Ugrás a kommentre

4x17 - The Box


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Amúgy pedig leírtad a lényeget:

Egy jó reflexű nem Erő használó meg tudja csinálni a sniperes feladatot, anélkül, hogy használná az Erőt

 

Ennyi történt Hardeen esetében is. :)

Nem éppen, mert Obi-wan, alias Hardeen erőhasználó. Náluk a jó reflex és az Erőhasználat összefonódik.

 

Hogy egy példát mondjak. Qui-Gonn sem azt mondja, hogy Anakinnek VAGY jók a reflexei, VAGY az Erő segítségével belelát a jövőbe, hanem kerek perec kijelenti, hogy az utóbbi történik. A jediknél ez nem tudatos Erőhasználat, egyszerűen ilyenek. Azzal, hogy léteznek, már öntudatlanul használják az Erőt, ezt nem lehet kiiktatni. (ld. Anakin)

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ben maximum akkor tudta volna leszedni, ha kapott volna mesterlövész kiképzést - ami ugye nem igazán része a jedi kiképzésre -, vagy ha nem ember lenne -mert a SW galaxisba sok faj van amelyeknek sokkal kifinomultabb reflexei vannak mint az embereknek (ugye ezért volt különös hogy Anakin emberként fogatversenyzik).

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vegyük úgy, hogy nem szóltam semmit.

Tényleg az van amit Frenkie is írt, hogy van más lehetőség is. Bár szerintem abszolút nem használt senki semmit. :D Amúgy nekem tetszik az EU-s verzió is, csak itt szerintem nincs szükség se arra se másra. :D

 

De feltételezhetjük, hogy a béke őreit (és főleg a "Jedi diplomatát") nem képezték ki orvgyilkosságra.

Az, hogy tud pontosan lőni miért lenne orvgyilkolásra kiképzés? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy tud pontosan lőni miért lenne orvgyilkolásra kiképzés? :)

Mesterlövészetet sportolók és (orv)gyilkosok tanulnak. A jedik akkoriban (mármint a Klón Háborúk előtt) meg főleg már csak tárgyalóként léptek fel (ugye az EPI elején Qui-Gon és Obi-Wan is eredetileg csak tárgyalni mentek) és csak akkor került sor "agresszív-véleménycserére", ha a szavak már csak süket fülekre találtak, és még akkoris inkább a fénykardjukhoz nyúltak minthogy egy sugárvetőhöz.

Amúgy meg tök felesleges lenne egy ilyen kiképzés, ha azt is figyelembe vesszük, hogy jediként megtanultak átlagon felül koncentrálni, és az Erő eleve felvértezi őket emberfeletti reflexekkel.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg az van amit Frenkie is írt, hogy van más lehetőség is. Bár szerintem abszolút nem használt senki semmit. :D Amúgy nekem tetszik az EU-s verzió is, csak itt szerintem nincs szükség se arra se másra. :D

 

 

Az, hogy tud pontosan lőni miért lenne orvgyilkolásra kiképzés? :)

"An elegant weapon, for a more civilized age." Ez a Jedik hitvallása a fénykardról, úgyhogy aligha hiszem, hogy lézerkarabéllyal gyakran gyakoroltak volna. A fénykard az ő fegyverük. De a lentebbi írásom szerintem jól rávilágít a lényegre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit számít, hogy a teóriánk EU-s, avagy sem? :)

Mivel a filmek sehol nem cáfolják (igaz, nem is erősítik meg), így ennyi erővel, lehet az én saját, egyedi elképzelésem is. Persze nektek is lehet saját verziótok (ahogy van is), csupán arra szerettem volna rávilágítani, hogy az Erőben való "leárnyékolás" miért logikusabb és kevésbé erőltetett magyarázat, mint az, hogy egy Erő-érzékeny csak akkor érzi meg a másik jelenlétét, ha az épp használja az Erőt.

 

Lentebb már szépen leírták, miért valószínűbb az, hogy Kenobi használta az Erőt a lövésnél (vagy akár az akrobatikus mozdulatoknál és bunyónál), mint az, hogy nem.

Persze ez így parttalan vita, mert egyik teóriát sem erősíti meg vagy cáfolja semmi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg az van amit Frenkie is írt, hogy van más lehetőség is. Bár szerintem abszolút nem használt senki semmit. :D Amúgy nekem tetszik az EU-s verzió is, csak itt szerintem nincs szükség se arra se másra. :D

Jah, már azt hittem, hogy egy kicsit ellenszenvesen állsz hozzá ahhoz a verzióhoz, EU-s mivoltát illetően. Egyébként a mesterlövészetnél... Hát... A Star Wars világában nem lehet olyan nagy cucc jó lövésznek lenni, elvégre Sixtat is le tudott lőni kettőt zsinórban. Másrészt pedig ott van Cad Bane, aki elméletileg semmilyen kiképzést nem kapott mégis jobban harcol, mint bármelyik, évek óta tartó hosszú kiképzésen átesett klónkatona.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit számít, hogy a teóriánk EU-s, avagy sem? :)

Mivel a filmek sehol nem cáfolják (igaz, nem is erősítik meg), így ennyi erővel, lehet az én saját, egyedi elképzelésem is. Persze nektek is lehet saját verziótok (ahogy van is), csupán arra szerettem volna rávilágítani, hogy az Erőben való "leárnyékolás" miért logikusabb és kevésbé erőltetett magyarázat, mint az, hogy egy Erő-érzékeny csak akkor érzi meg a másik jelenlétét, ha az épp használja az Erőt.

Viszont tény, hogy ha leárnyékolás közben használja azonnal oda van az álca.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másrészt pedig ott van Cad Bane, aki elméletileg semmilyen kiképzést nem kapott mégis jobban harcol, mint bármelyik, évek óta tartó hosszú kiképzésen átesett klónkatona.

Azért több mint valószínű hogy Bane sem egyik napról a másikra tanulta meg a mesterségét. Biztosra veszem hogy neki is volt egy mentora, aki mellett (hosszú évek alatt) kitanulta a szakma fortélyait.

A másik meg az hogy egy durosnak lehet hogy jobb reflexei vannak mint egy (akár génmanipulált) embernek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tök jó, hogy kiderült mi végre is volt ez a felhajtás a dobozzal. :D

 

"Kiderült a Doboz lényege. Dooku terve sosem az volt, hogy fejvadászokkal raboltassa el a Kancellárt, hanem hogy eltereljék a Jedik figyelmét a valós elrablásról. Ez azt jelenti, hogy Dooku számított arra hogy egy jedi be fog épülni a fejvadászok közé, és a Doboz próba során kiszűrhető lett volna a jedi. Ezért is érdeklődött Dooku Rako Hardeen után."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Kiderült a Doboz lényege. Dooku terve sosem az volt, hogy fejvadászokkal raboltassa el a Kancellárt, hanem hogy eltereljék a Jedik figyelmét a valós elrablásról. Ez azt jelenti, hogy Dooku számított arra hogy egy jedi be fog épülni a fejvadászok közé, és a Doboz próba során kiszűrhető lett volna a jedi. Ezért is érdeklődött Dooku Rako Hardeen után."

Nem kekeckedés, de nem spoileres ez kissé erre az epizódra nézve? Csak mert én (aki még nem látta az ezt követő részt) most nagyot néztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kekeckedés, de nem spoileres ez kissé erre az epizódra nézve? Csak mert én (aki még nem látta az ezt követő részt) most nagyot néztem.

 

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

 

:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

 

:)

Ezt értem, de én, akinek még fogalma sincs, konkrétan mi zajlik a történet záró részében ez poénlelövés. Meg voltam győződve róla, hogy Dooku fejvadász válogatás céljából rendezte meg a Dobozos mizériát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt értem, de én, akinek még fogalma sincs, konkrétan mi zajlik a történet záró részében ez poénlelövés. Meg voltam győződve róla, hogy Dooku fejvadász válogatás céljából rendezte meg a Dobozos mizériát.

Nem gondoltam, hogy még van aki nem látta azt a részt a szokásosak közül. :) Végül is ez csak egy érdekes apróság, és nem lesz nagy durranás a másik részben. Vannak érdekesebb dolgok is ott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt ez abszolút nem spoiler. Nem várhatunk nyárig míg mindenki megnézi a következő részt.

De itt elvileg csak az aktuális részről és ezen rész előttiekről kéne beszélni, nem az ezt követőkről. Jogosnak érzem Sky panaszát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes rész volt, de úgy tűnik ennek a szálnak az egyik vonása, hogy a szereplők inditékait nehéz kigobozni. Létrehoznak egy akadályversenyt, amit jó eséllyel egy résztvevő sem él túl, majd a végén azt nevezik ki vezetőnek, aki a dobozban semmi különöset nem csinált. Cad Bane helyett akár Embo is lehetne a vezető. Persze gondolom Cad Bane a boxon kivüli teljesitménye, korábbi kalandjai/eredményei miatt került előrébb a sorban, de hát akkor miért kellet a box? Ami eszembe jutott és majd a következő résznél kiderül, hogy megállja-e a helyét, ha az egész azért volt mert Dooku megsejtette, hogy egy jedi vagy épp maga Obi-Wan Kenobi is ott van a csapatban és ki akarta szűrni, hogy igy van-e.

 

Azért gondolnám, hogy Obi-Wan használta az Erőt, mert a jedik nem nagyon használnak lőfegyvert. Az ep.3-ban Obi-Wan undorral dobja el az egyiket. Egy fejvadász lőhet jól ha sokat gyakorolt, de egy jedi gyakorlat hiján kénytelen lehet ilyen esetben az Erőre hagyatkozni. Látvány 10/10 szokás szerint. Az új megismert fejvadászok nagyon jól nézneki ki. Inditom is a következő részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért gondolnám, hogy Obi-Wan használta az Erőt, mert a jedik nem nagyon használnak lőfegyvert. Az ep.3-ban Obi-Wan undorral dobja el az egyiket. Egy fejvadász lőhet jól ha sokat gyakorolt, de egy jedi gyakorlat hiján kénytelen lehet ilyen esetben az Erőre hagyatkozni. Látvány 10/10 szokás szerint. Az új megismert fejvadászok nagyon jól nézneki ki. Inditom is a következő részt.

Pontosan így látom én is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes rész volt, de úgy tűnik ennek a szálnak az egyik vonása, hogy a szereplők inditékait nehéz kigobozni. Létrehoznak egy akadályversenyt, amit jó eséllyel egy résztvevő sem él túl, majd a végén azt nevezik ki vezetőnek, aki a dobozban semmi különöset nem csinált. Cad Bane helyett akár Embo is lehetne a vezető. Persze gondolom Cad Bane a boxon kivüli teljesitménye, korábbi kalandjai/eredményei miatt került előrébb a sorban, de hát akkor miért kellet a box? Ami eszembe jutott és majd a következő résznél kiderül, hogy megállja-e a helyét, ha az egész azért volt mert Dooku megsejtette, hogy egy jedi vagy épp maga Obi-Wan Kenobi is ott van a csapatban és ki akarta szűrni, hogy igy van-e.

Briliáns gondolatmenet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Egyet értek, csak lesek sokszor, hogy mennyire jó. :) És hogy mennyit dob az élvezeti értékén! Szinkronosban jobban tetszik ez az egész Hardeen sztori, mint az Umbara. :)

 

Nekem is nagyon bejön. Amit említettél ott sokat rontott a szinkronkövetkezetesség hiánya.

Így igazán élvezhető. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.