Ugrás a kommentre

4x22 - Revenge


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Obi és a Jedik valószínűleg azt hitték, hogy a falu lakosai még élnek. :)

Naiv idióták. :D

 

Ahol Talzin Mault reparálta az ugyanaz a hely ahol Ventresst és Opresst is megjavították?

Ventresst meggyógyították, Opresst pedig felturbózták, de igen, szerintem ugyanaz, csak egy kicsit elhagyatott a történtek óta. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű rész lett. Bár még mindig nem kaptunk választ sok mindenre, de az valószínűleg a következő évadra hárul. Nem is lett olyan cliffhanger-es a vége. A párbajok nagyszerűek lettek. Ventress és Obi egymás oldalán. Még a végén Ventress Jedi lesz.

Azért kíváncsi vagyok vajon Maul és Opress benéznek-e Sidious-hoz. Jó lenne látni az ő reakcióját is.

Az is tetszett, hogy a SBD lábaiból állnak Maul új lábai. A mágia meg továbbra is bejön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokat hallottunk már a gyűlöletről, mint ami erőt ad a sith -eknek. Mault nézve kap ez igazán jelentőséget számomra. Minden szavából csak úgy sugárzik a gyűlölet és a harag. Érdekes figyelni rá. Még sose jött ez ennyire át nekem, leszámítva Sidious néhány EPIII -as jelenetét. Mintha köpné a szavakat Maul. Rohadt jó.

 

Figyelmes lettem egy apró, de érdekes részeltre. Amikor Maul lefejezi azt a pár szerencsétlent, az elzuhanó egyik testnek a kezét láthatjuk, ahogy rángatja az ideg. Mivé lesz ez a sorozat az utolsó évadra? :o Ha így haladnak akkor az ilyeneket már premier plánban fogjuk látni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek epizód volt. Nem semmi ahogy Talzin anya cool lábakat rakott Maulra és kiűzte belőle az őrületet. Ugyanazt érzem mint Ody hogy a naboo-i túlélés valahogy Talzinhoz kapcsolódik. Ez majd kiderül.

Opress itt a csicskát játssza Maul mellett, gyakorlatilag egy állat aki nem rendelkezik túlzottan önálló értelemmel. Mindent Maul mondd neki. Én is kiváncsi lennék hogy mit tervezett Kenobi halála utánra.

Obi-Wan jól cselekedett hogy egyedül ment, gondolom a Jedik azt hitték maradt még túlélő a faluban és ha Maul meglátja a közeledő Venatorokat akkor mindenkit kinyír. Hát jól csapdába csalták. A harc jó volt jól összeverték előtte Obi-want nem csoda hogy gyenge volt, de két ilyen harcossal jó formában sem tudta volna felvenni a harcot. Még jó hogy jött Ventress. Akinek mi is volt a célja? Mert nem a szeretet miatt segített Kenobinak szerintem. Inkább azért hogy ketten elbánnak a két zabrakkal majd felveszi Opressért a jutalmat. A kocsmában marha jó volt a lista a keresendőkről. Mint valami sorszámhúzó. Aki rámegy azé. Azt én sem értem hogy honnan tudta Ventress hogy hol van Savage. A Jedik sem tudhatták, mert az igaz hogy Mault tudták hol van de azt nem hogy Opress is ott van, tehát a körözésbe sem rakhatták bele az infót.

Maulba rengeteg gyűlölet szorult, persze logikátlan mint általában a gonoszoknál. Ő támadta meg anno a két Jedit a Naboon, még jó hogy védekeztek és még jó hogy kettévágta Kenobi. Mit várt hogy majd bablevest főz neki? Azaz nevetséges tőle pont Kenobit gyűlölni a kettévágás miatt hisz azt az ő előző hozzáállása idézte elő.

Kiváncsi leszek mi lesz a folytatásban, rengeteg szálat kell folytatniuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt én sem értem hogy honnan tudta Ventress hogy hol van Savage. A Jedik sem tudhatták, mert az igaz hogy Mault tudták hol van de azt nem hogy Opress is ott van, tehát a körözésbe sem rakhatták bele az infót.

Ventress már érezte az Erőben a zavart, szerintem az vezethette a bolygóra. Vagy pedig Yoda rásegített. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát tegnap este megnéztem az utsó részt. Vegyesek az érzéseim. Szépen felvezették, hogy Talzin mama visszahozza Mault, ami elég brutális volt, mint valami morbid újjászületés, de ez elég sok időt el is vett, és a végén nem volt bumm. Jó volt a harc, de arra számítottam, hogy ilyen karakterekkel, a fél részt végigharcolják, főleg hogy még Ventress is belépett a csatába, ami engem meglepett, de mikor az elején olvastam az idézetet, akkor már sejtettem. De tetszett, hogy ezt az utolsó 4 részt így összekötötték. Na szóval ez volt számomra a negatív, hogy arra számítottam, sokkal több akció lesz, VISZONT sokkal jobban örülök, hogy ez csak felvezetés volt, mert a Sith tesók elmenekültek,(vagyis Obiék, de ez most mind1) és még lesznek a késöbbiekben. Sajnáltam volna, hogy ekkora felvezetés után egy részben lenyesik őket. Én már nem gondolkozom meg pattogok olyanokon hogy Maul hogy lehet életben, meg ki mentette meg és miért nem derült ki, mert én a TCWban már nem a logikát keresem, inkább csak a szórakozást, és bizony ezeken a részeken nagyon jól szórakoztam. Imádtam Mault régen, és most is szóval aki a magyarázatokat keresi benne, szerintem ne is nézze. :D

7/10et adok az évadzáróra, mert bár nem azt kaptam mint amire számítottam, de bízok benne, hogy eljönnek hamarosan a Sith sötét fellegei. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ekkora jelentőségű dolgot meg kell és meg is fognak magyarázni. Az szerintem túlzás, hogy a TCW-ben már nem érdemes logikát keresni.

Tök mind1 hogy mit találnak ki, a 80%ának úgysem fog tetszeni. Ahogy azt is nehezen emésztették meg, hogy Dookuval elég sokszor összecsapnak, ahogy Grivivel is, meg Anakinnak tanítványa van stb... szóval szerintem ez is csak egy a sorban. Legalábbis nekem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tök mind1 hogy mit találnak ki, a 80%ának úgysem fog tetszeni. Ahogy azt is nehezen emésztették meg, hogy Dookuval elég sokszor összecsapnak, ahogy Grivivel is, meg Anakinnak tanítványa van stb... szóval szerintem ez is csak egy a sorban. Legalábbis nekem.

Ezeket mondjuk a mai napig nem értem. Anakinnak bőven lehetett tanítványa, de Grivi-Obi és Anakin-Dooku is bőven találkozhattak a 3. rész előtt. Semmi a világon nem cáfolja, max egyesek hite. Maul azért eléggé más tészta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

mert én a TCWban már nem a logikát keresem, inkább csak a szórakozást,

 

Én alapvetően úgy nézek sorozatot vagy filmet, hogy először is ahhoz, hogy érdemesnek találjam arra, hogy megnézzem érdekelnie kell, sohasem nézek meg olyat, ami nem érdekel. Az első elvárásom, amit támasztok (eleve majdnem nulla elvárással nézek manapság szinte mindent, mert így kisebb a csalódás esélye) az, hogy szórakoztasson, kikapcsoljon. Úgy vagyok vele, ha komoly mondanivalót és/vagy logikát is találok az említett műben azok nagyon súlyos pluszpontokat érnek, de ha ez el is marad, bár a szórakoztatás jó volt, akkor is elégedett vagyok :P

 

kudar, ez nem konkrétan neked szólt, csak a hozzászólásodról jutott eszembe és gondoltam megosztom veletek ezt az egyébként full felesleges információt :P

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezeket mondjuk a mai napig nem értem. Anakinnak bőven lehetett tanítványa, de Grivi-Obi és Anakin-Dooku is bőven találkozhattak a 3. rész előtt. Semmi a világon nem cáfolja, max egyesek hite. Maul azért eléggé más tészta.

 

Riddick: én is így gondolom. :)

 

Ben: Miért lenne más Maul? Abba is ugyanúgy bele lehet magyarázni, hogy túlélhette, mint amikor Dookunak mondják a ROTSban, hogy erősebb lettem az utolsó találkozásunk óta, vagy hogy Grivit magasabbnak képzelték el... de mondom ezek nem érdekeltek sohasem, és csak élvezem a sorit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ben: Miért lenne más Maul? Abba is ugyanúgy bele lehet magyarázni, hogy túlélhette, mint amikor Dookunak mondják a ROTSban, hogy erősebb lettem az utolsó találkozásunk óta, vagy hogy Grivit magasabbnak képzelték el... de mondom ezek nem érdekeltek sohasem, és csak élvezem a sorit.

Mert Mault úgy "nyírták ki", hogy a nézőben fel se merüljön az, hogy túlélte. ha jól tudom, Lucas még mondta is, hogy meghalt. Dooku és Grivi eleve kevésbé fajsúlyosabb eset, de ahogy írtam annak nem is mond ellent a film. Anakin mondja hogy magasabbnak képzelte Grivit de ezt sem cáfolja meg a TCW-t, mert személyesen nem találkoztak... azaz egyszer, de Anakin ki volt ütve, Griveous pedig nem látta az arcát mert le volt hajtva a feje.

De ha téged ezek nem érdekelnek, akkor oké. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Rajkai Zoltán hangja továbbra is élesen elüt Sam Witwerétől és úgy általában Darth Maul karakterétől, egyszerűen nem illik hozzá annyira, azonban amit Rajkai Zoltán művel... Beleadott apait anyait, az egyszer biztos, hihetetlenül beleélte magát a szerepébe, szinte sugárzik belőle a gyűlölet és az évtizedek óta felgyülemlett sérelem, és még így is, hogy nem hozzá való Maul, nagyon hatásos lett. :) Ez volt aztán az ellentmondásos véleménynyilvánítás.

 

Szerk.: "Ahogy elnézem valaki féltestvért csinált belőle." :lol:

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

A Revenge-t újranézve elgondolkodtam egy-két dolgon. Annak ellenére, hogy több mint 10 év eltelt a Naboo-n történtek óta, a felállás még mindig ugyanaz. Obi-Wan Kenobi most sem annyira erős, mint Darth Maul és hajlamos érzelmektől fűtötten, indulatosan harcolni, ezáltal számtalan hibát véteni. Darth Maul pedig azóta sem tanult semmit, még mindig öntelt és fennhéjázó és tisztában van azzal, hogy erősebb Kenobinál, ez a harcstílusán látszik a legjobban. Lazán rugdossa, akrobatikus mutatványokat csinál, szinte csak játszik vele és közben rettenetesen alá is becsüli. Mert sokkal Kenobi többre képes, mint amennyit megmutatott most magából. Maul viszont továbbra is folyamatosan gúnyolódik. Főleg akkor látható ez leginkább, amikor csak úgy lerúgja Kenobit Ventress mellé. Ismét túlságosan elbízza magát és valószínűleg a jövőben is ez okozza majd a remélhetőleg igazi vesztét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maul az EPI -ben nem volt ennyire fenyegető. Talán mert kevesebbet beszélt, vagy talán mert alig láttuk? Nem tudom. Mindenesetre most sokkal több gyűlöletet érzek benne mint akkoriban. Rugdosni pedig könnyű acéllábakkal. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet azért, mert most sokkal több oka van gyűlölködni. Eddig a Jediket alles cuzammen utálta, de valószínűleg azokat is csak azért, mert Sidious azt mondta neki. Most viszont a haragja direkt Obi-Wan Kenobira irányult, amiért az megölte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Mekkora rész volt ez is! Ventress a jó oldalon? :love: Kenobival párban harcolnak? :rock:

 

Obi-van olyan poénokat bevágott a részben, hogy többször felnevettem: hogy miért nem a nyakánál felezte el Mault és hogy magasabbbnak is tűnik az úl lábaival.... És valóban nem a vörös a színe, ezt eddig is tudtuk. :lol:

 

Amikor a fülke levált, azt vártam, hogy Ventress elővegyen egy távirányítót és egy korábban elhelyezett bombát felrobbantson. Vagy csak simán forduljanak meg és tüzeljenek... Akkor lett volna csak rajongói felháborodás. :P Így is úgy tűnt, hogy Savage vesztett a karakteréből és Maul mellett olyan kis csenevész kiscserkésznek tűnik, míg maga Maul is egy rakás szerencsétlenség. Szvsz. :S

 

Finálénak viszont ez egy kicsit kevés volt, mert egyértelműen jegeltek minden szálat a következő évadra. ;) Így is öröm látni, hogy nem csak én gondolom úgy, hogy mágiából egy picit sok lett már itt. Így is a főboszi szándéka homályosak. Befogogadja Ventresst, aztán elküldi, majd visszafogadja a másik pártfogoltját, aztán azt is útjára engedi? Mi értelme az egész mesterekedésének? Bár vártam ilyen zavarbaejtő fordulatot, így legalább lett az éremnek egy harmadik oldala is. :cool:

Szerkesztve: - Platschu
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.