Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Ezt az igénytelen dolgot megértem és nem is. Az bizonyos, hogy Mo.-n rengeteg az igénytelen ember, akik megveszik a tucatcuccokat, és nem is akarnak többet. De a Te olvasatodban én is igénytelennek számítanék(tudom, hogy nem így gondoltad),mert nekem is csak egy leengedett egybekapható kisteljesíményű Dimarson házimozi szett telik(Pedig ezt is mennyit kajtattam, hogy mind anyagilag, mind tudása is jó legyen), amit részletre alig bírtunk kicsengetni. Aztán persze kellett hangfal állvány, mert a két hásó hangfalt nem tudtuk sehova rakni, az plusz 16 rugó volt. Ki van ez találva. Mindezt egy ötéves 82cm Panasonic 4:3 TV-n, de álmom egy szélesvásznú TV.

Ha tehetném mindenből a legjobb és legújabbat szerezném be.

De nem lehet. Örülök ami van.

 

Szerintem az is közre játszik, hogy TV-t az ember hosszú távra vesz mondjuk 10 év, nem rövidre(2-3 év), ugyanez a DVD, vagy a VHS. Hosszútávra veszi, nem úgy, hogy ha jön az új modell kicseréljük. Lehetőségekhez képest modernet szeretne az ember.

Tudtommal a plazma TV max 5 évig jó, utána homályos lesz, ha sokat használod előbb lesz homályos. Én sem preferálom a plazmákat. Én még az ultra vékony DVD-ket sem, mert tudtommal, annyira lecsökkentik az alkatrészek méretét, hogy ettől lesz a DVD lejátszók élettartama, viszonylag rövid.

Technikai részéhez a cuccoknak, sajnos nem értek annyira. Ezért ehhez nem tudok nagyon hozzászólni. Én simán Scartal összedugom, azt kész.

Azt sajnálom, hogy csak egy Scart bemenet van a TV-n, legalább 3 kéne DVD, VHS, és a műhold vevő...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt van egy újabb adag a "háborúból",az MGM megszerzése.Hogy miért is olyan fontos ez a végső győztes kihirdetésénél az alább kiderül.

 

Filmes berkekben azt pletykálják, hogy új gazdára talált az MGM, és ami még fontosabb, új gazdára talált az MGM gazdag filmarchívuma! Állítólag nem csak az egyezség született meg, hanem már a tinta is szárad az adás-vételi szerződésen, és az oroszlán mostantól a SONY birodalomnak üvölt.

Ha igaz a pletyka, az nem csak azt jelenti, hogy a Columbia mellett egy újabb nagy stúdió is a japán szórakoztató-elektronikai cég irányítása alá került, hanem egyben elég határozottan kijelöli a házimozi jövőjét.A SONY a DVD-fórum által támogatott és nemrég véglegesített HD-DVD formátum ellenében a saját fejlesztésű Blu-Ray technológiát szeretné látni a jövő nagyfelbontású kép- és hangrögzítő szabványaként, és miközben a többiek tiltakoznak, ők nagy léptekkel menetelnek előre: állítólag 2005 végétől, 2006 elejétől az Egyesült Államokban minden új Columbia-film a DVD mellett Blu-Ray formátumban is piacra kerül.

Ha tényleg a SONY vette meg az MGM-et, ez azt jelentheti, hogy a formátumháború kimenetele - nem éppen békés és barátságos úton - gyakorlatilag eldőlt, hiszen ha a világ legnagyobb filmarchívumával rendelkező cég kiáll az egyik formátum mellett, a többieknek nem marad más választásuk, mint beállni a sorba.

Korábban pletykálták ugyan, hogy a Warner is érdeklődik az MGM iránt, de úgy tűnt, hogy a SONY gyorsabb volt. Végül a szerződés nem jött létre, mert a türelmi időszak 11. órájában állítólag a Warner is ajánlatot tett az MGM-nek.

Úgy tűnik, hogy nekünk, véghasználóknak teljesen mindegy, hogy melyik mogul kebelezi be az MGM-et, pedig nagyon nem így van. Mint arról már korábban volt szó, az MGM birtokolja a világ leggazdagabb filmarchívumát. Mintegy 4.000 mozifilm és 10.000 órányi tévésorozat kiadási jogát kaparinthatja meg az, aki megvásárolja az MGM-et, nem is beszélve a számtalan értékes megfilmesítési, illetve forgalmazási jogról.

Ha a SONY nyeri meg a versenyt, az azt jelenti, hogy nagy valószínűséggel a Blu-Ray formátum lesz a jövő HD-formátuma, hiszen az MGM filmjeivel kiegészítve a SONY tulajdonában álló Columbia filmarchívumát olyan masszív tartalom állna a Blu-Ray mögött, amellyel más nem versenyezhet.

A Warnert hasonló okok motiválják. A Warner komoly szerepet játszott a DVD-formátum kitalálásában, így a mai napig minden eladott DVD-hordozó után jogdíj illeti meg a vállalatot. Természetes, hogy a DVD-formátum "hivatalos" utódját, a HD-DVD-t támogatják, lévén ez a formátum még nevében is viszi tovább a DVD örökséget, így tehát a jövőben is jutna a jogdíjból a Warnernek. Ha tehát az ő kezükbe kerülne az MGM-archívum, az a HD-DVD formátum előretörésének kedvezne.

A filmrajongóknak másik előnye is származna abból, ha a Warner kaparintaná meg az MGM-et. Miközben a Warner tulajdonú New Line birtokolja A Gyűrűk Ura előzményének számító A hobbit (magyar fordításban A babó) című Tolkien mese megfilmesítési jogát, a még csak tervezett film forgalmazási jogai az MGM-nél vannak, amit érthető módon nem néz jó szemmel a Gyűrűk Ura trilógiát forgalmazó Warner. Ha azonban az MGM-et megvásárolná a Warner, minden egy kézbe kerülne, és ez bizonyára felgyorsítaná az eseményeket - a Warner nagyobb hévvel ösztönözné Peter Jacksont a forgatás elkezdésére.

A kérdés tehát még mindig nyitott: kié lesz az MGM, és melyik lesz a jövő HD-formátuma?

folyt.köv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vicc az hogy semmiféle győztes sem lesz... mindkét formátum készitheti a koporsóját szerintem. Majd ha jön egy tényleg új dolgokat felmutató formátum...

 

Hehe,ha tovább marakodnak akkor tényleg így lesz,de van még ebben a történetben egy pár csavar.Az igazság az,hogy az új formátumot a nagy filmstúdiók és kiadók szorgalmazzák.Korántsem biztos,hogy a kettő közül kerül ki a győztes,de mindenképpen váltani fognak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt sajnálom, hogy csak egy Scart bemenet van a TV-n, legalább 3 kéne DVD, VHS, és a műhold vevő...

 

Biztos régebbi a tévéd. Két éve vettem egy Samsung 72 cm-es tévét, és azon két scart csatlakozó van, de csak egyet használok. A videót hagyományosan csatlakoztatom a felvétel miatt. De meg lehet úgy is oldani a videót, hogy az erősítőhöz csatlakoztatod (ha van külön erősítő), nekem csak kábelt kellene vennem hozzá, de még két év óta nem sikerült :? Akkor a video hangja is a hangfalakból jön, és nem a tévé felöl. Remélem, jól írtam, mert nem vagyok egy szakértő.

És ha már szó volt róla, Thomson lejátszóm és erősítőm van. Nem vagyok márkafüggő.

 

Ha lesz is változás a formátum terén, akkor az nem most lesz. Még jó sokára, és elterjedni még annál is később fog. Jól megvagyok a dvd-vel is. A dvd talán azért terjed annyira nálunk, mert már pár száz Ft-ért lehet filmet iratni, és az még olcsóbb, mint a vhs. Veszel 15.000.- Ft-ért egy lejátszót, és utána iratsz filmeket, és azt hiszem, sokan gondolkodnak ebben. Talán enélkül a dvd sem terjedne ennyire. Legalább is az átlag ember szempontjából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Írtam, hogy régebbi a TV 5 éves.

Videómon sajna nincs Audio kimenet hozzálehetne Dugni a DVD erősítőjéhez, nincs külön erősítő.

 

Mivel nincs nálunk kábel TV, ezért két csatornát tudok befogni a TVre a két műholdvevőt. A Digitális műholdvevőt a videohoz dugom, szintén Scartal, azzal veszek fel jó minőségben.

Nagyon utálom, hogy nem én foghatom be a csatornákat, csak egy beltéri egységet kell a TVre hangolni.

 

Még annyit ehhez a formátumhoz, hogy a filmstúdiók tök mindegy melyiket preferálják, ők azzal dolgoznak amelyikkel könnyebb.

 

Ez a háború dolog a két szék között a pad alá esés mesés példája lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lipi: Abban igazad, van, hogy van egy igénytelen réteg.Azokra gondolok akik a film +-on meg az Rtl klubbon nézik a következő "kiváló" szinészekkel teli filmeket:

Don "The Dragon" Wilson

Lorenzo Lamas

Michael Dudikoff

Dolph Lundgren

Na ezen urak főszereplésével készült filmek kerülnek 990 ft-ba többek között.Ezek annyira primítív filmek, hogy azon szoktam elmélkedni, hogy kinek csinálják ezeket?Honnan szerzenek rendezőt producert?Egyáltalán minek az ilyen filmnek rendező?

Na van egy réteg aki ezekért megőrül.Azokat tudom sajnálni.Nálam egy minimum szint, hogy legyen moziban a film.Persze az sem garancia, de amit moziban adnak, atz már egy minimum szint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit meg kell védjem a 990 Ft-os filmeket. Azért akad egy csomó értékes is köztük. A Media Markt-ban pl. Amelie csodálatos élete is ennyibe kerül (szerintem óriási film), vagy pl. a klasszikus Charlton Heston-os Julius Ceasar, vagy a Halhatatlanok cimű új formabontó francia sci-fi és még lehetne sorolni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit meg kell védjem a 990 Ft-os filmeket. Azért akad egy csomó értékes is köztük. A Media Markt-ban pl. Amelie csodálatos élete is ennyibe kerül (szerintem óriási film), vagy pl. a klasszikus Charlton Heston-os Julius Ceasar, vagy a Halhatatlanok cimű új formabontó francia sci-fi és még lehetne sorolni...

 

Persze ez igaz.Mármint hogy vannak köztük jó filmek is.De a nagy részük irtozatos nagy baromság.Minnél régebbi a film annál olcsóbb.Elöbb-utóbb belekerülnek a 990-es kategóriába, ahol már ott vannak a bűnrosszaságuk miatt belekerültek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De meg lehet úgy is oldani a videót, hogy az erősítőhöz csatlakoztatod (ha van külön erősítő), nekem csak kábelt kellene vennem hozzá, de még két év óta nem sikerült  Akkor a video hangja is a hangfalakból jön, és nem a tévé felöl. Remélem, jól írtam, mert nem vagyok egy szakértő.  

 

Igen,meglehet oldani,sőt ha a Vhs sztereo szinkronját (nem tudom,hogy milyen erősítőd van) mondjuk PL II.-ben akarod hallgatni,akkor meg kötelező az összeköttetés.Ezt egy pár száz forintos sztereo audio RCA kábellel nagyon frankón meg lehet oldani.

 

A dvd talán azért terjed annyira nálunk, mert már pár száz Ft-ért lehet filmet iratni, és az még olcsóbb, mint a vhs. Veszel 15.000.- Ft-ért egy lejátszót, és utána iratsz filmeket, és azt hiszem, sokan gondolkodnak ebben. Talán enélkül a dvd sem terjedne ennyire. Legalább is az átlag ember szempontjából.

 

Sőt már a nagy hiperekben 8-10 ezerért is lehet lejátszót kapni.És valóban igazad van a filmírással kapcsolatban,bár ezek többsége nagyon rossz minőségben van felírva (az igénytelenséget erre értettem).Persze vannak akik nagyon pöpecül csinálják ezt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Írtam, hogy régebbi a TV 5 éves.  

Videómon sajna nincs Audio kimenet

 

Ha megengeded akkor javasolnék neked erre egy lehetséges megoldást.Egy Scart elosztót kell venni aminek az egyes részét a TV-hez kell csatlakoztatni,az elosztó részébe pedig el tudod helyezni a készülékeket.Arra kell vigyázni,hogy az elosztón lévő bemenetek egymástól függetlenek legyenek.Álltalában van rajta egy kapcsoló amivel az egyes bemenetek közöt lehet váltani.Ha nem ilyet veszel akkor előfordulhat,hogy mikor rádugod a készülékeket akkor azok egymást bezavarják és csak egy nagy katyvasz lesz az egészből.Itt egy link,ez egy komoly Magyar kábelgyártó és forgalmazó.Nézz körül.

http://kacsa-audio.hu/

 

Még annyit ehhez a formátumhoz, hogy a filmstúdiók tök mindegy melyiket preferálják, ők azzal dolgoznak amelyikkel könnyebb.

 

Annyiban mindegy,hogy amelyik nyer arra préselik rá majd a filmeket.Viszont minden nagy filmstúdió egy hatalmas mogul kezében van.Az MGM-es vételharc ezért is olyan érdekes,mert aki megszerzi azt töménytelen mennyiségű filmjogokat,lényegében az fogja uralni az új formátum piacát.Ez ha minden igaz ez a Sony lett,ami azt jelenti,hogy erősen feltételezhető,hogy a Blu-Ray lesz a befutó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit meg kell védjem a 990 Ft-os filmeket. Azért akad egy csomó értékes is köztük. A Media Markt-ban pl. Amelie csodálatos élete is ennyibe kerül (szerintem óriási film), vagy pl. a klasszikus Charlton Heston-os Julius Ceasar, vagy a Halhatatlanok cimű új formabontó francia sci-fi és még lehetne sorolni...

 

Így van.Mindig van valahol valamilyen akció,ahol ki lehet fogni jó filmeket.Pl. a Mátrixot 1990-ért vettem.Csak ezeket ki kell várni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ááááá lipi! Nagyon beleültetted a bogarat a fülembe, azzal a Panasonic TV-vel kapcsolatban. :) Tényleg elsőrangú képe van?

 

Gyönyörű!És ezt most minden túlzás nélkül mondom.Bár az is igaz,hogy a kábeltv nállunk nem a legjobb,de még ezen is jól látszik a különbség.Ha meg dvd-t nézek a már említett komponens bemeneten és pal progresszív pásztázással,hát mit ne mondjak húúúúúúúúú :shock: .Azt szoktam mondani,hogy olyan különbség van a régi tv-hez képest mint mikor zuhanyozás után letörlöd a bepárásodott tükröt. :D

De távol áljon tőlem,hogy bármire is rábeszéljelek :mrgreen:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen Bomarr, de a lipi által belinkelt modellnek iszonyat jó felbontása van. Legalábbis annak tűnik. :D A Te philipsedről van valami infó valahol?

 

Holnap előbányászom a "kézi könyvét", akkor majd kiderül, hogy tényleg olyan nagyon jó vagy csak nekem kéne már szemüveget venni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr:

Sajna Én meg Philipsben nem vagyok otthon,viszont azt tudom a márkáról,hogy Ők csinálnak szinte minden új dolgot elősször.Ezt illetve ehhez hasonlót tesznek a többiek a saját cuccaikba.Viszont nekem az a bajom velük,hogy mindig elkezdenek valami nagyon jó újdonságot aztán abbahagyák a fejlesztést.Minden újabb generációs cuccukba új technikát tesznek,ami nem mindig jön be.

Az Én Panám ahogy Ody kollega is írta,hihetetlen felbontással megy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na,hogy ma se maradjunk HD háború nélkül itt egy kis összeállítás,hogy melyik nagy filmstúdió melyik formátumot támogatja.

 

Itt állunk tehát két papíron nagyjából véglegesített szabvánnyal, és átkozzuk a nagy butus, önérdektől vezérelt multikat, amiért nem képesek közös nevezőre jutni, cserben hagyva az egységes szabvány után áhítozó vásárlókat. A versenyt úgy tűnik, a filmstúdiók döntik majd el, hiszen legyen bármilyen jó egy formátum, ha nem jelenik meg rajta a Star Wars, néhány év múlva már csak a technikai múzeumban látjuk viszont a lejátszókat, mint manapság a házi Betamax, vagy Video 2000 készülékeket.

A Warner Home Video elnöke, Jim Cardwell: - A Warner kivár. Nem szeretnénk vesztest támogatni, ezért megvárjuk, hogy melyik formátum lesz a győztes. Csak ezek után számíthatunk nagyfelbontású Warner filmekre. Örülnénk azonban annak, ha nem törne ki formátum-háború, és megegyezés születne. Egy újabb formátum-háború öngyilkossággal érne fel az iparág számára.

Az MGM Home Entertainment elnöke, David Bishop ugyancsak az együttműködésre bíztat: - Azt javaslom, hogy a két tábor üljön össze még egyszer és próbáljanak közös nevezőre jutni. Nem indulhatunk el két különböző formátummal, mert az végzetes lenne.

A Disney-féle Buena Vista Home Entertainment elnöke, Bob Chapek két egymás felé száguldó vonatként jellemezte az egymással konkuráló új formátum képviselőit. Szerinte csak az a kérdés, hogy megáll-e a két vonat, mielőtt katasztrófa történne. Ha a jelenlegi iramban folytatódik a harc a két formátum között, szerinte elkerülhetetlen a baj. Úgy tűnik tehát, hogy a Disney sem szeretne addig felszállni a "vonatra", amíg nem sikerül egyetlen formátumban megállapodni.

Talán az egyetlen stúdió a Columbia, amelyik már eldöntötte, melyik formátum mellett teszi le a voksát. Érthető módon a tulajdonos (SONY) által fejlesztett Blu-Ray-t preferálják, és már meg is ígérték, hogy 2005 végétől, 2006 elejétől ezen a formátumon is megjelennek a filmekkel. Persze.

Mindezt meghazudtolva nem sokkal később már a filmgyárak nyilatkoztak is,hogy ki melyik oldalon áll.

Három nagy stúdió (Warner, Universal, Paramount) tette le a voksát a két következő generációs DVD-technika közül az egyik, nevezetesen a HD-DVD mellett. Egyből jött a kontra a konkurencia oldaláról: a Blu-Ray táborhoz csatlakozott a Disney!

Ehhez a hírhez már nincs mit hozzáfűzni. Úgy tűnik, Hollywood immár véglegesen két táborra szakadt, jóslatunk tehát egyértelmű: ha úgy próbálják bevezetni az új DVD-generációt, hogy nem sikerül közös nevezőt találniuk, az oszd meg és uralkodj elv alapján tovább fog uralkodni a DVD-formátum, mint azt sokan gondolják.

Nézzük, hogy ebben a pillanatban melyik stúdió, melyik oldalon állt a formátum-háborúban:

Blu-Ray támogatók:

Columbia Tri/Star/Sony Pictures

Walt Disney

Touchstone

Hollywood Pictures

Miramax

Dimension

Valószínű Blu-Ray támogató:

MGM (a SONY vásárolta meg)

HD-DVD támogatók:

Warner Bros

New Line

Paramount

Universal

HBO

Valószínű HD-DVD támogató:

DreamWorks

Még nem döntött (a nagyok közül):

20th Century Fox

 

Nem sokkal ezután a Fox is döntött.Miért is maradna ki a jóból?

20th Century Fox volt az utolsó nagy stúdió, amely eddig egyik rivalizáló formátum mellett sem foglalt állást, de a kérdés eldőlt: a Fox a Blu-Ray-t támogatók bandáját fogja erősíteni. Hogy is van ez? A Titanic Amerikában HD-DVD-n fog majd kijönni, a világ többi részén meg Blu-Ray formátumon? Zűrös.

A 20th Century Fox közzé tett egy hivatalos bejelentést, mi szerint utolsóként hagy fel a heztiálással, s a Blu-Ray formátumot támogatja. Hollywood ezáltal végérvényésen két félre szakadt, ennek pedig nem lehet jó vége. Minden felvidéki tudja (betamax tulajdonosok meg főleg), hogy hosszú távon csak egyetlen új formátum lehet életképes, mert nincs az a DVD-fan, aki két új rendszert is felépítene otthonában, főleg ilyen húzós induló árak mellett. Amíg viszont a formátumháború tart, addig a "szimpla" DVD is életképes marad.

 

Nézzük a stúdiók pillanatnyi az előző felsorolástól eltérő és talán végleges helyzetét a ringben:

Blu-Ray támogatók:

Columbia Tri-Star/Sony Pictures

Walt Disney

Touchstone

Hollywood Pictures

Miramax

Dimension

MGM

20th Century Fox

HD-DVD támogatók:

Warner Bros

New Line

Paramount

Universal

HBO

DreamWorks

 

folyt.köv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha megengeded akkor javasolnék neked erre egy lehetséges megoldást.Egy Scart elosztót kell venni aminek az egyes részét a TV-hez kell csatlakoztatni,az elosztó részébe pedig el tudod helyezni a készülékeket.

 

Köszi, már régen van ilyenem, csak valóban zavarják egymást, így egyszerre sose lehet bekapcsolva egynél több beledugott, így csak annyiban könnyíti meg a dolgom, hogy nem kell bemásznom hátra a TV mögé, és kihuzogatni, és dugdosni. De ez is nagy könnyedség. Én is gondoltam rá, hogy miért nem lehet, iléyenből olyat kapni, ahogy melyik legyen az aktív és akkor nem lenne ez a gond, egy egyszerű kapcsolóval megoldható. Megnézem itt van-e ilyen kösz.

 

Most a Pc-t kötöttem rá a TV-re sikeresen, így már nem kell monitor előtt kuksolnia az egész családnak filmnézéskor. Ezen a Scart dugón van olyan, kapocs, hogy ki-, vagy bemeneti eszköz legyen. Ilyen kéne nekem erre az elosztóra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez se lehet rossz TV Bomarr. :D Mennyibe került?

 

Amikor mi vettük még pont óriási újdonság volt a benne lévő technológiai újitásoknak köszönhetően, igy akkor valamivel 6-700.000 fölött volt (bár már nem emlékszek a pontos árra). De ma már biztos olcsobban hozzá lehet jutni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez se lehet rossz TV Bomarr. :D Mennyibe került?

 

Amikor mi vettük még pont óriási újdonság volt a benne lévő technológiai újitásoknak köszönhetően, igy akkor valamivel 6-700.000 fölött volt (bár már nem emlékszek a pontos árra). De ma már biztos olcsobban hozzá lehet jutni :D

Ez nem semmi ár egy tv-ért.Ezért már autót is lehet venni.Lcd, vagy plazma tv?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, mondtam, hogy utána nézek a Philips TV-nknek... ime: TV

(mi is igy állványostúl vettük)

És itt egy oldal ahol sok szép és jót mondanak róla, föleg a beépitett Pixel Plus technológiájáról: Írás

 

Igen a Pixel plusz.Na ez minden Tv-be megtalálható,csak más néven.Ezt írtam lentebb,hogy minden ilyen újdonságot a Philips csinál,csak nem fejlesztik tovább.Kivétel talán ez a Pixeles történet,mert ha jól tudom akkor ennek már létezik negyedik vagy ötödik generációs verziója is.De ezekkel szemeztem Én is mikor nekiindultam Tv-t venni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.