Ugrás a kommentre

4x17 - The Box


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

De Ody, Anakin is tudatalatt használja az Erőt a fogatversenykor, azok szolgáltatják a villámgyors reflexeit. Mindig egy picit előrepillant a jövőbe, ezért tudja, hogy hogyan kell kikerülni az akadályokat. Obi-wan itt ugyanezt csinálja, amikor lelövi a lövedékeket. Az Erő használata nélkül aligha tudná lelőni azokat az izgő mozgó pontokat, hiszen nem képzett sniperes. A Jedik a fénykardhasználatkor is az Erőt használják, pl., amikor kivédik a sugárlövedékeket.

A fiatal Anakint nem lehet összehasonlítani egy tapasztalt Jedi tanácstaggal. Szerintem Obi ha azt akarja, hogy ne fedezzék fel, akkor nem fogják. Kétlem, hogy ne lett volna tudatában annak, hogy Dooku előtt a legkisebb gyanús jelre is lebukhat. Az utolsó részből kiderül az igazság. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű epizód volt, nem éreztem semmilyen toporgást a történet szempontjából, és én is amondó vagyok, hogy nem kell gyorsan lezárni érdekes szálakat csak azért, hogy pörögjön jobban a sorozat. És ez megint egy olyan történet, ahol nem a végkifejlet az érdekes (mindannyian tudjuk, hogy Palpatine-t nem fogják elrabolni a Naboo-n), hanem az odavezető út.

Obi-wan számomra hihetetlen nagy meglepetés immár a harmadik epizódban, annyira profin hozza a mesterlövész fejvadász karakterét, egyedül azon nem tud segíteni, hogy ne maradjon "emberbarát". Dooku szerintem is sejt valamit róla, de azt nem mondanám, hogy már most tudja, hogy Hardeen valójában kicsoda. De ezt biztos megtudjuk legközelebb. :)

 

Cad Bane-t sosem szívleltem igazán, de most megkedveltem a korrektsége miatt. Jól érzi Dooku, hogy a munka szempontjából ő a legmegfelelőbb vezetője a csapatnak, annak ellenére, hogy nem ő találta meg a megoldásokat a Kocka kihívásaira. Miért? Mert Hardeen a végén meghátrált az akadályozó tényező, Eval kiiktatása elől, míg Bane már többször bizonyította, hogy nincsenek morális gondjai ilyen helyzetekben. Eval-ról pedig kiderült, hogy ugyan a tesztet jól összehozta, de nincs is benne több.

Bane és Obi jó páros együtt, és szerintem végén úgy fogják elvarrni a szálakat, hogy Bane nem fogja megtudni, kivel is lett jóban. :)

 

Anakin és Yoda párbeszéde óriási volt hangulatilag, annak ellenére, hogy Anakin reagálhatott volna kicsit vehemensebben is, amiért kihagyták az ügyből és továbbra is a távolmaradását kérik. De azt gondolom, hogy nem fog ölbe tett kézzel várakozni, akármit is kér Yoda. :P

 

Szó mi szó, én nagyon várom a lezáró részt, hogy Obi-wan hogy lép majd ki ebből a helyzetből, Anakin mit fog tenni, és egyáltalán mi lesz ebből a merényletből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, csak nem gondolták, hogy éppen maga a főkancellár lenne Darth Sidious, hanem azt hitték, hogy a környezetében, a tanácsadói körében valaki.

 

Anakin: Palpatine főkancellár Sith nagyúr!

Windu: Sith nagyúr?! Mi a bizonyíték?

Anakin: Alaposan ismeri az erőt. Tudja használni a sötét oldalt.

Windu: Ez a legszörnyűbb gyanúnkat igazolja. -tehát egyeseknek volt elég "fantáziája" a tanácsban ezt feltételezni. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bane és Obi jó páros együtt, és szerintem végén úgy fogják elvarrni a szálakat, hogy Bane nem fogja megtudni, kivel is lett jóban. :)

Poén lenne ha később Bane találkozna az igazi Hardeen -nal. Mókás jelenet lenne annyi szent. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit féltem ettől a résztől nem-e lesz unalmas. De hálistennek nem volt az.

Serreno baromi szép bolygó, Dooku erődje meg lenyűgöző. Kiváncsi vagyok vajon a Köztársaság miért nem rohanja le?

A fejvadászok közül Bane ,Embo, és Haarden/Kenobi váltott ki belőlem szimpátiát. A többi teljesen érdektelen volt számomra. Nem izgultam értük.

Odyval teljesen egyetértek Bane-nel kapcsolatban. Bármilyen beszólása szállóige lesz a Galaxisban. :D Ahogy belekötött a nyújtott nyakúba azon behaltam:" Miféle kalap az rajtad? :D Viszont nem akarta lelőni, a kalapos rántott fegyvert.

Mag a kocka tényleg az azonos című filmből van de semmi baj vele.

Vajon Dooku mindig ha megbíz valakit valamivel leteszteli a kockával az illető tudását?

A próbák durvák voltak, tényleg nagyon ügyesnek kellett lenni a túléléshez, vagy Az Erőben jártasnak. Apropó, Kenobi használta-e az Erőt? Szerintem igen, csak a Kocka leárnyékolhatta és Dooku ezért nem érezte. Hogy miért vagyok biztos abban hogy használta? Először is ő jött rá először a megoldásra, másodszor a mesterlövész-tesztnél. Ott előre kellett érezni hova fog érkezni a sárga kereszt. Erőhasználat nélkül ezt a feladatot lehetetlen megcsinálni. Amiért én még gyanakszom az az hogy egy Jedi attól ügyes(ahogy Donát írta) mert tudja használni az Erőt. Ha ezeket a feladatot meg tudná oldani Erőhasználat nélkül valaki, akkor szükségtelen a Jedi-rend. Elég ügyes harcosokat toborozni.

Moralo Eval meg egy gerinctelen féreg. Remélem a következő részben kinyírják. Bane meg nagyot nőtt a szememben, hogy van betyárbecsülete.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hát. De az ügyességük az Erőből fakad nem a képességeikből.

Ezzel abszolút nem értek egyet. Egy Jedi lehet alapból is ügyes, az Erő csak felerősíti ezt. Továbbra is az a véleményem, hogy ebbe na részben Obi nem használta az Erőt. Nézzd meg a másik fickót. Ok, egyet elhibázott, de előtte nagyon ügyesen célzott. Pedig ő csak egy sima fejvadász volt.

 

Dooku erődjére én már a múlt évad óta kíváncsi vagyok, hogy hogy nem rohanják le a Köztársaságiak? Nem tudják hol van a bolygó?

 

Hmmm... Érdekes. :D

Szerintem meg iszonyú erőltetett. :D Dooku is bent volt a kockában.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel abszolút nem értek egyet. Egy Jedi lehet alapból is ügyes, az Erő csak felerősíti ezt. Továbbra is az a véleményem, hogy ebbe na részben Obi nem használta az Erőt. Nézzd meg a másik fickót. Ok, egyet elhibázott, de előtte nagyon ügyesen célzott. Pedig ő csak egy sima fejvadász volt.

Én viszont egyet tudok érteni ezzel. :)

 

Frenkie: az Erő-megérzés dologra már írtam egy ötletet. Persze nem kötelező figyelembe venni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg iszonyú erőltetett. :D Dooku is bent volt a kockában.

Szerintem is, de nem akartam, hogy sértőnek tűnjön a hozzászólásom. >.< Én Sky magyarázatát támogatom, ami ugyan EU-s, de sokkal több értelme van, mint ennek.

 

Egyébként észrevettétek, hogy milyen durván ábrázolták, ahogy a tehetetlen hullákat dobálja odébb a doboz a próbák közben? Ijesztő látvány.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként észrevettétek, hogy milyen durván ábrázolták, ahogy a tehetetlen hullákat dobálja odébb a doboz a próbák közben? Ijesztő látvány.

Én észrevettem, írtam is a hozzászólásomban. ;) Voltak itt durva dolgok. A kedvencem az volt, amikor az Ithoriait gyűrte maga előtt az a mozgó tömb. Amúgy a szűkülő sugárpajzs nagyon hasonlított az EPIV -es szemétzúzós jelenethez. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én észrevettem, írtam is a hozzászólásomban. ;) Voltak itt durva dolgok. A kedvencem az volt, amikor az Ithoriait gyűrte maga előtt az a mozgó tömb. Amúgy a szűkülő sugárpajzs nagyon hasonlított az EPIV -es szemétzúzós jelenethez. :D

Elnézést, lehet, hogy véletlenül elkerülte a figyelmemet. >.< Nekem Jakoli halála maradt meg, az sem volt semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elnézést, lehet, hogy véletlenül elkerülte a figyelmemet. >.< Nekem Jakoli halála maradt meg, az sem volt semmi.

No problem. :)

 

Ellenben felraktam a full guide -ot. Jó böngészést. Köszönet NorbiLordinak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No problem. :)

 

Ellenben felraktam a full guide -ot. Jó böngészést. Köszönet NorbiLordinak. :)

Köszönöm szépen. :) Egy valamit azonban nem értek. Honnan szedte NorbiLordi ezt a... Nem is tudom mit, hogy egy ragadozó állat, amely átfutott egy bozót alatt a Lightsaber Lostban?

 

1.: Emlékeim szerint nem voltak ragadozó állatok az említett epizódban.

2.: ...Ahogy bozót sem, elvégre Coruscanton járunk.

3.: Miért pont arról lett volna mintázva, ezt nem értem. :o Sixtat egy sakiyan, ami szerepelt az EPIV.-ben, ahogy a snivviánok is, ami pedig Sinrich faja. Mantu pedig egy selkath, amely nyilván a korábban szerepelt Chata Hyokit veszi alapul, nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm szépen. :) Egy valamit azonban nem értek. Honnan szedte NorbiLordi ezt a... Nem is tudom mit, hogy egy ragadozó állat, amely átfutott egy bozót alatt a Lightsaber Lostban?

 

1.: Emlékeim szerint nem voltak ragadozó állatok az említett epizódban.

2.: ...Ahogy bozót sem, elvégre Coruscanton járunk.

3.: Miért pont arról lett volna mintázva, ezt nem értem. :o Sixtat egy sakiyan, ami szerepelt az EPIV.-ben, ahogy a snivviánok is, ami pedig Sinrich faja. Mantu pedig egy selkath, amely nyilván a korábban szerepelt Chata Hyokit veszi alapul, nem?

Pedig tényleg ezt írják. Bár nem ragadozó állat, hanem préda... Na majd Norbi megválaszolja a kérdéseket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig tényleg ezt írják. Bár nem ragadozó állat, hanem préda... Na majd Norbi megválaszolja a kérdéseket.

És tényleg... Bár értelmezni végképp nem tudom. :o

 

Szerk.: Jajjj, te jó ég... Rájöttem a tévedésemre. >.< Padawan Lost és nem Lightsaber Lost. Így már van értelme, elvégre ott szerepelt egy snivvián is. Wááá... *Üti a fejét a falba.*

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel abszolút nem értek egyet. Egy Jedi lehet alapból is ügyes, az Erő csak felerősíti ezt. Továbbra is az a véleményem, hogy ebbe na részben Obi nem használta az Erőt. Nézzd meg a másik fickót. Ok, egyet elhibázott, de előtte nagyon ügyesen célzott. Pedig ő csak egy sima fejvadász volt.

 

Dooku erődjére én már a múlt évad óta kíváncsi vagyok, hogy hogy nem rohanják le a Köztársaságiak? Nem tudják hol van a bolygó?

 

 

Szerintem meg Erő nélkül átlagember képességük van. Pl Luke a kocsmában. Megölték volna ha Kenobi nem ránt fénykardot.

A csávó eltalált 2-öt(szerintem véletlenül). de a harmadikba bele is bukott. Szóval ezen elvem miatt tartom egy kicsit érdekesnek azt hogy Kenobit tudták követni a fejvadászok, a fénykard-félés próbán. Ott nagyon ki kellett számítani az ugrást. Szerintem megint túl erősre csinálták a fejvadászokat. Ezek tipikus Jedi-próbák voltak. Ehhez olyan reflexre van szükség amire elvileg csak egy Jedi lenne képes.

Megmondom őszintén az előző részben zavart egy kicsit hogy Bane legyőzte Anakint.

 

Én viszont egyet tudok érteni ezzel. :)

 

Frenkie: az Erő-megérzés dologra már írtam egy ötletet. Persze nem kötelező figyelembe venni.

 

Természetesen olvastam ahogy minden írásodat. Csak leírtam az én teóriámat. Dooku csak monitoron látszott nem? Ő kívül volt a kockán ha jól láttam. Erre alapoztam az elvet.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedik fizikuma átlagon felüli, ez tuti. De az ügyességük, vagy az, hogy fénykarddal ki tudják védeni a lövedékeket, egyértelműen az Erőből fakad. Számomra Qui-Gonn szavai relevánsak itt. Belelátnak a jövőbe az Erő segítségével, ezért tűnik úgy, hogy nagyon gyors a reflexük. Szerintem nem lehet kérdéses, hogy Obi használta az Erőt, különben nem tudta volna megcsinálni a feladatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is egyértelmű, hogy Kenobi használta az Erőt a Dobozban. A segítségével képes volt kifürkészni a jövőt és "megjósolni", hová fog érkezni a kereszt. Az egy dolog, hogy a való életben is akadnak rendkívül gyors reflexekkel rendelkező egyének (ahogy ebben az epizódban is ott volt Sixtat), de a Jedik esetében szinte borítékolható, hogy nem erről van szó. Obi használta az Erőt, de képes volt "leárnyékolni" a jelenlétét, ahogy Anakinnal is tette.

Viszont azt túlzásnak érzem, hogy a Jedik csak az Erőnek köszönhetően profik. Inkább úgy fogalmaznék, hogy ez Erő a már meglévő képességeiket erősíti fel jelentősen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg Erő nélkül átlagember képességük van. Pl Luke a kocsmában. Megölték volna ha Kenobi nem ránt fénykardot.

A csávó eltalált 2-öt(szerintem véletlenül). de a harmadikba bele is bukott. Szóval ezen elvem miatt tartom egy kicsit érdekesnek azt hogy Kenobit tudták követni a fejvadászok, a fénykard-félés próbán.

Ez inkább azt bizonyítja, hogy azokat a dolgokat amiket Obi megcsinált, azt egy elég ügyes és rátermett fejvadász is képes volt végigvinni, ergo nem kell hozzá Erőhasználat.

 

Ott nagyon ki kellett számítani az ugrást. Szerintem megint túl erősre csinálták a fejvadászokat. Ezek tipikus Jedi-próbák voltak. Ehhez olyan reflexre van szükség amire elvileg csak egy Jedi lenne képes.

Eval fejvadászok tesztelésére építette a dobozt. Nem lehet hímzés a próba...igen is aki nem bírja cérnával annak nincs helye a csapatban és az akcióban. :)

 

Megmondom őszintén az előző részben zavart egy kicsit hogy Bane legyőzte Anakint.

Mikor? :) Szerintem minimum X volt. Sőt, Obi mentette meg Bane életét, amikor Anakin le akarta vágni.

 

Természetesen olvastam ahogy minden írásodat. Csak leírtam az én teóriámat. Dooku csak monitoron látszott nem? Ő kívül volt a kockán ha jól láttam. Erre alapoztam az elvet.

A kockáén belül voltak mind Eval mind Dooku. Nézzd meg az epizód guide-ot, benne van ez is.

 

A Jedik fizikuma átlagon felüli, ez tuti. De az ügyességük, vagy az, hogy fénykarddal ki tudják védeni a lövedékeket, egyértelműen az Erőből fakad. Számomra Qui-Gonn szavai relevánsak itt. Belelátnak a jövőbe az Erő segítségével, ezért tűnik úgy, hogy nagyon gyors a reflexük. Szerintem nem lehet kérdéses, hogy Obi használta az Erőt, különben nem tudta volna megcsinálni a feladatot.

Lásd fentebb. A többiek is megcsinálták a feladatot, így megbukott az Erő-használat teória. Ráadásul ha használta és Dooku neme vette észre 20 méterről, akkor ez óriási baki!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen ez a probléma.

 

Egyébként pedig emlékeim szerint mindössze ketten lőttek az utolsó feladatnál, ahol az Erő használat egyértelmű.

Az a baj, hogy mindenféleképpen bele akarunk szuszakolni valamit ami nincs benne konkrétan, így kreálva a problémát. Csupán egy fejvadász lőtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy mindenféleképpen bele akarunk szuszakolni valamit ami nincs benne konkrétan, így kreálva a problémát. Csupán egy fejvadász lőtt.

Igen fejvadász + Obi = ketten lőttek.

 

Szűkítsük le kétféle típusú lényre a galaxist. Erőhasználóra és nem Erőhasználóra.

 

Világos, hogy jó reflexűek mindkét csoportban lehetnek. Egy jó reflexű nem Erő használó meg tudja csinálni a sniperes feladatot, anélkül, hogy használná az Erőt. A jedik viszont nem csupán jó reflexűek, hanem mindezt az Erőnek köszönhetik. Nem akarom újra beidézni Qui-Gonn szavait Anakin reflexeiről újra. Szerintem elég nyilvánvaló módon definiálja, hogy a Jedik miért tudnak gyorsan reagálni. Az Erő révén. Ez még nem zárja ki, hogy más, nem erőhasználó lényeknek egyszerűen jók a reflexeik.

 

Nekem is jók, de sajnos ettől még nincs velem az Erő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen fejvadász + Obi = ketten lőttek.

 

Szűkítsük le kétféle típusú lényre a galaxist. Erőhasználóra és nem Erőhasználóra.

 

Világos, hogy jó reflexűek mindkét csoportban lehetnek. Egy jó reflexű nem Erő használó meg tudja csinálni a sniperes feladatot, anélkül, hogy használná az Erőt. A jedik viszont nem csupán jó reflexűek, hanem mindezt az Erőnek köszönhetik. Nem akarom újra beidézni Qui-Gonn szavait Anakin reflexeiről újra. Szerintem elég nyilvánvaló módon definiálja, hogy a Jedik miért tudnak gyorsan reagálni. Az Erő révén. Ez még nem zárja ki, hogy más, nem erőhasználó lényeknek egyszerűen jók a reflexeik.

 

Nekem is jók, de sajnos ettől még nincs velem az Erő.

Akkor lehet, hogy itt nem tudatos Erőhasználatról volt szó, hanem csak jók a reflexei? :) Csak ugye Hardeen képzett mesterlövész, Kenobit is kinyírta, szóval teljesen hihető ha így tud lőni.

 

Amúgy pedig leírtad a lényeget:

Egy jó reflexű nem Erő használó meg tudja csinálni a sniperes feladatot, anélkül, hogy használná az Erőt

 

Ennyi történt Hardeen esetében is. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez inkább azt bizonyítja, hogy azokat a dolgokat amiket Obi megcsinált, azt egy elég ügyes és rátermett fejvadász is képes volt végigvinni, ergo nem kell hozzá Erőhasználat.

 

 

Eval fejvadászok tesztelésére építette a dobozt. Nem lehet hímzés a próba...igen is aki nem bírja cérnával annak nincs helye a csapatban és az akcióban. :)

 

 

Mikor? :) Szerintem minimum X volt. Sőt, Obi mentette meg Bane életét, amikor Anakin le akarta vágni.

 

 

A kockáén belül voltak mind Eval mind Dooku. Nézzd meg az epizód guide-ot, benne van ez is.

 

 

Lásd fentebb. A többiek is megcsinálták a feladatot, így megbukott az Erő-használat teória. Ráadásul ha használta és Dooku neme vette észre 20 méterről, akkor ez óriási baki!

 

Inkább az van nálam hogy nehezen tudom elképzelni hogy valaki ilyen baromi gyors legyen Erő-használat nélkül. De persze lehetséges. Bane-nél annyi volt hogy sokáig kitartott Anakin ellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.