Ugrás a kommentre

4x22 - Revenge


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Jó írás lett Sky :clap:

Az enyém még várat magára, nem akar jönni az ihlet :lol:

Obi-Wan megalázásához annyit fűznék hozzá, hogy elég rendesen összeverték, mire egyáltalán megküzdhetett Maul-al, szóval nem volt épp csúcsformában a párbajuk alatt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A véleményem megegyezik a többséggel, de azért leírom hogy nekem ez a rész mint évadzáró különösen tetszett. Nem csak azért mert egy nagy várva-várt esemény következett be hanem évadzáróként nagyon sok jó kis latolgatási szálat indított el ami szerintem még egyik évedzáróra sem volt jellemző.Nem csodálnám ha az 5.évad "fedőneve" Answers lenne :) De visszatérve a részre, végig ördögi hangulattal volt elárasztva és érezni lehetett hogy Maul mennyire vérkomolyan is veszi a bosszút.Apropó ugyebár azt mondta Maul hogy először bosszút áll és utána vajon mi lesz? Már ez is egy zseniális találgatási lehetőség, mert bizonyára a Sitheknél is nagyot néznének hogy "ez meg hogy került ide?". A másik szerintem elgondolkodtató vonal hogy Ventress "jóindulatú" beavatkozására hogy reagálnak a Jedik? Mert nem igazán tudom hogy csak a pénzért csinálta vagy ő maga is hadat akart üzenni a gonosznak.Bár ez valószínűleg csak az én spekulációm de van benne valami... :hmm: Nagyjából ennyi lenne az első epizódvéleményem "nagy vonalakban" de majd az 5. évadnál már számíthattok nagyobb írásokra is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A menekülés, mint a párbaj végkimenetele evidens volt... Obi érthető okokból nem halhatott meg, ahogy Savage vagy Maul sem (érezhetően csak most kezdődik az útjuk). Egyedül Ventress-ért aggódtam kissé, főleg annál a résznél, amikor Kenobi az ajtónál áll, a csaj meg hátramarad a két vadállattal.

Az nagyon tetszetős volt, amikor Obi az Erő segítségével átrepítette Ventresst Savage feje felett. :D Gyakorlatilag megmentette az életét.

 

Plusz az is szöget ütött a fejembe, hogy Maul miért mondja Ventressre azt, hogy sokat tud ezért el kell hallgattatni?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ventress rengeteget dobott a részen. Álmomban sem gondoltam volna, hogy Dooku egykori vérszomjas "kutyusa" majd a jó oldalon fog harcolni, épp Kenobi oldalán. Kettejük párbeszédei kivétel nélkül hatalmasak voltak. Már-már Han-Leia csípkelődéseket megszégyenítő szövegek. :lol: A párbaj ezúttal is szépen koerografált volt. Obi vörös karddal, hát... tényleg nem az ő színe. :D A menekülés, mint a párbaj végkimenetele evidens volt... Obi érthető okokból nem halhatott meg, ahogy Savage vagy Maul sem (érezhetően csak most kezdődik az útjuk). Egyedül Ventress-ért aggódtam kissé, főleg annál a résznél, amikor Kenobi az ajtónál áll, a csaj meg hátramarad a két vadállattal. Lassan Ventress is igazi túlélővé válik... múltkor kis híján Dooku végzett vele, most a testvérek.

Én akkor aggódtam érte, amikor partnert cseréltek. Obi-Wan elbírt Maullal, Ventress meg Savage-al, azonban amikor Maul Ventress ellen harcolt... Megvolt az esélye, hogy Ventress otthagyja a fogát. Szerencséje volt, hogy Maul még nincs a régi formájában. Egyébként is olyan furcsán vív.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó írás lett Sky :clap:

Az enyém még várat magára, nem akar jönni az ihlet :lol:

Obi-Wan megalázásához annyit fűznék hozzá, hogy elég rendesen összeverték, mire egyáltalán megküzdhetett Maul-al, szóval nem volt épp csúcsformában a párbajuk alatt :)

Köszi! Aztán most őszig leálltam. :D

 

Egyébként Obi-Wan alázása kapcsán a Rydonián lezajló kis szösszenetre gondoltam, bár az nem is igazán volt párbaj. Amikor a meglepetésszerűen felbukkanó Opress-szel összeakaszkodott. Értem én, hogy meglepődött, de ahhoz képest, hogy Opress csak egy "vadállat", elég hamar padlóra küldte a Tanács egyik mesterét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy vettem észre, hogy Obi mindig épp annyit tud, amennyire a helyzet megkívánja. Dooku elég könnyen semlegesítette többször is, ahogy most Maulék. Viszont annak idején, a Naboo-n végül csak elbánt vele, ahogy a vadállat módjára támadó Vaderrel is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy csak akkor megy Obi-wannak jól, ha igazán nagy a tét. Mindig akkor volt a legjobb, amikor tényleg kellett. Vannak ilyen emberek a valóságban is. :)

 

Ez már nem konkrét EU-s információ volt, hanem a saját gondolataim, mert gondolom emiatt kell az új név. :) Legalábbis a jelen információk fényében logikusnak tűnik. :) A Jedik és a Sithek mindig hangsúlyozták a filmekben, leggyakrabban Darth Vader kapcsán, hogy ő már nem Anakin Skywalker és gondolom ezért van ekkora jelentősége a dolognak. :)

Semmit nem von le a gondolat értékéből, hogy a Tiéd volt, sőt. :) De igazán logikus, ezért is tetszett.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy vettem észre, hogy Obi mindig épp annyit tud, amennyire a helyzet megkívánja. Dooku elég könnyen semlegesítette többször is, ahogy most Maulék. Viszont annak idején, a Naboo-n végül csak elbánt vele, ahogy a vadállat módjára támadó Vaderrel is.

De vívásban ott is alulmaradt. Vert helyzetből tudott fordítani, mert Maullal ellentétben tudott gondolkodni is, nemcsak harcolni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valljuk be őszintén, Obi nem a legjobb vívó a galaxisban. :)

 

Sajnos a sorozat alapján tényleg néha ez jön le. Amúgy érzésem szerint a defenzív stílusával együtt is igen jónak számít mégis.

Nem akarok eu-s dolgokra hivatkozni (sith-ek bosszúja könyv-változat - párbaj Dookuval), de azért ő "valaki" ám.

Nagy kár, hogy Opress három mozdulatból leterítette itt a revenge-ben.

Opressnél Obi és Ventress is fényévekkel képzettebb.

Ha az eddigi ismereteim alapján meg kellett volna tenni a tétjeimet erre a 4-es párbajra, akkor a zabrakok biz alul maradtak volna a Ventress-Obi kettős ellen.

Hisz Ventress is milyen erős volt már a Nighsisters elején?

Megint az van hogy az írók a szereplők erejét a történet ívéhez igazítják.-szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi! Aztán most őszig leálltam. :D

 

Egyébként Obi-Wan alázása kapcsán a Rydonián lezajló kis szösszenetre gondoltam, bár az nem is igazán volt párbaj. Amikor a meglepetésszerűen felbukkanó Opress-szel összeakaszkodott. Értem én, hogy meglepődött, de ahhoz képest, hogy Opress csak egy "vadállat", elég hamar padlóra küldte a Tanács egyik mesterét.

Ja értem, erre meg az a magyarázatom, hogy nem csak arról volt szó, hogy Savage felbukkanása meglepte, hanem arról is, hogy nem tudott Savage-ra koncentrálni, mert folyton attól tartott, hogy Maul mikor döfi őt hátba (legalább egyszer hátra is pillantott a válla felett). Másrészt Savage-nak iszonyatos fizikai ereje van (már az átváltoztatása előtt puszta ököllel repesztgetett kőtömböket), a kétkezes csapásai túl erősek voltak, hogy Obi-Wan hatékonyan védekezhessen. Savage direkt úgy támadott, hogy Obi-Wan ne tudja megtartani az egyensúlyát, ami nélkül a képzettségbeli fölénye nem érvényesülhetett. Grievous az egyetlen fénykardforgató, aki hasonló erővel rendelkezik, de ő eddig miden alkalommal két kézben egy-egy fénykardot használt Obi ellen, tehát tőle csak egykezes támadásokat kellett hárítania, (Persze sokkal veszélyesebb a technikája, de nem tud annyi nyers erőt belevinni a támadásokba) és emiatt nem tudta kibillenteni Obi-Wan-t az egyensúlyából. És azt se felejtsük el, hogy a Witches of the Mist-ben Anakin és Obi-Wan együtt sem bírtak el Savage-al, sőt Dooku-t is ledöntötte a lábáról, és kiverte a kezéből a fénykardját az első és egyetlen csapásával, amit a gróf kitérés helyett hárítani akart. ;)

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megint az van hogy az írók a szereplők erejét a történet ívéhez igazítják.-szerintem.

Én is leginkább ezt éreztem. De hogy valós példát hozzak, egy profi focistának is lehet pechsorozata, amikor nincs jó formában, és fordítva. Werebazs magyarázatát egyébként támogatom a kérdésben.

Viszont az a részben is elhangzik Maultól, hogy Obi-Want épp a haragja zökkentette ki az egyensúlyából, Qui-Gon kapcsán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes hogy Maulnak nagyon kellet koncentrálni hogy a kardját a kezébe vonzza

Megviselte őt az a cirka 10 év amióta nem használta intenzíven az erőt. Azért ez szerintem nem olyan meglepő, régóta nem lehetett formában. :)

Szerkesztve: - Embo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos a sorozat alapján tényleg néha ez jön le. Amúgy érzésem szerint a defenzív stílusával együtt is igen jónak számít mégis.

Nem akarok eu-s dolgokra hivatkozni (sith-ek bosszúja könyv-változat - párbaj Dookuval), de azért ő "valaki" ám.

Nagy kár, hogy Opress három mozdulatból leterítette itt a revenge-ben.

Opressnél Obi és Ventress is fényévekkel képzettebb.

Ha az eddigi ismereteim alapján meg kellett volna tenni a tétjeimet erre a 4-es párbajra, akkor a zabrakok biz alul maradtak volna a Ventress-Obi kettős ellen.

Hisz Ventress is milyen erős volt már a Nighsisters elején?

Megint az van hogy az írók a szereplők erejét a történet ívéhez igazítják.-szerintem.

De ezek nem konstans dolgok, hogy akkor most Obi szuper vívó és akkor ehhez igazítunk mindent. Olyan borzalmasan unalmas lenne, hogy senki se nézné. Vagy max. ásítva. Itt is mi történt? Jól szétverték a zabrakok, majd Maul még az acél lábaival párszor jókorát bele is rúgott. Ilyen körülmények között kellett volna szuper vívást bemutatnia....amikor alig élt! Szerintem meg újra olyan dolgot kell magyarázni, ami egy csipetnyi odafigyeléssel simán belátható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon ütős kis évadzárót kaptunk, lelökte trónjáról a Hostage Crisis-t, ami az eddigi kedvenc finálém volt.

 

Maul rehabilitációja elég látványosra sikeredett. Zseniális jelenet mikor Talzin gyomlám egyet Maul elméjébe.

Ha ez így folytatódik akkor Talzin lesz az új kedvenc TCW karakterem, kiütve ezzel Cad Bane-t eme megtisztelő helyről. :lol:

 

A másik kedvenc jelenetem, mikor kiderül, hogy Maul tudott a klón háborúról. Ezek szerint Sidius nem csak egy eldobható eszközként tekintett rá.

 

Aztán jött a négyes fénykard párbaj, ami az évad legjobb párbaja címet megkapja tőlem. :peace:

Ventress és Obi csapata fantasztikus, jobban élveztem mint az Anakin és Obi csapatot. Remélem lesz még pár olyan rész, ahol együtt harcolnak a zabrak tesók ellen.

Amúgy Obi piros fénykardal elég furcsa látvány volt, a kék szín jobban áll neki. :D

 

A Maul story 2 rész után nem tűnik olyan rossznak mint gondoltam. Mázli, hogy nem hagytam abba a sorozatot annak idején. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maga a párbaj nem ütött volna akkorát, ha a bolygó felszínén történik. A hajón nem igazán lehet menekülni és épp ez miatt gondoltam azt, Ventress meghal.

Ami szerencsére nem történt meg. Nagyon megkedveltem őt ebbe az évadba. :)

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Belegondolva, a Jedik elég ostobán kezelték a helyzetet. Tudták Maul pontos tartózkodási helyét. Ahelyett, hogy lebombázták volna, vagy odaküldtek volna egy klónosztagot és pár tucat Jedit elküldik Kenobit egy szál magában, abban a biztos tudatban, hogy csapda.

 

De Maul se volt valami eszes. Tipikus rosszfiú hiba. Addig dumál, hogy miket csinálna a jófiúval, amíg az végül megszökik. Elhiszem, hogy meg akarta kínozni, de ha mondjuk előbb levágja a lábait, tuti nem menekül el és ideje is lett volna kiélvezni a kínzását. Maul túl sokat nem ért el, csak annyit, hogy felfedte magát a Jedik előtt. Megnézem, mit szól majd Palpatine amikor megtudja a dolgot.

 

Arra is kíváncsi vagyok, lesz-e Ventressnek új fénykardja, mivel elvesztette őket a hajón. Se nem Sith se nem Jedi, érdekes lenne a vörös helyett valami semleges szín.

Sajnos Lucas szerint csak a filmben látott fénykardszínek léteznek. Egyszer ajánlatot tettek nála a sárga színű pengével, de visszautasította. Mondjuk nem tudom miért... a lézer minden színben fellelhető. Van sárga lézerstukker is, így kard miért ne lehetne?

Szerkesztve: - Ben
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Belegondolva, a Jedik elég ostobán kezelték a helyzetet. Tudták Maul pontos tartózkodási helyét. Ahelyett, hogy lebombázták volna, vagy odaküldtek volna egy klónosztagot és pár tucat Jedit elküldik Kenobit egy szál magában, abban a biztos tudatban, hogy csapda.

Bombázták volna le a falut, mikor azt hitték, hogy még vannak túlélők? Ha meg egy egész flottát küldtek volna, egy tucatnyi Jedivel, félútig sem értek volna, és megérezte volna őket, ugyanígy legyilkolta volna a telepeseket, aztán vidáman meglépett volna, mielőtt még a Jedik megérkeznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bombázták volna le a falut, mikor azt hitték, hogy még vannak túlélők? Ha meg egy egész flottát küldtek volna, egy tucatnyi Jedivel, félútig sem értek volna, és megérezte volna őket, ugyanígy legyilkolta volna a telepeseket, aztán vidáman meglépett volna, mielőtt még a Jedik megérkeznek.

A bombázás kapcsán írtam egy alternatív verziót. Mellesleg ott, ahol Maulék voltak, egy deka élőlény nem tartózkodott. Megérezni nem tudom, hogy érezték volna meg őket, amikor Kenobi sem érezte meg a mögötte felbukkanó Opresst. Maul a fénykardját alig tudta magához szippantani, nem hiszem, hogy képes lenne több 10 ezer kilométerről konkrétan beazonosítani több száz embert. Ha meg már ott vannak a Jedik és a sereg, Maulék nem sokat tehettek volna az ártatlanok kivégzése ügyében a túlerővel szemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan elsősorban azért ment Raydoniára, hogy Maulék ne öljenek meg több ártatlant (gondolom nem egyetlen kis város létezik az egész bolygón), Windu elfogós szövege már azután jött, hogy Kenobi lelépett. Gondolom nem akart kockáztatni. Amint felfedezték volna az osztagot az oldalán, valószínűleg újabb ártatlanok haltak volna meg. Én is Winduval értettem egyet, de Obi-Wan sem azért indult egyedül, mert idióta, vagy mert azt hitte, legyőzhetetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.