Ugrás a kommentre

HD formátum és a házimozirendszerek


lipi

Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?  

50 felhasználó szavazott

  1. 1. Le kell-e váltani a jelenlegi Dvd formátumot?

    • igen
      15
    • nem
      23
    • nem tudom eldönteni
      10


Ajánlott hozzászólás

A régi Orion illetve Videoton hangfalakról mindent el lehet mondani, de, hogy sz*rok voltak azt nem. A mai napig is megállnák a helyüket egy megfelelő kiszolgáló rendszerben bizonyos keretek között, pl partyk, házibulik. Sajnálatos mód manapság a consumer kategóriában a külföldi gyártók egyre silányabb dobozokat dobnak a piacra. Spórolnak a belső kábelezés minőségén, az elektronikán, csillapító anyagokon ésatöbbi. Mára nagyobb értéke lett egy öt-tíz éves készüléknek mint az újaknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A régi Orion illetve Videoton hangfalakról mindent el lehet mondani, de, hogy sz*rok voltak azt nem. A mai napig is megállnák a helyüket egy megfelelő kiszolgáló rendszerben bizonyos keretek között, pl partyk, házibulik. Sajnálatos mód manapság a consumer kategóriában a külföldi gyártók egyre silányabb dobozokat dobnak a piacra. Spórolnak a belső kábelezés minőségén, az elektronikán, csillapító anyagokon ésatöbbi. Mára nagyobb értéke lett egy öt-tíz éves készüléknek mint az újaknak.

 

 

Hát azért az Onkyo vagy a Bang & Olufsen azért mérföldekkel veri a magyar cuccokat, főleg hogy az utóbbit plussz 2 millió ft-ért Porschékba és BMW-kbe is beszerelik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát azért az Onkyo vagy a Bang & Olufsen azért mérföldekkel veri a magyar cuccokat, főleg hogy az utóbbit plussz 2 millió ft-ért Porschékba és BMW-kbe is beszerelik.

Consumer kategóriáról beszélünk, nem high-endről. ;)

Tegnap még kihagytam a Clarus céget, mely bár sok tekintetben külföldi gyártók cuccait építi be a hangfalaiba, mégis itthon, magyar kezek állítják össze.

A Hivox stúdió pedig feltunningolja a hangfalakat és nem is akárhogy. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak nem elkészült a sztereó rendszer? :)

 

Hangja már van - nem is akármilyen.icon32.gif Még az esztétikai csinosítgatás várat magára. Három hónapja készül a projekt, nem sok van hátra.

Elképesztő, hogy régi, jól ismert számok mennyire fel tudnak értékelődni, ha van egy jó eszköz a megszólaltatásukra. A héten Tanita Tikaram Twist in my sobriety című száma teljesen ledöbbentett, pedig ez a szám sosem volt a szívem csücske. Igazi tesztzene.

És ugye a kényelmi szempontok is fontosak, vagyis hogy ne kelljen a frontok kábeleit állandóan ide-oda dugdosni a két erősítő között. Ez is megoldódott.yeah.gif

Szerkesztve: - Lada
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A héten bekötötte az Invitel a HD lehetőséget biztosító rendszert. Egyelőre az M1, M2 és a Duna TV jön nagy felbontásban. Az eredmény megdöbbentő! :o Ez az igazi TV -zés! Ma is a forma1 valami döbbenet élmény volt full HD -ben!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...
  • 6 hónappal később...

Megjött az UHD TV, amin már a BD képe is sz*r. :D

 

http://www.samsung.com/hu/consumer/televisions/televisions/uhdtv/UE55F9000SLXXH

 

 

Jaja 4-szer akkora a felbontása mint a full hd-nak. Ultra 4K-nak hívják őket. Hát akkor megint várhatok éveket mire ez elérhető áron lesz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...
  • 2 héttel később...

Van valakinek otthon esetleg 3D-s tévéje?

Mik a tapasztalatok? Ismerősök által vagy saját maga által? A passzív vagy az aktív 3D-s tévék a jobbak szerintetek? :hmm:

 

Közeleg a tél... meg közeleg a karácsony...3D-s LED TV vásárlás előtt állok :psycho:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van. Egy 23"-os 3D monitor tévém. Passzív 3D-s LG készülék és kegyetlen jó. Moziban használható szemüvegekkel simán működik. Elég sok 3D filmet néztem meg rajta, és alkalomadtán játszom is 3D-ben (megjegyzem sokkal nehezebb, mint 2D-ben) de csak jókat tudok mondani róla. Olyannyira, hogy a nappaliba tervezek is egy minimum 42"-os passzív 3D-s tévé vásárlást valamikor jövőre.

 

Egyébként vannak, akik az aktív technológiára esküsznek, megint mások a passzívat részesítik előnyben (mint fent kiderült, jómagam is ezt a brancsot erősítem).

 

Aktív 3D-nél az a királyság, hogy ha bekapcsolod a 3D-t a tévében és a szemüvegben is (igen, a szemüvegben is külön be kell kapcsolni) akkor a forrás minősége (teszem azt Full HD-s forrást nézel) az 3D-ben is Full HD marad, ergo minőségromlást nem észlelsz. Ellenben nehéz a szemüveg, és meglehetősen drága is a bele épített akku és elektronika miatt (tölteni kell időközönként) és -számomra legalábbis- fejfájós is ez a cucc.

 

Passzív 3D-nél a már említett mozis, könnyű, műanyag, pár száz forintos polarizált lencsés szemüveg tökéletesen megfelel. Nincs szemüvegbe épített elektronika, stb. Nem fájdítja meg úgy a fejet (enyémet egyáltalán nem) mint az aktív 3D-s cucc. Ellenben itt a minőség romlik az aktív 3D-hez képest a 3D mód bekapcsolása után. Full HD-ról egy olyan 720p-s minőségre esik vissza 3D-ben... amire én konkrétan meglehetősen magasról sz/rok, mert még így is marha szép plusz nekem megér ennyi "hátrányt" az, hogy ne fájjon a fejem és ne legyen hányingerem. Plusz ugye az sem mindegy, hogy a szemüveg nem nehéz és nem marha drága!

 

De kinek mi jön be jobban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm a jó tanácsot Riddick :)

Én magam egy LG 42LA640S 42" 106cm Cinema 3D Smart televízió (200Hz MCI) -ban gondolkodom. Ez ugye a passzív 3D-s..

Ára kb :155 ezer forint

 

És a másik meg, ami ebben az árkategóriában verhetetlen

Samsung UE-40F6400 101cm -es Full HD 3D LED LCD televízió, Smart TV 2.0, 200Hz CMR aktív 3D-s.

Ára kb: 155-150 ezer között..

 

Ezt a két tv-t ajánlják most nagyon különféle üzletekben.. ár érték tudás arányban.

200Hz-es képfrissítéssel még kellemesebb a filmnézés ugye..

 

Szóval e két tv között dilemmázok jelenleg :hmm: :hmm:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm a jó tanácsot Riddick :)

 

Nincs mit! De egyébként ha tudod mindenképpen próbáld ki 5 percnél hosszabb távon mindkét technológiát. A legjobb az lenne, ha passzívon és aktívon is meg tudnád nézni ugyan azt a filmet és ezt követően dönteni. Számomra nem lenne kérdés, kapásból az LG-t venném, mert mint mondtam, a passzívtól nem szédülök, nincs hányingerem és nem fáj a szemem/fejem (pedig szemüveges is vagyok).

 

Ha többen akartok 3D-ben nézni valamit, akkor ahhoz ugye több szemüveg kell (ki hitte volna :P) aktívnál egy szemüveg, ha pluszban veszel a tévéhez, biza meghaladhatja simán a 10-20 ezer forintot is (ha nem többet) egyetlen darab szemüveg!!

 

De nem akarlak rábeszélni a passzívra, csak a magam szempontjából beszélek ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerk.

 

 

De nem akarlak rábeszélni a passzívra, csak a magam szempontjából beszélek ;)

Jelenleg én is a passzív felé hajlok ;)

 

 

Nincs mit! De egyébként ha tudod mindenképpen próbáld ki 5 percnél hosszabb távon mindkét technológiát. A legjobb az lenne, ha passzívon és aktívon is meg tudnád nézni ugyan azt a filmet és ezt követően dönteni. Számomra nem lenne kérdés, kapásból az LG-t venném, mert mint mondtam, a passzívtól nem szédülök, nincs hányingerem és nem fáj a szemem/feje (pedig szemüveges is vagyok).

 

Ha többen akartok 3D-ben nézni valamit, akkor ahhoz ugye több szemüveg kell (ki hitte volna :P) aktívnál egy szemüveg, ha pluszban veszel a tévéhez, biza meghaladhatja simán a 10-20 ezer forintot is (ha nem többet) egyetlen darab szemüveg!!

Igen, sajnos az aktív 3D-s tévéhez nagyon drága a szemüveg.. 6-8 ezer forint körül..

 

Egyébként ahogy olvasom

Az aktív szemüveg jó, mert:

a TV max. felbontásával (pl. fullHD) megegyező minőségű kép juthat mindkét szemünkhöz,

a mai technika mellett gyakorlatilag nincs „áthallás” a két szemnek szánt képek között,

a szemüveg nem színezi el a képet, mivel színtelen, átlátszó lehet benne a „lencse”,

nincs szükség különleges képernyőre, mindössze a TV elektronikája kell a 3D-s hatáshoz.

 

Az aktív szemüveg nem jó, mert:

áramot fogyaszt, elemet kell rendszeresen cserélni, vagy tölteni kell,

viszonylag nehéz és kényelmetlen pl. normál szemüveg fölött viselni,

drága, el tud romlani, vigyázni kell rá,

mivel egyszerre mindig csak egy szemünkhöz érkezik a fény, így az érzékelt fényerősség gyakorlatilag a felére esik vissza. Ezt kompenzálandó, a tévék 3D módban megnövelik a fényerejüket, ami főleg plazmák esetében magasabb áramfogyasztással jár. A kevesebb fény miatt az aktív szemüveges 3D-t sötét helyiségben praktikusabb nézni.

Zavaró, ha a tévén kívül más fényforrásból is érkezik fény a szemünk előtt működő aktív szemüveghez, ezen fényeket vibrálónak láthatjuk, így már csak ezért is a teljesen sötét szoba javasolt a mozizáshoz.

A szemünkhöz nem folyamatosan érkezik a fény, hanem szakadozva, vibrálva. A jobb 3D-s tévéken (240 Hz-es vagy gyorsabb panellal) már mindkét szemünk előtt másodpercenként 120-szor záródik/nyílik a szemüveg, míg a régebbieken csak 60-szor. Utóbbi már sokunk számára zavaró lehet, illetve mivel a BD 3D tartalmak jelenleg mind 24 Hz-esek, nem jeleníthetőek meg zökkenőmentesen (24 –> 60 Hz konverzió nélkül) csak a legalább 240 Hz-es panellal és szemüveggel működő megjelenítőkön.

 

A passzív szemüveg jó, mert:

könnyű, olcsó, nem igényel karbantartást,

nincs vibrálás, nem zavar a tévén kívüli más fényforrás, miközben viseljük.

 

A passzív szemüveg nem az igazi, mert:

a lencsék módosítják a színeket, valamilyen színezetet adnak a képnek,

nem szűrik ki tökéletesen a másik szemnek szánt fényt, így gyakrabban találkozhatunk az „áthallás” zavaró hatásával,

nem a szemüveg, de a jelenleg használt technológia miatt vízszintes csíkokat fedezhetünk fel a képben, ha túl közelről nézzük a képernyőt (nem mosódnak össze a nem pont egymás alatt lévő pixelsorok).

 

Na majd akkor megvizsgálom.. Több a hátránya az aktívnak, ahogy olvastam..

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 10 hónappal később...

ZoliZoltán: Mi is most vettünk 3D TV-t és én speciel eldobtam az agyam tőle, hogy milyen jól néz ki (SONY KDL-50W829B). Mondjuk én úgy választottam ki a típust hogy eleve azt néztem hogy a szaklapok miket tartanak a legjobbnak a megfizethető típusoknál.

A Samsungot nem ismerem, de ha nem esett le az állatok a 3D-től akkor ott valami gubanc van. A kép nem elmosódott, biztos be van kapcsolva a 3D?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha elmosódott akkor még nincs aktiválva a 3D. Nálunk úgy működött, hogy előbb regisztrálni kellett a TV-n a 3D szemüveget, ami annyi volt hogy megkellett nyomni rajta a gombot, a TV meg kiirta, hogy oké felismerte. Ezt többször nem kell eljátszani és ha a szemüveg érzékeli a 3D-t akkor automatikusan bekapcsol.

 

De mivel két különböző márkáról van szó, könnyen lehet hogy nálatok ez teljesen másképp működik. Érdemes átböngészni a TV használati útmutatóját hátha írnak erről valamit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.