnám.

Lux meg nézze a holohíreket, mert gondolom, a mandi ügy eléggé nagy port kavart. A Dooku elleni támadást meg Almec maga mondta neki, ha ezek után nem volt neki frankó az ügy, akkor Luxot Ahsoka nem az eszéért fogja megkedvelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Sky

Elküldve: 2012.01.15 18:49

Vegyesek az érzéseim az epizóddal kapcsolatban. Bár alapvetően tetszett, sőt a hangulat és a sztori is nagyon jó volt, akadt valami, ami számomra eléggé rányomta a bélyegét a részre - nem lesz nehéz kitalálni, mi. De erről inkább később írnék.

 

Szóval maga a hangulat nagyon ott volt a szeren, talán az évadból a legmegnyerőbb. A Death Watch visszatérése jó volt, nem okoztak csalódást a terveiket illetően. Arra kíváncsi lettem volna, mi történt konkrétan Vizsla és Dooku közt, amiért előbbi fontosabbnak tartotta a vendettát, mint megdönteni Satine kormányát, amiért korábban épp a Sith-el fogott össze és amiért annyit fáradozott. Apropó Vizsla... lehet, hogy csak nekem tűnt fel, de mintha pösze lett volna kicsit. A 2. évad óta biztos kirúgták már pár fogát. Örültem volna, ha a Vizsla és Dooku közti helyzetet kicsit jobban lefestik, persze nagyjából így is érthető volt a lényeg. A zygerriaiak után megint megkaptam az általam úgy "kedvelt" viselkedésformát. A szomszéd faluból elhurcolt lények (akik nyilván kaja szempontjából voltak szükségesek a DW számára, nem azért, mert nem volt jobb dolguk, mint falukat terrorizálni) tulajdonképp ugyanabban a bánásmódban részesültek, mint a togruták a zygerriai férgek által, csak a DW "módszere" némileg kevésbé volt brutális. Nem mindegy, hogy ostorral vernek, amíg halálra nem dolgozod magad a bányában, vagy némi mozgástered azért van és a nők részéről való cselédmunkán kívül sok mást nem kell tenned, mint megtűrni a mocskokat a lakhelyeden. Persze a lényeg így is ugyanaz. Gusztustalan bánásmód ez egy élőlénytől egy másikkal szemben. A falubeliek mellesleg hihetetlen naívak voltak, kb. olyanok, mint a lurmen telepesek az 1x13-as részből. Egy terrorista csoport önszántukból, békésen elhagynak egy általuk megszállott területet, mi? Valószínű. Amikor Vizsla gúnyosan ecsetelte, hogy "persze, akkor elmegyünk", egyértelmű volt, hogy valamilyen formában hentelés vár a lakosokra. A gyújtogatás valami kegyetlen volt, ahogy Thryla halála is. De az "okosok" megmondták: "ez csak egy gyereksorozat", így természetes az ilyen, ahogy a fejlevágás vagy a seggrepacsi is.

 

De ha már naivitásnál tartunk, meg kell említenem Lux Bonterit is, akit ha valaki esetleg megszeret, biztos nem az eszéért fog. Lepaktál a DW-vel, (ami közismerten nem egy jótékony célú szervezet) Dooku haláláért és aztán? Hogyan tovább? Vígan fosztogat velük tovább? Az elég nehezen hihető, hogy egy ilyen jól informált gyereknek ne jutna tudtára, akár a HoloNet, akár más infóforrás által, hogy milyen is valójában a DW. Gondolom ült a kis szobájában, nézegette a híreket és mondta magában, hogy "á, biztos nem igazak ezek a pletykák... a DW tuti nem egy terrorista csoport... mi bajom lehet, ha lepaktálok velük?" Számíthatott volna rá, hogy nem kell hozzá sok idő, míg ezek a nemes lelkű emberek valami olyat tesznek, ami nem tetszik neki. Azért viszont jár a jó pont Luxnak, hogy nem borította el a köd az agyát és nem dőlt be Dooku szánalmas manipulációinak, így nem a Köztársaságot okolta Mina haláláért. Mondjuk amikor elkábította Ahsokát, megint nem tudom, mire számított? Örökké aludni fog a lány, vagy ha fel is ébred, fénykardjai híjján megijed és nyugodtan ücsörög a popóján? Szóval végtelen naiv gyereknek tartom ezt a Luxot. Kora és tapasztalathiánya révén ez még talán megbocsájtható, bár a fent említett példákhoz nem kell más, csak paraszti ész. Ennek ellenére nem mondom azt, hogy utálom. Persze az ellenkezője sem igaz, mert a kedvenceim sorába sem fog beállni.

 

Igazság szerint, baromi nagy mázlista, amiért kikapta Ahsokát. Halál komolyan mondom. Nem elég, hogy a lány készségesen megmenti az életét (ráadásul nem is egyszer), utána a srác hálából elkábítja az idióta bosszúja miatt (amivel mindkettejüket életveszélybe sodorja), majd elveszi a fénykardjait, ezáltal nem kicsit kiszolgáltatva a DW tagjainak, később öncélú módon lesmárolja, majd elfogatja... ha nincs ott Artu (örök hálám, cimbi ), akkor Ahsoka már szitává lenne lőve, ahogy valószínűleg Lux is. Remek terv, valóban! Ja, azt is hozzá kell tenni, hogy Ahsoka természetesen nem is egyszer figyelmeztette, hogy a DW-ben nem szabad megbízni, menjen vele Coruscantra, stb. Tehát nem értem, mit lát benne Ahsoka. Azon kívül természetesen, hogy egy ártatlan ember, aki önhibáján kívül keveredett az események sűrűjébe (Mina halálával) és akit Jedi révén meg kell óvnia a veszélytől.

 

Azonban érezhetően... és itt jön az a bizonyos "bélyeg", amiről az elején beszéltem ...össze fognak jönni. Sajnos én ezt már tényként kezelem és megpróbálom elfogadni, bármennyire is irtózom a gondolattól. Lux már a 3x10 óta többet szeretne Ahsokától, mint barátság, mondván "hm, nem rossz, amit látok... sőt, egész jó"... ezzel a gond csak az, hogy ő Ahsoka külsőségeibe szeretett bele, nem abba, amilyen személyiség (legalábbis anno). Ezt biztosra veszem, hiszen akkor jó ha 3-4 mondatot váltottak, tehát nem ismerhette. Ahsoka pedig egyértelműen csak egy áldozatként tekintett rá, akiből később jó barátja lett, akinek szívesen a segítségére sietett. A készítők azonban olyan balga módon vitték tovább ezt a szálat, hogy megmondom őszintén, dühít. Főleg a csók része... annyira erőltetett, hogy az valami hihetetlen? Miért? Mert számtalan más módon elhallgattathatta volna Ahsokát... mondjuk "Cccs, jönnek...", vagy a szájára teszi a kezét, akármi... de ez a csók egyértelműen csak arra volt kitalálva, hogy "na, menjen a kapcsolatuk egy következő fázisba"... és Ahsoka hiába nem akarta ezt (mert szemmel láthatóan, ellökte magától Luxot) és hiába nem érez teljesen úgy, mint Lux, az apró jelek sajnos árulkodnak... ahogy Mandalore-on egymásra néznek... ahogy rázoomol a kamera, amikor megfogják egymás kezét... ahogy a végén elbúcsúznak egymástól és Ahsoka kis híjján elsírja magát (itt mellesleg baromira összeszorult a szívem, hogy így látom)... biztos, hogy az a célja a készítőknek, hogy a lány beleszeret a srácba, elhagyja a Rendet és kész... ennyi. Nagyon nem szeretném, hogy ez legyen a sorsa, de jelenleg így áll a helyzet, amivel próbálok megbarátkozni, bármennyire is nem tetszik. Mert egyáltalán nem tetszik, sőt... egyedül emiatt van némi negatív hangvétel bennem a rész iránt. Minden áron össze akarják őket boronálni. Ez a Star Wars, nem Love Story. Én elhiszem, hogy a sok kislány, akinek Ahsoka a példaképe, szívecskés képekkel rakja össze Luxxal, meg Luxsoka fanklubokat alapít a DeviantArton, azok számára most jót tettek, miegymás. Én viszont csalódtam és érzésem szerint, nem vagyok ezzel egyedül. Persze azt meg kell hagyni, hogy nagyon cselesek a készítők, mert még mindig lehet azt mondani, hogy bár Lux szerelmes Ahsokába (szegény flótás), amit a lány nem viszonoz, pusztán barátsággal és később elvarni úgy a szálakat, hogy nem jönnek össze, mégis... én valamiért nagyon erősen így érzem. A "még találkozunk" mondat is sokat sejtető. Ráadásul a végén, amikor Ahsoka a távolodó kabint nézte, az első gondolatom ez volt: "basszus... Ahsoka szerelmes"... az apró momentumok alapján nekem ez már többnek tűnik, mint barátság. Sajnos ez van. Kész.

 

Na, akkor kicsit szorosabban, vissza a részhez... Ahsoka karaktere ebben az epizódban... nem túlzás, de nem találok rá jó jelzőt. Hihetetlenül bírom (azért nem írom az sz betűs szót és mellőzöm a szívecskés smiley-t, mert egyesek talán félreértenék ). Tehát, egyszerűen zseniális, minden mozzanatát, minden pillanatát élvezem, amit a vásznon tölt. Bár a szerelmi sztoriért kár, örök hálám Filoninak, amiért megalkotta. Ebben az epizódban egyszerre volt "minden": aranyos, kedves, megértő, segítőkész, talpraesett, találékony, előrelátó, kemény... na de nem akarok ennyit érzelgősködni, szerintem eddig is tudható volt rólam, hogy csípem. Amikor levágta azt a négy fejet, meglepődtem, de baromira elégedett voltam. Jedi vagy sem, az ilyen mocsadékokkal így kell bánni, különben ő maradt volna ot. A múlt résznél már említettem, hogy nem azért rázta a fejét (legalábbis meglátásom szerint), mert elítélte Anakint, hanem azért, mert elkeserítette, hogy nincs más út, mint a darálás. Ezúttal jó, hogy nem volt lelkiismeretfurdalása, azok a barmok majdnem kivégezték. Apropó, a csaj mandalori (nem jut eszembe a neve) túlélte, vagy a fejüket vesztettek közt volt? Csak mert szintúgy megérdemelte. Amikor vizslatta Ahsokát, majd megvolt a fenékpacsi, végül állat módjára belökte a sátorba... kezdett nyílni az a bicska.

 

Vizsla életbenmaradása nem meglepő, főleg annak fényében, hogy elvileg később még jelentősebb szerepet kap a DW. A látvány fantasztikus volt, főleg Carlac hófedte tájai és Mandalore részletgazdag világa. Hiába... úgy érzem, itt már nem is tudnak hibázni a készítők. Az animáció szokás szerint zseniális, a zene szintén. Meglepően jó aláfestést kaptak az akciók, de a kedvencem (igen, Ahsoka témája) ezúttal is a legjobban eltalált szólam volt, kellően érzékeltette a végső búcsú komolyságát.

 

Összességében jó rész volt, tetszett, a már említett és kellően ecsetelt dolok ellenére is. Ez tulajdonképpen nem a rész hibája, ízlésfüggő, csak nekem nem tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKósa

Elküldve: 2012.01.15 19:50

Idézet: NorbiLordi - Dátum: 2012.01.15 19:35

Amúgy másnak is feltűnt hogy Taggart százados leuramozta Ahsokat?

 

Rex is a Downfall Of A Droidban.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie

Elküldve: 2012.01.15 19:50

De jó rész volt ez is. Sok dologra rávilágított. Az meglepő hogy a szepik és a köztársaságiak béketárgyalásokba kezdtek annak fényében, hogy tudjuk mindkét oldalon ugyanaz áll. Nem hinném hogy érdeke lenne a béke. Esetleg látszatnak jó, hogy elhitesse a két fél vezetésével hogy ők befolyásolják az eseményeket. De valahogy ezt a tárgyalást majd meg kell buktatni.

Lux berohanása előszőr meglepett hogy bizonyíték nélkül vádaskodik, de a végére kiderült miért tette. Apropó, Dooku honnan tudta meg 2 percen belül ,mit mondott Mandalore-n Lux? A srácra nem haragszom igazi naiv ,idealista tizenéves, korosztálya méltó képviselője. Tényleg azt hitte hogy a Death Watch a demokráciáért küzd és ők a jófiúk? LOL. Az sem igazán tiszta Vizsla miért haragszik Dookura. Valószínű régebben összecsaptak.

Ashoka ismét bebizonyította hogy méltó a Jedi lovag címre. Ügyesen rögtönzött, sőt Lux is mikor a csajaként mutatta be.

A droidlővészeten szakadtam. Ahogy a kommandós droid táncolt a lézerek ellen olyan volt mintha egy western-filmbe csöppentünk volna.

A sikló nagyon hasonlított Luke siklójára.

Artut is jó feladattal bízták meg. Akkor már tudtam hogy a robotok harcolni fognak.

A helyi hölgy leszúrása nagyon durva volt, meg a falu felégetése. Lux szerintem itt nőtt fel és látta mire képesek a Death Watch tagjai.

Az is meglepett hogy Anakin azt mondta hogy majd eldöntik hogy befogadják-e a srácot. Azt gondolják hogy kém esetleg?

Sajna Vizsla elmenekült de majd eléri a végzete.

A részből számomra egyértelmű hogy milyen sorsot szánnak Ashokának a készítők. A végső búcsú Lux-tól mindent elárult.

Ki fog lépni a Rendből és hozzámegy Lux--hoz. Legalábbis szerintem.

Ez egy nagyon jó ötlet Ashoka kiírásának. Nem ölik meg, és megmutatják mit kellett volna tennie Anakinnak az EP3-ban.

 

Nem olvastam el semmi hozzászólást ez csak úgy jött most.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Werebazs

Elküldve: 2012.01.15 20:09

Szép írás lett Sky Grat

Idézet: Darth Sky - Dátum: 2012.01.15 18:49

Azonban érezhetően... és itt jön az a bizonyos "bélyeg", amiről az elején beszéltem ...össze fognak jönni. Sajnos én ezt már tényként kezelem és megpróbálom elfogadni, bármennyire is irtózom a gondolattól. Lux már a 3x10 óta többet szeretne Ahsokától, mint barátság, mondván "hm, nem rossz, amit látok... sőt, egész jó"... ezzel a gond csak az, hogy ő Ahsoka külsőségeibe szeretett bele, nem abba, amilyen személyiség (legalábbis anno). Ezt biztosra veszem, hiszen akkor jó ha 3-4 mondatot váltottak, tehát nem ismerhette. Ahsoka pedig egyértelműen csak egy áldozatként tekintett rá, akiből később jó barátja lett, akinek szívesen a segítségére sietett. A készítők azonban olyan balga módon vitték tovább ezt a szálat, hogy megmondom őszintén, dühít. Főleg a csók része... annyira erőltetett, hogy az valami hihetetlen? Miért? Mert számtalan más módon elhallgattathatta volna Ahsokát... mondjuk "Cccs, jönnek...", vagy a szájára teszi a kezét, akármi... de ez a csók egyértelműen csak arra volt kitalálva, hogy "na, menjen a kapcsolatuk egy következő fázisba"... és Ahsoka hiába nem akarta ezt (mert szemmel láthatóan, ellökte magától Luxot) és hiába nem érez teljesen úgy, mint Lux, az apró jelek sajnos árulkodnak... ahogy Mandalore-on egymásra néznek... ahogy rázoomol a kamera, amikor megfogják egymás kezét... ahogy a végén elbúcsúznak egymástól és Ahsoka kis híjján elsírja magát (itt mellesleg baromira összeszorult a szívem, hogy így látom)... biztos, hogy az a célja a készítőknek, hogy a lány beleszeret a srácba, elhagyja a Rendet és kész... ennyi. Nagyon nem szeretném, hogy ez legyen a sorsa, de jelenleg így áll a helyzet, amivel próbálok megbarátkozni, bármennyire is nem tetszik. Mert egyáltalán nem tetszik, sőt... egyedül emiatt van némi negatív hangvétel bennem a rész iránt. Minden áron össze akarják őket boronálni. Ez a Star Wars, nem Love Story. Én elhiszem, hogy a sok kislány, akinek Ahsoka a példaképe, szívecskés képekkel rakja össze Luxxal, meg Luxsoka fanklubokat alapít a DeviantArton, azok számára most jót tettek, miegymás. Én viszont csalódtam és érzésem szerint, nem vagyok ezzel egyedül. Persze azt meg kell hagyni, hogy nagyon cselesek a készítők, mert még mindig lehet azt mondani, hogy bár Lux szerelmes Ahsokába (szegény flótás), amit a lány nem viszonoz, pusztán barátsággal és később elvarni úgy a szálakat, hogy nem jönnek össze, mégis... én valamiért nagyon erősen így érzem. A "még találkozunk" mondat is sokat sejtető. Ráadásul a végén, amikor Ahsoka a távolodó kabint nézte, az első gondolatom ez volt: "basszus... Ahsoka szerelmes"... az apró momentumok alapján nekem ez már többnek tűnik, mint barátság. Sajnos ez van. Kész.

 

 

Egyetértek, hogy elég erőltetett románc építési kísérlet volt ez az epizód, de még mindig sokkal hihetőbbnek találtam, mint Anakint és Padmét a filmekben, vagy akár a TCW-ben. Ahsoka és Lux közt van érezhető feszültség, nem olyanok, mintha papírból olvasnák fel a szöveget. Ez is valami. Szerintem egyébként még mindig valószínűbb, hogy azt lépik meg a készítők, hogy Ahsoka tényleg beleszeret Lux-ba, de lemond róla, és a Jedi Rendben marad, semhogy kilépjen

Idézet

Apropó, a csaj mandalori (nem jut eszembe a neve) túlélte, vagy a fejüket vesztettek közt volt? Csak mert szintúgy megérdemelte. Amikor vizslatta Ahsokát, majd megvolt a fenékpacsi, végül állat módjára belökte a sátorba... kezdett nyílni az a bicska.

 

Bo-Katan a neve, és igen túlélte, ő volt az utolsó DW-s, akivel Ahsoka a siklón verekedett

Idézet: NorbiLordi - Dátum: 2012.01.15 19:35

Amúgy másnak is feltűnt hogy Taggart százados leuramozta Ahsokat?

 

A klónok is uramozzák, már az első évad óta, mert rangban felettük áll. Mégsem szólíthatják "Misstress"-nek mint a droidok Ventress-t

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody Mandrell

Elküldve: 2012.01.15 20:17

Te jó ég Sky. Lényegében mi is a baj Lux és Ahsoka bimbózó kapcsolatával? Ez nem Love story? És akkor Anakin és Padmé mi a rák? Ráadásul Anakin se egy agytröszt, sőt. Ha nem ismernélek azt mondanám féltékeny vagy. Lux -nak biztos meg voltak a maga okai amiket nem tudunk csak találgatunk. Egyből lehúzni róla a keresztvizet azért elég erős túlzás. Naiv volt és egyedül próbált boldogulni. Ez épp elég. Ahsokához pedig nagyon is illik, mert kiegészítik egymást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody Mandrell

Elküldve: 2012.01.15 20:28

Idézet:

Frenkie - Dátum: 2012.01.15 19:50

De jó rész volt ez is. Sok dologra rávilágított. Az meglepő hogy a szepik és a köztársaságiak béketárgyalásokba kezdtek annak fényében, hogy tudjuk mindkét oldalon ugyanaz áll. Nem hinném hogy érdeke lenne a béke. Esetleg látszatnak jó, hogy elhitesse a két fél vezetésével hogy ők befolyásolják az eseményeket. De valahogy ezt a tárgyalást majd meg kell buktatni.

 

Csak a látszat kedvéért volt, hisz adni kell rá még a sith -eknek is. Egyébként káoszba torkolt a tárgyalás, ott rossz a felirat mert angolban mást mond Anakin.

Idézet

Az sem igazán tiszta Vizsla miért haragszik Dookura. Valószínű régebben összecsaptak.

 

Dooku csak felhasználta őket anno, szerintem erre jött rá Vizsla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKósa

Elküldve: 2012.01.15 20:34

Egyébként ennek az egész tárgyalásnak mi értelme volt? Mármint... A Heroes On Both Sidesban Dooku mindent elkövetett, hogy se átmeneti fegyverszünet, se békeszerződés ne köttessen meg, még csak véletlenül sem, erre csak úgy megengedi három szeparatista szenátornak, hogy erről tárgyaljanak, hogy van ez? Mondjuk azzal, hogy Voe Atell ment, borítékolt volt, hogy nem lesz semmi, ő már akkor sem pártolta a békeajánlatot. A Vállalat Szövetségnek ez nem érné meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody Mandrell

Elküldve: 2012.01.15 20:37

Idézet: KisKósa - Dátum: 2012.01.15 20:34

Egyébként ennek az egész tárgyalásnak mi értelme volt? Mármint... A Heroes On Both Sidesban Dooku mindent elkövetett, hogy se átmeneti fegyverszünet, se békeszerződés ne köttessen meg, még csak véletlenül sem, erre csak úgy megengedi három szeparatista szenátornak, hogy erről tárgyaljanak, hogy van ez? Mondjuk azzal, hogy Voe Atell ment, borítékolt volt, hogy nem lesz semmi, ő már akkor sem pártolta a békeajánlatot. A Vállalat Szövetségnek ez nem érné meg.

 

Mint írtam alább, szerintem ez csak a látszat kedvéért kellett. Az gyanús lenne, ha minden ilyen kezdeményezést eltipornának mindkét oldalról. Inkább hagyják menni a színházat, de azért figyelik a háttérből. Itt most épp Dooku hallgatózott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pooli80

Elküldve: 2012.01.15 20:41

Sziasztok!

 

Elég jó rész volt a mostani is, mint ahogy a többi is. Nem mondom, hogy nagyon tetszett, de a azért jó volt. Tudom, hogy kellenek az ilyen epizódok is, de véleményem szerint inkább pörgősebb részek kellenének most.

 

A mostani részben elég érdekes volt látni, hogy a két fél tárgyalásokkal próbálkozik, amiről természetesen tudjuk, hogy nem fog összejönni.

A kis szerelmi szál nem igazán tetszett, viszont a halál őrség ismételt megjelenése bejött. Bár eddig a szepik oldalán próbálkoztak, ezért kicsit érthetetlen számomra, hogy mi történhetett köztük, ami miatt dühösek Dookura. Lehet valahol lemaradta,.

 

 

Összességében 5-ből 3,5 adnák erre a részre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.