Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

Manapság sajnos pont a "nem normális" felhasználók vannak többségben. Full Hd-n kamerás filmet nézz, Barátok Köztöt konvertál 3D-re, marketingnek engedelmeskedve megveszi a drága LED, Smart marhaokos tv-t ami képkeretnek kitűnő, filmnézésre pedig vacak, de ugye neki ilyen van és akkor marha menő ....meg manó. Jó ha a vásárlók 10%-a tudatosan választja ki a készülékét és akkor még lehet, hogy sokat is mondtam.

 

 

A 106 cm piszok kevés 3D-re, LG-ről mint márkáról nem is beszélve. :P Oks, hogy elsőként ő újít, de utána kifúj az egész. A technikát teljesen másik gyártó viszi tovább fejlesztések útján. LG a marketingből él és nem valós tudásból, minőségből.

Továbbá az is igen sokat mondó, hogy mind a mai napig egy használt Pioneer Kuronak több értéke van mint bármelyik consumer gyártó csúcskészülékének. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de sajnos ezek a tények nem változtatnak azon, hogy csak olyan cuccot tudok venni, amit megengedhetek magamnak, pont ezért muszáj némi kompromisszumot kötnöm. Legalábbis én így vagyok vele, de mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó ;)

 

106 centi nekem elég, abban igazad van, hogy a még jobb élményért elengedhetetlen a még nagyobb képátmérő, DE említettem lentebb, hogy nekem szempont az is, hogy mennyi áramot zabál a készülék, és biza minél nagyobb az átmérő, annál többet zabál. :(

 

Egyébként érthető amit mondasz a "nem normális" userekről... és teljesen egyetértek vele. De ha neki jó kamerás relenzát Full HD készüléken néznie, vagy Való Világot tol fel 3D-be az legyen az ő baja, másnak nem árt vele :P én inkább jókat kacagok az ilyeneken. :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de sajnos ezek a tények nem változtatnak azon, hogy csak olyan cuccot tudok venni, amit megengedhetek magamnak, pont ezért muszáj némi kompromisszumot kötnöm. Legalábbis én így vagyok vele, de mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó ;)

 

106 centi nekem elég, abban igazad van, hogy a még jobb élményért elengedhetetlen a még nagyobb képátmérő, DE említettem lentebb, hogy nekem szempont az is, hogy mennyi áramot zabál a készülék, és biza minél nagyobb az átmérő, annál többet zabál. :(

 

Egyébként érthető amit mondasz a "nem normális" userekről... és teljesen egyetértek vele. De ha neki jó kamerás relenzát Full HD készüléken néznie, vagy Való Világot tol fel 3D-be az legyen az ő baja, másnak nem árt vele :P én inkább jókat kacagok az ilyeneken. :)

Ettől az áram dologtól ne tarts. Felfújt dolog. Éves szinten egy-két ezer forinttal többet fizetsz, viszont élményben sokkal többet kapsz. ;) Én a helyedben addig gyűjtenék még egy valóban jó ár/érték arányú készüléket nem tudnék venni. Én is így tettem, lásd, consumer szinten a legjobb plazmát akartam és kivártam amíg összekuporgatok rá. Nem bántam meg. :) Ha 3D-re fájt volna a fogam, akkor valszeg még két évig gyűjtögettem volna egy valóban tökéletes élményt adó tv-re. De végül is kompromisszumképesség válogatja.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Epson már kijött egy 3D-s projival, és kb. 300-400 ezer Ft között van az ára. Szóval alakul. De a fő probléma szerintem még továbbra is: nincs elég anyag (főleg minőségi) hozzá.

Ezért én is azt ajánlom, hogy egy bika 2D-s megjelenítő 300-400 ezer Ft között, ha pl. ennyi pénzem lenne a projekthez.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Na bazz, aki kitalálta ezt a r*hadt házimozizást nagyfelbontástul, vinyóstul, dokkolóstul.... :evil:

Mindegy, összeraktam, műűűűkőőőődiiik!, jöhet a menet a teljes filmek beszerzésére. Hétvégén le is kapom a Csillagok háborúját, mind a 136 gigát. :P

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most látom, hogy végül is plazmán néznéd, de a logó miatt aggódsz, hogy ghost lesz a vége. Na erre tényleg valami célkészülék kéne mintsem minőségromlás felé nyúlni. Sajnos valamerre fejleszteni kell :S

Volt már amikor ott maradt a logo nyoma, de eddig még mindig eltűnt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt már amikor ott maradt a logo nyoma, de eddig még mindig eltűnt. :)

Igen, ez a gyakoribb eset. Egy komoly ghosthoz vagy beégésre tartós idő kell, hogy kint maradjon valami rögzített kép vagy képrészlet.

A szivárványhatás nálad mennyire érvényesül. Én kicsit érzékeny vagyok rá. :) Ha gyorsan mozgatom a szemem a tv szélei közt, akkor bizonyos frekvenciákon sugárzott műsornál csúnyán meglátom a foszfor laget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez a gyakoribb eset. Egy komoly ghosthoz vagy beégésre tartós idő kell, hogy kint maradjon valami rögzített kép vagy képrészlet.

A szivárványhatás nálad mennyire érvényesül. Én kicsit érzékeny vagyok rá. :) Ha gyorsan mozgatom a szemem a tv szélei közt, akkor bizonyos frekvenciákon sugárzott műsornál csúnyán meglátom a foszfor laget.

szivárványhatás? Az mi? :D Nekem abszolút nem tűnt fel ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

szivárványhatás? Az mi? :D Nekem abszolút nem tűnt fel ez.

A kontrasztos területeken látszik. A fehér és pl egy sötét árnyalatú terület találkozásánál alakul ki.

 

 

Itt pl a fa törzsénél észlelhető.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Jm63BEhHWUk

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja hogy ez. Igen én is látom néha. Gondolom ez az olcsóbb típus átka. :) A kontrasztaránnyal ez eltűnik?

Ez a plazmatechnológiával jár. Van aki érzékeny rá, van aki észre se veszi. Szerencsére 24p-s filmeknél nem látom.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a plazmatechnológiával jár. Van aki érzékeny rá, van aki észre se veszi. Szerencsére 24p-s filmeknél nem látom.

Jaj nem. Én nem erre gondoltam. Ezt én még sose láttam. Azt hogy hívják, amikor pl. a fénykard melletti aura nem folyamatos, hanem "réteges"?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kontrasztos területeken látszik. A fehér és pl egy sötét árnyalatú terület találkozásánál alakul ki.

 

 

Itt pl a fa törzsénél észlelhető.

 

 

Megmondom őszintén én semmit sem látok. Néztem mindkét fatörzset mozgás közben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dithering.

Nem tudom hogy plazmánál ez mennyire gyakori jelenség, de én ilyet akkor látok amikor kicsi a színmélysége a képnek, és színátmenetet kell megjeleníteni.

 

Megmondom őszintén én semmit sem látok. Néztem mindkét fatörzset mozgás közben.

Nem látod? Kvázi a fél képernyő zölden világít mozgás közben. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenhol gyakori jelenség a dithering. Nagyon jó készüléknek kell lennie a színmélység visszaadásában annak ahol ez a sávosodás már jelentéktelen.

 

A foszfor lag viszont csak plazmabetegség. Míg a felhősödés az LCD-kre jellemző.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mostanság kecsegtet az, hogy fel kéne váltani HD-re. Egyértelmű, hogy BD lejátszóban csakis olyan játszana, ami tud mit kezdeni az mkv formátummal is, de azt nem tudom, hogy ha a a lejátszó usb bemenetébe a külső vinyómat csatlakoztatom, akkor annak fogja-e vinni a tartalmát?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mostanság kecsegtet az, hogy fel kéne váltani HD-re. Egyértelmű, hogy BD lejátszóban csakis olyan játszana, ami tud mit kezdeni az mkv formátummal is, de azt nem tudom, hogy ha a a lejátszó usb bemenetébe a külső vinyómat csatlakoztatom, akkor annak fogja-e vinni a tartalmát?

A készülék leírásában benne kell lennie. De neked is azt tudom mondani, hogy erre a célra egy médialejátszó sokkal praktikusabb. BR lejátszót nem fognak frissíteni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A készülék leírásában benne kell lennie. De neked is azt tudom mondani, hogy erre a célra egy médialejátszó sokkal praktikusabb. BR lejátszót nem fognak frissíteni.

 

Jelenleg egyszerre csak egy fér bele a büdzsébe, ezért igyekezek valami középutat találni egyelőre. De annyira nem sietős, hogy felelőtlenül beleugorjak bármibe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jelenleg egyszerre csak egy fér bele a büdzsébe, ezért igyekezek valami középutat találni egyelőre. De annyira nem sietős, hogy felelőtlenül beleugorjak bármibe.

Ne is ugorj bele semmibe se felelőtlenül. Inkább kérdezz akár többször is, mintsem megbánd a döntésed. :)

 

Ma beszereztem egy igényesebb sztereó RCA kábelt az erősítő és a médialejátszó közé. :) Nem nagy szám; egy Hama középkategóriásnak mondható kábele, de már most a bejáratás alatt jócskán észrevehető a különbség a koax digitális kábel után melyen eddig nyomattam a sztereót is. :)

Ja és óccon beszereztem a Tron Legacyt Blu-rayen. :D Adtak hozzá DVD-t is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mennyiért vetted a TRON-t?

 

Nekem is megvan, bár én a megjelenés napján vettem meg. Nagyszerű film... bár egy fájdalmam akadt a BD kiadással. A DVD változaton a menü kegyetlen jó... ellenben a BD változat menüje egy fapados semmi de a zene ugyan az, ami a DVD menüje alatt megy :( (Örültem volna, ha ez fordítva lenne!)

 

Nyíregyházi Média Markt-ban akadnak néha BD akciók, minap pl a 16 utca és a Silent Hill 1990Ft-ért osztogatták.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.