Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Megint kéne egy kis segítség....

Szóval Samsung TV,Külső vinyóról megy a film.Viszont alapból angol nyelven és angol felirattal indul.

gépen át lehet váltani magyar szinkronosra+magyar feliratra is....TV-n nem tudom ,hogy kell. :(

Valaki?

 

Sub gombot megnyomom (gondolom subtitle akar lenni)

De kiírja,hogy nem elérhető

 

Ötletek???

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megint kéne egy kis segítség....

Szóval Samsung TV,Külső vinyóról megy a film.Viszont alapból angol nyelven és angol felirattal indul.

gépen át lehet váltani magyar szinkronosra+magyar feliratra is....TV-n nem tudom ,hogy kell. :(

Valaki?

 

Sub gombot megnyomom (gondolom subtitle akar lenni)

De kiírja,hogy nem elérhető

 

Ötletek???

 

 

Nem tudom, én akkor jártam így, ha nem volt átnevezve a sub fájl. Pontosan az legyen a neve, mint a filmnek,a tv álatalában csak úgy ismeri fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

El olvastam az első pár hsz-t, még 2005-ből. Atya világ, mekkorát változott a világ. Akkor még álmodni sem mertünk ilyen technológiáról, mára pedig a mindennapok része lett a HD adás. A DVD lassan kipusztul, de lehet, hogy már a BR is. A technikai eszközök meg majd tizedébe kerülnek a tíz évvel ezelőttiekhez képest. Digitálisan jön a tv adás, de ami nem HD, arra már pfujjolunk, mert valóban akkora a különbség az SD és a HD között.

Itt vannak a 4K tv-k, a hajlított kijelzők, a 3D mozik, tv-k. Hihetetlen.

 

A minap a fateromnál néztünk egy 3d természetfilmet. Az állam leesett! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Nos, akkor véleményezném is a Aiseesoft Blu-ray Player programot. (ez csak egy rövid gyors vélemény lesz) ;)

 

Pozitívumok:

 

- Bravó! :clap: Le a kalappal a progi gyorsasága előtt. Hamar betölti lemezről a filmet, nem áll le p*csörészni. Sőt az egész szoftver a gördülékenység, átláthatóság és gyorsaság érzetét kelti, és úgy látom nem csak érzet ez, hanem tényleg így is van.

- Írott BD lemezekkel is tök jól elboldogul, amelyekkel a nappaliban lévő öregecskedő asztali BD lejátszóm már egyáltalán nem boldogult el az utóbbi időben.

 

Negatívumok:

 

- Egy olyan menü mániásnak mint én vagyok erősen fájó pont a program "menü kezelése" oké, hogy gyors meg minden, de az eredeti menüt lényegében scippeli úgy, ahogy van. Sajnos nekem ez a "nem gyere be" kategória.

- 3D lemezről a tartalmat 2D-ben játssza le 3D-s megjelenítőn is. Oké, még nem néztem meg alaposabban, lehet, hogy csak turkálni kell kicsit a beállításokban, de ha tényleg ennyit tud 3D-vel kezdeni, az számomra kicsit szomorú.

 

Kiegészítés:

 

Nagyon örültem, hogy mind a SAGA BD lemezeken (Prequel Trilógia esetében) mint pedig az EP VII esetében, ha asztali lejátszóban kiválasztom a magyar lehetőséget, akkor a film indításakor a sárga szöveg magyar lesz, ahogy a moziban is volt. Így tehát forced (kiegészítő) felirat sincs a lemezen ahhoz a részhez, hiszen eleve magyar asztali lejátszón. Ezzel a programmal angol. És ugye mivel nincsen forced felirat így felirat sincs hozzá :P csak ha bekapcsolja az ember a teljes feliratozást ... igazából ez sem tetszik, de lehet, hogy ezzel egyedül vagyok... ahányan néznek itt magyarul SW-t ... :P:D :D

 

De összességében örülök a programnak - köszi még egyszer Dzséjt!!! - de ezeket a hiányosságokat jó lenne PC-n is orvosolni! Ezek azok a dolgok, amik miatt (a kényelmen túlmenően) egyelőre még bejövősebbek az asztali BD rendszerek. :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...
  • 3 hónappal később...

Nekem se 3D-s a TV-m, de még lehet. :) A 3D csak egy plusz opció, lejátssza az összes formátumot. Ha erősítőre kötnéd akkor figyelj rá van-e benne optikai vagy koaxiális hangkimenet. Arra szükség lehet. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egy Asus BDS-500 lejátszóm van, amely egy O!Play is egyben. Nos mindenevő. Megy a 2D és a 3D is akár lemezzel akár lemez nélkül is. Simán játsza a letöltött lemezképfájlokat, menűvel, nyelv és felirat választással, mindennel ami egygyári BD lemez kelléke. Van benne egy QDeo képjavító tecnológia is. De az O!Play résznek vannak gyerekbetegségei. Nekem bevált. Nincs házimozi rendszerre kötve, én a 3d-s tv re költöttem a pénzem. A RO valami eszméletlen 3D-ben, tegnap néztem meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...

Vásároltam egy 5.1-es H/K házimozirendszert. Valaki tudna segíteni hogy kell ezt normálisan beállítani? A neten többféle és egymásnak ellentmondó beállítási lehetőségek vannak. Összekötve jól van, gyönyörűen szól. Viszont pár beállítás érdekelne. 

 

Szóval a Crossoverről(keresztezési frekvencia) lenne szó. A mélynyomón 50 és 150 Hz között lehet állítani. Azt olvastam hogy a legmagasabbra kell állítani azaz itt 150 Hz-re. Igaz ez? Vagy kikapcsolni mert az erősítőn úgyis be lesz állítva.

Aztán ott vannak a hangsugárzó csoportok, konkrétan a Front bal/jobb, a Center, a Hátsó bal/jobb és maga a mélynyomó. Az erősitő menüjében ezen csoportok crossoverét lehet állítani. Namost itt sok helyen azt írják hogy a hangsugárzókat Smallra állítsam, a mélynyomót meg 80 Hz-re. Igenám de nekem nincs Small lehetőség. Ezek vannak: 40,60,80,100,120,150,200 Hz, Large(erre ugye nem jó mert ez akkor kell ha nincs mélynyomó a rendszerben). Mind a 4 csoportnál ezek a lehetőségek vannak.

 

A kérdésem az lenne hogy ezekből a frekvenciákból mire állítsam a hangsugárzókat és a mélynyomót, illetve fizikailag a mélynyomón mire állítsam az 50 és 150 közötti skálán?

 

Van a mélynyomón egy Phase kapcsoló is azt normálon hagytam a  ,illetve a hangerejét kb 60 %-ra állítottam.

 

A célom az hogy elsősorban a filmeknél normálisan halljam a beszédhangot, ugyanakkor a mély hangok a robbanások lövések ne legyenek nála durván hangosabbak. Szombaton megnéztem a Dunkirk-öt a BD.isot szedtem le, 100 Hz-re voltak állítva a hangsugárzócsoportok, a mélynyomó meg 80 Hz-en volt, fizikailag meg a mélynyomón 150 Hz-re volt állitva. A beszéd ok volt de mikor elszállt Tom Hardy repülője azt hittem kiszakadnak a falak szó szerint remegett a szoba.:D

Azt hittem jönnek a szomszédok, de nem volt ilyen, de engem is baromira zavart a túlzott hangerő.

 

Ja igen egy panellakás 15 négyzetméteres szobájáról van szó.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legjobb beállítás az, ami neked a legjobban tetszik. Addig kell próbálgatni ami jó nem lesz. Rakj be egy filmrészletet és próbálgasd a mélyet majd a többi hangszínt. Olyan nagyon ritkán van, hogy leírnak egy tökéletes beállítást. Szóval azt javaslom, hogy ezzel a módszerrel teszteld a rendszert amíg úgy nem ítéled meg, hogy megfelelő. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyet értek Odyval, lehet hogy XY leírt egy tökéletes beállítást azon az adott helyen ahol ő ezt próbálta, de lehet a te szobád akusztikája teljesen más és nem úgy adja ki a hangokat, mint annál a "tökéletes" beállításnál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez azért így leírva nem kicsit gáz. 

Pontosan. A 4K BD-k közelebb vannak a Full hd-hoz és csak szinte a HDR miatt van jobb kép ami elenyésző. Kicsit durvábban a 4K még mindig parasztvakítás és csak trükökkel lesz egy kicsit szebb képe a full hd-nál. Igazából sok értelme nincs lecserélni egy full hd rendszert százezrekért(tv és lejátszó). Ráadásul a filmek trükkjei is 2K(ami ugye a full hd)-ban készülnek és még nem is forgatnak 4K-ban.

Szóval még évek lellenek mire ez kiforr és teljesen natívan élvezhetők lesznek a 4K-s tartalmak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis érdekesség ehhez: voltam egy vizuális trükkökről szóló előadás-sorozaton, ahol elmondták, hogy a régi hagyományos film rengeteg információ tárolására képes. Egy régi szines film kb. 18K-s felbontásnak felel meg. Egy régi fekete-fehér film 32K-snak. Ezért van az hogy a régi filmek olyan szép tűéles minőségben megtudnak jelenni (már ha igényesek a kiadás készitői). És ez a továbbiakban sem lesz gond. Jöhetnek a következő nagyfelbontású TV-k a régi klasszikusok azokra is kitudnak jönni úgy hogy ki is használják a felbontást. Viszont: a Star Wars ep.2-öt és ep.3-at digitális kamerára vette fel Lucas. Méghozzá olyan digitális kamerákra amik fölött hamar elment az idő. Azok össz-vissz 2K-s felbontást tudtak. Tehát az utolsó két prequelnél nem csak a trükkök 2K-sak, hanem a komplett filmek. Azokat pokoli nehéz lesz felhúzni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Bomarr írta:

Azok össz-vissz 2K-s felbontást tudtak. Tehát az utolsó két prequelnél nem csak a trükkök 2K-sak, hanem a komplett filmek. Azokat pokoli nehéz lesz felhúzni.

Én is épp erre gondoltam tegnap. Emlékszem anno mennyire büszke volt Lucas a digitális kamera forradalmára. Innen nézve inkább rossz mint jó sült ki belőle. Persze amíg csak sima HD volt addig ok, de a magasabb verzióknál már annyira nem fog működni a dolog. Én egyébként a régi trilógia trükkjeiről se vagyok meggyőződve, hogy jól néznek majd ki 4K-ban. Már a BD-nél is necces némelyik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Érdemes elolvasni mindenkinek. Főleg full hd tv tulajdonosoknak. Érdekes az egész.

 

https://hir.mediamarkt.hu/magazin/uhd-4k-blu-ray-teszt/?rbtc=fbo|lip|4kteszt|20190801|b|socialpost|

Hát ez elég tanulságos volt, köszi, hogy megosztottad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
2019. 08. 06. - 21:27, Frenkie írta:

Érdemes elolvasni mindenkinek. Főleg full hd tv tulajdonosoknak. Érdekes az egész.

 

https://hir.mediamarkt.hu/magazin/uhd-4k-blu-ray-teszt/?rbtc=fbo|lip|4kteszt|20190801|b|socialpost|

Most hogy jön a Black Friday és tévét szeretnék venni (eddig nem volt saját), akkor nézzek még Full HD-t tv-t? Vagy inkább OLED vagy QLED tévék között nézelődjek? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, JakeSully írta:

Most hogy jön a Black Friday és tévét szeretnék venni (eddig nem volt saját), akkor nézzek még Full HD-t tv-t? Vagy inkább OLED vagy QLED tévék között nézelődjek? 

Amiről beszélsz az két külön dolog, a Full HD a felbontást jelenti a OLED-QLED pedig a technológia ahogy a képet megjeleníti.

https://pcworld.hu/pcwpro/tn-ips-oled-qled-milyen-kijelzot-valasszak-240570.html

 

ebben a cikkben nagyjából összefoglalja a technológiák lényegét. Persze már nem mai de gondolom a lényeg ugyanaz.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tulajdonképpen, aki most vesz tévét, már mindenképp 4k-s felbontásút válasszon, nem? Az, hogy QLED vagy OLED, a képet jelenti igen. Itt is erősen megoszlanak a vélemények, nehéz döntés, melyik lehet a jobb választás...

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, JakeSully írta:

Tulajdonképpen, aki most vesz tévét, már mindenképp 4k-s felbontásút válasszon, nem? Az, hogy QLED vagy OLED, a képet jelenti igen. Itt is erősen megoszlanak a vélemények, nehéz döntés, melyik lehet a jobb választás...

 

 

Hát ez szerintem sok tényezős, mekkora a pénztárca milyen TV-t cserélsz az újra stb. Hát igen, ha olvastad a cikket amit linkeltem, mindkettőnek megvannak a hátrányos tulajdonságai is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.