Ugrás a kommentre

4x18 - Crisis on Naboo


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A szombati mozizás élménye alatt tengettem a hétvégét, hét közben pedig sok volt a dolgom így most rittyentek egy kis véleményt a részről.

 

Igazából ez a rész volt számomra eddig a legnagyszerűbb, abban a tekintetben, hogy kiemelte Palpatine zsenialitását. Eddig is tudtam, hogy az öreg egy dörzsölt sith, de a rész ezen a meggyőződésemen nagyot dobott.

Egész konkrétan arra gondolok, ahogy Dooku-t felhasználva ezt az egész merényletet megszervezte. Számomra az is elég meglepő, ahogy a jediket zsinóron rángatja. Kreál maga ellen egy sikertelen merényletet, sejti, hogy egy jedi van a fejvadászok közt -amitől a terv megbukik, a jedik könnyedén elfogják a bandát- és a jedik homályos látását kiszámítva ezután próbára teszi a két kiszemeltjét. Az egész Rend figyelmét a fejvadászok akciójára terelte, hogy ő maga nyugton tudja folytatni a sz*rkeverését. :D

 

Az előző részben felmerült, hogy ha Harde...izé Obi Wan használta az erőt, Dooku miért nem érezte meg?

A terv elengedhetetlen része volt, hogy egy jedi is maradjon a csapatban. Akkor fenállt volna a veszély, hogy a fejvadászoknak tényleg sikerül a rablás, és netán kivégzik a kancellárt. Nyakamat merném rá tenni, hogy Dooku már akkor tudta, hogy Obi Wan nem halt meg, hanem beépült a fejvadászok közé. A lehallgató készülékkel csak biztosra ment.

 

Anakin is megér egy misét. A sorozatban most először láthatjuk azt, ahogy konfrontálódik a Tanáccsal. Meggyőződésem, hogy Yoda mesternek igaza volt, Anakin heves természete veszélybe sodorhatta volna az akciót. Úgy gondolom, hogy Anakin esetében zsákutcába tévedt a Tanács. Az se lett volna jó döntés, ha beavatják (Obi után ment volna) és az sem volt helyes, hogy nem szóltak neki(láthatjuk, meginog a hite a Rendben.)

 

Az akciók rendben voltak, akárcsak a fejvadászok közös mutatványa. A kvadrológia legnagyobb csalódása szerintem Eval, semmi különös nem volt benne. Embo és Derrown viszont odacsapott a lovak közé. :rock:

Naboo és Padmé egyszerűen tündökölt, Sio Bibble feltűnése és a Naboo-i történelem bemutatása pirotechnikai úton üdítő színfolt volt.

Dooku most kicsit izzadhatott, Anakin nem járt tőle messze a fénykarddal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előző részben felmerült, hogy ha Harde...izé Obi Wan használta az erőt, Dooku miért nem érezte meg?

A terv elengedhetetlen része volt, hogy egy jedi is maradjon a csapatban. Akkor fenállt volna a veszély, hogy a fejvadászoknak tényleg sikerül a rablás, és netán kivégzik a kancellárt. Nyakamat merném rá tenni, hogy Dooku már akkor tudta, hogy Obi Wan nem halt meg, hanem beépült a fejvadászok közé. A lehallgató készülékkel csak biztosra ment.

 

Egyre inkább így érzem én is. Dooku már akkor tudhatta amikor Eval említette neki, hogy Obit nyírta ki Hardeen. :D Szóval egy szintig meg kell követnem Donátot, igaza volt. :)

 

Úgy gondolom, hogy Anakin esetében zsákutcába tévedt a Tanács. Az se lett volna jó döntés, ha beavatják (Obi után ment volna) és az sem volt helyes, hogy nem szóltak neki(láthatjuk, meginog a hite a Rendben.)

 

Szerintem az egész tervvel megtéved a Rend, hisz nagyon távol áll attól amit ők képviselnek. Hazugság, megtévesztés...ez nem a Jedik útja. Az itt megkezdett magatartás fog tovább gyűrűzni az EPIII -ra, melynek csúcspontja az lesz, hogy megkérik Anakint, hogy kémkedjen a kancellár után. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre inkább így érzem én is. Dooku már akkor tudhatta amikor Eval említette neki, hogy Obit nyírta ki Hardeen. :D Szóval egy szintig meg kell követnem Donátot, igaza volt. :)

 

Örülök, hogy így alakult - no nem feltétlen annak, hogy megkövetsz (annak is :D), - és Dooku tényleg érezte Obi-want. Én hibának véltem volna, ha nem így történik.

 

 

Szerintem az egész tervvel megtéved a Rend, hisz nagyon távol áll attól amit ők képviselnek. Hazugság, megtévesztés...ez nem a Jedik útja. Az itt megkezdett magatartás fog tovább gyűrűzni az EPIII -ra, melynek csúcspontja az lesz, hogy megkérik Anakint, hogy kémkedjen a kancellár után. :roll:

Azt azért ne feledjük, hogy maga a főkancellár kényszeríti bele a Jediket ebbe a szituációba. A Jedi-rend itt nem egy orvhorgász, hanem egy hálóban vergődő hal.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy így alakult - no nem feltétlen annak, hogy megkövetsz (annak is :D), - és Dooku tényleg érezte Obi-want. Én hibának véltem volna, ha nem így történik.

Viszont azt nem tettem hozzá, hogy kilogikázhatta Dooku, hogy Obi az és nem az Erőhasználatát érezte meg. ;) Egyszerűen túl ügyes volt, plusz Eval infói alapján összerakhatta a képet.

 

Azt azért ne feledjük, hogy maga a főkancellár kényszeríti bele a Jediket ebbe a szituációba. A Jedi-rend itt nem egy orvhorgász, hanem egy hálóban vergődő hal.

Igen eléggé nehéz a helyzetük de én még mindig azt gondlom lenne más út.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De pontosan miért is hibáztatja Anakin a Tanácsot? Obi-Wan elmondja, hogy a kizárása kifejezetten az ő ötlete volt. Azt is elmondja miért. Aztán előjön ez,hogy a Tanács akkor lehet neki se mond el mindent. Nem tudtam követni a gondolatmenetét.

 

Egyébként izgalmas rész volt, de ahogy véget ért, nem igazán állt össze, hogy miről is szólt. Ha Palpatine talált ki mindent, akkor minimum ő az Erő maga... ilyeneket előre kiszámolni, hogy Dooku viszi fel őt a hajóra, de majd betoppan végül Obi-Wan hogy kimentse... és mi lett volna ha többen halnak meg a Dobozban és az egész tervet módositani kell: volt 7-8 külön terv különféle számú fejvadászra? Nem volt rossz szál ez, de nekem kicsit sok volt a deus ex machina.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De pontosan miért is hibáztatja Anakin a Tanácsot? Obi-Wan elmondja, hogy a kizárása kifejezetten az ő ötlete volt. Azt is elmondja miért. Aztán előjön ez,hogy a Tanács akkor lehet neki se mond el mindent. Nem tudtam követni a gondolatmenetét.

 

Szó sem volt olyanról, hogy vajon a Tanács elhallgatott-e valamit Obi-Wan elől. Anakin azt kérdezte Obi-Wantól, hogy honnan tudhatja, hogy ő tényleg ismeri/ismerte-e a teljes igazságot.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szó sem volt olyanról, hogy vajon a Tanács elhallgatott-e valamit Obi-Wan elől. Anakin azt kérdezte Obi-Wantól, hogy honnan tudhatja, hogy ő tényleg ismeri/ismerte-e a teljes igazságot.

Érte, de ez hogy jutott az eszébe? Obi-Wan elhallgatott előle egy részletet, meg is mondta miért, majd ahogy vége lett az ügynek elmondta. Miért hallgatna el a Tanács bármit Obi-Wan elől az ügy vége után? Egyáltalán hogy jön ide a Tanács mikor épp az a téma, hogy Obi-Wan szemét volt vele és ha csak a Tanácson múlik nincs is titkolozás Anakin előtt? Ebből hogy sült ki a Tanács-alázás?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érte, de ez hogy jutott az eszébe? Obi-Wan elhallgatott előle egy részletet, meg is mondta miért, majd ahogy vége lett az ügynek elmondta. Miért hallgatna el a Tanács bármit Obi-Wan elől az ügy vége után? Egyáltalán hogy jön ide a Tanács mikor épp az a téma, hogy Obi-Wan szemét volt vele és ha csak a Tanácson múlik nincs is titkolozás Anakin előtt? Ebből hogy sült ki a Tanács-alázás?

Épp azt mondom, hogy szó sem volt arról, hogy vajon a Tanács mit hallgatott még el. Anakin azt kérdezte, hogy honnan lehet Obi-Wan vagy akár maga a Tanács (mert Obi-Wan is Tanácstag ugyebár, és a "you" az lehet "te" is meg "ti" is) biztos benne, hogy ismeri(k) a teljes igazságot, és ő(ke)t nem tévesztette meg úgy valaki, mint ahogy ők megtévesztették Anakint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy hetes késéssel, de nekem is megvolt:

 

Az előző 3 epizódhoz hasonlóan ez is remek lett, nekem elnyerte a tetszésem úgy, ahogy összességében véve az egész történeti szál. Bár kedvencem továbbra is a Deception maradt ebből a csapatból, a dobogó 2. fokán viszont bőven fent van ez a rész.

 

Érdekesre sikerült összehozni a terv végkifejletét, továbbra is elképesztő gerinctelen, ugyanakkor zseniális, ahogy Palpainte keveri a dolgokat, alakítja az eseményeket. Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy Palpatine célja az volt, hogy felmérje Anakin képességeit, tesztelje Dooku-t, illetve tovább gerjessze a srácban a Jedik iránt érzett ellenszenvét. Mert ezt remekül sikerült elérnie. Az, ahogy a palota sötét folyosóin elülteti Skywalkerben a bizalmatlanság magjait, majd profi módon öntözi őket, hogy az Ep3-ra szépen felvirágozzanak... :clap: van esze az öregnek, ez tény. Persze ez nem csak ebben a részben mutatkozott meg. Anakin és Dooku párbajánál szemmel láthatóan elégedett volt, amikor a gróf az életéért küzdött. Kíváncsi vagyok, mennyiben befolyásolta volna a terveit az, ha Anakinnak esetleg sikerül végeznie Dookuval... mert bár lépésről lépésre közelebb vagyunk az Ep3-hoz, Anakin itt még egyáltalán nem áll készen a sötét oldalra, bármennyire is tiszteli a kancellárt és bármekkorát is csalódott a Jedikben.

 

Anakin számomra valahogy megragadt a durcás kisfiú kategóriában... felnőtt, jellemileg komolyabb lett, sőt, tanítványt is kapott (ahogy nem rég beszéltük, talán épp a bizalom egyik jeleként), ennek ellenére folyton úgy gondolja, hogy a Tanács szándékosan hagyja ki őt mindenből, azért mert nem bíznak benne. De ahogy Obi-Wan is mondta, egyáltalán nem erről volt szó. Szépen el magyarázták neki, miért volt szükség minderre, de Kenobi nyíltan magára is vállalta az egészet. És bár a Tanács (Yoda, Windu) nem ellenkezett, mégis csak Obi-Wan ötlete volt Anakin mellőzése a tervből. Nem véletlenül.

 

Palpatine nem semmi, ahogy gyakorlatilag megjósolta az eseményeket... tudta, hogy a fejvadászok el fogják őt vinni, ahogy azt is, hogy Dooku hiánya után (akit valószínűleg ő értesített) a Jedik könnyen elkapják őket és a veszély vélt elhárítása után elhagyják a bolygót, a kancellár személyi Jedi-testőrét, Anakint leszámítva. A Palotában lévő Anakin - Dooku konfrontáció pedig máris elkerülhetetlenné vált. Persze ez még nem zárja ki azt, hogy Palpatine valóban el akarta érni, hogy a szakadár vezetők kijussanak (mellesleg nem lett volna rossz, remélem nem lesz ez is "képernyőn kívüli" esemény) és nem csak Dooku-t etette ezzel, de szerintem a fő cél mégis csak Anakin tovább formálása volt. Egyébként ha nincs Obi-Wan (aki szintén zseniális volt), akkor valószínűnek tartom, hogy Dooku sikerrel jár. A párbaj egyébként nem volt zavaró, mert olyan minimális ideig vívtak együtt a gróf ellen, hogy gyakorlatilag nem is minősül annak... így továbbra sem dőlt meg semmi az Ep3 azon jelenetéből, hogy "Ezúttal együtt vívunk meg vele"... tehát olyan párbajnak nem nagyon kéne lennie a jövőben, ahol Anakin és Obi-Wan együtt veszik fel a harcot a gróf ellen. De ahogy írtam, ebben a részben nem igazán erről volt szó, így nem is zavart. Ahogy Anakin és Dooku párbaja sem... nem hangzott el egyszer sem az Ep3-ban, hogy "Erősebb lettem a geonosisi találkozásunk óta, gróf úr...", de ez már lerágott csont. A végén Anakin dumája és az amögött lévő átvitt értelmű jelentés hatalmas volt: "Amíg én élek, nem eshet bántódása." :lol:

 

Számomra egyáltalán nem egyértelmű, hogy Dooku tudott-e arról, ki Hardeen... ha tudott volna róla, mi gátolta meg abban, hogy végezzen vele? Alkalma és indítéka bőven lett volna rá. A Palpatine elleni merénylet tervét nem sokban befolyásolta volna. Viszont az sem lehetett véletlen, hogy Dooku gyanakodott Hardeen-re és lehallgatta Obi-Wan Winduval folytott beszélgetését (bár gyanítani Bane is gyanította, így ez nem magyaráz semmit). Szóval számomra nem egyértelmű, hogy Dooku csak a lehallgatáskor, vagy már korábban is tudta, hogy Hardeen = Kenobi. :hmm: Mindkét verzió lehetséges, ahogy fentebb írtam. Örültem volna, ha ezt kicsit jobban konkretizálják.

 

A fejvadászok terve jól átgondolt volt és a Jedik készültsége ellenére sikerrel is jártak... volna, hogy Dooku nem felejti el tiszteletét tenni. Arra is kíváncsi vagyok, Palpatine mivel indokolta tanítványának azt, hogy a palotában még meg kell ütköznie Skywalkerrel, amikor a fejvadászok akciója után könnyedén megléphettek volna az emberrablás sikerének veszélyeztetése nélkül.

 

A holografikus álcázó mátrix nagy ötlet volt, nekem tetszett, ugyanakkor akadt olyan is benne, ami nem. Méghozzá a vibrálás, ami néhány pillanatra megmutatta az álca alatt lévő valódi személyt. Márpedig ezt nem csak mi, nézők láthattuk (pedig a fő cél nyilván ez volt), mert Obi is ez alapján jött rá, hogy Palpatine-al egy fejvadász tart a siklóba, nem egy szenátusi őr. Bane neimoidi álcája pedig a tömeg kellős közepén hagyott ki néhány pillanatra, nem hiszem, hogy senki nem vette észre. Apró baki, nagyobb jelentőséget nem tulajdonítok neki.

 

Ahsoka sajnos nem szerepelt túl sokat, ahogy Padmé sem, viszont kettejük viszonya továbbra is tetszett. Sio Bibble felbukkanása is jó ötlet volt, ahogy az egész bolygó szerepeltetése. Naboo továbbra is szemkápráztató helyszín, úgy, ahogy van. Mindent egybe vetve, remek történeti szálon vagyunk túl, jöhet a finálé! :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép írás lett Sky, grat :clap:

 

Számomra egyáltalán nem egyértelmű, hogy Dooku tudott-e arról, ki Hardeen... ha tudott volna róla, mi gátolta meg abban, hogy végezzen vele? Alkalma és indítéka bőven lett volna rá. A Palpatine elleni merénylet tervét nem sokban befolyásolta volna. Viszont az sem lehetett véletlen, hogy Dooku gyanakodott Hardeen-re és lehallgatta Obi-Wan Winduval folytott beszélgetését (bár gyanítani Bane is gyanította, így ez nem magyaráz semmit). Szóval számomra nem egyértelmű, hogy Dooku csak a lehallgatáskor, vagy már korábban is tudta, hogy Hardeen = Kenobi. :hmm: Mindkét verzió lehetséges, ahogy fentebb írtam. Örültem volna, ha ezt kicsit jobban konkretizálják.

 

Dooku annyit biztosan tudott, hogy Hardeen egy Jedi, az epizód guide külön megemlíti, hogy a Dobozt direkt arra találták ki, hogy kiszűrjék a téglát a csapatban, mert csak egy Jedi rendelkezhet a képességekkel, hogy átvezesse a fejvadászokat a próbákon. Azt, hogy éppen Obi-Wan épült be, valószínűleg csak gyanította, amikor Eval mondta neki, hogy Hardeen őt ölte meg. Azért nem leplezte le és ölte meg, mert a fejvadászok akciója csak figyelem elterelésre kellett, ígyis-úgyis bukásra volt ítélve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép írás lett Sky, grat :clap:

 

Dooku annyit biztosan tudott, hogy Hardeen egy Jedi, az epizód guide külön megemlíti, hogy a Dobozt direkt arra találták ki, hogy kiszűrjék a téglát a csapatban, mert csak egy Jedi rendelkezhet a képességekkel, hogy átvezesse a fejvadászokat a próbákon. Azt, hogy éppen Obi-Wan épült be, valószínűleg csak gyanította, amikor Eval mondta neki, hogy Hardeen őt ölte meg. Azért nem leplezte le és ölte meg, mert a fejvadászok akciója csak figyelem elterelésre kellett, ígyis-úgyis bukásra volt ítélve.

Köszi! :)

 

Így már jobban érhető. Az ep.guide-ot még nem olvastam el. Viszont, ha Dooku valamilyen ürüggyel megöli Hardeent, szerintem a buli még mehetett volna tovább, a fejvadászokat nem sokat foglalkoztatta volna, ha eggyel kevesebben vannak. A gróf viszont nyert volna vele. :)

 

Így az a kérdés is felmerül, hogy Dooku mi alapján következtetett arra, hogy tégla van a csapatban? Puszta óvatosság? Mert Palpatine elméletileg mit sem tudott Kenobi "haláláról", így nem is közölhette Dooku-val, hogy legyen óvatos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp azt mondom, hogy szó sem volt arról, hogy vajon a Tanács mit hallgatott még el. Anakin azt kérdezte, hogy honnan lehet Obi-Wan vagy akár maga a Tanács (mert Obi-Wan is Tanácstag ugyebár, és a "you" az lehet "te" is meg "ti" is) biztos benne, hogy ismeri(k) a teljes igazságot, és ő(ke)t nem tévesztette meg úgy valaki, mint ahogy ők megtévesztették Anakint.

Ott a pont. Erről van szó, csak a fordítás itt megtévesztő. Aztán meg Anakin még szép, hogy fel van háborodva. Obi elhallgatta előle? Igen! A tanács? Asszisztált ehhez....sőt nyakig benne is volt. Az, hogy Yoda elmondta Anakinnak az igazságot egy olyan ponton amikor már mindegy volt, az nem menti a tanácsot.

 

Érte, de ez hogy jutott az eszébe? Obi-Wan elhallgatott előle egy részletet, meg is mondta miért, majd ahogy vége lett az ügynek elmondta. Miért hallgatna el a Tanács bármit Obi-Wan elől az ügy vége után? Egyáltalán hogy jön ide a Tanács mikor épp az a téma, hogy Obi-Wan szemét volt vele és ha csak a Tanácson múlik nincs is titkolozás Anakin előtt? Ebből hogy sült ki a Tanács-alázás?

 

Bejött az elképzelésed amit az előző topikban írtál. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újfent remek írás lett Sky. :clap:

 

Anakin számomra valahogy megragadt a durcás kisfiú kategóriában... felnőtt, jellemileg komolyabb lett, sőt, tanítványt is kapott (ahogy nem rég beszéltük, talán épp a bizalom egyik jeleként), ennek ellenére folyton úgy gondolja, hogy a Tanács szándékosan hagyja ki őt mindenből, azért mert nem bíznak benne. De ahogy Obi-Wan is mondta, egyáltalán nem erről volt szó. Szépen el magyarázták neki, miért volt szükség minderre, de Kenobi nyíltan magára is vállalta az egészet. És bár a Tanács (Yoda, Windu) nem ellenkezett, mégis csak Obi-Wan ötlete volt Anakin mellőzése a tervből. Nem véletlenül.

 

Ez szerintem összetettebb dolog, és mint alább említettem Anakin úgy gondolhatta, hogy a tanácsnak illett volna beavatni őt is. Az egy dolog, hogy Obi volt az ötletgazda de a megvalósításhoz, engedélyezéshez kellettek Winduék is. Anakainnak szerintem már akkor a bögyébe voltak, amikor korábban se tettek semmit. Palpatine irodájában nem véletlen durrog (Palpatine ott is szépen oltogatta), és most is azért szól be az eligazításon, mert a tetteket hiányolja.

 

Így az a kérdés is felmerül, hogy Dooku mi alapján következtetett arra, hogy tégla van a csapatban? Puszta óvatosság? Mert Palpatine elméletileg mit sem tudott Kenobi "haláláról", így nem is közölhette Dooku-val, hogy legyen óvatos.

Csak valószínűsítették, biztosan nem tudták. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott a pont. Erről van szó, csak a fordítás itt megtévesztő. Aztán meg Anakin még szép, hogy fel van háborodva. Obi elhallgatta előle? Igen! A tanács? Asszisztált ehhez....sőt nyakig benne is volt. Az, hogy Yoda elmondta Anakinnak az igazságot egy olyan ponton amikor már mindegy volt, az nem menti a tanácsot.

 

Az a baj hogy nem lehet igazságot tenni. Anakinnak és Obi-wannak is igaza van. Kenobi mondta is ,hogy azért nem mondták meg neki hogy hitelesebb legyen a "halála". Ezt Anakin igazán megérthetné. Ugyanakkor Anakinnak is igaza van abban hogy elmondhatták volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk menetközben az jutott eszembe, hogy már az ep.2-ben is előfordult, hogy Anakin úgy okolta Obi-Want, hogy arra nem igazán volt oka. Először ugye amikor előadja Padménak, hogy nem bizik benne Obi-Wan, pedig ő már kész a próbára. Pedig pont a türelmetlensége mutatja, hogy egyáltalán nincs kész rá: Obi-Wannak teljesen igaza van abban, hogy még nem dobja oda a végső tesztre/lovaggá avatásra.

 

Talán itt is az van, hogy ez már olaj a tűzre. Kiderül, hogy nem volt beavatva és már fel is megy a pumpa benne és meg se hallja az észérveket: nem kicseszni akartak vele. Kellett a tervhez, a Kancellár megmentéséhez, Obi-Wan beépüléséhez... de ő ebből már a saját puffogása miatt képtelen bármit is belátni. Mivel a jedik a saját egojukkal nem nagyon foglalkoznak itt 10-ből 10 jedi megvonta volna a vállát, de ez itt Anakin, akiből megint kitör, hogy ezek nem hagynak érvényesülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk menetközben az jutott eszembe, hogy már az ep.2-ben is előfordult, hogy Anakin úgy okolta Obi-Want, hogy arra nem igazán volt oka. Először ugye amikor előadja Padménak, hogy nem bizik benne Obi-Wan, pedig ő már kész a próbára. Pedig pont a türelmetlensége mutatja, hogy egyáltalán nincs kész rá: Obi-Wannak teljesen igaza van abban, hogy még nem dobja oda a végső tesztre/lovaggá avatásra.

 

Talán itt is az van, hogy ez már olaj a tűzre. Kiderül, hogy nem volt beavatva és már fel is megy a pumpa benne és meg se hallja az észérveket: nem kicseszni akartak vele. Kellett a tervhez, a Kancellár megmentéséhez, Obi-Wan beépüléséhez... de ő ebből már a saját puffogása miatt képtelen bármit is belátni. Mivel a jedik a saját egojukkal nem nagyon foglalkoznak itt 10-ből 10 jedi megvonta volna a vállát, de ez itt Anakin, akiből megint kitör, hogy ezek nem hagynak érvényesülni.

Pontosan. Valljuk be Anakin koránt sem tökéletes Jedi, így nem minden esetben fog úgy cselekedni mint ahogy egy mértékadó lovagtól elvárná az ember. :) Itt is Aankin haragudni akart valakire mert kihagyták a tervből. Az, hogy most ez jogos-e vagy sem kevésbé érdekes. Neki csak az számít, hogy szerinte mi történt, és ki a hibás. Ez a fals világkép sajnos végigköveti a bukásáig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk menetközben az jutott eszembe, hogy már az ep.2-ben is előfordult, hogy Anakin úgy okolta Obi-Want, hogy arra nem igazán volt oka. Először ugye amikor előadja Padménak, hogy nem bizik benne Obi-Wan, pedig ő már kész a próbára. Pedig pont a türelmetlensége mutatja, hogy egyáltalán nincs kész rá: Obi-Wannak teljesen igaza van abban, hogy még nem dobja oda a végső tesztre/lovaggá avatásra.

 

Talán itt is az van, hogy ez már olaj a tűzre. Kiderül, hogy nem volt beavatva és már fel is megy a pumpa benne és meg se hallja az észérveket: nem kicseszni akartak vele. Kellett a tervhez, a Kancellár megmentéséhez, Obi-Wan beépüléséhez... de ő ebből már a saját puffogása miatt képtelen bármit is belátni. Mivel a jedik a saját egojukkal nem nagyon foglalkoznak itt 10-ből 10 jedi megvonta volna a vállát, de ez itt Anakin, akiből megint kitör, hogy ezek nem hagynak érvényesülni.

Ha szigorúan vesszük, akkor Anakin igazán sosem volt kész rá, hogy lovaggá avassák, épp az énközpontúsága miatt. Ennek fényében az is teljesen nonszensz, hogy majd azt kifogásolja, miért nem lehet mester, ha már a Tanács tagja lett, holott őszerinte megérdemli.

 

De őszintén szólva, számomra megint az az üzenet ebből az egész történetből, hogy ugyan Anakin rosszul reagálja le a neki nem tetsző dolgokat, de a másik oldal is hibázik rendesen: tudják, hogy ő milyen, főleg Obi-wan tudja jól, és mégsem ügyelnek az ilyenekre. Pedig csomagolás kérdése az egész, utólag is el lehetne adni ezt a történetet sokkal jobban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újfent remek írás lett Sky. :clap:

Köszi. ;)

 

Talán itt is az van, hogy ez már olaj a tűzre. Kiderül, hogy nem volt beavatva és már fel is megy a pumpa benne és meg se hallja az észérveket: nem kicseszni akartak vele. Kellett a tervhez, a Kancellár megmentéséhez, Obi-Wan beépüléséhez... de ő ebből már a saját puffogása miatt képtelen bármit is belátni. Mivel a jedik a saját egojukkal nem nagyon foglalkoznak itt 10-ből 10 jedi megvonta volna a vállát, de ez itt Anakin, akiből megint kitör, hogy ezek nem hagynak érvényesülni.

Pontosan. Valljuk be Anakin koránt sem tökéletes Jedi, így nem minden esetben fog úgy cselekedni mint ahogy egy mértékadó lovagtól elvárná az ember. :) Itt is Aankin haragudni akart valakire mert kihagyták a tervből. Az, hogy most ez jogos-e vagy sem kevésbé érdekes. Neki csak az számít, hogy szerinte mi történt, és ki a hibás. Ez a fals világkép sajnos végigköveti a bukásáig.

Így van, én is erre gondoltam az alatt, hogy Anakin számomra megmaradt a "durcás kisfiú" kategóriában. Nem érdeklik az észérvek, csak a saját szemszögéből nézi a dolgokat. Ezzel nem azt mondom, hogy Obi-Wanék tévedhetetlenek, mert természetesen ők is hibásak a dologban, ugyanakkor Anakinnak is be kellett volna látnia, hogy épp saját természete miatt vált kényessé a helyzet és az érzelmi instabilitása miatt nem avatták őt be a tervbe, illetve azért, mert így hitelesebb volt az álca Dooku irányába. De Anakin sokszor csak azt látja amit akar, ami sajnos nem előnyös tulajdonsága...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van, én is erre gondoltam az alatt, hogy Anakin számomra megmaradt a "durcás kisfiú" kategóriában. Nem érdeklik az észérvek, csak a saját szemszögéből nézi a dolgokat. Ezzel nem azt mondom, hogy Obi-Wanék tévedhetetlenek, mert természetesen ők is hibásak a dologban, ugyanakkor Anakinnak is be kellett volna látnia, hogy épp saját természete miatt vált kényessé a helyzet és az érzelmi instabilitása miatt nem avatták őt be a tervbe, illetve azért, mert így hitelesebb volt az álca Dooku irányába. De Anakin sokszor csak azt látja amit akar, ami sajnos nem előnyös tulajdonsága...

Szerintem volt egy időszak, amikor Anakin még ezeket a dolgokat legalább utólag, kis idő elteltével belátta, csak a pillanat hevében reagált "durcásan". Aztán meg jött az az időszak, amikor már teljesen bekebelezte a "sárkány", saját sötét gondolatai legyőzték a jobbik énjét. Ez a történet már a két időszak határán játszódik valószinűleg, hiszen közeledünk a háború végéhez, és ez az ő természetének változásán is látszik. Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakinnak is be kellett volna látnia, hogy épp saját természete miatt vált kényessé a helyzet és az érzelmi instabilitása miatt nem avatták őt be a tervbe,

Na hát ezt várhatod Anakintól, hogy ilyet ő beismerjen. :D

 

Szerintem volt egy időszak, amikor Anakin még ezeket a dolgokat legalább utólag, kis idő elteltével belátta, csak a pillanat hevében reagált "durcásan". Aztán meg jött az az időszak, amikor már teljesen bekebelezte a "sárkány", saját sötét gondolatai legyőzték a jobbik énjét. Ez a történet már a két időszak határán játszódik valószinűleg, hiszen közeledünk a háború végéhez, és ez az ő természetének változásán is látszik.

Ebben az évadban nem ez az első szál ami felvezeti a kapcsolatot az EPIII -mal. Jó lesz látni merre fejlődik tovább a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán feltűnt már, de úgy döntöttem, megszakítom az Ahsokához fűződő kapcsolatom. Teszek rá kivel jön össze. vagy kivel nem (legalábbis ezt próbálom bebeszélni magamnak), így a TCW-t is tovább néztem...

 

Nem bántam meg! Remek 4 rész volt, mindegyik nagyon tetszett. Obi-Wanostól fejvadászostól együtt. Előttem már szokás szerint szépen leírtátok a dolgokat, amikkel én is egyetértek. Főleg Anakin és a tanács közti ellentét kihangsúlyozása tetszett és az, ahogy folyamatosan közelebb kerül Palpihoz és távolodik a sajátjaitól...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem bántam meg! Remek 4 rész volt, mindegyik nagyon tetszett. Obi-Wanostól fejvadászostól együtt. Előttem már szokás szerint szépen leírtátok a dolgokat, amikkel én is egyetértek. Főleg Anakin és a tanács közti ellentét kihangsúlyozása tetszett és az, ahogy folyamatosan közelebb kerül Palpihoz és távolodik a sajátjaitól...

A Childen Of The Force óta nem láthattunk ilyesmit és az ottani is nagyon tetszett már. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Én még csak most kezdtem el nézni a 4. évad végét, így egyben élvezhettem ki ezt a négy részt. Hihetetlen jó volt. Egyik ámulatból esek a másikba, de komolyan! Mintha egy új SW filmet nézne az ember, annyira profin meg tudják most már oldani a mimikát, az egyedi helyszíneket, a sok háttérszereplőt, illetve a végeláthatatlan számú névvel jelölt karaktert. Én nem tudom, hogy mennyire sziszifuszi munkával csinálják ezt a sorozatot, de iszonyat nehéz lehet minden részbe új világokat / helyszíneket modellezni (pl. épületek, magaslatok, mozgásfázisok) és még ilyen profin megcsinálni a karaktereket is mozgatni benne. Tehát most technikai szinten értem azt, hogy az SW álleejtős szintre lépett. Ez eddig is nyilvánvaló volt, hogy évről évre egyre jobbak, de most ennyi hónap kihagyás után ismét megint mellbevágott az a hangulat, amit ez a sorozat áraszt magából. :rock:

 

 

^^^ részletet olvashattak egy rajongó visszatérésének naplójából. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nem láttam az utolsó három részt, így lehet még ezt überelni. Így is ütős volt a hat lézerkard a köv. részben, de ez itt spoiler. :cool:

 

Ami nem világos (és még nem volt időm a kommenteket se végignyálazni), hogy Dooku tudja-e Palpatine igazi személyiségét? Mert itt egyértelműnek tűnt, hogy nem és csak szórakozik vele (is) a mestere az egész kitalált háborúval. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.