Ugrás a kommentre

4x21 - Brothers


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Most nézem szinkronosan, mi a rák az a "kincstári koszt"? :lol:

 

"Hadsereges" berkeken belül illetve kontextusokban szokták használni ezt a szleng-szerű frázist, hogy ez "kincstári", az "kincstári".

Kb annyit jelenthet, hogy nem saját beszerzésű, hanem felsőbb szerv által finanszírozott.

Filmes példával élve, (most hirtelen ez jutott eszembe):

 

Ryan közlegény megmentése:

"..fogod a kincstári zoknidat, teletömöd tnt-vel, bekened gépzsírral amitől megtapad, és kész a tapadóbomba..."

 

Egy szó, mint száz; szerintem nincs elcseszve emiatt a szinkron, mert végülis eredetiben is kb. ezt mondja.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Hadsereges" berkeken belül illetve kontextusokban szokták használni ezt a szleng-szerű frázist, hogy ez "kincstári", az "kincstári".

Kb annyit jelenthet, hogy nem saját beszerzésű, hanem felsőbb szerv által finanszírozott.

Filmes példával élve, (most hirtelen ez jutott eszembe):

 

Ryan közlegény megmentése:

"..fogod a kincstári zoknidat, teletömöd tnt-vel, bekened gépzsírral amitől megtapad, és kész a tapadóbomba..."

 

Egy szó, mint száz; szerintem nincs elcseszve emiatt a szinkron, mert végülis eredetiben is kb. ezt mondja.

Jó, nem is emiatt mondtam, hogy elcseszett, csak Maul hangszíne nem tetszett egyedül. :) Így pedig már érthető. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, azért ilyeneket nem kéne mondani :lol: .

 

 

Most nézem szinkronosan, mi a rák az a "kincstári koszt"? :lol:

 

Szerk.: Maul szinkronja nagyon nem tetszik. Az pedig, hogy Sam Witwernél jobb, az nem hogy erős túlzás, hanem nem is igaz, de persze, hogy kinek melyik tetszik jobban, az szelektív dolog. És én felismertem a hangját, sajnos olyat kapott, amely egyáltalán nem illik hozzá. A szöveget meg az őrültséget jól nyomta, de a hang abszolút nem hozzávaló. Ez Rajkai Zoltán.

 

Nekem jobban tetszett a magyar verzió, mint az angol. Sam Witwer Maul alakítása nem igazán jött be. Starkillernek nagyon jó volt, de Maulnak nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Miért lett piros az SW logó a rész elején? szerk. Azóta olvasom a hozzászólásokat, bocsi. :peace:

 

Ez a rész olyan semmilyen volt. Az égő bolygó, mintha egy környezetvédelmi tanmese lett volna, mert minek kellettek azok a nagy gépek oda? Aztán láthattuk Darth Mault driderként (újabb fantasy vonás). A kígyó szerintem nagy arc volt, kár volt ilyen könnyen kinyírni. Volt benne valami Jar-Jaros beütés. :evil:

 

Ami butaság volt a részben, hogy ugratott a hajó leszálláskor... :hmm:

Szerkesztve: - Platschu
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 2 évvel később...
  • 1 évvel később...

Visszaolvastam egy kicsit, hogy a megjelenés idejében miket írtatok róla, elég megosztó rész volt, összességében inkább negatív felhangokkal. Maul visszatérése ugye itt realizálódott és önmagában a tényt, hogy túlélte azt az incidents, vagy az olyan részletkérdéseket, hogy miként került a Lotho Minorra és hogyan vált belőle ez a lény, akit itt látunk... hát ezekkel továbbra sem vagyok kibékülve, viszont a folytatás ismeretében, hogy majd az 5. évadban hová jut el innen ez a karakter és milyen mélységet adnak Maulnak, azt kell mondjam már annyira nem zavar az egész (meg lehet az eltelt évek is közrejátszanak ebben, hogy már nem egy aktuális téma, Maul meg is halt, Obi-Wan által, ahogy itt a topicban is reménykedtek benne) és ahogy Donát írta a rajongók egyszerűen lenyelték ezt.

Mindezek mellett mégis azt kell mondjam, hogy leszámítva a Maul körüli kérdőjeleket, ez egy baromi hangulatos és számomra kifejezetten élvezetes epizód volt. A képi ábrázolásban, az atmoszférateremtésben nagyon jó volt az epizód. Ezzel a bolygóval, a szemétteleppek égése, a színek, a hangulat, a kígyószerű Morley mind azt erősíti, hogy itt valami alvilágba szállunk alá és tényleg olyan, mintha a poklot akarták volna itt megidézni. Aztán ugye lemegyünk a föld alá is és ott Maul ezzel a fejével (a túlnőtt szarvai) az őrületével méginkább rájátszik erre a metaforára. Savage nyomozása során végig érezni a feszültséget, hogy itt még lesz valami váratlan, Morley végig gyanús és a kis összecsapás is nagyon jó a junkerekkel. Egyébként a teknősszerű űrhajó dizájnja is nagyon jól sikerült, főleg a földetérésnél tűnik olyan természetesnek az a mozdulatsor, ahogy talajt fog, de a fire-breatherek is tökéletesen illettek az epizód hangulatához. Annak is örültem, hogy Savage itt még nem tűnik annyira pótkeréknek, hanem Maul megerősödése előtt még igazán fajsúlyos szereplő... sajnos utána eléggé a háttérbe szorul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huh, én már szinte nem is emlékszem, hogy mit reagáltam erre a részre. Mondjuk szerintem nem tartottam annyira rossznak, bár a rövidsége miatt csalódott lehettem. Viszont az atmoszféra valami pazar még ma is az egyik leghangulatosabb TCW rész a számomra. :)

 

Olvasva a hozzászólásokat, hát isteni! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes hozzátenni - hogy ha igazak a híresztelések - Maul visszahozása Lucas hülyesége ötlete volt. Filoniék valószínűleg maradtak volna Savage-nál (aki már amúgyis egy látványos "Maul klón"). Emaitt van az is, hogy Maul pontos túlélését nem ismerjük, mert a hosszútávú tervek között sosem szerepelt a visszahozása, így nem is volt kellően megágyazva neki.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Darth Sky írta:

"However, through his hate and will to survive, Maul used the Force to grab an air vent as he was tumbling down the reactor shaft. He then managed to make it to a trash container." - Star Wars: Absolutely Everything You Need to Know

Köszi, most már csak az érdekelne, hogy arra van-e magyarázat, hogy Maul ilyen altesttel rendelkezik a Lotho Minoron, ahogy itt az epizódban Savage rátalál... tehát onnan, hogy a Nabbo-n történő zuhanást tuléli... akkor a szemétből összeeszkábált magának lábakat és az erővel magához "rögzítette", vagy mi?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egen, Maul az Erővel fabrikálta össze, mi több, azzal is tartja össze a póklábakat. Erre a BD-n külön kitértek, hogy valójában nincsenek rögzítve egymáshoz az alkatrészek és közelről (BD-n a legjobb) lehet látni, hogy a sok kis alkatrész inkább csak egymáshoz közel lebeg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2019. 07. 14. - 19:43, Nabopolasszar írta:

Filoniék valószínűleg maradtak volna Savage-nál (aki már amúgyis egy látványos "Maul klón"). Emaitt van az is, hogy Maul pontos túlélését nem ismerjük, mert a hosszútávú tervek között sosem szerepelt a visszahozása, így nem is volt kellően megágyazva neki.

Nekem meggyőződésem volt, hogy jobb is lett volna, ha nem Mault bolygatják. Még most sem vagyok meggyőzve róla, hogy igazán megérte, vagy inkább ne történt volna meg. Savage-t ha jobban felépítik egy ilyen dominánsabb szerepre, akkor működhetett volna. Látva a későbbieket, azért voltak nagyon erős motívumok, amikhez kifejezetten Maul kellett. Gondolok itt elsősorban a Sidious és Obi szálakra.

Őszintén szólva Darth Maul az Ep.1-ben is csak azért volt annyira népszerű, mert rohadt jól nézett ki, ill. badass volt ezzel a némasággal, duplapengés karddal stb.. De a karaktere önmagában ennyi is volt. Ehhez nem sokat tett hozzá később az, hogy őt látjuk és nem Savage-t, akire ugyanúgy igazak ezek. Ráadásul sokkal érdekesebb annyiból, hogy láttuk honnan indult, hogy vált szörnyeteggé. Viszont Maul viszonyrendszerére tökéletesen alapoztak később, hiszen döntő szerepet kapott az, hogy ki volt a mestere, kit ölt meg ő, valamint őt ki "ölte" meg.

Csak baromi nagy kár, hogy nem sikerült értelmesebben felépíteni a visszahozatalát. Ez a póklábakon szaladgálás, totális őrület, majd "kitisztulás", Talzin zöld szmötyis szerencsétlenkedése, megint újféle pótlábak stb. inkább volt röhejes és szánalmasan görcsös, mintsem átgondolt és koncepcionálisan rendezett.

2019. 07. 15. - 21:05, Dzséjt írta:

Egen, Maul az Erővel fabrikálta össze, mi több, azzal is tartja össze a póklábakat. Erre a BD-n külön kitértek, hogy valójában nincsenek rögzítve egymáshoz az alkatrészek és közelről (BD-n a legjobb) lehet látni, hogy a sok kis alkatrész inkább csak egymáshoz közel lebeg.

Na, ezt eddig nem is tudtam. Szerencsére... Milyen jó, hogy egy totál őrült Maul amellett, hogy egyáltalán életben tartja magát az Erővel, közben még több alkatrészből álló póklábakat is tud magának koncentrálni az Erővel, azokat folyamatosan összetartva. Aztán így jár-kel, harcol stb.. Azt érzem, hogy itt megint kicsit túlszaladt az alkotók fantáziája.

2019. 07. 16. - 0:28, Darth Cupsy írta:

nem lett volna egyszerűbb, ha csak magát lebegteti? :D

Na igen, pl. ez is egy jogos felvetés. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.